Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) velizare válasza Garyka (#150) üzenetére


velizare
nagyúr

a ht akkor volt nagy dobás, amikor az egynél több magos cpuk legfeljebb szerverekben fordultak elő. ma már natív négymagos cpukat készítenek, kb. eddig utilizálják a játékfejlesztők is őket. én nem várok ettől javulást, de nincs is rálátásom a prototípusokra.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#152) ukornel válasza Oliverda (#112) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Az egyetlen maggal lefedni kvázi mindent pedig megvalósítható, lásd Intel Core M --> 18 magos csúcs Xeon, ugyanazokkal a magokkal."

Ez világos, de azt is meg kell nézni, hogy mennyibe fáj a Core M - 281$-on jelentették be őket. Ilyen árfekvéssel bizonyos piacokon eleve labdába se lehet rúgni.

"gyakorlatilag dobják ezt a piacot"

Ez azt jelenti, hogyha olcsó HTPC/netezős/arckönyvezős stb gépet akar valaki összerakni, nem lesz AMD kínálat. :(
Jó, értem én, hogy tényleg mindent a profitra tesznek föl...

[ Szerkesztve ]

(#153) t72killer válasza velizare (#151) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyetértek, a HT már nem nagy dobás, viszont ahogy mértem a körülöttem lévő gépeken, némi haszna azért van: fotó-videófeldolgozásnál mondjuk fél magnyi teljesítményt még hozzáad a kosárhoz. Teszi ezt egy ULV-s soványka 2magos esetén is, ami kb 20% körüli bónusz a valóságban. De ha csak 10%-ot is lendít a teljesítményen, az elég lehet, hogy necces esetben tesztet nyerjen a cuccos a konkurrenciával szemben (marketing).

"Ez akkor azt jelenti, hogyha olcsó HTPC/netezős/arckönyvezős stb gépet akar valaki összerakni, nem lesz AMD kínálat?" - Miért, mostanában van ilyen kínálat :F Ahogy elnézem, sokkal durvább a helyzet, mint a Brazos idején. Akkoriban azért le lehetett vadászni egy E350-450-es kisnotit, ma 10-11"-os Mullins megoldás egyszerűen nincs. Tegnap beharangoztak egy nagyon igéretes és szimpatikus termékvonalat, amiben lenne fantázia - meglátjuk kisül-e belőle valami használható, én már csak a szememnek hiszek. Aktuális a családban még egy kisnoti vétel, 10-11.6" méretben - ezek a Carrizzo-L cuccok ideálisak lennének bele - attól, hogy egy 17"-os Toshi hulladékba beleteszik, nem leszünk boldogabbak:U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#154) Fiery válasza dezz (#142) üzenetére


Fiery
veterán

2) Arrol viszont tehet az AMD, ha azt gondolta/gondolja, hogy majd ok megvaltoztatjak az iparag mukodeset. A GPGPU temaval mar lassan 10 eve kuzdenek, es me'g mindig csak marginalis eredmenyt sikerult elerni. Igen, vannak olyan helyzetek, vannak olyan teruletek, ahol hasznaljak, ahol baromi jol mukodik a dolog, de tovabbra sem valik mainstreamme. Ennek szamtalan oka van, de hidd el, nem a szoftverkeszitok tehetnek rola. Ok tehetnek az egeszrol a legkevesbe. Nekik egy egyszeruen hasznalhato platformra lenne szukseguk, de azt senki sem tudja biztositani szamukra. Vagy ha megis, akkor egy adott feladatra, egy adott tipusu hardveren mukodik a dolog, pl. ugye Teslara leteznek nagyon szep CUDA alapu GPGPU-s alkalmazasok -- de azok ugye csak Teslan vagy legalabbis nVIDIA dGPU-n fognak mukodni, semmi mason. Ugyanigy vannak felvillanasok mindharom cegnel, mindig lehet talalni 1-1 peldat, ami erositi a szabalyt. A GPGPU egyszeruen nem mukodik, legalabbis a jelen allas szerint me'g senki sem tudta osszerakni. Talan a HSA megoldas lehetne ezekre a problemakra, _ha_ vegre mukodne a gyakorlatban is, _ha_ a HSA alapitvanyban nem csak az AMD tolná a HSA szekeret, _ha_ az Apple, Google, Intel, Microsoft es nVIDIA is csatlakozna a kezdemenyezeshez, stb. stb. Rengeteg a "ha". Persze az osszes ilyen "ha"-ra van egyeseknek jol elokeszitett valaszuk, de a vegeredmeny mindig az, hogy majd a jovoben, egyszer, valamilyen hardveren mukodni fog a dolog. Es az me'g mindig nem garancia arra, hogy szoftverek is keszulni fognak HSA-ra ;)

Az AMD ott rontotta el, hogy azt hitte, majd ok megvaltoztatjak az iparag alapveto szabalyait. Kb. ahogy a linuxos kozosseg mar 20 eve hiszi azt, hogy a desktop Linux konkuralhat a Windowszal. Egyszeruen vannak olyan piacok, vannak olyan teruletek, ahol hiaba jatszik kistigrist egy ceg, hiaba probal surranopalyan elebevagni a nagy(ok)nak, erre egyszeruen nincs lehetoseg, mert tulsagosan bebetonozodott a piac mukodese. A PC-piacon letszukseglet egy gyors x86 processzor, ami raadasul kompromisszum-mentesen gyors. Ha mar magyarazni kell azt, hogy miert lassu ebben vagy abban, akkor mar veszett fejsze nyele. Ha pedig nem eleg gyors a felsohazban (high-end) egy CPU, akkor az alsobb regiokban is elfordulnak a markatol a vasarlok (branding problema).

Ugyhogy abszolut all az, amit irsz: a szoftveres fejlesztesek semmit nem ernek eros hardver nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#155) Fiery válasza ukornel (#152) üzenetére


Fiery
veterán

"Ez azt jelenti, hogyha olcsó HTPC/netezős/arckönyvezős stb gépet akar valaki összerakni, nem lesz AMD kínálat"

A HTPC-n kivul a tobbit okostelefonon/phableten/tableten is meg lehet oldani, arra nem kell zugnia kulon egy PC-nek ;)

"Jó, értem én, hogy tényleg mindent a profitra tesznek föl"

Welcome to capitalism ;) De most komolyan, a profit orientalt cegek mukodesenek ez az alapja, miert varsz toluk jotekonysagot?

(#156) t72killer válasza Fiery (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"De most komolyan, a profit orientalt cegek mukodesenek ez az alapja, miert varsz toluk jotekonysagot?"
A túléléshez most nagyon is kéne nekik egy pár jó, pozitív év. Pénzügyileg nekem örök rejtély, hogy maradhatott életben az utóbbi 2 évtizeden keresztül az AMD...

Más: ha az arckönyv mellé egyéb konyha melletti tevékenység társul, azért még mindíg nem jön rosszul a hagyományos forma. Illetve még nem alakult ki, hogy dokkoljuk a telót a TV-re és BT billentyűzet+egér segítségével fotókat szerkesztünk, doksikat írunk.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#157) anulu


anulu
félisten

azért érdekelnének előzetesen kalkulált teljesítmények. mondjuk a mostani i7-ekhez képest (de akár az 1. gen LGA1366-osokhoz képest is). a "kékek"-nek tökéletesen megfelel a mostani helyzet, top részen nincs ellenfelük, az AMD max az i5-ökkel tud versenyezni.

nehogy az legyen, h túl nagyot akar harapni az AMD, aztán a torkán akad. max annyiban drukkolok nekik, hogy picit lejjebb menjen az i7ek ára. most a csúcs teljesítményért tényleg annyit kér az Intel, amennyit akar.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#158) trufa12


trufa12
addikt

A HD7950 en jobban mennek a játékok mint valaha (nah most ugye ez optimalizálástól függ) ezer éves vga- és jobban teljesít mint a fénykorában, mocskos szar piac ez . Nem kell szidni egyiket sem, meg ajnározni sem,

El vannak ők egymás mellett .

Ennyi erővel lehet venni amd-s gépet, is az is elég mindenre, olcsóbb is.

Max 1-2 döcögés van , mert az fix az intel-nv vaj sima, de az amd-vel is meg lehet jóval olcsóbban csinálni ugyan azokat a dolgokat.

Ha mindenki amd-t venne :D rögtön olcsóbb lenne az nv-intel is.... szép is a piac. Az emberek mindig bekajálnak mindent , aztán itt tartunk .

Nekem egyikel sincs bajom, az amd szimpatikusabb volt mindig, nem tudom miért :) csak megutáltam a problémák miatt, és jah én is össze raktam inkább egy inteleset, de jóval drágábban, utólag rájöttem maradhattam volna az amd-nél is, mert az is elég volt mindenre, meg ha azt nézem amit írtam fent hogy 7950 vga most jobb mint régen, -.- ennyi erővel sok 100 ezret meg spórolhattam volna már 2 év alatt, és ami volt amd gépem max tettem volna bele egy erősebb FX procit azóta, és menne mai napig ....

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#159) MongolZ válasza t72killer (#56) üzenetére


MongolZ
addikt

Felejtsd már el azt a notebookcheckes oldalt, nevetséges eredmények szerepelnek azon. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet arra az oldalra hivatkozni.

i7-5600U passmark
FX 8350 passmark

Ez se sokkal jobb, de már közelít a valósághoz.

(#160) t72killer válasza MongolZ (#159) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért? Cinebench-ben én is nagyjából annyit mértem, mint ők. Kíváncsi lennék még Aida eredményekre az aktuális 5.20-es verzióval - itt azért valszleg lenne előnye a sok AMD magnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#161) Feri1977


Feri1977
senior tag

Ha az utolsó 5 évet nézzük, sandy, ivy, haswell, broadwell és most majd skylake, akkor az amd még az Ivy szintjét se érte el, soha nem is fogja utolérni az intelt, és lekőrözni, mindezt mondom úgy, hogy amd fan vagyok és fentebb írtam sima fx 6300-am van, ami mindenre tökéletesen elég, DE ha most kijönne az amd jövő évi fejlesztése, akkor is kb, a haswell procik szintjén lenne, és azóta már van ugye 5. gen, azaz broadwell és jön a skyle is, nincs miről beszélni, gondolkozzatok!

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#162) t72killer válasza Feri1977 (#161) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Broadwell mondjuk CPU-ban nem komoly előrelépés, ott az igp-t csiszolgatták főleg. Valaminek nagyon be kell jönni AMD-oldalon, hogy újra tényezők legyenek, sokkal nagyobb áttörésre van szükség, mint anno az Athlon64 idején, annak az elődje uis korántsem volt ennyire lemaradva a P4-ekhez képest. Most konkrétan hipertérugrást kell végrehajtani:U.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#163) Fiery válasza anulu (#157) üzenetére


Fiery
veterán

Nehez elore kalkulalni (becsulni) a teljesitmenyt, ha me'g szimulatorban is alig mukodik a Zen ill. az arra epulo termekek kozul barmelyik is. De ha egy vad tippet szeretnel, akkor _szerintem_ ha a Zen alapu HEDT processzor megvalosul a jelenleg beharangozott formaban, akkor arra eleg lehet, hogy befogja -- ha nem is minden esetben, de a legtobb esetben -- a jelenlegi 5960X-et. Hogy ez mire lesz eleg 2016-ban, az mas kerdes, hiszen 2016 elejen erkezik elvileg a Core i7-6000 HEDT szeria, azaz a Broadwell-E. Ha annal az Intel bedob egy 10 vagy 12 magos verziot, azzal jol ala tud majd vagni az AMD-nek :( De arra csak akkor lesz szukseg, ha a Zent valos veszelynek erzi az Intel. Ugyhogy ha megjelenik a 10 vagy 12 magos "i7-6960X" jovo ev elejen, akkor a Zen kivalo termek lesz :DDD

(#164) Fiery válasza t72killer (#156) üzenetére


Fiery
veterán

"Pénzügyileg nekem örök rejtély, hogy maradhatott életben az utóbbi 2 évtizeden keresztül az AMD"

Feleltek minden tartalekot, eladtak minden ingatlant, kirugtak egy csomo embert, minimalisra zsugoritottak az R&D reszleget, stb. stb. Ugyanazt csinaltak, mint sok mas ceg, amelyik mar nem kap hitelt senkitol, mert annyira nem hisznek bennuk a befektetok :( Ily modon el lehet vegetalni nagyon sokaig, sot, me'g lehetne innen is zsugorodni tovabb. Van az AMD-nel is kisebb es megis evek ota mukodo x86 CPU-gyarto...

(#165) leviske


leviske
veterán

Okés, elvesztem. :DDD Szóval ~ 2013 óta készül és gondolom már a Zambezi nyitásánál kiderült, hogy gondok vannak, ezért kapta utódnak a kevésbé ambiciózus Vishera-t a Komodo helyett.

Na de mi volt az a szöveg még 2014-ben, hogy a partnerek kevesebb X86 erőt igényelnek az IGP teljesítmény ellenében, ill, hogy nem lesz már X86 processzor, mert az APU a jövő? Azt vágom, hogy ettől még ezt a két irányt fenn lehet tartani egymás mellett, mert az erős CPU-k mellé lehet később Zen alapon is alacsony órajelen járatott X86 egységgel gyártott APU-kat is kiadni, de akkor se értem. A Vishera mintájára gondolom nem lett volna elképesztően költséges konvertálni AM3 foglalatra is a közben megjelent X86 architektúrákat, elvégre a Steamroller és Excavator is hozott a Piledriver viszonylatában sebességet.

Emellett aggaszt kicsit a 40%-os IPC növekedés, mert ha tényleg esetleg nem sikerül hozni a mostani 4GHz körüli értékeket 14nm-en, akkor a teljesítménynövekedésből megint nem látunk semmit.

(#166) t72killer válasza Fiery (#163) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért az LGA-2011 intel fronton eléggé luxuskategória. Ha a tömegtermék 4magos i7-ek (pl 4790k@4.5GHz) teljesítményét hozná egy szálon is(!!!), az bőven elég lenne a komoly tényezővé váláshoz, ez sacc/kb a jelenlegi teljesítmény duplázását jelentené.

#164: Hja, nem is tudom, mikor láttam utoljára VIA terméket :U A win8 egyáltalán elfut rajtuk normálisan?

#165: a 40% ipc növekedés kevés lesz, 100% körül kéne, ha az i7 a cél.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#167) snecy20 válasza trufa12 (#158) üzenetére


snecy20
veterán

Ezt nem teljesen értem, mitől jobb most a HD7950 mint valaha?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#168) ukornel válasza katt777 (#111) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Intelre wint telepítek, drivereket fel, minden működik pöpecül, nem kell foltozgatni semmiféle drivert"

Az utóbbi négy évben négy gépet raktam össze (magamnak, családban), két AMD-st és két Intelest.
Az egyik egy i5-2500 volt, egy SSD-vel, Giga lapban. Nem tudtam belőni a Smart Response-t, ha fejre álltam se. Végül külföldi fórumon találtam meg a megoldást: downgrade-elni kellett a BIOS-t és voilá! már működött is. :((
Aztán egy rokonnak összeraktam egy J1900 masinát, netezni, flesht játszani, filmezni. Minden fillér számított, ezért nem jöhetett szóba a jobban fölszerelt (és a szívemhez közelebb álló), de pár ezressel drágább integrált Kabini-s lap. Nagy pofáraesés lett, amikor az órajelben, időzítésben, mindenben megfelelőnek tűnő occsó (CSX) RAM-mal nem akart működni... végül kicseréltem a saját, régi Brazos-os gépemben levő Kingston-nal, abban remekül megy :P
Az AMD-s konfigokkal az égvilágon semmi gondom nem volt.

(#169) leviske válasza Fiery (#163) üzenetére


leviske
veterán

Azért az Intel gondolom nem csak az alapján tervez, hogy mit lát veszélynek, hanem az alapján is, hogy mit tud az aktuális architektúrájával megvalósítani. Meglepne, ha az AMD lépései jobban befolyásolnák egy 10-12 magos processzor megjelenését, mint a skálázódás és a várható lapkaméret ill. gazdaságosság.

Néha tényleg úgy nyilatkozol, mintha Santa Clara lenne Roxfort valós életbeli megtestesülése.

(#170) Fiery válasza t72killer (#166) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a branding problema nem lenne tenyezo, akkor igaz lehetne, amit irsz. A piaci helyzet viszont az, hogy ha nem hoditod meg a kiralykategoriat, akkor az alsobb kategoriakban sincs eselyed. Ha a sajto attol hangos, hogy a Core i7 a legerosebb desktop proci, es azt az Intel gyartja, akkor Celeront es Pentiumot fognak venni a kispenzu vasarlok AMD APU helyett :(

Ha a Zen alapu HEDT processzort az AMD a Haswell-E/Broadwell-E elleneben szanja, akkor nyilvan azokat kell legyoznie teljesitmenyben, vagy legalabbis utol kell ernie oket. Az azonban nem vilagos, hogy ha a 7.generacios APU-k valoban nem Zen alapuak lesznek, akkor mibol gondolja az AMD, hogy barmi ertelme van azokkal foglalkozni a desktopon? Ugyanis, ha a mainstream desktop APU nem tudja legyozni a Skylake-S legerosebb verziojat (i7-6700K?), akkor semmi ertelme foglalkozni vele. Gyenge desktop APU most is van, annal joval tobbre lenne szukseg.

Persze az is lehet, hogy az AMD Zen alapu HEDT procija valojaban a Broadwell-E es a Skylake-S koze fog illeszkedni, azaz valojaban az "i7-6700K" arazasat fogja kapni mondjuk 6 magos kiepitesben, es a full 8 magos verzio pedig az "i7-6960X" ala tagozodik be teljesitmenyben es arazasban is. Ha igy lesz, az egy faramuci helyzetet fog teremteni.

Ezzel az egesz fejtegetessel egyebkent arra is probalok utalni, hogy adott esetben nem csupan az lesz a donto, hogy egyszalas teljesitmenyben a Zen utol tudja-e erni a Haswellt vagy epp a Skylake-et. Konnyen lehet, hogy az egesz azon fog mulni, mikor tudja az AMD letarolni a piacot a Zennel. Jovore tenyleg csak a HEDT es szerver procik kapjak meg a Zent? Ha igen, akkor kritikus lesz az, hogy az "i7-6960X"-et le tudja-e nyomni a Zen alapu konkurens CPU -- vagy joval olcsobban kell adni egy megvagott (4 vagy 6 magos) verziot, es azt az "i7-6700K" ellen kell kuldeni.

(#171) Fiery válasza leviske (#169) üzenetére


Fiery
veterán

"Azért az Intel gondolom nem csak az alapján tervez, hogy mit lát veszélynek, hanem az alapján is, hogy mit tud az aktuális architektúrájával megvalósítani"

Ha az Intel akarja, meg tudja valositani a 10-12 magos HEDT procit, ezt szerintem Te sem vitatod :) Vagy a TDP-t kell(ene) kitolni a mostani 22 nanos megoldasnal, vagy kicsit csokkenteni az orajelet. 14 nanon adott esetben ezekre sem lesz szukseg, siman beferhet a mostani keretbe a 10 mag is, ha jol sejtem. Kerdes, hogy akar-e ilyen procit gyartani az Intel, vagy ugy gondolja, hogy az "i7-6960X"-be eleg lesz a 8 mag is, azzal is le lehet nyomni a Zen alapu HEDT procit. Persze van me'g egy lehetoseg: az Intel "csőre toltheti" a 10 magos Broadwell-E verziot, es csak akkor adja ki, ha a 8 magos nem lesz eleg a Zen elleneben. Ergo lehet 8 magos az "i7-6960X", es a 10 magos "i7-6970X"-et pedig csak akkor dobjak piacra, ha szukseg lesz ra, hogy lenyomjak valamivel a Zent.

"Néha tényleg úgy nyilatkozol, mintha Santa Clara lenne Roxfort valós életbeli megtestesülése."

Ez nevetseges parhuzam. Ebben a topicban egyetlen olyan termekrol sem beszeltem, amit a gyartoja ne tudna megcsinalni jovore. Miert lenne lehetetlen egy 10 vagy 12 magos HEDT procit csinalni Broadwell alapokon? Nezzuk a mostani kinalatot:

Core i7-5960X: 3.0 GHz alaporajel, 3.5 GHz boost orajel, 8 mag, 140W TDP
Xeon E5-2687W v3: 3.1 GHz alaporajel, 3.5 GHz boost orajel, 10 mag, 160W TDP

Ha a Haswell-E-nek lenne valodi konkurenciaja, az Intel mar iden megcsinalhatna, hogy piacra dob egy 10 magos "i7-5970X"-et, az E5-2687W atcimkezesevel. Ha pedig egy ilyen 10 magos HEDT proci iden, 22 nanon megvalosithato, akkor miert ne lehetne megcsinalni jovore, ha a Zen elegendoen eros konkurenciat tud tamasztani a Broadwell-E-nek?

A gazdasagossag pedig kevesbe problema egy 1000 dollaros procinal, meg foleg akkor, ha az igazi cel az, hogy a teljesitmeny koronat valaki hazon belul tudja. Az eleg sok penzt meger, lasd Bugatti Veyron projekt a VW-nek...

[ Szerkesztve ]

(#172) Oliverda válasza t72killer (#166) üzenetére


Oliverda
félisten

"a 40% ipc növekedés kevés lesz, 100% körül kéne, ha az i7 a cél."

made my day :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#173) ukornel válasza Fiery (#155) üzenetére


ukornel
aktív tag

"A HTPC-n kivul a tobbit okostelefonon/phableten/tableten is meg lehet oldani, arra nem kell zugnia kulon egy PC-nek"

Az én PC-m zúgását aligha lehet meghallani :-)
A felsorolt platformok tényleg jók sok mindenre, de a kényelmes beviteli eszközök, hűthetőség (egy 25 wattos proci még mindig erősebb, mint egy tablet SOC), nagy kijelző miatt még mindig van létjogosultsága a PC-nek az ilyen "buta" feladatokra is. A telefon/tablet dokkolhatósága egy átlagos magyar háztartásban még nem túl általános...

"De most komolyan, a profit orientalt cegek mukodesenek ez az alapja, miert varsz toluk jotekonysagot?"

Félreértesz, nem jótékonyságot várok. Én megfizetném a későbbi low-end termék tisztes profitját is. Egy olcsóbban gyártható termék tisztes profitját pláne szívesebben fizetném meg! De sajnos úgy néz ki, az AMD-nek ez már kevés, és inkább kivonul erről a piacról. Ez szomorú.

(#174) Bici válasza Fiery (#171) üzenetére


Bici
félisten

Én is úgy gondolom, hogy egyelőre az intel kb. azt csinál az AMD procijai ellenében amit akar.
A Zen-től csak azt várom, hogy csak kicsit legyen lemaradva az intel aktuális termékeitől, így megfelelő árazással szép lassan elkezdhet az AMD részesedése növekedni, ami megfelelő K&F stratégia esetén az AMD önálló létezését stabilizálhatja.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#175) Oliverda válasza Fiery (#170) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha a Zen alapu HEDT processzort az AMD a Haswell-E/Broadwell-E elleneben szanja, akkor nyilvan azokat kell legyoznie teljesitmenyben, vagy legalabbis utol kell ernie oket."

Szerintem már most tisztán látszik, hogy nem közvetlenül az Intel HEDT platformja ellen fognak menni, hanem inkább a mindenkori LGA 115x és az LGA 2011 közé céloznak be. Az alaplap kvázi biztos hogy olcsóbb (és egyszerűbb) lesz mint a négycsatornás, sokrétegű NYÁK-ot és bonyolult foglalatot igénylő 2011-es modellek, illetve mivel közös foglalatot fognak alkalmazni az (olcsóbb) APU-kkal, így kétlem hogy majd 140 wattban határoznák meg a tápellátás maximálisan szükséges teljesítményét, amivel megint csak lejjebb tudnak faragni a költségeken, illetve ezzel a teljesítmény/fogyasztás mutató is kedvezőbb lehet.

LGA 115x: ~88W
LGA 2011: ~140W

Szvsz 100-115 watt lesz a csúcsmodell TDP-je, esetleg ha nagyon szükséges, akkor még elmennek 125 wattig, de az lehet majd a plafon.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#176) ukornel válasza t72killer (#156) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Pénzügyileg nekem örök rejtély, hogy maradhatott életben az utóbbi 2 évtizeden keresztül az AMD"

Ha két évtized helyett 6-8 évet írsz, az még OK, de így ez a túlzás már költői magasságokban szárnyal. Az elmúlt húsz évben bőven voltak sikeres termékei és időszakai is az AMD-nek.

#166
"40% ipc növekedés kevés lesz, 100% körül kéne, ha az i7 a cél"

Jesszusom... túlzás a köbön. Ráadásul zavaros fogalmak.
Pentium, i3, i5, i7 - mind ugyan az a mag, ugyan az az architektúra (azonos generáción belül). A különbség a magok számában, az órajelek nagyságában, a cache méretében és bizonyos funkciók (pl HT, AVX, AES) letiltásában van.
Ha megnézem a Kaveri tesztben az Xvid videokódolás grafikonját, abból úgy becsülöm, hogy a Haswell a Steamrollerhez képest egy szálon (abban a feladatban) 35-45% fórban van.

#177
"A tervek sokmindent elbírnak. Amúgy valahol olvastam egy processzortervező tollából, hogy új architektúránál a cél az előző teljesítményének duplázása. Igaz, kb 10éve volt"

Ebben sok minden benne van: órajelek, threadek számának növelése, stb. Nem tisztán x2 IPC-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#177) t72killer válasza Oliverda (#172) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért ne :C A tervek sokmindent elbírnak. Amúgy valahol olvastam egy processzortervező tollából, hogy új architektúránál a cél az előző teljesítményének duplázása. Igaz, kb 10éve volt.:U

#176: ez egy teszt. És mi lesz a fix 1-2, max 4 szálon futó progik tömkelegével? Majd magyarázzuk a profi játékosnak, hogy azért hal be nagyobb csata alatt a Starcraft2, mert a szuper 32magos procija ugyan megeszi reggelire a videókat, csak éppen a 2 szálon futó, neki kenyérkeresetet jelentő játékban 20 alá esik az FPS komolyabb csata alatt?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#178) Fiery válasza Oliverda (#175) üzenetére


Fiery
veterán

Ha a HEDT piacot nem tudja meghoditani az AMD, az problemas lesz. En is felek tole, hogy a mainstream desktop fole, de a HEDT ala akar celozni az AMD, de majd meglatjuk.

Azt egyebkent en szemely szerint nem latom problemanak, ha a foglalat, chipset es alaplap bonyolult egy HEDT platformnal. Ez a szegmens arrol szol, hogy kompromisszum-mentes teljesitmenyt kapjon a juzer sok penzert csereben. Ha a koltsegek annyira lenyegesek lennenek, akkor az Intel is pakolhatna HEDT procit LGA115x-be (minusz IGP, plusz 4 mag, mondjuk), de megis a szerver platformot hasznalja inkabb erre a celra.

Az AM4 egyebkent 1331 tus microPGA lesz, 40 x 40 mm meretben, ha valakit erdekel :)

(#179) ukornel válasza t72killer (#177) üzenetére


ukornel
aktív tag

(bocs, lejárt a szerkesztési időm)

"ez egy teszt. És mi lesz a fix 1-2, max 4 szálon futó progik tömkelegével?"

Azért linkeltem az Xvidet, mert az csak egy szálat dolgoztat. Alá is húztam, hogy "egy szálas" teljesítmény.
Több szálas tesztekben jobban áll a Steamroller.

(#180) #85552128 válasza ukornel (#176) üzenetére


#85552128
törölt tag

A "gond" csak az, hogy az ilyen diákon általában túlontúl optimista eredményeket írnak. Az Up to 40% azt is jelentheti hogy valamiben gyorsul 40%-ot, a végeredmény meg mindig mást mutat...

(#177) t72killer: Az SC2 DX9 miatt még egy i7-en is siralmas lesz - igaz picivel tovább fogja bírni, de a végeredmény nagyobb csatákban előbb utóbb ugyanaz lesz...

[ Szerkesztve ]

(#181) t72killer válasza ukornel (#179) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocs, benéztem, jogos:R write only mode OFF:))

Annyit tegyünk azért a történethez, hogy az intel versenyzők különösebb erőfeszítés nélkül kb 30%-ot tuningolhatók, ami az AMD-ről nem mondható el. Ez annyit jelent, hogy ha az intel picit is veszélyben látja a pozícióját, ezt a 30%-ot azonnal rádobhatja egy refresh-kiadás keretében akár az aktuális Broadwell-re, akár a még gyártott Haswellre is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#182) ukornel válasza #85552128 (#180) üzenetére


ukornel
aktív tag

Nem akarom védeni a diákat, mert egy előadás tényleg sok mindent elbír, rendszerint túlzásokba esnek.
Csak a jegyzőkönyv végett: azt írták, hogy "40% More Instructions Per Clock (Based on internal AMD estimates for “Zen” x86 CPU core compared to “Excavator” x86 CPU core". Hogy ez mit jelent, azt egészen pontosan csak ők tudják, a mi fantáziánk ettől még szabadon szárnyalhat. De nincs ott olyan, hogy "Up to".

(#183) #85552128 válasza ukornel (#182) üzenetére


#85552128
törölt tag

Igaz nem "Up to" van, de a fullos diában [link]: "Based on internal AMD estimates for “Zen” x86 CPU core compared to “Excavator” x86 CPU core."
Tehát ezek is csak becslések.

[ Szerkesztve ]

(#184) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Én drukkolok az AMD-nek és várom a kisebb csíkszélességű VGA-mat:)

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#185) #06658560 válasza t72killer (#177) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#186) Oliverda válasza Fiery (#178) üzenetére


Oliverda
félisten

Az Intel-féled HEDT nagyon rétegcucc, amit ráadásul egyértelműen überelni szerintem elég nehéz lenne. Én inkább remélem, hogy nem mennek bele egy ilyen közvetlen csatába. Szvsz ésszerűbb, ha a két LGA közé lőnek, ahol tisztességes teljesítményt adnak, de valamivel olcsóbban (jobb ár/teljesítmény aránnyal). Így ugyan nem lesz majd 1000 dolláros termékük, de szerintem első körben beérnék egy jól eladható 500 dollárossal is.:)

Az infó érdekes, köszi! Ezek szerint még valahogy felraknak további ~350 tűt ugyanarra a NYÁK méretre amit már az AM2 óta használnak. Mondjuk így első hallásra kicsit soknak hangzik a 350, de gyanítom több PCIe sáv lesz benne mint az LGA 115x procikban, ezért kell a több érintkező.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#187) ukornel válasza #85552128 (#183) üzenetére


ukornel
aktív tag

Persze, hogy becslések. Ugyanezt idéztem be én is a hozzászólásomban.

Egy architektúra tervezésekor számos részfeladat végrehajtását szimulálják; ebből származhat a becslés.

(#188) Bici válasza ukornel (#179) üzenetére


Bici
félisten

"Több szálas tesztekben jobban áll a Steamroller."

A render eredmények nem ezt mutatják: Indigo & 3DsMAx & CineBench

(#190) Oliverda: Haswell vs. Steamroller-ről volt szó. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#189) gecsoz válasza t72killer (#46) üzenetére


gecsoz
aktív tag

"Nevetséges, hogy a frissen kibontott 14"-os notim ULV procija durván elkalapálja egymagos teljesítményben az FX -8350-et is!"

na jó, azért ez az évtized kamuja :D

(#190) Oliverda válasza Bici (#188) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább így: Indigo & 3DsMAx & CineBench

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#191) Fiery válasza Oliverda (#186) üzenetére


Fiery
veterán

Lehet, hogy retegcucc, de az a kiralykategoria, ami meghatarozza az alsobb kategoriak megiteleset is :( Ezert is lenne fontos, hogy az AMD oda is tudjon alternativat kinalni, es nem csak ar/teljesitmenyben, hanem abszolut teljesitmenyben is. A kozvetlen csatanak pedig azert is lenne jelentosege, mert az elkerulhetetlen a szerver szegmensben. Ha pedig ott tudnak versenykepes termeket kesziteni, akkor azt ugyanugy le lehetne hozni a HEDT-be, ahogy az Intel is csinalja.

A plusz tuk kapcsan nekem eszembe jutott az a vad lehetoseg is, hogy esetleg a Zen HEDT 3 csatornas memoriat fog kapni, amibol csak 2-t fog kihasznalni -- legalabbis kezdetben -- a mainstream desktop szegmens. Ha az IGP temat az APU-knal tovabbra is kritikusnak gondolja az AMD, akkor a +1 DDR4 csatorna nagyon jol johet az APU-knal is. A Kaverinal is mar problema volt az, hogy nem volt ertelme tobb iGPU CU-t bepakolni a tokba, mert nem tudta volna kiszolgalni az IMC. Ha masfelszeresere novelik a memoria savszelesseget (+1 memoria csatornaval), akkor be lehetne rakni 50%-kal tobb iGPU magot, es azzal me'g vonzobb lehetne a platform (jatekos celokra fokent).

(#192) ukornel válasza Bici (#188) üzenetére


ukornel
aktív tag

Értsd: több szálas tesztekben jobban áll, mint (abban) az egy szálasban; persze az i3-akhoz képest (HT-vel 4 szál).

(#193) Bici válasza ukornel (#192) üzenetére


Bici
félisten

Értettem a lényeget, csak azt hittem, hogy az i5-höz hasonlítod. :B
Így már világos.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#194) Fiery válasza Oliverda (#186) üzenetére


Fiery
veterán

Me'g valami, csak a poen kedveert :) A Komodo anno 3 csatornas DDR3 memoriat kapott volna, C2012 foglalatban. A C2012 egy 1346 erintkezos OLGA foglalat lett volna ;) Persze nem lehet egyertelmuen osszehasonlitani a C2012-t az AM4-gyel, hiszen az utobbinal az iGPU-t is ki kell szolgalnia a foglalatnak.

(#195) Oliverda válasza Fiery (#191) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem ennek nincs akkora jelentősége, hogy komolyan kihasson az alsóbb régiók eladásaira. A csúcs HEDT befogásához már elég magas órajel is kellene, amit nem biztos, hogy el tudnak majd érni. Szerverek esetében sok-sok magnál ez 1-2 modelltől eltekintve már nem akkora probléma, de majd meglátjuk.

1331 tűvel nem fog menni a tri-channel és a PCIe vezérlő egyszerre. Az Intel 1366 érintkezővel csinálta meg a három csatornát, viszont akkor még nem a prociban volt a PCIe. Az 1331 szerintem két csatornához lesz elég, illetve 32-40+ PCIe sávhoz, ami viszont már inkább elengedhetetlen lesz egy felsőkategóriás platformhoz, már csak az M.2 SSD-k miatt is.

mod: A Komodo-ban lett volna PCIe?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#196) t72killer válasza gecsoz (#189) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért is? Ok, talán nem durván, de ez saját mérés volt Cinebench-el. Másik teszt a 2magot használó, fotófeldolgozási képességeket mérő Photoworxx, ahol 5%-on belül ugyanannyit hozott a kis ulv proci, mint a melák asztali. És mielőtt kérded, nem throttlingol be az első ilyesztésre.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#197) Fiery válasza Oliverda (#195) üzenetére


Fiery
veterán

"A csúcs HEDT befogásához már elég magas órajel is kellene"

Ezt most nem ertem :F A HEDT szegmensben alacsonyabb orajelet hasznalnak a felsohazban, mint a mainstream desktop szegmensben.

i7-5930K: 3.5/3.7 GHz
i7-5960X: 3.0/3.5 GHz
i7-4790K: 4.0/4.4 GHz

Ergo nem az orajelen mulik a HEDT szegmens befogasa, hanem egyszeruen azon, hogy egy szalon mekkora teljesitmenyt is tud majd a Zen, es hany magot tudnak egy tokba pakolni a megcelzott TDP kereten belul. SZVSZ jobban jarnanak, ha magasabbra tennek a lecet TDP-ben: a HEDT ugysem a sporolasrol szol. Persze az AM4 mint kozos platform ezt megtorpedozhatja :( Az AM4-nel siman lehet, hogy -- ahogy irtad fentebb is -- TDP-ben nem fognak feljebb menni, mint az AM3+-nal.

Komodo: 3x 16 PCIe 3.0 savot terveztek anno a prociba. A C2012-nel ezt 2x 16 + 2x 8 felallasban vezettek volna ki az alaplapra. Annak lenne erdemes utananezni, hogy az iGPU hány labat igenyel.

[ Szerkesztve ]

(#198) Oliverda válasza Fiery (#197) üzenetére


Oliverda
félisten

Tegyük fel, hogy sikerült elérni Haswell vagy a Broadwell IPC-jét. Ebben az esetben órajelben kellene majd magasabbra menni, ami a gyártástechnológia eltéréseket tekintve szerintem kemény dió lesz. Persze belemehetnek majd a TDP harcba, de én ezt többek között a korábban említett okok miatt sem tartom valószínűnek. Mindent egybevéve én egy kicsit visszafogottabb, vagy ha úgy tetszik ésszerűbb HEDT cuccot várok tőlük, jobb ár/teljesítmény aránnyal, alacsonyabb fogyasztással. Aztán persze lehet nem így lesz. :))

A Komod alapján talán beleférhet a plusz egy csatorna, de az IGP igényeit tényleg jó lenne megtudni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#199) leviske válasza Fiery (#171) üzenetére


leviske
veterán

De egy 10-12 magos processzor tervezésének tuti, hogy megvannak a költségei és nem csak annyiból áll, hogy hozzá rajzolok plusz 4 magot az alap diához. Úgy meg már gondolom nem gazdaságos megtervezni, hogy aztán csak azért rakják zsebre, mert nincs konkurencia.

Azt meg azért erősen kétlem, hogy az AMD teljesítménykoronát akarna rabolni jövőre. Már az is szép teljesítmény lesz, ha sikerül megalapozottan visszajuttatni a processzoraikat a Radeonok által most is képviselt árkategóriákba.

(#200) Interceptor


Interceptor
addikt

Lehet hülye kérdés, ez a Zen cucc milyen igp-vel fog rendelkezni?

Nem kell drága gép, csak játékra kell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.