Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) finest


finest
őstag

Nem is oylan rég halt meg egy színész aneurizmában, sajnos nem jut eszembe a neve hirtelen, harmincvalahány éves volt szegény. Az aneurizma rendszerint fiatalon elviszi az embert, nem jellemző az idősekre.
Engem valahogy nem nyugtat meg az agyi értágulat kezelésének módja. Volt a környezetemben is valaki, aki éppen a műtét alatt halt meg. Persze bizonytalanságban is nehéz élni, ha egyszer felfedezik, vállalnia kellett.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#2) Cs.Orsolya válasza finest (#1) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Az aneurizma alattomosabban támad, mert lassúb folyamat révén alakul ki. Sokszor azért, mert a vérrög nem hirtelen zárja el a véreret, hanem átereszt valamennyi áramlást, de nem eleget. Ráadásul, a tünetek vagy este, 8-9 óra között jelentkeznek, amikor a vérnyomás megugrik még egy kicsit, vagy reggel, az ébredési időszakban, ahol szintén vérnyomás-megugrás tapasztalható.

A fiatal kori támadása megoszló. Pontos statisztikát nem tduok, de középkorúaknál nagyobb a veszélyeztetettség. rendszeres alkoholfogyasztás - nagyobb mennyiségben - hajlamosít a véralvadási zavarokra. a Bohém életet élőknél ezért hamarabb jelentkezhet rögösödés, érelzáródás, egyéb jelenség. Az ereket egyébként meszesedés is elzárhatja. Sok oka lehet az aneurizma kialakulásának...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#3) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Leggyakoribb tünet Stroke-os betegeknél a száj elhúzódása, beszédzavar, és a féloldali gyengeség, bénulás.(104-es hívásokat fogadom) A STROKE ugye egy gyűjtőfogalom, az agyi érkatasztrófák gyűjtőneve, de erről oldalakat lehetne írni.

(#4) Cs.Orsolya válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Igen, kiegészítsem az írást ezzel?

Azért írtam, hogy agyvérzéses stroke, mert hogy több agyi érkatasztrófa is van. Így tartottam pontosabbnak. Vagy javítsak rajta? Te mit pontosítanál?
Itt nagyon fontosnak tartom a korrektséget.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#5) faevike29


faevike29
tag

Sajnos nekem élőben is sikerült már látnom ilyen tüneteket. Nagymamám kapott tavaly szeptemberben agyvérzést. Hát, az biztos, hogy bármikor felismerném másokon is a tüneteket.Borzasztó látvány volt. :O

(#6) Cs.Orsolya válasza faevike29 (#5) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Igen, a nagy stroke iszonyú élmény már kívülről is.
Apámnak aneurizmája volt. A fél oldala lebénult. Régen műszaki rajzoló volt. Most alig bírja leírni a nevét is. Ha belegondolok, a szívem szakad meg most is. A rehabilitációjára semmi lehetőséget nem adtak. Kistérségi e.ü. ellátásban részesül, a falusi háziorvos meg egy kiöregedett orvos. Tömik gyógyszerekkel, amikkel kapcsolatban nagyon sok ellenszenvet érzek. Az a baj, hogy egyáltalán nincs sok lehetőségem tenni érte. Hétköznapi szinten sem. Távol él, és alig látom. Folyton bennem van a frász, hogy egyszer elviszi az agyvérzés végleg, és én nem leszek majd ott...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#7) faevike29 válasza Cs.Orsolya (#6) üzenetére


faevike29
tag

Nagymamámat rá 1 hónapra már temettük is...
Nem kapott megfelelő ellátást ő sem, Mezőtúron nincsen stroke osztály, ezért Szolnokra kellett volna átvinniük, de addig idétlenkedett mindkét kórház, hogy szegény a hiányos ápolás következtében tüdőgyulladást kapott, és abban halt meg. Most 8.-án lenne 67 éves.

(#8) Cs.Orsolya válasza faevike29 (#7) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Szia földim!;o)

Úgy látom, a megyei kórházi ellátásunkra meglehetősen sok fejlesztés ráférne.

Részvétem a nagyid miatt! :(((

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#9) faevike29 válasza Cs.Orsolya (#8) üzenetére


faevike29
tag

Hát ezt én is így látom. Az még egy dolog, hogy egy kis településen nincs CT, de akkor miért nem helyeztették át oda, ahol van!? A doki is megmondta, hogy állandó ellenőrzés kellett volna neki. A sürgősségi osztályunkra egy rossz szavam sincsen, a bajok akkor kezdődtek, amikor már jobban volt, így Szolnokra vitték át, hanem áttették a belgyógyászatra. Az meg inkább elfekvőnek néz ki, hiába van felújítva az épület. Nincsenek orvosok elegen, hétvégén 1 darab sincs, a nővéreket meg inkább hagyjuk...
Írásban is kértük az áthelyezését, meg szóban is vagy 2x, de állandóan azzal jöttek, hohy a szolnoki kórház nem fogja felvenni oda. A szolnokiak meg azt mondták, hogyha egy doki átutalja hozzájuk, átveszik. Hát ennyit erről!!!

(#10) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Ez aztán nem semmi írás nagyon jó ezt mindig fekbe fogom tartani így 17 évhez közeledve. Remélem iylen dolgot soha nem kell megtapasztalnom és máson sem.. nem szeretem az alatomos dolgokat... volt olyan egyszer amikor asztmás voltam és vittek kórházba mert nemtudtam levegeőt venni, na az is azsr érzés volt, úgyhogy ilyen betegségeket jobb megelőzni, minthogynem kialakuljon :F

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#11) Cs.Orsolya válasza VW_Beetle (#10) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ha tudatosan megválogatod mit eszel, mit iszol, hogyan vezeted az életedet, pl. rendszeresen sportolsz, tanulsz stresszkezelő módszereket, és megtalálod a legjobb formáját annak, hogyan vezesd le a feszültségeidet, és hogy minden nap szerezz magadnak örömöt, lehetőleg minél többet, úgy elkerülhető mindez. Ugyanakkor nem garancia semmi, mert genetikai hajlamok is vannak, és passzívan is károsítja az élőközeg az életünket. De azért csak élj nagyon tudatosan és egészségesen.;o)
Nekem már csak annyiban is bevált, hogy remek a közérzetem;o)

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#12) VW_Beetle válasza Cs.Orsolya (#11) üzenetére


VW_Beetle
tag

hát igen szerencsére focizok, futok, úszok és biciglizek még ilyen hideg időben is :D szerncsére már az asztmém elult így nagy veszélyben már nem vagyok, de hát az egészséges táplálkozást már sajnos nemtom betartani sajnos a menza kaja nem egészséges, sem az angolok által EMPY FOOD-nak nevezett gyorsakaja ugyhogy lehet hogy itt a baj de a BIOKAJA meg drága és kevés amiből lehet válogatni és az pedig drága... :F

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#13) tildy válasza finest (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Kaszás Attilára gondolsz?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ha magyarországon élsz, egyessel kezdődik a személyi számod, akkor 40% esélyed van rá, hogy nem éred meg a 60 éves kort. Egészségügyben dolgozom, 40 éves leszek, hullik a korosztályom. Látom. Érbetegségek, STROKE, AMI (acut myocardialis infarctus), tumor. Egyébként nem csodálom. Legtöbb családnak hitele(i) van, nem elég a fizetés lassan a rezsire sem, másodállás, mindig rohanás, nem mehetek táppénzre sem, mert kirúgnak, lesz-e munkahelyem..?, stressz, agresszió.... nincs idő, nincs pénz semmire... Ismerős dolgok?
Nem ilyesztegetni akarok senkit. Csak elgondolkodtatni.
Egyébként állítom, ha a magyar ember annyit keresne, mint a "sógorok", lenne ideje magával foglalkozni, más lenne a helyzet.

(#15) pink75 válasza Zoli bácsi (#14) üzenetére


pink75
aktív tag

mi erre a megoldásom? izguljon az, aki hitelt ad :D

xxx

(#16) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Hát nemtudom szerintem megkéne próbálni normálisan élni mondjuk James Bond modjára :D egész napos szexek ;) és akciódús élet és 20 év múlva pedig egy jó kis kályha mellett mind erre visszaemlékeznipersze csak a pikánsabb részekre :D

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#17) Cs.Orsolya válasza VW_Beetle (#12) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem kell biokaja feltétlenül. Általában azt edd, amitől jól érzed magadat, és szereted. Amitől nem puffedsz fel, vagy nem nehezül el a gyomrod. A Fehérje-szénhidrát-zsírok bevitelét jobb, ha magad tapasztalod ki. Érdemes sok C-vitamint enni egész évben, tavasszal és ősszel feltuningolni a szervezetet ásványi anyagokkal, nyomelemekkel, és vitaminokkal. Ha beteg vagy, inkább heverd ki, bármilyen kis baj is, mert ha betegen terheled magadat, triplán öregíti a testedet. Szedj ásványi anyagokat, ha sportolsz. Szedj több B-vitamin tartalmú készítményt, vagy élelmiszert, ha le vagy terhelve tanulásilag, vagy más stresszes dolog miatt. Ca, Mg, Vas és Cink bevitelre figyelj oda mindig, ha sportolsz. Hosszabb távú teljesítményeknél a K-odra is nagyon figyelj oda. A szűrővizsgálatokat ne blicceld el, jobb ha fiatalon rászoksz, de nem kell túlzásba vinni. Főleg, ha fizetni kell érte;o) Vagy inkább ;o(((
Ha most kialakítasz egy életstílust, középkorúként sem fog gondot okozni, hogy ilyen mentalitással élj... :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#18) VW_Beetle válasza Cs.Orsolya (#17) üzenetére


VW_Beetle
tag

Csak az a baj hogy REFLUX-om van, de szerencsére mostmár egy Rennie este megoldja a problémát KIEMELEM szerencsére.. nincs kedvem erőpsebb gyogyszereket szednem mert attól hánytam éjjel nappal és 8 kg-t leadtam emiatt az ocska betegség miatt mondjuk most nyáon 15 kg-t hiztam így kompenzáltam de nőttem is 10 cm-t :D és 40 gyurtam a karom najó nem csak 30-as ;)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#19) Cs.Orsolya válasza Zoli bácsi (#14) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

És még valami drága férfi társak: 40 felett mindenki menjen el prosztata szűrésre! Nagyon alattomos a prosztata rák. Tünetmentes legtöbbször, és csak hosszú évek múltán derül ki. A prosztata rák könnyen átterhjedhet aztán tüdőre és csontokra is. Kérek mindenkit, nyagassa a háziorvosát a szűrővizsgálatokkal! Ha hamar észreveszik, akkor könnyen kezelhető! A nőknek már kötelezővé tették 30 felett a rákszűréseket is. reméljük, hamarosan ingyen szűrés lesz a férfiaknak is! nagyon remélem...
Az USÁban népbetegséggé nőtte ki magát. Nagyon durva arányban beszélnek megbetegedésekről M.o.-on is.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#20) Cs.Orsolya válasza VW_Beetle (#18) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A refluxodat kivizsgálták neurológiailag? Ha nem, feltétlenül! Nem biztos, hogy gyomorsavtúltengésed van. Ha az van, majd írok valamit magánban.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#21) Geller72


Geller72
veterán

Az a probléma, hogy ha egészségesen akarok élni, ebben bennefoglaltatik az, hogy sportolni, enni, vitamindús ételeket fogyasztani..nos ahhoz pénz kellene..de nincs..Én lennék a legboldogabb, ha megvehetném a családomnak azt, ami jó nekik..de nem tehetem, mert nincs rá keret. Elmennék én welness hétvégére is, stresszt oldani, akár az alpokba is...de nincs miből. Nem ritka, hogy 72 órából 4-et alszom egymástkövető napokon. Csütörtökre úgy nézek ki, mint a mosott szar. Unom már nagyon.
Üdv:
Geller

(Papám agyvérzést kapott..egymás után hármat egy éven belül. A harmadik elvitte. Mamám embóliában halt meg, a nagybátyám úgyszintén. Nincsenek nagy reményeim..)

(#22) Cs.Orsolya válasza Geller72 (#21) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Én ezzel nem értek egyet teljesen. Mármint, hogy niem teremthető rá keret. Szerintem, megtalálhatóak a jó minőségű élelmiszerek, és kialakítható egy kiegyensúlyozott étrend is. Sokkal kevesebb pénzből, mint hinnénk. Én csak azért mondom ezt, mert pl. én nagyon-nagyon keveset költök kajára. Nem is engedhetem meg magamnak a "luxus" kajákat. Viszont ki lehet fogni leárazásokat, meg lehet találni az olyan helyeket, ahol olcsó, de nagyon jó minőségű élelmiszereket lehet kapni, venni. A húsokhoz, halakhoz ugyan érteni kell, de ha valaki minél több fehér húsra korlátozza az étrendjét, annál jobban jár. A vitamindús étkezés sem olyan drága játék ám. A paradicsom rengeteg K-ot tartalmaz, de vigyázni kell vele, mert allergénekben gazdag, méreganyagokat is tartalmaz.
A banán is remek vitaminforrás. Almát minden mennyiségben javaslok. Körte, barack, dinnye, szőlő, amik hazai gyümölcsök. Figyelni kell az illatukat, a tapintásukat, és válogatni, sokat válogatni. A zöldségeknél is ki lehet fogni jó árakat. Nyersen, vagy félig párolva fagyaszthatók, és télire elrakhatók. Felpucolva, porciózva elférnek a hűtőben. Fontos, hogy mirelit zöldségeket éppen csak puhaságig pároljunk, így megőriznek rengeteg vitamint is. C-vitamin forrásként a csipkebogyó tea is nagyon jó. Fontos, hogy hideg vízben áztassuk a csipkebogyót, és ne forrázzuk le. A hő árt a C-vitaminnak. Ráadásul, beédesítve hidegen is nagyon finom. Ha ledaráljuk a húsát, akkor a teával meg is iható. A zöld teák jó salaktalanító hatásúak. Késő este ne fogyasszuk őket már, de napközben többet is lehet inni. Kiegyensúlyozzák az emésztést, és nagyon jó hatással bírnak.
Figyeljünk oda, hogy a tejtermékek nyákképző hatásúak. Ha megfázásos, influenzás, köhögős valaki, ne adjunk neki ilyen termékeket. A joghurtok, kefír jobbak, mint a tej. A tejfölös friss félbarna kenyér isteni vacsora! Én imádom.
A szénhidrátoknál a tönköly búza, durum tészták egészségesebbek. A tönkölyt valaki nem bírja. A rozsra sokan allergiások, ez okozhat emésztési zavarokat is. Így vigyázni kell a barna és rozs kenyérrel, mert észrevétlenül okoznak gondokat.
Sok-sok dolog van itt, ami nem pénz kérdése.

A sport pláne nem.

Az alvás rendszertelensége, és a késői fekvés viszont erősen gyengíti az immunrendszert. Éjfél környékén már érdemes pihenni, ágyban lenni,nem terhelni az agyat semmi nehézzel. ha nem lehet aludni, akkor lehetőleg 1-3 között ne igyál se kávét, sem teát, csak tisztavizet. Alkoholt pláne ne fogyassz. A májad ilyenkor dolgozik erősen, ezért ezzel aláásod a munkáját;o)

Ha nincs lehetőséged aludni, tanulj meg relaxálni. Ebéd után 10-15 perc relaxáció nagyon pihentető tud lenni. Felér 2-3 óra alvással is. Nagyon megéri.

Hirtelen ennyi most;oD

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#23) Geller72


Geller72
veterán

..9 éve nem voltam még csak náthás sem..soha nem szedek gyógyszert, kivételt képez, ha máshogy nem lehet megoldani.. Amit itt fenn elsoroltál, ha csak a felét adom össze, egy vagyon. Vettél mostanában paradicsomot? Halat?....körtét?....ne úgy állj neki, hogy én, vagy te egy olyan városban élünk, ahol 30 méteren belül 6 multi van..hanem mondjuk, 40 km-es körzetben egy sincs..és itt nem 250 ft a banán... :( Mikor sportoljak, ha a nap 24 órájából 20-at végiggürizek?...az nem úgy működik, hogy most éppen van fél órám, na akkor megyek egy kört a bringával 120-as átlagot..padlón..hidd el, nem mindenkinek olyan egyszerű az élet...tele van a 22-es csapdájával....
Pusza:
Geller

(#24) Cs.Orsolya válasza Geller72 (#23) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Értem. Nem mondtam, hogy egyszerű volna...
Azt hiszem, ha akarod, meg fogod tudni oldani. Én hiszek Benned. Erős vagy, kitartó, és jók a szándékaid. Valószínűleg becsületes is vagy, azért kell ennyit dolgoznod. De hiszek abban, hogy ez megoldható. Nem élem az életedet, csak ötleteim vannak. A lehetőségeket Neked kell meglelned, és hiszek abban is, hogy ha nagyon vágysz rá, jönni fognak a megoldáshoz szükséges lehetőségek.
Én ezt még mindenkinél láttam működni. Csak nehéz elhinni. Tudom, hogy nagyon nehéz. Nekem is sokáig tartott megtanulni hinni...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#25) #41133696


#41133696
törölt tag

Előszőr is gratuálok az íráshoz.
http://egeszseg.origo.hu/cikk/0542/671490/szelutes_1.htm
szelutes

Nagyon hasznosak az ilyen cikkek, mi pl elég sokat szoktunk egészségügyi cikkeket olvasgatni, illetve sok egészségügyi könyv is van itthon. Pl Nagy Egészségkönyv, Orvosi lexikon, Gyógyszer a családban stb.

(#26) #41133696 válasza VW_Beetle (#12) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sportolni kellene többet nekem is, leginkább sétálgatok, meg ha az utcán mászkálok, akkor a hosszabbik útvonalat szoktam választani, hogy több legyen a mozgás. A Chips-t pl szeretem, de mivel nem túl egészséges, ezért inkább mellőzőm (tejzsír).

(#27) #41133696 válasza Cs.Orsolya (#17) üzenetére


#41133696
törölt tag

hmm. én pl rengeteg szűrővizsgálatra eljárok, mondjuk ez hipochonderség is, de a fogorvostól félek :) Amúgy rendszeresen, vérkép, meg hasonlók, mondjuk vérkép félévente/évente. C vitaminos pezsgőtablettát is szedek, illetve egyébként is szoktam normál c vitaminos tabblettát szedni, influenza ellen beoltattam magamat, és most a hűtőben van még a tüdőgyulladás elleni vakcina is, 14.-éig bekell adatnom magamnak.

(#28) #41133696 válasza Cs.Orsolya (#22) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nos nálam a hal, illetve a gomba nem játszik, mert a mi családunkban fő az óvatosság alapon ezek tiltólistásak voltak. A Hal a szálka miatt, de pl nyáron (ideiglenesen kipróbáltam) kifilézett halrudacskában is találtam kis szálkát, így megint lekerült az étrendről. Tudom, hogy sok benne a fehérje, és hát 20 éves koromig nem is kóstoltam igazából a halat, amúgy ízletes, de nem éri meg hogy egy szálka betegye a kaput... a másik meg az, hogy a tengeri halak esetében ugye lehet hallani, mennyi olaj ömlik egyik másik tankerről balesetenként a tengerbe...

A káliumhoz: A magas káliumszint súlyos, akár életveszélyes szívrutmuszavart is okozhat.
Nagyapámnak magas volt a K szintje, így purin és Kálium szegény étrendet kell alkalmazni nála.

Az alvással kapcsolatban. Rendszertelenül alszom, egy nap vagy 16 óra internet is van néha, próbálok átállni az éjszakázásokról, de telenként nappal alvás, éjszaka meg internet.

(#29) finest válasza tildy (#13) üzenetére


finest
őstag

Így van, rá gondoltam.

Az agyi aneurizma ilyen fiatalon szokta elvinni az embereket, talán az elején félreérthető voltam, de ritka, h valaki megérje az 50 éves kort vele.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#30) Cs.Orsolya válasza #41133696 (#28) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A K-ot az erősen igénybevett fizikai teljesítménynél írtam. ott kell ügyelni rá a fokozott anyagcsere miatt.

A halat óvatosan kell enni, vagy ropogósra sütve. A keszeg szálkája rágható, ha jól átsütöd. Pontynak, harcsának nagyok a szálkái, és remek a húsa. Tengeri halak drágák, de néha ünnepekkor érdemes venni. A hal sokszor drága étel. Jó kapcsolatok kellenek hozzá. Itt a Tisza mellett mi könnyebb helyzetben vagyunk.

Egyébként, a tankerbaleseteknél lehet a legtöbb katasztrófáról hallani. A tengeri hal zöld-kérdését inkább az teszi ki, hogy kizsákmányolnak olyan területeket is a halászok, amelyeken ritka halevő élőlények élnek. ill. a delfin és bálnavadászat. Lassan a cápákat is kiirtják a sporhorgászok...

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#31) Cs.Orsolya válasza #41133696 (#25) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Jó a cikk! Köszönjük!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#32) Superman válasza Cs.Orsolya (#22) üzenetére


Superman
nagyúr

Bocs Orsi, habár szeretem a stílusodat (puszilós szmájli :) ), de sokmindennel nem értek egyet az érvelésedben. Ha azt mondjuk, hogy az egészséges életmódra megteremthető a keret, akkor alapvetően a felős középosztályról beszélünk ma Magyarországon. Nem, nem fogok politizálni, távol áll tőlem. De nézzük az én példámat. 13 éve sportolok, heti rendszerességgel, konditerembe járok. Azt írod, hogy - idézem: "Sok-sok dolog van itt, ami nem pénz kérdése. A sport pláne nem." Nyilván így van, ha magadra húzol egy melegítőt és nekifutsz a hegynek, de erre nagyon kevesen képesek, ennek nyilván lelki okai vannak, az egész heti stressz után, vagy éppen hét közben nagyon lecsökken a neurológiai edzéskedv. Ellenben egy közösségben, teszem azt az általam említett konditeremben, aki minden időpontban szinte azonos időben edz, ismerősöket szerez, netán haverokat, barátokat, akikkel szót válthat és hacsak másfél órára is, de elfelejtheti, kinn hagyhatja magán-és társadalmi életének gondjait, bajait. (Nyilván ez azokra nem vonatkozik, akiknek mindenük megvan és tényleg csak úri passzióból járnak sportolni, meg hogy tetszenek a lányoknak...)
Ez viszont pénzbe kerül, de szinte akármelyik sportot nézed, bele kell invesztálni. A futáshoz futócipő kell (ha nem akarod, hogy a betonon a lábad és a térded totálkáros legyen), a teniszhez ütő és pályabérlet, az úszáshoz bérlet, a kondihoz...pedig sokminden.
Itt jön be a képbe az étkezés problémája. Ahhoz, hogy a sport, jelen esetben a súlyemelés, a kondi, meghozza gyümölcsét és egészséges és kívül-belül jól kinéző pasas legyek rengeteg vitamin, táplálékkiegészítők (szigorúan természetes anyagokból), biokaják és egyéb nyalánkságok kellenek, És akkor még nem is beszéltem az adagolásokról. Tudjuk, hogy napi szinten az öt-hat részre elosztott élelmiszer a jó adagolás, tehát többször kell enni keveset, de az minőségi legyen. Az étkezés helyettesíthető alkalmanként táplálékkiegészítő beiktatásával. Ez viszont rengetegbe kerül, tapasztalatból mondom, mivel az élelmiszer elosztása és az étkezések gyakorisága testsúlykilogramonként is változik (nekem, aki 110 kiló vagyok és 190 centi, nem aannyi kell ebből és ebből, mint neked, aki 55 kiló és 170 centi) és ehhez még dietetikusnak sem kell lennem.
Az általad felsorolt gyümölcsök, illetve gyümölcs alapú étkezés jó, de némelyik rengeteg cukrot tartalmaz. Ami egy edzés közben jó lehet, ha az ember a vércukorszintjének leesését akarja megakadályozni, de tartós fogyasztásuk, mármint minden mennyiségben, nem javasolt.
"A tejfölös friss félbarna kenyér isteni vacsora!" A félbarna kenyeret én is szeretm, legalábbis, ami itthon kapható. Amikor Bécsben laktam, ott volt igazi barna kenyér, de olyan, hogy összeragadt tőle a szád. Én nem tudtam megenni. :DDD

"Az alvás rendszertelensége, és a késői fekvés viszont erősen gyengíti az immunrendszert. Éjfél környékén már érdemes pihenni, ágyban lenni,nem terhelni az agyat semmi nehézzel."

Ezzel maximálisan egyetértek, talán annyit tennék hozzá általánosságban, hogy az alvás elősegíti a katabolikus folyamatokat, tehát ilyenkor a szervezet lebontja a fehérjét. Ha ilyenkor nem eszel csökken a testsúlyod, mégpedig az izom rovására. Ilyenkor jönne jól, ha lenne rá pénz egy kombinált táplálékkiegészítő vitaminokkal és fehérjékkel, amit egszerűen felhajtana az ember lefekvés előtt és így vacsora sem kell, de megint itt a pénz kérdése....

"Ha nincs lehetőséged aludni, tanulj meg relaxálni. Ebéd után 10-15 perc relaxáció nagyon pihentető tud lenni. Felér 2-3 óra alvással is. Nagyon megéri
."

Ezzel viszont egyetértek teljes egészében, én a vonaton szoktam ezt csinálni. :D

Mellesleg tulajdonképpen nem is mondunk mást, csak az értelmezési sík más, amin mozgunk. Te egy mindennapos lightosabb verziót vázolsz fel, míg én egy olyat, ahol az ember, aki megszokott valamit és van egy sportra beállt életritmusa, próbálja ezt fenntartani, de egyre és egyre nehezebb. Én sem fogyasztok már táplálékkiegészítőket évek óta, mert rámenne a gatyám is.

(#33) Cs.Orsolya válasza Superman (#32) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A derék, csípő és mellméretemet is tudod? :-O :D

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#34) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Az agy és a szóviccek viccesen.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#35) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy kicsit hozzátennék. Édesapám 86-ban kapott először, akkor még agyvérzésnek nevezték, tavalyi haláláig még legalább 3-4 nagyobb, gondolom több kisebb is érte. Az első után még elég jól rendbejött, bár az is kb. másfél-két évet jelentett időtartamban. Ezután viszont visszaszokott a dohányzásra, ami a betegség előtt két dobozt jelentett, utána napi egyet. A második után már nem jött rendbe igazán, csak nehezen mozgott. Az utolsó pár évben már csak ágyban feküdt gyakorlatilag.
A szűrővizsgálatok nagyon fontosak, nálam például másfél éve így derült ki, hogy magas a cukorszintem, /14 ! / ami még semmilyen tünetet nem okozott. Eleinte erős, később enyhe diétával, minimális gyógyszerrel most a határérték alatt tudom tartani. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) Superman válasza Cs.Orsolya (#33) üzenetére


Superman
nagyúr

Neeem...de privátban szívesen meghallgatlak. :D Na de komolyan....(ide most jöhetne az a szöveg, hogy nem találkoztunk már valahol?...de túl sablonos lenne...:) )

(#37) Cs.Orsolya válasza Superman (#32) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Kicsit a saját csapdámba estem, mert most kénytelen leszek összeállítani egy átlagoló árkategóriás egészséges életvitelhez megfelelő programot, hogy bebizonyítsam, hogy igazam van, vagy azt hogy tévedek. :B Nekem csak magamra kell figyelnem, nincsenek gyerekeim, családom, akikre költenem kell. Bár, a szakmám miatt meg kénytelen vagyok sokkal többet fordítani magamra, mint az átlagnak.
Más oldalról, csak elkezdeni, folytatni, és kitartani nehéz :D Mert sok apró lépésben lehet ezt a fajta változást, és változtatást létrehozni. Ehhez sok kitartás szükséges. Aki nem sportol, vagy nincs a mozgás az életébe beépítve, az ráfogja az egész napos hajtásra, de a sportszerű mozgásnak teljesen más az energetikai forráskészlete, és teljesen másfajta helyekről nyerjük hozzá az energiát, mint az egész napos stressz során, vagy akár fizikai munkához. Fizikai munka után fél óra úszás, vagy jógázás kifejezetten üdítő. Ülőmunka után úszás, futás, gyaloglás, könnyű biciklizés szintén nagyon felvillanyozó tud lenni. Aludni is jobban tudunk. A jógát gyorsan meg lehet tanulni, és otthon is csinálni. Errefelé nem drágák a jóga órák. S vannak cd-k, dvd-k, amik viszonylag korrekten tudnak segíteni. Egy tanítóval azért jobb, mert a gyakorlattal nem rendelkező, nehéz mozgású, nem annyira hajlékony embereknek is tud segíteni. Nem kell nyakatekert pózokat csinálni a jógázáshoz, nem ez a lényege.

Eddig volt még ilyen lehetőség, nem tudom, az idéntől lesz-e, de reumatológus, vagy ortopéd orvosok minden évben 2 alkalommal írhatnak ki 10 alkamas gyógyfürdős bérletet és kezelést mindenkinek. Ez alapból jár minden biztosítottnak. Csak meg kell hozzá várni azt az egy hónapot, amíg eljutunk egy ilyen szakrendelésre. A gyógyfürdőbérlettel olcsóbb a fürdőjegy is. Vidéken sokkal olcsóbbak az uszodák, mint Pesten.

Aki annyira sokat kondizik, mint Te, és az izomépítésre is ad, annak javaslom, hogy kondi után menjen el gőzfürdőbe, szaunába. A meleg hatására a hípothalamus beindítja azokat a hormontermeléseket, amelyek fokozzák az izomépítést, és az izomláz kialakulását csökkentik. A meleg miatti vérbőség pedig kifejezetten relaxáltat, salakatalanít.

Futáskor érdemes elkerülni a betont, és földes helyet keresni. Cipőtől függetlenül.

Otthon is lehet kondizni. Én sokáig súlyzónak az 1l-es fogóval rendelkező mosószeres flakonokat használtam. teljesen megfelel a célnak. Ha töri a kezedet, érdemes vékony kesztyűben csinálni. nagyon sok álló, fekvő súlyzógyakorlat van, ami az úszáshoz használt izmokat edzi. Ágyban is lehet csinálni, sőt, a derék miatt ott jobb is olykor.

Rengeteg dolog van, amihez ki sem kell mozdulni a szobából..

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#38) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#35) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Van egy csomó betegség, amit módosult tudatállapotban történő terápiával teljesen rendbe lehet hozni. Utána nem kell többet gyógyszer, és nem fog kiújulni sem. Hacsak nem karmikus okai vannak, de az kissé bonyolultabb dolog.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#39) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#34) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az agyműködés maga mennyire gátolja a stroke kialakulását ? Tudsz ilyen vizsgálatról ?

Ez az előadás nagyon jó, de emlékezetem szerint itt sincs szó erről.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40) Superman válasza Cs.Orsolya (#37) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez mind OK, de nem jött privát... :O :O :D
"Bár, a szakmám miatt meg kénytelen vagyok sokkal többet fordítani magamra, mint az átlagnak." Ezt hogy kell értenem? Pü.-ben kérlek... ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#39) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Vizsgálatot ide konkrétan nem tudok. Az viszont biztos, hogy az összehangolt és minden területen egyenlően terhelt agytorna kifejezetten jót tesz annak, hogy ne alakuljon ki agyvérzés. Az agyféltekék összehangolt működéséhez viszont sok olyan dolgot kell csinálni, amire nem szívesen veszik rá magukat az emberek.
Pl. művészi önkifejezés, relaxációs zenehallgatás, tánc, az ügyetlenebbik kéz fejlesztése, finommotorikus fejlesztés pl. barkácsolással, modellek építésével, puzzle-özés, aktivití típusú játékok, logikai rejtvények, szórejtvények, képi rejtvények megoldása, éneklés, stb. amikkel a gyerekeinket nyúzzák egy-egy jobb óvodában, iskolában.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#42) Cs.Orsolya válasza Cs.Orsolya (#41) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Tudom, ez megint szokatlanul hangzik, de ha a nagyszülők már a kezdetektől leülnek játszani, barkácsolni, matatni, olvasni, mesélni a gyerekekkel, tanítják őket mindenfélére, együtt csinálják a házikat, akkor egy részről a szülők válláról sok terhet levesznek, más részről ez az ő egészségmegőrzésükhöz is erőteljesen hozzátársul. Sokszor egy gyereknek nem az kell, hogy a felnőttek elmagyarázzák a tanultakat, csak hogy legyen ott mellettük valaki. Sok idősebb ember már ezt is megterhelőnek érzi, ezért kell már akora szakaszban ott lenni rendszeresen.
A mai szülők ezt nehezen viselik. Sajnos általában sok a generációs szakadás, konfliktus. Szerencsések azok, akik a szüleikhez közel élnek, és jó viszonyban maradnak felnőtt korukra is. S az idős emberek is egyre morózusabbak, egyre inkább elutasítják az emberi társaságot. főleg, ha valaki megszota az egyedüllétet. De mindig van lehetőség változni, változtatni, csak kis lépésekben. És nem is a mostani idősektől kell vráni a csodát, hanem a következő generációknak kell úgy tervezniük, életmódot kialakítaniuk, olyan mentalitást elsajátítaniuk, amellyel aláalapozzák az idősebb korukat is.

A ma magyarországi helyzetben ez nehéz. De attól pláne nem fog változni semmi sem, ha értelmetlen dolgokra pazaroljuk az energiáinkat. Pl. azon dohogni, pöfögni, háborogni, hogy miylen szemét az országvezetés, és milyen nagyon nehéz az élet. Minél többet dohogunk ezen, annál több energiával tápláljuk annak fennmaradását.

Teréz Anya is azt mondta, ha majd a békéért fognak tüntetni, és nem a háború ellen, majd akkor kimegy ő is a tömegbe.
Figyeljétek meg, minden bölcs ember mellőzi a gondolataiból, a viselkedéséből az elutasítást, a dohogást, a dühöt, a tagadást, és nem beszél azokról sem, amiket problémának tart. Megoldásokról, lehetőségekről beszélnek. Mind! Ez a változás útja.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#43) Superman válasza Cs.Orsolya (#42) üzenetére


Superman
nagyúr

"Teréz Anya is azt mondta, ha majd a békéért fognak tüntetni, és nem a háború ellen, majd akkor kimegy ő is a tömegbe.
Figyeljétek meg, minden bölcs ember mellőzi a gondolataiból, a viselkedéséből az elutasítást, a dohogást, a dühöt, a tagadást, és nem beszél azokról sem, amiket problémának tart. Megoldásokról, lehetőségekről beszélnek. Mind! Ez a változás útja."

Ez rendben is lenne így, sokan voltak a passzív ellenállás hívei Deák-tól Gandhi-ig, bármi is legyen, vagy volt gondolataik tárgya. Mindazonáltal ez az idealista álláspont. Ha félrenézek a problémától, ha elfordítom a fejem, az még probléma marad. Ez vezethet ahhoz is, hogy úgy érzem minden tőlem függ és rajtam áll, de ez persze nem igaz, csak "feldobom magam". Néha, azt hiszem, ha az ember már félig halottnak érzi magát, akkor vagy azt mondja, hogy nincs értelme tovább élni és csendben meghal, vagy erőt merít akár a dühből, a tagadásból és az elutasításból is. Persze ez egy cinikus pasasnak a jelelmrajzát festi le, de inkább vagyok cinikus, mint "hulla".

Azt hiszem túl sok egzisztencialista irodalmat olvastam..:D

Egyébként nagyon okos lány vagy Orsi..:D

(#44) Cs.Orsolya válasza Superman (#43) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Ez nem idealizmus. Ez tudatműködési törvényszerűség.
Figyelj, ezt nagyon kevesen tudják még:
A tudatod tudattalan része úgy működik, hogy nem ismeri a NEM szót. Nem tudja milyen az, ha valami NINCS. A nincsnek alapvetően a tudatod számára nincs jelentése, mert amit nem ismersz, az nem is hiányozhat, és ami hiányzik, azt már ismered. De valaminek a hiányát nem tudod elképzelni, maximum érezni. A tudatod számára minden dolog csak egyszerűen VAN. Az érzéseidben hiába van elutasítás, undor, düh, tagadás, a tudatod számára mindez csak annyit jelent, hogy energia amivel táplálsz egy képet. A kép pedig a probléma, és az elutasított dolog. Minél több energiával táplálod az elutasított képet, annál inkább stabilizálod, és fenntartod azt a tudatod számára. A tudatod nem verbálisan működik. Az maximuma racionális tudati működés egy elenyésző részét képezi, az egész tudati működéshez képest. A tudat alapvetően képekben és ehhez társult érzelmi, és érzeti élményekben "gondolkodik", működik. Ez a működésének lényege. Így, amit megteremtesz, és ahhoz érzelmeket társítasz, számára az a LÉTEZŐ. Az elutasítás érzelmileg hozzáköt az elutasított dologhoz, ezért nem tudsz megszabadulni tőle. Egyszerűen így működünk. Ezért kell arra fókuszálni, azt szem előtt tartani, azzal képben lenni, amit szeretnénk, és ehhez pozitív érzéseket, élményeket társítani, és azokkal rögzíteni a képeket!

Erre jó példa, hogy képzeld el, hogy nem fekszik egy kutya a küszöbön!

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#45) ham_ válasza Cs.Orsolya (#44) üzenetére


ham_
tag

Értelmezhetjük úgy ezt, hogy ha valami megoldandó probléma van, és elképzelünk magunkban egy jövőbeli képet, vagy helyzetet, ahol a probléma nem áll fenn, vagy úgymond meg van oldva és magunk mögött hagytuk, és minél többet igyekszünk erre a képre koncentrálni, az segíthet ?

(#46) Cs.Orsolya válasza ham_ (#45) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nem, hogy segíthet, hanem csak ez segít. és ha olyan hatékony a kép, hogy át is éled ennek érzelmi vonatkozásait, azaz az örömöt, a békét, vagy bármi pozitív érzelmi élményt, akkor a leghatékonyabb. Ezt naponta kell csinálni, és a negatív dolgok befurakodásakor pedig elhessegetni őket. A negatív érzelmi élmény miatt kell elhessegetni. Amikor hittel, és a megoldás bizonyosságával állsz oda egy problémához, már nincs benned sem tagadás, sem negatív érzelmi élmény. Ekkor tudod megoldani csak. Ez az egyetlen egy út van ezen a téren.
Nagyon nagy játék! :D

És nagyon nagy csapda is a gondolkodás...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#47) ham_ válasza Cs.Orsolya (#46) üzenetére


ham_
tag

Igen, csak én legalábbis azt tapasztaltam, hogy még ha latba vetem minden fantáziámat és képzelőerőmet, amint annak a pár perc koncentrálásnak vége és az ember visszazökken az "itt és mostba", a kegyetlen valóságba, megintcsak újult erővel támadásba lendülnek a negatív érzések és gondolatok. És ilyenkor bizony már szélmalomharcnak tűnik a dolog.

(#48) #41133696


#41133696
törölt tag

Oké, elfogadható dolog, hogy a sport egészségesesebb mint a folyamatos lustaság. Nade milyen áron? Nem csak az anyagi ár a lényeg, hanem az idő... persze tény, hogy az anyagi ár is súlyos összegekbe kerül, egy amatőr testépítő tízezreket költ táplálékkiegészitőkre, amely összeget a hozzám hasolóak, inkább számítástechnikai eszközökre költenének. A 80-as években ugye volt az aerobic hullám, amit követett a 90-es évektől a fitness hullám a testépítéssel karöltve.
A sok konditeremben függés nagy oka a legtöbb férfi esetében az hogy így akarnak a minél szebb nőknek tetszeni. Ha 100 %-nak vesszük az okok összegét, amiért egy férfia konditerembe jár, akkor valószínűleg az okok 60 %-át az teszi, ki, hogy tetszeni akar a nőknek. A maradék 40 %-ba belefér, hogy 160 cm és 160 kg, meg ugye az hogy most ez a divat.
Arról nem is beszélve, hogy a sok konditerem rajongó, órákat eltölt a konditeremben, és hogy megnezakkanjon a monoton "munkától", zenét hallgat, az alatt a rengeteg idő alatt, más szórakozása sincs. Hát köszi, de inkább nem... meg is örülnék úgy...
A dolog tényleg döbbenetes, mert a nőknek még mindig a kigyúrt fickók az ideáljuk, legalábbis a jó nőknek... a maradék meg nem nagyon válogathat :)
Ez evolúciós kérdés, a nők tudatalattija úgy látszik így van kitalálva, vagy legyen milliomos az illető vagy testépítő, vagy vagy 4 diplomás ... ez így van, és így is lesz.
Alig mozgok, van olyan hogy napokig nem csinálok semmit csak internetezem, még is elég messze vagyok a 100-tól, 60 és 70 között.178 , 180 Cm magas vagyok.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy attól mert valaki nem mozog, nem feltétlenül hízik le... sőt néha rámjön, hogy hízni kellene...

[ Szerkesztve ]

(#49) Cs.Orsolya válasza ham_ (#47) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

a jeleben is az itt és mostra kell figyelni, arra ami VAN. De Te nem oda zökkensz vissza, hanem a HIÁNYOK-ba, azaz a múltba. A múltadban vagy gondolatilag, érzelmileg pedig azt éled meg, hogy a múlthoz képest most mi van. Nem a mostot éled. Ez a buktatója.
S persze az is, hogy a VAN-hoz hogyan viszonyulsz, miként értékeled, minősíted. Holott, ha mindezt elhagynád, a VAN az itt és mostban pozitív előjelet kapna.

PL: hogyan érzed magadat most, hogy olvasol, merengsz magadon, azon, amiket írunk? Ez jó most így? Szereted? Jó így létezni most? Eszedbe jut, hogy kell ennél több közben? He igen, felállnál és mennél a többért, a másért...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#50) ham_ válasza #41133696 (#48) üzenetére


ham_
tag

Persze, úgy tudom ez genetikai/alkati adottság is valamennyire. Én pl. ehetek akármennyit, nem hízok (el) (egyelőre legalábbis, a kor előrehaladtával persze ez elvileg változhat)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Az agyvérzéses stroke felismerése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.