Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #65537792


#65537792
törölt tag

Én sosem száltam be az AMD vs Intel vitákba, de most tényleg kiváncsi vagyok, hogy az AMD mit tud produkálni. Jó lenne már egy kiélezett CPU harc. Főleg árban. :D

(#2) Habugi


Habugi
addikt

Kösz a cikket! :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3) t72killer válasza #65537792 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük, hogy használhatót tesznek az asztalra. Kicsit erősebbnek kéne lenni egy szálon is, mint a mostani i7-ek, és már rendben is lennénk. Tartok tőle, hogy ez még mindíg túl nagy kihívás az AMD-nek.:(

#5: Megszokhattuk AMD részről:(. Asztali vonalon legalább előbb-utóbb kijönnek a termékek, de a most divatos könnyű-kicsinoti/hibrid/tablet megoldásokban híre sincs az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) erer1000 válasza #65537792 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

szorítok az AMD-nek most.
mostanába nagyor rájuk járt a túd :/

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ebből én azt vettem le, hogy idén szinte semmi új, jövőre meg talán valami... Rengeteg terv, meg ígéret, de semmi kézzelfogható.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) pulutodurumo válasza erer1000 (#4) üzenetére


pulutodurumo
őstag

És még a rúd is. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7) AxBattler


AxBattler
félisten

Szép-szép, de ez a HBM-memó mikor száll le az alsóbb szegmensbe?
Vagy csak a csúcskártyák kiváltsága lesz véglegesen?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) adamgreen


adamgreen
senior tag

Jó reggelt kedves AMD ! :C

(#9) t72killer válasza adamgreen (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Áhh, hol van még a reggel :O . Ezek még csak álmok.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Oliverda válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor vagy nem olvastad el teljesen, vagy rosszul értelmezted a cikket.

"Rengeteg terv, meg ígéret, de semmi kézzelfogható."

Az anyag címe: Az AMD felvázolta aktuális terveit :)

mod: bocs, ezek szerint csak elolvastad, hisz azt sikerült leszűrni, hogy a tervekről beszéltek.;]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) Preacher1980


Preacher1980
tag

Azért azt nem lehet mondani, hogy a vázolt jövőkép ne lenne bizakodásra okot adó.
Persze ettől, s a tényleges termékektől nem várom, hogy egyből 50-50 % lesz a piaci részesedés az Intellel meg az Nvidiaval szemben. De van remény.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#12) #85552128 válasza Preacher1980 (#11) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az AMD-nek mindig is ambiciózus tervei voltak a jövőre... :))

[ Szerkesztve ]

(#13) Preacher1980


Preacher1980
tag

#12 Szaby59 : Mi lenne ha még tervei sem lennének. Azt neveznék csődnek!

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG based on AMD!!!

(#14) #06658560 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Most mit csináljanak Papermasterrel a fedélzeten? ;]

(#15) satz18


satz18
őstag

Nagyon remélem, hogy ezek a tervek megvalósulnak. Kell a konkurencia.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#16) Balrog


Balrog
tag

Csupa csupa jó hír.
Az már látszik, hogy az új CEO elkezdte rendberakni az AMD-t. Csak maradjon is meg ez a lendület.

#14 kopi31415
De gonosz, de gonosz. :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#17) t72killer válasza Balrog (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Reméljük, hogy a CEO teszi őket rendbe, nem a CO (szénmonoxid) ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

"Ezen felül a vállalat bizonyos mértékben ki szeretné vonni magát a belépőszintű PC-k piacáról, ugyanis ez a szegmens meglehetősen volatilis, helyette pedig inkább a kiszámíthatóbb közép és csúcskategóriára helyeznék a hangsúlyt."
Nem azért, de akkor jó lenne ha kapkodná magát, mert nagyon nehezen sikerült csak az aktuális i3-nál gyorsabb procit letennie az asztalra. Közép kategóriba nem kell az APU (akármit is jósoljob Abu), sőt, oda már egy i5-i7 is befigyel, amit megközelíteni sem sikerült eddig, még a 220W-os FX-9370-nak sem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#19) zolee5016


zolee5016
őstag

Amíg az AMD vázolgatja a szép jövőt,az Intel eladja a jó kis cpu-it éveről évre fejlesztgetve valami kis +-al,szépen ellépve a konkurenstől

Amíg az AMD vázolgatja a szép jövőt,a NV eladja a gpu-it és lefölözi a piac értékesebb szeletét....

Amíg az AMD vázolgatja a szép jövőt...oppá...rajzok,ábrák
helyett,nem működő termékek kellenének már....évről évre.........

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#20) Fiery


Fiery
veterán

"A szerverek területén az AMD némi csúszással az év második felében kiadja az Opteron A1100-at, mely a vállalat első ARMv8-as szerverprocesszora."

Nemi csuszas? Inkabb nemi csusztatas ez a fogalmazas. A linkelt hirben is ott van, feketen feheren, hogy 2014 H2-ben kellett volna megjelennie a Seattle-nek (A1100). Ergo lenyegeben 1 eves csuszassal jelenik meg, ami az IT vilagaban nem nemi csuszas, hanem qrva nagy csuszas. Mire megjelenik, csak azert nem lesz eleve elavult, mert mindenki mas is toketlenkedik az ARM alapu szerverekkel...

A tobbire meg ugy altalaban azt tudom modani, hogy a Zen papiron rendkivul jol hangzik, hibatlannak tunnek a tervek. Lassuk, hogyan fog a gyakorlatban megvalosulni mindez.

(#21) velizare válasza Balrog (#16) üzenetére


velizare
nagyúr

egyelőre az látszik, hogy fogott egy fűnyírót, és akárki akárhogy kapálózott, végigtolta rajta. aztán hogy mit nyírt el vele, azt majd meglátjuk pár év múlva.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) t72killer válasza Blindmouse (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Másik kérdés, hogy mi lesz a mobil szegmenssel? Lehet, hogy azt vízionálták 5éve, hogy majd az APU-s notebookok fognak tarolni, aztán a dolog vége az lett, hogy ja, van APU, csakhogy az 90%-ban Intel, ezenkívül ha vki teljesítményt akar, akkor nvidia dVGA-t kér mellé.:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Preacher1980 válasza Blindmouse (#18) üzenetére


Preacher1980
tag

"nagyon nehezen sikerült csak az aktuális i3-nál gyorsabb procit letennie az asztalra. Közép kategóriba nem kell az APU (akármit is jósoljob Abu), sőt, oda már egy i5-i7 is befigyel, amit megközelíteni sem sikerült eddig, még a 220W-os FX-9370-nak sem."

Ezt mire alapozod? Tények vagy tapasztalat? pl. Ph-s tesztek nem azt igazolják.

Tény, hogy i7 kategóriában nem versenyképesek, de nekem az FX 8350-ről nincs rossz véleményem.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#24) snecy20 válasza t72killer (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, csak meg tudja már ugrani az AMD 2016-ban azt, ami az Intelnek már 3-4 éve sikerült...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Sinesol válasza AxBattler (#7) üzenetére


Sinesol
veterán

Miért kéne neked alsó szegmensbe Hbm? Bőven kitudják szolgálni az alsobb szegmens sávszélességét hagyományos megoldásokkal is. Egy 256 bites vezérlő meg amugyse fogyaszt sokat, szóval különösebben nem lenne semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#26) ukornel


ukornel
aktív tag

A cikkben világosan le van írva, ami nekem nem volt világos az előadások diái alapján: a Jaguar/Puma vonal helyett is a Zen megy majd tovább.
Nem teljesen értem ezt a döntést. A low end szegmensben kielégítő teljesítményű, ámde a 3x kisebb méretű magok gyártása nekem továbbra is logikus lenne. Ami ellene szólhatott az előadás anyagában:
"Where we will not invest -Low-End Tablets/Mobile [...] Key Decisions - Reduce Low-End PC Exposure [...] Simplified Roadmap"
Tény, hogy az alsó szegmensben kegyetlen árháborút folytat az Intel, és a Beema/Mullins sem robbantott bankot, hiába jók a specifikációik.

(#27) #06658560 válasza Balrog (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó, igazad van, az itteni képek alapján lehetne Slidemaster/Powerpointmaster is.

(#28) mdraco


mdraco
őstag

Jól néznek ki ezek a diák, ábrák... :)

(#29) ukornel válasza Fiery (#20) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Mire megjelenik, csak azert nem lesz eleve elavult, mert mindenki mas is toketlenkedik az ARM alapu szerverekkel"

Ha valaki meg a nagy töketlenkedés közben lecseréli lapkaterveiben az A-57 magokat A-72-re, az A1100 pont ott lesz hátrányban, ami miatt vizionálták az ARM-os szervereket: az energiahatékonyságban. :(

[ Szerkesztve ]

(#30) #45185024


#45185024
törölt tag

"Ezen felül a vállalat bizonyos mértékben ki szeretné vonni magát a belépőszintű PC-k piacáról, ugyanis ez a szegmens meglehetősen volatilis, helyette pedig inkább a kiszámíthatóbb közép és csúcskategóriára helyeznék a hangsúlyt."
Na ezután HBM et ne várjatok olcsón high high high...
De legalább halottam már valami konkrétat a HBM ről mondjuk még mindig sokkal kevesebbet mint szerettem volna..
Egy dolog vert csak szöget a fejemben, ha ezek ennyire keveset fogyasztanak és ennyire kicsi a hőtermelésük a csúcskártyát miért csak vízhűtéssel akarja kiadni az AMD ?

(#31) Mackósajt válasza ukornel (#26) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Ha jól értem eleve dobnak minden olyan szegmenst, ahol kicsi az árrés. Kivétel az egyedi igényre tervezett cuccok. Ez olyasmi egyébként, amit már évek óta emlegetnek az AMD-vel kapcsolatban. Árban versenyezni nem kifizetődő, akkor is vesztesz, ha nyersz. Kivéve, ha te vagy a legnagyobb, és a puszta mennyiségen be tudod hozni, de az AMD nincs abban a helyzetben.

A Zen szépen hangzik papíron, majd meglátjuk milyen lesz (és mennyit késik). Attól tartok a szerverpiaci részesedést nem lesz könnyű visszaszerezni, még akkor sem, ha jó lesz a termék.

(#32) #22743424


#22743424
törölt tag

Végre,már alig várom a ddr4-es memóriával támogatott Apu-t.Remek ötlet a különböző foglalatok elhagyása úgy tűnik megtalálta az utat az AMD

(#33) mufi válasza #65537792 (#1) üzenetére


mufi
senior tag

Mit, mit, semmit.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#34) Preacher1980 válasza #45185024 (#30) üzenetére


Preacher1980
tag

Nem arról volt szó, hogy a csúcskártyából (390X) lesz léghűtéses és vizes verzió is?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#36) DeltaPower


DeltaPower
őstag

AM4 :O
Vagyis aki FM2 vagy AM3 tulajként arra számított, hogy még egy generációt kiadnak a meglevő foglalatokhoz, az tévedett...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#37) myckie2 válasza Preacher1980 (#23) üzenetére


myckie2
őstag

Külföldi tesztek viszont ezt igazolják.

(#38) 80hun


80hun
addikt

Alig várom az új procikat :-)
Azért ha hasonlitjátok az intellel akor kb egy árba is legyenek az összehasonlított cpu-k.
Pl i5-3570k vs. Fx-9590
Szerintem így igazságos.
Főleg hogy az Amd procikat főleg a gamerek veszik, nekem is az van mert olcsó és simán kihatja a VGA-mat.
Vagy akár több vgat is.

(#39) 80hun válasza myckie2 (#37) üzenetére


80hun
addikt

Néz meg egy Battlefield 4 tesztet is azért .

(#40) Preacher1980 válasza Cobra652 (#35) üzenetére


Preacher1980
tag

A felső kategóriát már rég feladták. Ebben egyetértünk.

A DX12-vel meg az alacsony API-kal pont csökkeni kellene a különbségnek, nem?

ASUS ROG based on AMD!!!

(#41) Preacher1980 válasza DeltaPower (#36) üzenetére


Preacher1980
tag

AM3+ tulajként nem voltak kétségeim. Több helyen írták már, hogy megérett a váltásra.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#42) Preacher1980 válasza 80hun (#38) üzenetére


Preacher1980
tag

Volt is valami, hogy a 9000-es FX árát csökkentették, hogy versenyképesebb legyen az i5-ösökkel.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#43) Henkei válasza myckie2 (#37) üzenetére


Henkei
tag

es te hiszel a hazug kulfoldi oldalaknak?

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#44) Preacher1980 válasza Henkei (#43) üzenetére


Preacher1980
tag

+1 :C

ASUS ROG based on AMD!!!

(#46) t72killer válasza Preacher1980 (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aktuális i3-nál? Ez a durva: az FX-ek - nem beszélve az APU-król a mobil intel procik ligájában játszanak, ha a teljesítményt nézzük!!!

Nevetséges, hogy a frissen kibontott 14"-os notim ULV procija durván elkalapálja egymagos teljesítményben az FX -8350-et is! Többszálon pedig a mobil 4magosok környékén van, míg a Kaveri gyönyörűség épphogy felül kerül az ULV procin, de a hagyományos i5-ös notebookprocitól már kikap. Egyszerűen nincs miről beszélni, versenyről szó nincs, amit az AMD művel az nevén nevezve haláltusa.:(


(direkt bent hagytam a TDP oszlopot is - tudom, intel meg AMD TDP, de itt akkorák a különbségek, hogy pár % már nem változtat az erőviszonyokon)

Szóval amit ettől a Zen csodától várok:

1. Az a polcokra kerülés időpontjában kapható intel megoldások teljesítményének elérése, abszolút értékben. Nem érdekel, hogy ár/teljesítményben okés, és 10fillérért adnák a szemetet.

2. Az 1-es pont MINDEN szegmensre: asztali, mobil, ultramobil.

3. Megvásárolható minőségi termékek - főleg mobil szegmensben. NEM kérünk több 17"-os Brazos kategóriájú biliműanyag szörnyeteget, energiahatékony és erős, munkára alkalmas subnotikat és hibrideket szeretnék látni. (hm, készült egyáltalán bármikor a történelemben ilyen AMD alapon :F ).

#47: "Azért elég nagy szégyen, hogy asztali szinten léteznek 100e HUF feletti processzorok."
Ez azért összetett kérdés. Ma nem egészen ér annyit a Ft $-ban, mint 8-10évvel ezelőtt. Másrészt emlékszel anno mennyiért mérte (akkori Ft-ban) az AMD az Athlon64 x2 procijait? Az se volt olcsó mulatság...
Optimalizálás: ha nem kell a nyers erő, akkor egyszerűen semmilyen gépet nem kell venni, jó lesz a régi:)) Vagy jó lesz egy vékony notebook is (=energiahatékonyság). - Na ezek az irányok se fogják kihúzni az AMD-t a gödörből. Egyetlen megoldás van: ERŐS és ENERGIAHATÉKONY terméket letenni a POLCRA.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Tanisz


Tanisz
senior tag

Na reméljük, hogy az AMD-nek sikerül összepakolnia valamit, főleg abban a szegmensben amit sokan vesznek, a középkategóriában.

A felső kategória úgyis halott ügy neki, egy darabig vagy véglegesen.

Azért elég nagy szégyen, hogy asztali szinten léteznek 100e HUF feletti processzorok.
Vagy inkább az, hogy valaki megveszi őket, fene tudja, bár úgy a jó, legalább jól megy neki:D
Most nem az irigység beszél belőlem, mert hál' Istennek én is meg tudnám venni,de nincs szükségem ennyi potenciálra, hanem inkább az a szégyen vagy a szomorú, hogy a szoftverek fejlesztését valamint a drivereket is szálkezelésben, optimalizáltságban jól összecsapják és emiatt kell a nyers erő.

Egy 4-6-8 magos 3,5-4 GHzen ketyegő procinak nem szabadnak kevésnek lennie szinte semmi "otthoni" felhasználásra, még játékra sem.

Igen, tudom, ha elég lenne, akkor nem lenne piac, nem vennék folyamatosan a procikat, nem lenne busás haszon :D

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#48) Preacher1980 válasza t72killer (#46) üzenetére


Preacher1980
tag

"Nevetséges, hogy a frissen kibontott 14"-os notim ULV procija durván elkalapálja egymagos teljesítményben az FX -8350-et is! Többszálon pedig a mobil 4magosok környékén van"

Erre tudnál linkelni tesztet?

A Zen-nel szembeni 3. elvárásoddal pedig maximálisan egyet tudok érteni, ezért nincs notim, mert ami AMD vonalon elérhető, az elég problémás. Nem tudom, hogy nincs.e ebben benne az Intel keze.....

ASUS ROG based on AMD!!!

(#49) Feri1977


Feri1977
senior tag

1. AMD fan vagyok. 2. Egy sima fx 6300-am van, mindent visz tökéletesen, zeneszerkesztés, videóvágás, játéknál is kitolja a vga-mat és megy minden full hd-ben max. grafikán. Ergo totál feleslegesnek tartom ennél jobb proci létét, intel oldalon meg a hiper szuper 4. genes i7-eseket is! Minek! Én jó darabig nem is fogok váltani, majd ha nagyon elavult lesz ez, megveszem a legdurvább am3-as fx procit amit még kapható, az am4-el majd ráérek 5 év múlva foglalkozni, intel meg felejtős.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#50) eight válasza t72killer (#3) üzenetére


eight
senior tag

"Kicsit erősebbnek kéne lenni egy szálon is, mint a mostani i7-ek, és már rendben is lennénk. Tartok tőle, hogy ez még mindíg túl nagy kihívás az AMD-nek.:("

Nem kell tartanod tőle, mert úgy néz ki sajnos hogy túl nagy kihívás lesz. Még ha igaz is lenne a 40% IPC gyorsulás (ami persze nagy valószínűséggel csak abban a ritka esetekben lesz igaz amikor a marketingesek éppen három szűz kecskét áldoznak majd fel teliholdkor), szóval még akkor is messze lennének a Haswell magoktól sajnos (azért mondom hogy sajnos, mert mi felhasználók látnánk az előnyeit, ha végre lenne valami komoly indoka az Intelnek a versenyzésre).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.