Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Csak 2 kártya?

(#2) GODx


GODx
tag

Ez a Strange Brigade miért van mindig benchmarkokba? DirectX 12 miatt? Mert amúgy lőtéri kutyát se érdekli, akárhogy nézem. Olyan mint az Ashes of the Singularity, benchmarkokban ottvan, de a Steamcharts-ra ránézve nem tűnik többnek mint egyszerű GPU gyártói propaganda muníciónak.

MSI B350M BAZOOKA, Ryzen 3600 @ 4.1GHz, Manli GTX 1050, Logi G703, XTRFY NiP Large, Soundmagic E10, Tesoro Durandal Blue --- CsakANyersAim

(#3) Yutani


Yutani
nagyúr

Na végre, van a startra NV kártyátok. Marad is, vagy megy tovább más médiumoknak?

Köszönjük a cikket!

#tarcsad

(#4) yagami01


yagami01
aktív tag

Mintha azt olvastam volna fórumban, hogy a Ryzen nem szereti a Viper ramokat.
És igen, én is keveslem a két kártyát. Nyilván erre volt lehetőség, de egy pascalt és mondjuk 2080 (Super)-t még elnéztem volna mellette. Ja meg valamit az AMD-től.
Na mindegy, azért így is jó, hogy elkészülhetett, köszönjük a tesztet és az ASUS-nak a kártyát. :)

(#5) edward2


edward2
addikt

Ryzen nem hagyott benne túl sokat? A techspotos cikk szerint még a 9 3950x is 10%-ot hagyott ott 4k alatt.

(#6) Pug válasza edward2 (#5) üzenetére


Pug
veterán

4K-ban pont nem...

(#7) Wombath válasza Yutani (#3) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Már el is ment :) . Ez az egyetlen kártya érkezett egész Magyarországra, 4 napot volt itt (ebből kettő az hétvége), de csak hétfőn este küldték meg a működő drivert :)

(#8) Abu85 válasza GODx (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fogyasztásteszt miatt. Megközelítőleg sem tudja semmi úgy meghajtani a kártyákat, mint a Strange Brigade. Ez látszik az eredményeken is, hogy még Full HD-ben is döbbenetesen jól skálázódik, és szépen alá tud izzítani a VGA-knak.

(#5) edward2: A mi tesztjátékaink jelentősen különböznek, mert direkt kiszelektáljuk a jelentősen limitáló játékokat. De ezeket a nagyobb kártyákat nem nyolcmagos procikra tervezték. Például az NV 24-magos Threadripperrel mért. Ha nekünk is lenne Threadripperünk, mi is ilyennel mérnénk. Majd szerzünk gyorsabb procit jövőre, úgyis jön a Zen 3, valszeg megyünk 12-16 magra.

(#4) yagami01: Ezeket a RAM-okat az AMD ajánlotta a tesztkonfighoz, és segítettek is abban, hogy kapjunk. Baj sincs eddig velük.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Phoenixres


Phoenixres
junior tag

Brutális a kártya 60 fok körül van max teljesítményen, és kivégzi a 2080 ti-t már csak az árazásával is. A teszt is jó de a 2 kártya nagyon kevés.

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#10) edward2 válasza Pug (#6) üzenetére


edward2
addikt

4k alatt=4k felbontásnál kisebben.
Félreértetted én meg nem jól írtam.

(#11) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

300+ hozzászólas confirmed már most. :DDD
Köszi a tesztet, bitang kis jószág.

Live-Die-Respawn

(#12) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Köszi a tesztet, szerintem "kárrekt" lett, de úgy is nyavalygás lesz

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#13) catlaca válasza Phoenixres (#9) üzenetére


catlaca
senior tag

Az árazás tényleg nagyon durva, de valszeg úgy vannak vele, hogy akik félmilkáért megvették a 2080ti-t, azok nem sértődnek meg, hogy olcsóbban kapják a következő lépcsőt.
Azért főleg fura az egész, mert nincs konkurense, így annyiért adhatnák amennyiért akarnák, ahogy eddig. Na nem baj, valszeg a 3060 is bestby lesz. Várjuk a további teszteket.

[ Szerkesztve ]

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#14) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Jó teszt. Bőven elég volt összemérni a 2080 TI-vel. Onnantól már lehet látni/következtetni, hogy a többihez képest mit bír (elég sokat). Én mondjuk már a 3090 tesztet várom igazán. Valószínűleg pont annyivel lesz erősebb a 3080-nál, mint a 3080 a 2080 TI-nél. Ha már elkérik egy autó árát, akkor ez a különbség a minimum. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza ForRedGlory (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A jó hír, hogy a tesztalapok megvannak, tehát ezekre töltjük majd fel az év későbbi részében érkező kártyákat, amik amúgy is kb. ebben a nagy teljesítménykategóriában nyomulnak. Majd addigra meglesünk egy 2080-at is, stb.

Jövőre majd jöhetnek a még be nem jelentett kisebbek, idén ezekből úgy néz ki, hogy nem lesz semmi, de szerintem addigra változik a tesztalap.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) .mf válasza oriic (#11) üzenetére


.mf
veterán

300+? Ne légy ilyen kishitű :DDD

Jó látni a fejlődést, csak sajnos az árak egyre jobban elrugaszkodtak. Az új konzolok 500 dolláros árával a növekvő GPU, CPU, alaplap, RAM árak egyre kevésbé versenyképesek, akinél a konzol alternatíva tud lenni.

Jaés:

"Az új GPU-val így tényleg beléptünk a 4K gaming világába, a Full HD felbontásnak csak kompetitív környezetben maradt értelme"

Eközben az RX480-am <insert síró cica mém> :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek most vagy én értelmezek szarul valamit, vagy nem értem, hogy hogy lehet több FPS, pl. egy QHD-nál, mint egy QHD min.-nél?! A min. nem azt jelenti, hogy minimum? :U

(#18) Alogonomus válasza Abu85 (#8) üzenetére


Alogonomus
őstag

"Megközelítőleg sem tudja semmi úgy meghajtani a kártyákat, mint a Strange Brigade."

TPU kicsavart 370 watt átlagos fogyasztást is Furmark alatt a 3080-ból, bár az Founder Edition volt.

(#19) Pug válasza Alogonomus (#18) üzenetére


Pug
veterán

És a Furmark nem is egy játék... :U

(#20) k-adi válasza IreN!CuS (#12) üzenetére


k-adi
nagyúr

mindig nyavajgás van de talán ennél pont a legviccesebb

(#21) oriic válasza Alogonomus (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az nem átlagos, hanem a tartós max ha jól látom. (Durva lenne 370-es átlag érték. :DDD)

Live-Die-Respawn

(#22) catlaca válasza KaiotEch (#17) üzenetére


catlaca
senior tag

A kis piros kockák árnyalata tényleg kicsit cserés, elsőre nekem nem is tűnt fel, de azért szerintem tudjuk melyik a minimum fps.

“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)

(#23) Abu85 válasza Alogonomus (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Érdemes lenne közölni az órajelet is Furmark alatt, meglepődnének sokan, hogy meddig megy vissza a kártya. :)) És az a sokszáz MHz mínusz az bizony sok-sok fps mínusz is.

Nem mellesleg, hogy a Furmark egy csomó hardveren belüli részegységhez hozzá sem nyúl. Leginkább az ALU-t túráztatja.

A Strange Brigade egy igazi program, ami általánosan van annyira jól megírva, hogy nagyon beterheli a modern GPU-kat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) kurta9999


kurta9999
tag

Nagyon jó teszt, köszönjük. Lassan jöhet a 3090 teszt is, arra is kíváncsi leszek, annak ellenére, hogy eszem ágában sincs venni. Remélem lesz ilyen :D

(#25) Synthwave válasza GODx (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Vulkan miatt, illetve tudtommal elég jól optimalizált, és van belső benche is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Az utóbbi stayhome időszak hatására erősen felfutott a szimuátorozás felőli érdeklődés, ennek ellenére elég alulreprezentáltak az egyes hw tesztekben. Néha egy Forza Horizon (nem szim) vagy F1 19-20 (szintén nem) felbukkan, de a helyzet az, hogy ez a réteg nem ezeket hajtja.

A népszerű címek jelenleg:
- iRacing (elavult játék, alacsony hw igénnyel)
- rFactor 2 (hasonló az előzőhöz)
- Assetto Corsa Competizione (Unreal Engine, brutál gépigénye van, főleg esős/éjszakai körülmények között, de amúgy is, ráadásul sokan játszák SUW monitoron vagy 3 kijelzőn, esetleg VR-ben)
- Project Cars 2-3 (lecsúszóban van)

Szóval ha esetleg az ACC-t be tudnátok venni a játékteszt portfólióba, annak egészen széles réteg örülne. Külföldön sem tesztelnek vele sehol, pedig elég népes tábora van. :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#27) Alogonomus válasza oriic (#21) üzenetére


Alogonomus
őstag

Azt írták, hogy Sustained érték.

(#28) Abu85 válasza Mosqu!to (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem skálázódnak a szimulátorok. Túl kevésen játszanak ezeken, ezért kevés pénz lesz ezeket optimalizálni, így nem is igazán tudják kihasználni a modern hardvereket. Ezért vannak alulreprezentálva. A Forza és az F1 pont azért van benne a tesztekben, mert nagyon jól skálázódnak. Nem csak rétegigényre mennek rá, így van pénz fejleszteni is őket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) VIC20


VIC20
őstag

Jó lenne valami jó kis középkategóriás modell is, 120-150 wattos TDP-vel, 1660Ti/Super utódjának.

(#30) Alogonomus válasza Abu85 (#23) üzenetére


Alogonomus
őstag

370 watthoz közeledve nyilván egyre erősebben vissza kell vennie az órajelekből, ahogy az egyes kritikus komponensek az engedélyezett maximális üzemi hőmérsékletük közelébe kezdenek érni.

Az még érdekesebb helyzet, ha csak néhány részegység hőtermelésének kimaxolásával is összejött a 370 watt.

Furmark nyilván nem valódi játék, hanem tesztalkalmazás, amivel főleg a kártya stabilitása ellenőrizhető.

(#31) Abu85 válasza Alogonomus (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Furmark ironikus módon pont a kártya stabilitásának ellenőrzésére nem jó, mert terheli az ALU-kat, de mást nem igazán. Ez a felfogás lehet, hogy a CPU-ra jó, de a GPU-ra pont rossz. Nem véletlen, hogy egy csomó Furmarkban stabil tuning, teljesen instabil nem egy játékban.

Ha stabilitást akarsz ellenőrizni, akkor az AotS és a Strange Brigade a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Hogyhogy nem Abu írta a tesztet? Vagy közös munka és a "bevezető" Abu? Stílusra kicsit más azért.

(#33) yagami01 válasza Abu85 (#8) üzenetére


yagami01
aktív tag

Ja értem. Hm, érdekes. Nem tudom akkor miért "terjedhetett el" ez.

(#34) Yutani válasza Abu85 (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem lenne esetleg érdemes mondjuk RTX 2060-ig visszamenően tesztelni a kártyákat ráérő időtökben, hogy mondjuk a Navi2x érkezésére legyen bővebb eredmény halmaz?

#tarcsad

(#35) yagami01 válasza #06658560 (#32) üzenetére


yagami01
aktív tag

Szerintem közös. A cikk végén ott van Abu neve is.

(#36) Taranti


Taranti
senior tag

Köszi a cikket, gyorsak voltatok, az első két oldalt élvezet volt elolvasni.
A 3080 árban a sima 2080 utódja, ha a 2080ti ellen ezt tudja, további tesztelés felesleges. AMD fronton meg egyelőre pláne, ott most nincs is amihez érdemes mérni. Gyanítom mire a 3070 tesztre kerül, addigra lesz új AMD Navi is, na ott lesz élvezet tesztet nézegetni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#37) szdani89


szdani89
csendes tag

Már csak az a kérdés hogy ezt a kártyát meg tudná-e hajtani rendesen a Core i7 6700K procim, nem ütközik limitekbe 4k felbontásban is? A másik limitáló tényező a Corsair RMi 650W-os táp Gold minősítésű hatásfokkal. Min 750W-ot ajánlanak a karihoz, de szerintem az i9 10900K-hoz viszonyíották a teljes rendszer tápigényét, ettől azért kevesebbet eszik. Meg a PCI-e 4.0 hiánya.

(#38) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Hozta az Nv a kötelezőt, de nem többet, mondhatni még egy kicsit kevesebbet is a 10gb vram személyében.

Arra leszek kíváncsi, hogy idővel mennyit fognak javulni az újabb drivereknek köszönhetően ezek a karik.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#39) edward2 válasza szdani89 (#37) üzenetére


edward2
addikt

Épp ahogy egyre feljebb mész ütközik egyre kevésbé cpu limitbe.

(#40) Dyingsoul válasza KaiotEch (#17) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A min itt nem minimum játékbeállításokat, hanem azonos beállítás mellett márt minimum fps értéket jelent.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#41) Taranti válasza Robi BALBOA (#38) üzenetére


Taranti
senior tag

Azért a monitorozó progik mint pl. a MSI Afterburner kicsit csalókák, mert azt látják mennyi vram-ot foglal be magának az adott játék, nem azt amennyit ténylegesen használ is. De igaz, egy Doom Eternal tesztet maxon még megnéztem volna.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#42) Yany


Yany
addikt

Nagyon jó bemutató, köszönöm. :R Mondjuk ez a hatékony hűtés érdekelt volna még, hogy milyen áron (zaj) hozza, amit...

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#43) Nite


Nite
őstag

nagy kar, hogy nem sikerult alapmodellt hasonlitani szinten alap 2080-hoz, vegulis ahhoz reklamozta be az nvidia, hogy "up to 2x faster", en meg pont arra lettem volna kivancsi PH! szemszogbol :N

Paid my dues!

(#44) yagami01 válasza Yany (#42) üzenetére


yagami01
aktív tag

A TUF 35 dBA és 2014 RPM.
1562 RPM mellett TPU szerint 31 dBA, 43°C idle terhelésnél pedig 71.

(#45) Predatorr


Predatorr
őstag

Én már a 2080-nal beléptem a 4k gaming-be :P tavaly februárban, és remekül elvagyok ott vele. Max grafika, v legrosszabb esetben rtx-szel 1440p. 360000-et biztosan nem adok kb. 50% gyorsulásért.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#46) syIex


syIex
veterán

Kíváncsi lennék, hogy az FTW3 vagy a Strix fog jobban hűteni! Sajna ilyen teszt még nincsen ... :(

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#47) Predatorr válasza syIex (#46) üzenetére


Predatorr
őstag

Vagy az SE. :F

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#48) Taranti válasza Predatorr (#45) üzenetére


Taranti
senior tag

Na majd a Cyberpunk 2077-nél meggondolod... :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#49) syIex válasza Predatorr (#47) üzenetére


syIex
veterán

SE?

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#50) Yany


Yany
addikt

Hümm... HUB tesztje alapján ez a kártya sokkal jobb, mint amire elsőre gondoltam volna. Mostanában nem volt szimpi az Asus, de itt elég jónak fest, alaposan megmutatják a kártyát: [link]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.