Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Carline


Carline
őstag

Nem tűnik rossznak.
Cpu jó, kijelző is tetszett. A zsanér az öt éves thinkpadomon is feszesebb.
Ami nekem szokatlan az a bumfordi dokkoló. Az ultrabase ehhez képest vékony szépség.
De ha csak a gépet nézem lecserélnem a x60s-t erre.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#2) stratova


stratova
veterán

Asus U38N óta a második kimondottan szimpatikus gép, csak most az IPS kijelző és igényesebb anyagok mellé a kicsi akkumulátorhoz mérten barátságos üzemidő és kellemes teljesítmény, valamint 3 év garancia társul.
Köszönjük a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#3) saelin


saelin
veterán

Off:
Jut eszembe. Tableteknél is lehetne nézni, hogy hol melegszik és azt jelölni egy képen. Engem kifejezetten zavar, ha sütőlap van egy gépben...

félig On:
"... hozzáadva a Windows 8.1 Pro kb. 40-50 000 forintos költségét..." - Azt a k**va! Mindig meglep, hogy mennyit rátud a gépre dobni egy windows ára. Erről még (nem túl tájékozott) apám esete jut eszembe, amikor megvette a win 7-es asztalit és utánna ment rá az ubuntu. Kár volt így drágábban megvenni. :U

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) Khelben


Khelben
nagyúr

12,5 + Fullhd + Windows? Használhatatlan munkára.

(#5) MLaca


MLaca
őstag

pro ide - pro oda, az árával meg is ölte a gyártó :(

http://mlzphoto.hu/

(#6) LGLuke válasza Khelben (#4) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem tudom, hogy melyik része nem tetszik, majd biztosan kifejted!
Szerintem pofás gép lett. Ma már mobiltelefonok is tudják a FullHD felbontást, így csak nem zavaró 12,5"-on. Valamint kicsi hordozható gép. Utazáskor mind cipelni, mind dolgozni jó lehet vele. Nekem van HP EliteBook 2540p notebookom és imádom. Örülnék a FullHD kijelzőnek, ha lenne benne. A Windows nem tudom hogyan jött a képbe, azzal tényleg nem lehet probléma.

Más.
Határozottan támogatom, ha az eddig konzumer gyártóként ismert cégek is elkezdenek biznisz notebookokat gyártani és ezzel esetleg nagyobb konkurencia-harcot kreálnak a piacon. Csakis mi vásárlók nyerhetünk vele. Nagyobb választék és alacsonyabb árak, valamint jobban rákényszerülnek a régi nagy nevek is, hogy minőségi termékeket készítsenek, vagy oda a trón.

(#7) Ati1979


Ati1979
veterán

Pofás kis gép. Lehetne olcsóbb mint a jobb nevű konkurensek hasonló gépei.
Ilyen áron nem lesz könnyű eladni...

(#8) stratova válasza Khelben (#4) üzenetére


stratova
veterán

Sas szeműek talán megbírkóznak vele :D HP Elitebook is elérhető 12,5"-os kivitelben FHD IPS-sel, de nekem vélhetően kifolyna a szemem :] De van nekik 14 és 15.6"-os modelljük is: BU401LA (opcionálisan HD+ WVA panellel) és B551LA (opc. FHD WVA panel).
Apró érdekesség, hogy Apple mellett szinte kizárólag Asus használja a GT3-as [40EU] IGP-vel rendelkező Intel APU-kat is, kvázi dVGA helyett.

BU201

i7-4650U 15 W - 1.7/3.3 GHz - HD Graphics 5000 (40 EU 200-1100 MHz)

BU401LA / B551LA

i7-4558U 28 W - 2.8/3.3 GHz - Iris Graphics 5100 (40 EU 200-1200 MHz)
i5-4258U 28 W - 2.4/2.9 GHz - Iris Graphics 5100 (40 EU 200-1100 MHz)

(#9) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Ennyi pénzért rohadtul túl van árazva... akkor inkább már egy használt X240-es Lenovo.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#10) Khelben válasza LGLuke (#6) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kifejtem: 15,6 fullhd-n is kifolyik a szemem 2-3 óra után egy visual studio előtt ülve. Ezen valószínűleg már nem is tudnám elolvasni a betűket. Pedig nincs baja a szememnek. Ja igen, lehet nagyítani, de akkor egyrészt minek a fullhd, másrészt egy csomó program szétesik.

(#11) stratova válasza Khelben (#10) üzenetére


stratova
veterán

Nekünk HD+ az aranyközép, bár én 15,4"-on is jobban szerettem az 1280x800-at mint a mai 15,6"-os 1366x786-ot :)

(#12) LGLuke válasza Khelben (#10) üzenetére


LGLuke
őstag

Persze, de ezért van a dokkoló. Utazás közben/ügyfélnél/tárgyalás közben használod 1-2 órát maximum. Munkahelyen és otthon pedig dokkolóval, 24-32"-os monitorral, billentyűzettel, egérrel, LAN-nal...

(#13) Khelben válasza LGLuke (#12) üzenetére


Khelben
nagyúr

Persze, ezzel nincs gond, most is így használom. De akkor minek is a fullhd felbontás?

(#14) Pufokaboka


Pufokaboka
tag

Próbának nem rossz, ráéreztek a konkurencia gyenge pontjára (kijelző), de vállalati géphez igazi dokkoló dukál és nem egy USB hub arany áron. Ha már ragaszkodtak ehhez a megoldáshoz, legalább lehetett volna az alján is egy USB valami spéci lábkiosztással. Csodálatosan bele tud törni annak a dokkolónak az USB feje, amikor valamki lendöletből felkapja az asztalról és elrohan a géppel ;]

(#15) LGLuke válasza Khelben (#13) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem azért praktikus, mert ha hirtelen több ablakot kell egymás mellé tenni, akkor a FullHD felbontáson meg tudod tenni. Programozásnál is külön jó, ha van felület, ügyfélnél prezentálni is, sőt ma már egyre elterjedtebbek a FullHD projektorok. Klónozáskor jól jön, ha mindenütt ugyanazt látod. Ha pedig elég a kisebb felbontás, akkor - bár valóban nem szép - de ideiglenesen 1920*1080 helyett beállítasz egy 1366*768-as felbontást.

(#16) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Szerintem esélyük sincs.
A Dell, HP, Lenovo bejáratottabb nevek. A Dell-nek és HP-nak elég komoly supprotja van.
Ezen felül az Elitebook széria tagjai komoly katonai szabványoknak is megfelelnek.

Leejtik, ráállnak egy HP Elitebook-ra hogy érzékeltessék a dolog komolyságát. Ezt egy komolyabb Thinkpad is kibírja/ kibírta.

A fullhd 12,5"-on parasztvakítás. Meg az IPS is. Egy üzleti gépbe szövegszerkesztésre teljesen felesleges.
Mobil munkaállomásokba 15,6"-on vagy 17,3"-on van értelme (Zbook, Precision).

Az Asus próbál Pro lenni de szerintem olyan messze van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől...

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#17) matteo_szg válasza Pufokaboka (#14) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nem tudod úgy felemelni a gépet, hogy az USB csati beletörjön. A gép alján van két kis mélyedés, a dokkolón pedig két kis karom, amik bekattannak az USB-s csatlakozással egyidőben. Konkrétan fel sem bírod emelni az egész pakkot, akkora súlya van a dokkolónak. :)

jupiiii

(#18) Khelben válasza QwErTy42 (#16) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esetleg mutathatnál egy elitebookot 270ezerért, de akár 300ezerért is, ami tud ennyit ;)
Sok bajom van ezzel a géppel, de az árával pont nincs gond, jóval olcsóbb, mint a konkurencia.

(#19) Oliverda


Oliverda
félisten

1600x900-as kijelzővel, illetve pár 10essel olcsóbban ez best buy lehetne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) QwErTy42 válasza Khelben (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az ár lényegtelen. A professzionális szegmensben nem a készülék ára a döntő, hanem a teljes szolgáltatás csomag ára.
A cégek és az állami szervek veszik ezeket több százas vagy ezres tételben.
Hiába olcsó, ha nem olyan masszív és megbízható.

Ugye valamit, valamiért.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#21) stratova válasza QwErTy42 (#16) üzenetére


stratova
veterán

Asus is rá tudta sütni a MIL-STD 810G katonai szabvány plecsnijét a B sorozatra, ahogy Dell/HP/Lenovo.
Acer P645 ugyan nem kapott ilyet, de azért egyszer kibírhatja, hogy áthajtsanak rajta.
Szvsz itt inkább a bejáratottabb néven terméktámogatáson és a garancián múlik, hogy nagyobb cégek mégis javarészt az öreg trió egyikét rendelik be.

Nekem mindkét koreai gyártó ilyen irányú kezdeményezése szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#22) matteo_szg válasza stratova (#21) üzenetére


matteo_szg
őstag

Mármint tajvani. :)

Szvsz, az ár sem lényegtelen, ha pedig a hazai közbeszerzéseket nézzük, akkor a "háttértámogatás", kapcsolati rendszer sem lényegtelen. A garancia és terméktámogatás mellett ezek is kiemelten fontosak.

jupiiii

(#23) stratova válasza matteo_szg (#22) üzenetére


stratova
veterán

Á.. bocsánat egy kalap alá vettem mindhárom - nem japán - csíkszeműt :) A Samu már nem utazik ezen a vonaton (pedig a TP-től licenceltek).
Mondjuk azt nem tudom felétek van e pl. NBD (akár opcionálisan). Ha valaki csak egy strapább notit szeretne tán nem annyira szempont, akinek viszont a noti meghibásodása bevételkiestést okoz, ott fontos.

[ Szerkesztve ]

(#24) kisza25 válasza LGLuke (#6) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

12,5" fullHD Windows, lefordítom, a windows nem jól skáláz, 12,5"-on fullHD mellett az ikonokat kis maszatnak fogod látni, ha növeled a méretüket meg nem lesznek élesek, ugyanez vonatkozik a szövegre is, én 2560p-t használtam, 1366x768 éles kép 12,5"-on de nekem kicsik a karakterek és bántotta a szememet 8-10 órát bámulni köszi nem
(#15) LGLuke: elférni valóban jobban elfér 2 ablak, de mit érsz vele, ha a tartalmát nem tudod elolvasni :F

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25) Zoli133 válasza kisza25 (#24) üzenetére


Zoli133
őstag

Én most fél napja egy 10,1"-os FullHD-s gépet nyüstölök (nem először), részmeről jól tudom használni gyári beállításokkal is. Nekem ezek után valószínű a 12,5"ossal se lenne gond.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#26) mongi válasza QwErTy42 (#20) üzenetére


mongi
senior tag

"...ha nem olyan masszív és megbízható...."

Mert ezek pont az Asus ismérvei ugye ;] :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#27) QwErTy42 válasza mongi (#26) üzenetére


QwErTy42
addikt

Te mit gondolsz erről? Azok? :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#28) ciao


ciao
senior tag

12,5" munkára?
Noooormális?!
Ez munkavállaló kínzás! Még akkor is ha csak a megbeszélésekre kell levenni a dokkolóról. Ez a méret munkára teljesen alkalmatlan!

[ Szerkesztve ]

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#29) .mf


.mf
veterán

- Az az integrált gombos tapipad... A Tp T440 is ilyen, gyűlölöm is.
- 32 Wh akku? Ezek viccelnek? A 8 éves Vaio TX 11"-esében 68 Wh-s volt! 65nm-es első gen Core Solo procival 12 óra idle, de még teljes terheléssel is kicsivel 4 óra felett bírta.
- 2.5"-es HDD helyett M.2 SSD és több hely lenne akkunak...
- 12.5" fHD... nem értem, mintha nem lennének köztes felbontások? Eddig még csak a Macbook Airt láttam 13"-en 1440×900-as (16:10) felbontással, és pár másikat 1600:900-zal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) siti válasza Khelben (#13) üzenetére


siti
senior tag

mert ha meg nem lenne full hd, akkor meg az lenne a baj (ahogy nagyon sok telefon tesztnél olvasom, sokkal kisebb méretben).

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#31) South Velen válasza siti (#30) üzenetére


South Velen
addikt

csak épp az Android és egyéb mobil OS-ek tudnak rendesen skálázni, míg a windows kb egyáltalán nem

(#32) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz kis gép, külsőre tetszetős darab, pedig az Asus-tól általában még a hideg is kiráz.
A kijelző átmeneti használatra, mailre válaszolgatni vagy hasonlóra tökéletesen elég.
Egyébként meg úgyis projektorra lesz kötve, legalábbis ahova szánták, ott inkább arra használnák.

A dokkoló mrg úgy néz ki, mint valami csillagromboló. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) Paul119


Paul119
addikt

270 ért igazán kaphatott volna hd4400 mellé valami normális gput is :(

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#34) stratova válasza Paul119 (#33) üzenetére


stratova
veterán

Ebben a méretben és kategóriában másutt sem kapsz dVGA-t a 300 feletti kezdőár ellenére sem.
Itt még opcionális a HD Graphics 5000 (40 EU 200-1100 MHz) vö. HD Graphics 4400 (40 EU 200-1100 MHz).

[ Szerkesztve ]

(#35) smkb


smkb
őstag

Akku az vicc, a felbontás valóban szükségtelenül nagy, de az lenne a kisebbik baj. A 11,6" os Acer B115-ömben is 4 cellás 48Whr akksi van, pedig ott csak egy 6w tdp-re állított N3530-at kell neki meghajtani, passzív hűtéssel.

Dizájn viszont nagyon tetszik, jó ez az indusztriál, sallagmentes forma.

(#36) vandor01


vandor01
őstag

:DD Ez kurva draga!! Miert is? Ja mert munkara keszult bicnice kategoria?
Ennyi piiizert nezzem a fos fekete muanyagot a kb 10 evvel ezelotti bicnice designe kategoria :(
Hatamon all a szor mikor otthon is munkahelyi fost keljen neznem :)
Inkkabb vmi fem-aluminium de meg vmi kulturalt szines muanyag is
jobban nezne ki mint az a "bicnice" matt fekete.....
nem nem koszonom ennek a feleert inkabb veszek vmi tucat szines Asus-t vagy Acert :):)
vagy szetnezek a hasznaltak kozt :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37) Ati1979 válasza Paul119 (#33) üzenetére


Ati1979
veterán

14" alatt ne nagyon keress dedikált videokártyát.
Esetleg 12"-es Alienware v Clevo mini gamer gépeknél találsz.

(#38) sss válasza ciao (#28) üzenetére


sss
senior tag

Azért ha naponta kell cipelni magaddal...

(#39) stratova válasza vandor01 (#36) üzenetére


stratova
veterán

Lehet bennem van a hiba, de szénszálas gépből én eddig a szürkeárnyalatnál színdúsabbat nem láttam, lehet ennek is megvan ám az oka :U ...
Persze lehet ilyen gépek helyett egy szép színes tejfölösdobozt venni, csak akkor eltévesztetted a topikot.
Üzleti gépben ritka a hupilila. De általánosságban sem nagyon tér el a fekete/szürke szívilágtól egy Alu fedlapos gép sem (Precision-ből készült anno bordó, és vörösrézre emlékeztető színű ill. pár Vostroból voltak színes modellek).

[ Szerkesztve ]

(#40) Khelben válasza Paul119 (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egy üzleti gépben a dedikált gpu inkább hátrány, mint előny, ilyen kicsi kijelzőn meg senki nem fog CAD-elni meg PS-ezni.

(#41) LGLuke válasza matteo_szg (#22) üzenetére


LGLuke
őstag

Ezzel teljesen egyetértek. Itthon a Fujitsu, HP, Lenovo és Dell szerviz ellátottság nagyon jó. Viszont egy üzleti gépnél nem opció, hogy 2-3 hétre elszállítsák külföldre (pl. Csehországba), sőt leginkább a helyszíni gari és/vagy NBD szükséges. Rendel egy nagyobb vállalat 4-500 db biznisz laptopot, akkor kizáró ok, ha hetekre kiesik a munkából.

(#40) Khelben: Ezzel is egyetértek. A szervizek tapasztalatai szerint legtöbbször egyébként is a dedikált VGA-k haláloznak el a legtöbb notebookban a rossz hűtés és hatalmas fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#42) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem kevés a két óra munkára. Gyakorlatilag bekapcsolod, de már nézed, hol a dugalj...

(#43) dabadab válasza ciao (#28) üzenetére


dabadab
titán

"12,5" munkára?"

Igen. Nekem is ekkora van (egy Thinkpad X230), mert ilyet valasztottam. Ugyanis ha hurcolni kell, akkor sokkal jobb, mint a nagy tepsik, utkozben meg ugyis kozel van hozzam, nem zavaro, hogy viszonylag kicsi a kijelzoje.

(#33) Paul119: ez nem gamer cucc, itt a DGPU-tol mindenki sikoltva menekulne.

Egyebkent korrekt cucc, ha igy megy tovabb, az utodja mar vonzobb lesz, mint az x250, vagy mi lesz a kovetkezo Lenovo sub (mondjuk ehhez a Lenovo aktiv kozremukodese is kell: az x240 a pocokeger gombjai nelkul meg az egyetlen ram slotjaval inkabb mar csak valami viccnek hat).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nekem pont jó lenne,de nem ezen az áron,kissé nagyon túl van árazva szerintem.

Wasabi...

(#45) Tamás9x válasza BatchMan (#42) üzenetére


Tamás9x
őstag

A jelenlegi gépem bírja 6-8 órát használattól és mobil net térerőtől függően, (HP2510P 9 cellával) MArketing Bullshit az egész.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#46) jbush válasza kisza25 (#24) üzenetére


jbush
tag

Tudok olyan embert, aki ~50 éves, és 15,6"-on 2880x1620-as felbontású kijelzőt használ Win7-tel. Skálázás nélkül. Mert nem kell. Én is vaksi vagyok, és látom. Programozni, uC-fejlesztőkörnyezetet és pl. Realterm-et futtatni teljesen jó ez a felbontás, és még egy-két megnyitott adatlap is elfér mellette. Tökéletesen használható.
Mióta megvette ezt a gépet (T540p), azóta kevésnek érzem a FHD/15,6"-os kijelzőt a gépemben :((

(#47) redwhite78


redwhite78
aktív tag

Ár-érték szegmensben ez még jó is lehet. Kérdés, hol lesz a kutya elásva? Support?

never go full retard

(#48) stratova válasza redwhite78 (#47) üzenetére


stratova
veterán

A supportról max. az illetékes tudna nyilatkozni.
Ebben a kategóriában annyira fapad modellt, mint ennek a 269e Ft-os változata a többi gyártó nem igen ad (ált. ezen a szinten már alap a W8/7 Pro). Viszont a konkurenciánál elérhető, 32 Whr feletti akkumulátor is (itt úgy látom nem) cserébe itt alap az 1080P IPS ami a többi gyártónál csak drágább konfigurációban érhető el.
Árban a csúcsmodellhez az X240 áll legközelebb:
i7-4600U, 8 GB DDR3, 256 GB SSD, W7P, 3 év NBD, nincs LTE, 3+3 cella (2x23,5 Whr Whr), FHD IPS
483 000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#49) hallador válasza stratova (#48) üzenetére


hallador
addikt

Asus-ra nincs olyan Support, mint a Dell, HP, Lenovo business gépeire. Nem is lesz mert az ASUS számára a Közép-Kelet Európai piac annyira kicsi, hogy még szervizre sem futotta, lásd az összevont szervizeket, meg a folyamatos spórolás miatt gyakorlatilag mindig más a szerviz.
Sajnos még ha az ASUS business vonala jó is a support az Acer gépekével van egy szinten, ami pedig nem alkalmas komoly, hosszú távú tervezésre. Szerintem.

Az a helyzet, hogy az új Travelmate sorozat szerintem ár/érték arányban sokszor elveri a Dell/Lenovo SMB/MDB gépeit főleg a Travelmate 6xx sorozat, de a support miatt a legtöbb helyen kiesik a rostán.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#50) zakoss


zakoss
tag

Üdv. [Bocsi az Offért]
Tudnátok segiteni hogy ASUS N56VJ Típussal kapcsolatban hova tudnék írni, kérdezni?

Köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.