Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#35) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy kicsit hozzátennék. Édesapám 86-ban kapott először, akkor még agyvérzésnek nevezték, tavalyi haláláig még legalább 3-4 nagyobb, gondolom több kisebb is érte. Az első után még elég jól rendbejött, bár az is kb. másfél-két évet jelentett időtartamban. Ezután viszont visszaszokott a dohányzásra, ami a betegség előtt két dobozt jelentett, utána napi egyet. A második után már nem jött rendbe igazán, csak nehezen mozgott. Az utolsó pár évben már csak ágyban feküdt gyakorlatilag.
A szűrővizsgálatok nagyon fontosak, nálam például másfél éve így derült ki, hogy magas a cukorszintem, /14 ! / ami még semmilyen tünetet nem okozott. Eleinte erős, később enyhe diétával, minimális gyógyszerrel most a határérték alatt tudom tartani. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.