Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) #85552128 válasza #32839680 (#299) üzenetére


#85552128
törölt tag

Elegendő grafikus teljesítményt ott sem fogsz kapni az IGP-vel, mert a legtöbb laptopba single channel ramot raknak, vagy raksz még mellé vagy 2 modulosat nézel drágábban, de az IGP-k többsége ott sem erőbajnok.

"Ha nem kell grafikus teljesítmény és beéred 0 terméktámogatással, és nem hosszútávra tervezed a lapost, vagy nem akarsz OS-t frissíteni később akkor jó az Intel.
Ha akarsz min 4 év supportot, újabb wddm-hez drivert később meg ilyen apróságokat, akkor jó azért a full AMD konfig.
"

Meg lehet oldani a driver-frissítést - igen nem hivatalosan, de meglehet viszont az AMD CPU teljesítménye nem lesz jobb az Intelestől + mostanra már a dedikált GPU-ik helyett is jobb fogyasztás a Maxwell az alacsonyabb fogyasztás/hőtermelés miatt.

Egyébként 2009-es Mobility 4XXX series AMD-től nem kapta meg a W8 támogatást sem, ez még 3 év support sincs...
Ugyanígy a 2012 és 2013-as Trinity/Richland sem fog Windows 10 WDDM 2.0 drivert kapni, tehát annyival nem mondanám jobbnak az AMD helyzetét driverek terén...

[ Szerkesztve ]

(#302) dezz válasza ukornel (#293) üzenetére


dezz
nagyúr

A Sandy Bridge-ben is van 8 MB L3. A (a cellánként több tranyót használó) L2-ben van nagy eltérés: 1 MB (SB) vs. 8 MB (DB). Nem elhanyagolható a Hypertransport portok területe sem, amiből a desktop változatnál 4-ből 3 le van tiltva, de a helyet attól még foglalja.

(#303) ukornel válasza dezz (#302) üzenetére


ukornel
aktív tag

Így van!
A #293-asban a SB-nél hozzászámoltam magok méretéhez az L2-t, a Bull-nál nem - szép nagy az L2 cache, de legalább lassú...

(#304) dezz válasza ukornel (#303) üzenetére


dezz
nagyúr

Hasonló adatokat "közöltem" jómagam is annó a néhai Bulldozer (most már Carrizo, stb.) topikban egy hasonló eszmecserében, de lusta voltam rákeresni. [*]

Nem lett volna ez olyan rossz, ha kapásból a Steamrollerrel jönnek ki (korábban kezdve a fejlesztést, más által nem akadályoztatva). Majd köv. évben shrink 22nm-re (Intel által bérgyártva [*] ), majd Excavator, majd újabb shrink, majd Zen. Mint ahogy az Intel csinálja titokban, izé, Tick-Tock-ban. [*] Vagy akár az Excavator shrinkjét kihagyva, ahogy most csinálja az AMD (úgy tűnik, az Excavator egyszeri 28nm-es jelenség lesz).

* = :)

(#297) morgyi: Szerintem a korábbi perek után ezt most nem mernék/merik majd megtenni.

[ Szerkesztve ]

(#306) mzso válasza #32839680 (#305) üzenetére


mzso
veterán

Majd amikor már az AMD csődbe ment majd lehet, hogy kapnak valami büntikécskét, ami azt kiszabó szervek zsebébe megy. Ami ugye az AMD-n már nem fog segíteni. Meg a felhasználókon sem akiknek már csak jól felülárazott monopol procik elérhetők, és nem is jutottak hozzá jobb ár érték arányú AMD procikhoz amikor még lehetséges volt az Intel elnyomása miatt.

(#307) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Tudni esetleg, hogy lesz-e R9 APUs procijuk?
Ahogy olvasom, mégiscsak ugyanaz az APU lesz ezekben is,mint ami az A10-esekben van :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.