Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solasola


solasola
csendes tag

Ezt megfejelhette volna azzal az Autodesk, hogy bevezeti a fenti termékekre a Linux támogatást (ott van normális szinvonalú, modern OpenGL támogatás minden populárisabb videokártyára).

Persze gazdaságilag vszeg ugyanúgy nem éri meg nekik az erőfeszítés (még kisebb OS piaci részesedés), de ha csak rendesen be akarták volna ilyeszteni az Apple-t, akkor ez szerintem hatott volna.

(#2) Pete55555 válasza solasola (#1) üzenetére


Pete55555
addikt

G*ci egy húzás lett volna, az tény ;]

De így is tetszik a húzásuk, Apple azt hiszi mindent megtehet - hát nem :C

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) arn


arn
félisten

a safarijukat is feldughatnak... mindig azzal van a gond.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) remete73


remete73
csendes tag

akkor most megint egy professzionális csoportot dobott az apple? a bevétel az iphone-okból jön, meg emojik-ból. lassan kiürül a portfólió.

(#5) zorrokalap


zorrokalap
tag

Hat szerintem az egesz ipar egy szanalom, atomot kene ra dobni. Ott a Vulkan amit ugye ok hoztak letre(marmint az ipar kozosen), de nem hasznalja senki.. jo esetben max a DX12, de azt se sokan. Ez mar csak hab a tortan.

(#6) berVi válasza solasola (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Igen, a Linux zealotok ilyenkor mindig azt hiszik, hogy a portolas annyibol all, hogy ./configure && make && make install, aztan ertetlenkednek, hogy miert nincs meg minden szoftver kiadva Linuxra. 10 disztro 20 release-ere. Hogyne.

Egyebkent a "normalis OpenGL tamogatas"-t se gondolhattad komolyan, mert ha valami szaz sebbol verzik Linuxon, az pont a grafikus stack.

Vegul pedig nem ilyeszteni, hanem ijeszteni.

(#7) lev258 válasza berVi (#6) üzenetére


lev258
veterán

Az utolsóba engedd meg, hogy belekössek. Linuxon az OpenGL támogatás évek óta megelőzi és lekörözi az OSX-et. És akkor még a Metal sem létezett.
Az AMD-nél volt némi fennakadás, de az is csak azért, mert teljesen új alapokra helyezték a drivereiket, amiből a Linux csak profitált hosszabb távon (egy ideje már látszik is).
Egyébként azt tudjuk, hogy profit szempontjából nem éri meg a cégnek a Linux jelenleg. A kolléga csak szarkasztikus volt.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#8) Tian66


Tian66
senior tag

Applenak megint nagy az arca. De most rápacsált...
Nem először...

(#9) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Azért ha a "nem javasolt" státuszból átkerül "eltávolítva" státuszba az OpenGL az OS X-en, akkor a WebGL sorsát is megpecsételi ebben a környezetben, mert szerintem gondolatban sem létezik WebGL->Metal engine és az Apple biztosan nem fejleszt ilyet, semmi érdeke. És ez az összes böngészőt érinti, hiszen OS X-en a Chrome/Firefox sem tud ANGLE-t használni, csak OpenGL-t.

(#10) 5150


5150
aktív tag

Él-jen Tim-Cook! :R Mutasd meg nekik Timmy :C

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#11) Abu85 válasza ROBOTER (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

WebGPU

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) buvartacsko válasza arn (#3) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem soha nem volt vele gondom.. :U

(#13) mzso válasza ROBOTER (#9) üzenetére


mzso
veterán

A WebGL már rég halott.

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Igazán nagyot az szólna, ha mondjuk az Adobe jelentené be, hogy nem lesz több Illustrator meg PhotoShop Macre.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) Feketelaszlo válasza Pete55555 (#2) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Mondjuk az "azt hiszi mindent megtehet" az Autodesk üzleti gyakorlatára nem kevésbé illő kifejezés. Nem helyettesíthetetlenek a termékei - majd jön másik cég aki beleül a piaci résbe.

(#16) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Egyrészt az Autodesknek igaza van, másrészt:
Az Autodesk számára a Mac gépek egyébként fontosak, de annyira azért nem, hogy komoly anyagi ráfordítással beépítsék a Metal API támogatását.
Nem csoda egy olyan cégnél amelyik az alap AutoCAD termékeknél a többmagos processzorok megjelenése óta nem tudja a szoftverét úgy megírni hogy 1 magnál többet használjon.
Csak a lehúzás a lényeg náluk is, de érdemi fejlesztés szinte 0.
Legalább addig eljutottunk hogy az OGL helyett Windows alatt DX11-et használ a CAD, így valamivel gyorsabb, de valószínűleg azon is marad szépen vagy +10 évig mert jóvanazúgy.

(#10) 5150: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17) ROBOTER válasza Abu85 (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Na jó, de a WebGPU egy önálló API. Én azt állítottam, hogy a WebGL számára ez egy döfés. Jelenleg a WebGPU sem áll még szinte sehol.

(#13) mzso:

Igazad lehet, de eléggé elkeserítő, hogy nincs egy olyan platform, amire fejleszthetsz GPU-s 3D webes tartalmat, ha hosszú távra gondolkozol. Egyik "szabványból" ugrunk a másikig, és nincs stabilitás. Mire kiforrná magát, jön a másik.

[ Szerkesztve ]

(#18) Silεncε válasza buvartacsko (#12) üzenetére


Silεncε
őstag

Persze, mert soha nem kellett fejlesztened rá... A többi böngésző legalább nagyjából kompatibilis egymással, ellentétben a Safarival mindig csak a sz.pás van....

(#19) flashpointer válasza kriszpontaz (#16) üzenetére


flashpointer
őstag

Nem tudom konkretan milyen funkciora vagy modulokra gondolsz de vannak olyanok amiket lehetetlen parhozamositani, pl az alkatreszeloallitas vagy assembly pont ilyen.

(#20) arn válasza buvartacsko (#12) üzenetére


arn
félisten

fejlesztesz webet? altalaban mindenutt mukodik, a safarinak meg mindig vmi extra nyugjei vannak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) buvartacsko válasza arn (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

nem, nem fejlesztek webet. csináltam, de nem kínzom magam inkább. :)

minden melóban van valami szívás rész.

(#22) marcee


marcee
addikt

Mit lép vajon a Graphisoft? Az ArchiCAD is openGL-t használ Windows-on és Mac-en is. Az ArchiCAD eleve Mac-en indult, csak később lett belőle windows-os kiadás, és amennyire rálátok (kb. ~60-70 építész munkaállomás alapján) nekik jelentős bázisuk használ Mac-et még itthon is (esetemben kb. 15-20%).

Egyelőre nem ajánlják az új rendszert.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#23) Cassi válasza Tian66 (#8) üzenetére


Cassi
senior tag

Ugyan, szó sincs arról, hogy az Apple-t ez váratlanul érte volna. Nem nagy veszteség a számukra. Akár az egész munkaállomás-piacot dobhatják, nem fog meglátszani a nyereségen. Kiszolgáltatott helyzetben az Autodesk van, nem az Apple.

(#24) #06658560 válasza kriszpontaz (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ugye halvány lila fogalmad sincs a CAD rendszerekről?

(#25) kriszpontaz válasza flashpointer (#19) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Több ezer objektumot tartalmazó rajzokkal való munkára gondoltam, vagy Civil3D-ben a 3D nyomtervek regenerálása vagy normális sebességű kezelése nagyobb fájlok esetén.
Jelen pillanatban max a regenerálás parancsnál vethető be egynél több mag.

(#26) #06658560 válasza marcee (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

E mellett szerintem lassan teljesen ki fogják vezetni, ha arányaiban ennél nagyobb munka lesz "portolni". Vagyis tényleg fel fogják adni az Apple piacot, és az Apple is ezt a piacot.

(#27) -=RelakS=- válasza Silεncε (#18) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Safari az új IE 6.0? :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#28) pengwin válasza marcee (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Ezen a piacon inkább a szoftveres eszközhöz választanak hardvert és OS-t, vagy rosszul gondolom?

Üdv, pengwin

(#29) #06658560 válasza pengwin (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem, de eddig volt pár cég, ahol lehetett választani adott szoftver mellé mást is, mint Win-t. Viszont ha mondjuk Autodesk miatt váltanak Win-re, akkor eséllyel viszik magukkal a többi szoftvert és licenszet is, ami eddig Macen volt, mondjuk PS, vagy valami 3D render, vagy bármi más. Nem hiszem, hogy hatalmas csapás, csak egy nem túl pozitív trend, pláne, ha sok hangadó, véleményformáló pro is kezd panaszkodni a saját munkaterületén a Macek, OSX hibáira.

Kieg.: Sok esetben, ha nem te vagy a végső megrendelő, akkor az is lehet, hogy reviízió, patch szinten mondja meg az ügyfeled, hogy milyen szoftverrel, és akár Márka +CPU+RAM szinten definiálja, milyen WS-sel dolgozhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#30) pengwin válasza #06658560 (#29) üzenetére


pengwin
addikt

Kérdés a kiegészítésre: mégis miért?

A szoftver és patch verziókat még megértem (esetleges változás zárt formátumokban, vagy valami hasonló), na de a hardver márkájának kikötését nem értem... támogatói szerződés miatt, vagy miért? Esetleg simán agymenés?

Azt tudom, hogy bizonyos szoftverekhez nem jár a támogatás, ha nem a pár tesztelt munkaállomás valamelyikén dolgozol, de most a megrendelő oldaláról érkező kikötésekről van szó.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Reggie0 válasza kriszpontaz (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert ez a CAD vilagra elegge jellemzo, nem csak az AutoCAD-re. Sot nagyon sok mernoki tool nincsen parhuzamositva, mert elegge maceras, foleg a verifikacio resze, matematikailag bizonyitani parhuzamos programozasnal meg meginkabb.

(#30) pengwin: fizetnek annyit, hogy valaki bevallalja ezt az eloirast is.

[ Szerkesztve ]

(#32) L3zl13 válasza Feketelaszlo (#15) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egy tervezőirodának könnyebb lecserélnie a gépeket, mint átállni egy másik szoftverre.

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Tian66 válasza Cassi (#23) üzenetére


Tian66
senior tag

" Nem nagy veszteség számukra "
Még...
Majd ez is változik.

(#34) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem igazán értem almáék eme döntését, de még azt sem mit akarnak ezzel a Metal API-val elérni. Az Autodesk ugye nem támogatja olyan rég az OSX-et, míg a GS ezt szinte a kezdetek óta megteszi, Adobe-ról nem is beszélve. Eddig volt vonzereje egy Mac-nek ha munkáról volt szó, ezután így hogyan lesz? Hova akarnak ezzel eljutni? Feladják a számítógép üzletágukat emiatt? Mert így az OSX nem lesz jó semmire táblázatkezelés és word cuccokat leszámítva, de azért nem fognak az emberek mac-et venni.
Egyszer régen Jobs belerohant ebbe a falba a túl zárt rendszerrel, Tim meg ezt ismét elkövetni látszik.
MS meg szépen meg fogja ezt ismét köszönni nekik.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#35) BSOD


BSOD
senior tag

Gyűlölöm az autodesket, mert kivégezte a Softimage|XSI-t! :O Messze felhasználóbarátabb, és jobb koncepció volt, mint a saját toldozott-foldozott sz@ruk. Remélem lassú tűzön fognak rotyogni a pokolban! :P

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#36) nyunyu válasza Raysen623 (#34) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert így az OSX nem lesz jó semmire táblázatkezelés és word cuccokat leszámítva, de azért nem fognak az emberek mac-et venni.

Van már windows Excel kompatibilis táblázatkezelő Macre???

(Pár évvel ezelőtti Office for Mac sem volt az...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) buvartacsko válasza Raysen623 (#34) üzenetére


buvartacsko
addikt

fogalmam sem volt eddig, hogy a Mac csak az AutoDesk termékei volt hasznos... :U

(#38) Raysen623 válasza nyunyu (#36) üzenetére


Raysen623
addikt

Nekem az Office for Mac pedig működött, igaz korábbi formátumba kellett menteni. A dolgot én sem értettem egyébként. Példaként hoztam fel, de akkor maradjunk az egyszerű irodai munkánál. :D

(#37) buvartacsko : Nem tudom ezt miből vontad le, de rossz irányba gondolkodsz. Ha kicsit tovább gondolkodsz és feltételezzük, hogy több fejlesztő is hasonlóan fog viselkedni a jövőben, akkor bizony kevés érv marad egy mac gép vásárlása mellett ha munkáról van szó. CAD vonalon sokan kedvelik mai napig és használják is (ArchiCAD, Rhino, Grasshoppers, C4D stb.). Láttam rá példákat idehaza és külföldön is. Fejlesztők is használják, amíg fejlesztenek rá, de utána már náluk is okafogyottá válik.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#39) kisbalázs


kisbalázs
tag

Hát el is hiszem hogy dobta, 22 éve adja ki a 3dsmax-ot ebből az utóbbi 17 évben követem és csak pár olyan verziója volt amit stabilnak lehet nevezni, mert mindegyiknek más hibája volt. azt hiszem 1996-tól 2012 ig tartott megoldani azt, hogy ha 10 vonalnál több volt a képernyőn ne legyen képregény. Most meg hirtelen új API? Az autodesk a 3d-s Adobe

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#40) macilaci78 válasza Cassi (#23) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért feladni egy piacot meghatározó döntés.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#41) #06658560 válasza pengwin (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Például azért, hogy ha bármi adatsérülés, hiba van, tudjon supportot adni. Jártam úgy, hogy egy rendszerben voltak IBM Power PC alapú AIX-es vasak és Dell Wintel WS-ek. AIX-en fejlesztettünk, csak néha kellett Winre menni. Na amit winen megcsináltunk, leellenőrizve ott volt, megnyitva a lementett modellt ott volt, de az AIX-en megnyitásnál semmi nem volt ott belőle.
Egyébként láttam már olyat is, hogy a modellezés mikéntje is szabályozva volt, mennyi feature lehet egy testben, milyen parancsokat, milyen környezeti beállításokat lehet használni.

(#42) GeryFlash válasza #06658560 (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nem fogják :)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) marcee válasza pengwin (#28) üzenetére


marcee
addikt

Igen, ez így van szerintem is. Csakhogy ArchiCAD-nél éppenséggel szabad a választás, a licenc szabadon használható a támogatott OS-ek alatt bármilyen kombinációban, így az egyéni preferencia dönt.

Az építészekkel meg nem egyszerű :) jelentősen túlértékelik a dizájnt. Többeket ismerek, akik megvették az iPhone-t (2-3-4 generációt), imádták az előző (persze sokkal olcsóbb) ócska okostelefonjaikhoz képest, aztán vettek MBP-t, végül egész irodát állítottak át Mac-re. Én nem szeretem az apple-t, de elismerem, a termékeik előnyeit is. A csendes, kábeldzsungel mentes iMac-ekkel tényleg más hangulatú az iroda. Persze ilyenkor mindenki elfelejti, hogy a megelőző PC-ket max 200e ft-ból vette és fejlesztette 10 évig, az iMac-ek 7-8-900e-be kerültek és egyben kell majd "kidobni" (oké, az értéküket jobban tartják).

De volt olyan iroda is, ahova a windows-os gépek mellé beült egy kolléga a frissen vásárolt saját retina iMac-jével. Azt mondják nem volt olyan megrendelő, tárgyaló fél, aki ne hozta volna a szóba a Mac-et, ne tett volna rá valami megjegyzést, ne akarta volna megnézni, stb, attól voltak elájulva, máshogy viszonyultak onnantól hozzájuk. A slusszpoén, hogy a tulajnak nem is jött be, azóta visszaváltott windows-ra.

Időközben azt az információt kaptam, hogy a Graphisoft már régóta tud az opengl api leépítéséről, és már egy éve dolgoznak az api váltáson, ami egy többéves folyamat lesz.

\m/

(#44) 5150 válasza marcee (#43) üzenetére


5150
aktív tag

"oké, az értéküket jobban tartják" - ááá csak egy icipicit :U
"A slusszpoén, hogy a tulajnak nem is jött be, azóta visszaváltott windows-ra" - Még jó, hogy 2006 óta van bootcamp mi? :D

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#45) #06658560 válasza GeryFlash (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez majd hosszú távon kiderül, hogy kinek mennyi befektetett munka és az megtérül-e, vagy sem.

(#46) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Apple = túlárazott konzumer termék.

(#47) buvartacsko válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

ugye tudod, hogy ezt nap mint nap leírja ezen a fórumon rajtad kívül még 10 ember? esetleg Coelho idézettel nem készültél nekünk?

(#48) Dr. Akula válasza buvartacsko (#47) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ugye tudod hogy akkor talán lehet valami alapja?

(#49) pengwin válasza 5150 (#44) üzenetére


pengwin
addikt

ááá csak egy icipicit

Teljesen agyament árakon mennek még használtan is az Apple termékek, ami pusztán azért lehetséges, mert nagyon magas a kezdőáruk, és egy zárt, már-már vallásos hívő közösség alakult ki körülöttük.
Pl. az Apple Cinema Display és Thunderbolt Display monitorok lassan többe kerülnek használtan, mint más gyártók jobb képességű új modelljei.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#50) buvartacsko válasza Dr. Akula (#48) üzenetére


buvartacsko
addikt

várj, én is írok akkor olyanokat amiket amúgy is tud itt mindenki: az ég kék, a fű pedig zöld.

régen kimaxolt ThinkPadeket vásároltál nem olcsón, pedig az sem értek annyit, és a minőség sem volt pariban ezzel az árral. magadnak is mondogattad hogy szar választás volt?

csak szimplán nem értem, hogy mire jó ezeket beírni egy topicba 10x. azt hiszitek okosabbnak tűntök majd? vagy lenyugszik a lelketek hogy szerintetek is túlárazott?

rengeteg más dolog van a világban ami túl van árazva, azoknak a topicjába is menjünk vergődni mint egy hisztis kisgyerek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.