Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Sethdobaloah válasza arnyekxxx (#141) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ertem en, hogy jol megy a relativizalas. Van megoldas? Van.
Erdekel engem, hogy ki milyen okokbol nem valasztja azt? Nem.

Mondtam en, hogy en nem fogyasztok feleslegesen energiat? Nem.

A szigetelesed + szelloztetes meg pont arra jo, hogy ejjel ki tudjon menni, ami nap kozben bejott. De ejjel a szeeloztetes miatt a kinti levego kikeruli a szigetelesed.... de persze ideig tart. Igen amig tart, a falad melegebb lesz, mint a kinti levego. Aztan nap kozben majd hidegebb.

De tenyleg feleslegesen kommenteltem, mert neked pl lathatoan nem ment at amit mondani akartam . Majd meditalok a sarokban, es legkozelebb igerem erthetobb leszek.

...csak én vagyok helikopter?

(#152) -Skylake- válasza Chaser (#149) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ennek sincs értelme, mert miért ne létezhetne minden faj ami létezik ? Nem ez a baj, nem kell a bolygót semmitől sem védeni mert ez egy kurva nagy kő, minket kellene védeni rajta meg a többi fajt. A hangsúly itt azon kellene hogy legyen, hogy megtaláljunk egy olyan egyensúlyt amivel mindenki nyer hosszútávon is. Na amit én személyesen kifogásolok az itt az egyensúly és a népesség közti differencia. Mert sokan vagyunk , nagyon sokan már most is, és ha belehalsz sem fogsz találni egyetlen tanulmányt sem ami nem azt jósolná, hogy még többen leszünk. Csak a bolygó közben nem nagyon nő velünk együtt.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#153) flexxx2 válasza -Skylake- (#152) üzenetére


flexxx2
őstag

" minket kellene védeni rajta meg a többi fajt. "

Igen, teljesen egyetértek, ez a mi érdekünk.

De lehet ez egy szélmalomharc. Akinek nincs gyereke, az nagyobb eséllyel nem is fogja védeni a köv. nemzedéket. Akinek meg van, sokszor örül ha megél mint család, nagyobb léptékben meg nem tud tenni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#154) Tian66 válasza arnyekxxx (#140) üzenetére


Tian66
senior tag

A macskás példáról beszélek. Az továbbra is irreleváns, értelmetlen, mert nincs olyan élőlény akinek a saját élete ne lenne fontosabb a másiknál.
A bébi fóka mentő tömeggyilkosojat meg te sem gondolod komolyan, mint ahogy azok se akik ilyen kijelentést tesznek.

[ Szerkesztve ]

(#155) -Skylake- válasza flexxx2 (#153) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pont attól hívják egyensúlynak , mert egyformán előnyös állapot. Nem csak nekünk , hanem a természetnek is, mindennek. Te úgy élsz, hogy értelmesen használod ki az erőforrásokat -> az erőforrások értelmesen lesznek felhasználva. Ez ennyi lenne.

"Akinek meg van, sokszor örül ha megél mint család, nagyobb léptékben meg nem tud tenni semmit."

Egy gondolat. NE keverjük bele mindenbe a pénzt , mert te is pontosan tudod, hogy ez nem erről szól. Akinek 100szor annyi pénze van mint a másiknak , az nem fektet egyértelműen 100szor akkora vagy 2szer akkor hangsúlyt erre a kérdésre. A pénz meg a látásmód közt a világon semmiféle összefüggés nincsen, vannak végtelenül intelligens tudósok akik nem keresnek semmit, meg vannak autónepperek akik meg szarrá keresik magukat. Nincs összefüggés, mindegy milyen keresettel rendelkezel, a pénztől sok minden lehetsz , intelligensebb aligha.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#156) Tian66 válasza -Skylake- (#152) üzenetére


Tian66
senior tag

Vannak tanulmányok amik szerint a népesség növekedése nem lép túl egy határértéket. Ezt 15-17 milliárdban határozza meg a tanulmány. Sajnos egyelőre a forrást nem találom , de még próbálkozom.

(#157) arnyekxxx válasza flexxx2 (#150) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Akkor télen a fűtésnél miért használsz fele annyi energiát egy szigetelt háznál??
mert télen 30-40 fok is lehet a belső külső hőmérsékletkülönbség ahol sokat számit a szigetelés, nyáron viszont pár fok a külső/belső különbség

Ha van klímád ugyanez nyáron, ha nem engeded felmelegedni.

Nem mindegy, hogy kinti 35fokban kell bent 25fokot csinálni vagy kinti -20ban benti 25re felfűteni a házat. Minél nagyobb a hőmérsékletkülönbség annyál többet ér a szgetelés.

Nekem nincs klímám, de nyáron 2 hét 35 fok után melegszik fel a ház 26ig(10cm szigetelés), feljebb nem megy.

Vagyis 10 centi szigetelés mellett is felmelegszik a falad és nem hül vissza gyorsan. Én pont ezt mondtam.

Egyébként az nem derült ki a leírásodból, hogy a házon mekkora az ablakfekület, nappal le van-e redőnyözve, vannak-er fák amik árnyékolják a házat meg ilyen apróságok amiken igen sok múlik a nyári felmelegedésben.

(#158) -Skylake- válasza Tian66 (#156) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez nagyon jó, csak egy olyan bolygón ahol a 7milliárd is sokkal több, mint amennyinek lennie kéne, miért vigasz az, hogy 17milliárdnál majd megáll a számláló ? Eltudod képzelni milyen lehet + 10 milliárd ember ? És ugye ez csak az egyik szempont, mert a klímaváltozás miatt az amúgy jelenleg lakott földterületek részei is elkezdenek majd lakhatatlanok lenni. Tehát kevesebb hely , de 2,5x annyi ember. New York népsűrűsége ~10.500 fő. Viszonyításképp BP ~3.350. És mondom, a hely viszont kevesebb. Tehát még az sem megoldás, hogy felszorzom yorkot 2,5-el 25.000-re , mert akkor nem vontuk ki a területeket amik eltűnnek. Hidd el , nem akarsz te abban a világban élni , ahol 17miliárdan vagyunk. Egyikünk sem akar.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#159) arnyekxxx válasza Tian66 (#154) üzenetére


arnyekxxx
veterán

mint ahogy azok se akik ilyen kijelentést tesznek.

pont erre akartam utalni, hogy csak a szájuk nagy de komolyan azért nem gondolják.

Őrülök, hogy egyetértünk.

(#160) Tian66 válasza -Skylake- (#158) üzenetére


Tian66
senior tag

Rosszul írtam. Az optimistább becslések 9-10 mrd-s határt adnak meg.
A javak értelmes elosztása mellett a jelenlegi létszám duplája is élhetne minőségi életet.
Már a következő 20 évben elérheti az születési arányszám a 2,1-es értéket aminél már nem növekszik a létszám.

[ Szerkesztve ]

(#161) Tian66 válasza arnyekxxx (#159) üzenetére


Tian66
senior tag

Akkor, oké. Ezek szerintem is csak nagy szavak. Meg egyébként se megoldása a problémának.

(#162) Tian66 válasza -Skylake- (#158) üzenetére


Tian66
senior tag

Azt azért tegyük hozzá, hogy a klímaváltozás miatt élőhelyek szűnnek meg mellett , eddig lakhatatlan helyek válnak láthatóvá. Nem feltétlenül lesz kevesebb hely.
Lejárt a szerk idő, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#163) flexxx2 válasza arnyekxxx (#157) üzenetére


flexxx2
őstag

"Vagyis 10 centi szigetelés mellett is felmelegszik a falad és nem hül vissza gyorsan. Én pont ezt mondtam"

Ja, felmelegszik. Nem is ezt vitatom. De ne magyarázd ezzel az érvvel, hogy a szigetelés felesleges.

A benti hőmérsékletet egy szigetelt házzal jóval kevesebb energiával kell fenntartani. De ha te ragaszkodsz az 1 darab érvedhez, akkor ne is beszéljünk erről mert felesleges sorolnom neked másik 10et ha nem akarod felfogni.

Van ablak sok, nappal redőny hálórészeken, azok északi oldalon vannak. Nincs fától árnyék, viszont a déli oldal viszonylag kevesebb felület, amit egy fedett terasz árnyékol valamelyest. Tetőn van 20cm szigetelés. És 2 hét után jön a hidegfront általában, ahol visszahűtöm a házat(csak ablak nyitással) sokszor 23 fokra. Így ez odafigyelés és munka részemről, automata szellőztetéssel ez ma már csak pénzkérdés lenne.

(#164) flexxx2 válasza -Skylake- (#155) üzenetére


flexxx2
őstag

Nem a pénzre gondoltam (sokaknak ez is számít, a gyerek nagyon sok pénz, ha rendesen akarod csinálni).
Energiára gondoltam, egyszerűen jóval kevesebb marad utánuk másra.

(#165) -Skylake- válasza flexxx2 (#164) üzenetére


-Skylake-
addikt

Én kelenföldre sokat járok metró miatt , ott röhögtem néhány hónapig azon, hogy az r=1 userek ( akiket a sokan vannak kategóriába rakok, ha már téma ) szó szerint képtelenek arra, hogy egy 4 nyílásos kukát értelmezni tudjanak. Egy darabig fényképezgettem, hogy az aberráltja nemhogy olvasni, de piktogramot értelmezni sem tud, aztán ráuntam. A városvezetés megoldása amúgy nagyon cuki szerintem , úgy van benne a zsák, hogy minden szemét egy zsákba esik. Ami tök érthető és nagyon franky szerintem, mert ezzel is jelzik az idióta parasztnak, hogy nyugi haver , ne tanulj meg olvasni , szard le , leszarjuk akkor mi is. Mondhat itt nekem bárki bármit , aki képtelen egy olyan kukába ahol amúgy is 25%-od van eltalálni a helyes nyílást a megfelelőbe belebaszni egy kávés poharat, annak nem igazán van létjogosultsága (azazhogy ma már van, csak nem kellene, hogy legyen. És ez nem a környezetvédelemről szól, hanem az intelligencia teljes hiányáról). Odáig már el sem megyek, hogy hogy kifog az analfabétákon az, amikor egy papír poháron műanyag kupak van. Az a legjobb , az életben nem láttam még embert aki megkapta volna az agyától az utasítást , hogy szedje ketté. Biztos van ilyen , hisz én is ezt csinálom, csak mást nem láttam még aki megoldotta volna ezt a fejtörőt.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#166) Ledfold válasza HarleyCustom (#117) üzenetére


Ledfold
tag

+1
Amit már tönkretettünk azt nem lehet visszacsinálni. Nem azt érdemlik az állatok és a természet amit teszünk velük. A dolgunk intelligenciánk folytán a megvédésük lenne, nem a kihasználásuk és kipusztításuk.
Mondjuk az emberek 5%-a kegyetlen és gonosz (mondjuk nem a semmitől vált azzá, az más kérdés). 5% szeretne valamit jobbá tenni és tesz érte. 90% pedig - elfátyolozva magát a valóság meglátásától, nem meri szembesíteni magát vele - hallgatólagosan, (nem biztos hogy tudatosan) hozzájárul a szenvedéshez és a pusztításhoz. Az elv a másik is így csinálja... akkor nekem miért kellene másképp...
Amíg az ember jelen van addig nem látok én sem lehetőséget a világ számára a pusztuláson kívül. Most nem egy folyamat elején járunk hanem a vége felé. Megoldás erre nincs. Mentség sem.
Egy idézet egy cikkből:
„Finom becslések szerint évente 150 milliárd állatot ölünk meg, de egyesek ezt akár 300 milliárdra is becsülik.”
És egy másik:
35 év alatt kihalt az állatok egynegyede

Ha valamiről úgy érzed rossz, akkor tehetsz semmit vagy valamit. A semmit már próbáltam... S. T. - Alkudj meg ha tudsz, de ha nem tudsz, ne tedd! P. C.

(#167) flexxx2 válasza -Skylake- (#165) üzenetére


flexxx2
őstag

Lurdy házban dolgoztam egy darabig. Kaja után válogatom szét a cuccot, szervesre, stb... Odajön az alkalmazott, mindegyiket összeöntik 1 kupacba, szóval felesleges ezt csinálnom. :((

[ Szerkesztve ]

(#168) Tian66 válasza Ledfold (#166) üzenetére


Tian66
senior tag

Ennél nagyságrendekkel nagyobb kihalasok is voltak már különböző kataklizmak miatt. Ezt nem azért mondom hogy legalizáljam ami történik, hanem mert a Földet és az Életet mint egységet ez egyáltalán nem érdekli. Fajok jönnek mennek. Bizonyos fajok mások miatt halnak ki és rengeteg miattunk. Nem állunk az evolúció elve felett így amit teszünk szintén része annak.
És szerintem se jó, de hogy ne lenne más lehetőség, mint hogy eltűnjünk faj szinten, azt egyáltalán nem gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#169) arnyekxxx válasza flexxx2 (#163) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Engem különösebben nem zavar, hogy nem érted a hőszigetelés működését meg azt amit írtam.

(#170) Fidel76


Fidel76
tag

Szerintem az élet része az ember itt a földön. Innen fejlődött ki.(persze tudom erről is van sok vélemény) Az élet erről szól, hogy rengeteg faj kipusztul és újak születnek. Gondolom ez ezután is így marad, még jó ideig. Bármilyen állat, növény egy zárt rendszerbe ha túlszaporodik akkor ott lesz valami, az élet már ilyen.

Ha van egy nagy szélvihar és fél erdő elpusztul, akkor mondhatnám, hogy szegény fák, de a halott fák adnak életet más életeknek, amik szintén elpusztulnak és ez így forog. Az ember is ennek a körforgásnak a része és ha túlszaporodik, akkor történni fog valami, mint eddig is az évmilliók alatt. Szerintem minden rendben, az emberrel, az élettel és a környezettel is.
Ugye egy bizonyos emberke már bebizonyította, hogy egy globális gyorsétterem hálózatba árult kaja nem alkalmas emberi fogyasztásra. Mégis ott állnak mindig sorba és milliók eszik. Ez is csak azt bizonyítja, hogy az emberi faj milyen fantasztikus, mert évtizedekig eszi a szemetet és hulladékot és mégis életben marad. :D
Az emberi faj elpusztíthatatlan. :D

Megsúgom a meteorit se fog tudni becsapódni, mert addigra annyian leszünk és olyan éhesek, hogy reptébe megesszük. :P

Mi mindent a földből állítunk elő, majd visszaadjuk neki, csak azt már szemétnek hívjuk. Kivágom a fát, megmunkálom, szék lesz, örülünk, tönkremegy, elhasználódik, kidobjuk és akkor márt szemét. De ha az erdőben kipusztul egy fa azt nem hívjuk szemétnek, arra vigyázunk, mert az a természet. Az emberi test is a föld/élet adománya, azt is visszaadjuk.

[ Szerkesztve ]

(#171) punky10 válasza Fidel76 (#170) üzenetére


punky10
addikt

Nem egészen...
Ha kidől egy fa,az nem szemét.Még akkor is a természet szerves része.Élőhely vagy búvóhely,táplálék,majd tápanyag a következő generációknak.A Te általad példának felhozott szék esetén ez csak a fa vázra igaz.A mesterségesen előállított szivacs és a szövetborítás az,amivel a természet nehezen tud valamit kezdeni.Ezt ugyanis az ember állította elő,ezek az anyagok nem részei a földi élet körforgásának.
És sajnos nem székből van több,hanem a problémásabb mesterséges anyagokból.Ezeket hívjuk szemétnek...
Meg másokat is,de ezt most hagyjuk... :DD

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#172) Tigerclaw válasza somogyib (#97) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azé aki összegyűjti és feldolgozza a hulladékot. Ezért közel 100%-os újrahasznosítás lenne elvárva és a teljes folyamat ellenőrizve lenne a környezetvédelmi hatóságok által. Minél több profit marad náluk, annál jobb. Az lenne az ideális, hogy nagyon jó üzlet legyen az újrahasznosítás.

Persze emellett kiemelten fókuszban lenne hogy minél kevesebb hulladék keletkezzen. Hosszabb termékciklus kellene, könnyebben újrahasznosítható termékek mind szerkezetileg, mind anyagot tekintve. Kevesebb vagy akár nulla csomagolóanyag. Új csomagolóanyagok fejlesztése. stb.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#173) Tigerclaw válasza Fidel76 (#98) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Jelenleg sokkal, de sokkal többen vannak azok akik az emberek pusztulását okozzák anélkül, hogy az lenne a tényleges céljuk.

Én azt mondom, hogy egy élő bolygó emberek nélkül jobb, mint teljesen élettelenné tett bolygó. Mi vagyunk az bolygó legnagyobb parazitái és ez színtiszta és egyszerű logika. Minden élettelen és élő dolgon élősködünk, még egymáson is.

Egyébként valószínűleg mi jóval hamarabb kihalunk, vagy a létszámunk töredékére esik, mint hogy minden más élő növény és állat kihalna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#174) gusthy válasza janeszgol (#30) üzenetére


gusthy
veterán

Az állatok maguktól nem dagonyáznak a saját ürülékükben.

(#175) janeszgol válasza Tigerclaw (#173) üzenetére


janeszgol
félisten

"Egyébként valószínűleg mi jóval hamarabb kihalunk, vagy a létszámunk töredékére esik, mint hogy minden más élő növény és állat kihalna."

Remélem ez így is lesz!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#176) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na a sok minimészáros...... De komolyan... :W :DDD

Páran itt hatalmat kapnátok, és lemészárolnátok a fél emberiséget? Elég durva rejtett "vágyaitok" vannak.

Másokról alkottok ilyen véleményt, durrogtattok hangzatos mondatokat, hogy kb. le kéne mindenkit ölni?

Normálisak vagytok, de komolyan? :U Ez beteg így... Nem normális. Ha ilyen elfojtott gondolatokkal rendelkeztek, akkor súlyos mentális gond van.

Aki akarja, vegye magára nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#177) Apollyon válasza Tigerclaw (#173) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csak a szátok jár, ilyen meg olyan parazitának nevezitek az embert, közben a töredékével nem vagytok tisztában a Föld élővilágáról.

Mennek itt ezerrel a rendkívül mély, szentimentalista filozófiák, zéró logikával és racionalizmussal.

Egyébként ha már az ember ennyire parazita, akkor a szeretteid is azok? A szüleid, ha van testvéred, esetleg párod és a gyerekeid, ők is paraziták?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178) Chaser válasza Apollyon (#177) üzenetére


Chaser
titán

igen, mindenki parazita vmilyen szinten, ez nem érzelmi alapú dolog, szimpla tény, igaz ez az állatokra is, csak náluk a környezeti szennyezés töredéke a miénkhez képest és nem végleges, vagy nagyon hosszútávú kihatású mint sokszor a miénk
itt max annyi a kérdés, ki milyen szinten parazita
ezért mondtam az emberiségért én nem ejtenék könnyet, az emberiségen belüli egyes egyének már másik történet
kicsit el kell vonatkoztatni attól, h mi vagyunk a "teremtés csúcsa", aztán belegondolni milyen szinten rongáljuk a környezetet, és gyakorlatilag egy nyomorult dolog motiválja az életünket, akarva, akaratlanul, a pénz, az enyémet is, mert szükség van rá
közvetlen környezetemet próbáltam rászoktatni, h legalább minimális szinten tegyenek azért, h mondjuk még 100 év múlva élő emberek is lássanak valamit a mostani állapotból
legtöbb "embernek" annyi nem megy, h a hulladékot szelektíven gyűjtse

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#179) Tian66 válasza Chaser (#178) üzenetére


Tian66
senior tag

Teljesen rossz megközelítés, hogy az ember mint faj, parazita lenne. Minden földi élőlény a Föld készleteit fogyasztja, közvetlen vagy közvetett módon. Ebből a szempontból mi se vagyunk mások.
Minden faj hatást gyakorol a környezetére, úgy hogy megváltoztatja azt. Mi ebben vagyunk gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

(#180) Snowy_owl válasza Tian66 (#179) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Csak a mértékben vagyunk mások.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#181) Tian66 válasza Snowy_owl (#180) üzenetére


Tian66
senior tag

Így van! Ettől még nem lesz a fajunk parazita.

(#182) janeszgol válasza Graphics (#176) üzenetére


janeszgol
félisten

Le ám! Én kezdeném az állatkínzókkal. Egy könnycseppet se ejtenék egyikért se!

Még ha a fentebb írtat komolyan is gondolom, az ember alapvetően nem káros a környezetre. Én hiszek abban, hogy képes megváltozni. Sőt alapjában véve egy tekintélyes része az emberiségnek korrekt e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#183) Apollyon válasza Chaser (#178) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ez mind szép és jó, de még mindig nincs értelme a gyakorlatban ennek a rendkívül sok, magvas gondolatnak.

Én is igyekszem a magam módján óvni a környezetet, nem szemetelek, nem cigizek (ezáltal csikket se dobálok el), szelektíven gyűjtöm a hulladékot stb.

Azonban ennél többet nem tudsz tenni, és azért, mert egyes emberek nem törődnek ezekkel még nem kell vesznie a komplett emberiségnek.

"kicsit el kell vonatkoztatni attól, h mi vagyunk a "teremtés csúcsa","

Hogy mi vagyunk-e a teremtés csúcsa vagy sem, teljesen irreleváns ebből a szempontból. Abból nem, hogy igen, mi rendelkezünk nagyobb hatalommal, de ez egyben azt is jelenti, hogy nekünk van lehetőségünk jobbá tenni a világot.

A megoldás nem a pusztítás, hanem valamilyen konkstruktív opció.

"aztán belegondolni milyen szinten rongáljuk a környezetet, és gyakorlatilag egy nyomorult dolog motiválja az életünket, akarva, akaratlanul, a pénz, az enyémet is, mert szükség van rá
közvetlen környezetemet próbáltam "

Mihez képest rongáljuk a környezetet? Az állatokhoz képest?
Van esetleg valamely felsőbb hatalom (isten vagy ilyesmi) aki vagy akik előtt el kell számolnunk a környezetünk ellen folytatott tetteinkért?
Ha igen:
Mi van azzal, amikor kitör egy vagy több vulkán, és rendkívül sok, mérgező gázokat ereszt a légkörbe?
Mi van azzal, hogy ~65 millió évvel ezelőtt egy meteor becsapódása vagy egyéb kozmikus esemény miatt kipusztult a komplett dinoszaurusz állomány?
Ilyenkor ki és hogy felel a tetteiért, mivel lesz büntetve?

Ezt a gondolatmenetet még jó sokáig tudnám folytatni, a lényeg az volt, hogy te és még sokan mások sem tudnak az emberiségen kívül gondolkodni. Az emberiség létezése előtt is haltak ki fajok tömegesen, pusztultak el állatok / növények milliója valamilyen esemény kapcsán. Az emberiség létezése előtt is történtek súlyos katasztrófák, volt jégkorszak is, ki tudja, hogy mennyire erős földrengések miatt pusztult el állatok további milliója.

Az, hogy kipusztítanátok egy komplett emberi fajt, még nem biztosítaná a Földön lévő fennmaradt élőlények további jövőjét.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#184) Snowy_owl válasza Tian66 (#181) üzenetére


Snowy_owl
őstag

De nekem te itt ne dörgölőzzél hozzám, mert nem helyeslem azt sem amit te gondolsz. Próbálod megmagyarázni te is hogy nincs itt semmi baj, haladjon mindenki tovább a dolgára. De tévedsz mikor próbálod kitenni az egyenlőségjelet.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#185) Tian66 válasza Snowy_owl (#184) üzenetére


Tian66
senior tag

Ha megtennéd hogy vissza olvasol , tudnád, hogy szerintem nincs rendben a dolog. Sehol nem írtam, hogy ez így jó, sőt.
Mindössze annyit mondtam hogy attól, hogy nagyobb mértékben változtatjuk meg a környezetünket, még nem leszünk paraziták és nem a teljes kiirtás a megoldás.
A dörgölődzést ha poénos szófordulatként használtad, akkor rendben, minden más esetben sértő.
Béke veled.

(#186) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ezt mindig is sejtettem. Az iphoneban meg a samusung csúcskészülékekben lehet a legtöbb arany biztos azért olyan drágák, de mostanában úgy látszik a huawei is túl sok aranyat rak a telefonjaikba..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#187) weberzolee válasza Apollyon (#183) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Mihez képest rongáljuk a környezetet? Az állatokhoz képest?
Mi van azzal, amikor kitör egy vagy több vulkán...

Azért a kettő között nem lehet párhuzamot vonni, mert bár a végeredmény ugyanaz, de a kiváltó ok nem. Az ember megtehetné hogy nem irt ki mindent, egy meteor viszont a fizika törvényei szerint mozog, nem dönthet úgy hogy elkerüli a földet...

(#188) Chaser válasza Tian66 (#179) üzenetére


Chaser
titán

azt látom olvasni sokan tudnak - meglepő - , de értelmezni is kellene néha, hol is mondtam én mást?
"igen, mindenki parazita vmilyen szinten, ez nem érzelmi alapú dolog, szimpla tény, igaz ez az állatokra is, csak náluk a környezeti szennyezés töredéke a miénkhez képest és nem végleges, vagy nagyon hosszútávú kihatású mint sokszor a miénk"

Apollyon
kapisgálódik' a megközelítés, teremtés csúcsa nyilván nem véletlen volt idézőjelben, amikor sétálgatok az utcán és látom az "embereket", ahogy elhajítják a csikket, részegen dülöngél aztán leb@ssza az üres üveget a járdára, vagy úgy járkál valami 40e-s leutánzott divat öltönyben mintha az atyaúristent' is ő tojta volna ki, nekem nem a termetés koronája jut eszembe, de nem is az ember, hanem egy darab sz@r...:)

" Abból nem, hogy igen, mi rendelkezünk nagyobb hatalommal, de ez egyben azt is jelenti, hogy nekünk van lehetőségünk jobbá tenni a világot."
nekünk kellene felelősségünk legyen kordában tartani saját magunkat, szerintem, de nem megy

"Van esetleg valamely felsőbb hatalom (isten vagy ilyesmi) aki vagy akik előtt el kell számolnunk a környezetünk ellen folytatott tetteinkért?"
régen rossz, ha valaki azért akarja a környezetet óvni, mert majd számon kérhetik, egyébként igen, nekem a lelkiismeretem és az agyam számonkéri amiket teszek, sajnálatos h ez nem mindenkinél van így

továbbra sem beszélt senki pusztításról, max indulatból, az nem pusztítás ha azt mondom a fajunkért nem lenne kár, ez az én véleményem
nem tudom mit nehéz ezen felfogni

természeti katasztrófák mindig voltak, hozzátartozik a bolygóhoz, egy atombomba pl az kicsit neccesebb, mert egy "értelmes" faj hozta létre, elpusztítani fajtársait, és miért? mint mindennek a végén, ennek is a pénz van, ami a hatalommal együtt jár, a vizekbe mérgező vegyianyagokat melyik faj enged szándékosan? és természetesen a pénz miatt
a rengeteg környezetszennyező gyár, járművek, épületek, amik mind a kényelmünket szolgálják, pár nagyfejű zsebét tömik és rongálják a környezetet, végtelenségig lehetne sorolni

és igenis számít, ha mindenki csak annyit tesz, h szelektíven gyűjti a hulladékot, az általa használt szükséges eszközöket úgy válogatja össze, h minél kevesebbet fogyasszanak, mert ha mindenki így tenne, a pazarló eszközök gyártása megszűnne ha nem venné senki

csak ugye ezekhez gonolkodni kell, ami sokaknak nem megy, ellenben kiforgatni mások mondanivalóját annál jobban

ha egy környezettudatos világban fejlődik egy gyerek, hatással lesz rá, ahogy az is, ha nem
ha betiltanák a cigarettázást, már rengeteget javulna a környezethez való hozzáállás, de nem fogják, mert pénz

vannak a csodálatos tanulmányok, mindent megállapítanak, egy gond van velük, 10-20-30 év múlva a gyakorlat megállapítja, h az akkori tanulmányok 90%-a nagy rakás sz@r volt
nem kellene megvárni amig eldurvul a helyzet, és akkor csinálni valamit amikor már teljesen mindegy, most még lehet, h van rá lehetőség, de úgy nem, ha a legminimálisabb dolgok sem mennek az "emberek" nagy részének

szerk:
weberzolee
pontosan ez a lényeg, mi dönthetnénk, de sajnos úgy néz ki már régen döntöttünk is
ez csak azért érdekes, mert mikor a saját házát, lakását csinálja valaki akkor minden legyen patent, az h két utcával odébb mi van már nem érdekes, oda lehet hordani a szemetet, a probléma az, h két utcával odébb is pont így gondolkodnak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#189) Tian66 válasza Chaser (#188) üzenetére


Tian66
senior tag

Egyetértünk csak a szóhasználat rossz, erről beszéltem. Ahogy az állat és növény világ, úgy az ember se parazita. A parazita létforma más előlényt használ fel annak akarata nélkül nem pedig a környezetét. Vannak erre példák az élővilágban, de nem mind az. Ez nem lagalizalja az emberiség tettét, felelőssége és lehetősége is van, hogy ne így legyen.

[ Szerkesztve ]

(#190) Apollyon válasza Chaser (#188) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Még mindig nem tudsz az emberiségen kívül gondolkodni.

"továbbra sem beszélt senki pusztításról, max indulatból, az nem pusztítás ha azt mondom a fajunkért nem lenne kár, ez az én véleményem
nem tudom mit nehéz ezen felfogni"

A mi fajunkért miért lenne kevésbé kár, mint mondjuk a kacsacsőrű emlőséért, vagy a napokban kihalt fehér orrszarvúért?
Mert ezt a kijelentésedet úgy lehet értelmezni, ha mi kihalunk, az kevésbé rossz, mintha mondjuk xy állat halt volna ki.

A Földön az élet már sokkal súlyosabb természeti katasztrófából is kiválóan helyreállt, mint amit az ember valaha is fog tenni.

Az emberiség pusztítása / rombolása stb. csak egyetlen tényező a további lehetséges millió közül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#191) Chaser válasza Tian66 (#189) üzenetére


Chaser
titán

oké, úgy pontosabb valóban

Apollyon
majd amikor meteornak születek, a meteorok síkján fogok gondolkodni :K

'A mi fajunkért miért lenne kevésbé kár, mint mondjuk a kacsacsőrű emlőséért, vagy a napokban kihalt fehér orrszarvúért?"
talán azért, mert nem teszik tönkre szándékosan a környezetüket - olyan mértékben biztos nem, ahogy mi -
meg legjobb tudomásom szerint, nem ölnek pénzért, ahogy egyik faj sem a bolygón, csak a csodálatos emberiség

fentebb elég jól megfogalmazódott, mi dönthetünk sok mindenben, és attól kevésbé ment fel bárkit a rossz döntése alól az, ha bepottyan egy meteor és mindent lenulláz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#192) weberzolee válasza Apollyon (#190) üzenetére


weberzolee
aktív tag

A mi fajunkért miért lenne kevésbé kár, mint mondjuk a kacsacsőrű emlőséért, vagy a napokban kihalt fehér orrszarvúért?

Ha közvetlen közelről nézed, mindenért ugyanannyira kár. Ha kicsit távolabb mész as a bolygót nézed a rajta lévő többi élőlénnyel együtt, akkor nyilvánvaló hogy az emberért kevésbé kár, mert ha nincs ember, minden más van.

Ha úgy nézed a földet mint egy emberi testet, az embert meg mondjuk az üszkösödő lábadnak akkor könnyű belátni hogy amíg van lábad, az üszkösödés terjed. Ha levágod túlélheted. Nem biztos (legyen ez a természeti katasztrófa), de ha nem vágod le biztos hogy meghalsz. És ha a lábadnak lenne tudata, akkor pont leszarná a tested többi részét, mert ő élni akarna bármi áron, akkor is, ha tudja hogy az életben maradása hosszú (vagy inkább rövid) távon a teljes emberi test pusztulását okozza és azzal saját magát is kinyiffantja, mert az egész nélkül nem tud életben maradni.

A Földön az élet már sokkal súlyosabb természeti katasztrófából is kiválóan helyreállt, mint amit az ember valaha is fog tenni.

Igen, mert nem pusztult el minden, csak bizonyos fajok. Teljes kihalás sose volt. Jelen állás szerint az utolsó dolog ami ezen a bolygón kipusztul, az az ember. Ha már nem marad a felszínen semmi, akkor a föld alatt (vagy űrben) elfogyasztjuk az utolsó növényt is, aztán egymást, a túlélés érdekében. Láttad a Wall-e című mesét? Hát, simán el tudom képzelni mint lehetséges jövőt. És hogy miért van ez? Mert tudunk gondolkodni. A kihalásokat az élőhely változása vagy a táplálék megszűnése okozta. Ezek közül az ember mindkettőt meg tudja oldani. Képesek vagyunk mesterségesen élhető környezetet teremteni magunknak szinte bárhol, és gyakorlatilag a föld összes élőlényét meg tudjuk enni.

(#193) Chaser válasza weberzolee (#192) üzenetére


Chaser
titán

"Teljes kihalás sose volt. Jelen állás szerint az utolsó dolog ami ezen a bolygón kipusztul, az az ember."
az sztem a csótány lesz ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#194) atike válasza Chaser (#193) üzenetére


atike
nagyúr

Szerintem meg a medveállatka... :)

(#195) Chaser válasza atike (#194) üzenetére


Chaser
titán

olyasmire gondoltam ami picit nagyobb:) de vagány jószág ez is, elsőre az alienek ugrottak be róla ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#196) janeszgol válasza Apollyon (#190) üzenetére


janeszgol
félisten

Fentebb is láttam ,de máshol is olvastam, hogy a föld elbírna 14-15 milliónyi embert is. Kérem ez hülyeség. Már most is vannak unatkozó emberek, akik másban nem lelve értelmet pusztítják a növény-, és állatvilágot, illetve az embereket is. Sok a munkanélküli idióta. Szóval de, sok ez a majdnem 8 milliárd ember ide, a jelen technológiára, fejlettségünkre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#197) bLaCkDoGoNe válasza Apollyon (#60) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jelen beszélgetés szempontjából teljesen mindegy, hogy Józsi bácsi minden nap autógumit éget, de mellette Mari néni komposztál, ökobio gazdálkodik és napelemről hajtja a napelemet is. Ha beüt a krach, valószínűleg mindketten mennek a levesbe. Összességében az ember, mint faj léte (a jelenlegi technikai fejlettség és szaporulatszámot tekintve) káros a Föld számára.

Ennyi a fenti mondanivaló lényege, persze továbbra is értetlenkedhetsz/kötözködhetsz, meg gyárthatsz definíciókat a saját magad megnyugtatására/saját értékességed bizonyítására/vagy a bánat tudja mi a célod.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#198) Apollyon válasza Chaser (#191) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Akkor elmondom: kacsacsőrű emlősnek sincs több joga a Földön élni mint neked. De ugyanúgy neked és senki másnak sincs több joga nála, attól függetlenül, hogy ki és mi szerint számít fejlettebb lénynek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#199) Apollyon válasza weberzolee (#192) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Ha úgy nézed a földet mint egy emberi testet..."

De nem nézem úgy, mert a Föld nem élőlény, hanem egy nagy halom izzó kőzet, meg egy rakás más egyéb kémiai elem. Ha kicsit távolabb megyek, nem sokban különbözik a Marstól, amitől csak annyi a különbség, hogy egyes kémiai elemek más formában és arányban vannak mint a Földön.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#200) somogyib válasza hallerlaller (#186) üzenetére


somogyib
őstag

Végre egy témába vágó hozzászólás. :DDD

De, hogy válaszoljak is: szerintem a többiek csak ezüstöt tesznek bele. :D

(#201) Apollyon válasza bLaCkDoGoNe (#197) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Összességében az ember, mint faj léte (a jelenlegi technikai fejlettség és szaporulatszámot tekintve) káros a Föld számára."

A Földre nem káros az ember, maximum az emberrel megférni nem tudó élővilág számára.

"Ennyi a fenti mondanivaló lényege, persze továbbra is értetlenkedhetsz/kötözködhetsz, meg gyárthatsz definíciókat a saját magad megnyugtatására/saját értékességed bizonyítására/vagy a bánat tudja mi a célod."

Nincs semmi célom, csak reagáltam a "megérett az emberiség a pusztulásra" nevezetű meggondolatlan butaságra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#202) Chaser válasza Apollyon (#201) üzenetére


Chaser
titán

ha a klímaváltozás nem káros a földnek, meg az irgalmatlan mennyiségű co2 és szennyező anyag, akkor mi az? magának a talajnak nem minden káros, ha arra gondolsz föld szó alatt, ha magára a bolygóra aminek van/volt rajtunk kívül is élővilága, akkor rengeteg káros dologgal terheljük
a butaság az, ha ezt akarod kimagyarázni
az ugye megvan, h a létezésünkhöz oxigén is kell és bizonyos intervallumok közti hőmérséklet sem árt? a nagy helyzet az, nagy erőkkel vagyunk azon, h egyik sem legyen megfelelő nemhogy más élőlényeknek, de nekünk sem

tényleg nem érett meg az emberiség a pusztulásra , az értelmes fajok között gondolom mi lennénk az első helyezettek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#203) Tigerclaw válasza Tian66 (#179) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az egy nagy különbség, hogy az ember dönthet, cselekedhet máshogy is. Túlléptünk régen az ösztönös léten, még ha a részünk is maradt. Olyan "hatalommal" rendelkezünk, amivel egyetlen állat vagy növény sem rendelkezik. Azok / ők nem dönthetnek, élhetnek, cselekedhetnek másképp, de mi igen.

Mi pedig úgy élünk, hogy elpusztítunk körülöttünk mindent, amíg az nekünk közvetlenül "hasznot" jelent. Feláldozzuk a jövőt a jelenért, még a saját fajunk jövőjét is.

A legtöbb növény és állat nem pazarolja az "erőforrásokat" Mi ebben kiemelkedőek vagyunk sajnos.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#204) KIRA/\NOVA


KIRA/\NOVA
csendes újonc

Ki vesszük belőlle a procikat és a memóriát és bele tesszük egy atmbe, jó mert ott nem törik ripityomra és nem avul el oly gyorsan...

https://m.facebook.com/home.php?refid=52 Kira komány találmányaim science

(#205) Graphics válasza KIRA/\NOVA (#204) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

kivesszük - igekötős ige, egybeírjuk.
belőle - nem kell oda két db L betű.
beletesszük - lásd első.

Csak nem bántja a szemem?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#206) pusszycat válasza Graphics (#205) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Csak nem bántja a szemem?" - Csak nekem bántja a szemem? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#207) Chaser válasza pusszycat (#206) üzenetére


Chaser
titán

hasogassa' a fülit' ( : amit megértek, mert nekem is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#208) Hieronymus válasza somogyib (#200) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

ON:

Van egy német startup, amelyk a telefonok újrahasznosítására szakosodott.
http://mobile-box.eu/

Németországban sok helyen van kihelyezett gyűjtődobozuk. Bele lehet tenni a a használatból kivont készülékeket. A begyűjtött telefonokat kipróbálják. Ha működőképes vagy billentyűzet vagy kijelző cserével életre kelthető megjavítják és külsőleg rendbe rakják Ezeket eladásra kínálják, egy éves garanciával.
A maradékot újrafeldolgozásra előkészítik és raktározzák.
Az agyon jól hangzik, hogy drága és értékes alapanyagokat tartalmaznak a készülékek, csak nem igazán van gazdaságos megoldás az értékes nyersanyagok visszaszerzésére. Idővel majd lesz, addig gyűjtik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#209) fairi válasza Chaser (#202) üzenetére


fairi
addikt

Nem tudom honnan szeded hogy káros. Föld története során volt sokkal nagyobb szén-dioxid szint,sőt volt olyan időszak hogy egyáltalán nem volt jég hanem sekély óceán még a Saharában is. Volt mikor Kárpát medence is tenger volt.
Igazából még mindig jégkorszak van, az a jégsapka egyszer el fog olvadni teljesen,és a megkötött metán fel fog szabadulni.
Most ezt a folyamatot felgyorsítjuk,és igazából saját magunkat szopatjuk meg.
Élet és az élővilág is rengeteg mindent kibír, valaha létezett fajok 99% már régen kipusztult, lett helyettük más.

Környezetszennyezéssel saját magunkat veszélyeztetjük, mert az életünkhöz kell tiszta víz és tiszta levegő (igaz ez sok más állatfaj is igényli).és bárhogy álmodozunk az űrutazásról, jelenleg csak egyetlen bolygón képes az emberi faj megélni.

Igazából faj szinten elég szívósak vagyunk, tényleg nagyon-nagyon el kell rontani a dolgokat (ettől jó messze vagyunk még), hogy kihaljunk. Ami igazán sérülékeny az a civilizációnk. Ha jégsapkák elolvadása miatt eltűnnek a part menti országok és városok, nehezen képzelem el a jelenlegi társadalom hogy bírná ki. Ember milliárdok vándorlása indulna meg!

(#210) -Skylake- válasza fairi (#209) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Ember milliárdok vándorlása indulna meg!"

Majd jöhet az "Önnek is joga van tudni, mire készül a déli-sark." ;)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#211) Chaser válasza fairi (#209) üzenetére


Chaser
titán

En szemely szerint nem szeretnem letudozni, de ha teged nem zavar akkor hajra:)
Egyebkent nem mondtam mast mint te, es ahogy mondod kb jegkorszak szeru sztori is zajlik, amire mi ragyorsitunk, ezert is mondtam h nem ennyi emberre van tervezve ez a sargolyo, majd 50 ev mulva kivancsi leszek mit mondanak a 17mrd-s mostani tanulmanyra ( :
Egy eleg torekeny egyensuly kellos kozepen elunk, a haborus krizis helyzetek pedig szamtalanszor megmutatattak, mennyire mocskos faj vagyunk, nem kivanok senkinek rosszat, de ha beut a krach - ne usson -, a nagy hanguak akik szerint ez a faj nem erett meg a pusztulasra, majd akkor is ezt mondja mikor sajat boren meg szeretteien tapasztalja milyen a gyengebbik oldalon lenni krizis idejen
Persze most szep es jo minden - ami persze eros tulzas -, itt nalunk, a kis mo-ban, de most sem mindenhol
Azert is vicces mert van tortenelmunk, amibol tanulhatnank, de ikabb' maradunk a kozhelynel, a tortenelem ismetli onmagat, volt itt mar csunya vilag globalis szinten is, lesz is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#212) fairi válasza Chaser (#211) üzenetére


fairi
addikt

"nem ennyi emberre van tervezve ez a sargolyo, majd 50 ev mulva kivancsi leszek mit mondanak a 17mrd-s mostani tanulmanyra ( :"

elvileg 40-50 miliárd is elfér, csak élelmiszer termelést és szétosztást kell fejleszteni. ha jelenlegi tendencia folytatódik, 11 milliárd felé nem megyünk. Sok helyen népességfogyás van, népességnövekedésért Közel-kelet és fekete Afrika felelős.

"Egy eleg torekeny egyensuly kellos kozepen elunk, a haborus krizis helyzetek pedig szamtalanszor megmutatattak, mennyire mocskos faj vagyunk, nem kivanok senkinek rosszat"
csimpánzok is brutálisan tudnak egymással harcolni, nekünk csak jobb módszereink is vannak.
civilizáció szinten törékenyek vagyunk nem faj szinten.
MInél összetetted a társadalom annál nagyobbat lehet zuhanni. Ezerszer láttuk, lehet állam szétesik hadúrak rendszerévé de mindig születik egy aki végül vérrel egyesíti.

"a nagy hanguak akik szerint ez a faj nem erett meg a pusztulasra, majd akkor is ezt mondja mikor sajat boren meg szeretteien tapasztalja milyen a gyengebbik oldalon lenni krizis idejen"
inkább csak "eltunyult" mindenki. természet kegyetlen, fajok jöttek és tűntek el, legjobban alkalmazkodó élte túl.
Történelem során gyerek, nő, ártatlanok lemészálása, kegyetlen büntetések mindig kb normalitás része volt. Középkorban egy kivégzés gyereknek való látványosság volt.

Most az utóbbi 70 évben sok NGO, ENSZ miatt hallunk olyanról amiről régen nem, és teszünk ellene, felháborodunk a twitteren.

Valóság az 5 milliós év alatt jelenleg a legbiztonságosabb szakaszunk van, van élelmiszerbiztonság, egészségügy, szociális háló. Ha nem tökéletes, de van.

Nincs olyan faj ami megérett a pusztulásra, kb a pusztulásra érett a legnagyobb baromság amit olvasni lehet. Utóbbi évek valami nihilisztikus öngyülőlete.
ternészet "törvénye" egyszerű vagy alkalmazmodunk a változáshoz vagy kihalunk. Ez emberre is igaz.

"Azert is vicces mert van tortenelmunk, amibol tanulhatnank, de ikabb' maradunk a kozhelynel, a tortenelem ismetli onmagat, volt itt mar csunya vilag globalis szinten is, lesz is"
Látszik valamit tanultunk, békét próbáljuk fenntartani, lehet média mindig világvégét jósol, de nagyobb háborút elkerüljök. és minden héten nácikra figyemeztetik az embereket.

Igazából sokszor azért nehéz tanulni, mert mi magunk hamisitjuk, ujraértelmezzük politikától függően. Sokszor a valóság, legendákkal keverednek.
Másik azt hisszük jobbak vagyunk és nem ismételjük meg, igaz legtöbbször téved az adott ember.

(#213) Chaser válasza fairi (#212) üzenetére


Chaser
titán

Csak az elejere reagalok, az emberek mennyiseg egy dolog, az elelmiszer megint masik dolog, de minden egyes ember egy ujabb fogyaszto ujabb igenyekkel, ujabb teherrel a kornyezetnek, sztem sokan ezt felejtik ki a matekbol
Az megint masik dolog,.ha egy faj/populacio egyed szama drasztikusan novekszik, es gyakorlatilag a termeszetes szelekcio nem tudja a dolgat intezni, mar annak magaban nincs jo bege, eleg vegigsetalni egy nagyobb utcan, nem kell hozza tanulmany sem esetunkben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#214) fairi válasza Chaser (#213) üzenetére


fairi
addikt

"minden egyes ember egy ujabb fogyaszto ujabb igenyekkel, ujabb teherrel a kornyezetnek, sztem sokan ezt felejtik ki a matekbol"

biológiában itt lép fel az interspecies kompetició klasszikus példái. vagy a populáció egyedei valahogy egyensúlyba jutnak egymással és a környezeti lehetőségekkel, vagy addig ölik egymást míg egyensúly nem tud kialakulni.

magyarra fordítva vagy lelövöd a migráns aki átlépi a határodat vagy beengeded és forrásaid kettéosztod, és lejebb adsz az igényeidből. ha popukáció nevekedés mai szintet tartja akkor vagy igényeket kell csökkenteni, vagy végül népirtás után fog egy uj egyensúly beállni.

" gyakorlatilag a termeszetes szelekcio nem tudja a dolgat intezni"

most is folyik néhány területen, Nigiériában tavaly a pásztor-földműves konfliktusokban 3000 embert mészároltak le, egyéb helyeken és ezrével ölik egymást a közösségek. Mind a pásztorok, mind a földművesek ugyanazt a földet hazsnálják kb ezer éves módszerekkel.

(#215) Hieronymus válasza fairi (#214) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom, hogy a természetben nincs egyensúly az élőlények között.
Ha elegendő az elérhető élelem, akkor növekszik a populáció. Ez persze az élelem mennyiségének csökkenéséhez vezet. Ami a populáció csökkenését okozza. Ezzel újra nőni kezd az elérhető élelem mennyisége, és újra kezdődik a kör.

Egyedül az ember képes kilépni ebből az ördögi körből.
Egyrészt szinte minden élőlényt képesek vagyunk élelemnek tekinteni. Másrészt a fejlett országokban nagyon önkorlátozóak kevés gyereket vállalunk. Ez a populáció elöregedéséhez vezet.
Szükségünk van friss munkaerőre. Ezen a problémán segítene az irányított migráció. Ennek a megvalósításról most nem érdemes vitázni.
A mi ördögi körünk az, hogy fejlettnek kell lenni az önkorlátozáshoz. Viszont nincs elegendő erőforrásunk mindenkit közel egyformán fejletté tenni, nagy életszínvonal csökkenés nélkül.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#216) fairi válasza Hieronymus (#215) üzenetére


fairi
addikt

"Azt gondolom, hogy a természetben nincs egyensúly az élőlények között.
"persze gyakran figyelhető meg egy oszcilláció a zsákmány-préda állatok közt. Sáskajárás ennek egy extrém példája. de hosszútávon nézve egy egyensúlya megfigyelhető az egésznek, ha valami kiugrik az végül visszatér.
Ha ezt valami komolyan megzavarja akkor kihalások lesz az eredménye. persze legvégén ujra beáll valami stabilitás.

"Egyedül az ember képes kilépni ebből az ördögi körből"
inkább csak toljuk felfele az ingát. technika sok mindent lehetővé teszi, talajt javítjuk a növényeket nemesítjük, de akár génjeit javíthatjuk. és sivatagban is növényt termeszthetünk.

persze minél erősebben ellenhatunk egyre több bajt okozunk: környezetszennyezés, víz és levegő minőségének rontása, erdők kiirtása, vizek lehalászása. Saját erőforrásainkat éljük fel globálisan.
vagy fajunkon belül stabilizáljuk a populációnkat (erre vannak jelek), vagy genetikailag igényeinkre tervezzük az élőlényeket vagy a nyakunkba zúduló szar fog egy ördögi kört elindítani.

"A mi ördögi körünk az, hogy fejlettnek kell lenni az önkorlátozáshoz. "
nőket munka és oktatásba küldése kb megakadályozza hogy 2-3-4 gyereket vállaljanak. Kb mindenhol működik. Sok gyerek ott van nő mint gyerekkészítő gépnek vannak nézve.
ez egy az értelmes fajokra jellemző intraspecies gátlófolyamat?

"Viszont nincs elegendő erőforrásunk mindenkit közel egyformán fejletté tenni, nagy életszínvonal csökkenés nélkül."

erre valahol láttam egy számolást, ha mindenkinek amerikai életszínvonalat akarnánk akkor 3 Föld is kevés lenne, de ha elég az átlag indiai élete akkor dupla ennyi ember elfér a planétán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.