Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Jó kis netbook gratulálok hozzá! ;)
Egy pillanatra meg is fordult a fejemben a Wind cseréje. :)

Ez azért ütött: "2 éve azért vett meg egy Scott kerékpárt, mert szép sárga, a Deore LX szett nem volt tényező :D" :DDD (Deore LX szett értéke nem gyenge. :K )

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) atike


atike
nagyúr

Nem rossz! Az splayer előtt (vagy után :) ) nem nézted meg véletlenül a VLC-t? Kíváncsi lennék, hogy az mit tud kezdeni ezen a gépen az MKV fájlokkal... Nem tudom, hogy felismeri-e (és kezeli-e) az ION-t...

Jó cikk amúgy... ;)

(#3) Samus


Samus
addikt

Nem kötekedésképp, a 12" már subnotesz kategória, ami nem összehasonlítható a netbookokkal. Teljesítményre főleg nem.

A gép szép. Nekem ez a bemutató jobban tetszik, mint egy szakmai írás. Olyan kellemes olvasni. Gratulálok a szerzeményhez :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Silex


Silex
aktív tag

Üdv, földim! :)
Egész jóra sikerült írás, egyáltalán nem baj hogy nem röpködnek gigaherzek, megaherzek meg egyéb...
Ez alapján egész jól el lehet dönteni, hogy érdemes-e ilyet venni vagy sem.
Szubjektíve. (<-sokat számít)
Grat! :C

[ Szerkesztve ]

(#5) Penyus


Penyus
senior tag

Jo cikk, elfogadnek enis egy ilyen kis gepet. Viszont talaltam egy hibat, ha nem sertelek meg:

Ez nem biztos, hogy az Asus hibája, valószínű, hogy nem jól állítok be valamit, vagy rossz minőségű kábelt vettem, egyenlőre nincs megoldás.
Az egyelőre.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Jó gép és jó cikk :K
Én is elfogadnák egyet jó lenne ezt cipelni nem a "nagy" dögöt:D
D én még várok az Ion2-es gépekre.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) maláj


maláj
őstag

jó kis cikk, a gépek elnevezései külön büntetnek :DDD

(#8) Napfénysüti

Nagyon jó és korrekt felhasználói szemszögű bemutató lett. :R

A barátnős dolgon én is átestem: Neki TP R61 van és mikor megvettem a T400-at szivesen elcserélte volna de nem engedtem (mondjuk a majd 3* ár eléggé indokolta ragaszkodásom). ;]

Més que un club!

(#9) zsirfecske


zsirfecske
addikt

grat a cikkhez és a remek géphez,
de kötekedésül: xp mode nincs win7 home premiumhoz :)

(#10) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Grat! :R

Gyorsba rákerestem ebayen egy 1201n típusnak. Hát, az állam leesett. Várok én még a mobil pc vásárlásával! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Milyen táskát szándékozol venni az 1201N-hez? Tesómnak is ilyen van, de egyet se talál ami méretre jó rá... :(((

Nagyon jó kis gép az 1201n :R

(#12) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

BloodRay:
Jók azok a Wind-ek, én majdnem azt vettem, az utolsó pillanatban akadtam erre az Asus-ra.

atike:
VLC-t nem ismerem, de ki fogom próbálni és leírom mit tapasztaltam. Örülök, hogy végigolvastad. :)

Samus:
Számomra ezek a kategóriák annyira összemosódtak, hiszen inchenként lépkedünk. Örülök, hogy tetszett az írásom. :)

Silex:
Üdv neked is. Egy szubjektív leírás volt a cél. Úgy tűnik, sikerült. :)

Penyus:
Köszönöm, hogy szóltál, én is találtam egyet: fehár. :) Javítom mindkettőt.

Cyberpunk:
Az ION2-es Acerek jó áron vannak, az Asus ebben a sorozatban 1201PN néven adta ki, de nem biztos, hogy érdemes rá várni, mivel az nem az ION utódja. Az ION2 csak a grafikus vezérlő ellenben az ION-nal.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#13) futo001 válasza sp@rtan (#11) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Barátnőmnek ilyet, magamnak ugyanezt feketében.

Most a gyengébb forint miatt picit drágább, de így is 2000 alatt van. Posta ingyen van, 1 hét alatt meg is kaptam mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#14) neilszab


neilszab
őstag

Én is már nézegetem régóta ezt a gépet...
Ami meglepett, hogy akad a flash... a barátnődén meg közben jól megy. Csak mert ugye az ION-nal elvileg hasítani kéne, de ezek szerint a Win7 még nem partner ebben?

YouTube HD-videókkal hogy boldogul?
HDMI-n kívül próbáltad más kábellel is összekötni a monitorral? Csak mert fura volt számomra, hogy nem éles a kép.

Amúgy jó a cikk, felhasználóbarát! ;)

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#15) neilszab


neilszab
őstag

Ja igen, azt szerettem volna még kérdezni, hogy az energia gazdálkodás hogy van megoldva rajta? Leveszi a proci órajelét, van ehhez vmi kis progi hozzá, vagy a Win7 intézi?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#17) futo001 válasza neilszab (#15) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Youtubon videója válogatja, sok HD-t lejátszik gond nélkül, de az sem kevés, ami akad. Más kábelt még nem próbáltam, de egy 19"-os monitoron tökéletes a kép HDMI-n keresztül is.
Az energiagazdálkodásra van körüli progi, az órajelet nem piszkálja.

A Flash-t próbáltam Linux-szal is, rosszabb, mint Win7-tel. XP-vel a legjobb eddig.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#18) futo001 válasza futo001 (#17) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Bocs, az előző hozzászólásban a körüli az külön, csak fáradt vagyok. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#19) futo001 válasza futo001 (#18) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

VLC is folyamatosan játsza le az mkv-kat.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#20) futo001 válasza neilszab (#14) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Megvan a flash-es akadás megoldása. Teljes képernyőre kell állítani, és egyből nem akad. :DD

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#21) neilszab válasza futo001 (#20) üzenetére


neilszab
őstag

Ez lehet a böngészőtől is függ, nem?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis írás lett, különösen az a rész tetszett, amikor a barátnőd el akarta csaklizni a notit :)

(#23) futo001 válasza ^Clown (#22) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Láttad volna milyen bociszemekkel nézett. :K

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#24) ^Clown válasza futo001 (#23) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem kell őket félteni :D

(#25) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk. Jo kis gepek :)

"There is nothing permanent except change"

(#26) Jana89


Jana89
csendes tag

Nekem is van egy ilyen netbookom, és engem is zavar hogy a youtube-os és más hd videókat akadva játszik le, megpróbáltam felrakni a virtual pc-t meg az xp modot de nem ment mert hogy nem támogatja a HAV-ot és ezért nem engedi felrakni. Ebbe kéne segítség hogy ezt hogyan tudnám megoldani ha lehet.

(#27) futo001 válasza Jana89 (#26) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Az MS honlapjáról ingyen letölthető a Virtual PC 2007, amihez nem kell hardveres virtualizáció támogatás. Erre mehet egy XP, és kész.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28) Jana89 válasza futo001 (#27) üzenetére


Jana89
csendes tag

Köszi szépen a segítséget, most már megy rendesen:)

(#29) futo001 válasza Jana89 (#28) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Akkor OK, szívesen. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#30) dim dim


dim dim
tag

üdv Fórum!

Asus 1201n-hez keresek ventillátor-szabályozó programot-olyat mint pl. a1ctl, eeectl, speedfan.
sajnos, az említettek egyike sem megy 1201n-nel (vagy a Win7 x64 lenne a gond? nem hinném).

köszönöm

(#31) futo001 válasza dim dim (#30) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én sem találkoztam még vele. Miért kell? Alig forog.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#32) runner 125


runner 125
nagyúr

Nem tudja valaki véletlenül, h ezekre világgari van? Adott egy ilyen gép, de Osztrákiában lett vásárolva.

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#33) futo001 válasza runner 125 (#32) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

A matricara global warranty van irva, igy szerintem nemzetkozi. Asus ugyfelszolgalat biztosan tudja, a honlapjukon van telszam, vagy az asus member oldalrol tudsz irni nekik.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#34) runner 125 válasza futo001 (#33) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszönöm!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35) runner 125


runner 125
nagyúr

Még egy kérdés; gyárilag jár hozzá valamiféle tok/táska?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#36) futo001 válasza runner 125 (#35) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ehhez a tipushoz nem, de ebayrol kb 1500Ft postaval. En is onnan vettem, kivalo.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#37) runner 125 válasza futo001 (#36) üzenetére


runner 125
nagyúr

:R

4gb ramra érdemes bővíteni? Van egy 1005HA-H-m is, amelyik jobban beválik, az marad.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38) futo001 válasza runner 125 (#37) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ajánlanám ezt az írást figyelmedbe.
Szerintem nem érdemes 4GB-ra bővíteni, C-ben programozok, Matlabot használok, néha játszok, eddig mindenre elég volt.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#39) runner 125 válasza futo001 (#38) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezt olvastam már régebben, köszi.
Genyó eset, az tény, de ilyen kb. mindenhol előfordul, csak nem mind lát napvilágot, úgyhogy emiatt nem fogok másik gyártó gépe mellett kikötni.

Ezeket az infókat köszi, holnap érkezik a gépem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40) futo001 válasza runner 125 (#39) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sajnos ezzel a céggel nem ez az első problémás esetünk. Ezért ajánlom, hogy gondold meg.
Ha a géppel kapcsolatban még van kérdésed, nyugodtan zargass. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#41) runner 125 válasza futo001 (#40) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem még nem volt velük garanciális problémám. Kétszer voltam náluk Újpesten, egyszer azért mert elvileg beszart az 1005-ös tápkábele. Vicc nélkül, hiába volt bedugva a konnektorba, "nem kapott" áramot, kb 3 házban próbáltam ki, egyszerűen nem világított a led.
Elvittem, azt mondja az elég bögyös hölgyike, h nem én vagyok az első, de figyeljem meg, h náluk jó lesz. Vazeg, ott előttem dugta be, és tényleg jó lett - azóta az ok. Illetve egy billentyűzetet rendeltem tőlük, azzal is rendben volt minden.

1201N-ről;

Üzemidőben mit produkál? Ezért is félek eladni a kis 1005-ösöm, az üzemidő nálam nagyon nagy +.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#42) futo001 válasza runner 125 (#41) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

4-5 óra között, szerintem elég jól bírja.
Ilyen töltős sztorit más is mesélt, érdekes!

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#43) runner 125 válasza futo001 (#42) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az nem is rossz, köszi.

FN + Space-re itt is lehet aktiválni különböző teljesítménymódokat? Mert, pl. csak netezéshez elég egy minimálisra csökkentett teljesítmény, így talán még hosszabb üzemidőt tudok vele produkálni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44) futo001 válasza runner 125 (#43) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Igen, Fn+Space-szel ennél a gépnél is különböző energiagazdálkodási módok között válthatsz.
Barátnőm 1201HA-ja ment már közel 8 órát is, de az jóval kisebb teljesítményű.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#45) bubuka0267 válasza futo001 (#44) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Szia, Asus EeePC kezelését vágod? Kéne nekem kis segítság....S.O.S :W

[ Szerkesztve ]

(#46) bubuka0267 válasza runner 125 (#43) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Üdv Asus EeePC KEZELÉSÉT VÁGOD? Látom írtál pár hozzáértő gondolatot. Kis segítség kéne,miért telik hamar meg a Rendszer kezelő C: meghajtóm,csak csupán netezéstől? Mert ugye csupán 4Gb és ez hamar telemegy állandóan formázni kell. Hogyan blokkolhatom ,vagy maradványok nélkül törölhetem a fölös dolgokat,hogy fojamatosan felszabadítsak Mb okat?

(#47) futo001 válasza bubuka0267 (#46) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szia

Első körben megpróbálnám a TuneUp Utilities 2010-zel letakarítani a meghajtót. Sajna a 4gb elég karcsú, húgom is hasonló gondokkal küzdött.
Az is lehet, hogy van olyan programod, ami pl logokkal és temp fájlokkal nyomja tele.
Következő telepítésnél azt ajánlanám, hogy csak az XP legyen a C-n, a felesleges dolgokat uninstalláld (dvd lejátszó, tűzfal, víruskereső, office studio vagy mifene), majd a D meghajtódra telepítsd a COMODO Internet Security-t (ingyenes), Office-t és még amire szükséged van. A lényeg, hogy mindent D-re. Nálunk ez bejött.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#48) runner 125 válasza futo001 (#44) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Közben meglett a gép, csak elbeszéltünk egymás mellett az eladó sráccal, de végülis mind1, elhoztam tőle, majd meg is hirdettem mert N-eset szeretnék mindenképpen.

Szal', végül HA lett ebből is. A procit valahogy lehet kicsit gyorsítani? Sima Win 7 van rajta. Nem panaszkodom, mert elég frankó így is, inkább érdeklődés jelleggel kérdezném.
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49) futo001 válasza runner 125 (#48) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nem próbáltam húzni a procit.

AVI fájloknál jött elő a gép gyengesége, Feltettem a GeexBoxot, azzal simán játszotta a filmeket. Aztán XP-t tettem rá, ezzel határozottan gyors a gép.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.