Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Polllen


Polllen
nagyúr

Nem rossz jószág, az ára is tetszik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#2) AxBattler válasza Polllen (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
125k HUF-ot nagyon megér a 4/128GB-os változat!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) tlac


tlac
nagyúr

ha nem hagyták volna le a full hd-t, tökéletes lenne
nem is várható belőle olyan változat?

(#4) Zsomx


Zsomx
csendes tag

Eddig egy iPad Mini 4-en agyaltam (mint első almás cuccom), de most elbizonytalanodtam :D

(#5) Polllen válasza Zsomx (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Attól függ, mire kell. Ha nem kell desktop windows, akkor az ipad mini-nek ez nem ellenfél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Transformer T100 Chi -ből is van már cherry trail-es verzió? Annak elvileg Full HD-s a kijelzője.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Zsomx válasza Polllen (#5) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Hát főleg hard-core egyetemi jegyzetelésre (van bluetooth-os billentyűzetem), olvasásra, persze szórakozásra :) Nem ártana, ha ici-picit lehetne rajta programozni is (mert sose lehet tudni egy infós szakon... :DDD ). Most egy Lg G Pad 7-et nyúzok egy ideje és eléggé bevált.

(#8) borbastomi


borbastomi
csendes tag

A WiFi-je mennyire működött megfelelően benne? Nekem a TF201-esem van, ami szintén fém hátlapos, és rengeteg probléma van azzal, hogy gyenge a WiFi jel.

(#9) rudi válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Még nincs, de szerintem idővel lesz majd. Kérdés, hogy milyen felárral.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) rudi válasza borbastomi (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Egész korrekt volt neki, nálam nagyjából azt tudta, amit az előző T100, 2 falon keresztül 10 méterre a routertől még elfogadhatóan tartotta magát, bár a jelerősség öt pálcából 2 volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) gabor7th


gabor7th
addikt

Windows 10 táblagépen okostelefonon van valakinek? Mennyire jó a Win10 ezeken?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#12) Troy.


Troy.
addikt

Köszönjük a tesztet! Jópofa gépnek tűnik!

Kíváncsi volnék hogy a 4GB-os verzió hogy szuperál.

[ Szerkesztve ]

.

(#13) =WiNTeR= válasza gabor7th (#11) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Jelen!

Lumia 930 + Windows 10 Mobile (Preview): pár bug még mindig van, bár fejlesztői változat lévén ez nem is csoda. Sebességben hozza a WP8.1 szintjét, tudásban meg simán lekörözi. Egyedül az Edge böngészővel nem vagyok kibékülve, az IE-t meghagyhatták volna (akár másodlagos böngészőként).

Surface Pro 2 + Win10: bevallom, 8.1 érzetre jobb volt táblagépen (jobb oldali charm bar igencsak hiányzik), a Win10 esetében _nagyon_ elbillent a mérleg a desktop mód felé (a 10 táblagép üzemmódja meg egy rakás fos, teljesen felejtős), de egyébként nincs vele gond, sebességben kicsivel gyorsabb, mint az előd (üzemidőben ugyan az).

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#14) Zsomx válasza gabor7th (#11) üzenetére


Zsomx
csendes tag

Nekem laptopon van, hasít. A ram használattal azért vannak problémáim. Telefonon én próbálgattam a 10-et, már egész jó, bár én a WP8.1-emmel is elégedett vagyok.

(#15) CyberPunk666 válasza =WiNTeR= (#13) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem értek egyet. Szerintem előrelépés a 10 érintés téren is.
A mostani oldalsó bar sokkal többet tud, mint a 8-ban.

(#16) gabor7th válasza =WiNTeR= (#13) üzenetére


gabor7th
addikt

Hát táblagépen nem valami javított Metro van? A 8-nál azt mondták rossz PC-re, de jó táblagépre, akkor úgy tűnik, ezt meg itt cs@szték el...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#17) Kasya


Kasya
nagyúr

Erdekes, pedig kulfoldi forrasokon eros terheles mellett ez is throtlingolt.
A 125k viszont szvsz. teljesen jo ar. Hol lehet ennyiert beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#18) opr


opr
veterán

Ha jól értem, ez egy teljes értékű (x86/64) win10, nem az arm-es verzió.
Akkor viszont nem kevés kicsit az a 4gb ram? Nem is tudom, mikor használtam utoljára olyan gépet, amiben nem volt legalább 8gb ram, úgyhogy nem tudom, mennyire fogja le a teljesítményt. Most is megnéztem hirtelen, a 8gb-ból 1,7 szabad, és nem használom túl a gépet...

A 2gb-osról nem is mondok semmit, egy böngésző 3 tabbal meg egy total commander már megette az egészet, az számomra a használhatatlan kategória.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) XuChi válasza opr (#18) üzenetére


XuChi
addikt

+1

8GB RAM minimum. 4GB pfffff. Kuka.

(#20) Avicularia válasza opr (#18) üzenetére


Avicularia
veterán

2 giga teljesen vállalható ezekben a gépekben. Akkor mit szólsz az 1 giga ramos desktop win-es tabletokhoz?

(#21) margithid


margithid
veterán

Nem rossz, nem rossz, de nem cserélem a T100-at le rá, talán a következő generációra majd.
Nagyobb felbontás nem ártott volna ebbe se már!
Aki a kevés Ram miatt fél a 2 GB-osnál azt megnyugtatom, a win10nek és már a 8-nek is nagyon jó a Ram kezelése, nyugodtan böngészhetsz akár 10 fülön is!
Többek között ezért se látom értelmét a cserének.

(#22) Polllen válasza XuChi (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kicsit elszaladt a ló, nem? :DDD

4GB ram-mal játszani is lehet kényelmesen 2-3 évnél régebbi játékokkal is asztali környezetben. Ez a tablet messze nem erre készült. Jó eséllyel a 4GB-t soha sem fogja kihasználni egy ilyen vas.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) CyberPunk666 válasza opr (#18) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Kár, hogy ilyen határozottan kijelentesz dolgokat, amikről fogalmad sincs és ezzel megvezetsz másokat.

(#24) opr válasza CyberPunk666 (#23) üzenetére


opr
veterán

Vezesd le kérlek, ebből melyik az, amiről fogalmam sincs, de határozottan kijelentettem? :DDD
Ha már ott jársz, azt se felejtsd ki, hogy honnan tudod, hogy fogalmam sincs róla. ;)

Avicularia: ha bárki kérdezi, azt, hogy meg ne vedd. :DDD

De komolyan, ha már x86, akkor szeretném használni is. Tehát nem egytabos böngészés meg stb.
Nézzünk egy olyan felhasználást, ami finoman szólva nem nevezhető extrémnek:
Fusson egyszerre:
- Chrome, 4 megnyitott tabbal (gmail, facebook, ph! lapcsalád, plusz egy random, esetemben ez egy stackowerflow oldal lesz)
- spotify
- skype
- hangouts
- free commander (melóhely, nincs TC licenc :( )

Konkrétan ezek most futnak nálam.
Foglalt memória:
Chrome core: 205mb
gmail: 225mb
facebook: 216mb
mobilarena fórum: 52mb (külön tabon megnyitva, nem hsz-szerk közben)
stacowerflow: 33mb
Böngésző összesen: 731mb
Spotify: 67mb
Skype: 231mb
Free Commander: 37mb
Hangouts: 114mb

Összesen: 1180mb, rendszer nélkül, nagyon-nagyon alap felhasználás esetén.

Vegyük észre, hogy jófej voltam, nincs nyitva egy nyüves youtube se, se office, se semmi hasonló. Valszeg anélkül, hogy használhatatlanra lassulna a 2gb verzió, nem is lehet.
Nem fut a háttérben frissítés, antivirus, stb.

Ez alapján azt mondanám, hogy a 4gb verzió is erős megkötésekkel javasolt, csak és kizárólag tartalomfogyasztásra, minimális multitaskinggal.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#25) Blyan


Blyan
félisten

Nekem az előd van, az itt bemutatott változat szvsz nem igazán előrelépés, a 4 gigás változat már inkább.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#26) CyberPunk666 válasza opr (#24) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

"A 2gb-osról nem is mondok semmit, egy böngésző 3 tabbal meg egy total commander már megette az egészet"

Az, hogy fogalmad nincs róla pedig onnan tudom, hogy van egy t100-as gépem. A fenti kijelentés egyszerűen nem igaz, csak nem tudod, hogyan működik a Windows memória menedzsmentje.

[ Szerkesztve ]

(#27) MaCS_70 válasza XuChi (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazán ízléses, kulturált véleménynyilvánítás. :(

Jelenleg az alap, 2 GB-os T100-ast használom, immáron két éve. Soha nem volt memóriahiány.
Az irodai gépemben szintén 2 GB RAM van. Tökéletesen elég.

Partneremnél 4 GB RAM-mal szerelt PC-k futnak vitruális gépekkel. Nincs panasz.

A Windows 8 óta nagyon ügyes a memóriakezelés. A 7-en még időnként volt gondom az akkori 4 GB-ommal, szinte azonos szoftverkészlettel és hangyányit gyengébb processzorral a 8/10 hibátlan.

Persze ki mire használja, de a T100 jellemző felhasználási körében a 2 GB is szépen elegendő.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#28) tlac válasza CyberPunk666 (#15) üzenetére


tlac
nagyúr

Nem értek egyet. Szerintem előrelépés a 10 érintés téren is.
A mostani oldalsó bar sokkal többet tud, mint a 8-ban.

semelyik mondatoddal nem értek egyet :D
sokkal rosszabb lett a 10 tableten, itt össze is foglaltam, hogy mi a gondom vele

(#29) Zsomx válasza XuChi (#19) üzenetére


Zsomx
csendes tag

2 éve 4GB ramos laptopot használok. Teljesen elégedett vagyok vele, még a GTA 5 is szépen fut (nem beszélve azokról a progikról amik a munkához kellenek), pedig nem egy hűde-hűde komoly gépvolt akkor sem amikor megvettem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#30) Kasya


Kasya
nagyúr

Tényleg érdekelne jó lehet megvenni a nagyobb variánst az említett áron, mert barátnőmnek nagyon kellene egy ilyen .

(#31) Polllen válasza Kasya (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Idézet a cikkből:

"Az új Asus Transformer Book T100HA november végén érkezik a hazai piacra"

Milyen nap van ma? Na ugye. :) Türelem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) opr válasza CyberPunk666 (#26) üzenetére


opr
veterán

Szerkesztettem, nézd meg. Az alapján írtam. Érdekelne, hogy a windows memóriamenedzsmenjte hogy oldja meg, hogy az adott programok negyedannyi ramot egyenek. Biztos szól benne a vectoroknak, hogy gyerekek, kapjátok már össze magatokat, elég nektek a 16 bites int is! :K ;]
Sőt, maga Ballmer megy oda a fejlesztőkhöz, ha nem figyelnek a paddingra, hogy az utolsó kbyte-ot is kipasszírozzák a dologból, ugye? :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) hcs89 válasza opr (#18) üzenetére


hcs89
csendes tag

"Most is megnéztem hirtelen, a 8gb-ból 1,7 szabad, és nem használom túl a gépet"

Nem túl erős használattal azt hogy sikerült összehozni? :D

(#34) MaCS_70 válasza opr (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valahogy megoldja. Lehet, hogy Balmer vagy Székelyné szelleme lakik minden RAM-modulban, de a 8 óta tényleg érzhetően jobb lett a memóriakezelés.

Böngészni, Office-t használni, levelezni, egyéb, nem kifejezetten RAM-igényes programokat futtatni a 2 GB is untig elég. A Chrome-ban úgy 30 nyitott fülnél kezdtem érezni a lassulást -- aztán jött a Great Suspender, és ezt is megoldotta.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) CyberPunk666 válasza opr (#32) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

oltogatsz, ahelyett, hogy utánanéznél.
:)

Legyen szép napod.

(#36) opr válasza CyberPunk666 (#35) üzenetére


opr
veterán

Jó, de minek nézzek utána? Most csak ezért nem fogok kivenni a gépemből 6gb ramot, hogy meglássam, amit tudok, hogy rohadtul belassul.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) CyberPunk666 válasza MaCS_70 (#34) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A foglalt ram nagy része csak gyorsítótárazás és nem adott program foglalja le.
Az előtöltés nem igazi ramfoglalás.

T100-on indítás után 900 mega ram foglalt. Pedig ugyanaz van rajta, mint a nagy gépen, ahol 2 giga.

(#38) CyberPunk666 válasza opr (#36) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

facepalm

(#39) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Remélem a tapin javítottak az elődnél nagyon béna. (ráklikkelés)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#40) MK VII


MK VII
veterán

Teljesen korrekt ez a gép.. Nekem nagyon tettszik..

Nem tudom mi a probléma egyeseknek egy ilyen tabnál a 4gb memóriával!

Chrome 20 lappal nyitva, két youtube meg miegymás. 8 program fut. VLC, tesztprogramok, stb.
4gb ramból 3,3gb foglalt..

Egy ilyen kis tabon ki az az ökör állat aki ennyi mindent futtat egyszerre?

Hagyjuk már ezt a nem elég 4gb ram, mert befonom a mellszőröm..

(#41) Polllen válasza MK VII (#40) üzenetére


Polllen
nagyúr

"Hagyjuk már ezt a nem elég 4gb ram, mert befonom a mellszőröm.."

Szerintem ezzel youtube-n egész jól megélnél..

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#42) MK VII válasza Polllen (#41) üzenetére


MK VII
veterán

Ezen elgondolkozom.. :D

(#43) Kasya válasza Polllen (#31) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezen lényeges mondatot nem fogtam fel valahogy...pedig olvastam. Az ára valahogy elvarázsolt és jobban felizgatott. :B
Köszi a választ ;)

(#44) davidsone válasza MK VII (#42) üzenetére


davidsone
addikt

én megnézném :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#45) isti215


isti215
tag

Kifejezetten tetszetős készülék.Már a sima t100t-vel sem volt bajom viszont ez az alumínium ház sokat dob rajta.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#46) CyberPunk666 válasza rudi (#9) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem mérted meg véletlenül az sd kártyaolvasó sebességét? Az előző széria egyik gyenge pontja volt, hogy hiába raktál bele gyors sd kártyát, nem hasított úgy, ahogy kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#47) rudi válasza CyberPunk666 (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mértem, asszem nincs is gyors microSD-m... majd ha lesz kereskedelmi forgalomban lévő verzió, megszervezzük a mérést.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

ASUS? Akkor minden ellenségemnek ajánlom +++!
Soha semmivel nem szívtam, szívok annyit, mint ezzel a fos márkával. (vannak papírjaim, nem a levegőbe beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#49) CyberPunk666 válasza Rodi 4.80 (#48) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ez alapvetően egy jogos felvetés, de erősen termékcsoportfüggő náluk.

Vannak olyan területek ahol jót alkotnak és kimondottan ajánlott és van ahol messze kerülendők :/

[ Szerkesztve ]

(#50) CyberPunk666 válasza rudi (#47) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Rendben, majd nézek külföldi teszteket, hátha megmérik / megmérték valahol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.