Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Miért nekem kell kiválasztani, hogy hova kerüljön a fórum?!

Jó-jó a nas, de valahogy nem értem ezeknek az árát. Egy otthoni ilyen kütyünek 10k környékén kellene mozognia, akár egy routernek. Így sosem lesz ilyenem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) bteebi válasza Depression (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Azért a szoftvert és az esetleges supportot is meg kell fizetni. Egy jobb router is simán kerül ennyibe, sajnos. Mindenesetre tény, hogy lehetne olcsóbb, de ez még egyébként egy vállalható ár szerintem. Az viszont kifejezetten zavaró, hogy a különböző NAS-ok ára a csatlakoztatható lemezek számával gyakorlatilag lineárisan skálázódik (1-es meredekséggel), ami szerintem erősen unfair, bár amúgy érthető.

Egy 2 lemezes NAS amúgy az esetek többségében szerintem nevetséges (mondjuk az a becsületére váljon, hogy kezel 8 terás HDD-ket is, nem sok NAS tud ilyet egyelőre), pláne ha az ember RAID 1-ben akarja használni. Egy NAS-tól szerintem elvátható lenne, hogy RAID 1-ben is tudjon kezelni legalább 10-12 terát (tehát összesen 20-24 TB-ot), mert különben elvesztheti az értelmét. Ez persze erősen függ a felhasználási területtől, irodába elég lehet egy leggagyibb 2 lemezes változat is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#3) Geller72


Geller72
veterán

Nálam a belépő szint valahogy többnyire az alacsony árral függ össze, de ezek szerint ez nem minden esetben van így. :U

(#4) bteebi válasza Geller72 (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Itt ez az alacsony ár ;). Egy jobb NAS 2-300 ezer Ft-ba kerül.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#5) Geller72 válasza bteebi (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Belépő szintről beszéltünk. Árban is. Az nem az 50-60k. Tudom, hogy a high-end szint sokkal odébb van, de nem is arról beszéltünk.;).

(#6) .mf


.mf
veterán

"Korábban említettük már, hogy a NAS merevlemezei nem fiókosak, hanem fixen be kell csavarozni őket, ami egyben azt is jelenti, hogy nincs hot-swap funkció, de erről egyre több konkurens is lemond a belépőszinten.

>56000 forint"

:U Ápr. 1? Vagy valami jó cuccot toltak? HP Microserver sokkal erősebb és rugalmasabb kiépítést és 4 lemezhelyet / fiókot is ad.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#7) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Belépőszintre én a Zyxel-t ajánlanám. Nekem 320-as van, rendben teszi a dolgát.

(#8) Csabulator


Csabulator
tag

Hűha. A cikk olvasása közben már megfogalmazódott bennem, hogy na, itt lesz a DNS-320L-t leváltó NAS-om. Aztán megláttam az árát. Nem fogja leváltani. Vagy legalábbis nem Asustor lesz. Kár érte, nekem egy 30-at megért volna, de ahogy látom bilibe lóg a kezem. :(

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#9) nimfas válasza Bloksma (#7) üzenetére


nimfas
addikt

Azért a 30 MB/s nem 100 MB/s....

Nekem egy GoFlexNet üzemel 1TB-os WD Red-del, ott 50 MB/s a nasrol a gép felé a sebesség.
Olyat ajánljatok ami 50-es sebességet tud, 2,5" tehető bele, ftp,samba, mDlna torrent megy rajta, és 10-15w fogyasztású.

[ Szerkesztve ]

(#10) Upo válasza Csabulator (#8) üzenetére


Upo
addikt

Arról az NSA-325, 325v2 is megváltás, az kijön annyiból.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#11) Csabulator válasza Upo (#10) üzenetére


Csabulator
tag

325-ös Zyxellel volt dolgom, 1 hónapig bírta, javítani nem tudták és visszaadták a pénzt. Sajnos nem mernék még egyszer Zyxelt venni.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#12) dchard


dchard
veterán

"Az USB 3.0 portokon 30 MB/s-ot közelítő átviteli tempót kaptunk egy gyors külső merevlemezzel, bár a szabvány többet is tudna, de a kis ARM rendszerchiptől ez a tempó is elfogadható, korábbi verziói lassabbak voltak."

Erről a 30MB-ról nekem nem az elfogadható jelző jut az eszembe, hanem a nonszensz. Összehasonlításul az ötödik éves tplink routerem tud 25-26MB/s-ot, ami nem NAS, USB2 az interfész, és legfőképpen nem 50k az ára. Ez egyáltalán nem magyarázható azzal, hogy az ARM mit tud és mit nem, mikor a 400MHz-es MIPS ennél többet présel ki magából. Néztetek az USB-s másolás közben proci terhelést? Ha nem, akkor ne vonjunk le hibás követeztetést, hogy az ARM mit tud és mit nem. Ennél sokkal többet tud egyébként.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13) velizare válasza Depression (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ne viccelj, azt a legutolsó hulladék d-link 320l-t kapod meg ennyiért használtan, amit az ellenségemnek sem kívánnék. van egy ilyenem, ennyiért ha bátor vagy, odaadom, és jó szerencsét. feltölteni rá több nap volt a családi fotóalbumot, pedig az csak pár ezer kép. amikor meg nekiállt indexelni őket, bele is fagyott.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) velizare válasza Geller72 (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

náluk igen. az eddigi belépőszintjük úgy nézett ki, hogy intel atom, 2 hotswap fiók, usb3 és Gbe, és 60-65k. +10ért hdmi változat. ebből faragtak most valamennyit. mondjuk szerintem teljesen felesleges volt, mert ez volt az a hardware, amivel már megérte elkezdeni foglalkozni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Az ára lehet kicsit sok egy építetthez képest, de ha azt nézzük, ezt egyből használhatja az emberünk, nem kell neki még mókolnia semmit, van support is(jobb esetben), akkor már mindjárt megéri neki a felárat.

(#16) Bloksma válasza nimfas (#9) üzenetére


Bloksma
aktív tag

Nem is 320-at ajánlom, hanem a 325-t, csak nekem 320-as van :)

(#17) JoeYi válasza dchard (#12) üzenetére


JoeYi
őstag

"USB 3.0 portokon 30 MB/s-ot közelítő átviteli tempót kaptunk"

Ez tipikus USB2.0 maximum. Vagy kamu az usb3.0 vagy az eszköz nem támogatta az usb3.0 üzemmódot és baki csúszott a tesztbe

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A felhasználók 90%-ának elég egy ilyen megoldás, de ez drága ennyiért. Nem ennyit, de elegendőt nyújtanak a D-link cuccai 2x ezer forintért.

#13 Cain69: Én egy irodába raktam 320L-t kb. 1,5 éve, RAID1-ben 2db WD RED-del (1 TB), ill. egy szünetmentest elé. Csak fájlokat tárolnak rajta, csak ezt a funkciót használják. Arra 21ezer forintért tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) JoeYi válasza nimfas (#9) üzenetére


JoeYi
őstag

Synology DS215j állati jó cucc, ugyanennyiért.

Az áron fanyalgóknak annyit mondanék hogy ezek már out of the box cuccok. A Synology legalábbis igazi mini szervert ad amit gyerekjáték konfigolni és nem úgy kell gépészkedni mint a régi DNS32x-eknél. Olcsó húsnak híg a leve, 55-ért meg már megkapod a kompromisszum mentes megoldást

(#20) Pipó


Pipó
őstag

Sosem volt még NAS-om, nem is érdekelt idáig. A nejem könyvel itthon másodállásban és pendrájvra mentjük az adatokat 1-2 hetente. (gyakrabban kellene, tudom, ezért is vagyok itt) Barebone gépe van, csak egy vinyó fér el, raid1-et az alaplap nem is tud. Nem lenne jó, ha behallna a vinyója, ezért arra gondoltam, hogy egy raid1-es tükrözéssel meg tudom-e oldani, hogy egy nas-ra telepítem a könyvelőprogramot, és így elfelejthetem a mentegetést? Most XP-t használ, egyáltalán telepíthető ilyen program a nas-ra? Vagy keresgéljek olyan gépet inkább, amiben tudja az alaplap a raid1-et? THX

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#21) nimfas válasza JoeYi (#19) üzenetére


nimfas
addikt

Ezt tudja a GoFlexNet egy Red WD 1TB winyóról FTP-n a gép felé 1043ND Routeren keresztül.

Nem vagyok elájulva az 55eFt-os Synology-tól, ha 60MB-ot tud RAID-ben.

GoFlexNet:
Architecture: ARMv5te
Processor: Marvell Kirkwood 1.2GHz
RAM: 128MB
NAND: 256MB
USB: 1
SATA: 2
Ethernet: Gigabit

Kicsit módolni kell vele, de megéri: [link] :DDD

(#22) atike


atike
nagyúr

Jó vicc. Ennyiért belépőszint...? :) :DDD

A tudása az az, de ez az ár.... Így nem lesznek konkurencia sem a Synologynak sem a Qnapnak.

Belegondolva a D-Linknek és a Zyxelnek sem, mert azok majdnem ugyanezt tudják lényegesen olcsóbban. :U Kár érte. Pont dupla annyiba kerül, mint amit ér... :(

[ Szerkesztve ]

(#23) velizare válasza Jim Tonic (#18) üzenetére


velizare
nagyúr

talán. azt nem mertem megnézni, hogy elbírja-e egy fhd film streamelését.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) ncc1701 válasza Pipó (#20) üzenetére


ncc1701
veterán

Iscsi képes nast keress, bele két lemezt, raid1-ben. Aztán az iscsi meghajtót fel tudod csatlakoztatni, és úgy látod a notin, hálón keresztül, mintha a saját gépben csücsülne.

(#25) Pipó válasza ncc1701 (#24) üzenetére


Pipó
őstag

Köszi, utánanézek!!!

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#26) ncc1701 válasza Pipó (#25) üzenetére


ncc1701
veterán

Egyszerre csak egy gépen látni, erre figyelj, ne mappeld be több gépre ugyanazt majd. :)

(#27) GT Riders


GT Riders
csendes tag

Egyenlőre marad otthon az 5eFt Router + USB HDD OpenWrt-vel. Igaz csak 8-9MB/sec tud mivel 100mbit a háló, de nem sietek sehová :)
Belső adatmásolásnál viszont már 20-22MB/s is megy neki.

[ Szerkesztve ]

(#28) Jim Tonic válasza ncc1701 (#26) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Miért lenne fontos neki az ISCSI? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) marositech


marositech
senior tag

Mikor elolvastam a cimet, gondoltam d-link helyett ez lesz az elso nas-om.
Miert kellett elszurni az arral?

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#30) atike válasza Pipó (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Nasra nem fogsz tudni programot telepíteni direktbe, úgy hogy valami megosztott mappaként látszódik a nas windows alól és oda telepíteni... Nem gyakori eset. Inkább a nas ütemezett (automatikus) mentését célszerű használni... Beállítod és minden nap lementi neked akár a program mappáját akár a komplett vinyót... :)

(#31) hallador


hallador
addikt

Nem rossz az asus de a synology/qnap jobb! Az asus nem is nagyon értem mit szeretne, ezen a pályán. Évek óta próbálkoznak, de egyszerűen túl drága, és a konkurencia egyszerűen intelligensebb, és jobb, és még árban is olcsóbb, ki akarna asus nas-t, ha van synology is.

És akkor ne beszéljünk az örök db-okról, mint a HP microsever.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#32) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ok, bocs, elkerülte a figyelmem, arra akarja telepíteni a programot. Szerintem ez nem jó ötlet, inkább mentse a programmappát.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#33) AKs


AKs
tag

Nekem örök fájdalom a sikító venti, legyen bármilyen eszközről szó. Kérdés, hogy a gyakorlatban ennél a példánynál hányszor jön elő. Ha gyakran, akkor felejtős. Tudom, a padlásra, kutyaólba stb. kell tenni, de ez nem oldható meg mindenhol, főleg ha az USB portot aktívan használná az ember.
Ár-érték arányban én is drágának találom.

"There must be some kind of way out of here..."

(#34) nimfas válasza AKs (#33) üzenetére


nimfas
addikt

Pár év és lesz 6 TB SSD, akkor majd lehuzod a ventit :W

Az én primitív GoFlexNet-em passzív csak a beleállított 1-2db 2.5" winyónak van hangja.

(#35) #79335424 válasza Bloksma (#16) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én a 310 -zel is elégedett vagyok. 17 -ezerért vettem (plusz vinyó). A 325 -ös is kevés lenne egy Plex transzkódoláshoz. Vettem inkább egy Androidos miniPC -t a lejátszáshoz. Így a NAS -t csak az SMB és a letöltőkliens terheli.

(#36) coolpet


coolpet
senior tag

En mar egy joideje egy olyan beleposzintu NAS-t keresek, ami tudja:
Szerverek: SMB, Apache + PHP + MySQL, Plex, FTP, Proxy, SVN.

Mindezt ertekelheto sebesseg mellett.
Gondolkodtam, hogy veszek egy hasznalt uzleti laptopot, aztan berakom polcra akksi nelkul tappal, olyan 60-ert, arra azt teszek amit akarok. De nincs ennyi raaldozhato penzem, ugyhogy neztem a NAS-okat, de eddig nem lattam meg a max 30K-ert ezekkel a szolgalatasokkal futo rendszert. Ilyen 256 meg 512MB memoriaval rendelkezok felejtosek is. Eleg az 1 lemezes nem kell nekem raid, csak biztonsagi mentesnek lenne.

5Let?

(#37) NeAndrew válasza coolpet (#36) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

raspberry pi

1gb ram, nemfogyaszt semmit, tápos usb elsztóval lehet rá több vinyót is rakni.

[ Szerkesztve ]

(#38) atike válasza NeAndrew (#37) üzenetére


atike
nagyúr

...és meg is fekszik ennyi szolgáltatás futtatásától. Mert oda nem csak ram kell, hanem proci is. De ennyi mindent nasról küldeni az azért nem épp átlag felhasználás.

Nas ami ezt mind tudja, és értékelhető sebessége is lesz szerintem nem lesz 30-ból...

[ Szerkesztve ]

(#39) Jim Tonic válasza NeAndrew (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

És egy db USB hubon ül a hálózat és a 4 port.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) #79335424 válasza atike (#38) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Málnát én is karcsúnak érzem ehhez, de talán egy izmosabb kütyüvel menne. A Hardkernelnek van hasonló board -ja Amlogic S805 és 8magos Exynos alapra is. A Radxa Rock is kijött egy új board -dal, RK3368 alapra. A Geekbuying is kitalált egy érdekességet Geekbox néven, de a vinyóhoz meg kell venni hozzá a Landingshipet is, az meg már sztem nem jönne ki 30 -ból.

(#41) vbarbara715 válasza #79335424 (#40) üzenetére


vbarbara715
csendes tag

Én egy olyan cuccot keresek, ami hálón belül látszik, kezel 2db 3.5-es disket, tud legalább 15-20mb/s-et, és ennyi.

Két-három gép van egy hálózaton, ezekről másolnám a nasra a cuccot, illetve ritkán a nasról az én gépemre, wifin, ellenőrzésre.

A legolcsóbb megoldás érdekelne, úgyhogy ez kiesik. Mit tudtok ajánlani? :)

[ Szerkesztve ]

BMW 320d Touring E46 - iPhone 6S Plus 64GB White - Samsung Galaxy S6 Edge Platinum Gold 64GB

(#42) atike válasza vbarbara715 (#41) üzenetére


atike
nagyúr

D-Link DNS 320L - na mondjuk ez pont nem a legolcsóbb, de teszi a dolgát és elég korrekt tudása is van. Bár kétlemezesben lehet nem is nagyon van olcsóbb... :U

(#43) #79335424 válasza vbarbara715 (#41) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem vagyok NAS szakértő. Egy Zyxel NSA 210 -em volt, amit egy 310 váltott és ha most NAS -t keresnék, akkor is először a Zyxel kínálatát nézném át. A D-Link DNS 320L -ben levőhöz képest, még az én 310 -esemben is egy kicsit erősebb a vas. Ha nem futtatsz rajta sok torrentet, meg médiaszervert, akkor talán elég. De, én inkább egy Zyxel NSA 325 v2 -t választanék. Erősebb proci, kétszer annyi RAM és USB 3 port.

(#44) coolpet válasza #79335424 (#40) üzenetére


coolpet
senior tag

Mekkora procival szerelt es milyen memoval megtamogatott laptop kellene ehhez az igenyhez?

Valami hasznalt kiszuperalt masinara gondoltam, ami nem fogyaszt 10W-nal tobbet. Vidkari nem kell bele mert a PleX lenne az egyetlen ami mediafileos sztory, de az is halon kuldene, szoval jolleget egy Intel GMA is, csak ne futson es ne legyen hangja 1 meterrol.

(#45) Joshi


Joshi
titán

A cikkben nem találtam netes letöltés sebesség mérést (pl torrent), mennyit tud ez a NAS max ezen a területen?
A jelenlegi Zyxel 320-am ~8-9MB/s-et tud csak, hálózatról Nas-ról PC-re 70-80MB/s vissza pedig ~40-50MB/s. Ezek az értékek nagy méretű állományokra vonatkoznak és csak 1db 2TB-os WD Greennel.

[ Szerkesztve ]

(#46) velizare válasza Joshi (#45) üzenetére


velizare
nagyúr

[link]

összehasonlítások is vannak itt a nas charts alatt. ez alapján kijön belőle az, amit a protokol tud.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47) #79335424 válasza coolpet (#44) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az attól függ, hogy mit kell tudjon az a Plex. Ha csak egyszerű UPNP -t (vagy DLNA -t), akkor nem kell hozzá atomerőmű. Azonban, a Plex előnye az, hogy képes transzkódolni. Ahhoz viszont már kell vas.

Joshi:
A 320 -ad még a kisebb procis. 325 -nél van az ugrás.

(#48) NeAndrew válasza atike (#38) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

30k-ból 2db rpi-is kijön, szerintem lazán elmennek ezek a szolgáltatások rajta. Gondolom otthonra csak játszani kell a php+mysql+apache.......

@Jim Tonic: Sebességben tény, hogy nem egy bajnok.

[ Szerkesztve ]

(#49) coolpet válasza NeAndrew (#48) üzenetére


coolpet
senior tag

Hat en meg nem lattam sehol hogy 15-bol kihozok egy raspi2-t.

Kell a board, tap, usb hub, egy haziko neki, es akkor mar nemtudom hol jarok, es lassu is lesz ezekhez.
Tenyleg jatszani kell idehaza a LAMP de azert nem szeretnek fenyeveket varni ra.

(#50) NeAndrew válasza coolpet (#49) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

15K

Én egyedül a plex encodingot látom problémásnak, a többi az olyan, hogy ha nem használjátok túl sokan akkor valószínű nem lessz kihajtva, de tényleg érdemes valami gigabites boardot venni 2gb rammal és 8 maggal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.