Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Újabb felejthető termék.. Nemtudom minek eröltetik ezt a fos szériát ha egy 29 ezres i3 üti az összeset. Szerencsétlenkednek össze vissza..

[ Szerkesztve ]

(#2) zsolt501 válasza djculture (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ez a véleményem, hogy ha számítási teljesítményben nem tud egy gyenge i3-as procit befogni az nagyon sokat elmond a dologról.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#3) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Ejjj .... sok év és sok AMD alapú pc után most jutott először eszembe az, hogy ha legközelebb gépet fejlesztek, átnézek a konkurencia (az még egyáltalán?) termékeihez is. Már legalább 5 éve csak szerencsétlenkedik a cég, az integrált cuccaikat sem tudják/akarják kellően ütőképesre összerakni, akkor ez így hova fog vezetni ?!

[ Szerkesztve ]

(#4) jaszy91


jaszy91
aktív tag

10-12 évig AMD párti voltam CPU-ban és VGA-ban (ez maradt is :) ). De a mostani procik nem igazán kiemelkedőek, sőt egyáltalán nem. Következő gépemben tuti Intel CPU lesz.
Akárhányszor megjelenik egy ilyen teszt, csak rábökök az összegzésre. Ott látom, hogy a legolcsóbb i3-as is rommá veri. Nincs mit tenni át kell pártolni a kékekhez ;]

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#6) atee


atee
őstag

Ez a proci 20-25 ezres árkategóriában lenne piacképes.

D-day 2002-01-04 01:54

(#7) stratova


stratova
veterán

Pöttöm ITX házba, olcsóbban nem lenne ez (A10-7800 45W) rossz. Köszönjük a tesztet!

MolGabi No igen,komolyabb fejlődés CPU-ban leghamarabb 2016-ban várható.

[ Szerkesztve ]

(#8) zsolt501 válasza #17954112 (#5) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen ám, de nem mindenki játékra használja a gépet, pl. én sem.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) Plazmacucci válasza #17954112 (#5) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt adom, de egy népszerű fps mellé meg már kevés 1080p-ben. Netezni meg drága.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) M3oH válasza djculture (#1) üzenetére


M3oH
addikt

Nekem is ez a véleményem. Ne értem, miért kellene ezt választani egy i3 helyett.

(#5) hegegege: Tény, de aki játszani akar, az vesz hozzá vgat ált.ban. Legtöbb ember nem igazán foglalkozik az igp erejével.

(#11) jaszy91 válasza #17954112 (#5) üzenetére


jaszy91
aktív tag

Igen, lehet. De!
Vannak akiket nem érdekel az APU, mert vesznek egy normális VGA-t, mint pl én. Így már nagyon is érdekel a CPU erő. Ez elég rendesen meg is látszik.

Most egy Athlon X3 450-esem van HD7770-es és 4GB Corsairrel. Az NFS Rivals low-end-cheap-budget :P beállításon épp hogy ment. Ez i3-2120-sal probléma mentesen futott haveromnak.
A két gépben csak a cpu és az alaplap volt más.
Kicsit ledöbbentem...

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#12) djculture válasza zsolt501 (#2) üzenetére


djculture
félisten

Csak a gpu-t csiszolják állandóan a cpu rész meg már atom gyenge. Nemtudom mibe tartana a cpu magok számát kettővel növelni a gpu -t meg annyival csökkenteni de lehetne még tovább is. A gpu a cpu telkjesitményhez képest értelmetlenül nagy. Tudom tudom a hsa meg a többi mondvacsinált hülyeség miatt ami hozzán egyszerű felhasználóhoz mondat szintjén fog csak elérni.

Komolyan mondom a részvényesek helyében aki ezt a koncepciót erölteti az kirugnám. Bár lehet arra játszanak hogy elértéktelenedik a cég és majd jó áron átveszik.

[ Szerkesztve ]

(#13) SylverR válasza MolGabi (#3) üzenetére


SylverR
senior tag

Mikor értitek már meg, hogy a CPU teljesítménynek semmi köze az integrációs teljesítményhez?
Abban pedig marhára nem az AMD szerencsétlenkedik, hanem az Intel miatt csúszik folyamatosan. Mert érthető okokból az Intel nem akarja előre engedni az AMD-t a saját terepén, hisz csúnyán lemaradna. :U

Nem!

(#14) S-eye válasza atee (#6) üzenetére


S-eye
senior tag

+1, legalább olcsóbban adják az Intelnél, ha már nem olyan erős CPU-ban. Mondom ezt AMD-s létemre.

(#15) rovid89


rovid89
csendes tag

csatlakozom az előttem szólókhoz :D

ha legközelebb cpu-t fejlesztek az már intel lesz az tuti (bár egyenlőre még elég az fx6300), de vga-nál maradok a pirosaknál azokkal eddig nem volt gondom.

(#16) mrszitya


mrszitya
senior tag

Az A8-7600 szerintem jobb vétel. Túl kicsi a teljesítménytöbblete a 7800-nak hozzá képest, az ára meg túl nagy.

(#18) pakriksz válasza zsolt501 (#2) üzenetére


pakriksz
őstag

valószínűleg sokkal erősebb számítási teljesítményben mint egy i3... már ha GPGPU-ra is használva van.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#19) djculture válasza SylverR (#13) üzenetére


djculture
félisten

Kit érdekel az integrációs teljesítmény ha előny sose lesz belőle.. 5éve ezt az integrációs maszlagot hallgatom, állitom még 5 évig semmi se fog változni.. Konzolok szintjén is a nagy integrációból az lett hogy egyes játékok már full hd-ben nem képesek futni meg normális fps számmal...

(#20) Kiki18 válasza #17954112 (#5) üzenetére


Kiki18
őstag

Ez nem jutott még el a fanokig,hogy ha az ember CPU-t akar venni,akkor CPU-t vesz és ha Videókártyát akkor pedig videókártyát. CPU-t nem az integrált VGA miatt vesz az ember,max a vásárlók 2 %-a,és annak is csak a 2%-a veszi játék céljából. :R

(#19) djculture: +1

[ Szerkesztve ]

(#21) pakriksz válasza djculture (#19) üzenetére


pakriksz
őstag

persze mert nincs nagy integráció a konzolban. Vagy is van, csak kihasználva nincs, ugyan is 1:1 pc portok kerülnek az új konzolokra.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#23) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

elég netburst-szaga van ennek az egész vonalnak a bulldozer óta. az architektúra magas órajelen érezné jól magát, de gyártástechnológiai korlátok miatt ez nem megvalósítható, így meg vékony nagyon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) djculture válasza #17954112 (#22) üzenetére


djculture
félisten

Jó csak ebböl a hülyeségböl ha tovább eröltetik szép anyagi bukta lesz az AMD-nek. Én AMD-s voltam világ életemben de nem tudnám magam rávenni hogy ezeket az apu-kat megvegyem, kész ráfizetés. Ennek a tesztelt apunak is a teljesitményéhez mértem 30k lenne a valós ára maximum. Szerintem az oem-ken kivül ember nem vásárolja ezeket maximum ugy mint az fm1-nél. Hogy kiszórták a végén a rajtuk maradt termékeket harmad áron.

[ Szerkesztve ]

(#25) ViZion


ViZion
félisten

Sajnos ez így túlárazott, még ha a hazai magas áfát és kisker szokásokat nézzük, akkor is. Majd olyan 25-30k magasságában lesz ez ütős cucc...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#26) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Azért azt jó látni, hogy 45W-on is szépen elketyeg, ezt az opciót jó ötlet volt gyárilag belerakni.

(#27) berVi válasza M3oH (#10) üzenetére


berVi
senior tag

A titok abban rejlik, hogy a GPU nem csak jatekra valo/kell.

[ Szerkesztve ]

(#28) Plazmacucci válasza Feketelaszlo (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mit tudna 140 watton? 8Ghz. Ja de, hiába a magas órajelre kidolgozott architektúra, még sem tudja :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#30) djculture válasza #17954112 (#29) üzenetére


djculture
félisten

Jó csak az intelnek a cpu része most is erős ellenben az AMD -é meg gyenge. Ha az AMD ezt a balfszkodást csinálja tovább az intelnek tökéletesen felesleges is a cpu részt fejlesztenie nincs konkurencia.

[ Szerkesztve ]

(#31) -szabi-


-szabi-
őstag

Ciki. :)
Legkisebb core i3-at sem tudja befogni - pentium és celeron ligába való teljesítményével - miközben annál is drágább.
A hívők meg várják a megváltást, ha majd programozott GPU, meg kutyafüle akkor milyen jó lesz.
Jah csak mióta is? 3-5 éve? Eddig semmi.
Itt az ideje a marketingeseknek megint valamit bedobni a köztudatba, miért is jó választás, mert a mantle meg a true audio lufi már kipukkadt. :D
A hívőknek meg mégiscsak kell valami amiben hihetnek. :R

üdv
szabi

(#32) SirCsimbók


SirCsimbók
tag

én meg valahogy annyira elvakult kocka dVGA-fan vagyok, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy uszkve 40x40mm-es területre a CPU mellé képesek legyenek valaha is annyi GPU-erőt beletaposni, amennyit egy szép nagy, mondjuk 100x300mm-es NYÁK-ra rá lehet

ehhez miniatürizálni kell, de keményen --> csakhogy a technológia akkor a dVGA-knál is elérhetővé válik, csak oda többet-szebbet-nagyobbat lehet rakni ugyanabból, mert jobban elfér, szuper hűtéssel, satöbbi

az otthoni meg céges átlagfelhasználás (értsd: nuku játék) meg igazából 3D-s gyorsítást se igényelne. böngészni, filmet nézni, zenét hallgatni, excelezni, nem kell 3D-s gyorsítás

legföljebb ha majd mindenki Oculus Riftben fog FB-zni :DDD

(#33) Jim Tonic válasza -szabi- (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te most viccelsz. A jelenlegi konzolok már teljesen egészében a heterogén érában vannak, és most már erőteljesen megjelenik szinte mindenhol.

#32: Te sem nagyon érted az egészet, de legalább azt mondd el, hogyan működnek a mostani konzolok.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


SirCsimbók
tag

konzolokról (kivételesen és még :DD ) egy árva szót nem szóltam

biztos nekem szólt a kérdés?

(#35) Televan74 válasza -szabi- (#31) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem lenne rossz a Mantle,TrueAudio,HSA -sem, ha a programok 60-70% támogatná.
És nem véletlenül indult el az Intel sem a Skylake -al a "nagy" igp irányába. Ez lesz a jövő. Az AMD megint megmutatta mi is az innováció. Csak lehet hogy megint nem ő fogja lefölözni a hasznát az egésznek.

A trolloknak meg megint kell amin trollkodhatnak. ;]

(#33) Jim Tonic Látod ez a baj,mindenki csak a PC -ből indul ki.Köztük én is.De a konzolnak ott van a saját szoftvere(API -ja),amire már csak játékot kell fabrikálni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) Jim Tonic válasza SirCsimbók (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, neked: én meg valahogy annyira elvakult kocka dVGA-fan vagyok, hogy egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy uszkve 40x40mm-es területre a CPU mellé képesek legyenek valaha is annyi GPU-erőt beletaposni, amennyit egy szép nagy, mondjuk 100x300mm-es NYÁK-ra rá lehet.
Bár nem fogalmaztad meg pontosan, mi az a GPU-erő, de a közös memóriatartománynak akkora ereje van, ami simán kompenzálni tudja majd a méretbeli (tranzisztorszámbeli) különbségeket.

A NYÁK-ot meg amúgy se értem, minek hoztad ide, a processzornak jóval nagyobb van ilyen szempontból, alaplapnak hívják.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) alldaybig


alldaybig
tag

mennyi esélyt láttok rá, hogy fm2+ foglalatba csináljon az AMD az FX szériához hasonló teljesítmény szintet megütő procikat?

vmi athlon meg voodoo 3dfx kari, cs1.6 mediumon 20-25 fps, egész játszható

(#38) sb válasza Kiki18 (#20) üzenetére


sb
veterán

Az emberek 90%-a nem cpu-t és vga-t akar venni, hanem egy dobozt amin elfutnak a programjai. Hogy mókusok hajtják belül vagy más az mindegy a többségnek.

Épp ezért ha valós alternatíva az integrált cucc akkor sokaknak az is megfelel. Ma is jobb konfigot lehet összerakni mai igényekre dvga-val mégis sokan megveszik az APU-kat. Egyszerűbb.

Egyébként az irány meg úgysem ez a cpu+dvga hanem az integráltság. Vagy esetleg apu+dvga.
A proci mindenesetre meg fog változni, ez csak idő kérdése.

(#39) Jim Tonic válasza Televan74 (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha nem játszol a PC-n, mire kell a nyers CPU erő? Semmire. Ha egy átlag PC-s felhasználóból indulunk ki, annak pont GPU-ra van szüksége. A legtöbb konvertáló program (ha esetleg valaki erre hivatkozna) gyorsabban futna GPU-n.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) SSJPiotr válasza Kiki18 (#20) üzenetére


SSJPiotr
csendes tag

Akkor én benne vagyok a 2% 2%ában :)

(#41) SkS7891 válasza alldaybig (#37) üzenetére


SkS7891
tag

Szinte semmi. Nagyon sok 'HA' kellene ehhez.

(#42) -szabi- válasza Jim Tonic (#33) üzenetére


-szabi-
őstag

Erről beszéltem, 3-5 éve megy ez az erőteljes megjelenés.
Meg is győztél így mindjárt más. Minek is vegyek gyorsabb alacsonyabb fogyasztású intel-t mikor itt a drágább lassabb, de cserébe valamikor 10 év múlva mikor már senki nem használja jobb lesz AMD.
De tudod mit legyen úgy. (dejavu: ezt mondtam Abu-nak is 5 éve mikor ugyanezzel jött.) :DDD

üdv
szabi

(#43) F34R válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


F34R
nagyúr

compile from the source.

(#44) #16729600 válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


#16729600
törölt tag

"de a közös memóriatartománynak akkora ereje van, ami simán kompenzálni tudja majd a méretbeli (tranzisztorszámbeli) különbségeket."

A "majd" on van a hangsúly.a mezei vásárló nem időgépet szeretne vásárolni és majd X év múlva beváltani egy biankó ígérvényt, hanem a jelenben szeretne érvényesülni a megvásárolt termékkel.

[ Szerkesztve ]

(#45) KAMELOT válasza -szabi- (#42) üzenetére


KAMELOT
titán

Jól írod a dolgokat! Ez a proci nem ér sokat! Talicskázni jó vele!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46) Jim Tonic válasza #16729600 (#44) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Minden váltás egy folyamat. Nem úgy működik, hogy egyik pillanatról a másikra más technológiával dolgoznak. Még akkor sem, ha így képzelted.

#42: azóta csak megjelent két új konzol, ami már erre épül, valamint mindkét processzorgyártó a GPU-ra gyúr. Szóval tényleg, nem történt semmi. Rád is vonatkozik a Szunya1-nek címzett hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47) Televan74 válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem a fő gépben amit játékra használok Core i7 van. De van egy tartalék gép a másik szobában. Ami egy A10 6700 -as.15" -on(1024*768) még élvezhető is játszani vele a mai játékokkal. Én mikor megjelent a 7850K cserélni szerettem volna, de látván a teszteket gyorsan lemondtam róla és egyenlőre maradtam az i7 mellett.
Aztán még ki tudja mit hoz a jövő.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#48) SirCsimbók válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


SirCsimbók
tag

"Bár nem fogalmaztad meg pontosan, mi az a GPU-erő,..."
ezt bármely adott kor aktuális teljesítményszínvonala mentén próbáltam írni, bár kissé pongyolán fogalmaztam, elismerem. szerintem egy dVGA-ban mindig több lesz a kraft, mint egy APU-ban (egyszerűen több fér rá, mint egy APU-ba bele)

"...a közös memóriatartománynak akkora ereje van, ami simán kompenzálni tudja majd a méretbeli (tranzisztorszámbeli) különbségeket."
ez speciel tényleg olyasmi, amiről gőzöm nincs. egye fene, alapvetően biztos igazad van. de az idők múlásával majd meglátjuk, mit alkotnak dVGA-fronton. azt viszont folyamatosan látjuk, mi folyik IGP/APU fronton: fékezett habzás, de az legalább integrálva van :DD

"A NYÁK-ot meg amúgy se értem, minek hoztad ide, a processzornak jóval nagyobb van ilyen szempontból, alaplapnak hívják."
az alaplap a dVGA-nak pont annyira nyákja, mint az APU-nak/CPU-nak, RAM-nak meg olyan hóbelevancoknak, amik nincsenek ráforrasztva. szerintem

(#49) sb válasza djculture (#24) üzenetére


sb
veterán

Ha ez hülyeség akkor szerinted mi a jó irány?
Mivel lehet előrelépni cpu téren? Ha lehet, akkor hol vannak ezek a sokkal gyorsabb cpu-k? 16 maggal vagy 10GHz-en?

Azért fog a "hülyeség" a felé menni kényszerűen a fejlesztés, mert nem nagyon lehet már hatékonyan másfelé menni.
Ma léteznek cpu-k X teljesítménnyel és léteznek gpu-k egy nagyságrendnyivel nagyon, 10X teljesítménnyel.
Cpu fejlesztésből vért izzadva ki tudsz hozni 1.2 vagy 1.5X-et? Talán 2X-et? Közben a gpu ott pihen már jelenleg is.

Egyébként ez egyszerű helyzet, mindig a legkisebb ellenállás vagyis költség felé megy az egész piac.
A gppgu-ra, illetve heterogén futásra átírni minden jelenlegi progit elég nagy költség, senki nem akart eddig energiát fektetni bele. Egyszerűbb volt hw oldalon utánamenni. De ahogy megszalad a másik oldali költség/limitbe ütköznek mindjárt ez lesz az egyszerűbb.
Ezt látjuk szerintem nagyrészt leegyszerűsítve cpu-apu fronton is, ill. a gpu-grafikus api-k területén is.

Ott is költség volt 1000 felé fejleszteni, kellett egységes és magas absztrakciós szintű api... aztán odáig jutott a világ, hogy ez már nem hatékony. Elkezdett így is nőni a költség oldal. Most mindenki low level api-kat keresi mert egységnyi költség mellett most ezzel tud előrelépni. Cserébe az egységesség és kompatibilitás nagy részét feladják. Aztán ha X év múlva majd ez üt vissza extra költségként akkor megint lesz egy kanyar valamerre. Szvsz.

szerk:
Hogy ON is legyek. Ezek az APU-k a fentiekre vannak tervezve, amiből ma még semmi nem használható ki szinte. Nyilván nem éri meg megvenni őket. Főleg ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#50) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem lehetne a teszt metóduson annyit változtatni, hogy az aktuális tesztalany csak a hasonló árú termékekkel legyen összehasonlítva? Annak szerintem semmi értelme sincs pl. itt, hogy olyan processzor is bekerül az összehasonlításba, ami több mint kétszer annyiba kerül, mint a tesztalany.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.