Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spirit007


spirit007
senior tag

Dícséretes , de inkább "antipuffadásos" kondikat raknának a lapjaikra :)

(#2) greatchaos


greatchaos
addikt

nagy király lap lesz ez az olcsó árkategóriában

(#3) greatchaos


greatchaos
addikt

rég nem láthattunk ilyen jól felszerelt lapot az asrocktól. remélhetőleg némi tuning is szorul majdbele. a lapsztem nemkicsit hajaz a gaga lapokra.

a gyártói oldal

(#4) sNORh


sNORh
addikt

nagyon tetszik még egy 16x-os PCIx elfért volna, de tetszik a hibridcf, és téleg eléggé lehúzza az alaplapot a folyékony elektrolitos kondi, manapság már alap a szilárdelektrolit, jó tudom ezen spórol ezért olcsó, de akkoris..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#5) greatchaos válasza sNORh (#4) üzenetére


greatchaos
addikt

mikor volt az asrock minőségi alkatrészekből? de ha egy 13-15k- árkategóriban lesz, akkor jó vétel

(#6) sNORh válasza greatchaos (#3) üzenetére


sNORh
addikt

Gondolom téleg lehet majd őket húzni normálisan, nemhiába adnak mellé OCTunert.. :U

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7) Haaken


Haaken
tag

Nekem régen volt szerencsém ASRock alaplaphoz!
Akkor rögtön cserére szorult,de mióta kicserélték semmi baja(ez már kb. 3 éve volt)!
Szerintem akinek ez a kategória megfelel annak nem tűnik rossz választásnak!

De azért tegyük hozzá: NEM egy ASUS v. GIGABYTE :DDD !!!

Minden VAN, csak jó helyen kell keresni!!!

(#8) greatchaos válasza sNORh (#6) üzenetére


greatchaos
addikt

valahonnan be kell szereznem egy ilyet:D - kellene egy teszt, hogy mennyivel jobb ez, mint az x1250... minap már találtam

(#9) greatchaos válasza Haaken (#7) üzenetére


greatchaos
addikt

ez azért valljuk meg, felszeretségileg egy full extrás asrock. ha esetlge bioszból a gpu tuningra is lehetőség van, akkor jön a halleluja

(#10) spirit007 válasza greatchaos (#3) üzenetére


spirit007
senior tag

"...lapsztem nemkicsit hajaz a gaga lapokra"

Ja , ezért is lesz nehéz dolga . Évek óta szinte nincs árkülönbség a "nevesebb" gyártók low-cost lapjai és az Asrock lapok ára között .
És egy márkásat sokkal könnyebb eladni , mint egy 2X jobban szerelt Asrock-ot :(

(#11) sNORh válasza greatchaos (#5) üzenetére


sNORh
addikt

hát szerintem 13k tuti nemlessz 15-18k lessz az figyeld ki..
Tudom hogy sosecsinált minőségi alkatrészekből, de teszemfel fél évalatt amiket eladtunk AsRock alaplapokat(sokat) és eladtunk Giga(kevés) egy Asrock sem jött még vissza eddig, deviszont mostis ittfexik melettem egy P35-DS3L.. pedig azért ez komoly lap..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#12) greatchaos válasza sNORh (#11) üzenetére


greatchaos
addikt

18k-s árral sztem a levesbe fog kerülni

(#13) orbano válasza sNORh (#11) üzenetére


orbano
félisten

divat a lesz-t manapság lessz-nek írni? :U

szerintem úgy jó ez a lap, ahogy van, szerintem nálunk is kedvelt választás lesz madj. lehet én is összerakok belőle egy második gépet...

A vér nem válik VAZZE!™

(#14) orbano válasza greatchaos (#12) üzenetére


orbano
félisten

szerintem sem lesz ez 13k fölött.

A vér nem válik VAZZE!™

(#15) greatchaos válasza orbano (#13) üzenetére


greatchaos
addikt

még mindig rémlik bennem az ötödikes nyelvtankönyv szabálya, amit már felsőoktatási intézményekben tételnek hívnak, hogy :

egy lesz kisebb, ebben a három szóban hosszan mondjuk, de röviden írjuk a s és sz betűket :P -valahogy jól megmaradt. anno lassan 15 éve...

(#16) greatchaos válasza orbano (#14) üzenetére


greatchaos
addikt

ámen! - legyen igazad!

(#17) Male válasza orbano (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Valóban szimpatikus egy lap... TV kimenet még jó lenne rá (vagy van, csak nem írják?).

#4 sNORh: Sok évig nagyon jól elvoltunk ezekkel a kondikkal... gyanítom szilárd elektrolitosból is éppúgy van gagyi, mint a folyékonyos verzióbol. :U

(#18) Turmoil


Turmoil
senior tag

De side-port memory ezen sincsen. Így továbbra is csak HTPC-ben lesz létjogosultsága az ilyen lapoknak. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#19) sNORh válasza orbano (#14) üzenetére


sNORh
addikt

ajmán na.. :DDD
amugy éncsak kimazsoláztam hirtelen a hibáit de szerintem si egy tuti lap lesz, legyen igazatok 13k és veszek énis egyet..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#20) sNORh válasza Turmoil (#18) üzenetére


sNORh
addikt

nah ugyehogy nemcsak énvagyok kritikus, de AsRockban nemis lesz :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#21) greatchaos válasza Turmoil (#18) üzenetére


greatchaos
addikt

nem egy gémer vga van azért rajta. sztem felesleges lenna rá saját memória, persze ártani nem árthat

(#22) sNORh válasza greatchaos (#21) üzenetére


sNORh
addikt

[link]
Nah ilyet sem láttam még AsRockéktól. sasoljátokcsak
3x16xPCIX, Silentpipe minden ami egy, minden ami egy minden ami egy komolyabb közép/felső kat. lapon van. Fejlődőképes.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#23) simonzé válasza orbano (#14) üzenetére


simonzé
addikt

Más most 13k körül van a VGA+DVI-s lapjuk. Szemeztem vele, de az olcsóbbik helyen nem tudták adni január során a drágábbik meg drága volt. :)
Helyette vettem egy NF6100-assal szerelt lapot. Úgyis gyakrabban cserélek lapot mint monitort... :)
Nálam már ment tönkre MSI és Gigabyte lapos (utóbbiból a második is simán kipukkant garanciáán kicsivel túl), de Asrock még nem, pedig már vagy 30 gépet összeraktam Asrockkal...
Egy bajom viszont van vele: A floppy helyre berakható kártyaolvasó valahogy rendszeresen eltűnik a lap számára. Ilyenkor ki kell húzni az alaplapi csatikat, majd párszor újra bedugni, és hirtelen életre kel és megint megy pár hétig... Cseréltettem az olvasót, cseréltem alaplapot (másik Asrockra), de a probléma ugyanaz...

I don't fit in. I fit out.

(#24) greatchaos válasza sNORh (#22) üzenetére


greatchaos
addikt

csinos. de a magasabb katagóriába tartozó lapokkat inkább a preferáltabb márkáktól vásárolom:D

lásd ellenpélda a korábbi hszedben

(#25) greatchaos válasza simonzé (#23) üzenetére


greatchaos
addikt

pedig vga-ban van ott különbség. én már évek órta mindig a leggyorsabb int vga-s lapot keresgélem. a 6100-s egy remek kis igp volt, szvsz a x1250-t bizonyos esetekben begyűrte, néhol nem. de a hd 3200... all in

(#26) simonzé válasza Turmoil (#18) üzenetére


simonzé
addikt

És kinek fog hiányozni? Gyorsulási versenyre nem az 1.4-es Astra kombival kell menni bakker!

I don't fit in. I fit out.

(#27) sNORh válasza greatchaos (#24) üzenetére


sNORh
addikt

perszepersze.. csak említettem hogy egyre jobbakat is csinál

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#28) lorcsi


lorcsi
veterán

csípem az asrockot, összerakom és megy, semi gond vele
hozzá sem kellett nyúlnom, baromi gazdaságos kis lapok ezek
aki nem tuningol annyk tökéletesen megfelel
olcsó stabil gép, ez a lap még egy csomó mindennel felszerelve jó választás

(#29) greatchaos válasza lorcsi (#28) üzenetére


greatchaos
addikt

mostanság már némi tuning is van bennük, hybrid booster... nem hülyeség, jók. az nforce 430-s chippel kezdve nem rosszak. előtte a sys-es csodák a fenébe sem voltak, de ezek már jók

(#30) Ste válasza greatchaos (#21) üzenetére


Ste
addikt

nagyon zúzósak az új igp-k ha van mellettük saját dedikált ram (találtam róla pár tesztet és magam is elcsodálkoztam mennyire visszafogja a rendszerram)
jelenleg 690G-s mAtx lapot hajtok amin kellemes csalódás az X1250 a korébbi int vgakhoz képest (régi játékok is hibátlanul futnak rajta) s csatalkozók tömegét nyújtja már az is
ha nem került volna mellé egy kisebb diszkrét vga tuti cserélném egy ilyen vagy saját ramos 780-ra :K
nagyon bejöttek ezek az mAtx megoldások (sajna némelyik biosát annyire lebutítják, hogy még csak alul sem lehet benne feszelni a procit, ami kis gépeknél előnyös)

mod: már az matx-es 690G-ket is - mint a nagytesőkat - lehetett egész szépen túlhajtani, igaz a gigákhoz Mod bios kellett (mivel alapból semmilyen feszt nem lehet állítani)

[ Szerkesztve ]

(#31) greatchaos válasza Ste (#30) üzenetére


greatchaos
addikt

a 3-s szériás gigák is szerették már a tuningot...

én igp-t használok, de pl az x1250 h5-re alkalmatlan sajnos. de pro streetben jóval erősebb, mint a 6150... tehát, avalahol erősebb, valahol kimúlik

szerk: tesztet tudsz mutatni?

[ Szerkesztve ]

(#32) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem teljesen megfelelne egy IGP-s alaplap, csak a TV-kimenet hiányzik mindegyikről. Szégyellem is magam, amiért nem veszek a belépőszintű alaplaphoz egy LCD TV-t kiegészítőnek.

Tényleg nem értem, hogy 2008-ban miért kell külön VGA ahhoz, hogy az ember a filmjeit a TV-n nézhesse meg. :F

Only a Sith deals in absolutes.

(#33) Ste válasza greatchaos (#31) üzenetére


Ste
addikt

itt van pl egy 6150-el összehasonlítva :[link]
ha meglelem a tuningos tesztet akkor linkelem azt is (mod biossal 310-es Fsb környékét érték el)
arról nem is beszélve, hogy az igp is tuningolható és egyáltalán nem melegszik annyita mint az új 7es int geforce-ok (az abit M2-Hd topikban nem egy fagyásról és túlmelegedésről olvastam az igp miatt, pedig ott 3x akkora borda csücsül rajtam, mint az Ati/Amd-n)

(#34) greatchaos válasza Obi-1 (#32) üzenetére


greatchaos
addikt

mert zsurmók, és nem akarnak nekünk kedvezni

(#35) greatchaos válasza Ste (#33) üzenetére


greatchaos
addikt

jah, hasonlóak az eredményeim nekem is. de az x1250 tuningja nekem 0%-os teljesítménynövekedést hozott. lapom az adatlapomon

(#36) hétalvó


hétalvó
addikt

Szerintem már régen nem olcsó lapok ezek. Én pl. olcsóbban vettem egy sokkal kultúráltabb abit lapot mint asrock-ot.
Egy dologban jobb az AMD chipset. Megy rajta a Vista Paradox c****. A NF-omon pedig nem.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#37) greatchaos válasza hétalvó (#36) üzenetére


greatchaos
addikt

az abit utoljára nsm is tudom, mikor dobott a piacra jó lapot. mert az utóbbi időben már nem

(#38) Ste válasza Obi-1 (#32) üzenetére


Ste
addikt

megnyugtatlak, hogy a 690G mellé adtak külön kártyán Tv kimenet is (svideo és rca ha igaz, de linkelek még teszteket)

greatchaos: itt van pár tólhatjós cikk is, meg játékok és egyebek részletesebben.
[link] , [link] , [link]

ezekre az új csipszet csak rátesz még egy lapáttal
engem a hűvössége nagyon megfogott

(#39) Hawk1979 válasza greatchaos (#37) üzenetére


Hawk1979
őstag

Mi ez chat? Vagy valami kényszer ez nálad,hogy pár percenként,egy mondatos okosságokat kell megosztanod velünk? :F

(#40) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Megláttam a hírt felnevettem hangosan :B A 780G chipset tuti lett az AMD -től, erről a lapról meg inkább nem is mondok semmit, hisz tesztet még nem láttam, meg arról sincs adatom, hogy 3 év alatt milyen selejtarányt produkál majd :U

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#41) marcee


marcee
addikt

Miért mATX-es az összes integrált vga-s lap??? Az új 780G és 790G chipset-ekre simán lehetne fullATX-es lapokat építeni. :(

\m/

(#42) Ste válasza Thulcandra (#40) üzenetére


Ste
addikt

szerintem kár rosszat gondolni az Asrock-ról
azért mert jóval olcsóbb árkategóriát céloz meg, nem jelenti azt hogy rosszat gyárt
ha meg sok garit ad rá

marcee: előbb utóbb biztosan jönnek azok is
a nagy htpc láz miatt szerintem most elsőbbséget élvez az mAtx kategória

[ Szerkesztve ]

(#43) Janoska26


Janoska26
addikt

aranyos kis lapocska, nekem tetszik, és gondolom árban is jó mint szokott :C

(#44) greatchaos válasza marcee (#41) üzenetére


greatchaos
addikt

vannak nem matx-es int vga-s lapok is. főként gigabyte

(#45) Obi-1 válasza Ste (#38) üzenetére


Obi-1
őstag

Egy ilyen megoldás tetszene, ha a D-SUB és a TV-Out egyszerre használható. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#46) Ste válasza greatchaos (#44) üzenetére


Ste
addikt

ő az új csipszetre (780G) gondolt
az pedig még gigánál is csak mAtx formában van

(#47) Ste válasza Obi-1 (#45) üzenetére


Ste
addikt

járható út, bár a manuálban van valami kitétel, hogy melyik-melyikkel nem megy
a hdmi a Dvi mellett nem, míg a Tv-out asszem pont a D-Sub mellett nem üzemel

(#48) Obi-1 válasza Ste (#47) üzenetére


Obi-1
őstag

Igen, nekem is így rémlett, tehát továbbra is különálló videókártya kell a D-SUB-os TFT-m és a régi tévé egyidejű használatához.

Vagy lehet váltogatni a két kijelző között? Az megfelelő volna.

Only a Sith deals in absolutes.

(#49) Ste válasza Obi-1 (#48) üzenetére


Ste
addikt

váltogatni szerintem lehet
de a topikban olvass utána szvsz, ott sokan agyaltak ezen
[link] neki a nagytesója, S3H van és szórakozott a Tv-outtal, kérdezz rá mire jutott

az is járható út ha Dvi-os moncsid van :)

(#50) csibor válasza Ste (#46) üzenetére


csibor
őstag

Már van S3H,valaki linkelte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.