Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vedini


vedini
őstag

amd csinálna agp-s uli chipsetes alaplapot, máris kezetfoghatna asrock-kal ;)
jó kis bartonos időszakban pedig tökre abit-os voltam

workworkwork...

(#2) gericooper válasza vedini (#1) üzenetére


gericooper
aktív tag

én még most is bartonos abitos vagyok :)
semmi baj véle

(#3) Coyot válasza vedini (#1) üzenetére


Coyot
őstag

émmost is abitos vagyok, kn9-sli:)

Má' nem

(#4) deMarco válasza Coyot (#3) üzenetére


deMarco
tag

an9 32x fatal1ty :) Már nem is tudom mióta vagyok abitos, és most is azt várom hogy jöjjön az "an10" :D Talán már AM3-mal.

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#5) spirit007


spirit007
senior tag

Végre jönnek - nagy nehezen - az am2+ lapok !
Már csak annyi kéne , hogy ne 2-3X annyiba kerüljenek , mint az am2-esek :(

(#6) Male


Male
nagyúr

A PCI 16X csatija valóban képes a 300W-ra ezeknek, vagy van figyelmeztetés, hogy ezt azért nem teljesíti? ( csak mert nem látok extra tápcsatit, amire számítottam )

(#7) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Remélem is, hogy jönnek az új biosok a régebbi lapokhoz nézem is folyton. Nem hinném, hogy a HT sebesség visszafogná a rendszert jó lenne csak simán belerakni egy "olcsóbb" phenomot és hajrá.
Majd ha lesznek am3-as lapok meg ddr3 memória normális áron akkor cserélném csak a rendszert.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#8) voronoi


voronoi
tag

Olyan igazi torol metszett fapadosnak tunik igy elso blikkre. :>

(#9) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Vajon mennyibe kerül majd ez a lap, és mikortól lesz kapható kis hazánkban...? :U

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#10) kircipeti válasza Hun'reeth (#7) üzenetére


kircipeti
senior tag

En is ebben bizok, hogy jon majd bios az am2-hoz, de ha nem, akkor sem fogok keseregni :) beruhazok akkor egy valaki altal levetett A64 X2-be.

(#11) shteer


shteer
titán

de a megszokott bordafelfogasátoktól miért kell eltérni? nehogy vki lecserélhesse hatékonyabb megoldásra? :F

újabb tendencia: nagyobbak a fetbordák mint a hidak hűtői :))

..szerintem jónak tűnik

(#12) affli


affli
tag

Még énis Abit + Barton :))

Jó lett volna, ha szilárdelektrolitos kondikat pakolnak a lapra...

Retro RULZ:)

(#13) deMarco válasza voronoi (#8) üzenetére


deMarco
tag

Igen, ez nagyon gagyi. Szerintem tartanak abitnál attól, hogy nem fog kelleni a kutyának sem az am2+ lap, hiszen az am-es is kezelni fogja, akinek az van, nem nagyon fog még váltani, majd csak am3-nál sz'tem. Én sem váltok már addig. Ha an9-hez lesz bios tuning az új procikhoz, cserélem, ha nem, akkor várok.

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#14) Findzs válasza Hun'reeth (#7) üzenetére


Findzs
addikt

én is ugyanigy gondolkodom mint te :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#15) Findzs válasza voronoi (#8) üzenetére


Findzs
addikt

nagyon remélem hogy tényleg fapados is
a semmire használhato ujdonsákonak mi értelme volna ? mint pl. esata, alaplapi wireless, meg társai
az abitnál mindig is ezt szerettem az egyszerüségét semmi felesleges csicsa
még a p1 es gépem is abit volt 7-8 éve csak abit lapojaim voltak kircsi volt mind
probáltam én gigabytot asust msit solteket mindenfélét de nem voltak szimpatikusak

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#16) Calibos válasza deMarco (#13) üzenetére


Calibos
addikt

Lehet hogy az Abit még egyet is ért veled, de muszály a látszatot kelteni hogy versenyben vannak,fejlesztések ezerrel folynak :)

(#17) Hun'reeth válasza Findzs (#15) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Én is úgy gondolokodom mint te. ;) Szeretem az abit olcsóbb lapjait mert a tuning nem csorbul és sok olyan felesleges cucc amit én nem használnék ki sem emeli fel az árat. Nem éri meg beruházni 50k-t egy alaplapra nekem elég a 2x ezres is.

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) simonzé válasza Findzs (#15) üzenetére


simonzé
addikt

Az idő megszépíti ez emlékeket. Nekem mégis a szar ventillátorok ugranak be az Abitról. Tönkrement a TNT2-m ventije egyévesen, az MX440-esé másfél évesen, az NF7-es alaplapoké már gyárilag szar volt. Örülök ennek a hőcsöves témának, azt a löttyöt ami benne van csak nem cseszik el :)
Az alaplap irodai kategóriásnak tűnik, de oda meg ki a halál vesz AM2+-os cuccot, ráafásul crossfire-képeset? Nem hinném hogy bombasiker lesz. a játékosoknak ez kevés, az irodistáknak meg sok, és drága is lesz. Akkor ki a célközönség?

I don't fit in. I fit out.

(#19) ngabor2


ngabor2
nagyúr

csak ez az elforgatási mánia... miért jó az, hogy a pata, és úgy látom, már a sata csatlakozót is csak a lappal párhuzamosan lehet rátenni? semmi logikus érvet nem látok, de egy zsúfoltabb házban a szerelést nagyban megnehezíti.

(#20) antikomcsi válasza deMarco (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez a nem fog kelleni a kutyának sem egy kicsit túlzás, nem? :K

Aki amd párti, és még s462, s754, s939 lapja van, csak a k10-re várt az nem fog sima AM2-t venni, ha itt vannak az AM2+ lapok.

Mondjuk ennél egy kicsit én is "csicsásabb" lapot vennék ;] , mert fatál után elég gyér ez a lap, de sokan beérik egy ilyennel, és cserélik régebbi rendszerüket mondjuk erre, egy olcsóbb phenomra.

Persze az világos számomra is, hogy egy jó AM2 lap tulajának nem feltétlen éri meg váltani, mint ahogy s939-ről sem éri meg az AM2 csere.

(#21) Hun'reeth válasza simonzé (#18) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Na ezért nem használok aktív hűtéssel "megáldott" alaplapokat ha tehetem. :)
Miből gondolod, hogy drága lesz? :U

(#20) antikomcsi: Kétségtelen, hogy ez a legfapadosabb am2 példával élve ez a KN9. Én is inkább az eggyel ezutáni de még megfizethető kategóriát preferálom. Ha lesz.
A proci árkülönbség miatt azért ezt én vitatnám. S939-am2 vonalat.

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#22) simonzé válasza Hun'reeth (#21) üzenetére


simonzé
addikt

Az Abit sosem volt a legolcsóbb gyártó, és ez egy olcsónak szánt lap. Inkább pl. Asrockot vennék, ha már fapad, mert az amellett hogy stabil, még olcsó is.

I don't fit in. I fit out.

(#23) Hun'reeth válasza simonzé (#22) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ez igaz, hogy nem volt sohasem a legolcsóbb viszont jellemzően elég jól skálázza a lapjait tudás/ár arányban. Emellé jó tuning lehetőségek meg normális bios frissítések is vannak. Én kedvelem és ennyi bár nem vagyok abit fan. Semmilyen fan nem vagyok.

(#24) simonzé: csak jelezném van ilyen. Az újabb sata csatikon van egy kis fém kallantyú ami "bepattan" így nem tud kicsúszni. Épp a kn9s-emhez kaptam ilyet ;)

[ Szerkesztve ]

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#24) simonzé válasza ngabor2 (#19) üzenetére


simonzé
addikt

Bakker, csak most látom, hogy a lap oldala felé néznek a SATA csatlakozók. Na ilyet még nem láttam, de értelme szerintem sincs. Az én házamban tutira rossz lenne egy ilyen megoldás. Az egyetlen érv a légáramlás akadálymentesítése lehetne, de arra meg van jobb megoldás is.
Különben elbeszégetnék annak az arcával, aki ilyen instabilra tervezte a SATA csatlakozókat. Rendszeres hiba már több ismerős gépénél, hogy a SATA kábel elmozdul, és megszűnik a kontakt. Miért nem lehet egy fix csatlakozót tervezni a kirobbanthatatlan PATA, és az instabil SATA helyett???

I don't fit in. I fit out.

(#25) Tomcat


Tomcat
őstag

Hát, én is többet vártam. Csak remélni tudom hogy kijönnek valami ütősebbel.
Mire is válthatnék AT8-32X lapról mostanság? Erre biztosan nem.
Ami nálam szempont ATI (AMD) chipset (NO nV), 2*16 PCE-E (a CF miatt),
6 db sata (4db vinyó Raid 0+1-ben +2 tároló türözve +1DVD (IDE)+ Rack (IDE).
Nem utolsó szempont lenne a DDR3 támogatás sem.
Valamilyen fullosabb lap kellene a következő Phenom rendszeremhez.
Ez így sovány nekem. Kár érte.
Soha nem voltak nekem sem más gyártótól lapjaim, csak Abit.

Tomcat

(#26) Tomcat válasza simonzé (#24) üzenetére


Tomcat
őstag

Én már láttam és szereltem ilyet. A lényege: +1 kanyarral több kábel kell hozzá.
Az eredmény: toronyházban a fölső meghajtók elérhetetlenek normál SATA kábellel.

Tomcat

(#27) deMarco válasza simonzé (#22) üzenetére


deMarco
tag

muhaha. az abitnak a legfapadosabb lapjai is jobbak, mint bármelyik gagyi gyártó lapjai. Csak egy szempont a skálázhatóság, sokkal inkább a megbízhatóság. Lehet asrock, foxcon, pcchips, ilyeneket teszenek a teszkós gépekbe, de addig is bírják.
Az egy más kérdés, hogy aktív hűtést tényleg ne tegyenek semmire, mert nagyon gyérek, de ehhez képest az an7-esem chipsethűtője 3 évig bírta a napi 24 órás munkát... A TNT2 és az MX400 hogy jön ide? az nem abit ;]

satára a bepattintós végű kábel tökéletes. könnyű szerelni és stabil (az első verziók tényleg nagyon rosszak voltak, a házhűtés "lefújta" pár nap alatt a csatiról :( )

amúgy rájöttem mitől olyan fapados nekem ez a lap. AMD chipset... se guru se semmi. ufff. anélkül nem abit az abit :)

[ Szerkesztve ]

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#28) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Én azt nem értam túlzottan, hogy az AMD az ATI-vel karöltve az új AM2+os foglalatú alaplapokba mindenhova csak Crossfire-t épít be. SLI-s nem jelent meg sehol, semelyik gyártónál. Ez most azt jelenti, hogy többkártyás nvidia rendszert AMD alapokonn nem lehet majd összerakni? Mert ugye az SLI<->Crossfire nem kompatibilis. Vagy igen??? Tud erről valaki valamit?

(#29) Dr.G. válasza antikomcsi (#20) üzenetére


Dr.G.
csendes tag

Nem éri meg S939-ről AM2-re válatni???
Hááát...
Én pont most váltottam...
Kiszámoltam, hogyha veszek egy új procit meg plussz 400-as memóriát, ugyanott vagyok, mintha veszek full új alaplapot-memóriát-procit. Csak picit gyorsabban...
Mellesleg a 939-nek 4200+ a vége, a 4800+-osok meg jól eltűntek...

Én mondjuk ASUS fan vagyok.
Az elmlt 3 alaplapon mind asus volt. Megtaláltam azokat, amik se nem voltak drágák, se nem voltak felesleges cuccok rajtuk és ráadásul gond nélkül futnak. Az első asus (socket A) még mindíg fut egy 2000-es AMD procival, pedig már 5 éves.

[ Szerkesztve ]

(#30) Gyuri27 válasza Dr.G. (#28) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az amd chipes lapokon csak cf van. Mivel ez az ő szabványuk. Az nv-s lapokon sli van. Az az ő szabványuk.
Az sli nem kompatibilis az sli-vel. Viszont ati kártyákat ugyanugy össze tudsz kötni akár 4 is.

Ez a hsz. ritka siralmas volt. :W

Grat az abitnak amiért immáron van amd chipes lapjuk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#31) Dr.G. válasza Gyuri27 (#30) üzenetére


Dr.G.
csendes tag

Hmmm... siralmas volt?
Bocs hogy kérdeztem valamit....

Egyébként amire gondoltam, és a kérdésem lényege volt, - de úgy látszik nem jött át - hogy eddig mindenhol csak Ati chipes AM2+-os alaplapot jelentettek be, mintegy kizárva az NVIDIA tulajokat. De most láttam, hogy az ASUS már készít nvidia-s AM2-es lapot is.

De köszönöm a magyarázatot.

(#32) Gyuri27 válasza Dr.G. (#31) üzenetére


Gyuri27
félisten

Am2-s asus eddig is volt. Sőt van hozzájuk bios amivel az am2+-s procikat fogadják.
Az nv tulajok egy darabig így jártak. Feltételezem a későbbiek során lesz nv chipes am2+ lap is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#33) Dr.G. válasza Gyuri27 (#32) üzenetére


Dr.G.
csendes tag

Őőőőő... félreírtam...
AM2+os nvidias alaplap
M2N-EX

Viszont ezt a frissítés dolgot még nem hallottam. Majd utána nézek

(#34) drizzt1666


drizzt1666
tag

Nekem bejövős a lap. Nincs tajta felesleges fícsőr (wifi, firwewire, e-sata és társai) és valszeg az ára is imponáló lesz. Azért tehettek volna rá szilárd elektrolitos kondikat, ez már szinte alap :U

ezt most egy sa6-os abit lap alól írtam

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#35) bnss válasza Dr.G. (#33) üzenetére


bnss
veterán

Vegyél Asus-t nf chipsettel, és legyél boldog. Szvsz AMD alá Ati chipset a nyerő, épp úgy, mint intel alá intel chipset (már amennyire informált vgayok az inteles témban). ;]

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#36) simonzé válasza deMarco (#27) üzenetére


simonzé
addikt

A TNT2 és az MX400 VGA-im is Abitok voltak így eddig mindhárom Abit termékkel, amit saját gépemben használtam baj volt a ventikkel. Na ezért jött ez ide.
a "noname" gyártók lapjaival kapcsolatos megjegyzésed tapasztalat, vagy csak előítélet?

I don't fit in. I fit out.

(#37) Tomcat válasza simonzé (#36) üzenetére


Tomcat
őstag

A ventis témát én is aláírom. Az alaplapokon (KG7R, KX7R, KD7R) mindegyiken
kicseréltem a gyári "csodát" egy-egy Zalman NB47-re atán nem volt probléma.
Volt akinek NF7-en is cseréltem anno Zalmanra.
Ezt leszámítva soha semelyikkel nem volt gond.
Az újabbak mint az AV8-3rdE és az AT8-32X már eleve passzív illetve heatpipe-os.

A VGA-knál az 9600PRO, 9550PRO ventijei szinén megálltak hamar.
Viszont a matricás RX800PRO, RX800XT, RX850XTPE mai napig hibátlanok,
lévén ezek átmatricázott BBA kártyák lennének.

Tomcat

(#38) deMarco válasza simonzé (#36) üzenetére


deMarco
tag

Sajnos tapasztalat. Most cseréltem egyet abitra :) nf8-v lett helyette. korábban egy másik gép járt ugyanígy (azt csak javítottam, hála ég nem az enyém volt), oda nf7-s ment. asrock még úgy ahogy bírja, de max irodában ahol két évet porosodik, aztán kidobják. (a foxconn-t meg más téren ismerem, no comment)

Abit TNT2? Nem is hallottam róla. Ufff.

Szerk: Hja hogy a Siluro volt az Abit VGA-ja? Így már oké.

[ Szerkesztve ]

Miért érzem úgy, hogy rajtam kívül mindenki hülye? Lehet velem van a baj? Ááááááá! Az nem lehet... Én?! Dehogy... vagy mégis?!

(#39) #65675776 válasza simonzé (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az igazság, hogy totálisan felesleges AMD chipsetre még a heatpipe is. Ez a legnagyobb hibája ennek a lapnak.

Ami hiányzik az a μGuru, az nV meg feldughatja magának az ESA-t. Ahogy a chipsetszerű képződményeit is.

Tomcat: AM2(+) vonalon feleslegesen vársz DDR3 támogatásra.

[ Szerkesztve ]

(#40) erdoke


erdoke
titán

Full fapad, remélhetőleg olcsó lesz. A magyar piacon jók az esélyei, nálam nem annyira.

A legjobb aláírás a héten

(#41) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Én már elég régóta AMD - ABIT alaplapos vagy még az ABIT KG7+AMD DUROM 600-as időktől+Crucial DDR 266-ram :))

azelött gagyi alaplapjaim voltak amik csak az idegeimet gyilkolták Acorp stb.. :(

utána kezdtem el márkás cuccokat venni de mindik AMD-t vettem ABIT alapappal

volt kb már 8 Abit alaplapom az utolsó AMD-s a Abit KN9 Ultra Heat-Pipe (az abitnak volt a legjobb a heatpipeja 2006-ig)
bánom is hogy eladtam, mert az Intel C2D-vel+Abit IP35- el szívtam eleget

most már kezd összeállni bios update de még nem az igazi
ha olyan olcsó lesz mint régen visszaállok AMD-ra az tutti
Intel nem kell :W

azokat az elvetemült barmokat akik meg asrock meg ilyen gagyi szarokat vesznek (mikor 10000Ft-ért már van 2év garival Abit alaplap) nem tudom sajnálni mikor eladásra kerül a sor mert senkinek nem kell olyan szar inkompatibilis szar,

pár ismerősőmnek volt ilyen asrock meg mercury csodája- mondanom se kell nekem kellett szívnom vele :(

(#42) Tomcat válasza #65675776 (#39) üzenetére


Tomcat
őstag

A Guru Clock-ot ki is felejtetem. Van egy pár az asztalaimon ami már a 3. generációs lapokat szolgálja éppen (minden géphez 1 clock). Már azt is furcsálltam hogy a legutóbbi lapokhoz nem is mellékelték, csak a csatija van a lapon.
Ezután nem lesz uGuru a lapokon sem?
Csak az AM3-hoz lesz DDR3?

Tomcat

(#43) #65675776 válasza Tomcat (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feltétlenül a Clock kell nekem, hanem az, hogy minden egyéb hóuszpókusz nélkül tudom szabályozni a ventilátorokat. Nagy hiba lenne elhagyni.

Igen.

(#44) antikomcsi válasza Dr.G. (#29) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Te nem egy "jó" gépet váltottál, hanem fejlesztettél!

A nem éri meg, az nem anyagi részre vonatkozik, hanem teljesítményre. Akinek régebb óta megvan egy jó s939 konfigja, nem egy alap asrock lapra gondolok, 3000+ sempronnal, és 2x256mega rammal, mert ez is egy s939 gép hanem egy úgymond normálisra. Amikor bejött az AM2 akkor végképp nem volt értelme váltani, mert nem sok előnnyel jártak a ddr2 modulok sem.

Mellesleg nem adnék ki kétszer annyi pénzt, amikor egy jó manchester, vagy toledo is hozza azt a szintet, amit drágább 5600-6000+-os testvérei. ;)

(#45) antikomcsi válasza bnss (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Attól függ melyik alá. ;] Volt (van) olyan amd cpu ami alá kizárólag nforce2 ultra chipes lapot tennék! :D

(#46) bnss válasza antikomcsi (#45) üzenetére


bnss
veterán

Én a mai processzorokra gondoltam, X2/BE/LE-k alá én csak Ati/AMD chipsetet raknék. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#47) antikomcsi válasza bnss (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Gondoltam, csak kihasználtam a pontatlan fogalmazást egy kis kötözködésre! :DDD :D :B

(#48) bnss válasza antikomcsi (#47) üzenetére


bnss
veterán

Jogos volt, nincs mit szépíteni ezen. :R Ilyen magas labdát csak lecsapni szabad. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#49) Ste


Ste
addikt

végre egy normális hűtés
és egy egyszerű felépítésű lap

(#50) Tomcat válasza #65675776 (#43) üzenetére


Tomcat
őstag

Na azt én is használom. A hőmérsékletek szerint a ventilátorok fordulatszámát automatikusan és fokozatmentesen állítja. Megszoktam már és tényleg nagyon
hiányozna nekem ez a szolgáltatás. 8-12V között szabályozza mind a 7 ventit.
Alapon elég csendes így az egész gép, ha meg terhelést kap kicsit emeli.
Ha ez sincs az új lapban akkor meg mi értelme az egésznek?

AM3+DDR3 Abit vonalon mikorra várható? (pl.AT10-32X)

Tomcat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.