Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Kíváncsi vagyok, hogy ez a notebook és táblagépek esetén mikor fog megjelenni, a mobil telóktól nem is beszélve ez az új csatlakozó.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) flashpointer


flashpointer
őstag

Szóval kifejlesztettek egy pcie-usb 3.1 kártyát és jelenleg csak alaplappal lehet megvenni. Ez ám a termékkapcsolás, mintha egy tetőcsomagtartót csak autóval együtt lehetne megvásárolni.

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Jöhetnek a USB 3.1-es HDD dokkolók és a 15W-os telefontöltők

;]

(#4) gerii


gerii
addikt

Nem lenne egyszerűbb:
USB 3.1 Type-C VS USB 4

(#5) zsolt501 válasza gerii (#4) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem is itt már lehetett volna USB4 nek hívni, mert annyi a két verzió közti különbség.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#6) Daywalker válasza gerii (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem, mert a 3.1 létezik type-c nélkül is, utóbbi csak a fizikai csatlakozót jelenti...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) gerii válasza Daywalker (#6) üzenetére


gerii
addikt

De a termékek többsége ezután C-vel fog megjelenni, és a régi kikopik idővel. Simán hívhatnák 4-nek is, aki akar meg vesz 100Ft-os átalakítót, aztán rádugja a nyomtatókábelre, egyéb cuccokra. Szóval kihalhatna a sima verzió..

(#8) Daywalker válasza gerii (#7) üzenetére


Daywalker
addikt

De ki akar minden egyes pendrive-hoz átalakítót venni majd? Hidd el, éppen ezért sokáig itt lesz még velünk a normál verzió.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) #16939776 válasza Daywalker (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Valamilyen átalakító kelleni fog, mert nem fognak kétféle csatlakozást kiépíteni egy kis méretű /mobil/ eszközön.

(#10) -=RelakS=-: vannak olyan eszközök amik igénylik a -12V meglétét és működésükre nem lenne előnyös ha egy onboard DC-DC-vel állítják elő azt.

[ Szerkesztve ]

(#10) -=RelakS=- válasza Daywalker (#8) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mint ahogy a PCI slotnak is nehezére esik kihalni?
Bár talán egyre több alaplap jelenik meg nélküle

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11) Daywalker válasza #16939776 (#9) üzenetére


Daywalker
addikt

De lépjünk tovább a mobil eszközön, mert:
1: azon eddig is micro USB volt, mégsem hívták másképp, mint ami szabvány mögötte volt
2: nem csak mobil eszközök vannak

Tehát egy alaplapon valószínűleg jó ideig rajta lesz mindkettő, hiszen számos régi eszköz van, aminek kell a hagyományos, Type-A csatlakozó...gondold el hány átalakító kéne: egér, billentyűzet, pendrive, monitor USB, USB-s fejhallgató stb. Na ezért nem lett USB 4...
Fogd fel úgy erősen sarkítva, hogy az USB 3.1 micro USB-je a Type-C.

mod: ráadásul hiába lesz a mobilodon type-C, ha normál USB lesz egy gépen, akkor oda is kell átalakító...és rengeteg gép lesz, amin sokáig nem lesz type-c.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#12) #16939776 válasza Daywalker (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem kardoskodtam az "usb4" elnevezés mellett, lehet félre értettél.

(#13) Daywalker válasza #16939776 (#12) üzenetére


Daywalker
addikt

Oké, hiszek neked, bár innen nem úgy tűnt, de félreértés volt akkor :R

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#14) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hasonló megoldás: [Sunix USB2311C]
BUS: PCI Express Spec 3.0, Single-Lane (x1)
Controller: PCI Express USB3.1 Host controller, Asmedia ASM1142
Connector: USB3.1 USB Type-C port
Lassan biztos kijön a Delock is valami hasonlóval.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) gerii válasza Daywalker (#11) üzenetére


gerii
addikt

Biztos hogy egy ideig lesz A és C is azokon az eszközökön amiken elfér.
Viszont a C nemcsak kisebb, de olcsóbb is (lesz), és ezért fogják használni inkább. Azt szerintem kijelenthetjük, hogy a microUSB halott lesz pár év múlva.
Az A típust elég nehéz lesz lecserélni, 20+ évnyi eszközre kellene átalakító, de lassan szerintem végbemegy ez a folyamat is, és egyedül a C marad.

(#16) creation


creation
senior tag

Szép dolog meg jó dolog ez az új USB 3.1... Csak egy dologban nem tetszik... Fejlesztjük agyon azt a szerencsétlen USB-t, aminek teljesítményét sose használtuk ki. Mert ha adatot másoltunk HDD-re, sokszor inkább kivettük a tokból s bekötöttük a megfelelő portra. De ha mégsem, akor még a 2.0-ás aljzattal is volt időnk kivárni, míg átér az adat. És akkor meg sem említettem a 3.0-ás sebességet ki sem használó mobil kütyüket. Mert valljuk be őszintén, az okos holmik világában előbb tettük ki sokszor a holminkat a telefonra, mint elővadásszuk az eHDD-t. (Legalábbis én biztosan.)

Már a 3.0 szabványt sem értettem, hogy ki fogja kihasználni?! A 3.0 meg ezzel az "elméletileg elérhető" sebességével számomra úgy ahogy van a parasztvakítás szintjét üti meg. Az AsRock feldobja a hírt. hogy "gyártott alaplapot 3.1-el meg type-C-vel"... Erre mi van a képeken, egy bővítőkártya... Nagyon remélem, hogy ők is forgatott PCI-E x1 fogalaltba teszik, mint annó az Abit a jó hangkártyáit. Hogy legalább máshoz ne legyen jó. Nagyon kíváncsi leszek a felárra. Mert amit nyerni lehetne a Type-C "olcsóságával", azt a bővítőkártyával és az általa elhasznált hellyel fogjuk szépen elbukni.

Részemről az AsRock inkább maradt volna csendben és lett volna utolsó a lapra integrált foglalattal, mint így, hogy első a semmivel. Ahogy az előttem szóló (író) is megjegyezte, más is gyárt ilyen kártyát.

Átcímkézés és paraszt vakítás... Lehetne ez is a főcím...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#17) Sonja


Sonja
veterán

USB 3.1 Preview Testing with MSI

Nem tűnik olyan rossznak sebesség szempontjából.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18) creation válasza creation (#16) üzenetére


creation
senior tag

"Már a 3.0 szabványt sem értettem, hogy ki fogja kihasználni?! A 3.0* meg ezzel az "elméletileg elérhető" sebességével számomra úgy ahogy van a parasztvakítás szintjét üti meg." *jav.: 3.1

És az akor az még nekem is akkor :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#19) Daywalker válasza creation (#16) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem kár ezen így felhúzni magadat. Egyrészt azért, mert az X99-en pl. az alaplapon is van usb 3.1 csatlakozó. Másrészt a képekből is látszik, hogy nincs fordított PCIe csatlakozás. Harmadrészt meg azért, mert ez egy bevett szokás egy újdonság kezdetleges terjedésénél...lásd ASUS Thunderbolt első megoldásai. Valószínűleg egyes gyártók arra várnak, hogy legyen vezérlőhídba integrálva, vagy jobb chipek, addig nem éri meg jobban vesződni vele, mert drágább lehet, mint egy külső kártyát legyártani. Ez még nem arról szól, hogy széles körben elérhető legyen....

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#20) MK VII válasza creation (#16) üzenetére


MK VII
veterán

+1
Ki a tököm használta ki a 3.0-ás USB-t? Én és a baráti társaságom/családi köröm/ismerőseim kb. max. 10-15%-a. Arról nem is beszélve,hogy amíg egy épkézláb adattárolót nem tudnak csinálni addig ki sem lehet használni ezt a nagy adatátviteli sebességet. Közük nincs az adattárolók gyári adatai a mért valós adatokhoz képest.
Pl vettem egy Samsung Evo 16GB-os class 10-es memória kártyát. Aminek a gyári adatátviteli sebessége 41mb/sec,ha jól emlékszem.. Valójában 13mb/sec-el tudok csak olvasni róla a másolási sebessége még kevesebb.. De ugyan ez van pendrive-okkal is és az SSD-kkel is.. Köze nincs a gyári adatnak a valóshoz. Szóval az ilyen hírek,hogy milyen szupi gyors csatlakozókat csinálnak engem nem hat meg..
Asrock meg akkor sem kéne,ha ingyen adnák...

(#21) creation válasza Daywalker (#19) üzenetére


creation
senior tag

Nem igazán húztam fel magam rajta. :U

Főleg azért nem, mert nem érint. Egyrészt mert nem vagyok Intel párti (pedig egyértelműen jobb, de a csóróság nem engedi), másrészt pedig azért nem mert eddig is a kivárás volt a taktikám (ahogy írtad, ez nem a széles körről szól). Az X99 chipset szerintem még nem létfontosságú egy mezei user számára, szóval így remélem még egy ideig nem fenyeget a driver támogatottság problémája sem ;]

Sejtettem, hogy majd lesz aki rámutat, hogy de a "képen látható, hogy nem fordított", én azért láttam már sajnos olyat, hogy a képen is más volt meg a terméken is.

Igen, látszik az egy szál Type-C, amire nem is tudom mostanság mit is lehetne rádugni... Okos telefont nem... eHDD-t nem, eODD-t nem... Pendrive-ot szintén nem... És mi is az ami ki tudja most használni... Hmmm... Vagy már van az az ár amiért van ezekből olyan amit mégis igen... :F

Felemás még számomra ez a dolog. :U :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#22) edari válasza creation (#16) üzenetére


edari
őstag

Próbálj meg elszakadni a hdd-tól. Régi, lassú. Képzeld el, ha ssd-re írnál/olvasnál. Mondjuk egy 50gb-os filmet, és pl lenne egy sandisk extreme pendriverod, meg egy régi usb2-es.
A sandisk-el tudnál kb 180 megával írni, a régivel meg kb 30-40-el. Még most se érdekel a sebesség?
Én személy szerint az usb2-t is törölném az alaplapokról, tökéleseten hasznavehetetlen a 3 mellett. Főleg a legújabb lapokon, hiszen aki X99-es lapot vesz, nem hiszem hogy még Xp-vel bűvészkedne.

[ Szerkesztve ]

(#23) Daywalker válasza creation (#21) üzenetére


Daywalker
addikt

"amire nem is tudom mostanság mit is lehetne rádugni... "

Erre térjünk vissza az MWC után, remélem akkor már lesz mit :DD
:R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) TeeJay válasza MK VII (#20) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor vagy hamisat vettél vagy rossz a kártyaolvasód mert én kettő ilyen 16gigás Samsung EVO microSDHC-t vettem és úgy hasít hogy öröm nézni :R

ez a type C meg max az új mobilokon fog terjedni illetve az eddig már USB3-on üzemelő 2,5" külső vinyóknál ahol az a széles USB3 csatlakozó volt

billentyűzet egér webcam nyomtató továbbra is marad USB2-n mert felesleges neki több
USB3-ból is még csak 2,5-3,5" külső vinyót, kártyolvasót és pendrive-ot láttam semmi mást

laptopoknál amiket utóbbi 2hónapban vettem ismerősöknek, ott tartunk hogy 3 USB-ből 1 mondjuk USB3-as vagy 4-ből kettő, de ritka az ahol 3-4 van és mind USB3 már

így lesz az USB3.1-is, lesz 1 port majd 2 majd 5év múlva talán már mind az lesz, szóval egyelőre engem nem érint, én jobban örülnék ha már minden alaplapon meg laptopon az összes USBport 3.0 lenne :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25) creation válasza edari (#22) üzenetére


creation
senior tag

Nem az a bajom, hogy nem tudom elképzelni, hanem az hogy nem látom ezt még a realitás talaján.
Egyrészt azért nem, mert a nagy közönség alig pár százaléka az aki merészkedik 50GB-os filmet letölteni, másrészt az meg a pláne, hogy egy 50GB-os tárhellyel bíró 3.0-ás pendrive ára vetekszik egy 500-as HDD-vel, s míg az egyikre rátehetsz 1db filmet, addig a másikra 10-et... És akkor a buktatók ezreit már nem is említem... Egyszerűen ez a technológia még nem használható ki a jelen körülmények között idehaza.
Így van az, hogy paraszt vakításnak (nem is tudom hirtelen, hogy egybe vagy külön írjam, hogy hatásosabb ;] ) nevezem.

Így igen.... "Még most se érdekel a sebesség?" Még most sem érdekel. Mert míg te kirakod az 50GB-os csillámbitlámás 6D-s filmedet arra a nyomorult pendrivera, addig én kétszer elkezdtem megnézni fullHD-ban divX-ben... (Floppyról... A Holdooon) :DDD ;] ;] ;] :R

"Én személy szerint az usb2-t is törölném az alaplapokról, tökéleseten hasznavehetetlen a 3 mellett."

Szép célok, de amíg a WIN7 telepítésénél némely 3.0 vezérlővel elvérzik driver hiány miatt, addig ne akarjuk eltörölni a 2.0-át, ahogy a Floppy is dívik ezerrel, pedig aztán az már tényleg a szégyenek szégyene....

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#26) creation válasza Daywalker (#23) üzenetére


creation
senior tag

Ne érts félre, nagyon örülök, hogy tudósaink (nem csak angliában) dolgoznak azon, hogy könnyebb legyen az életünk és időt takarítsunk meg .

Csak számomra az ilyen jellegű "upgrade"-ek nem túl izgatóak. Sokkal többre tudom értékelni, ha mondjuk egy software vagy egy driver hibáját megjavítják (és jól működő kiszámítható hibát kapok). Vagy mondjuk ha kihoznak egy olyan platformot, ami mondjuk valamilyen szinten spórol nekem (hmmm most hogy belegondolok, lehet hogy ez is spórol nekem :F )...

De az, hogy ezrekkel, mi több esetünkben tízezrekkel többet adjak ki egy olyan dologért, aminek még az elődje se terjedt el jóformán... Az kissé magas :(((

Ettől elvonatkoztatva, köszönöm az információt és az írást is :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#27) edari válasza creation (#25) üzenetére


edari
őstag

Kicsit szélsőséges volt a példa valóban, de mondhattam volna 20gb-osat is, az pedig ma már nem nagy. És ott is kijön nagyon szépen az usb3 előnye.
Mondjuk én már annyira utálom a hdd-t hogy már cak 1 van belőle a házban, az is az én gépembe, hiszen csak én szedek le filmeket. De pl szüleim gépébe is inkább vettem egy ssd-t... Nekem is jobb, nekik is jobb hogy nem kell megvárni amíg a kattogó gép betölt...

Szoktam néha bátyámékhoz menni, ott van samu smart tv. Szivesebben dugok rá egy sima kis pendrive-ot, minthogy hdd-t vigyek maggam. Zsebembe is elfér, és a kábelekkel se kell szenvednem.
Szóval van pro és kontra érv itt is és ott is.

Win7-el egyébként egyetértek, hogy néha szenved usb3 miatt, de azt is vegyük figyelembe, hogy ő se egy mai csirke.

(#28) creation válasza edari (#27) üzenetére


creation
senior tag

Világos és érthető. :R

Ne is vedd támadásnak, csak szerintem a mezei felhasználó a DivX filmekből, ha már letöltésről beszélünk, 2GB-tól nem nagyon tölt le nagyobbat. Az, hogy itt a fórumon van Magyarország IT közösségének elég jelentős százaléka, s itt dívik a sok D, az nem jelenti azt, hogy egy átlag, informatikával nem igen foglalkozó falusi egyén (és itt a falu az ott uralkodó netviszonyok miatt lett említve) letöltene ettől többet. "Mert nem..." És erre ez már egy idézet! Ezt párom mondta, amikor megemlítettem neki, hogy de van 3 és 4GB-os változat is a filmből amit nézni akartunk. Így leszedtük a 1,5GB-os verziót.

Win seven... Nem mai csirke, de amikor kijött már volt 3.0 (vagy rosszul emlékszek :F)

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#29) jacint78 válasza MK VII (#20) üzenetére


jacint78
addikt

Azért ne csak adattárolókra gondoljatok ám, például az USB-s hangkártyák egyk nagyon gyenge pontja az USB 2.0, ami a 3.0-val megoldódhatna de nem láttam még ilyen megoldást. Az más kérdés, hogy még életemben nem használtam 3.0 USB-s és ismerősöm sincs aki használná. :)

type your text here..

(#30) edari válasza creation (#28) üzenetére


edari
őstag

Nem vettem támadásnak, cask gondoltam én is megosztom a véleményemet. :) :R

Jaj hát az ismerős. Párommal ezt mi is eljátszottuk. Sorba szedtem le a 10-20 gb-os fhd filmeket. Mindig kaptam hogy minek... aztán egyszer ő szedett le vmit, természetesen kb 2 gb-os volt a cucc. Kapásból ment leszedni értelmesebb minőségbe. :DDD

Azt hiszem kb egyszerre jöttek ki. Nem tudom pontosan én se.

(#31) creation válasza jacint78 (#29) üzenetére


creation
senior tag

Akkor less rá az MSI alaplapokra, ahol pont az USB-s hangkártyáknak kedvez az új tápellátás :) Bár ez szerintem független a port sebességétől. Vagy te a bitrate miatt mondod :F

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#32) creation válasza edari (#30) üzenetére


creation
senior tag

Wiki szerint USB3.0 - 2008, míg Win7 hivatalos kieresztése 2009... Főleg mert ha belegondolunk, már VISTA alatt is volt vele gond...

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) creation válasza jacint78 (#29) üzenetére


creation
senior tag

Ne aggódj, nem csak adattárolókra gondolok :DDD Sokat gondolok a P1n@'ra is... ;] ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#34) zzola


zzola
félisten

USB 3.1 :)

(#35) edari válasza creation (#32) üzenetére


edari
őstag

Akkor MS bácsit nem érdekelte a terjedése
Egyébként lehet integrálni az installerjébe az usb3 drivert, és akkor feltelepül usb3-ról is. (Ezt csináltam amikor ssd-t vettem és usb3-ról raktam fel jetflash 780-al.

És ami a vicc: win8-al is pórul jártam először, ugyanis ami van lapom (Asus p8z68-v pro) az már régi a win8-nak, és a marvell vezérlős usb3-at nem volt képes magától megoldani. Úgyhogy amikor install közbe kiköpte hogy nem fog menni driver nélkül (amit persze nem árul el, hogy melyik is kéne neki), akkor kitallóztam neki a gépről (előkotortam direkt) és úgy ment. Persze miután végzett az install, a driver hiányzott a rendszerből, szóval újra fel kellett rakni.

(#36) creation válasza edari (#35) üzenetére


creation
senior tag

Kókányolni mindig lehet, főleg ha win-ről van szó ;]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#37) edari válasza creation (#36) üzenetére


edari
őstag

Ez nem kókány. Kiegészítés ;]

[ Szerkesztve ]

(#38) jacint78 válasza creation (#31) üzenetére


jacint78
addikt

Bitrate miatt mondom, nem a delej kevés. Hardveresen nem lehet egyszerre rögzíteni-lejátszani stb, de gondolom jónéhány USB-s eszköznél volt még szűk a 2.0.

type your text here..

(#39) creation válasza jacint78 (#38) üzenetére


creation
senior tag

Nos igen, úgy érthető, de talán erre "terjedt" el a FireWire... Nem? Illetve ilyen célokra ott a PCI-E...

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#40) Necc válasza jacint78 (#29) üzenetére


Necc
addikt

Mar miert is lenne a hangkartyaknak keves az USB2?

Egy sima mezei 8 csatornas 192KHz-es 24bites PCM jelfolyam el se eri a masodpercenkenti 5MB/sec adatatvitelt, ami hazimozi rendszer megszolaltatasahoz mar tobb mint bosegesen elegendo, es meg boven az USB2 adatatviteli keretein belul vagyunk, es meg jelet se tomoritettunk...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#41) kromatika


kromatika
veterán

Akkor ez valójában usb 4 :K egyszerűbb lett volna.

(#42) Lala77 válasza Necc (#40) üzenetére


Lala77
tag

Általában hangkártyáknál nem az adatátvitel a kritikus, hanem az időzítés, bár ezt megfelelő pufferekkel lehet orvosolni.

ingyombingyom

(#43) Lala77 válasza MK VII (#20) üzenetére


Lala77
tag

Maguk az USB-k valószínűleg tényleg tudják a gyári adatot (ha más nem, közelítőleg), általában a külső eszközökben (pl ha adatmásolásról vagy hasonlóról van szó), a vezérlő a hibás a lassabb műveletekért.

Az olcsó 800Ft-os kártyaolvasók közül pl. van, amelyiknél örülhetsz az 1-2 MB/s-nek.
Az samsung EVO sd kártyád (ha nem hibás), akkor tényleg kell hozza - legalábbis nagy fájlok esetén - a 30-40MB/sec-et. Kis fájlok esetén random 4k olvasásra még komoly HDD-k is bemennek 1-2MB/s alá.

Az USB 3 gyakorlati maximum sebességét nem ismerem, de egy USB2.0-ás dokkoló gyakorlati maximum sebessége 30MB/s körül alakul , addig USB3-as dokkoló 150-180MB/s-re képes (szerintem a vezérlő miatt, amúgy talán tudna többet is), illetve duo dokkoló esetén 80-90MB/s tempóval tud a benne lévő két eszköz között másolni.
Egy rendesebb laptop vinyó (2,5" külső) is képes 80-90MB/s sebességre (pl wb blue 1Tb), így USB2-n sokkal lassabb lesz ugyanaz a másolás. A dolog másik része a válaszidők, sok kicsi file esetén például szerintem sokkal gyorsabb az USB3.

Utánaszámolva, a 30-40MB/s az kb 240Mbit /sec (a specifikáció 480Mbps-hez képest igaz, fele)
Az USB3-as dokkoló esetén nem tudom melyik vezérlő a szűk keresztmetszet (5Gbps az kb 625 MB/s lehetne az elméleti maximum).
De persze ezek a pure sebességek, ennyi bit fér át a csövön, a vezérlés kommunikációja is ezt a sávszélességet foglalja.

ingyombingyom

(#44) fasyrt


fasyrt
őstag

Ez is olyan lesz mint a HDDVD meg a Blu-ray, USB3 meg USB3.1. Rivalizalnak egymassal, az egyiknek helyzeti elönye van, a masik jobb, aztan jön egy harmadik, amit elkezd mindenki hasznalni. USB3.11 :D

Azert jo, az USB2/3, mert mindenhol van. Kitörölhetem a repülö sebessegevel, ha nincs megfelelö luk. Egyebkent ezekre a bugyuta grafikakra tenyleg van igeny?

(#45) MK VII válasza Lala77 (#43) üzenetére


MK VII
veterán

Húhh.. Köszönöm a kimerítő választ... Tényleg nagyon hasznos dolgokat írtál... Ettől még a kártyám nem viszi a megfelelő gyári szintet ez tuti.. :) Bár nagyon nem is érdekel... Amilyen gyors és amennyit én használom az úgy is jó :D
Már nem tartozom az álandóan zenét cserélgetős korosztályba... 2 éve felraktam zenéket azokat hallgatom azóta is, az a pár fénykép amit meg lementek a kártyáról már már a nullával egyenlő... :)

(#44) fasyrt
Na ja.. A Blue-Ray DVD mizéria a legnagyobb pénzlehúzó része házimozizásnak..
Aki megvett egy Blue-Ray szettet az meg is érdemli.. :)

[ Szerkesztve ]

(#46) jacint78 válasza Necc (#40) üzenetére


jacint78
addikt

Mivel az eszköz maga van az USB végén, nem csak a hang folyam "utazik' rajta és odavissza forgalom van. Nem tudom pontosan, hogy miért, de ez van, MAC alatt még ennyit sem lehet elérni USB-vel, csak 48KHz-et tudott maximum az E-MU annó.

Lala77

Nem időzítés, hanem késleltetés, de azzal sincs gond. Mint mondtam csak a felvétel és lejátszás nem ment hardveresen, külön külön gond nélkül alacsony pufferrel is 5ms vagy kevesebb.. Annó néztem több külső hangkártyának az adatait is és mindenhol megjegyezték ezt.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#47) htc07 válasza gerii (#4) üzenetére


htc07
addikt

szerintem honosítsunk neki egy új szót: "ÚJSB" (ejtsd: újesbé).

100% magyaros, az átlag user nagy része meg úgyse jegyzi meg a type-c szöveget, "újfajta USB" lesz a hétköznapi megnevezése. Ha csak nem az ÚJSB. ;]

[ Szerkesztve ]

(#48) creation válasza htc07 (#47) üzenetére


creation
senior tag

Én pedig útjára indítom a trendi NYÚJSB vonalat, csak hogy legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#49) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Réteg igény....egyenlőre....most akkor a "felhőbe"tároljunk,vagy a "földbe"? :F :C

Wasabi...

(#50) oraihunter


oraihunter
aktív tag

Most ez komoly, hogy adnak egy külön álló kártyát hozzá, és elkészült az ő megoldásuk. :F
Hát gratulálok, :C megoldották, ez ám az innováció! ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.