Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rambustibi


rambustibi
őstag

Még jó, hogy lehet kapni :D

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#2) DeSanto válasza rambustibi (#1) üzenetére


DeSanto
őstag

Annyira nem is drága.
Sok középkategóriás alaplapot láttam 100k felett.

(#3) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Szerintem se vészes az ára, én 130-140k-ra tippeltem.

mondjuk ez "csak" a Formula :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4) tha_answer


tha_answer
őstag

ennyiért más laptopot vesz XD

mit tudhatnak ezek???

csak a tuning miatt kerülnek ennyibe?

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Abu, nem azt mondtad pár hónappal ezelőtt, hogy 100k alatt nem nagyon lesznek x79-es lapok...? :U vagy az csak pánik keltés volt, hogy meg se várjuk a platformot és vegyünk Bull-t.
Ahhoz képest, hogy ez egy high-end lap 99k.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) rambustibi válasza tha_answer (#4) üzenetére


rambustibi
őstag

Minőségibb anyagokat is tartalmaz a lap

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#7) Srodney válasza adamssss (#5) üzenetére


Srodney
senior tag

ez a lap nem is high-end....az ára is tükrözi,lehet hogy cool,és II.blood stephenek veszik...de aki I.(azaz első)vérpesta akar lenni annak majd jönnek igazán ütös lapok 150k-300k környékén... :U :K

(#8) Normi™


Normi™
őstag

Az x16/x16 az mennyire reális?Az integrált pcie vezérlő úgyis csak x8/x8-at tud sli-ben.Vagy az újabbakban már 16x/16x sli támogatás van,nem találom sehol a neten?

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#9) Zeratul válasza Motion_Blur (#3) üzenetére


Zeratul
addikt

Ennyiért szerver lapot kapni, annak meg kicsit több szolgáltatása van.

(#10) peterm711


peterm711
aktív tag

És eltűnt az ocsmány ventilátor is a chipsetről :K

(#11) Zeratul válasza peterm711 (#10) üzenetére


Zeratul
addikt

RoHSnek hála meg is lesz az eredménye.

(#12) MPowerPH válasza Srodney (#7) üzenetére


MPowerPH
félisten

Már itt van, a Rampage IV Extreme lesz az abszolút csúcs, és az sem kerül 150k -ba... 150k fölött csak az EVGA SR3 -as lapja lesz, de az két procis, ellenben asztali felhasználásra, tuningra kihegyezve.

Zeratul: Kit izgat, hogy a szerver lapok mibe kerülnek?! Azok olyat nem tudnak, mint ez itt. Tuninra van kihegyezve, főleg extrémre. Itt ezt fizeted meg, és az OC-hez szükséges feature -öket. Szerver oldalon máson van a hangsúly. Minőségre mindegyik oldal ugyan azt nyújtja, az abszolút csúcsot.

Normi01: Az annyira reális, hogy készpénznek veheted. A prociba vannak integrálva a Pci-e sávok. 32db áll rendelkezésre, tehát a 16x/16x az pont megvan.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#13) Jhonny06 válasza Srodney (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Dehogy jönnek 150-300k környékén.. ahogy írták, ezek a modellek a felső kategóriát képviselik. Lesz ennél drágább lap, de nem jelentősen. Az eddigi legdrágább deszka fénykorában se volt 150k-nál több (P6T7 WS Supercomputer), sőt.

[ Szerkesztve ]

(#14) adamssss válasza Srodney (#7) üzenetére


adamssss
veterán

300k. Keresd meg gyorsan azt a gyógyszert. Neked mi a high-end?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) zazahoho


zazahoho
őstag

Viszonylag korrekt áron van,az elődje sem volt olcsóbb megjelenésekor,a forint árfolyamáról nem is beszélve.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#16) Bogyó bá' válasza peterm711 (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az olcsó árba már az sem fért bele... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#17) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Úristen, ez az összeg... és ez csak a herélt változat :))

"ebből hat darab kínál 3.0-s felületet (kettő a hátoldalon, kettő pedig alaplapi kivezetés formájában)." A hátoldalon nem négy van (kép szerint)? Meg aztán 2+2<6... :)

[ Szerkesztve ]

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#18) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Hmm. Szép darab! A R4E-t kíváncsian várom már.

(#19) Seikai


Seikai
aktív tag

Remélem mind a 4 pcie slot elektronikusan 16x-osan van befűzve..... oda akarom rakni a 2 kártyámat sli-be ahová csak akarom és működjön a 16x/16x :K ennyi pénzért elvárhatná az ember :)) mikor szoknak már le róla a gyártók ha van sávszél akkor ne kössék már 3. vagy 4. pcie slotot 8x-osra.....

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#20) Normi™ válasza Seikai (#19) üzenetére


Normi™
őstag

Az előző generációs intelek is befolyásolták,az új architektúra már nem?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#21) Raucher


Raucher
tag

Lassan minden a processzorba van integrálva, ami számít a gép sebességében.

Talán hatékonyabb a teljesen hardveres OC. Olcsóbb alaplap, eggyel drágább processzorral. (Persze, a küzdelem öröme elmarad az utolsó 0,01% teljesítménytöbbletért.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#22) sniper elite


sniper elite
senior tag

Szerintem lehúzás egy alaplapot 100k környékén adni, eddig 2 alaplapot vettem 100k fölött és egyik se volt annyival jobb mint egy 50-60k-s lap. Valahogy nem értem az Asus gyártót, hiszen ha 60-70k körül adnának egy ilyen alaplapot jóval többet adnának el belőle.A 150k-s alaplapok meg már parasztvakításra jók másra nem nagyon.

(#23) MPowerPH válasza Raucher (#21) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez téves állítás. A processzort tápolni kell, és a VGA kártyákat is. A memóriának kell a stabilitás, és a jó összeköttetés a prcesszorral. Piszkosul nem mind1 az alaplap, az extrém mértékkel akarsz tuningolni. Attól, hogy eggyel erősebb procit veszel, még ugyan ott vagy, ha csak órajelbeli különbség van, és nincs szorzó lock.

sniper elite: És akkor a Giga lapok? Azok mire jók? Ott a tölténytárakat kell megfizetni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24) Raucher válasza MPowerPH (#23) üzenetére


Raucher
tag

Természetesen ennek a lapnak, az extrém húzásnál van (lehet) értelme.
Mármint csak ott. (Meg dicsekedni lehet vele.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#25) MPowerPH válasza Raucher (#24) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pontosan. :) Arra is van szánva, a gyártó sem titkolja, mi a célközönsége. Bár a többség oda egyébként is az Extreme -et fogja használni. A Formula-t többen fogják otthoni használatra vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#26) Normi™ válasza MPowerPH (#12) üzenetére


Normi™
őstag

Értem,csak azért kérdeztem mert ezt még nem láttam nagyon sehol és az előző 750-es i5-ben amim volt korlátozott volt 8x/8x.Köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#27) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem abszolút szimpi a PCI slot hiánya. Egyszerűen felesleges. PCIe x1 sokkal jobb rá.

⭐ Stella

(#28) Seikai válasza MPowerPH (#23) üzenetére


Seikai
aktív tag

drága vs olcsó lap: volt giga ud7 evga és asus stb. 1366 lapom is 24+ meg digitális ultrabrutál fázisokkal ellátva mostmeg az asrock extreme 6-on amin fele ennyi sincs 300-400Mhz-el felljebb tudom húzni a procit alacsonyabb feszen LOL ráadásul memó problémáim sincsenek ud7-esen volt pl. akármelyik bios volt rajt :U

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#29) MPowerPH válasza Seikai (#28) üzenetére


MPowerPH
félisten

"300-400Mhz-el felljebb tudom húzni a procit alacsonyabb feszen "

Hiszem ha látom... ;] Ne haragudj, de ez még viccnek is rossz, szerintem töröltesd ezt a mondatodat.

Akkor miért nem mindenki az extreme 6-al csinálja az extrém tuningot? Ott majd csak Rampage -et látni. Olyanod volt már? De akkor szólok Subarunak, hogy szerváljon egy olyat, akkor meglehet a 7GHz is, ha most a szar rampage -ben csak a 6.7 sikerült. ;]
Most 4GHz-n használod a 930-ast? Akkor az UD7-ben csak 3.6GHz ment? :DDD
Azt már most látom, hogy nem volt még ilyen komoly lap a kezedben.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30) #19617792 válasza radi8tor (#27) üzenetére


#19617792
törölt tag

hát, de még elég sok TV-tuner és hangkari van PCI-ba. :D

(#31) raziel01


raziel01
veterán

Ezek után megértem miért mondják a konzolosok, hogy milyen buták a PC-sek. (nincs konzolom)
Sima 25k-s alaplappal 1 Ghz-et húztam a procimon és már 4 éve megy hiba nélkül.
100k-s lap pénisz növelésre van semmi másra. De ha valakinek az jelenti a boldogságot, hogy pár Mhz-el többet hoz ki a procijából akkor hajrá.

(#32) Seikai válasza MPowerPH (#29) üzenetére


Seikai
aktív tag

Én nem kívánok vitát nyitni veled és ne is személyeskedjünk :U Tény, hogy nem ment bennük a 930-as úgy ahogy kéne és az asrockban pedig igen, milyen érdekes :D Lehet a 980-al vagy 990-el nem lett volna gond még azt is meg merem kockáztatni, hogy 1-es 920-asokkal sem lett volna gond, de nekem volt és jó lenne ha nem hazudtolnál meg engem mi is volt a kezemben. :U

A szarkazmusodat meg fektesd inkább 1 szakmai topikba minthogy ide fecséreld :)
Remélem nincs harag, nem kell nekiesni a másiknak :K

"300-400Mhz-el felljebb tudom húzni a procit alacsonyabb feszen " ezt meg nem vonom vissza mert így is volt :R

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#33) MPowerPH válasza Seikai (#32) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont az miatt a mondatod miatt nem tudlak komolyan venni. Szvsz, nonszensz, user error.
És nem személyeskedtem. Azt tudom, hogy az Asrock egyszerűbb lap, így sokkal könnyebb megtalálni a jó beállítást. Igazából nincs is sok variáció. Míg a komolyabb lapoknál van pár plusz feature, ami ha nem úgy áll, akkor nem megy a dolog. Ezt személyesen is tapasztaltam, amikor a Rampage a kezembe került. Először 4.5GHz-nél vége volt, nem tudtam hova állítsam, míg az előző lapom, ami jó volt, de sokkal szerényebb, tudta a 4.8GHz-t is a procival. De pár óra alatt megértettem a lap működését, és az után bizony kitapostam vele az 5GHz-t is. Azt hiszem Te is ebbe a gödörbe estél bele. ;)

Don't Tread On Me

(#34) Daywalker válasza Day 'n' Nite (#17) üzenetére


Daywalker
addikt

Te nyerted a mai versenyt:) Igen, 4 van hátul;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#35) WayneGace válasza Srodney (#7) üzenetére


WayneGace
őstag

Erről az jut eszembe, amikor orosz milliárdosok beszélgetnek.
Az egyik mondja: -Ezt nézzétek! 5000 euróért vettem ezt a nyakkendőt Párizsban.
Mire a másik: -Hülye vagy? Itt a sarkon 10000 euróért is megvehetted volna.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#36) jim_raynor70 válasza MPowerPH (#12) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

40 sav lesz abban.

"A "Queue, Uncore & I/O" szekció tartalmazza a PCI Express sávokat, melyekből összesen 40 darab található a processzorban."

(#37) Mr.Csizmás válasza sniper elite (#22) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

40-50 fölött nem éri meg, egyszerűen nem kapsz annyi többletet 2x annyi pénzért.

(#38) radi8tor1 én meg 22k-ért, és van CF ugyanúgy. ;]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még szerencse, hogy 50-ért vettem az R3E lapomat. ;] (használtan)

⭐ Stella

(#39) Angel1981 válasza DeSanto (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

+1
Nekem is kellemes csalódás volt, hogy még 5 számjegyű az ára. :)

(#40) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hja, de neked nem ilyen procid van benne. :P

⭐ Stella

(#41) Zeratul válasza MPowerPH (#33) üzenetére


Zeratul
addikt

Kemény 200 MHz-ért pontosan hányszorosát fizetted ki az előző lapnak?

(#42) kpal


kpal
veterán

szép deszka. :)

(#43) MPowerPH válasza jim_raynor70 (#36) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, de abból csak 32 sávot lehet használni grafikai célokra. :)

Zeratul: Hát, nem csak a 200MHz-ért. A nitros tuningot már nem bírta volna a Bloodrage. 20k-val fizettem érte többet, ami a teljes ár 1/3-ada. Mert nem egyből a boltba kell rohanni...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#44) MPowerPH válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azért egy Asrock -ot ne próbáljuk már egy lapon említeni az R3E-vel. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#45) Mr.Csizmás válasza MPowerPH (#44) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

felhasználás szintjén: megy a gétéánégy. pipa. megy a béefhárom. pipa. videorender gyors. pipa. lightroom render se dől bele.

ezért nem fogok egy hype-márkát venni, túlárazott átlagminőségű termékcsaláddal.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) radi8tor válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos nem csak hype márka ez. Ha neked is i7-980-ad lenne, akkor rájönnél hogy Asrock nem való alá. DFI-t cseréltem le erre, mert nem volt hajlandó a megfelelő memóriakezelésre.

⭐ Stella

(#47) Mr.Csizmás válasza radi8tor (#46) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de nincs szükségem a 980 teljesítményére, mert a fentiek (game+render+képszerk) megfelelő a jelenlegivel. lehet gyorsulna, sőt biztos, de szimplán jóval többe kerül, mint amennyi pluszt kapok a felhasználói oldalon (gyorsabb render pl.)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) MPowerPH válasza Mr.Csizmás (#45) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól beszélsz egyébként. De az, hogy átlagminőségű, azt cáfolnám. :)

Don't Tread On Me

(#49) Mr.Csizmás válasza MPowerPH (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bocs, az átlag asus cuccokra gondoltam. lehet a felsőkategória jobban van megtervezve, mint a proli - ezt fényképezőgépeknél már tapasztaltam :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#50) Zeratul válasza MPowerPH (#48) üzenetére


Zeratul
addikt

Hosszút távon 7/24-ben full terhelésen derülne csak ki hogy milyen a minősége. Addig mindenki azt hype-ol amit akar. Azért szoktam a szerver lapokat felhozni mert azok erre vannak tervezve. Hasonlóan mint a 400 méteresre tervezett autó nem lesz jó megbízhatósági versenyre. A LN2 meg megint más történet, mert lehűlés és felmelegedés az RoHS forrasztásokat megöli, otthoni tuningolók 99% megelégszik a léghűtés adta lehetőségekkel és HW moddot is nagyon kevesen csinálnak. Filléres moddal lehet a olcsó lapokból is nagyon jó stabil tuningolható lapokat csinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.