Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) GeorgeV válasza Hieronymus (#38) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

1. Bárhol elő lehet állítani az általam készített szoftvereket. Ország független. Az állam csak tartja a markát. Miért is?
2. A Google a Magyarországról származó bevétel ÁFA-ját Magyarországnak fizeti meg.
3. A világ minden tájáról származó Google rendszereinek a közvetítésével megtermelt Magyarországra utalt bevételek után Magyarország szedi az adót.
4. "Ha a multik is kifizetik a keletkező kötelezettségeiket, kevésbé kell megterhelni a rendesen adózókat." Hát ezen majd' besz@rtam a röhögéstől. Tegyük fel, hogy holnaptól 10-szeresére nő a befizetett adó bevétel. Az eredmény szerintem ez lenne: további adó emelések, elvonások, sok-sok focipálya. Fogd már fel, hogy mindig többet költ az állam, mint amennyi a bevétele. Nincs olyan, hogy elég. Mindig van több.

Mikor az USA-ban bevezették az ÁFA-t, annyi pénz folyt be, hogy nem tudtak vele mit kezdeni. Most meg. Semmi nem elég.

5. "Az állam fenntartásához szükséges bevételeket az adózókból és a hitelekből lehet megteremteni". Osztály találkozón voltam nemrég. Az osztály 10%-a vállalkozóként dolgozik, 90%-a a közigazgatásban. Ezek az arányok. Az állam ne költsön többet, mint amennyi a bevétele, és akkor nem lesz gond. De tojnak bele.

6. "Azzal, hogy véded a multikat ebben az ügyben, a saját zsebed ellen is beszélsz." Nem. Mert nekem a Google rendesen fizet. Ha elűzik innen a Google-t, nekem is országot kell váltanom és az nem jó, mert a költözés sokba kerül, az államnak meg nem lesz Google bevétele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.