Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) [Anduriel]


[Anduriel]
aktív tag

Bár kifejezetten szeretem az Androidot, nem örülnék neki, ha egy szereplőssé válna a piac.

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#2) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Na kezdekenek észheztérni az Almát használók ;] :P :DDD

Troll off.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#3) nyisziati


nyisziati
veterán

Azta. :Y
A Windows hogy beleállt a földbe...

(#4) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Egy nagyon részletes listát egyszer szívesen látnék itt, hogy az others kikből és hol áll. :)

Finn the human

(#5) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ahogy nézegettem a szifon7-et(már ha így fog kinézni) lesz az több is 2%-nál....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#6) kchris78


kchris78
veterán

Nagyon gáz ez így hogy ennyire egy dolgot futtatnak a telefonok. Nincs semmi változatosság. PC-n sikerült ezt valamennyire elkerülni, Win / Mac / Linux, de ez a droid.. oké iOS de az nem az "alja" kategória. Windows azért többet érdemelne. Amennyire rosszak az arányai annyira azért nem szar.

(#7) nyisziati válasza kchris78 (#6) üzenetére


nyisziati
veterán

PC-n sikerült elkerülni?! :Y
A Windows 90% fölött van.

[ Szerkesztve ]

(#8) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Marad is ez így mg jó ideig. Nem is látok olyat, amire érdemes lenne áttérni.

(#9) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Nincs min meglepődni, kb a faékre is ráerőltetik az Androidot. :)

Sic Parvis Magna

(#10) nyisziati válasza Matada2.3 (#4) üzenetére


nyisziati
veterán

"Egy nagyon részletes listát egyszer szívesen látnék itt, hogy az others kikből és hol áll. :)"

Mondjuk a Kimovol.com oldalon ha belépsz a Filters-be, akkor ott a "Manufacturers" boxban egy pártucatot (a legjelentősebbeket) átnézheted.

(#11) buvartacsko


buvartacsko
addikt

"a zöld robotos" "almás cég"

kedvem lenne lemarni a bőrt az arcomról mikor leírjátok ezeket az izzadtság szagú kifejezéseket. :(

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Elképesztő, hogy a Google ebbe az egész Androidos dologba hogy beletrafált anno. Amikor bemutatta az Alma az első iPhone-t, akkor (kis túlzással) bármelyik szoftvercég megcsinálhatta volna a saját Androidját, és akkor lehet, hogy most a piac nem így néz ki. De ezt egyedül a Google tette meg, a többiek vagy egyáltalán nem, vagy csak évek múltán próbálkoztak valamivel, így megkésve meg már nem csoda, hogy nem jött össze szinte senkinek a siker...

Minden szavam magánvélemény!

(#13) 30z.Samu válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amikor ismerősöm először nyomta a kezembe az Androidos telefonját (Kb a legelső verzió, angol nyelvű volt csak belőle és a főtt verzió csak jobb lehetett a gyárinál) ráncoltam a homlokom rendesen. Azt hittem, hogy arra a sorsra fog jutni, mint a Firefox OS. Ahhoz képest szépen kinőtte magát, ehhez kellett a Google üzletpolitikája is, miszerint maga a rendszer ingyenes. Így el tudott terjedni a "Móricka" szintű gyártók körében is. Az már más tészta, hogy azoknál kb használhatatlan az egész készülék, de rajta van. Ma pedig versenyben van az Apple-el, talán már ott is hagyta. Ezt írom úgy, hogy egy iPhone-t nyomkodok nap mint nap és szeretem is. Viszont azt is látom, hogy ez sem hibátlan rendszer, megvannak a furcsaságai.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#14) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az elmúlt pár év fejlesztési irányát és tempóját tekintve, az iPhone már elérte azt amit elérhetett. Az idei modellek már csak a régebbi iPhone-okat váltják majd, és nem azok mellé jönnek. Lenne még hova fejlődniük, de Jony Ive "vezetésével" ez nem fog összejönni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) nyisziati válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


nyisziati
veterán

A Microsoftnak összejöhetett volna, de érthetetlen módon félúton visszafordultak.

(#16) aladab válasza buvartacsko (#11) üzenetére


aladab
tag

Detto.. :D

Htc Desire-LG Optimus 3D-LG G2-LG G4-LG V10-Huawei P9 plus-LG G7-Realme X2 Pro-Realme G2 Pro-Nubia Z60 Ultra

(#17) helixP válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért ehhez kellett a google mammut jellege is, akárkinek nem ment volna ekkora sikerrel. Meg az sem ártott, hogy pont a Symbian hanyatlásakor jöttek ki. Bár ez már inkább tyúk, vagy tojás :)

30z.Samu: Nem tudom, mennyire erőltetik, vagy nem, de inkább az a lényeg szerintem, hogy a rendszer még a faéken is elfut. És szerintem még lenne egykét felhasználási terület, ahol futhatna.

[ Szerkesztve ]

(#18) Keem1


Keem1
addikt

Durva, hogy az Androidon és az iOS-en kívül a többi még az 1%-ot se éri el, a Windowst is beleértve. Valószínűleg ezt a szoftverfejlesztők is tudják, nem csodálnám, ha a portolásnál erre hivatkozva hagynák ki az említett platformokat.

[ Szerkesztve ]

(#19) ben5001 válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


ben5001
tag

Van az a bizonyos többször hivatkozott, emblematikus videó, amiben Steve Ballmer kiröhögi az iPhone-t.
Ballmer röhög az iPhone-on

Na, kb. így röhögtek "a nagyok". Aztán beleálltak a földbe.
A Google volt az egyetlen, aki kapcsolt, és többféle legenda kering ennek kapcsán, de az tény, hogy Steve Jobs rettenetesen ki volt akadva attól, hogy - szerinte - a Google ugyanúgy lenyúlta az ötletet, mint ahogy korábban a Microsoft lenyúlta a grafikus felületet, amit persze Jobs meg a Xeroxtól "nyúlt le".

Az Android azért tudott ennyire elterjedni, mert olcsó eszközökön is futott. 30-40-50 ezret nagyon sokan hajlandóak fizetni egy telefonért, de 150-200 ezret már nem.
Azt is érdemes lenne megnézni, hogy a darabszám mellett a bevétel / profit milyen arányban oszlik meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20) Ricardo válasza Quqesz (#5) üzenetére


Ricardo
félisten

A kinézet meg sokak szerint visszalépés, és ha igazak a pletykák akkor egyéb téren sem fog sokat fejlődni.
majd kiderül.

(#21) nyisziati válasza ben5001 (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

Profitban az Apple verhetetlen, a legendás 40%+márkanév-effektus miatt kapsz egy lightning kábelt kb. ötezerért... :DDD

(#22) kchris78 válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


kchris78
veterán

Pedig anno mikor indult a droid mekkora egy rakás nagy sz@r volt már bocsánat, használtam akkor.. Azokon a hardvereken főleg, valami eszméletlenül szarul futott... Most is csak azért lett jobb mert vért izzadva sok frissítési cikluson át sikerült úgy-ahogy optimalizálni meg olyan brutálisan megnőtt a hardverek teljesítménye hogy azon már kb nem is kellene optimalizálni a szoftvereket... És még ÍGYIS (!!!) sokan sírnak hogy nem került 6GB (!!!!) RAM egy telefonba (Note7) csak 4. És 4GB esetén nem tudja benntartani a memóban a cuccokat, folyamatosan újratöltöget. Ami egy iPhone-nak 2GB-on sikerül. (elismerem a videó az elég szintetikus de a lényeget kihozza)

Talán azért jutott el idáig mert a Google volt mögötte, és a sok telefongyártónak kellett valami ami OLCSÓ, kvázi ki out-sourceolták a telefonra SW fejlesztés dolgot (persze customizálni azt azért kell...) és amelyik SW gyártó belement a droid irányba onnan már nagyon nem volt visszaút.

(#23) buvartacsko válasza ben5001 (#19) üzenetére


buvartacsko
addikt

A Google Androidja az új Microsoft Windows. :) Az Apple maradt az Apple.

(#24) helixP válasza ben5001 (#19) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért ha a market share zuhan, egy idő után hiába a magas profit arány. Illetve ugye Apple-nél platform = gyártó, míg androidnál nem.

ben5001: Jó ez a videó, nekem új volt :)

[ Szerkesztve ]

(#25) Tigerclaw válasza nyisziati (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem visszafordultak, hanem bementek egy zsákutcába, aztán miután észrevették, hogy zsákutca, csak azért is továbbmentek és tovább, egészen a falig. Hiányzott az "újratervezés" az út során.

Talán ha Ballmer marad még pár évig, máshogy alakulnak a dolog. Nadella sok mindent lerombolt az érkezése óta. Most meg olyan mintha megállt volna náluk az idő. Se előre, se hátra...amolyan Blackberry stílusban. Nem követtem a bejelentéseiket, most akkor több Lumia nem lesz és az OEM partnereken múlik a windowsos telefonok sorsa?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) guriga1234


guriga1234
addikt

"Annak ellenére, hogy az iOS elterjedtsége folyamatosan csökken, az Apple valamint a zöld robotos készülékek teszik ki az okostelefonok 99,1%-át a világon" - annak ellenére???? Vegyük már észre, hogy az androidé meg nőtt!!!

(#27) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Az a baj, hogy az android"olcsósága"és elterjedtsége nem hagy teret az új os-nek. Pedig van/volt firefox,ubuntu,tizen,ugye a bb sajátja,sailfish ami így eszembe jutott. Nehéz lesz ezt a hegemóniát letúrni a porondról, de mint látjuk az aple esetét nem lehetetlen. Csak kell egy nagy gyártó, aki tényleg beáll alá.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#28) Gymnova81 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


Gymnova81
tag

+1
Szerintem is Ballmer távozása óta ilyen f.s a win mobile. Akkor érezhető változások, javulások voltak a mobilos platformon, most Nadella vezetése óta mintha megtorpantak volna, olyan nyögvenyelős az egész fejlesztés. Kettőt előre egyet hátra stílusban. Még jó hogy jött Donna, és egy kicsit mintha kezdené gatyába rázni a W10M-t. Bár azért még nála sincs az az "elhagyom a hajam" tempó...

kchris78
Én ezzel nem tudok egyet érteni. Azért ne kelljen már 100 mag meg 200GB ram, ahhoz hogy smooth legyen a rendszer. Nem ártana optimalizálni is. Cimborám heckelt fel 6.0.1-et egy 1 GB-os tabletre, de gyorsan le is szedte, mert olyan szinten belassúlt tőle, hogy mérgében majdnem a felhoz vágta.

[ Szerkesztve ]

(#29) fordfairlane válasza buvartacsko (#11) üzenetére


fordfairlane
veterán

Jaja, ideje lenne már bővíteni azt a szinonímaszótárt.

Eszembe jutott egy ilyen széjjelkoptatott szinoníma: egér -> rágcsáló. Ütni tudnék, mikor meglátom, hogy ezredszerre is ezt használja valaki.

x gon' give it to ya

(#30) fordfairlane válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


fordfairlane
veterán

Amikor bemutatta az Alma az első iPhone-t, akkor (kis túlzással) bármelyik szoftvercég megcsinálhatta volna a saját Androidját, és akkor lehet, hogy most a piac nem így néz ki.

Talán kevesen emlékeznek rá, de amikor Jobs bemutatta az első iPhone-t, sokan nagyon szkeptikusak voltak. Én lelkes voltam, azt gondoltam, hogy ez lehet a jövő, de sem a Nokia, sem a Blackberry, sem a Microsoft sem nagyon törte össze magát.

Egyedül talán a Google volt az, amelyik villámgyorsan kapcsolt. Nekik szintén nem volt okostelefon-platformjuk, pont mint az Apple-nak, friss belépők voltak. Talán pont ez volt a lényeg. Nem akadályozta őket semmi abban, hogy szinte (a kernel kivételével) nulláról írjanak valamit.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#31) Fejvadi válasza 30z.Samu (#9) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ki erőlteti? Nem kell venni, ennyi. :)

(#32) kchris78 válasza fordfairlane (#30) üzenetére


kchris78
veterán

Akkor már volt Android amikor bemutatták az iPhone-t én úgy emlékszem..

(#33) cal84


cal84
tag

Mindjárt jönnek a windows fan-ok és megmagyarázzák, hogy az nem olyan 0,6% meg hogy mennyire jó a renszer csak az emberek nem értenek hozzá. :D

(#34) fordfairlane válasza kchris78 (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Volt, de állítólag az valami ilyesmi volt:

[link]

Nem tudom, mennyi lehet igaz belőle, de a cikkben szereplő történet abszolute elképzelhető.

x gon' give it to ya

(#35) Wesder


Wesder
félisten

Várható volt, a HW fejlődéssel a "Droid egyre jobb lesz". Ha Átlag Béla bemegy a boltba a spec és marketing alapján választ. Mivel 10-8 telefon Samu így nem csoda az eredmény.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) nyisziati válasza cal84 (#33) üzenetére


nyisziati
veterán

Aki nem ért hozzá, annak nem való! :DDD

Hányszor hallottam ezt Linux fórumokon... Na most ugyanez megy, csak ellenkező előjellel.

(#37) ben5001 válasza kchris78 (#32) üzenetére


ben5001
tag

Nem volt. Illetve volt valami terv, amit eldobtak.

A Steve Jobs könyvben van egy epizód, ami szerint a Google-nél - látva az iPhone bemutatót - mindent eldobtak, és kezdték előről.

Megelőztek...:)

[ Szerkesztve ]

(#38) 30z.Samu válasza cal84 (#33) üzenetére


30z.Samu
félisten

Amúgy maga a rendszer tényleg jó lenne, csak megállt egy helyben egy bizonyos ponton.

Sic Parvis Magna

(#39) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Na, a BB Priv így megnyomta a droidos eladásokat? ;]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#40) tomboy0013 válasza Wesder (#35) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az igaz, hogy sokan spec alapján választanak (dolgoztam ezen a területen), de hogy 10-ből 8 telefon Samsung azzal vitatkozom. 10-ből 2 maximum 3 Samsung, kb mindenhol van kirakva több LG, Lumia, Sony, iPhone meg Huawei(vodánál még ugye a filléres saját márkás telók is, sőt Alcatel is). Választék van bőven.

(#41) Crafter32 válasza Csapoati (#39) üzenetére


Crafter32
őstag

:N Nem hiszem. Szegény OS10 sem ezt érdemli. Brutál jó rendszer és nem kell hozzá nagyon érteni sem, hogy az előttem szólókat idézzem.

(#42) Wesder válasza tomboy0013 (#40) üzenetére


Wesder
félisten

Volt egy diagram, ahol a egymilliàrd droidos telefoneloszlàst mutattàk és ha àtlagolsz, akkor 7-8 telefon samu. Ebben benne van SGS1-től kezdve minden. Az S6-ból is kb 6-8 fajta van, piactól és mérettől függően.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#43) t72killer válasza Quqesz (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az igazi baj, hogy a szoftver nem független a hardvertől (lásd PC). Ha a gyártók nem kényszerítenének vasszigorral adott OS-t a telefonokra, ill komoly szoftvergyártók (gugli, M$, linuxék) ajánlanának full supportot az elterjedtebb hardverekre, akkor teret nyerhetnének az alternatív OS-ek (pl Ubuntu) is. Ez annyira nem ördöngősség, amennyire látszik, mert a telók 90%-a ~3 SoC családra építkezik (Snapdragon, Apple Axxx, Exynos), nem lenne lehetetlen dolog drivert írni mindegyikre.

Droidéknál (nekemis ez van) fontos, hogy az első helyezés komoly felelősséggel is jár: már messze nem csak geekek, facebookfüggők és "gyerekek" használják ezeket az eszközöket, hanem alkalmasint ott a teló a CEO asztalán (ez 5éve azért inkább berry, szifon vagy WinMo 6.5 terep volt) - itt már sokkal többet számít az adatvédelem, stabilitás-megbízhatóság.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) tomboy0013 válasza Wesder (#42) üzenetére


tomboy0013
veterán

De most a boltokban lévő készülékekről van szó. SgS1 nem igazán kapható már sehol sem :)

(#45) nyisziati válasza t72killer (#43) üzenetére


nyisziati
veterán

Ez csak elméletben hangzik jól, az appfejlesztőknek rémálom lenne 10-20 kisebb-nagyobb platformra fejleszteni.

(#46) Wesder válasza t72killer (#43) üzenetére


Wesder
félisten

Droidon sokkal több van, de a 3 nagy az MTK, Snapdragon, Exynos.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) kchris78 válasza t72killer (#43) üzenetére


kchris78
veterán

a driver a hiányosság. ezek zárt dolgok, nem adják ki az SoC gyártók. Voltak Ubuntu próbálkozások régen, de elég nyögvenyelős volt a dolog, hiába van Ubuntu a telefonon ha nem lehet vele telefonálni mert nincs támogatva az a rész... Emiatt is fulladt kudarcba leginkább amennyire én láttam anno.

(#49) cami][us válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


cami][us
senior tag

Akkoriban az volt a kulcs, hogy legyen egy ios pótlék nem iphonera is, ami engedi a gyártóknak hogy saját iterációval jöjjenek ki. A winmo ebbe a kategóriába befért volna, ha az ms nem ragaszkodott volna a stylushoz. Az android az ms patent trollkodásai előtt ráadásul viszonylag olcsó volt így noname cégek is beszállhattak könnyedén, iszonyat árversenyt generálva. Az ms dalvik emulálása nem lett volna rossz ötlet, hiszen a fejlesztők iszonyat lusták. Talán a xamarin is javíthatott volna ezen és okosabb megoldás, de szvsz már ez a hajó elment.

(#50) arn


arn
félisten

nah ezzel kb el is ertunk oda, ahol az osx, linux van a winhez kepest desktop teren :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.