Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

ám a teljes nyereség 99 százaléka így is két vállalat zsebébe vándorolt.

Kimaradt 2 betű.

Amúgy ez a 99% durva!! :Y

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) HaZsolt válasza leslieke (#1) üzenetére


HaZsolt
őstag

Tényleg az, gyakorlatilag ez a 2cég létezik csak, a többiek sehol sincsenek hozzájuk képest.

(#3) #80354048


#80354048
törölt tag

Azért ez megdöbbentő, még ha várható is volt.
Jó hogy ezek durciban vannak, mert ha összefognának... :N

(#4) Blyan


Blyan
félisten

Na ez a gáz, nem a Lumia súlya. :D :(

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#5) hurrikan


hurrikan
addikt

Ez úgy hülyeség ahogy van....

"A Sony 20,6 milliárd dollár árbevétel mellett 198 millió dollár veszteséget könyvelt el"

már bocsánat de akkor az végeredményben több 20miliárd nyereség a Sony részéről.....
persze ez a Sony együtt, nem a Sony mobile. Film iparostúl mindenestül. De a SonyMobile külön is nyereséges volt.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#6) DeathBat666


DeathBat666
aktív tag

Nem meglepő...

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Elég baj ez...

(#8) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Meg is érdemlik. De azért én bátorítanám mondjuk a Sonyt, hogy tessék csak rájuk dönteni az ajtót :))

All→M8

(#9) jan101 válasza hurrikan (#5) üzenetére


jan101
tag

bevétel-kiadás adja a nyereséget/veszteséget. Valószínűleg közel 20,8 milliárd dollár kiadása volt a Sony-nak

(#10) Zolesz007 válasza hurrikan (#5) üzenetére


Zolesz007
őstag

A bevételből lejönnek még a kiadások és ami úgy marad az a nyereség... :F

Fold 5

(#11) hurrikan válasza Zolesz007 (#10) üzenetére


hurrikan
addikt

Ez eddig oké, de bevétel akkor is bevétel. Az a Sonyhoz vándorol attól hogy utána elköltik.
Ne felejtsük el hogy Januárban vásárolták fel a Sony Ericssont is. Lehet hogy 3-milliárddal többet költöttek mint mondjuk a Samsung.
Majd meglátjuk jövőre.

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#12) kerekfej


kerekfej
addikt

Napi Samsung - Apple hír megvolt.... :)

(#13) Sólyom szava válasza hurrikan (#11) üzenetére


Sólyom szava
csendes tag

A cím: "Az Apple és a Samsung zsebében a piac"

Attól, hogy a Sonyhoz bevándorol 20mrd. a cég adott időintervallumban még veszteséges marad - másként fogalmazva nem az ő zsebében van az a pénz, mert elcsordogál.

Szerk: Az SE-felvásárlás ebben a számban nem játszik: "az okostelefonok globális piacán jelenlévő gyártók közül az elmúlt negyedévben csupán négy cég tudott profitot termelni". Ami esetleg játszik, az az egyszeri költségek, amik kimennek átszervezésre, leépítés-végkielégítés, stb.

[ Szerkesztve ]

Peace is a lie. There is only Passion.

(#14) Magnum_ válasza Blyan (#4) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lájkolnám ezt a kommentet :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#15) Remiel


Remiel
őstag

A vicc az, hogy az Apple mindezt 1 készülékkel viszi, a Samu meg kb 17643824 félével... hozzátenném nem vagyok Apple rajongó és sosem volt/lesz.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#16) jooker82 válasza hurrikan (#5) üzenetére


jooker82
nagyúr

A kerskedelemhez,látszik,h nemsok közöd van...tudod te,h mi a különbség az árbevétel és a nyereség között?,Egyáltalán tudod,h mikor lesz nyereséges egy cég.. :F

ezt a feltételezésed,már múltkor is láttam,de jót nevettem.. :Y :D :D

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#17) leslieke válasza Remiel (#15) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most épp 3 készülékkel (4-4S-5 kapható), de az arányok szempontjából ez is lényegtelen, a Samsunghoz képest.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19) Jadro válasza Remiel (#15) üzenetére


Jadro
veterán

Más módszerekkel dolgoznak, nem baj az, bár több lábon állni mindig biztonságosabb.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#20) Zolesz007 válasza hurrikan (#11) üzenetére


Zolesz007
őstag

Azt mondjuk olyan csip csup dolgokra költik el mint pl. vesznek processzort, kijelzőt, gyártósorokat, fizetnek a munkásoknak akik összerakják, fizetnek a James Bondnak, hogy Sony-n kapjon SMS-t, meg ilyenek.

Fold 5

(#22) Sólyom szava válasza Jadro (#19) üzenetére


Sólyom szava
csendes tag

A Samsungnál több lábon már nehéz lenne állni... hajótól kezdve automata fegyverekig mindent gyárt.

Peace is a lie. There is only Passion.

(#23) floatr válasza Remiel (#15) üzenetére


floatr
veterán

Szvsz az csak a vásárlóknak jó, hogy a samu kisebb árréssel dolgozik, mint az apple. Nemrég volt róla hír, hogy 2012q2-ben a samu 50+ milla okostelefont adott el, meg kitudja mennyi feature telefont, szemben az apple 20+ milla telefonjával.

(#26) Pete55555 válasza hurrikan (#11) üzenetére


Pete55555
addikt

Volt 20.8 mrd tőkéjük, annyit befektettek, és most 20.6 mrd-ot kaptak, ezért a 200 millió veszteség.
(#14) Saint_ Csatlakozom :D

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#27) Jadro válasza Sólyom szava (#22) üzenetére


Jadro
veterán

Persze tudom, csak mondtam, hogy eltérő stratégiával oldják meg a feladatot. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#30) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Haha ez vicces :D

Már olyan kiélezett a verseny, hogy lassan kihull minden gyártó és nem előnyét fogjuk látni a szoros versenynek hanem csak hátrányát

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#31) floatr válasza Oppenheimer (#30) üzenetére


floatr
veterán

Ez a két legerősebb cég, akik megtehetik, hogy milliárdokat költenek csak marketingre. Csak nézd meg a samu olimpiai marketinges költségét. Ezt egyik androidos gyártó sem engedhetné meg magának.

(#32) vicze válasza Oppenheimer (#30) üzenetére


vicze
félisten

A lehetőség minden cég előtt nyitott. Az Apple 5év alatt a 0-ról érte ezt el, szóval bárki megcsinálhatja, csak jó megvalósítás és marketing kell hozzá. Úgy látszik főleg az utóbbi nem megy senki másnak, csak két cégnek...
Ilyen a kapitalizmus és a szabad piac, aki gyenge az kiesik...

(#33) floatr válasza vicze (#32) üzenetére


floatr
veterán

Az apple nem nulláról érte ezt el. Régóta figyel a média arra, hogy mit csinálnak, mert a média számára talált ki dolgokat. Persze az érdekeltek egyből önként is reklámozták, és ment a hype. Ezt a samu nagyon nehezen találta meg, elég vaskos befektetések árán, és ehhez én egyelőre max a sony-ban látom a potenciált, mert korábban is jelen volt a neve elég fajsúlyosan, hogy megragadjon az emberekben. Nyilván nem a termékek minősége az elsődleges kérdés, hanem a vásárlók megszólítása. A mókás az lenne, ha most a sony megint elkezdene gőzerővel csilivili dolgokat reklámozni, megvádolnák sokan, hogy az apple-t majmolja, miközben a háttérben épp fordítva történt minden. Ez egy ilyen mókás világ.

(#34) pranksta


pranksta
tag

Az a durva, hogy a Samsung kínálatából tulajdonképpen csak az SGSII és a Galaxy Nexus az, ami minden szempontból vállalható telefon. A többi vagy ronda, vagy szar, a középkategória pedig teljesen hiányzik a palettájukból. Komolyan mondom, inkább megértem azokat, akik iPhone-t vesznek..
Arra lennék kíváncsi, hogy miért a HTC az egyetlen, aki ki tud jönni egy olyan telefonnal, mint a Desire X? Ez lenne az igazi középkategória, csak persze nem 70-80 ezerért, hanem 50 körül..

Szerk.: opsz bocsi, a Galaxy S Advance-ról megfeledkeztem.

[ Szerkesztve ]

dubito ergo sum

(#35) nikilauda válasza pranksta (#34) üzenetére


nikilauda
senior tag

Ezzel biztos népszerű leszel...

(#36) desigo


desigo
senior tag

Szépen fog csökkenni az a 60%.
Fele áron sokkal erősebb hw-el egyre fejlettebb,ingyenes Google szolgáltatásokkal az Android egyre nagyobb teret fog nyerni.

(#37) Sólyom szava válasza desigo (#36) üzenetére


Sólyom szava
csendes tag

Teret lehet, hogy nyer a mennyiséggel az android, de a haszonkulcsa meg sem közelíti az Apple-ét. Az android oldalán most is ott a mennyiségi fölény, de nagyon jól látszik, hogy csak a nagy mennyiségben eladott felső kategóriás telefonok tudnak értékelhető haszonnal kecsegtetni. Ilyen szempontból az Apple-t egyelőre nem fenyegeti az android előretörése, mivel az egyre olcsóbb, jó minőségű androidos telefonok nagyon keveset csípnek el a piac össz-profitjából (kiváló példa erre a Nexus 4 és 7, mindkettő kiváló készülék, a haszonkulcs viszont vagy nagyon kicsi, vagy simán nincs haszon).

Peace is a lie. There is only Passion.

(#38) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

így temessétek máskor a HTC-t, legyetek szívesek.

(#35) nikilauda: nálam feltétlenül, mert igazad írt, +1

[ Szerkesztve ]

(#39) Márkosz


Márkosz
tag

Hát nem meglepő ez az arány bár azt hittem h a Samu nyereségesebb lesz, no de ez is szép tőle! Hajrá HTC! :D

Sony Ericsson w200i-> LG Optimus GT540-> HTC Sensation-> HTC One X-> HTC One M9-> HTC U11-> Samsung Galaxy S10+

(#40) oliverkiss32


oliverkiss32
aktív tag

Go HTC, Go!!!

;]

(#41) pranksta válasza nikilauda (#35) üzenetére


pranksta
tag

nem tudom mire gondolsz, de biztos igazad van

dubito ergo sum

(#42) Gregorg


Gregorg
tag

Sajat velemeny de boritekolato:

apple: csokken
nokia(wp): no
htc,lg, : kodbe vesz a kinai gyartok miatt.
samu :csokken.
sony: nohet ha jol csinalja.

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#43) blackydan


blackydan
senior tag

Nagyon durvák ezeket az adatok, nem gondoltam volna, hogy a HTC és az LG is ilyen szerényen muzsikál profit tekintetében. :N

(#44) #13260800


#13260800
törölt tag

Elég nagy baj ez. Remélem hamarosan változik a dolog.

(#45) Dominó85 válasza Gregorg (#42) üzenetére


Dominó85
veterán

Valami hasonlót én is el tudok képzelni, de annyi különbséggel, hogy apple - stagnál. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#46) jooker82 válasza blackydan (#43) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az LG feljövőben van,ami a nyereséget illeti,ugyanis kb 2 évig veszteséges volt,de ez most kezd megszakadni...
Csak nekünk lenne jó,ha legalább 3 gyártó az Apple és Samsung után tudna eredni... Szerintem az LG,Sony és HTC jó eséllyel pályázik,h növelje,mind a piaci részesedését,mind a nyereségességét...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#47) kenwood válasza pranksta (#34) üzenetére


kenwood
veterán

Az ace 2 es az S plus kozepkategorias telok.

Hogy egy ketmagos qualcomm proci,768 rAM egy 50ks teloba bekeruljon,meg a legtragyabb dzsunka gyartoktol sem varhato el egyelore.
raadasul a htc mas kozonseget celoz meg,mint mondjuk a myaudio.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48) #06658560 válasza jooker82 (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

A htc-nek elébb a borzalmasan nagy veszteségeit kéne csökkentenie.

(#49) aAron_ válasza #13260800 (#44) üzenetére


aAron_
őstag

Az még nagyobb baj, hogy a vásárlók többsége nem is nagyon gondolkodik más márkában... :(

What is your ikigai?

(#50) assemble válasza Remiel (#15) üzenetére


assemble
addikt

A vicc, hogy mint elottem is irtak, minden tevhit ellenere az Apple nem egy keszuleket arul, az elozo generaciosat is arulja. Tovabba mivel profitrol van szo, az is biztosra veheto, hogy a Samsung a profitja nagy reszet szinten kb 2 keszulek profitjabol (Galaxy S3, Note) szedte ossze. Harmadreszt: megis hogy jon ez egyaltalan ide? :U

Apple rajongo meg lehet hogy nem vagy de tul jol tajekozottnak sem tunsz :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.