Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) tomas51


tomas51
senior tag

Hogy lett 700 dollárbol több mint 300 ezer? :C :C
Mi a szar van itt gyerekek, külföldön kell megvenni aztán ide postázni, vicc.

(#152) Pug válasza tomas51 (#151) üzenetére


Pug
veterán

Mert mondjuk inkabb 850-900 USD az a 700 a valosagban? ;]

(#153) DarkByte válasza tomas51 (#151) üzenetére


DarkByte
addikt

Te valószínűleg átaludtad az elmúlt éveket :U
Dollárból direkt Euróra váltás van már jó ideje, plusz ezt az árat szorozd meg úgy 1,15-el (import költségek, hazai ÁFA és a kereskedői haszon). Illetve most még a hype is tolja felfelé az árat. Hát így. De ez minden más hardverrel is így van.

Világbajnok a Forintunk is az az igazság. :((

[ Szerkesztve ]

(#154) -=RelakS=- válasza tomas51 (#151) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Csak vigyázz, mennyire külföldről, mert rászámolják a szállítási díjat, az így fizetendőre a vámot, majd az egészre az áfát. Vám és áfa lehet, hogy fordítva. Aztán kijön, hogy drágább volt importálni, mint itthon bolt hasznával megvenni :DD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#155) worxland válasza tomas51 (#151) üzenetére


worxland
addikt

Ott sincs, amerikaiak sírnak, hogy neten (Amazon, nVidia, Newegg stb.) 1-15 másodperc alatt fogyott el a készlet, a nagy boltokban (Best Buy, Microcenter) meg többtucat sorban álló vásárlóra jutott 2-10 kártya. Már ahol egyáltalán volt. 700 dollár-ból itthon 270 ezer forint lenne (700*305*1,27) még vám nélkül is, de a legtöbb kártya nem 700 dollár, hanem 800-950.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#156) oriic válasza tomas51 (#151) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az USA-ban sem 700 dollar. Legalabbis a legtobb allamban. Helyi AFA meg ramegy. (Par hely kivetelevel ahol nincs)

Live-Die-Respawn

(#157) kenwood


kenwood
veterán

Melyik volt az utolso olyan generaciovaltas, aminel rogton a megjelenest kovetoen korlatlan keszlet volt, az MSRP-n megjelolt ar kozeleben?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#158) gbors válasza devast (#150) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, valóban, lesz rajta memchip bőven. Mondjuk végső soron nem kell sokat engedni az órajelből, hogy jelentősen kevesebbet egyen a GPU - csak itt olyan szűk a sáv a két SKU között, hogy az is fájni fog.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#159) vzsryl válasza DarkByte (#153) üzenetére


vzsryl
nagyúr

AZ ÁFA különbözeten kívül minden benne van az ajánlott végfelhasználói árban. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#160) devast válasza DarkByte (#153) üzenetére


devast
addikt

1, amit írsz hülyeség. Az msrp-ben bennvan a kereskedői haszon is, azért a hívják "manufacturer suggested RETAIL price"-nak. Természetesen az áfa nincs benne.
2, Ettől függetlenül aib-ok és a boltok a hiányra való tekintettel annyiért adják amennyiért van pofájuk.
3, A magyar árban bőven bennevan az importőr/nagyker ÉS kiskerek durva nyerészkedése, azért annyi amennyi.
Uk-ből az első órában lehetett venni br 649 fontért, illetve német oldalakon láttam 699 eur-ért is. ocuk-n most is lehet előrendelni 690 fontért, ami a 27 fontos szállítást hozzáadva 283k-ra jön ki.
Amint lesz készlet, itthon is be fog állni az ára 280-290k-ra kb.

(#161) -=RelakS=- válasza devast (#160) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

msrp csak usákokra vonatkozik, vagy számol szállítási költséggel, vámmal is (és mint tudjuk, ha szállítási költséget is megvámolják)
Illetve a mi 27%-os áfánkkal a kutya nem számol XD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#162) vzsryl válasza -=RelakS=- (#161) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nézd meg az új Xbox-ok USA árát és hasonlítsd össze a magyarral.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#163) koko52 válasza -=RelakS=- (#154) üzenetére


koko52
veterán

Egy példa:

Ryzen 5 3600 200 dollár. 200x304=60 800 Ft
Most 65-70000 itthon. Szürkén 61 000Ft
Tehát ami most a VGA-val történik az nyerészkedés nem más. Annak az ára 270 000Ft, nem több. Szürkén lesz 250-260 ha lemegy a hiszti. Kb tavasszal.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#164) R3laX válasza koko52 (#163) üzenetére


R3laX
addikt

Relax :D [link]

(#165) koko52 válasza R3laX (#164) üzenetére


koko52
veterán

A rendeléseket pedig kézzel ellenőrzik, nehogy olyanok vegyenek kártyákat (akár többet is), akik csak továbbadnák emelt árakon erre a helyzetre spekulálva.

:))ekkora baromságot :DD :DD :DD


Az is biztos, hogy kamu vevő. Clickbait-nek jó.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#166) R3laX válasza koko52 (#165) üzenetére


R3laX
addikt

Igen olyan egyébként, kamunak tűnik. :D van itt minden. Alzát néztem, google-ben ha rákeresel kidob egy 357.990Ft-os MSI GX Trio-t. Rányomsz és már nincs is ára... :)

szerk.: kelkoo-s [link]

[ Szerkesztve ]

(#167) worxland válasza koko52 (#163) üzenetére


worxland
addikt

ÁFA kimaradt a számolásból.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#168) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Köszi a tesztet! :R
Nagyon bika kártya lett. Az új kártyáknak a teljesítményüknél csak az áresés mértéke lesz nagyobb, amit az előző generációban generálnak... :) :C

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#169) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ahogy előttem is kérdezték a Flight Simulator miért nem került be a tesztbe? Dx11-es meg nem használja túl jól a többmagos procikat, de kegyetlen gépigénye és csúcs grafikája van.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#170) vzsryl válasza GodGamer5 (#168) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem kell ezen csodálkozni. Sosem volt arra példa, hogy egy adott VGA bolti ára 3 év után nem eltűnt/csökkent, hanem még nőtt is. Emiatt a vásárlók évek óta szívták a fogukat, de most fordult a kocka. Nyáron azért vettem alap ryzen gépet, és hagytam meg az RX570-et, mert Sejtettem, hogy a több éves szívásnak muszáj hamarosan véget érnie, különben arnageddon lesz. :DDD
Még megvárom az AMD válaszát, a ryzen 4000-essel együtt, és majd akkor Befektetek. :) Hátha tavaszra a Cyberpunk 2077 is kap egy akciós árat. :DDD

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#171) kenwood válasza koko52 (#163) üzenetére


kenwood
veterán

Mi az, hogy nyereszkedes ? :D
Kereslet-kinalat van.
Ha valaki tud nalad olcsobban, akkor nala veszik meg.
Sivatag kozepen egy pohar hideg viz is vagyonokat erhet.
Ha neked lenne 10 darab valamibol,amit 250-ert vettel,de par nap alatt elvisznek 300k-ert, akkor eladnad 270-ert?

Ha nyitsz egy gumis muhelyt,es elozo este par kocsinak kiszurod a kereket a kornyeken,az nyereszkedes.
Ha valamit, ami nehezen szerezheto be, es valszeg egy ideig nem lesz utanpotlas, nagyobb haszonkulccsal adsz el,az sima uzlet.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#172) JanR válasza DarkByte (#153) üzenetére


JanR
addikt

Menj fel egy nvidia.de-re, vagy caseking.de-re es mindjart latod, hogy semmi szorzo nincs a 699€-on. Egyedul 7,76€ szallitasi koltseget szamolnak fel. Mindenki mondja, hogy ez netto es erre minden rajon, de kozbe meg megsem. Az, hogy a magyar kereskedelem ilyen "beallitottsagu" az meg a mi bajunk. Jol irtak korabban, akinek van egy kis esze es beszel angolul es/vagy nemetul, siman meg tudja venni ezeket a dolgokat hivatalos aron.

(#173) -=RelakS=- válasza kenwood (#171) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Steam mintha így működne :D
Kártyát lehet, hogy el tudnád adni 10 centért, de jön a hülye, aki felrakja 9-ért, hogy gyorsba elmenjen, aztán jön a többi, végén már 5 centért alig tudod eladni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#174) kenwood válasza -=RelakS=- (#173) üzenetére


kenwood
veterán

Ha folyamatos az utanpotlas az 5 centes eladoknal, akkor nem er 10 centet a termek.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#175) Mumukuki


Mumukuki
aktív tag

Kivancsi vagyok a caseking-nel mennyi lesz az atfutasi ido. Megrendeltem az asus TUF-ot, ki is lehetett fizetni, a kovetkezo email alapjan processing (barmit is jelentsen ez)

A nagy kerdes, hogy a Pentium G4600-am kihajtja-e :D

(#176) koko52 válasza worxland (#167) üzenetére


koko52
veterán

Nem maradt ki: 700*304=212 800
Amúgy casekingen 700 euróért ment a kártya. Tehát ott a 260 000 szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#177) Pug válasza JanR (#172) üzenetére


Pug
veterán

Dobsz nekem egy linket, amin az FE megvásárolható 699 EUR-ért? Any country will do...

(#178) JanR válasza Pug (#177) üzenetére


JanR
addikt

Itt most nem arrol van szo, hogy tudok FE kartyat. En is azt kajtatok.. hanem, hogy sokan azt gondoljak, hogy nem 699 ajro, mert az netto es arra minde fele plusz koltseg feljon es ez tok normalis.

Nvidia.de-n amugy 699€, csak "out of stock"..

[ Szerkesztve ]

(#179) -=RelakS=- válasza koko52 (#176) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ebben melyik rész az áfa?

JanR
Mert nem? Legalább szállítási költség, plusz az egészre vám.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#180) kenwood válasza JanR (#178) üzenetére


kenwood
veterán

Lehet, hogy naluk mar kifuto,ezert out of stock.
Kivancsi vagyok,milyen lesz a 4080.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#181) Laraxior válasza JanR (#178) üzenetére


Laraxior
titán

699-ért vettem a Zotacot. Ennyiért volt a Gigabyte Eagle, és az FE verzió is.... és az EVGA kétslotos kártyája is. +pk... ahol van, de nekem az se volt. Netto 699EUR.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#182) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Köszönöm nektek PH-sok, hogy ilyen hamar tesztet írtatok róla, az első pár oldal Abu tollából igazi csemege lett. Köszönet jár az ASUS-nak is, hogy a korábbi gyakorlattól eltérően ők legalább ezt lehetővé tették.

A kártya bivalyerős lett, mondhatni izomból oldja meg a feladatot. A csíkszélesség váltás meg pont arra volt elég, hogy ne szálljon el még jobban a fogyasztás.

A legnagyobb örömöm, hogy végre lesz élet UHD 60 Hz fölött is egy megfelelő kijelzővel. Megvárom azért a 3070 teszteket, mert tápot nem szeretnék cserélni, ha egy mód van rá.

(#183) -=RelakS=- válasza Laraxior (#181) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha ugyanarról a zotac-ról beszélünk, az nálam 603 € volt.
11 € kezelés, postázás, anyámkínja
166 € áfa
így lett 780 eur

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#184) koko52 válasza -=RelakS=- (#179) üzenetére


koko52
veterán

700 dollár nem 700 euró, ott az áfa közte. Kiszállítva 706 euró volt tegnap. Erre itthon még rámehet a +7%. De akkor az még mindig nem 360-380 000.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#185) edward2 válasza Mumukuki (#175) üzenetére


edward2
addikt

Korábban linkelt teszt 4770K esete fog fentállni. Kicsit buksz ha fullHD nem sokat ha nagyobb felbontás. Nyilván multitask nem fog menni játék mellett, de gondolom nem is erre számítasz.

(#186) Laraxior válasza -=RelakS=- (#183) üzenetére


Laraxior
titán

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#187) JanR válasza Laraxior (#186) üzenetére


JanR
addikt

Itt a 699 mar brutto ar, nem netto.

(#188) -=RelakS=- válasza Laraxior (#186) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nalátod, 603 nettó.
A 699 a bruttó

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#189) Laraxior


Laraxior
titán

Pfff, nálam 100EUR sincsen a Steuer, nálad meg több, mint 160... :(

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#190) capafog23


capafog23
őstag

Nem tűnt fel a teszt készítésekor hogy CPU lmit van egy két helyen?
Egy intel i9-10900k illett volna a teszthez.
Hol a többi videokártya a grafikonokból?
Pár éve nem ilyen minőségű tesztek voltak ezen az oldalon.

(#191) -=RelakS=- válasza Laraxior (#189) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Tippre nem Magyarországról vásároltad.
614*0,27=165,78

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#192) tibaimp válasza Feri7619 (#133) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jogos! b. kolléga is ezt hozta fentebb: [link]
Szóval van benne tartalék.

Utánanéztem a TechpowerUp oldalon, ahol 23 játékkal tesztelték egy erősebb 9900k-val, is szebb eredmény jött ki a 2080Ti-hez képest. [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#193) Laraxior válasza -=RelakS=- (#191) üzenetére


Laraxior
titán

Nem. Németországban lakom. Kicsit karcsúbb az áfa így vírusidőben (is)

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#194) KISDUCK válasza devast (#150) üzenetére


KISDUCK
addikt

Annyit eszik a gddr6x? Azért az durva, lehet barátibb lett volna alacsonyabb fogyasztású cucc után nézni.

(#195) edward2 válasza Laraxior (#193) üzenetére


edward2
addikt

Nézzük a magyar nagyker "nyerészkedést" (nem biztos, hogy mindig rosszra kell ám gondolni):

nagyker betáraz 3080ból külföldről nyilván euróban: amikor készletet megvették 300 volt az euró, de ő továbbadni a kiskerek felé 330-on akarja hogy nehogy egy gyors ingadozás miatt kevesebb eurója legyen a következő készletre

kisker átveszi 3 nappal később de a forint már 325. Így a nagyker még mindig képes ugyanazt az eurót kitermelni.

ha lenne itthon euró szerintem ez az extra felár is eltűnne.
Aztán lehet csak naiv vagyok...

(#196) KISDUCK válasza devast (#150) üzenetére


KISDUCK
addikt

A 3090-re találtam táblázatot. forrás

(#197) DarkByte válasza devast (#160) üzenetére


DarkByte
addikt

Az itthoni ár kialakulásáról volt szó a hsz-emben. Persze hogy a kis/nagyker hasznot értettem kereskedői haszon alatt.
Külföldről nyilván lehet olcsóbban, még nem ennyire túl hype-olt dolgokat is. Egy hónapja vettem Oculus Quest-et, német Amazon-ról kiegészítőkkel (plusz betét, hord táska, 8m USB3 kábel) és szállítással együtt olcsóbb volt, mint Árukeresőn bármelyik webshop-ból szállítási díj nélkül. :U

(#198) kenwood válasza DarkByte (#197) üzenetére


kenwood
veterán

Pont a ritka dolgoknal van ez.
Ami nem par napja van a piacon, es nem 1-2 uzlet arulja, az vagy olcsobb itthon,mint kulfoldorol rendelve,vagy olyan minimalis az arkulonbseg,hogy nem eri meg a hazai garanciat bealdozni erte.

Ahol van kereslet es kinalat is, ott nincs mozgatere se a kiskernek,se a nagykernek.
Ha a kisker rarak 20%-ot, lesz 5 masik,aki csak 15ot rak ra.
Ha a nagyker rak ra sokat,akkor megkerulik a kiskerek,es hozzak szlovakiabol.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#199) devast válasza KISDUCK (#196) üzenetére


devast
addikt

Jaja, ez volt az :R

(#200) motorhead válasza GodGamer5 (#169) üzenetére


motorhead
aktív tag

Itt tesztelték a Flight Simulator-al. Full HD-ban ultrán még mindíg 60fps alatt marad emiatt:

"Flight simulator 2020 is full of system-related bottlenecks, and that is holding down performance in the lower resolutions."

Magasabb felbontásokon is hozza ugyan ezt az eredményt. Úgy látszik, ma ezt a játékot több FPS-el képtelenség futtatni.
[link]

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.