Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Hmm, kíváncsi lennék egy iMaps-re, hogy miben lenne másabb egy guglisnál.:)

[ Szerkesztve ]

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Logikus lépés lenne...de elég nehéz meló lesz...mondjuk az összes ilyen elég lassú a változásokra.

(#3) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Logikus, hogy tervez ilyet és idővel lesz is sajátja. Lehet majd megveszi az OpenStreetMapet vagy valami mást, ahogy van, aztán előadja, hogy milyen hatalmas újdonságot hozott létre és kezdődhet is az alcímben is szereplő "új korszak"... Sznobisztánban.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én még mindig arra várok, hogy a Google Earth nálunk is elérhető legyen ipadra. Mondjuk ez a google-n múlik, nem az apple-n. Azért kíváncsi lennék arra, hogy miért diszkriminálnak minket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Maxentius válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Maxentius
addikt

Ne aggódj, Androidra is csak nehezen lehet felvarázsolni - de persze utána ki is derül, hogy a mostani Maps alkotóelemeiből áll.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#6) lalakov válasza Maxentius (#5) üzenetére


lalakov
senior tag

Nehezen? :Y Simán felmegy és jól használható.

(#7) Maxentius válasza lalakov (#6) üzenetére


Maxentius
addikt

Arra értem a nehezet, hogy Marketen Play-en (nálunk) nem elérhető, így külön le kell vadászni az appot, amúgy teljesen ok. Csak hát épp ugyanezt tudja a sima Maps is. ;)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#8) Tikakukac


Tikakukac
titán

Gondolom innováció lesz meg minden. Epekedve várom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Narxis


Narxis
nagyúr

Nagyon nem kéne ezt az OpenStreetMapet erőltetniük...

Thanos was right.

(#10) Sofian


Sofian
őstag

De jó lesz az, hogyha majd iOS-en is lesz egy a világ nagy részén használhatatlan térkép ami csak az Usát ismeri... mint a WP7 meg a Bing Maps...

(#11) .:LoMAX:.


.:LoMAX:.
aktív tag

Érdekel, hogy mit fognak nyújtani, de minden esetre tuti, hogy gyorsulna a fejlesztés is, vagy éppen a pontosság/részletesség :)

Samsung Galaxy Note 3 || OnePlus 2 ||

(#12) marcias


marcias
őstag

Totál értelmetlen lépésnek tartom, a Google Maps a piac legjobb ingyenes megoldása, ráadásul a mobil appok is baromi pengék. Nem lennék most iPhone tulaj. :U

Steam: marcias88

(#13) Black Dragon válasza marcias (#12) üzenetére


Black Dragon
addikt

Még van google maps, szerintem csak az iphone 5 debütálásakor fogják legkorábban bemutatni az új térkéket, vagy az iOS 6-ban.

(#14) .tnm válasza Black Dragon (#1) üzenetére


.tnm
addikt

Csak téli/havas fotók lesznek a műhold képeken. Egyenlítőnél is. :)

@(#12) marcias

a Google és az Apple megállapodása a mobil eszközökön használatos Google Maps licencéről az év végén jár le

Sztem itt valaki fizetett valakinek (gondolom inkább az Apple a Google-nek) a használatért, szal a Google Maps se ingyenes, csak a felhasználóknak.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) hakosh válasza marcias (#12) üzenetére


hakosh
tag

"a piac legjobb ingyenes megoldása"

Neked igen, de ha valakinek ettől több kell, akkor már fizetős. Szerintem az Apple undorodik a gondolattól, hogy a Google-nek fizessen, de egyelőre muszáj.

(#16) erdoke válasza marcias (#12) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy bármiben lényegesen rosszabbat tennének a jövő iOS-eibe, mint amit a Google ad nekik. Utóbbi is csökevényes az androidos verzióhoz képest, és egyébként is indul aza bizonyos termonukleáris támadás. A következő a kereső lesz. :K

A legjobb aláírás a héten

(#17) marcias válasza erdoke (#16) üzenetére


marcias
őstag

Az Apple ebbe fog belebukni, hogy képtelen elviselni, hogy bárki, bármiben képes jobbat csinálni, mint ők. :)

Steam: marcias88

(#18) pakriksz


pakriksz
őstag

nem kell más, csak egy 4096x4096-os jpg az egész földről és az azt böngésző program, és mellé elé egy i betű és az apple név.

Millióan fogják mondani, hogy ez igen, nagyot alkotott az apple, mennyire kifinomult rendszer ez és még nem is kell a nethez hozzáférni, hiszen az egész térkép befér 48 megába így a beépített memóriába is.
(Az igazi minőségre vágyó kifinomult apple fanokat nem hiszem hogy zavarná hogy 1 kerület kevesebb mint 1 pixel a térképen hiszen az eget beragyogó steve jobs szelleme megmutatja nekik az utat) :D

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) erdoke válasza marcias (#17) üzenetére


erdoke
titán

Ez a történet ugyan nem erről szól, de általában véve a törekvésük az, hogy a legjobbat alkossák.
Megmondta Jobs, hogy az "árulásért" meg fognak fizetni, és itt nagy részben nem a szabadalmi perekre gondolt, hanem arra, hogy alátesz a Google-nek ott, ahol annak a legfőbb bevételei származnak. Előbb csak iOS-en nem lesz Google Maps és Google Search, később elérhetővé teszik az alternatívákat más eszközökre is. Szerintem akár a MS-tal is összefognak, ha kell. :D

(#18) pakriksz

Köszönjük, hogy egy láthatóan fárasztó nap után megosztod velünk sekélyes humorod száraz magvait, de nagyon nem bánjuk, ha máskor inkább otthon a konyhakertben veted el...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#20) ntomka


ntomka
nagyúr

Egyszer megéljük azt is, hogy lesz iGoogle is. Oh wait, az már van!

:))

ツ Headphones on - World off

(#21) Tikakukac válasza erdoke (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha képesek saját főből kitermelni a Google szolgáltatáskörét, akkor behajlok előttük. Hacsak nem bolondulnak meg gugliéknál, akkor nem sok esélyt látok erre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) danih


danih
addikt

Ha csak azt eléri ez a hercehurca, hogy a Google-t további fejlesztésre kényszerítse, akkor arra már jó is volt.

(#23) Sofian válasza erdoke (#19) üzenetére


Sofian
őstag

"Megmondta Jobs, hogy az "árulásért" meg fognak fizetni," Szánalmas, mélységesen szánalmas...

(#24) erdoke válasza Tikakukac (#21) üzenetére


erdoke
titán

Szó sincs 100 % saját kútfőről, ahogy a hírben szereplő akvizíciók is mutatják. A bankban elfekvő 100 milliárd dollárból elég sok mindent meg lehet valósítani — vagy így, vagy úgy...

(#23) Sofian

Mi a szánalmas? Hogy a Google első számú vezetője az Apple vezetőségében csücsülve, annak sok belső információjára alapozva, csöndben beindított egy ellen rendszert? Szerintem görénység a megfelelő jelző, és hasonló helyzetben én is mocskosul berágtam volna miatta. Ahogy Jobs mondta, nem ők gründoltak alternatív keresőt, hanem a Google koppintott mobil OS-t.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25) joghurt válasza hakosh (#15) üzenetére


joghurt
addikt

A GoogleMaps különböző térképes cégektől szerzi be az adatbázist; Magyarország esetén pl. a Tele Atlastól (ami már vagy egy éve TomTom). Ezeknek a térképes cégeknek megvan a maga vízfejű, bürokratikus menetrendje a térképek javítására, és kibocsájtására. Konkrétan tudom, hogy a Tele Atlas esetén ez kb. 1 év. (Ez mondjuk az M8-as híd, az M6-os és az M60-as átadásánál is szépen megfigyelhető volt a GoogleMaps-en is.) Ehhez jön még az az idő, amíg a Google ül rajta, és bekonvertálja a saját adatbázisába.

Az sem utolsó szempont, hogy a térkép-beszállítók miatt például járműkövetési célra kifejezetten tiltja a Google licence a felhasználást. (A Mávnál elérhető, mozdonyok helyzetét és késését kijelző térkép készítői úgy látszik, tojnak erre, amíg valaki be nem súgja őket a Google-nak.)
Ettől függetlenül is, a GoogleMaps saját weblapon/alkalmazással továbbszolgáltatásáért igen vaskos jogdíjat kell fizetni.

Ezzel szemben az OpenStreetMap azonnal frissül, amint javítja valaki. Ingyenes, és bármire felhasználható.

A GoogleMaps egyetlen előnye vele szemben a műholdkép/streetview.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Tikakukac válasza erdoke (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Ők tudják. De ha mindenki szembe jön veled az autópályán akkor lehet, hogy meg kéne fordulni, de tényleg nem érdekelnek, én mókolós ember vagyok, nekem nem fognak gyártani semmit. Csak ha innen-onnan össze szednek dolgokat akkor ne adják el spanyol viaszként. Attól rosszul vagyok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) erdoke válasza Tikakukac (#26) üzenetére


erdoke
titán

A lényeg pont az egységben van, nem a részek tudásában. Nem az az igazán fontos pl. Egy térkép szolgáltatásnál, hogy 3 POI-val és két mellékutcácskával részletesebb, hanem ahogy a rendszerbe integrálják, ahogy hozza ugyanazt a fílinget, mint minden más.
A felhasználók 90+ %-a pedig nem mókolós, sőt, kifejezetten azt szereti, ha "just works".

A legjobb aláírás a héten

(#28) domperke válasza Sofian (#10) üzenetére


domperke
HARDVERAPRÓD

+1 :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#29) Pikkolo^^ válasza Rickazoid (#3) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lájk.

(#30) Karma válasza marcias (#12) üzenetére


Karma
félisten

Szerk.: Bocs már más is írta, nem voltam elég figyelmes.

A Google Maps céges felhasználása nagyon nem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#31) Tikakukac válasza erdoke (#27) üzenetére


Tikakukac
titán

Jobban szeretem ha miattam just works a dolog ahogy azt én látom jónak. Ők meg integráljanak nyugodtan.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) Pikkolo^^ válasza erdoke (#24) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem ellen rendszert indított be a Google hanem csinált egy érintésre optimalizált mobil operációs rendszert. Azért mert telefonra van attól még nem másolás. Ennyi erővel akkor mindenki a Nokiát másolta, mint első okostelefon platform.

(#33) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

"...iPhone-on bevezetett képmenedzselő alkalmazás a földrajzi helyzet megadására nem a Google Mapset használja, hanem egy konkurenst, az OpenStreetMapet. Ebből egy szaklap azt a következtetést vonta le, hogy az Apple az iOS következő verziójában már a cég saját térképes szolgáltatása szerepel majd."

Csak én érzem úgy, hogy híján vannak a deduktív képességeknek?

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#34) erdoke válasza Pikkolo^^ (#32) üzenetére


erdoke
titán

Aha, szép mese. Elképzelem, ahogy 2006 magasságában Eric Schmidt bemegy a guglihoz egy Apple board ülés után, majd előadja, hogy olyan víziója támadt, amiben kapacitív kijelzőre, azaz ujjal érintésre optimalizált mobil OS-re vevők az emberek, és gyorsan ilyet kell fejleszteni. No persze. :))

A legjobb aláírás a héten

(#35) Pikkolo^^ válasza erdoke (#34) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az Android első bétája 2007 novemberében jelent meg, míg az iphone2g 2007 júniusban. Eric csak úgy besétált, lemásolt mindent és kijött, így megy ez,

(#36) pakriksz


pakriksz
őstag

hát nem értitek? Minden másolás amit nem az apple csinált. A gugli maps is apple másolat, bár még nem létezik az amiről lemásolták. Az android is ilyen. Igaz hogy amikor elkezdték fejleszteni kósza gondolat sem volt az iphone, de az is apple másolat. A gugli kereső is apple másolat, sajnos az eredeti elkészültére még itt is várni kell.

@Pikkolo^^: ez az eric bitanggyors coder lehet :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#37) GALARDO


GALARDO
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok, biztos jó lesz. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#38) Xero


Xero
nagyúr

Eddig sem nagyon használtam a Maps-et, ezután sem fogom bármi is változzon benne, de ettől még kíváncsi vagyok.
Három-négy éve Sygic-el váltottam le, a Navigon megjelenése óta pedig azzal. Egyszerűen kevés a lehetőség benne. :(((

(#39) Put2


Put2
tag

Én örülök, h ez a sz@r google map-ot lecserélik, mert már kezd idegesíteni, h 10 éve hiányos térképek vannak magyarország szerte... Nem ártana már ujrafényképezni 1-es területeket.. Van ahol a felbontás még olyan gyalázatos, h ha ráközelit az ember, akkor csak 1 nagy összemosodott képet lát! Pl Székesfehérvár.... A másik dolog, h az utak L vannak csúszva...a müholdas képekhez képest Ez kb 6 éve van így.. Emléxem, h 1ik naprol a másikra csúsztak L az utak, mert pont utvonalat tereztem, és pár nap mulva újra próbáltam és már L volt csúszva.. Nem igaz, h ezt nem tudják kijavítani, szerintem sokan jelezték már..!

[ Szerkesztve ]

(#40) csipuka válasza erdoke (#24) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha jol emlexem az Apple embere is ott volt a Google board-ban 2009-ig, szoval mindket ceg okkal csinalta, es nem hiszem, hogy rosszul jartak.
Kellett a balhe....
Amugy ha annyit elernek ezzel, hogy kicsit megnoszogatjak a google-t a fejlesztesben, akkor egye kutya. :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Xero válasza csipuka (#40) üzenetére


Xero
nagyúr

"Ha jol emlexem az Apple embere is ott volt a Google board-ban 2009-ig,..."

Én nem igazán emlékszem ilyesmire. Tudnál valami forrást adni ehhez? Komolyan érdekel. :F

Mellesleg legjobb tudomásom szerint 2007-től minden iPhone-al és App Store-al kapcsolatos témánál kivonult az ülésekről. Nyilván az ötletet még hasznosíthatta, de a későbbi fejlesztésekbe már nem látott bele.

(#42) csipuka válasza Xero (#41) üzenetére


csipuka
senior tag

(#43) Xero válasza csipuka (#42) üzenetére


Xero
nagyúr

Köszi az infot! :R

(#44) #16820480 válasza erdoke (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

nézd, az szerintem egy teljesen irreális elvárás, hogy ha egy ember átmegy egy másik céghez, akkor nem használhassa fel az előző munkahelyén megszerzett tapasztalatokat, illetve a saját szakmabeli tudását, hogy dolgozzon. a G-től is ment át fejlesztő például a fb-hoz, mert nem tudott rendesen érvényesülni és/vagy több pénzt kapott, aztán megcsinálták vele az új fb chat és messaging rendszert. ez ilyen. egyik helyen nem kell, akkor megy máshova.
ezért gyűlölni meg árulónak tekinteni valakit az rendkívül gyerekes. és erre a sértődésre építeni egy multi üzletpolitikáját pedig rendkívüli korlátoltságra utal szerintem, ugyanis innentől vallásháború az egész. mintha Usain Bolt úgy akarná bevédeni magát, hogy feljelentgeti a sportfelügyelőségre a vetélytársakat, mert valaki el mert ellene indulni 100-on.

(#45) Xero válasza #16820480 (#44) üzenetére


Xero
nagyúr

Párhuzamosak voltak a pozíciók. Tehát nem x-ből ment y-ba, hanem x és y is volt.

(#46) csipuka válasza erdoke (#34) üzenetére


csipuka
senior tag

A google-nak ugy lett android-ja, hogy felvasarolt egy ceget, es elkezdte nyomni. Elegge publikus az info.
Ettol fuggetlenul abszolut nem tartom kizartnak, hogy profitalt az Eric gyerek es az Android a board tagsagbol. De szemellenzosnek kell lenni ha valaki azt hiszi, hogy csak a google-nak volt ez jo, es lenyultak mindent.

(#47) csipuka válasza Xero (#45) üzenetére


csipuka
senior tag

En ugy tudom a sztorit, hogy a LinkedIn eleg sok google-s fejlesztot 'lenyult'. Feltorekvo ceg, kellett a programozo, reszvenyopcioval meg milliomosok lehetnek. Az FB-rol nincs infom.
Amugy eleg kozel van par google epulete, nem kellett messze menni az interjura. Fura volt latni. :)

(#48) Xero válasza csipuka (#46) üzenetére


Xero
nagyúr

Azt tegyük hozzá, hogy az Android alapvetően közel sem egy touch based mobile os-nek indult.

(#49) csipuka válasza Xero (#48) üzenetére


csipuka
senior tag

Ja, a linux se grafikus rendszerrel indult, es megis most asszony Ubuntu-val netezik az X-en :)
Nem vitatom, hogy voltak kolcsonos szinergiak a felso szintu kapcsolatokbol.
Kell egy jo alap. Ha jol emlexem az OS X-nek is BSD-s alapjai vannak, de ez mar nagyon off.

(#50) #16820480 válasza Xero (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

az iphone meg nem okostelefonnak indult... nem kell ezt túlmisztifikálni: reagáltak a piaci igényekre. alkalmazsáok kellenek? tessék. érintőképernyő kell? tessék. néz meg mi van az olyan cégeknél, akik nem hajlandóak ennek megfelelően menni: Nokia, RIM, de még egyelőre az MS is ennek issza a levét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.