Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt már nehezebb lesz bedugni a művésznő lábai közé...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) R9DEON válasza t72killer (#1) üzenetére


R9DEON
senior tag

Sosem lehet tudni. :DDD

(#3) arn


arn
félisten

nem rossz... de nem tul kicsi meg mindig ennek a felbontasa? amator celra ok, de amugy?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#4) Abu85 válasza arn (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kameránként 8K? Az szvsz nem olyan rossz. :DDD

Ezt amatőrök nem hiszem, hogy megfizetik. A teljes platform ára benne van úgy 100000 dollárban. Meg egy amatőr egy ilyen kidolgozott rendszerrel nem tudna mit kezdeni. Ez tipikusan filmstúdiókra szabott csomag.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) arn válasza Abu85 (#4) üzenetére


arn
félisten

a youtubeos vegeredmenyrol beszelek... vegeredmenyben kb olyan, mintha egy hdt neznek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) Abu85 válasza arn (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szólj a Youtube-nak, hogy ne butítsák le ennyire a feltöltést. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Elég rossz a képminőség 1080p-ben. 2K-ba kell átrakni a felbontást, hogy a "sima 1080p felbontású 2D"-s tartalom minőségét adja vissza.

Kicsit sokára írtam meg :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) arn válasza Abu85 (#6) üzenetére


arn
félisten

youtube? 2160pnek nem kellene a szuk keresztmetszetnek lennie. legalabbis a youtubeon latni ennel sokkal reszletgazdagabb felvetelt.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Puma K válasza arn (#8) üzenetére


Puma K
veterán

+1

Youtube-on az 1080p-s anyagok is jól tudnak kinézni. Erre itt ez a VR cucc és ronda "átlag" felbontáson.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#10) Abu85 válasza arn (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szuper. De ez VR videó! A VR videókra egészen más beállítások vonatkoznak. Hogy miért, mert itt nem egy 4K-s képet kapsz, hanem jóval többet.

Itt van egyébként a VR headsetekhez szánt 360-as 1080p-s verzió. [link]

(#9) Puma K: Ez tök jó, csak azok nem VR videók. Itt hozzányúlhatsz a videóhoz és forgathatod.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) ROBOTER


ROBOTER
addikt

N x Micro 4/3 rendszerű: Blackmagic Micro Studio Camera 4K + Samyang 7,5mm F3.5 Fisheye (a kedvenc objektívem)

[ Szerkesztve ]

(#12) apatyas válasza Abu85 (#10) üzenetére


apatyas
Korrektor

Valószínűleg keverem a fogalmakat, de ez mitől VR és 3D? Abban a kamerasündisznóban hol van az, ami a két szem számára veszi fel a képet, adott optikai tengelytávolsággal és párhuzamos, de inkább összetartó tengelyekkel? Amit a kamerák elhelyezéséről meg a videó körbefordíthatóságából látok, ez egy nagy körpanoráma. Igen, lehet nézelődni, de ez nekem inkább egy jó kancsal kaméleont sugall.
Valaki meg tudja nézni, hogy a két szem számára milyen képet ad? Az előnézeten látom őket egymás fölött, de abból nem veszek ki semmit. Köszi.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#13) ROBOTER válasza apatyas (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Feltételezem, hogy a VR látványban a távoli hátteret, a környezetet szolgálhatják ezek a megoldások.

Egyébként (sok más marketingfogásból származó szándékos félreértéshez hasonlóan) legalább a szakmai portálokon jó lenne a 3D-t és a sztereografikus felvételt/megjelenítést elkülöníteni. A két nézőpontból rögzített álló- vagy mozgókép az sztereografikus, és igen korlátozottan tartalmaz 3D információt. A 3D teljesen mást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#14) Raymond válasza Abu85 (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Nincsenek "egészen más beállítások" - a felbontas es bitrate mellet a felvetel minosege a donto ott is ugyanugy mint a tobbi videonal. Ami a YT-on van egy sima equirectangular OU stereo stream. Ket problema van vele:

1) Nem a legjobb napot valasztottak a felvetelre
2) A felvetel es a kodolas minosege

En mondjuk biztos nem ezt a videot valasztottam volna az uj cucc demonstraciojahoz, de van olyan erzesem az inkabb belpolikai dontes volt a cegnel a tartalmat figyelembe veve.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Abu85 válasza Raymond (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ehhez képest, ha VR videót töltesz fel, akkor rosszabb minőséget kapsz vissza, mintha nem VR videót töltenél fel. Valami csak van, ami ezt okozza.
Már csak azért is, mert az eredeti VR videó, ami külön letölthető, jóval jobb minőségű, mint amit a Youtube-on látni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Puma K válasza Abu85 (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Sok értelme van a VR-nek ilyen feldobott videóanyag mellett...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) sityak válasza arn (#8) üzenetére


sityak
tag

azzal számolj, hogy itt az equirektinguláris anyag a 4k, aminek egyszerre kb az 1/7-ét látod
így mindjárt kijön, hogy az még a 720-at sem súrolja
egyelőre nem a yt az a platform ahol ez visszaadja az élményt

ráadásul demónak is szar, mert televan illesztési hibával

http://legipanorama.hu

(#18) Raymond válasza apatyas (#12) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet majd utannanezek, mert pontosan az a problemam mint neked - a bemutatott camera rig keszit ugyan 360x180 fokos videot, de nem latom hogy hogyan keszitene stereoskopikus felvetelt. Es a bemutatott video pedig ugy van a YT-on fent (OU formatum). Olyan rig-el es kamerakkal mint a kepen lathato pedig sokkal sokkal jobb minosegu felvetelnek kene lennie. Tapasztalatom szerint a demo video inkabb egy "atlagos" 4 vagy 6 kameras rig es GoPro kombinaciojaval keszult. Ha pontosan elore vagy hatra nezel ott a tipikus stiching problemak olyan kb. 90fok szogben foleg a bal oldalon. Peldaul 0:53-:57-ig ha hatrafordulsz ott a legtavolabbi katonat figyeld vagy ha elore fordulsz 1:03-nal a ket ficko fejet es testet akik a rozsaszinu inges mokus mogott elsetalnak. Mindket problema a kep bal szeletol kb. 25%-ra van. Mas oka ami lehet - az app amiben feldolgoztak eloszor cubemap-et hasznalt ugy volt a postprocess az egyes "oldalakon" es a vegso export lett equirectangular OU.

Mod: par felreutes...

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#19) Abu85 válasza sityak (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja, így mindjárt más. Akkor ezért szar a Youtube-on a VR anyagok minősége. Kösz, azt hittem ezt a Youtube nem ilyen bénán kezeli.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Raymond válasza Abu85 (#15) üzenetére


Raymond
félisten

Mert a normalis videonal az 1920 vagy epp 3840 pixel talan 50 foknyi anyagot tarol, a VR-nal 360-at.

#19: Ez nem a YT problemaja, ez igy mukodik, mondjuk 8K vizszinteben jobban nezne ki.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) lenox válasza Abu85 (#4) üzenetére


lenox
veterán

Az mar biztos, hogy kamerankent 8k? Meg amugy kb. egy rendes kamera (egy optikaval) jon ki 100k-bol, ebben meg 32 van, akkor olyan csucsminosegu nem lesz.

(#22) Mice_007


Mice_007
tag

Csak nekem ugrott be elsőre a Matrix fimből a Sentinel erről a kamera-szörnyről? :D

AIDA64.com

(#23) apatyas válasza ROBOTER (#13) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ok. Akkor még mindig nem értem. 3D-s mozikban volt róla szó, hogy a rendezőnek úgy kell komponálnia, hogy te arra a pontra-részletre akarjál nézni, amelyikre a kép be lett állítva, mert különben nem jó az élmény (pont a sztereoszkopikus kép korlátozottsága miatt)
Ahhoz, hogy térérzékletem legyen és beleéljem magam, ahhoz két külön helyről származó információk szükségesek. Amit a kamera illetve bármilyen utófeldolgozás adni képes, az legfeljebb ugyanazon pontból jövő 5 fok (hasraütöttem) nyílásszögű nézetek lehetnek - ha azt adja a két szemnek, az baromira nem lesz jó - erre utaltam a kancsal kaméleonnal.
Na mindegy, majd valahogy valahol megnézem, mit mutat a két szem külön-külön a YT videóban.
Eszerint, a többi féle 3D amiket említesz, nem tartalmazza ezt a fajta térhatást, de akkor mit, és mitől lenne 3D, és mi értelme két vetítőrendszerrel két szemmel nézni? Marketing és semmitől?
Kieg: ahhoz, hogy rendes térérzetet kapjál és körbe tudjál nézni, ahhoz több irányban egyszerre kellene ott lennie a sztereoszkopikus felvételnek, és a jóégsetudja, hogy milyen számításokkal lehetne azokból folyamatos átmenetet képezni ahogy forogsz.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24) Abu85 válasza lenox (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kamerákat külön ki kell fizetni a kameragyártóknál. De valószínű, hogy az AMD is berendeli, ha a platform megrendelője úgy kívánja. De ebben az esetben durva ára lesz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) And01 válasza lenox (#21) üzenetére


And01
aktív tag

Abu a 100K-t dollárra értette :)

(#26) t72killer válasza And01 (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lenox kolléga is. 100k$ nem sok 8k kamerát vesz neked, jó esetben 3 csupasz kameravázat.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) ROBOTER válasza apatyas (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

A 3D attól 3D, hogy a képmezőben szereplő tárgyakról térbeli információd van, mind azok alakját, mind azok helyzetét illetően. Ennek köszönhetően szabadon megválasztható a perspektíva (nézőpont, látószög stb.)

A sztereoszkópikus kép pedig csak annyi, hogy egy adott pontból figyelve az egy helyben álló ember által érzékelt térérzete utánozható, és a modern gépi intelligenciával a fenti 3D információ egy töredéke kinyerhető a képpárból, de nem helyettesítheti azt.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tigerclaw válasza apatyas (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jó kérdés, hogy egy VR sisakban az illető csak 2D-s mozivásznat lát-e, persze körbeforgathatóan, vagy ugyanezt 3D-ben. Kár hogy a PH-s tesztben nem próbálták ki, hogy a NextVR és más hasonló nem játék szolgáltatás esetén hogy muzsikál a sisak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) And01 válasza t72killer (#26) üzenetére


And01
aktív tag

Ott a pont :R

(#30) Raymond válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Raymond
félisten

Az hogy mit latsz a kepek es a videok formatumatol fugg. Van mindkettobol sima 360x180 fokos ahol nincs melysegerzet vagy 3D hatas es van sztereoskopikus 360x180 fokos is amikor mindket szemed mas-mas infot kap es van 3D. A legtobb video nem sztereoskopikus.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#31) MongolZ válasza arn (#8) üzenetére


MongolZ
addikt

De bakker, amit linkeltél, az nem 3D...

(#32) Cathulhu válasza Tigerclaw (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

3D-t latsz, youtube-bal is, este kiprobaltam. Illesztesi hibakkal viszont tele van, azon kell meg dolgozni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#33) Sotho válasza Mice_007 (#22) üzenetére


Sotho
őstag

Még csak nem is hasonlít. ;]

(#34) apatyas válasza MongolZ (#31) üzenetére


apatyas
Korrektor

Szerintem nem is akart 3D-t linkelni, hanem 2160px anyagot, hogy mennyivel normálisabban néz ki, mint ami a cikk videójában van.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#35) Glaz-dozfhut válasza Mice_007 (#22) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nekem ez ugrott be.
[link]
(nagy volt a kép)

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#36) MongolZ válasza apatyas (#34) üzenetére


MongolZ
addikt

Én ezt értem, de mi köze a kettőnek egymáshoz??? Mintha azt hasonlítanánk össze, hogy egy teherautónak hány literes a tankja, meg egy személyautónak...

(#37) kikikirly válasza Raymond (#14) üzenetére


kikikirly
senior tag

Tényleg sokkal rondább.Én is láttam ilyen videót Youtubon,4K felbontáson is szemcsésebb mint egy magas bitrátájú FullHD videó. :K

[ Szerkesztve ]

(#38) vrob válasza Cathulhu (#32) üzenetére


vrob
tag

Mit használsz a lejátszásra?
Youtubeon valóban választható 3D anaglif piros-zöld szemüveghez, de mobilon nekem nem sikerült VR megoldással (cardboard) 3D-t elérni :(
A tubecastot próbáltam, de az csak 2D és 360fokban játsza le. Mind a két szemnek teljesen ugyanazt jeleníti meg.

(#39) Raymond válasza kikikirly (#37) üzenetére


Raymond
félisten

Az AMD oldalrol letoltheto verzio valamivel jobban nez ki (Rift-el probaltam) mert majdnem ketszer annyi a bitrate mint a YT verzional, de nem egy egetrengeto minoseg igy se. Amit irtam hogy az anyag maga nem egy fonyeremeny es az illesztesi problemakat szinten nem oldja meg a magasabb bitrate :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) Cathulhu válasza vrob (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

Megjelent a cardboard ikon a youtube appban, es arra rakattintva szepen kette is osztotta a screent.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.