Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jim Tonic válasza SirCsimbók (#48) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Teljesen mindegy, mit alkotnak dGPU fronton, nincs jövője már. Pár év, és annyi. Ehhez ismerned kellene ilyen fogalmakat, mint közös címtartomány, időzítések, stb. Némi olvasnivaló: [link]
Márpedig utána is kelleni fog valami, és ebben nem áll jól az Intel, éppen ezért leginkább már ők sem a CPU-ra koncentrálnak.

az alaplap a dVGA-nak pont annyira nyákja, mint az APU-nak/CPU-nak, RAM-nak meg olyan hóbelevancoknak, amik nincsenek ráforrasztva. szerintem Szerintem ezt gondold újra.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#52) #16729600 válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én nem képzelek semmit :) Ennek ellenére én nem hiszek az integrációs-APU-s jövőben.Pláne,hogy itt van a küszöbön a 4K-s éra, amit ( játékban ) még egy single chipes DVGA nak sem nagyon sikerül átugrania.Akkor ezek a lepkefing méretű-erejű integrált zsebkacatok mit fognak majd kezdeni vele ? :)

(#53) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


SirCsimbók
tag

"...azóta csak megjelent két új konzol, ami már erre épül,..."

és azóta is megy a sírás-rívás holmi 1080p/60fps, illetve főleg annak hiánya miatt, nem? :DDD

(#54) KAMELOT válasza SirCsimbók (#48) üzenetére


KAMELOT
titán

APU-ban lévő GPU nagyon gyenge. A tetves 7970-el nem tudom játszani a Crysis 3-at mert 10-15 fps-t ad. Más játék okésan megy. Akkor mit akar egy APU???

(#52) szunya1: Pont ez írtam, hogy 1080p-ben akadoznak ezek az APU-k akkor mi a helyzet a 1440p-vel?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#55) Jim Tonic válasza #16729600 (#52) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az mindegy, hogy Te miben hiszel, az egész IT ipar már csak abban hisz. Az Intel is.

#54: a játék már nem határozza meg a PC jövőjét.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#56) vinibali válasza Tigerclaw (#50) üzenetére


vinibali
őstag

az utolsó oldalon az összesítésénél az van. hogy be lett rakva legerősebb HD4600 az IGP-s részre, csak azt szemlélteti, hogy még az is ilyen gyenge :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#57) -szabi- válasza Jim Tonic (#46) üzenetére


-szabi-
őstag

Hiába, fanatizmussal átjárt hit ellen mit sem ér a józan ész. :))

üdv
szabi

(#58) KAMELOT válasza vinibali (#56) üzenetére


KAMELOT
titán

Talán azon COD-ot tudsz játszani 30FPS-el 1280-ban!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#59) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#55) üzenetére


SirCsimbók
tag

egy pillanat: akiről írsz, az ugyanaz az intel, aki momentán a világ legerősebb GPU-it gyártja, vagy az amelyik a leg****abbakat?

(#60) Jim Tonic válasza -szabi- (#57) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Végre gyakorolsz egy kis önkritikát...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61) sb válasza sb (#49) üzenetére


sb
veterán

A 45W-os APU viszont igen korrekt, de ez már korábbi tesztek alapján is világos volt.
Fogyasztás/teljesítményben látszik mennyire lenyomja a korábbi modelleket.

(#62) #16729600 válasza Jim Tonic (#55) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az IT ipar hite a vásárlóerőre épül, szempillantás után megváltozhat,ha a mezei felhasználó a kasszáknál nem voksol a jövőbeli ígértekre és önző módon ő a másnap hétköznap délután keddjén akarja látni a kifizetett terméke működőképességét.Mi laikus vásárlók,már csak ilyenek vagyunk :)

(#63) KAMELOT válasza sb (#61) üzenetére


KAMELOT
titán

4820K procim full terhelésen 60W :DDD 3,7GHz 4/8 proci!!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


SirCsimbók
tag

"az alaplap a dVGA-nak pont annyira nyákja, mint az APU-nak/CPU-nak, RAM-nak meg olyan hóbelevancoknak, amik nincsenek ráforrasztva. szerintem Szerintem ezt gondold újra."

újra átgondoltam: abból a szempontból, hogy egy alaplapban a CPU/APU, a RAM, a dVGA, meg egyéb, slotokba pakolászható dolgok cserélhetőek, nem úgy, mint amik rá vannak forrasztva, ismét igazat kell adnom magamnak

(#65) satz18


satz18
őstag

"A10-7850K már 42 000 forint környékén is elérhető"

1500-at hozzácsapva meg 4 magos haswell.

Ez a kaveri hihetetlen csalódás számomra, most már évek óta csak az arm az intel konkurenciája, nem véletlen, hogy elmentek az ultramobil szegmens felé.

Az amd tele van drága, hangzatos és egyenlőre kihasználatlan ficsőrökkel, amikért már most kell fizetni. A hívőket leszámítva mi értelme van olyan szolgáltatásért fizetni, ami majd jó pár év múlva lesz elérhető, mire ez az APU már réges rég elavult lesz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#66) Lacielvtárs válasza jaszy91 (#4) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is vérbeli AMD fan vagyok/voltam, de be kellett látnom így évek alatt hogy az Intel klasszokkal jobb...
nekem is a VGA maradt AMD, de a többit le kellett cserélnem Intelre...
én is átálltam a "sötét" oldalra... :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#67) Jim Tonic válasza SirCsimbók (#64) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

ismét igazat kell adnom magamnak Az gáz.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#68) -szabi- válasza Jim Tonic (#60) üzenetére


-szabi-
őstag


Nekem azzal nincs bajom, ha ezt a táblázatot úgy értelmezed, hogy AMD jobb választás, drágábban.
Nincs a hiteddel semmi baj amíg nem erőlteted másokra. :)

üdv
szabi

(#69) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#67) üzenetére


SirCsimbók
tag

"ismét igazat kell adnom magamnak Az gáz."

hát, ez van. ne is törődj vele. több is veszett Mohácsnál :DDD

(szerk.) az "abból a szempontból" részt is láttad/értetted?

[ Szerkesztve ]

(#70) sb válasza KAMELOT (#63) üzenetére


sb
veterán

Akkor ott valamit félrenéztél, mert ez 130W TDP proci.
Az i5-2500-am is megeszi a gyári 90-95W-ját.

(#72) Jim Tonic válasza -szabi- (#68) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te tényleg ennyit vontál le a beszélgetésből? Az nem rossz.
Én is rakok be egy képet, érdekességnek.

És kizárólag Intel processzoraim vannak.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#73) KAMELOT válasza -szabi- (#68) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ez jó! Egy talicska i3-at is alig ér be!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#74) patomi válasza -szabi- (#68) üzenetére


patomi
őstag

Igazat adok Jim Tonic-nak, jövő az AMD iránya és az Intel is át fog térni erre az útra... De ,, és ez a legnagyobb gond, hogy kb. 30%-kal drágábbak jelenleg mint az intel hasonló megoldásai (pl. i3 4330).
Ha a 7850k 30-32 ért elhozható lenne, nem lenne semmi gond ezekkel a procikkal.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#75) sb válasza satz18 (#65) üzenetére


sb
veterán

Az ára gond. De igazából az már csak egy következmény.

Tényleg nincs meg a gyakorlati haszna, ez a probléma. Ez egy olyan termék, ami ugyan használható valamire, de teljesen másra lett kitalálva, olyanra ami még nem elérhető.

(#76) Alchemist válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Alchemist
addikt

Minden vágyálommal szemben a GPU afféle kisegítő egységként működik azokban a programokban, amelyekben egyáltalán alkalmazzák. Persze jó lenne ha nagyobb hangsúlyt kapna, de általános célokra még mindig egyszerűbb a CPU-s optimalizálás.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#77) Plazmacucci válasza Jim Tonic (#72) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jó de te meg azt értsd meg, hogy ők a tényleges használatról beszélnek, nem az olyan mesebeli/jövőbeli dolgokról mint a hsa meg heterogén programozás :) Mert ezek még a szuper új konzolokon is nagyrészt csak említés szintjén léteznek. Szerintem :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#78) Jim Tonic válasza patomi (#74) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így van. Erről nem is akartam vitázni. Ezek az APU-k nem érik meg a pénzüket egyelőre.

#69: Az alaplap a processzor köré épül, annak a csatlakozási felületeit valósítja meg. A dGPU NYÁK-ja ugyanezt a funkciót végzi el. Nincsen másik szempont.

#77: Ti meg azt értsétek meg, hogy a CPU erőtök javarészt kiaknázatlanul marad azokban a gépekben, ahol nincs játék. Mire kell a bivaly CPU? Internetezni? A legtöbb böngésző már arra is GPU-s gyorsítást használ. Ha nem lennék szoftverfejlesztő, nem játszanék nagy ritkán, nekem is teljesen felesleges lenne az i5. Totálisan.
Van egy homeserver-em. Egy Celeron van benne. Néha egyéb dolgokra is használom, mint dokumentumok szerkesztése, internet, stb. Erre elég egy CPU ereje is. De elég megnézni a mobiltelefonjaitokat. Ha nem lenne olyan brutális a médiafogyasztás, mint amilyen, akkor nem kellenének ilyen teljesítményű SoC-ek. A médiafogyasztásnak pedig GPU kell.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#79) atee válasza #17954112 (#71) üzenetére


atee
őstag

A GPU nem érdekel sok embert itt. Amire kellhet arra az Intel is tökéletesen megteszi. Pl anyunak netezős gép.

D-day 2002-01-04 01:54

(#80) -szabi- válasza Jim Tonic (#72) üzenetére


-szabi-
őstag

Jó ez a kép, én egy összesítést szúrtam be, te meg kiragadsz egy programot.
Megjegyzem mindig ez az egy kerül elő ha ez a téma.
AMD A10-7850K 42.644 Ft vs INTEL Core i3-4130 BOX 28.303 Ft.
Vegyed a drágább lassabb nagyobb fogyasztást.
Nekem az nem fáj, sőt örülök neki, legalább alacsonyan marad celeron, pentium i3 procik ára.

üdv
szabi

(#81) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#78) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Nincsen másik szempont.'"

hogyne lenne.

ott írtam föntebb. az én megközelítésmódom alighanem alacsonyabb szintű (értsd: user level), mint a tied, mindazonáltal a logikámban (elméletileg) nem találhatsz hibát

(#82) szalámissüti válasza Jim Tonic (#51) üzenetére


szalámissüti
tag

"Teljesen mindegy, mit alkotnak dGPU fronton, nincs jövője már. Pár év, és annyi. "

Ezzel azért vitatkoznék. Professzionális felhasználásra továbbra is dGPUt fognak alkalmazni, mivel nagyon sok esetben (render, FEA) teljesen mindegy, hogy a CPU és GPU közötti kommunikáció milyen gyors, mivel a GPU teljesítménye a szűk keresztmetszet (most indítottam egy demoscenet hogy megnézzem mennyi az annyi, a CPU használat 5% körül alakul). Tehát ezek a folyamatok az integrációból nem nagyon fognak profitálni, a dGPU nyers számítási kapacitása pedig mindig nagyobb lesz, mint egy integrált megoldásé, és ez a piac hajlandó megfizetni a további fejlesztéseket (ezután nem 1milla lesz egy quadro hanem 10, nem nagyon fog érdekelni senkit, beépítjük a termékek árába).
Persze a játékos dGPU piac simán eltűnhet, ezt nem vitatom, mivel ott az integráció tényleg hatalmas előny.

(#83) -szabi- válasza Jim Tonic (#78) üzenetére


-szabi-
őstag

Nah végre egyetértünk. :)

üdv
szabi

(#84) Apollo_21 válasza djculture (#1) üzenetére


Apollo_21
addikt

Veri...1szálban...amivel ha nemtudsz/nem tudtok megbarátkozni akkor mindíg is egy hulladéknak fogjátok tekinteni az AMD-t.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#85) atee válasza -szabi- (#80) üzenetére


atee
őstag

Na ez a lényeg, hogy a gyengébb drágább. 20-25.körül még akár értelmes alternatíva is lehetne , de basszus i5 árban egy vicc :)

D-day 2002-01-04 01:54

(#86) -szabi- válasza #17954112 (#71) üzenetére


-szabi-
őstag

Megnéztem.

Minimum: 22fps. közepes grafikán, nagy élmény lehet.
Megdobogtatja minden játékos szívét. :D

üdv
szabi

(#87) SirCsimbók válasza szalámissüti (#82) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Persze a játékos dGPU piac simán eltűnhet, ezt nem vitatom, mivel ott az integráció tényleg hatalmas előny."

cc-cc, kedves kolléga, ne temessük már a játékos dVGA-kat ilyen hamar. és mi lesz a 4k-val, az új effektekkel, a mittudomén mivel?

(szerk.) "... az integráció tényleg hatalmas előny." persze hogy előny, amikor olyanokra sóznak rá 3D-gyorsítást (mivel már lassan IGP nélkül nem lehet venni CPU-t), akik csak 2D-s alkalmazásokat futtatnak <-- böngésző, max excel satöbbi)

[ Szerkesztve ]

(#88) Jim Tonic válasza szalámissüti (#82) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jogos a javítás, természetesen a professzionális felhasználásban egyre nagyobb teret nyerhet a dGPU (hacsak le nem töri az ARM), az Nvidia is erre menekül. Most a konzumer piacról volt szó, de nem szögeztük le.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#89) #16729600 válasza szalámissüti (#82) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem hiszek a DVGA-k eltűnésében ( játékra meg főleg nem ) .Amikor a háztartások 4K-s megjelenítőkben elérnek egy bizonyos felhasználási arányt, akkor anyuci nem akarja és vagy/ fogja azt mondani a kis Józsinak/Johnnak/Ivánnak/Helmutnak, hogy kisfiam nem tudsz teljes felbontásban játszani, mert az apukád csak APU-t vett :)

[ Szerkesztve ]

(#90) patomi válasza -szabi- (#86) üzenetére


patomi
őstag

A HD4600 ennyit tud maximum, akkor mégis van csöppnyi különbség...hozzáteszem jelenleg én is HD4600-at használok.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#91) Jim Tonic válasza #16729600 (#89) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A játék a konzoloké, ott meg nem lesz 5-6 éven belül új generáció. A 4k miatt sem. Mire jönnek majd az új konzolok, nem lesz gond a 4k.

#87: az integráció tényleg hatalmas előny." persze hogy előny, amikor olyanokra sóznak rá 3D-gyorsítást (mivel már lassan IGP nélkül nem lehet venni CPU-t), akik csak 2D-s alkalmazásokat futtatnak <-- böngésző, max excel satöbbi) Kár, hogy nem a 3D-s gyorsításról van szó, hanem arról, hogy gyorsabban lehet számításokat elvégeztetni a GPU-val.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#92) SylverR válasza -szabi- (#86) üzenetére


SylverR
senior tag

Nekem meg 5600-asom van, és hogy őszinte legyek, meglepően gyorsnak találom az IGP-t.
Néha le kell venni a beállításokból. És?
Akinek nincs pénze, az régen is úgy játszott. Nem tudom tényleg mi bajotok van.

Az árról meg annyit, hogy szerintem a PS4-be és XBO-ba szánt APU-k miatt nem tudnak elegendő Kaverit szállítani, ezért a magas ár. A Llano se kezdte valami alacsony áron emlékeim szerint. Később beindult, az és az ára is normalizálódott.

Nem!

(#93) -szabi- válasza patomi (#90) üzenetére


-szabi-
őstag

Semmit nem számít, 14 vagy 22 egyaránt játszhatatlan.

üdv
szabi

(#94) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Teljesen rendben vannak ezek csak árukkal van a gond!

(#95) flashpointer válasza szalámissüti (#82) üzenetére


flashpointer
őstag

Fea szimulációban pont hogy csak a cpu számít.

(#96) SirCsimbók válasza SylverR (#92) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Néha le kell venni a beállításokból. És?
Akinek nincs pénze, az régen is úgy játszott. Nem tudom tényleg mi bajotok van."

most meg is mondom, hogy mi: az, hogy az integráció egy raklap pénzbe kerül, aminek finanszírozását úgy oldják meg, hogy MINDENBE belerakják az IGP-t. tehát olyanok is részesülnek ennek előnyeiből (értsd: a 3D-s gyorsítás!), akik a büdös életben (ki) nem használják. (azaz az általuk használt programok)

(v)eszed, nem (v)eszed? nem kapsz mást :W

(szerk.) mondjuk, az is igaz, hogy a döglött kutya se gyárt már 3D-gyorsítás nélküli kártyát. ez elég szomorú, mivel a zömének az is elég lenne

[ Szerkesztve ]

(#97) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#91) üzenetére


SirCsimbók
tag

"A játék a konzoloké, ott meg nem lesz 5-6 éven belül új generáció. A 4k miatt sem. Mire jönnek majd az új konzolok, nem lesz gond a 4k."

1.) a játék véletlen sem CSAK a konzoloké
2.) legyen igazad, azaz 5-6 év. akkor meg már 8 meg 16k lesz a pálya ;]

(#98) #16729600 válasza Jim Tonic (#91) üzenetére


#16729600
törölt tag

A 4K játék már miért lenne a jövő? A teljesség igénye nélkül itt van pár cím a jelenből ( 2014 :) ) Borderlands 2 , Total War: Rome 2, BioShock Infinite, Battlefield 4, The Walking Dead: Episode 2, Metro Last Light, Hitman: Absolution, Portal 2 és a The Elder Scrolls: Skyrim. Még ezekhez se igazán elegendő egy R9 295X2.akkor mi a helyzet az IGP-kel? :) Jah hogy itt is érvényes az ultimate kulcsszó? A majd jön ...

(#99) Jim Tonic válasza flashpointer (#95) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#100) dergander válasza -szabi- (#80) üzenetére


dergander
addikt

Te nagyon nem érted a lényeget.

Egy 7850K igaz hogy 40e forint de benne van egy 7750 szintű VGA teljesítménye,ha csak valaki olyan kis egyszerű Gamer konfigot szeretne hogy mellé rak egy 250-es VGA-t és van egy olcsó CF rendszere.

Az i3 ha magába nézed mit tudsz rajta elindítani hogy ne essen össze? Nekem volt kaverim kipróbáltam 1080p BF medium grafon megvolt vele a 30fps-em,ha megmutatsz akár egy i7-est IGPvel mikor ér közel akkor fejet hajtok.

Itt azt kell venni ez az APU az olcsó ember kisgamer konfigja nem a középfelső kategória.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.