Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

ASUS O!Play és moServices összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) gojko.m válasza zsolti66 (#3400) üzenetére


gojko.m
senior tag

Milyen pendrive-ot használsz? Csak azért kérdem, mert engem a 8GB-os Kingston szivatott már meg. Az 1 és 2GB-os pendrive-okkal gond nélkül tudtam frissíteni a lejátszót. Úgy tűnik, néha a nagyobb méretűekre hibásan másolódnak fel az adatok. :F

(#3402) bundaskutya válasza zsolti66 (#3400) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Szia!
Az elmúlt 1 héten jó pár firmware-t kipróbáltam, de mindig vissza tudtam tenni a gyárit (1.41P), bár nekem R1-em van.
Pendrive be,majd kikapcs, kihúz. Reset gomb nyomva, visszadug, 2-3mp után mikor kiírja a firm cserét, gomb elenged és végig megy a folyamat.
Semmi gondom nem volt vele, de most a rádiós dolgom miatt én feltettem amit te le akarsz szedni :)

Esetleg próbáld meg újból leszedni a gyári firmware-t és felmásolni, vagy egy másik pendrive-ot is kipróbálhatsz.

Egyébként simán elindul az amp 8-cal?

(#3403) bundaskutya válasza gojko.m (#3401) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Nekem 16GB-os pennel nem volt gond (Sandisk)

Gojko, köszi az Internetrádiós progit, bár már tegnap nézegettem, de csak ma sikerült beállítanom a cuccot, ahogy akartam. Firm csere után amp r8-on.

Végül is van benne Remote Controll, meg Capture TV, így akár TV nélkül is lehet egy kicsit bajlódni vele. Bár amire és ahogy szerettem volna használni, az nem jött be, mert ügyfélnek kellett volna...., de egy internetes rádió közel ennek a cuccnak a duplája.
De majd próbálok egy Königet, az talán olcsóbb kategória.

Ha valakit érdekel van 3db HPR-R1 lejátszóm, bontatlan :DD

[ Szerkesztve ]

(#3404) gojko.m válasza bundaskutya (#3403) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az egyik szobába én is szeretnék valamilyen internetrádiós megoldást. Az o!play nálam is azért esett ki, mert ha nem távolról szeretném vezérelni, akkor használatához mindenképp szükség van képernyőre. Egy egyszerűbb digitális kijelző sokat dobna az ilyen irányú felhasználáson.
Alternatív megoldásként, egy olcsóbb (HDP-R1 árkategóriás) tablet-en gondolkozom. De egy kicsit bizonytalan vagyok, hogy milyen lenne a hangminősége, mennyire lenne kényelmes a használata?

A pennel kapcsolatban előfordulhat, hogy az enyém selejtes. De azért mertem felhozni, hogy esetleg okozhat ez is problémát, mert mástól is hallottam már, hogy a frissítés ezen bukott meg. Lehet hogy nem a pendrive mérete számít, csak többen is hibás darabokat fogtunk ki. De végül is, így már nem egyedi esetről van szó...

[ Szerkesztve ]

(#3405) Gabesz_23


Gabesz_23
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék.
Vettem egy tp-link routert (WDR3600), amely képes az USB-n rákötött külső vinyót FTP- vagy Media serverként működtetni.
R1-en (1.41p) Upnp látom a megosztott meghajtót (1TB WD Elite), el is indul a film lejátszása, de 2GB-nál nagyobb filmeknél teljesen megzavarodik. Pl. Egy 720HD filmre 2047MB-ot ír méretre, valójában pedig ettől jóval nagyobb az mkv fájl. Minőségi hiba nélkül lejátssza, de a képernyő közepén előjön egy "eszköz eltávolítása" ablak, melyre csak OK-val tudok válaszolni, vagy leállítom a filmet.
PC-n simán elérem a háttértárat Wifin keresztül is és a lejátszás is gond nélkül megy.

Tudna valaki segíteni?
Köszönöm

(#3406) zsolti66 válasza gojko.m (#3401) üzenetére


zsolti66
csendes tag

Szia! Lehet gond a pendrive mert 16gb-os Kingstone.Emlékszem mikor feltettem 1gb-os Kingstonom volt de már nincs meg.Filmeket beolvas róla de ezt nem.Mindenesetre köszi a tippet,márcsak szereznem kell egy pendrivet.

(#3407) zsolti66 válasza bundaskutya (#3402) üzenetére


zsolti66
csendes tag

Szia! Most fogok majd kipróbálni egy másik pent ha sikerül szereznem.Végül is mondhatom ,hogy simán elindul ha nem nézem azt ,hogy indulhatna kicsit gyorsabban is és nem kéne azt várnom,hogy az usb-t leválassza.Gyakorlatilag nincs wifi bár ez engem nem zavar mert a hd filmek miatt bevezetékeltem.Lejátszás tökéletes,felirat kezelés szuper minden tekintetben, dőlt betű,szín választás és elhelyezés helyén van.Internetrádió közepes mert kevés a magyar,bár ahogy olvasom kéne hozzá valami progi.Youtube elérhető de most már nem tudja lejátszani a fájlokat pedig eleinte ment.Mióta megpróbálta fw-ét cserélni nem tudom a hálózaton megosztott filmeket elérni win7-ről.Lehet bekavartam neki.Ezért gondoltam a cserét de eddig nem jött össze.

(#3408) bundaskutya válasza zsolti66 (#3407) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Sajnos a YouTube nekem sem megy. (amp r8)

Az RSS Ex szolgáltatásban, az online filmeket, illetve a linkek bemásolását a Media Rendererrel próbálta már valaki, vagy az korábban működött, mert nem megyen... :(

(#3409) gojko.m válasza bundaskutya (#3408) üzenetére


gojko.m
senior tag

Valami tényleg történt a youtube-bal, de a modul frissítése után újra működni fog (itt is írják).

RSS Ex inkább az oroszok számára készült. Némelyik videó megosztó működik, némelyik nem (pl. most már az ebben lévő youtube sem). Media Renderert még nem használtam, de talán az Software for IPTV and Web Radio progi is tartalmaz renderer funkciót (habár azt sem próbáltam). Az XSPF Browser viszont jól működik. Ebbe lehet .m3u formátumú médialistát összeállítani és így itt is lehet online rádió és tv csatornákat megnézni (csak sokat kell navigálni, míg ezt a funkciót elérjük).

(#3410) gojko.m válasza zsolti66 (#3407) üzenetére


gojko.m
senior tag

Az amp r8 pohd-nál lehet gyorsítani az indításon, ha kikapcsolod az automatikus fájlbeolvasást:
Beállítások > Rendszer > Fájlok beolvasása a tárolóeszközről > Automatikus beolvasás kikapcsolva

(#3411) gojko.m válasza zsolti66 (#3407) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ha több magyar rádiót akarsz hallgatni, mint amit SHOUTcast keresőjével találsz, akkor valóban érdemes a Software for IPTV and Web Radio POHD & HD2 Skin progit bevetni. Ezzel kedvedre adhatsz hozzá rádió adókat például az itt találhatók közül. Ráadásul a főmenüből érheted el a webrádió listádat.

[ Szerkesztve ]

(#3413) zsolti66 válasza gojko.m (#3410) üzenetére


zsolti66
csendes tag

Hali! Aut. indítás kivan kapcsolva.A rádiós rész érdekelne ha letudnád írni egyszerüen.Nem kenem-vágom annyira a témát.Egyébként most próbálta frissíteni,sikertelenül.Marad az r8.Kikapcsolás nálad megy rendesen?Nekem nem kapcsol ki ha a tv-ét átkapcsolom.Mindíg meg kell várni a végét.Néha meg magátol bekapcso. Őrület!!!

(#3414) bundaskutya válasza zsolti66 (#3413) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

letöltöd ezt és felrakod a gépedre:
[ehunnan e]
(az elején a mos3-at is fel tudod vele rakni)

install radio, aztán radio grabber
ezzel a progival kiolvashatod a rádiólistát, illetve amiket kiválasztasz, azt visszatöltöd
azt jó napot :)

[ Szerkesztve ]

(#3415) -Speedy-


-Speedy-
csendes tag

sziasztok! az normális, h 1Tb-s ASUS 2,5"-os hdd-re a HDP-R1 azt írja, hogy "Bad disc - Eject?" NTFS fájlrendszer lehet a ludas? vagy a médialejátszóval kellene formáznom a hdd-t? előre is köszi a segítségeteket.

(#3416) Fernet válasza -Speedy- (#3415) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem tudom mi lehet a gond nálad, csak azt tudom, hogy mi nem. Nálam is NTFS-re van formázva a 2TB-os Samsung Story és nincs ilyen probléma.

Mindkét porton (USB / USB+ESATA) ezt csinálja?

(#3417) gojko.m válasza -Speedy- (#3415) üzenetére


gojko.m
senior tag

Esetleg, megnézhetnéd a vinyódat egy hdd ellenőrző programmal (pl. Hard Disk Sentinel).

(#3418) -Speedy- válasza Fernet (#3416) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

igen, mindkét porton ez a jelenség. a vinyón 2 usb csatlakozó lóg, a vékonyabb kábel a plusz energiaellátás miatt van, csak ha szükséges. kipróbáltam minden variációt a keábelekkel, aztán laptopon újraformáztam, de ugyanaz.

pc-ről másolva tökéletes minden, de az oplay nem látja.

amúgy érdkes, hogy a bootcode-t nem mutatja meg, ha a leírt módon (stop aztán play a főmenüben) próbálom. máshogyan nem lehet előcsalni?
belső menüben megtaláltam, h a bootcode vége 18. vajon segítene, ha erre feltenném az 1,38-as fw-t ?

(#3419) -Speedy- válasza gojko.m (#3417) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

bepróbálom, köszi :)

(#3420) -Speedy-


-Speedy-
csendes tag

HD Sentinel 100% ra hozta ki a vinyót.
van egy plusz partició rajta, az Asus Webstorage programnak, ami nem törölhető, és előbbre van a meghajtó betűjele, mint a tárterületé. ezt próbáltam megváltoztatni, az sem segített. :W
1.38-as fw felkerült, de semmi változás. :(
van további 5letetek?

(#3421) gojko.m válasza -Speedy- (#3420) üzenetére


gojko.m
senior tag

"van egy plusz partició rajta, az Asus Webstorage programnak, ami nem törölhető, és előbbre van a meghajtó betűjele, mint a tárterületé"

Ez a progi mire való? Kötelező, hogy ott legyen a vinyón? Ha nem, akkor megpróbálhatnád linux alatt újra-partícionálni. Én a GParted nevű progit használom erre.

(#3422) bundaskutya válasza -Speedy- (#3420) üzenetére


bundaskutya
csendes tag

Én feltenném a legújabb firm-t, Verzió 1.41P ez 2012.05 hó-s. asus.hu-n megtalálod.
Az 1.38-as meg egy évvel korábbi. A merevlemezed mennyi idős?
Újabb mint a lejátszód? csak mert a frissítések között lehet, ami már vezérli az újabb vinyókat...

Ott van egy pdf-es állomány a támogatott merevlemezekről, esetleg kukkants bele abba is.
(Devices Supported list of O!Play HDP-R1)

[ Szerkesztve ]

(#3423) -Speedy- válasza gojko.m (#3421) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

ez az asus webes megosztó progija lehet. nem engedi leszedni, azon a partíción a menüben sem látom a "formázás" parancsot. elraktam a betűjelét az abc végére, nehogy azt akarja az oplay beolvasni.
linuxhoz homály vagyok, winxp-vel kellene megvívnom ezt a csatát. Partition Magic 8.0? próba cseresznye.

(#3424) -Speedy- válasza bundaskutya (#3422) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

1.38-at találtam legújabbnak titulálva. köszi, megnézem az 1.41-et.
amúgy láttam 1.38 mod-ot....az miben másabb a sima 1.38-tól?

(#3425) -Speedy- válasza bundaskutya (#3422) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

az asus hdd 1 hetes, az oplay az öregebb. most szedem az 1.41p-t
hamarosan kiderül mit csinál vele :)

(#3426) -Speedy-


-Speedy-
csendes tag

az 1.41p-vel nem ír ki bad disc-et, de nem tölti be a hdd-t.
ha ez előrelépésnek mondható akkor haladunk.
lehet, h túl új a hdd?

asszem itt megállok, és megvárom az újabb frissítést.

(#3427) Vladi válasza -Speedy- (#3426) üzenetére


Vladi
nagyúr

asus firmware...

Próbáld pc-ben ext2-3-ra formázni. Nekem tv pro leformázta, na onnan lefagyott vele. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3428) -Speedy- válasza Vladi (#3427) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

exFAT- vagy ntfs ez a két választásom lehet.
vagyis egy, mert exFAT-ot nem tud az xp, nem is értem minek van a menüben

visszafejlesszem a fw-t?

(#3429) dashed válasza -Speedy- (#3428) üzenetére


dashed
senior tag

Azt kene megnezned, hogy nem e guid-os a particios tablad..
Nalam guid miatt nem latta a vinyot az asus. Hiaba volt ntfs particio is a lemezen.

Ha igen akkor ujra kell formazni MBR-esre.

(#3430) -Speedy- válasza dashed (#3429) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

Huha, ez nekem magas. Tudnál segíteni, hogy ezt mivel tudom megnézni, és átparticionálni? Nekem a guid és az MBR is idegen kifejezés :U

(#3431) gojko.m válasza -Speedy- (#3423) üzenetére


gojko.m
senior tag

Azzal hogy winXP alatt megcserélted a meghajtó betűjeleit, még nem cserélődik meg a két partíció. Ha jól gondolom, hogy a webes megosztó progi az elsődleges partíción van, akkor ez is okozhatja a problémát. Tudtommal, csak az első partíciót látja a lejátszó.

A GParted-et nevezhetjük a Partition Magic linuxos változatának is. :) Azaz mindkettővel tudsz hdd-t particionálni. Azért előtte ajánlanám, hogy nézz szét a neten (pl. Wikipédia) partíció, particionálás témakörben...

(#3432) -Speedy- válasza gojko.m (#3431) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

én is íyg logikáztam a particióknál. át kellene valahogyan ugrani az a webes sz*rt.
hm...linux..... xp-m van ilyenkor mi a teendő?

(#3433) Vladi válasza -Speedy- (#3432) üzenetére


Vladi
nagyúr

gparted live cd/usb ;)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3434) dashed válasza -Speedy- (#3430) üzenetére


dashed
senior tag

Start menu / search / beirod= manage / disk management ful / az adott merevlemezen az also negyzetben "disk x" jobb klikk / volumes ful alat írja hogy guid, vagy MBR

Ha magyar a wined akkor valahogy megtalalod, nincs magyar winem.
De egy particio manager progi is megmondja egesz biztosan.

Vladi gparted live cd/usb-je jo is lesz pl :)

[ Szerkesztve ]

(#3435) -Speedy- válasza Vladi (#3433) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

köszi, de lassítsunk kicsit. ez a gparted xp alatt futni fog? linuxom nincs

(#3436) Vladi válasza -Speedy- (#3435) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem. Ez live rendszer. Vagy cd-re vagy usb-re teszed, akkor arról elindul a géped. Maga a program partícionáláson kívül mást nem is tud.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3437) dashed válasza -Speedy- (#3435) üzenetére


dashed
senior tag

live cd/usb.. Tehat usb-re kell rakni, vagy kiirni cd-re es majd errol bebootlolni.
Kapsz egy alap linuxos feluletet amin elindul a gparted progi.

Elso korben nezd meg, hogy nem guid-os e veletlenul a vinyod.
Ha nem, tehat MBR-es akkor johet a gparted. Ha nincs erre az asus valamire szukseged, delete es hozzaadod a meglevo particiodhoz a szabad teruletet amit a torles utan kapsz.

El lehet rontani, tehat ha nem vagy tisztaban vele inkabb kerj meg valakit, vagy olvass utanna picit.

(#3438) -Speedy- válasza dashed (#3437) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

oké srácok, értem de ez a hdd nekem egy 2,5"-os külső vinyó. akkor is uyganez az eljárás?
tehát legyen rákötve a külső vinyó a gépre, és usb-ről a gpareted segítségével induljopn a pc?

(#3439) Vladi válasza -Speedy- (#3438) üzenetére


Vladi
nagyúr

Lényegében.
De azért próbáld ne a rendszervinyót formázni. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3440) -Speedy- válasza Vladi (#3439) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

Nem bootolt be pendriveról, csak a kurzor villogott hosszú percekig. visszaviszem gariba....hátha

(#3441) gojko.m válasza -Speedy- (#3440) üzenetére


gojko.m
senior tag

Hogy formáztad meg a pendrive-ot és hogyan raktad rá a live rendszer?

Én ezt a módszert ajánlanám:
- formázd meg a pendrive-ot az USB Disk Storage Format Tool nevű progival;
- a letöltött GParted image (.iso) fájlt nyisd meg, és írd a penre az UNetbootin progival

...és szerintem, először boot-olj be a pendrive-ról és aztán csatlakoztasd a külső vinyót. Ugyanis, ha boot rendszer van azon is, akkor az be fog neked kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#3442) -Speedy- válasza gojko.m (#3441) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

ahha...igazad lehet.
próba ismét
az gáz,h egyet kattan a külső hdd ha le vayg rácsatlakoztatom a pc-re?

(#3443) gojko.m válasza -Speedy- (#3440) üzenetére


gojko.m
senior tag

Egyébként meg miért nem használod a Partition Magic-et, ha azt írod, hogy az is megvan?

(#3444) -Speedy- válasza gojko.m (#3443) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

az nem volt a barátom ebben a műveletben.
illetve nem láttam gpt és mbc lehetőséget. vagy csak nem találtam meg :U

(#3445) gojko.m válasza -Speedy- (#3442) üzenetére


gojko.m
senior tag

"az gáz,h egyet kattan a külső hdd ha le vayg rácsatlakoztatom a pc-re?"

ez természetes, mivel mozgó alkatrészek vannak a vinyóban, amik a tápfesz hatására (v. annak hiányában) elindulnak ill. leállnak

(#3446) -Speedy- válasza gojko.m (#3445) üzenetére


-Speedy-
csendes tag

Partition Magic csinált valamiket.....este megnézem miylen lett a vinyó, és jelentkezem....ha nem tör le nagyon a sikertelenség :((

(#3447) Vladi válasza -Speedy- (#3446) üzenetére


Vladi
nagyúr

Nem érdmes feladni. Ha elmegy a kedved tedd félre 1-2 napra.

Nézd meg a blogomban: vért izzadok a o!play pro tvmmel. Pedig nem olcsó, és nem ma láttam először linuxot. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3448) -Speedy-


-Speedy-
csendes tag

nos akkor előről mindent.
ugyanaz a jelenség, oplay hdp-r1 nem látja 1.41p firmel sem.
Partittion Magicben hol találok valamit az MBR partícióval kapcsoaltban?

Iletve az Unallocated része a hddnek marad formázás nélkül? ez 7,8 Mb

Logical vagy primary partition a jó nekem?

Linux ex2 és ex3 rendszert is felajánl, ez kell nekem?

(#3449) -Speedy-


-Speedy-
csendes tag

még valami.....

enged extended részt is kialakítani a hdd-n, ez jó nekem?

(#3450) TOLEDOO


TOLEDOO
tag

Valaki tud több info-t erről az fw-ről? v8.5.2.r4598_(23.09.12)_2.02
Állítólag gyors és jó.
Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.