Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ringman


Ringman
nagyúr

hát igen, a szenátust nem fizették le a kínaiak, mint trumpot

(#2) Fred23 válasza Ringman (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ettől függetlenül, ha maradnak a szankciók, a ZTE-t nem fogja annyira megviselni, mint ahogy azt egyesek gondolják. Már most a Samsunghoz fordult, és gondolom, másokhoz is.

(#3) Maegoss válasza Fred23 (#2) üzenetére


Maegoss
tag

Miért a Samsung pótolni tudja az Intel procikat?

(#4) Fred23 válasza Maegoss (#3) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt pont nem, de szerintem ha Intel proci kéne, azt is be tudná szerezni a ZTE, ha nagyon akarná. Egy kínai, a vezetésnek is fontos céget nem olyan egyszerű seggbe rúgni.

(#5) vicze válasza Fred23 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Épp azt teszik, azaz tennék ha nem egy Mikiegér elnök lenne.
Bárki aki a ZTE-nek US technológiát szállít ugyan azt a korlátozás sérti mint a ZTE és ugyan olyan szankciók várnak rá, lehetni mindent lehet, csak annak következményei is lesznek, ahogy lesz Trump számára is.

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Le vagyok maradva, mivel érdemlte ki Uncle Sam szemöldökborzolását a ZTE? Poloskát tett a Michelle néni vibrátorába?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) DarkChild válasza t72killer (#6) üzenetére


DarkChild
senior tag

Már Melania a first lady, nem a Michelle :U

Egyébként az iráni szankciókat nem vette figyelembe a kínai cég és a tiltás ellenére kereskedett az arab országgal - ezért kapta a büntit.

[ Szerkesztve ]

(#8) t72killer válasza DarkChild (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, de a ZTE-t még Obama idején rúgták ki az USA-ból, nem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) DarkChild válasza t72killer (#8) üzenetére


DarkChild
senior tag

Passz, lehetséges. Ha jól emlékszem korábban csak arról volt szó, hogy a ZTE (és a Huawei) termékeit nem lehet forgalmazni az USA-ban (kémkedést feltételeztek a két kínai cég részéről).
Ez a legutóbbi balhé már fájdalmasabb volt a három betűs kínai cégnek, mivel ezúttal azt tiltották meg nekik, hogy a termékeikbe amcsi eredetű alkatrészeket (pl. Qualcomm procikat) szereljenek, illetve amcsi liszenszeket felhasználjanak. Azok nélkül meg elég körülményes manapság okostelót gyártani, így a ZTE határozatlan ideig fel is függesztette a gyártást.

(#10) t72killer válasza DarkChild (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, az első kör a kémkedési ügy volt, erre utaltam a poloskával:)) Ez alól nem tudom, mennyire tudták tisztázni a Huawei-t és a többi kínai gyártót...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) vicze válasza t72killer (#8) üzenetére


vicze
félisten

Miután megszegése a szankciókat, pénzbüntetést kaptak, és vállalatokat tettek, hogy eltávolítják a felsővezetést, meg még pár dolog, erre 2 évet kaptak. Mivel a 2év lejárt után se teljesítettek minden feltételt maradéktalanul, így életbe lépett a 2 évre felfüggesztett tiltás.
A US joggal példát akar statuálni joggal.

A kémkedessel kapcsolatban nem tudom milyen fél vagy félre információra utáltál, de egyik vállalat termékeit se tiltották ki. Huaweit egyszerűen a DoD saját katonai és állami tiltó listájára rakta, ahogy a ZTE-t is korábban, de ebben semmi furcsa nincs igazából, Ausztrália is ugyanezt tette jóval korábban.
A felhasználói készülékekre annyi kihatása volt, hogy egy nagyobb áruházban kivezette a forgalmazásból.

[ Szerkesztve ]

(#12) t72killer válasza vicze (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, erre a DoD intézkedésre gondoltam, valszleg lehetett mögötte valami...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) vicze válasza t72killer (#12) üzenetére


vicze
félisten

Soha semmilyen publikus bizonyítékot nem szolgáltattak a titkosszolgálatok, így nehéz bármi konkrétat is mondani csak találgatasok.

(#14) t72killer válasza vicze (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, nem tudni, hogy paranoia, egyszeri kósza szoftveres spyware-fogás vagy éppen szisztematikus hardveres bepoloskázás lehetett...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Micsurin válasza t72killer (#14) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"szisztematikus hardveres bepoloskázás lehetett..."
Attól az amcsikat se félteném szoftveres téren, a W10 kapcsán. :DDD
"Titkosított adatkapcsolat" címszó alatt naponta csak 3x visít az Eset.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.