Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) King Unique válasza Kendek (#8) üzenetére


King Unique
titán

Jól emlékeztem, hogy külső vinyóknál általában a SMART adatok és öntesztek, valamint a Meghajtóbeállítások inaktív a Linux Lemezek alkalmazásában....marad a hdparm.

"De azt a párezres parkolózónába lépést igen hamar el lehet érni ha csak pár másodpercet vár (tipikus probléma a 8 másodperc)"
Én az alvó módról beszéltem. Amiről te beszélsz, az más, az a fejparkolás, amit szinte minden notebook merevlemez csinál működés közben. Utóbbit teljesen kikapcsolni nem is tudod, max korlátozni hdparm, HD Sentinel stb. programokkal. Csak a WD merevlemezeknél lehet firmware szinten belenyúlni SATA-ra kötve a wdidle3 programmal.
Illetve alvó módban leáll a merevlemez is teljesen, leparkol a fej és utána nincs további parkolás, nem melegszik.

Érdekes ez a smartmontools lista, mert én pl. a benne szereplő My Passporttal próbáltam és inaktív a lemezek alkalmazásban. Viszont terminálból meg tudom nézni a SMART adatokat és egyéb infókat vele, ahogy a többi külső vinyónál is. Itt inkább az lehet, hogy a Lemezek ezen része, főként belső, SATA meghajtóknál használható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.