Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) tildy válasza Intelligencs (#249) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg?
Tapasztalatból beszélsz, vagy csak úgy ukkmukfukk?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#252) feel good válasza Cs.Orsolya (#248) üzenetére


feel good
aktív tag

Ezek nem kifogások. :)
(nem fogok kifogásokat keresni egy vadidegennek, az interneten)

(#253) Intelligencs válasza tildy (#251) üzenetére

Olvasd el a Dianetika című hőseposzt, és magad is megtapasztalhatod.

The Amiga, Born a Champion

(#254) tildy válasza Intelligencs (#253) üzenetére


tildy
nagyúr

Hidegen hagy a Hubbard féle hülyeség.
--------------------------------------------------
Viszont tudom, tapasztalom és érzem, hogy rengeteg dolog, amit felnőttként tesz vagy nem tesz az ember, a viselkedés, a szituációkezelés és egyebek mind visszavezethető a gyerekkorra.
De elég csak az emberi kapcsolatokra gondolni .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#255) Crystalheart válasza tildy (#251) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csal most néztem bele a #52-be.

"Ez sok sírás-rívást és dühöt váltott ki de minden alkalommal," - Na az ilyet nem értettem soha, hogy ilyeneken miért tud valaki kiakadni. Bár olyanoknál, akik öngyilkosok akarnak lenni, nem lepődöm meg ezen. :)

(#256) Intelligencs válasza tildy (#254) üzenetére

A gyerekkor oké, de itt magzati korban elkövetett abortuszkísérletről van szó. Ha jól tudom egy éves életkor előttről még emlékei sincsenek az embernek.

Ne menjünk már el az ezotéria irányába, mert akkor akár Ízing Klára rovatát is olvashatnám a Nők Lapjában...

The Amiga, Born a Champion

(#257) Vladi válasza Intelligencs (#256) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Ha jól tudom egy éves életkor előttről még emlékei sincsenek az embernek."

Pontosítok: tudatosan, akarattal felidézhető emlékek nincsenek. Egyébként 3-4 éves kor előtt. ;)

De gondolj csak bele: ha 1 éves korodban eltörik a lábad, azt még 80 éves korodban is kimutatja a röntgen.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#258) Cs.Orsolya válasza Vladi (#257) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Nekem az első emlékem 2.5 éves koromról volt. Aztán amióta jártam KIP-be (Katathym Imaginációs Pszichoterápia, az integratív hipnoterápia egyik technikája) azóta vannak emlékeim a születésemről, a méhen belüli állapotról, anyámról a kórházban, szagokról, fizikai élményekről is. Nem sokaknak adatik meg ez az élmény és emlékezés.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#259) Crystalheart válasza Cs.Orsolya (#258) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szagokról? :D Szagokról nekem még tegnapelőttről sincsenek emlékeim, kivéve talán a halszagot (pfuj) :)

Amúgy képi emlékeim elszórva vannak egészen nagyonpicikoromtól, mikor még járni sem tudtam. Bár nem tartom őket túl fontosnak, unalmasak... A régi álmaimra jobb emlékezni, azok jó kis izgalmasak voltak.

(#260) tildy válasza Intelligencs (#256) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudatos emlékei valóban nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#261) Vladi válasza Crystalheart (#259) üzenetére


Vladi
nagyúr

Minden modalitásban vannak emlékek. Én például sokkal jobban megjegyzem az emberek hangját mint arcát. Vagy inkább jobban tudom felidézni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#262) philoxenia válasza tildy (#260) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két véleményed ütközik egymással. Most nem kommentálom egyiket sem, csak arra az ellentmondásra hívnám fel a figyelmed, hogy a magzat, ha még nem ember, akkor nem lehetnek emlékei sem 12 hetes koráig. Ha mégis vannak, akkor meg tekintsük embernek? Ha pedig a képességek hirtelen szállnak belé 12 hetesen, akkor a lélekig jutunk hamar, ami a vallások felé visz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#263) philoxenia válasza Crystalheart (#259) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudományosan bizonyított tény, hogy a szagokhoz kapcsolhatóak a legerősebben felidézhető emlékek. Nem a szagra emlékszel, de a jellegzetes szagok azonnal felidéznek olyan dolgokat is, amire elmondás alapján nem emlékeznél. Nem a szag leírása váltja ki a szag emlékét Benned, hanem pont fordítva, a szag idézi föl az emléket.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#264) feel good


feel good
aktív tag

Beszélitek itt a sok okosságot, de akinek 15 évesen becsusszan a gyerek, annak mondhatjátok.. Oda az egész élete, nagyjából.

(#265) Rive válasza Vladi (#257) üzenetére


Rive
veterán

Pontosítok: tudatosan, akarattal felidézhető emlékek nincsenek. Egyébként 3-4 éves kor előtt.
Pontosítok: általában.
Aztán néha vannak kivételek.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#266) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#258) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hubbard szerint mindenkinek megvannak ezek az emlékek, csak elnyomjuk. A magzat reakcióit gyakran figyelik már meg különböző dolgokra, de a magzat tudatát még úgy tudom nem sikerült felmérni, vele kommunikálni kívülről. A magzattal együtt élő anyák, sokszor számolnak be belső kommunikációról, a magzat érzéseiről, nem tudom ez mennyire bizonyítható. Talán a magzati korban rögzíteni kellene valakinél egy bizonyos dolgot, amit megpróbálhatnának előhívni néhány éves korban, akkor, amikor még nem tud a gyermek tudatosan felkészülni a próbára, tehát azt adná, amit kapott magzatként.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#267) philoxenia válasza feel good (#264) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarom a tizenöt éves emberek értelmi szintjét megítélni, de ha arra van esze, hogy azt a tevékenységet végezze, ami a gyermek létrejöttéhez kell, legyen annyi is, hogy a védekezést is műveli. Száz éve, vagy talán ötven, még lehetett egy tizenöt évesnek erről újat mondani, de a technikai részletekkel a legtöbb tizenöt éves teljesen tisztában van, a felelősséget viszont igen nagy részükbe nem nagyon lehet belénevelni az élet más területein sem. Persze a helyzet 18 éves korukra sem változik eleget szerintem, tehát a jogilag nagykorú emberek gyakran nem rendelkeznek a felnőttkorban szükséges felelősségérzettel. De ez innen már off.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#268) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#266) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Majd egyszer írok egy hosszabbat arról, mi mindent tudnak a magzatok, csecsemők. De idő kell, amíg összeszedegetem, és most azom nem lesz. De észben tartom.

Az emlékek felidézési képességei sem mindenkinél egyformák, még hipnotikus állapotban sem. Van akinél konkrét emlékek révén történik, van akinél kollektív archetipikus képek formájában történik meg az emlékezés. Sok dologtól függ.

A magazati korból az idegrendszer fejlettségének megfelelő "emlékek", azaz tanult dolgok elraktározása lehetséges. 5 hónapnál hamarabb nincsen erre lehetőség.
A magzat ugyanakkor elraktározhat saját létezésével szembeni elutasítást, az anya kémiai reakcióit is megtanulja, a szívritmusát, stb. Ami az abortálással kapcsolatos emlék, szintén leginkább archetipikus élmény. Valóban vallási, filozófiai kérdéseket feszegetnének a magyarázatok, amikbe nem mennék bele újra.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#269) feel good válasza philoxenia (#267) üzenetére


feel good
aktív tag

A fiatalok mindig is meggondolatlanok voltak. Lehet mást állítani, meg azt mondani, hogy legyen eszük, de nem lesz nekik több. :)

Off, de az abortusz témájában a Hubbard-féle űropera, meg a sok elméleti fejtegetés nem off? Mondom, kezdjétek el ezeket mesélni egy 15 éves anyának, úgy elküld a francba, hogy ihaj.
Fentről könnyű osztani az igazságot, hogy hány hetes korától számít embernek a magzat.. :)

[ Szerkesztve ]

(#270) Cs.Orsolya válasza feel good (#269) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A felelősséghez belátás kell. A belátáshoz tapasztalat. Egy kamasznak nincsenek elég tapasztalatai a belátáshoz, mert nem érzelmileg érintett a következményekben. ha érdekeltté tesszük őt a saját szintjén abban, hogy megelőzzön következményeket, akkor lehet felelősségre tanítani másokat. Ehhez konzekvens nevelés, és megértő, ámde erélyes szeretet szükséges. Az önállóságra nevelésben a szülők java része azért nem tud hatékony lenni, mert ő maga sem önálló, hárítja a következményeket és a felelősséget...

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#271) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#268) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudományosan például úgy lehetne vizsgálni, ha a magzat érzékszerveire hatva, -tudtommal, mondjuk a 8. hónapban már elég jól hall- egy dallamot sokszor lejátszani neki, majd ha pár éves koráig nem találkozna ezzel a dallammal felismerné-e mondjuk ötévesen a magzati emlékek felhasználásával.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#272) feel good válasza Cs.Orsolya (#270) üzenetére


feel good
aktív tag

Teljesen egyetértek attól függetlenül, hogy közbemorgok..
(nem véletlen, hogy az iskolázatlan családokban gyakori ez a gyerekanyaság, amit erőltetek.. ostobák, tanulatlanok szegények, nem várható tőlük más. ja de igen! húzzanak gumit, a kurva életbe)
Húzzanak, mert ez nem csak egyéni probléma, az egész közösségre kihat egy-egy ilyen gyerek és ami vele jár!

[ Szerkesztve ]

(#273) feel good válasza philoxenia (#271) üzenetére


feel good
aktív tag

Hogyan állapítod meg azt, hogy egy ötéves gyerek felismeri-e a dallamot, amit hall?

(#274) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#271) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Erre vannak kísérletek. Nagyon sok.
Martine Dornes: A kompetens csecsemő könyve számtalan ilyen kísérletet tartalmaz. De a Cole&Cole-féle Fejlődéslélektan tankönyvben is rengeteg ilyen kísérlet van. Volt egy tanárom, Ő is csinált ilyen kísérleteket terhes kismamákkal, pl. mesékre vonatkozóan, az apa hangjára vonatkozóan, stb. Hetekig leghetene sorolni.

Pl. az egopszichológia, a szelfpszichológia és a tárgykapcsolat-elméletek úgy születtek meg, hogy pszichológusok százai figyeltek meg csecsemőket, a viselkedéseiket, ennek alapján dolgoztak ki tanulási kísérleteket, és fedezték fel azt, hogy a csecsemők szelfje és egocsírája már születéskor is megvan. Ezzel cáfoltak rá a freudi elméletre. egy csecsemő hihetetlenül sokat tud, és a perceptuális képességei terén rendkívüli asszociativitással rendelkezik, ami olyan jelenségekre ad választ pl. a kognitív pszichológia terén, amit a felnőttekkel való kísérletezések nem tudtak megmagyarázni. Ugyanakkor, mindez életre hívta a verbális szelf fogalmát, amellyel tévesen azonosítja magát a legtöbb ember. Ebből fakadnak olyan pszichológiai problémák is, amelyekre ma gyógyszereket adnak, ahelyett, hogy más síkon kezelnék. De ez megint nem ide tartozik már.

[ Szerkesztve ]

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#275) philoxenia válasza feel good (#269) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a fiatal meggondolatlanságában lop, akkor nem büntetik? Dehogynem. Utána magyarázhatnád a meggondolatlanságot, de legfeljebb enyhítést kapna. Magyarul: attól, hogy a ba..ás jólesik tizenöt évesen, még nem muszáj ész nélkül, következményekre nem gondolva csinálni. Hubbardtól konkrétan mit olvastál? Mert a Dianetika az nem a regényírói munkásságának része, ennyi erővel Freudot is regényírónak minősíthetnénk, vagy a többi a pszichével foglalkozó embert, hiszen fizikai bizonyítékok nincsenek az emlékek tekintetében, legalábbis jelen idő szerint.
A magzatok védelmében pedig a legjobb védekezés a támadás, tehát ne foganjon olyan magzat, ha egy mód van rá, aki nem kívánatossá válik fogamzása után. Minél többet beszélünk erről, annál jobb, mert sokan elgondolkodhatnak olyanok is, akik másként esetleg nem. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#276) philoxenia válasza Cs.Orsolya (#274) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemsoká megyek a Verseghybe, merre vannak ezek a könyvek? Az orvosi könyvek között?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#277) Cs.Orsolya válasza philoxenia (#276) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A Cole-t valószínűleg csak olvasóteremben találod meg a Pszichológiánál. A Dornes könyvre nem hiszem, hogy lesz esélyed. De a PONT Kiadónál talán még kapható. Sokáig hiánycikk volt.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#278) dabadab válasza philoxenia (#275) üzenetére


dabadab
titán

"Ha a fiatal meggondolatlanságában lop, akkor nem büntetik?"

Attol fugg, hogy mennyire fiatal: vagy semennyire, vagy joval enyhebben, mint felnotteket.

A szcientelogusok meg hogy keveredtek ide?...

DRM is theft

(#279) Vladi válasza feel good (#264) üzenetére


Vladi
nagyúr

Távolról sem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#280) philoxenia válasza feel good (#272) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemcsak azért születik sokkal több gyerek bizonyos népcsoportokban mert felvilágosulatlanok. A szaporodás, kontra utódgondozás az egész állatvilágban is fordítottan arányos egymással, tehát biológiai jelenségnek is tekinthető. A fajfenntartás része lehet a minél több utód, vagy a minél intenzívebb nevelés, védelem.Ha magas a csecsemőhalandóság, magasabb lesz a szaporodásra való képesség is, pl. a világháborúk utáni bő gyemekáldás, azon belül a fiúk arányának a növekedése nem tudatos elhatározás eredménye feltétlenül.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#281) philoxenia válasza dabadab (#278) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvastad Hubbard könyvét, a Dianetikát? Azzal kapcsolatban.

Előbbi mondatodhoz: az abortusz is könnyebben volt megítélt gyerekkorban régebben, most nem tudom a konkrét jogi szabályokat, de valamikor még voltak abortuszbizottságok.
Ha a lopással vonunk analógiát, akkor meg kell jegyezni, hogy a 14 alatti terhességek ritkák, de valakit akkor is büntetni rendel a törvény, kivéve, ha maga is 14 alatt van, de ilyen meg szinte nincs is.
Emlékezz a "mitulátbáti" lányának esetére.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#282) Vladi válasza philoxenia (#266) üzenetére


Vladi
nagyúr

"a magzat tudatát még úgy tudom nem sikerült felmérni,"
Persze, mert nincs neki olyan. :)

"Talán a magzati korban rögzíteni kellene valakinél egy bizonyos dolgot, amit megpróbálhatnának..."

Ilyen van. Pl: zene.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#283) tildy válasza philoxenia (#271) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem emlék és emlék közt is van különbség.
Tudatos, tudattalan, illetve amit Orsi is mond.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#284) Cs.Orsolya válasza Vladi (#282) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

A magzatnak is van tudata, vagy inkább ne jelents ki ilyet, mert akkor ez elcsúszik megint egy filozófiai-vallás vitába...
Mondjuk úgy, hipotetikusan ha van, akkor pont-pont-pont. Ha hipotetikusan nincs, akkor pont-pont-pont.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#285) Vladi válasza feel good (#273) üzenetére


Vladi
nagyúr

orientációs reakcióval például. De lassan összejön itt egy kísérleti elrendezés. Keressünk önkéntes kismamákat. :D Vagy a szakirodalomban. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#286) Vladi válasza Cs.Orsolya (#284) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fenntartom magamnak a kijelentés szabadságát.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#287) feel good válasza philoxenia (#280) üzenetére


feel good
aktív tag

Épp most vizsgáztam ebből. :)

(#288) Cs.Orsolya válasza Vladi (#286) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Oké, akkor én meg fenntartom, hogy tévedhetsz.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#289) philoxenia válasza feel good (#287) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A dianetikából, a jogi vonatkozásokból, vagy a mitulátbátiból? :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#290) feel good válasza philoxenia (#275) üzenetére


feel good
aktív tag

Ha egy fiatal késsel megszurkál valakit, akkor nem büntetik! Errefelé legalábbis..

Hubbard munkásságáról annyit tudok, amennyit a szcientológusokról lehet tudni, ezek alapján nekem elég is volt belőle :)

(#291) feel good válasza philoxenia (#289) üzenetére


feel good
aktív tag

szaporodás, utódgondozás, ilyesmik

(#292) philoxenia válasza feel good (#290) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A dianetikát olvastam mielőtt magáról a vallásról fogalmam lett, volna, hogy létezik.Nem vallásos, legalábbis az a kiadás amit olvastam, nem volt az. Gyakorlatilag az ember pszichéjében való kutakodás egy módját írja le benne, esettanulmányokkal. A hitelességről meg nem tudok konkrétumokat. Nyilván Tom Cruise-nak is volna róla véleménye, meg Semjén Zsoltnak is. Nem egyezne a kettő. :( ;] De örülök, hogy elolvastam, mert elsődleges forrás volt előítéletmentesen olvasva.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#293) Vladi válasza Cs.Orsolya (#288) üzenetére


Vladi
nagyúr

Te is. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#294) philoxenia válasza Vladi (#293) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fönntartom a jogot, hogy tévedhessek. :K Sőt, valószínűleg a legtöbb dologról alkotott fogalmaimban lehetnek tévedések. Mert az ember feje nem káptalan, sőt, még parókiának is kicsi. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#295) Cs.Orsolya válasza Vladi (#293) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Van felénk egy mondás, ami szerint, ha én tévedek, az alapvetően jót jelent... ! :U ;)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#296) Cs.Orsolya válasza Cs.Orsolya (#295) üzenetére


Cs.Orsolya
aktív tag

Már nem volt lehetőségem feltenni a következő kérdést ma délután:
Megjegyzés: a tudat itt most nem jelent sem öntudatot, sem tudatosságot, csak létezési élményt, tudást arról, hogy egyfajta létezési minőséget jelent akármilyen létezőnek lenni, az élettelentől az élőlényekig bármire értve.
Melyik magzat jár jobban? Amelyikről azt feltételezik, hogy tudattal rendelkezik, vagy amelyikről azt feltételetzik, hogy nincsen tudata? Melyik magzattal bánnának felelősségteljesebben, gondoskodóbban, olyan megfontolásokkal, hogy ő bár még nem emberi lény, de van tudata? Milyen meggondolásokkal fordulnának az emberek a szexualitáshoz, és annak teremtőképességéhez azzal, ha tudnák, hogy mondjuk egy magzatnak is van tudata? Mikor lenne jobb helyzet egy abortusz? Ha van tudata a magzatnak, vagy ha nincsen? Mikor lehetne az emberekben nagyobb felelősségtudatot elültetni, nagyobb odafigyelést, nagyobb szeretete egymás felé, ha az lenne az általános nézet, hogy egy magzatnak van tudata, vagy az, hogy nincsen?

Azt is nagyon fontos itt megjegyezni, hogy a tudattalan szintjén a tudatnak nincsenek minőségi élményei. Nincs olyan sem erkölcsileg, sem etikailag, hogy jó vagy rossz. Csak olyan létezik, hogy van és nincs. Ráadásul a tudatnak nincs élménye arról, ha nem ismer valamit, azaz a nincs-ről. Olyan élmények jelennek meg, hogy ez nekem jó élmény-e, vagy rossz élmény. Ebben sem jelenik meg helyes vagy helytelen minősítés, sokkal inkább az a fajta átélési forma, hogy milyen cselekvések, illetve milyen nem cselekvések vezettek el ezekhez az élményekhez. Tudattalanban való utazások során a kellemes-kellemetlen, cselekvés-tehetetlenség, és a van-nincs polaritásokra redukálódik az egész világ. Minden érték, minőség, jelző eltűnik, megszűnik, és letisztul egyértelmű kettősségekre. Ez nem elmélet, ez a tapasztalati szint. Terápiában is.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#297) Crystalheart válasza philoxenia (#263) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na ok, de itten a szagra való emlékezésről vala szó, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#298) philoxenia válasza Crystalheart (#297) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szagra emlékezhet az intentív bevésődés miatt, azt konkrétan nem írja milyen szag, de kellemetlen szagokra Te is nyilván emlékeznél megfelelő előhívótechnika alkalmazásával. Persze mivel azért nem légből kapott a "csak a szépre emlékezem", az ilyesmi alapvetően nem jár az eszedben. Ha most valaki felidézne egy annak idején rettentően kellemetlen szagra utaló élményt, arra mindenképp emlékeznél, hogy rossz szag volt. A szag mint emlék szerintem fordítva működik inkább, legalábbis én nem tudok emlékezetembe idézni úgy szagokat, mint esetleg képeket. Az orr, mint érzékszerv másként kapcsolódhat az agyhoz, mint a szem például. Nem tudok szagokat visszaidézni az orromban. "Lelki szemeim előtt" mint mondani szokás újra látok dolgokat, de szagot nem tudok a "lelki orromba" idézni. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#299) Crystalheart válasza philoxenia (#298) üzenetére


Crystalheart
senior tag

No hát erről beszéltem :D

(#300) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Ki lett egészítve az írás Vladi gondolataival. Köszönet értük! :)

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#301) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

A témához kapcsolódik: cikk.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#302) Vladi válasza Cs.Orsolya (#300) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hálás köszönet így utólag. :R Már el is feledtem hogy milyen faxán fogalmazok. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#303) Cs.Orsolya


Cs.Orsolya
aktív tag

Bővítettem az írást pár cikkel. Ha akad még érdekes iromány, folyamatosan bővítem majd.

"Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

(#304) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topicot a szerző kérésére zártam.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.