Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Harlek


Harlek
tag

Én szerdán vettem meg ugyan ezt a típusú masinát, eddig teljesen elégedett vagyok vele. Egy apró megjegyzésem lenne, hogy nálam a hűtés nem ad ki semmilyen zavaró zajt, halkan működik.

Ami számomra furcsa volt, hogy míg az 1080p-s Predator 2-t simán tudtam nézni, addig egy miniclip-féle flash játék néha röccent. No de annyi baj legyen.

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg sajna még mindig nincs igazi választék az ionos netbookokból, az amd meg valahogy nem mozdult rá a netbook témára, szóval most akik netbookot vennének, a kis mérete miatt, de azért szeretnének kicsit játszani is rajta, nincsenek jó helyzetben.

Néztem én is ezt a modellt, de nálam ott bukott el, hogy a video memória nem dedikált, hanem a rendszerből osztott.

Még mindig az Asus N10 közelíti meg a számomra ideális megoldást, de az meg nem igazi netbook, a súlya, vastagsága miatt.

Remélem tavasszal megjelenik pár diszkrét vga-s netbook, mert sokaknak tetszik a netbook hordozhatósága, de az intel vga erősen behatárolja a használhatóságát. A szubnotebookok meg egész más árkategóriában mozognak.

Nem értem, hogy az AMD miért hagyja ki az egész netbook szegmenst.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Straw válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


Straw
senior tag

Az AMD-nek is van netbookja, sőt tesztelve is volt itt a PH-n [link], viszont nem nagyon tudta felvenni a versenyt az intellel, és csak 1 magos volt, asszem.

42

(#4) Ipse89


Ipse89
tag

Nemrossz gép ;] nekem is 12"1 es gépem van (subnotebook) de elkezdett az általad bemutatott gép után fájni a szívem :U

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#5) forras2


forras2
őstag

háááááát nemtudom.....
Én ha játszani szeretnék, akkor pc-t veszek, nem laptopot....
Megveszel 1 gamer laptopot x ezer forintért, ugyan azt pc-ben összeteszem harmadannyiért!
És a pc-t is össze lehet rakni halkra, hogy szinte semmi hangja ne legyen neki....

Amúgy tetszik a laptop....
Jó az írás is, minden igényt kielégítő :R

(#6) Ipse89 válasza forras2 (#5) üzenetére


Ipse89
tag

Nekem nem is játékra kellene :U

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#7) frescho


frescho
addikt

MEggyoztel, hogy veleltlenul se vegyek ilyen gepet.

aprosag:

színpatikus != szimpatikus

https://frescho.hu

(#8) forras2 válasza Ipse89 (#6) üzenetére


forras2
őstag

Ha nem játékra kell, akkor meg fele ennyiért is tudsz olyat lapost, ami mindent tud, amin minden megy a játékokon kívül! :K

(#9) Napfénysüti válasza forras2 (#5) üzenetére

Mondjuk egy olyan gépet mint ami a cikkben szerepel nem hinném hogy bárki is játék miatt venné. Ezek teljesen másra valók. :)

Amúgy lehet vak vagyok és átsiklottam felette de mennyibe is kerül ez a gép? :F

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#10) Kikike válasza Napfénysüti (#9) üzenetére


Kikike
tag

130 alatt már beszerezhető.

(#11) chikasszo válasza Napfénysüti (#9) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Én ezt a gépet asztali pc, netbook, hálózati médialejátszó helyett vettem. Elég jól összegyúrták ezt a hármat. És lett EEEpc 1201N!
Azért nem írtam árat, mert a helyi kereskedőnél vettem karácsony előtt az akkori webshop árakhoz képest 10%-os felárral.

(#12) Kikike válasza chikasszo (#11) üzenetére


Kikike
tag

PÜ ment!

(#13) Kikike válasza Harlek (#1) üzenetére


Kikike
tag

Ja egy kis komment a hűtéshez: a cikkben szereplő mondat "Eléggé zavaró susogó hangja van." nem azt jelenti, hogy hangosan "üvöltene" a gép, csupán annyit, hogy csendes szobában hallható: be van kapcsolva. A cikk írójának több olyan gépe volt korábban, ami nem adott ki semilyen észlelhető zajt.

(#14) LGLuke


LGLuke
őstag

Igazából 1-2 fórumozó gondolkodásmódját nem értem.

Aki játszani szeretne, az nemhogy ilyet, de laptopot sem vesz. Játékra csak desktop gép való értelmes monitorral, billentyűzettel, egérrel, joy, kormány... és legfőképpen arra alkalmas HW-rel.

A hangot meg furcsállom. Ahogyan olvasgattam a fórumok hozzászólásait arra a következtetésre jutottam, hogy pár bamba lélek azért venne hordozható gépet, mert az halk. Na ez a lol kategória.

Minél több hely van egy gépben, annál komolyabb hűtőt lehet használni.
Ja, hogy mégis miért halkak a laptopok? Mert 1 venti van benne, de ez következik az alacsony fogyasztásból, hiszen 20-30 W-ból kijön, ebből meg a gyenge "teljesítmény" következik (mármint asztali gépekhez képest).
Asztali gamer gép meg 300W-ot zabál, persze, hogy hangos a hűtés. Amikor visszaveszed a CPU teljesítményét, meg VGA-nak sem 20KV-os V63-as mozdonyoknak valót adunk, akkor egyből lehet halk rendszerrel operálni, sőt passzív rendszereket csak desktop gépből lehet készíteni...

(#15) djg


djg
aktív tag

Nekem is ilyen masinám van. Érezhetően lassabb az asztalihoz képest, de ez természetes, csak mivel ez az első laptopom, így nem voltam hozzászokva. Egyébként jó, mert hordozhatóbb, mégis használható a kijelző mérete. Én spec azért vettem, mert ez már alkalmas arra (hdmi kimenetének is köszönhetően), hogy rákössem az LCD tévére és HD anyagokat nézzek rajta (vagy úgy egyébként bármi mást). Játékra még sose használtam, de nem zárnám ki, hogy elfutna rajta akár a cod4 is.

Tetszett továbbá, hogy win7 home premium jár hozzá, amit nem kell ghostolni se, mert egyrészt van egy biztonsági partíció erre a célra, amiből helyre lehet állítani (de komplett újraparticionálás után ez persze elveszik), valamint egy dvd-t is kapunk, amin szintén rajta van.

Elég ujjlenyomat kollektor a gép, de szép fekete, hiába, ha elegáns fényes feketét akar az ember, ez vele jár.

Nekem volt már, hogy akadt hd videó rajta, de érdekes módon nem minden lejátszóval:
VLC: szétesett kép, nézhetetlen,
BS Player: lassulás, alacsony fps
Media player + matroska: jól fut (ott viszont sose tudom beállítani a hangot és a feliratot, ha van).

(#16) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Most akkor úgy általában meg vagytok vele elégedve? Mert ez a cikkből sem derült ki, annak inkább elégedetlen a hangulata érzésem szerint.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) chikasszo válasza Fryskitt (#16) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Én csak fel szeretném hívni arra is a figyelmet, ami a hétköznapi tesztekből nem biztos hogy kiderül.
Tudod, az éremnek két oldala van!

(#18) Fryskitt válasza chikasszo (#17) üzenetére


Fryskitt
addikt

De azért tetszik?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#19) chikasszo válasza Fryskitt (#18) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Nekem tetszik, csak a tükröződő képernyőben nem tetszik a pofám! :((

(#20) Fryskitt válasza chikasszo (#19) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nem nagyon tudok dönteni, Rudi épp lehúzta az új cikkében. A végén még nem veszek semmit....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#21) chikasszo válasza Fryskitt (#20) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Én is most olvastam végig. A cikk korrekt, pontos. :R
Én kiegészíteném a véleményemmel.
Ha otthoni hálózati médialejátszód még nincs, de van hdmi-s full hd tv-d, és szeretsz sokat filmet nézni, akkor a 1201N jó választás.
A asztali pc-d van, és csak 2. gép lenne - inkább többet használnád notebookként, akkor ul20.
Ha egyben kell minden, fő gép lenne, és időnként 1-2 játékot is kipróbálnál 1201N a jó választás.
Tudnod kell, hogy mik az igényeid; annak megfelelően érdemes választani.

Én még ezek után is:
Inkább 1201N-t vennék, a felárat meg SSD-re költeném! Iponban jó árak vannak!
Mert nekem asztali fő gép= egyetlen pc. Kevésbé notebook.

[ Szerkesztve ]

(#22) Fryskitt válasza chikasszo (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szeretnék filmet nézni és második gép lenne. Ezért vívódom. Most van egy Acer ULV procival, de az csak egymagos, viszont olcsóbb, mint ez a kettő.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#23) Kikike válasza Fryskitt (#22) üzenetére


Kikike
tag

Második, cipelős gépnek én 100%, hogy az ASUS UL20A-t venném a hatalmas akumlátor üzemidő különbség miatt. Iponban 138E körül van.
A 1201n egy 10e-rel olcsób, nem jelentős különbség szerintem ezen a szinten.
Nekem egy asztal Dual Atom + ION gépem van, ugyanaz a belseje mint az EEEPC-nek. Második gépem pedig EEEPC 1000h 5-6órás üzemidővel (gyári adat 7 óra), de én ezt is keveslem.
Az ACER is volt a kezemben már néhány órát, de elég harmatos ezekhez képest, persze 2. gépnek elég lehet (én is elégedett vagyok a picike 1000H-val) a 6 órás elméleti üzemidő alapján a 2 között van.

(#24) Fryskitt válasza Kikike (#23) üzenetére


Fryskitt
addikt

Nekem is tetszik, de azért próbálok spórolni is, 10-20e forint sokat számít ebben az árkategórában, pl. egy Acer 1410 90e nettó, az UL20A 112e nettó. Ez 25% majdnem. Ha pénz nem számítana, biztos az ASUS lenne. Amúgy sajnos úgysem több évre vesz az ember ilyet.....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#25) Kikike válasza Fryskitt (#24) üzenetére


Kikike
tag

Igen, az Acer 1410 és az UL20A közti árkülönbség már valóban jelentős. Nehéz döndés, örülök, hogy nem vagyok a helyedben. :)
Valószínűleg az Acert választanám, abból kiindulva, hogy az 1000h is elég nekem kévéházban netezni, könyvtárban szövegszerkeszteni. (de ezt is megnézném: ACER Aspire ONE 752 netto 87e Iponban) Persze szigorúan csak 2. gépnek...

(#26) Fryskitt válasza Kikike (#25) üzenetére


Fryskitt
addikt

Úgy tűnik, legalábbis nagyon nem egyértelmű, hogy a 1410 és a 752 ugyanaz. Legalábbis az Acer oldalon nincs 752, de a 1410 speckója pont ugyanaz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#27) Kikike válasza Fryskitt (#26) üzenetére


Kikike
tag

Lehet elírták az Iponosok :(((
Ha emellett az Acer mellett döntesz, majd légyszi írj egy kis élménybeszámolót, mert nemsokára testvérem is notebook/netbook vásárlás előtt lesz, és lehet, hogy én ezt ajánlanám neki.

(#28) Fryskitt válasza Kikike (#27) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ha nem találok jobbat, március eleje-közepe felé beruházok egybe. Aztán ez lesz első logout-os írásom talán. :B

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#29) dim dim


dim dim
tag

üdv Fórum!

Asus 1201n-hez keresek ventillátor-szabályozó programot-olyat mint pl. a1ctl, eeectl, speedfan.
sajnos, az említettek egyike sem megy 1201n-nel (vagy a Win7 x64 lenne a gond? nem hinném).

köszönöm

(#30) chikasszo válasza dim dim (#29) üzenetére


chikasszo
csendes tag

Alapjaiban nem ajánlom a ventilátor halkítását:
1. Eléggé gyenge a ház szellőzése.
2. A processzor akár túl is melegedhet.

Biost frissítettél?

(utóirat:
Én majd, ha lejár a garancia - ki fogom cserélni a hővezető párnálkat, vagy több szellőző nyílást fogok csinálni rá, hogy több levegőt kapjon. )

(#31) dim dim válasza chikasszo (#30) üzenetére


dim dim
tag

1. Eléggé gyenge a ház szellőzése.
2. A processzor akár túl is melegedhet.

uezekt mondták anno az acer netbooknál is. mégis, egy jó évig vígan működött az a1ctl slow opcióval (ami 20%-os konstans fordulat).

(#32) chikasszo válasza dim dim (#31) üzenetére


chikasszo
csendes tag

"egy jó évig vígan működött "

Egy év után; garancia lejárta után már nem?

Régen én a NHC progit használtam, más konfigurációban, de a Dual Core Atommal nem kompatibilis. :O

Engem is érdekelne valamilyen hatékony megoldás....

(#33) dim dim válasza chikasszo (#32) üzenetére


dim dim
tag

Egy év után; garancia lejárta után már nem?

fogalmam sincs. eladtam a gépet.egymagos atommal kicsit karcsú volt nekem.

(#34) mmajka


mmajka
csendes tag

Netbook vásárlása előtt állok.

Van valakinek valami véleménye erről a gépről:
ASUS EeePC 1015PEM
Tud valaki valamit erről a szériáról, javultak e az asus problémái?
vagy inkább valami Lenovo gyártmány?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.