Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

"Ha DX11-es játékként adnánk ki az Arcania-t, az sok játékost gátolna meg abban, hogy játszani tudjon."

Mert miért is? Ez akkora kamu mint a vaddisznó :DDD DX11, képes "visszabutítani" magát úgy, hogy a kizárólag a régebbi DX kódot futtatja. Ha nem így van javítsatok ki :)

(#2) Mr.Csizmás válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg úgy van

szerintem itt a fejlesztők lettek nvidia bérencek ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Navaze


Navaze
tag

Várható volt, hogy nem fog mindenki rá repülni a D11-re elsőre. Dörzsöltebb játékosok meg inkább ki várják, míg a „komoly” Dx11-es kártyák olcsóbbak lesznek, mint sem hogy, bele ugorjanak olyan alsóbb kategóriás kártyába, aminek a teljesítményében nem biztosak. Ez mindenhol így van. De a Dx10-et tényleg bele tehették volna. :K

(............(o)...............(o)..............)

(#4) Morden24


Morden24
nagyúr

a termékünk túl korán fog megjelenni

Na mi van, Powered by nVidia, vagy mi?
Mi az, hogy túl korán?
Mellesleg ez azt is jelenti, hogy a dx10/10.1 implementációra is szartak nagy ívben, mivel legjobb tudomásom szerint a dx10.1-ről átírni dx11-re a dolgokat minimális erőráfordításba kerül.
Szóval ezek szerint az Arcania a készülésének kezdete óta dx9-esnek lett belőve, függetlenül attól, hogy addigra mi jön ki, terjed el, lesz érdekes vagy praktikus vagy hasznos. Nááájsz.

Egyébként mindettől függetlenül, írják meg normálisa és akkor nem érdekel. De ha még egyszer lyukra futnak két olyan selejttel, mint a Gothic3 vagy a Forsaken Gods, akkor remélem csengetni fog a csődbiztos.
És ezt úgy mondom, hogy nagyon szeretem ezt a franchise-t.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#5) Kelvin


Kelvin
őstag

Amúgy a képek jól néznek ki, hangulatosak. Csak legyen is belőle valami normális..

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#6) Morden24 válasza Kelvin (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nagyjából ugyanilyen színvonaló képek jelentek meg eredetileg a Gothic3-ról is. Persze ez már nem Piranha Bytes, de akkor is.

Sectumsempra - For Enemies

(#7) VIC20


VIC20
őstag

"fa-és erdő menedzsment"

Mi ez: valami erdészeti játék? Esetleg favágó-szimulátor?

(Esetleg megtanulhatnánk magyarul...)

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza VIC20 (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet, felvettek pár kanadait a csapatba :)

Sectumsempra - For Enemies

(#9) ollie válasza Morden24 (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi az, hogy túl korán?

Hajnalban. ;)

***

(#10) Navaze válasza Morden24 (#6) üzenetére


Navaze
tag

Azért Piranyá-ék szépítettek a Risen-el, így a végére. Kisebb lett a terület és ötletesebb, több titok van benne, és a sztori is csavaros, de végig vihető. Jócskán iparkodniuk kell a Spellbound-nál. Grafika meg olyan amilyen, ennél a játéknál. Részemről majdnem mellékes. :)

(............(o)...............(o)..............)

(#11) Findzs


Findzs
addikt

kit érdekel milyen diretx meg milyen powerd by ... van benne
csak jó legyen

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#12) Morden24 válasza Navaze (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Risen nálam kimaradt, ergo azt nem tudom megítélni.

Ellenben a G3 után 2 évvel jelent meg a Forsaken Gods, és az, hogy annyi idő alatt nem tudták civilizáltan optimalizálni és bugmentesíteni, azért elég komoly.
Gothic 3-at is a community patch-ek varázsolták úgy-ahogy élhetővé.

Egyébként igazad van, a grafika - eltekintve a masszív bugzástól és teljesítményproblémáktól, illetve az esetleges konkrét igénytelenségtől - tényleg mellékes. Viszont azt azért be kell látni, hogy pont a dx10.1 ill. 11 teljesítménybeli ugrást is jelentett volna, én ezért érzem ezt némileg problémásnak.

Az, hogy hánymillió részecskébő áll a füst, nem igazán érdekel - ezt meghagyom az nV-s Fiziksz-es mókusoknak, mint "játékélmény-javítás" :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#13) max-pain


max-pain
senior tag

Azért az nem semmi, hogy teljesen elfelejtik a DX10-et, csak a DX9 és a DX11 létezik?

A DX11-el lehet tamogatni a DX10.1-es es a DX10-es cuccokat is...

(#14) Navaze válasza Morden24 (#12) üzenetére


Navaze
tag

Akkor szerintem vess rá majd egy pillantást. Ha már ilyen mostohán bántak velünk, magyarokkal az alkotók ez a „kis rosszaság bele fér”. Ezzel ráadásul változik a felállás is és nem G3 vs Arcania, lesz hanem Risen vs Arcania. Máris jobb helyzetben lesz a Piranha Bytes. Bár bug a Risen-él is van. :U

[ Szerkesztve ]

(............(o)...............(o)..............)

(#15) Morden24 válasza Navaze (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha már ilyen mostohán bántak velünk, magyarokkal az alkotók ez a „kis rosszaság bele fér”.

Ezt hogy érted?

A Risent meg lehet, majd megnézem, de egyelőre 7 rongy körüli összegért kapható (ahogy láttam, Steam-en ill. itthon még több), és annyiért nem szokásom próbálkozni. Majd, ha lemegy az ára :K

Sectumsempra - For Enemies

(#16) wednesday


wednesday
őstag

Rendben kiveszik a DX11 támogatást, mert ez a játékosok "'érdeke", mert nem mindenki rendelkezik ugye DX11-es VGA-val. (ha már lenyelik a visszafele kompatibilitás tényét)

És ezzel az elmélettel igazolják a PhysX használatát is? LOL :D
Mert egyértelmű, hogy azért alkalmazzák a PhysX-et, mert az a legtöbb játékos számára elérhető, így a játékosok "érdeke". :U

[ Szerkesztve ]

(#17) Morden24 válasza wednesday (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Jó, hát na.
Meg lett támogatva a budget némi zöldhasú pénzzel. :DDD

Sectumsempra - For Enemies

(#18) Navaze válasza Morden24 (#15) üzenetére


Navaze
tag

A terjesztési problémákra értem. A Forsaken Gods-nál már tök jó volt, meg kapta a Sevenm majd ki adta, magyarosítva. Én meg erre úgy voltam hogy, akkor mostantól így jönnek ki a „Gothic” játékok, úgyhogy sátort verek a bolt előtt :DDD . Aztán erre nem hogy nem így lett, de még az sem volt biztos egyáltalán kiadják magyar országon. De aztán végül is meg oldódott a dolog valahogy.

(............(o)...............(o)..............)

(#19) Morden24 válasza Navaze (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

magyarosítva

Ja, hát engem a sikítófrász kerülgetett.
A Gothic3-at itthon vettem meg, magyarítva. Na akkor derült ki, hogy:

1. Csak magyarul lehet elindítani, a rohadékok konkrétan kihagyták a többi nyelvet
2. Akkoriban az unoff. patch-ek nem mentek rá, legalábbis a frissebbek nem
3. Olyan szinten gusztustalan és tragikus volt a magyar sub, hogy fogtam a fejemet

Szóval konkrétan a Gothic 3 érte el nálam azt, hogy soha, azaz SOHA nem vásárolok többet honosított szoftvert. Ezt aztán tetézte az, amikor ollie mesélte, hogy a magyar Mass Effect-en ugyan választható az angol nyelv, de a megváltoztatott drm védelem miatt nem mennek fel sem a patch-ek, sem a DLC-k.

Sectumsempra - For Enemies

(#20) Navaze válasza Morden24 (#19) üzenetére


Navaze
tag

:D :D :D

Én még a G3-at angolul játszottam, most a Risen-él raktam föl a magyarosítást. Na majd az Arcania csak össze jön. :)

(............(o)...............(o)..............)

(#21) GypsFulvus2 válasza Morden24 (#19) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

Nálam a Mass Effect honosítása érte el u. ezt a hatást. A Risen szerencsére angol nyelven kapható. A CD galaxisban most 8 k. A topikjába betettek egy linket amiről letölthető egy magyarítást is, de nem próbáltam ki, elvagyok az angollal. Nekem is bejött a játék, elhanyagolható mennyiségű, játékmenetet nem befolyásoló buggal (meg is lepődtem, Piranháéktól nem ezt vártam). Csak a vége lett kurta-furcsa sztem.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#22) rocket


rocket
nagyúr

Hazudoznak ossze-vissza,meg sajat magaval is ellentmondasba kerult az urge.
Azert nem hasznaljak a DX11-et, mert kevesen rendelkeznek ilyen hardverrel mire megjelenik a jatek (ez a resze a nyilatkozatanak mar BS, tobbet is kifejtettek miert), de tamogatnak egy zart API-t amivel a GPU PhysX csak NV kartyakon fog mukodni, ez a ketto dolog uti egymast :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#23) Vistaboy válasza VIC20 (#7) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Speed Tree Management"

Te ezt hogyan fordítanád le? :DDD

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#24) Morden24 válasza Vistaboy (#23) üzenetére


Morden24
nagyúr

Drogos fa irányítás.

Egyébként sehogy. Nem kell mindent lefordítani, sem magyarul, sem angolul nem tudjuk pontosan, mire gondol, csak használ egy unalmas marhaságra egy érdekesnek tűnő kifejezést :)

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Vistaboy válasza max-pain (#13) üzenetére


Vistaboy
veterán

Tudom. :DDD

Olyan értelemben mondtam, hogy attól még, hogy a DX11-et nem támogatják, mert nincs elterjedve, azért DX10-es kártya sokunknak van már, ergo nyugodtan beleintegrálhatták volna a kódba. De mert a DX11-et nem lehet, attól már a DX10-el és DX10.1-el sem kell foglalkozni? :F

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#26) Morden24 válasza GypsFulvus2 (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na igen. Azzal nem is találkoztam, de a G3 fordítása tényleg tragikus volt. Látszott az egészen, hogy egyáltalán nem volt leellenőrizve, csak egy scriptből lefordították, ráadásul valszeg úgy, hogy az egyes dialógokat nem egyszerre vagy nem egy ember csinálta.

Dialógokon belül értelmetlen tükörfordítások, kifejezések nem értelmezése, oda nem illő szavak használata, stilisztikai hibák tömkellege, elütések, és ami a legszebb: magyar nyelvtani hibák, leginkább vesszők kapcsán.

Egy majom a sztaki szótárral jobb munkát végzett volna, mint ezek a dilettáns szemetek. A legzavaróbb az egészben, hogy ez nem pár fan lelkes fordítása volt, hanem ezért pénzt kaptak valakik ahelyett, hogy elzavarták volna őket egy angol középfokra.

Megjegyzem, az utóbbi pár évben folyamatosan hallom, hogy milyen színvonaltalan selejteket adnak ki magyarítás címszó alatt. Ugye a személyes tapasztalatom egy dolog (Witcher is elég szar volt szerintem, pedig ott legalább akadt némi színvonal), de állítólag a Dragon Age is olyan, hogy sírvaröhögős fordítások vannak benne.

Hab a tortán, hogy amikor moziban feliratos filmhez van szerencsém, rendszeresen látom, hogy jópofa hibákkal van tele a magyar sub.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#27) emmm


emmm
senior tag

Szomorú vagyok a hír hallatán... :( A magyarázatuk igencsak érdekes, ahogy többen is megjegyezték... :W

(#28) csaabz


csaabz
őstag

Tuleljuk DirectX 9-el is.... :U

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#29) GypsFulvus2 válasza Morden24 (#26) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A DAO azért jobb minőségű. Ott egy jónevű fantasy író végezte a fordítást, összehasonlíthatalanul jobb eredménnyel, mint a CD Project. Ott inkább a speciális, nehezen fordítható kifejezések magyarításának stílusa csípi egyesek szemét. De nem hasonlítható az általad felsorolt progik szarvashibáihoz. A Witcherben is a hajam téptem néha, főleg mivel a szinkronszinészek némelyike kifejezetten jó lett volna, ha nem igénytelen szöveget kellett volna szinkronizálnia.
Adja az ég, hogy az Arcaniát ne honosítsák. Így legalább direktbe összehasonlítható lenne a Risennel. Kíváncsi leszek, hogy viszonyul majd egymáshoz a két játék.

[ Szerkesztve ]

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#30) Morden24 válasza GypsFulvus2 (#29) üzenetére


Morden24
nagyúr

Tőlem honosíthatják, úgy sem vásárolok itthon, mivel nagy százalékban olcsóbbak a játékok (vagy gyorsabban lesznek olcsóbbak) külföldön.

Megjegyzem, eszerint az a jó poén, hogy a ruppótlan honosításos verzió az általánosnak is nevezhető kompatibilitási szívások ellenére drágább.
Én aszondom, hogy inkább menjen angolul (fantasy-nél egyébként nincsen [azaz nem lenne, ha a minőség rendben lenne] probléma, de sci-fi játékok amúgy is gyakran hülyén hangzanak magyarul), akkor legalább kicsit feljavul a 74%-os "csakmagyarultudok" országarány :K

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#31) Zoltán


Zoltán
őstag

dx11: tényleg korai lenne, dx10 meg nem létezik valójában, semmit sem tud plusz funkcióban és sebességbe nsem a dx9-hez képest, csak programozoi oldalról jelent némi kényelmet. Szóval a dx10 csak kamu volt, hogy vegyél új kártyát nulla többlettudással ,ezért is ugorják át a fejlesztők.

(#32) The IT guy válasza Mooka-Miki (#1) üzenetére


The IT guy
tag

PC Minimum Requirements
Operating System: Microsoft Windows XP / Windows Vista
Direct X Version: DirectX 9.0c or higher !!!
Hard Disk Space: 10 GB + 600 MB virtual memory
DVD Drive: 6x DVD ROM Drive
Processor: Intel Pentium 4 3.2 GHz, AMD Athlon 3500+
RAM: 1 GB (Windows XP), 1.5 GB (Windows Vista)
Graphics Accelerator: ATI 1800XT, Shader Model 3, 256 MB, Nvidia GeForce 6800
Sound Card: DirectX 8.1 compatible sound card

Valóban kamunak tűnik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.