Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Bocsánat, hogy ilyen hozzászólással nyitok, de a világ szégyene az, hogy valaki a laptopról lehagyja a jack dugót.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#2) Alchemist válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

...meg a LAN aljzatot, meg a normális kurzorvezérlő billentyűket. :(

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#3) MrPetya19 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát sokaknak zavaró lehet.
engem pl nem zavarna, mert a telóhoz használt adapterem wndows kompatibilis, és még többet is tud, mint a beépített jack dugók.
Engem az ANSI kiosztás jobban zavarna szerintem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#4) #06658560 válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mármint melyiket? A külön bontottat vagy az egybe verziót?

(#5) lohi


lohi
tag

A géphez mellékelnek egy jack és egy LAN adaptert is, mindkettő remekül működik. Nem nagyon értem miért baj, hogy így van megoldva.

(#6) waccamár


waccamár
senior tag

UX363, remek, egyértelmű és találó név :D
Igazán használhatnának egyértelműbb megnevezéseket :W
Éppen laptopot kerestem, ez a Zenbook széria volt egy ideig a nyerő.
Rengeteg kombinációban létezik, próbáltam átlátni a nevezéktant hogy könnyebben átlássam a kínálatot és különböző verziókat, de még a wiki alapján sem kellően egyértelmű, nem sok logikát látok benne.

Bár már mindegy is, mert úgy néz ki egy M1 Air lesz a nyerő ;]

(#7) Duree válasza Cucuska2 (#1) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van.

duree54

(#8) Pingüino válasza Duree (#7) üzenetére


Pingüino
senior tag

Csatlakozom lohi-hoz.
Nekem ugyan nem ASUS-om van, de ugyanez az átalakítható design, sem RJ45, sem jack port nincs rajta. Nem is hiányzik egyik sem.
Laptopon az RJ45 (ebben a kategóriában legalábbis) teljesen felesleges. Ha ma valaki bármilyen okból nem talál WIFI elérési pontot, de LAN csatlakozási lehetőséget meg igen, ott már nagy gond van. De ha mégis kellene, a Type-c USB megoldja.
A jack talán még elgondolkodtató. Bár túl sok élethelyzetet arra sem tudok elképzelni, amikor hiányozna. Esetleg ha valaki utazás közben filmet néz rajta. De ha nagyon kell, a Type-c USB ezt is megoldja.
Én személy szerint így, hogy átalakítóval pillanatok alatt megoldható, üdvözítem, hogy kikopnak a laptopokról a felesleges csatlakozók. Tegyenek a helyükre + Type-c USB-t, és olyan csatlakozót csinálok belőle, amilyenre szükségem van. Inkább, mint hogy ott lógjon a sok felesleges csatlakozó, USB-ből meg helyhiány miatt csak 1-2 legyen rajta.

(#9) Alchemist válasza lohi (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha már hordozhatóság, ne kelljen mindenféle szirszar adaptert vinni hozzá.
Legközelebb majd az akku is csak a tápzsinóron lógó kiegészítő lesz...?
Ráadásul a jack aljzat tényleg alig foglal helyet.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#10) Alchemist válasza Pingüino (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

"nem talál WIFI elérési pontot, de LAN csatlakozási lehetőséget meg igen, ott már nagy gond van."

Olyan is van, hogy a zsúfolt környéken a túl sok (50-60 SSID) egymást zavaró elérési pont miatt a wifi jó, ha átlag 20 Mbites átvitelt tud biztosítani.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#11) macskea válasza Alchemist (#2) üzenetére


macskea
őstag

Lan aljzat? Hol élsz te, a középkorban? :U

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#12) Sanya válasza Pingüino (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

probléma: a bluetooth-os mikrofonos fejhallgatókkal nem tudsz rendesen konferenciabeszélgetést csinálni, mert valami amorf hangot hallasz csak. Iszonyat kinlódás után működik csak. Emiatt vettünk a munkahelyre egy rakat vezetékes fülest (tudom, androidnál, ios-nél működik, a mikrosoft meg tanuljon meg drivert írni, de ez van)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Sanya válasza macskea (#11) üzenetére


Sanya
nagyúr

jobb egy lan, mint egy szaggató wifi néha. Nálam legalábbis, ha 3 milliós eurós csomag vevőinek tartasz online prezentációt.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#14) Pingüino válasza Alchemist (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jól kell bekonfigurálni az elérési pontot, és akkor nem fogják egymást zavarni. :)
Meg am őszintén, ha valakit zavar, hogy nincs LAN port, az nem ilyen kis kompakt gépet fog venni. Az vesz egy üzleti gépet. Vastag, csúnya, de azon van minden.

Az előtte levő hozzászólásodra meg:
Ha már a füles kábellel lóg a laptopon, nem tök mindegy, hogy közbe van iktatva egy pici adapter is? Viszed a fülessel együtt, mintha a része lenne, vagy eleve olyan fülest veszel, ami Type-c csatis. Érthetetlen, hogy ha nem zavar, hogy vezetékes fülest cipelsz magaddal, akkor az miért zavar, hogy átalakító van a vezeték végén? Ez olyan szőrszálhasogatásnak tűnik.
Ha meg zavar a vezeték, vegyél bluetooth-os fülest.

Én még mindig azt mondom, hogy manapság egyre kevesebb létjogosultsága van az ilyen ultramobil gépeknél az RJ45 és a jack csatlakozónak is. Na meg a memóriakártyaolvasónak sincs sok értelme. Legalábbis teljes méretben. Még microSD méretben talán. Bár olyat se nagyon fog senki használni. Nincs reális élethelyzet, amikor kellene.

Aztán volt róla szó, hogy egységesítik a tápcsatlakozókat is Type-c USB-re, és biztos vagyok benne, hogy idővel még a HDMI/microHDMI portok is ki fognak kopni a laptopokról, ahogy kikoptak annó a VGA csatlakozók is. Nagyon affelé haladunk, hogy egyféle csatlakozóval lesz telepakolva a gép, és azon fog kommunikálni minden. Lehet ezt sajnálni, meg kapálózni ellene, de logikus, és érthető lépés.

(#15) Pingüino válasza Sanya (#13) üzenetére


Pingüino
senior tag

Neked is ugyanazt tudom mondani. Ha nagyon kell a jack, meg a LAN port, akkor nem ilyen kis kompakt gépet vesz az ember. Arra is megvan a megfelelő eszköz.

Ha meg már mindenképpen vezetéket használsz ilyennél, miért zavar, hogy átalakító van a végén? Úgyis viszed magaddal a fülest, a patch kábelt. Pár centivel hosszabbak, nem oszt, nem szoroz.

(#16) Sanya válasza Pingüino (#15) üzenetére


Sanya
nagyúr

mondjuk az, hogy egy halom átalakítót kell magamnál hordani, mindig?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#17) MrPetya19 válasza Pingüino (#14) üzenetére


MrPetya19
addikt

A fülessel az a gond, hogy a type-c type-c átalakító között is van különbség. Ugye az intel kitalálta az analóg audió kimenetet type-c-n, és telefonok használják is ezt, de laptopok nem tudom mennyire támogatják. Meg persze a csatlakozó megléte nem jelenti azt hogy működni is fog sajna.
Szóval megértem a kollégát.
Meg az üzleti gépek a jó példák (meg néhány Acer pl) hogy vékony gépre is lehet portokat tenni, ha akarnak.
De az jó pont az Asus részéről hogy mellékelnek adaptert gyárilag.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#18) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én úgy érzem, hogy ti fordítva ültök a lovon. Jó, az RJ45 egy nagy csatlakozó, azt meg értem, hogy miért nem fér rá az ultrahordozható gépre, de egy jack? Főleg hogy már fél éve elég erősen online konferenciázásban élünk.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#19) Pingüino válasza Sanya (#16) üzenetére


Pingüino
senior tag

Akkor még egyszer...
Ha viszed magaddal a vezetékes fülest, vagy viszed magaddal a patch kábelt...
...ha ott van a vezeték végén az átalakító...
...nem viszel magaddal plusz eszközt.
Ez így ebben a formában csak hiszti. De am bocsi, nem titeket fikázlak, minden ember nehezen szokja meg az új dolgokat. Aztán majd elterjedt lesz, hogy lehagyják a felesleges csatikat, és arra sem fogtok emlékezni, hogy erről vitáztunk. Mindig így van.

(#20) Pingüino válasza MrPetya19 (#17) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nincs is még minden gépről lehagyva a jack. Egyelőre az első fecskék szállingóznak. Mire ez mindennapos lesz, addigra nem lesznek kompatibilitási gondok. Lehet, eleve nem is lesz már jack dugós füles pár év múlva.

(#21) Sanya válasza Pingüino (#19) üzenetére


Sanya
nagyúr

Akkor mégegyszer: nem veszek átalakítót, nem hordok magamnál plusz vackokat. Én nem a blaháig utazom, hanem néha dél-amerikába, usába, oroszországba és ha valami tönkremegy, nem megyek még 1 boltba átalakítóért, vagy otthon maradt, elkeveredett. Így is van nálap 2db tápkábel, 1db tápegység, 1db laptop, 1db logitech presenter, 1tb telefonkábel, 1db telefontöltő, 1db hdmi vga átalakító, 2db pendrive, 1db logitech bluetooth egér, 1db akkubank, 1db hdmi kábel, 1db lankábel, 1db füles, 1db telefon. Még több szirszart nem viszek magammal, mert a nimand tervezők nem tesznek csatikat az eszközre.
Emellett az üzleti utakon az üzleti hotelekben a fali lankábelen tutira.megy a vpn, míg wifin néha nem (néha), meg az néha ledob.

Nem csak arra kell a laptop, hogy a sarbákszba leszaladja és facebookon likeoljak szarokat.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#22) iqkacsa válasza Pingüino (#19) üzenetére


iqkacsa
csendes tag

Szerintem a gond ott kezdődik, ha mondjuk ugyan azt a fülest használod a telefonodhoz is, ha mindkettő type-c vagy jack nincs gond, de ha nem, akkor ez igenis plusz egy kütyü ès amíg nem lesz kizárólagos a type-c, addig hátrány a hiánya.
Patch kábelt mèg nem láttam, hogy valaki cipelt volna magával, az általában van (bár mintha egyetemen lett volna kábel csatlakozós asztal, kábel nèlkül). Ès persze, ha van dokkoló az iróasztalodon, az a legkènyelmesebb. Szóval ez bizonyos szempontból rèteg igèny, de èn sem vennèk laptopot ethernet csati nèlkül.
Mindenesetre èn konferenciákon nem azt tapasztaltam, hogy az embereknèl mimdig ott van az összes lehetsèges videó adapter, ès az ember nèha mèg a töltőjèt is otthon felejti...

[ Szerkesztve ]

(#23) Pingüino válasza Sanya (#21) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jólvan, látom, veled is lehet beszélni. :)

(#24) Pingüino válasza iqkacsa (#22) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az átállási idő mindig nehéz. De ha meg bojkottáljuk a változást, akkor még mindig lenne VGA, meg soros port is a laptopokon. Egyszer úgyis eltűnik róluk minden. Ha lassítjuk, csak tovább tart a szenvedés.

(#25) Sanya válasza Pingüino (#23) üzenetére


Sanya
nagyúr

Miért baj az, hogy nem tetszik a csatlakozó nélküli laptop mindenkinek? Miért kell mindenkinek a te álláspontodon állnia?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) lohi válasza Alchemist (#9) üzenetére


lohi
tag

Ha vezetékes a fülesem, akkor simán rajtahagyom az átalakítót és máris meg van oldva. Annak meg mindegy hogy 8cm-rel hosszab ami ott ficeg és nem kell külön cipelni.
Ez alapján akkor lehetne azt reklamálni, hogy miért nincsen benne gyári füles, amit csak kihúzok a laptopból... a fülest külön kell cipelni hozzá amúgy is, senkit nem kellene zavarnia, hogy akkor ráteszek plusz egy átalakítót és azzal együtt viszem ide és oda.. a legtöbb új telefon is így van már megoldva (nincsen jack), sőt van usb-c -s füles is... de ezerszer jobb egy vezeték nélküli és megvan oldva minden gond.

(#27) Pingüino válasza Sanya (#25) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem kell mindenkinek az én álláspontomon lenni, csak a tiédet meg nem értem.
Ez egy direkt vékonyra, és design-osra tervezett laptop. Nyilván az a lényege, hogy egyszerűsödnek rajta a dolgok.
Ha neked kell az RJ45, meg a jack, akkor veszel üzleti lapost, és azon van, meg lesz is. Azoknak egyes típusain vannak olyan csatik is, amit már ezer éve nem használ senki.
Meg most tényleg, ez a "Viszek magammal 1000 cuccot, de az 1001-edik már zavar" is olyan "Mi van?"

(#28) Noukoum válasza Pingüino (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Inkább az a kérdés szerintem hogy jobb lesz-e a usernek attól hogy lemarad a jack. Ez az átalakítós dolog addig oké míg mindig egy eszközön van rajta.
pl. Több fejest/fülest használsz pakolgathatod azt a szerencsétlen átalakítót. Oké vegyél mindegyikre (ami nem kevés pénz).
Na de ha olyan eszközbe akarod utána bedugni amin van jack de nincs usb c akkor megint csak jön a kínlódás.
Arról nem is beszélve hogy igen könnyen el lehet hagyni, és bizony le is jön a füles végéről a cucc. Aztán lehet keresni.

Mindezt azért mert ráfért volna de minek. Nem tűnik megérősnek.

Ez az egész dongle egy óriási hülyeség mely csak asztalnál működhet jól. De akkor meg jobb volna egy dock.
Persze kell az átállás, ezt nem vitatom. De nem így, ez szivatás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) Sanya válasza Pingüino (#27) üzenetére


Sanya
nagyúr

hogy lassan a laptopok csak kijelzőből é billentyűzetből állnak? Ez a szomorú. egy 3,5mm vastag lyuk már nem fért az oldalára 450.000 forintért.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) #93794560


#93794560
törölt tag

Nekem egy sima, tehát nem flip, 8. generációs Core i5 procival szerelt, Zenbook 13-asom van, azon szerencsére még van jack aljzat, és egy k*rva jó gép. Ahogy nézem, a jack-et már a sima Zenbook-okról is lehagyják a legújabb procikkal szerelt modelleknél.

(#31) Pingüino válasza Noukoum (#28) üzenetére


Pingüino
senior tag

Az a baj, hogy amíg minden gépen van jack, addig a gyártók nem nagyon fognak tömegesen elmenni a Type-c fülesek irányába, mert minek?! Valamelyik oldalnak muszáj elindulnia. Most készült egy laptop, amin már nincs jack. Bőven van lehetőséged, hogy ha neked kell, akkor más típust vegyél. Érteném a felháborodást, ha a kövi generációnál minden egyes laptoptípusról eltűnne, de így nem tudom, mi a probléma.

(#32) Pingüino válasza Sanya (#29) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem az oldalán lévő külső helyen van a hangsúly, hanem a belső elhelyezésen. Belül azért nem olyan tágas, hogy akármit kitegyél akárhova. Ha meg már korlátozott a helykínálat, inkább legyen rajta több olyan csati, amire bármilyen eszközt tudok dugni, mint egy olyan, amire csak egyet, amit az emberek többsége nem is használ. Mondhatsz bármit, ez előrelépés, nem visszalépés. Az, hogy neked pont kell az a csati, az meg egy kis kellemetlenség, de nem nagy hiba, mert nem egy lehetőséged van, hogy áthidald. Engem inkább az zavarna, ha csak 2 USB port van rajta, mert a többi helyen ilyen felesleges lyukak lógnak. Rádugok egy egeret, meg egy pendrive-ot, és elis fogytam. Ha USB HUB-ot kéne magammal cipelni, az sztem több embert zavarna, mint a jack átalakító.

(#33) Alchemist válasza Pingüino (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Ha valakinek tartalomfogyasztásra könnyű gép kell, vesz egy 80 ezres tabletet, ahhoz képest az ASUS Zen is csak egy nehéz, csúnya dög. Ráadásul a tableten valószínűleg van jack aljzat. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#34) Alchemist válasza Pingüino (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

Egyszer úgyis eltűnik róluk minden.

Igen,. ezt nevezik tabletnak. :)

[ Szerkesztve ]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#35) Pingüino válasza Alchemist (#34) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azért ne keverjük a szezont a fazonnal. Az, hogy kizárólag Type-c USB-vel van telepakolva egy laptop, és azon megy minden, a tápellátástól a külső megjelenítőn át a fülesig, nem jelenti azt, hogy egyből tablet lesz belőle. Az "eltűnik róluk minden" alatt a felesleges csatikat értettem, nem a billentyűzetet.

Az előződre meg: Nem láttam még élőben ezt a zen-t, de nekem hasonló funkcionalitású laposom van. Hátra hajtható érintőképernyős, 13"-os ketyere. Egy kézben tartva is kényelmes, design-os cucc. Se nem nehéz, se nem csúnya, és tökéletesen jó tartalomfogyasztásra, és asztali gép kiváltásra is.

Nem hiányzik róla sem a jack, sem az RJ45, sem a memóriakártya olvasó, viszont az USB port mindig kevés. Sokszor kell HUB-ot használnom. Inkább abból tegyenek többet minden gépre. A többi megoldható belőle.

(#36) Alchemist válasza Pingüino (#35) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem vagyok gyúrós alkat, de egy 1.2 és egy 1.8 kg-os lapos között fogásra nem igazán érzek különbséget, illetve a hátizsákomban 30-40 km-es bringázás közben sem jött át, hogy az utóbbi gépet fizikailag megterhelőbb lenne szállítani.
Viszont azt látom, a gyártók nyomják rendesen a marketing rizsát a "fejlődésről", hogy az anyagot kispóroló és csatlakozókat kiherélő (persze a D-sub és soros port helyett van microDP és USB-c... de a jack aljzat kit zavart..?) laposokat árban felértékelve kínálják, ami kétségtelenül ügyesebb és profitábilisabb húzás, mint ahogy egy évtizede az ócsított, könnyített netbook-okat adták el. :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) #06658560 válasza Alchemist (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyik jackhez ragaszkodsz? A kettős vagy az egybe verzióhoz?

(#38) Cucuska2 válasza #06658560 (#37) üzenetére


Cucuska2
őstag

Bármelyik, de leginkább egybe.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#39) Sanya válasza #06658560 (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

egybe. kell a mikrofon is.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#40) palijr


palijr
újonc

Még hova fejlődik a technológia? De komolyan?! Mondjuk engem nem zavar,csak lassan nem tudom követni,hogy mi merre hogy...

Amit ma megtehetsz,halaszd holnapra,hiszen a holnapi nap is nap ;)

(#41) #06658560 válasza Sanya (#39) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak épp laptopokon a gyakori a bontott jack. amelyik pont ugyanolyan elosztót igényel, mint az USB.

(#42) Cucuska2 válasza #06658560 (#41) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mutass már ötöt az elmúlt évben a hordozásra szánt laptopok közt.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#43) #06658560 válasza Cucuska2 (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Melyikre? Boltba bemenve még mindig vegyesen látom az osztott megoldást is.

(#44) Cucuska2 válasza #06658560 (#43) üzenetére


Cucuska2
őstag

De ha olyan egyszerű, mert olyan sok osztott van, akkor csak tudsz írni ide gyorsan ötöt.

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#45) #06658560 válasza Cucuska2 (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Be kéne mennem az MM-be, ami viszont január 10-ig zárva van minden bolttal együtt.

(#46) Cucuska2 válasza #06658560 (#45) üzenetére


Cucuska2
őstag

Ha nem tudsz fejből néhány népszerű laptopot írni bontott jackkel, akkor hazudtál, és valójában nem gyakori a bontott jack.

Segítek: nem gyakori a bontott jack.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#47) #06658560 válasza Cucuska2 (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Bementem, körbenéztem, nem konkrét típusra, voltak ilyenek. Nem akarok most venni, hogy fontos legyen, így nem jegyeztem meg.

(#48) akaido válasza Pingüino (#8) üzenetére


akaido
addikt

Speciális esetekben esetleg elképzelhető lehet, hogy hiányzana a LAN aljzat.

Pl. nekem is egy asztali gépekből álló iskolai infó teremben egy felügyelő szoftvert kell üzemeltetnem a laptopomról, ami egy bizonyos IP tartományban működik, a WIFI pedig egy másikban, a két tartomány nem láthatja egymást, így határozta meg a Közháló. Ebben az esetben a LAN csatlakozó kell, mert csak erről látom az asztali gépeket.
Persze lehetne egy asztali gépet is erre a célra beüzemelni, de nincs több gép, pont annyi van amennyi.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#49) Z_A_P válasza macskea (#11) üzenetére


Z_A_P
addikt

Most raktam be egy switch-et, mert meguntam a wifi-vel valo szarakodast. Eg es fold (1000 mbit-es lan) a sebesseg, ping, stabilitas. Mint HDD -> SSD valtas.

OK

(#50) NandoXXL válasza Pingüino (#14) üzenetére


NandoXXL
senior tag

IT supportos vagy? Te húzogatod a kiskocsival a gépeket, meg cseréled az egeret? Néha feltelepítesz egy Windowst is? Na akkor menj oda a hálózat üzemeltetőkhöz, és kérdezd meg hogyan konfiguráld be a bérházak magánhálózatait HO-ban a kollégák szomszédainál.....!

Neked aztán nincs mivel küzdened :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.