Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) parampa válasza djculture (#50) üzenetére


parampa
aktív tag

Tehát kibontás nélkül kell vhogy megoldani a telepítést. :D

(utube-on megnéz majd visszaküld bontatlanul)

Remélem nyer az ACDC. :C

(#52) Ursache válasza djculture (#50) üzenetére


Ursache
senior tag

De ha valvetól rendelem, akkor nem tudom kibontani, kivétel ha .zip-ben van (esetleg .rar vagy egyéb tömörített fájltípusba van becsomagolva), az is kibontásnak számít?

Tehát ha steamről letöltöm, így nem tudom kibontani, tehát kérhetem vissza a pénzem?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#53) Akos96 válasza Ursache (#47) üzenetére


Akos96
senior tag

Én is hasonlóan gondolom, tartalmi hiányosságokra hivatkozva szerintem nem igazán lehet visszatérítést követelni. Akkor már DVD/BD filmeket is vissza lehetne vinni mondván, hogy nem volt olyan izgalmas, mint a trailer, vagy e-könyvet visszafizettetni. Az egyedüli ok, ami miatt szó lehetne visszatérítésről a technikai probléma, a GOG is arra adja vissza a pénzed - miután kapcsolatba léptél velük, elmondtad a problémát, ők megpróbálják megoldani neked, és nem sikerül (papíron, nekem ilyen tapasztalatom nem volt). Szerintem a legjobb félmegoldás is az lenne, ha a Steam is felturbózná a supportot, mindent megtéve azért, hogy a megvásárolt játékot fagyások és más, a végigjátszást meggátló hibák (bugok mondjuk) ne tegyék gyakorlatilag használhatatlanná.
Persze ez az Ausztrál Versenyügyi és Fogyasztóvédelmi Bizottságot nem hatná meg.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#54) djculture válasza Ursache (#52) üzenetére


djculture
félisten

Nem kérheted vissza mert a steam felhasználási feltétele ezt kizárja, tehát ott is korlátozva van a jog. Az ilyen perek sokasága végén lehet majd némi változás...

Akos96: Erre azt mondom neked ha így nézzük akkor is rengeteg az olyan játék a steam-en amit egy hiba miatt végigjátszani se lehet.. Killer is Dead Nightmare Edition plMai napig árulják patch nincs hozzá és ennyi 3 pályán nem lehet továbbmenni:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#55) Casoli válasza Ursache (#47) üzenetére


Casoli
őstag

Vagy kiküldik postán, és akkor van 14 napom, nem? De! Pont így megy.

Rosszul tudod, szoftverre nem vonatkozik a 14 napos elállási lehetőség.

(#56) X Factor válasza djculture (#54) üzenetére


X Factor
addikt

Steamen van refund, arra h. nem tetszik nyilván nem, de technikai okokra hivatkozva kaphatsz, mint ahogy azt Akos96 is említette.

Ilyen esetben van lehetőség ezt jelezni feléjük, hogy vagy vegyék le a store-ból, illetve jelezzék a fejlesztők felé.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#57) Ursache válasza djculture (#54) üzenetére


Ursache
senior tag

Tehát 576-nál is korlátozzák, ahogy a valve-nál is. Ez a hülyeség dolog csak pont az ausztráloknál bukkant fel. De rendben, ahogy említetted EU-ban is szervezkednek, szóval majd jó kis precedens lesz/lehet.

Mellesleg:

" „Az ausztrál fogyasztóvédelmi törvények megsértése, ha egy cég kijelenti, hogy semmilyen körülmények között nem ad visszatérítést, beleértve az ajándékokat és a kiárusítási időszakot.” "

" „Az ausztrál fogyasztóvédelmi törvény hatálya alatt a fogyasztók jogában áll visszatérítést vagy cserét követelni, ha egy termék hibás. A fogyasztóvédelmi garanciát nem lehet figyelmen kívül hagyni, korlátozni vagy módosítani.” "

Ha egy termék hibás? Most ezt egy játéksoftware-nél hogyan lehet beazonosítani? Előző kérdésköröm talán itt is felmerül: a fél ember a falban van => hibás a termék?! Vagy nem indul a felhasználó gépén? Másik n+1 gépen meg elindul, akkor kérhet kártérítést?

A hangsúly pedig ott van, hogy nem ad visszatérítést és ha egy termék hibás. Visszatérítés alatt én azt értem, hogy a megvásárolt összeget az eladó visszajuttatja a vevőnek, és ezzel egy időben jelen esetben megvonja a letöltési jogot az adott vevőtől. De mitől és kitől függ, hogy egy adott termék éppen hibás?

Szerencsére softwareket lehet patchelni, javítani. De vegyük azt a példajátékot, amit említettél: hát ez ciki. Ez talán (számomra) egyértelmű, hogy hibás, ha nem csak éppen egy esetleges bugról van szó. Esetleg visszatöltése egy korábbi mentésnek, vagy patch keresése a játékhoz (kommentek alapján jelenleg nincs rá [egyáltalán ez a felhasználó dolga, nem a steamé?]). De ilyenkor amúgy mindig felmerül bennem a kérdés: nem voltak játékteszterek? Gondoljunk csak a Mesterlövész c. játékra :D Annyira hulladék volt, hogy a blog után mindenki megvette :D Szóval negatív reklámnak is jó lehet az a videó.

Tehát ennél a példánál maradva, talán még jogos is (sőt biztosan) a visszatérítési igény az ausztráloknál.

De például az már nagyobb falat, hogy a watch dogs-ról mondtak ezt-azt (pofátlanul), amit nem tartottak be, és ezzel támadunk.

Casoli (#55): bocsi, azt trollkodásnak szántam.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#58) freeknight


freeknight
őstag

Valószínűleg elbukja a pert a Valve, de semmi baj, a refund majd csak az ausztrál régióra fog vonatkozni, ránk nem :D .

Egyszerű lenne megoldani a dolgot: a Steam méri, mennyit gémeltél vele. 1 óra játék és refundolhatsz. De itt szerintem rosszul közelítitek meg a kérdést. Az ausztráloknak nem az a baja, hogy szegény Vér Istvánnak nem tetszik az új CoD, és nem kaphat visszatérítést, itt inkább a használhatatlanságra gondolnak. Előfordulhat, hogy megveszel egy akár igen drága játékot, és vagy nem működik, vagy nem olyan teljestménnyel, ami játszható lenne. Kedvencem, mikor a gépigény szerint a nem túl korszerű PC-m simán teljesíti a minimum követelményeket, de mikor elindítom, low beállításokkal is kapok 7-10 fps-t. Na, az ilyen fejlesztőket ütném agyon. Nem azzal van a baj, hogy magas a gépigény, hanem írják oda rendesen, mennyi az a tényleges minimum, amin mondjuk egy 24-es átlag fps-t tud produkálni a játék, ne hazudozzanak.
Az, hogy hajlandó valami elindulni, egy játék esetében nem azt jelenti, hogy működőképes is.

De a legegyszerűbb és mindenki számára legjobb megoldás a trial vagy demo változatok jelentenék, teljesen felfoghatatlan, miért nem készülnek manapság már ilyenek.

(#59) Casoli válasza freeknight (#58) üzenetére


Casoli
őstag

De a legegyszerűbb és mindenki számára legjobb megoldás a trial vagy demo változatok jelentenék, teljesen felfoghatatlan, miért nem készülnek manapság már ilyenek.

Mert kutya nem venné meg utánna a játékot :D

(#60) sz.balazs.95 válasza icemad (#31) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Én vagyok a szar alak?” - Igen.

„Majd ha keresek annyit, hogy becsülettel megtudom venni, amit szeretnék, akkor nem élek vissza a törvény adta jogommal!” - Hagyjuk már ezt a hülye dumát. :W Ha nincs rá pénzed, akkor nem veszed meg, pont.
Kigyűjtöd szépen rá a pénzt, mint minden normális ember, és úgy megveszed.
Ha valamire szüksége van az embernek, akkor igenis ki tudja rá gyűjteni a pénzt, vagy ha nem sikerül akkor nem veszi meg az adott dolgot.
Nekem is lenne egy rakás dolog, amit megvennék, és hűdenagy szükségem lenne rá, mégis fel tudom fogni, hogy nincs rá pénz, tehát vagy hagyom a dolgot, vagy megpróbálom kigyűjteni a rávalót.

Ez nem a „törvény adta jog”, hanem ingyenélő parazita életmód. :((

Ha egy 10-12 éves csinálná ezt, akkor azt mondom, rendben, de elvileg egy felelősség teljes felnőtt embernem nem kéne ilyet csinálnia - ja de, mégis, hiszen Magyarországon vagyunk, akkor már mindent lehet... :U

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#61) floatr


floatr
veterán

Én is jártam már úgy, hogy belefutottam egy olyan hibába, hogy el sem volt hajlandó indulni egy adott játék. A fórumon többen is panaszkodtak, de a fejlesztők tettek rá. Most hogy a cégek között milyen lesz ettől a viszony, az engem baromira nem érdekel. Eleinte kicsit sajnáltam a rá kiadott pénzt, aztán nekiálltam hegeszteni, és végül megoldódott -- de nem a steam jóvoltából.

Ha mindez csak egy örökös előfizetési jog, akkor is gáz egy laikus számára, mert nem tudja használni. Remélem legalább erre az esetre (technikai probléma) el tudják érni, hogy bevezessenek valami visszatérítési lehetőséget, mert mondjuk 5 eurónál még nem izzad az ember nagyon, de egy 50 eurós esetben már inkább.

(#62) section9


section9
őstag

Én nem sajnálom a Steamet mert szemétláda brigád trágya customer supporttal és tényleg érik nekik egy kiadós pofon a vevökhöz való hozzáállásuk miatt. Nem egy játékom van amit megvettem, de nekem kellett tákolgatnom, hogy egyáltalán elinduljon valahogy.

(#63) Sirpi


Sirpi
senior tag

Ez egyébként még nem merült fel, de azért bedobom: mi van, ha nem a steamtől veszem a játékot, hanem hivatalos viszonteladótól veszek egy kulcsot (amazon, gamersgate - jól elárazva, hehe). Neadjisten bundle-ben jutok hozzá. Ilyenkor azon kellene levernem a vételárat, akitől vettem? Bundle esetén ez hogy lenne megállapítva? (Simán lehet, hogy egy bundle-t valaki egyetlen játék miatt vesz meg, a többit elninjázza, baromira nem lenne boldog, ha megkapná a kiadott összeg mondjuk 12.5%-át 8 játékos bundle esetén).

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#64) X Factor válasza floatr (#61) üzenetére


X Factor
addikt

Remélem legalább erre az esetre (technikai probléma) el tudják érni, hogy bevezessenek valami visszatérítési lehetőséget, mert mondjuk 5 eurónál még nem izzad az ember nagyon, de egy 50 eurós esetben már inkább.

Az előrendelt címeket, te magad bármikor lemondhatod accounton belül. Lehet írni a supportnak, technikai okokra hivatkozva van refund. És a steam nem igen ad olyan választ, hogy bocs ebben az országban nem adunk, mert a törvény lehetővé teszi.

Bár nyilván egy olyan levéllel miszerint " Nem megy az a fos, adjátok ide a pénzemet" nem igen tudnak mit kezdeni.

Make things work

(#65) floatr válasza X Factor (#64) üzenetére


floatr
veterán

Nem vettem még előre semmit, így csak kérdezem: ilyenkor nyilván nem kapod meg a release-ig a játékot, igaz? Max béta verziót. Még jó hogy le lehet mondani.

De te mit tennél, ha egy 50 dolláros "fost" sikerülne beszerezned, amit bárhogy reszelsz, nem indul, és tudod, hogy nincsen visszatérítés? Gondolom te sem lennél boldog

(#66) bager13 válasza section9 (#62) üzenetére


bager13
aktív tag

Ha egy játék nem indul és és tákolgatni kell ,hogy életre kelljen, az mióta a steam hibája? Ez a fejlesztők és/vagy kiadó sara. Semmiképpen nem a kereskedőé(steam).
Inkább a fejlesztőket, kiadókat kéne már jól megbüntetni ; hazugságokkal és be nem tartott ígértetekkel csalják ki a játékosok pénzét. Ez szerintem bőven kimeríti a vásárlók megtévesztésének fogalmát.

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#67) X Factor válasza floatr (#65) üzenetére


X Factor
addikt

Nem vettem még előre semmit, így csak kérdezem: ilyenkor nyilván nem kapod meg a release-ig a játékot, igaz? Max béta verziót. Még jó hogy le lehet mondani.

Régen márpedig nem így volt. Tehát ha steam-n mondjuk előlehetet rendelni, és te 2 hónappal megjelenés előtt kitaláltad, h. kéne neked a pénz, akkor irogathattál a support-nak, h. kéne vissza. Jelenleg meg van egy sima cancel gomb.

De te mit tennél, ha egy 50 dolláros "fost" sikerülne beszerezned, amit bárhogy reszelsz, nem indul, és tudod, hogy nincsen visszatérítés? Gondolom te sem lennél boldog

Bár rengetegszer leírtam, h. ez esetben írok egy szép levelet és másnap visszakapom a pénzem. Itt azokkal van a gond, akik 14 óra után írnak, hogy "ez egy szar, give my money back" A Steam-nék eddig se volt olyan h. egyes régiókban van refund valahol meg nincs.

Ha egy játék nem indul és és tákolgatni kell ,hogy életre kelljen, az mióta a steam hibája?

Itt inkább a tákolgatás mértéke a mérvadó. Nem mindegy, hogy a user-nél 4 éves driver van fenn és emiatt nem jó valami és adott esetben nem hajlandó frissíteni. Illetve az se, ha a registry-ben kell értékeket átírnia meg fájlokat másolgatnia. Egyik esetben azért a felhasználótól is elvárható egy nagyon minimális együttműkődés, másik esetben érthető, ha esetleg azt mondja, hogy ő csak használni szeretne a terméket amiért fizetett.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#68) velizare válasza bager13 (#66) üzenetére


velizare
nagyúr

ezt majd a steam leveri a kiadón.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#69) floatr válasza X Factor (#67) üzenetére


floatr
veterán

Ha ezt megteszik, akkor nyilván egyértelműsíteni kéne a licencben. A másik része a dolognak -- amit én erős túlzásnak tartok -- az az, hogy egy ideje a webshopoknak lehetőséget kell biztosítani a vásárolt cucc "visszaküldésére".

(#70) zone válasza floatr (#69) üzenetére


zone
őstag

Ha egy mezei boltba visszavihetem az árut, egy webshop miért lenne kivétel, sőt "erős túlzás"?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#71) floatr válasza zone (#70) üzenetére


floatr
veterán

A mostani szabályozás túlzás -- szerintem, ahogy ki is figurázták a dolgot, hogy "kölcsönveszel" egy nyaralás erejéig egy kamerát.

(#72) zone válasza floatr (#71) üzenetére


zone
őstag

Az már az olyan ember szegénységi bizonyítványa, aki nem képes egy modern társadalomba beilleszkedni. Egy-két kirívó eset miatt nem lenne jó a fogyasztói jogokat csorbítani. A törvények jóhiszeműség és tisztesség jegyében születnek, amivel sokszor egyes deviáns egyének visszaélnek.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#73) parampa válasza zone (#72) üzenetére


parampa
aktív tag

:K

[link] 1:18

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.