Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Az is kedvező hatással lenne a környezetre, ha nem engednék, hogy akármelyik gyártó, akármilyen "hulladékot" legyártson. Ez legfőképp Kínában probléma.
Egyékbként ez csak úgy hozna nekik ekkora profitot, ha ingyen kapnák a leselejtezett mobilokat. Sokan pedig nem fognak megválni a tulajdonuktól ingyen, amíg az akár pót telefonként, legalább hívásokhoz használható.

[ Szerkesztve ]

(#2) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Hogy mi lenne kedvező hatással a környezetre?Nem ez...
...hanem ha az emberiség eltűnne a faszba a bolygóról.:U

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#3) 8th válasza HarleyCustom (#2) üzenetére


8th
addikt

Még kb 400év és teljesen lakhatatlan lesz a bolygó szóval...

(#4) Zolás válasza 8th (#3) üzenetére


Zolás
addikt

Gondolod hogy van annyi? A fele is sok szerintem. Amennyi kárt okozunk minden évben, jó lesz az 100 évnek is.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#5) kenwood3 válasza HarleyCustom (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

Jol mondta anno a matrixban smith ugynok, hogy
" Az emberiseg 1 betegseg, a bolygo rakosodasa"
Egyebkent egyetertek ! :)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#6) -Skylake- válasza HarleyCustom (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

+1, ha nem is a teljes emberiseg, de legalabbis az emberiseg egy jelentos szazaleka. Olyan 80-85+ %.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) HarleyCustom válasza kenwood3 (#5) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Sajnos azt kell mondjam,az egyik legundorítóbb faj a miénk. Az hagyján,hogy vannak állatok,akik szintén“lerágják”a környezetüket,de elvileg azt mondja az EMBER,hogy Ő van a tápláléklánc csúcsán és attól vagyunk különbek,hogy gondolkodunk,vannak érzéseink,satöbbi...ez igaz is...
És mi van most?
Elpusztítjuk nem csak a bolygót és a többi élőlényt,hanem még saját magunkat is.(példa:húsvét szigetek)
Na ehhez kell ám az ész!:UGratulálok!
Egy kurva meteor kell ide és kész!De akkora,hogy az összes biblia,tóra tekercs,meg faszom tudja iratok elégjenek a picsába.A kutya nem fogja tudni,hogy valaha léteztünk.
Na ez az egyetlen megoldás szegény bolygónak.

-skylake-:
Nyugodj meg,100% nak pusztulnia kell sajnos.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) kenwood3 válasza HarleyCustom (#7) üzenetére


kenwood3
őstag

Kellene 1 jo par szaz ev, mire a bolygo kiheverne minket, ha ki tudna egyaltalan :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#9) csƵ


csƵ
őstag

Csináljatok egy szektát és kövessetek el kollektív öngyilkosságot. Máris tettetek a bolygóért.
Köszi!

(#10) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Ez így jól hangzik, de nem ilyen egyszerű a panelok anyagonkénti szétbontása. Volt egy cég a raktárunkban, aki próbálkozott vele, de nehéz. Az arany tartalma meg minimális.

csZ
:D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#11) kenwood3 válasza csƵ (#9) üzenetére


kenwood3
őstag

:DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#12) HarleyCustom válasza kenwood3 (#8) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja...

Az az igazság,aki tudna tenni valamit azügyben,hogy egy picit lelassítsuk a folyamatot,(a világ urai,nagyhatalmú országok),az baszik rá.Kilépnek a klíma egyezményből,meg ilyenek.Kínában vegyianyag gyárak robbanak fel,India,Amerika,Oroszország,satöbbi...
De itt van a mi kis országunk!Persze,hogy megvétózzuk a 2050-es dátumot....mert hát na...megtehetjük...
Én hiába gyűjtöm szelektíven a hulladékot,igyekszem minél kevesebb szemetet termelni,gázos autóval járok,vagy gyalog,biciklivel...lenne elektromos kocsim,de ahhoz el kell adjam a házam,hogy vegyek egyet... szóval én,vagy Te,vagy Mi,hiába élünk úgy,hogy védjük a természetet,nem rajtunk múlik,mert nem mi irányítjuk a világot,hanem a kapitalista,gondolkodó EMBER nagyiparos.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#13) atike


atike
nagyúr

Ha minden csudajó, és még sok pénz is van benne akkor miért nem csinálja kb senki? :F

(#14) HarleyCustom válasza csƵ (#9) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Te is benne vagy a csapatban,kb.7 milliárdan vagyunk.Nem maradsz ki.:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#15) punky10


punky10
addikt

A kínaiak ezt már régóta csinálják.Lásd pl a Vodafone Smart sorozatot,vagy az Alcatel alsos telefonjait... ;]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#16) somogyib válasza atike (#13) üzenetére


somogyib
őstag

Volt róla korábban cikk, hogy a 2020-as olimpiai játékokra az aranyérmekhez az anyagot elektronikai hulladékból nyerik ki.

(#17) janeszgol válasza Zolás (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Én az embert nem sajnálom, mert egy idióta. De a növényeket, az állatokat nagyon is!

(#18) erer1000 válasza HarleyCustom (#7) üzenetére


erer1000
őstag

Meg kell védenünk a földet és az élőlényeket, erre te azt mondod hogy

Egy kurva meteor kell ide és kész!

az a meteor pont hogy kiírtaná azt amit védeni akarsz az emberektől.

Nyugodj meg,100% nak pusztulnia kell sajnos.

Beleértve az összes természetvédőt, benszülött természeti népcsoportot, stb?

Azt imádom az ilyen "az egész emberiségnek, kivétel nélkül pusztulnia kell" dolgokban, hogy ha azt válaszolom rá hogy "Oké, de magaddal kezd" akkor meg megvannak sértődve hogy hogy képzelem.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) bandras0226 válasza csƵ (#9) üzenetére


bandras0226
aktív tag

+1

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#20) BlackPriest


BlackPriest
őstag

ha az új telefonba beszámítanák a régit, akkor máris többet hasznosítanának újra. kirakhatnának telefongyűjtő dobozokat is az elemgyűjtők mintájára (amik kb már el is tűntek). nyugatra talán nem uzsonnamaradék meg kutyaszar kerülne bele.

de tovább lehet menni, oktatás az újrahasznosításról, szolgáltatók honlapján infók a környezetterhelésről, stb.

+1 a kihaláshoz csakazértis

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#21) janeszgol válasza bandras0226 (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Mit plusz egyezel? Azon, hogy szerinte az ember a természet felett áll és mindent lehet? Írtsunk ki mindent, mert csak az ember számít?

(#22) HarleyCustom válasza erer1000 (#18) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“Sóhaj!”:N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#23) csƵ válasza janeszgol (#21) üzenetére


csƵ
őstag

Az ember számít igen. Mint ahogy minden más fajnak a saját élettere számít.
Idegbajt kapok a rohadtemberezőktől. Lenne a bolygón több millió öntudatlan faj, de jó is lenne ember nélkül. Az élet értelme az öntudat.
Én környezetvédő vagyok amúgy, még mielőtt nekem esnél.

(#24) Tidzsimon


Tidzsimon
őstag

Van egy olyan problem, hogy az újrahasznosítás, működik ázsiában elég keményen, csak nagyobb környezeti károkat okozva, pl a fölös dolgok leégetése.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#25) tuki2200 válasza Tidzsimon (#24) üzenetére


tuki2200
senior tag

Óh ezért nem kell olyan messzire menni, itt szabolcsban is megtellik a levegő égett műanyag/gumi kábelborítások mennyei illatával, minden hónap végefelé :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#26) janeszgol válasza csƵ (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Az ember is(!) számít, de pl az állatokat néhány embernél fontosabbnak tartom. Utálom a természetgyűlölőket, akik szerint csak az ember a fontos. Nem vagyok embergyűlölő (de nem is emelem a többi természeti elem fölé), még mielőtt nekem esnél.
Nem szeretnék olyan steril világban élni, ahol nincsenek állatok, növények, hanem csak az emberek ocsmány pofáját kell lesnem egész nap. Vagy az idióta robotokét.

[ Szerkesztve ]

(#27) --HARDCORE-- válasza atike (#13) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Sz@rnak bele. Ez is része a csendes népirtásnak. Pont mint a Chemtrail.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___

(#28) erer1000 válasza HarleyCustom (#22) üzenetére


erer1000
őstag

"Mély levegő!" :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29) TK36 válasza Quqesz (#10) üzenetére


TK36
aktív tag

Pedig pl. az autóiparban néhány autómárka megoldotta ezt a gondot. Igaz nem egyik napról a másikra, de sikerült, hogy az autó ha leselejtezik akkor annak x%-a újrafelhasználható/hasznosítható legyen.
És könnyen szétbontható.

(#12) PreikeStoleN: attól még kicsiben elkezdheted. De abban sajnos igazad van, hogy semmi nem ösztönöz téged rá, hogy szelektíven gyújtsd a szemetet. Nálunk is vannak szelektív edények, de olyan ritkán szállítják el ( téli hónapokban meg egyáltalán nem), hogy addig többször megtelnek.

(#7) PreikeStoleN: pl. az űrkutatásnál is vannak kudarcok, de az emberiség újból nekirugaszkodik és ismét megpróbálja. Tehát az emberiség -még ha amit leírtál abban sok igazság is van - DE képes a megújulásra, továbblépésre, a hibáiból való tanulásra.

[ Szerkesztve ]

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Szokták mondani, hogy az állatok a saját ürülékükben dagonyáznak. És az ember? Detto a saját ürülékében és szemetében éldegél. Nesztek a természet csúcsa.

TK36, az ember képes tanulni a hibáiból? Akkor nem lenne egy örök ciklusban. A történelem ismétli önmagát. Ismerős?

[ Szerkesztve ]

(#31) DamianB


DamianB
őstag

Kb 50 -100 évünk van olyan szinten emelkedik az átlag hőmérséklet hogy azt már nem tudjuk vissza fordítani.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#32) Chaser válasza csƵ (#23) üzenetére


Chaser
titán

kérdés csak az ember definiciója...:) attól, h genetikailag valaki megfelel, nálam még nem lesz ember, ahhoz picit több kell
szarkazmus ezen nem segít, az egyik legocsmányabb faj vagyunk, sőt, a legocsmányabb, van néhány állat amelyik élvezetből öl, de mi pénzért is
van olyan állat ami elpusztít maga körül mindent, de annak a hatása rövidtávú, amit az ember művel sokszor az pffffffffff, senki nem tudja meddig tart és mit okoz
nem az egyénekről van szó, vannak emberek, akik minimálisan részesei a pusztításnak, de a többséget nem érdekli semmi, csak a maga nyomorult kis élettere, a kert faca' legyen, de a szemetet úgy b@ssza oda az utca közepére h koppan, lehetne sorolni
arról nem beszélve, h a pénz miatt milyen környezetszennyezések vannak
tedd fel magadnak a kérdést, hány másodpercig gondolkozna egy intelligens faj azon, ha módjában állna elpusztítson minket vagy sem? na ugye

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) HarleyCustom válasza csƵ (#23) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Te,mint környezetvédő...

Most jöttem haza Pestről a (gázos)autómmal,abba a városba,ahol élek. Nulla szélmozgás...völgy,én/mi a dombtetőn lakom/lakunk a családommal.
Na,...ahogy beléptem a város eme részébe,hatalmas füstfelhő gomolyog.Elárulom neked,egy vagy több EMBERi lény,aki szarik a fajtájára,viszont civilizáltnak tartja magát,meg gondolkodónak,kérlek szépen égeti az avart,a gallyat,satöbbi...
Meg van tiltva! Vagy komposzt,vagy a szemétszállító cég két hetente elviszi a zöld hulladékot.
De nem! Ő elégeti,mások megfulladnak,és pont leszarja. Érted? Érted miről beszélek?
És ez rendszeres....
Az új szomszédom,aki 2éve költözött szembe velem,fiatal pár,jómódúak,tanultak,satöbbi...elmondanám,ugyanezt megcsinálta tavaly nyáron 40-fokban,délután 3-4 óra felè,nulla szélmozgás...Soroljam? Átmentem szólni,hogy legyenek szívesek abba hagyni amit csinálnak,mert a gyerekeim,a többi szomszéd is megfullad.Normális?
Tehát,ennyit tud az EMBER!
Persze van kivétel,mint én,vagy te,vagy itt egy pár józan eszű,felnőtt ember,de sajnos mi vagyunk kevesebben.
És én nem utálkodtam feléd,pedig Te rám,igen.

Sajnos azok vannak hatalmon a világban és azért,mert utálja a saját fajtáját,nem környezetvèdő és nem állatbaràt! Ezt elhiheted.

Aki nem ért velem egyet,nem baj...de nyugodjon meg,ugyanúgy kipurcan majd,mint én. Mert két dolog biztos az életben: a halál és az adó!

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#34) HarleyCustom válasza erer1000 (#28) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mély levegőt majd holnap reggel veszek,amikor megyek futni.Ugyanis rendszeresen sportolok,igyekszem megóvni az egészségem.Csak hát mást ez nem érdekel rajtam kívül és égeti a szarját,hogy beszippantsuk kb.10ezren itt. :N
(Reggelre remélem eloszlik a füst,ami belepi ezt a városrészt:D)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#35) Y72


Y72
aktív tag

Ahhoz, hogy használni tudd a gázos autódat + legyen időd a hobbidra az a sok ember kell akit ki akarsz irtani.
Azt megértem, hogy az avarégetés zavar, de ugye tudod, hogy nem az a megoldás amit javasolsz?
A korlátolt gondolkodásmód szokott ilyen ötletekkel előállni. Ha nem tetszik valami változtass rajta, ha nem tudsz, legalább kezd el, mutass példát, írd ide, stb. Az elmúlt évtizedben viszont sok változás történt, a fiatalabb generáció környezettudatosabb (de nem feltétlenül okosabb). Ezért sajnos a múltbéli dolgok kijavítását nem lehet a jövő generációtól elvárni, mindenkinek úgy kell élni, hogy minimálisan szennyezzen:
Te hajlandó lennél lemondani a melegvízről? A műanyag eszközökről, porszívóról, stb civilizációs kényelemről? Mert a gázos autó nagyon kevés, sokkal több kell ennél.
Amúgy a hulladékból kiszedett arany után a maradék ugyanúgy Afrikában landol. ezzel még mindig nem tudnak mit csinálni.
A meteor kb csak azért lenne jó, hogy megolvadjon és elégjen ez a sok hulladék, de erre jó lehet a vulkán is.

(#36) Aprósólyom válasza HarleyCustom (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

A legnagyobb szennyező az ipar. Az ipar meg azért szennyez, mert mi fogyasztunk. Ugyan az állam szerepet tud vállalni a cégek megregulázásában, de alapvetően a fogyasztók kiszolgálása végett szennyeznek. Kevesebbet kell fogyasszunk. Ennyi. Értem mindenre, technikai bizbasz, ruha, utazás optimalizálása, stb...

Amúgy attól vagyunk magasabb rendűek főleg, hogy van fejlett, komplex nyelvük. (Állítólag. Etológustól hallottam.) Ami nagyan elősegíti a tudásunk növekedését, hála annak, hogy pontos, részletes információcserére vagyunk képesek. Az állatoknak is vannak érzelmeik egyébként. Ebben nem vagyunk jobbak.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#37) Aprósólyom válasza HarleyCustom (#33) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Az élet az nem biztos, csak a halál meg az adó? Kicsit pesszimista vagy. Én pedig azt látom, hogy minden normális, egészséges élőlény életre, utód létrehozására törekszik. Az élet a mozgási energia, a halál meg csak a lélegzetnyi szünet... az egyik nincs a másik nélkül és fordítva. Vagy mindkettő biztos vagy egyik sem. Adózás egy ősi kis közösségben pedig ismeretlen fogalom, tehát az téves. Itthon is élhetnél adózás nélkül, csak ahhoz teljesen önellátónak kell lenned. Nem nagyon tudna az állam mit kezdeni veled.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#38) janeszgol válasza Y72 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem kell kiirtani az emberiséget, hanem gyökeresen meg kell változnia. Tisztelje a természetet, mivel ő is része annak.

(#39) #24536576 válasza --HARDCORE-- (#27) üzenetére


#24536576
törölt tag

Szerintem meg a föld tehet róla, mert Velociraptor formájú.

[ Szerkesztve ]

(#40) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak az ember tud szennyezni,maga a Föld is tudja magát pusztítani, gondolok itt pl. a yellowstone szupervulkán esedékes kitörésére ami bármelyik percben átírhatja a történelmet. Amúgy 20 szupervulkán van amik 100.000 évente eldurrannak. Aki azt hiszi biztonságban van mert papír zacskót használ az kissé naiv teremtés.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#41) HarleyCustom válasza Y72 (#35) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem értik itt páran mit akarok mondani,
Például amit mondasz,hogy elhiszed,hogy engem“zavar”az avarégetés....
Nem az zavar konkrétan,hanem az,hogy ilyen gyökér az EMBER,hogy a saját fajtáját(is) leszarja magasról.Ezt csak egy apró példának hoztam fel arra,hogy miért tart itt a világ.Érted?
Az ilyen fasz mindent megcsinál,ami esetleg mondjuk például környezetszennyező...még a gumit is elégetik...
Nem tudom Te hol laksz,de egyszer körbe vezetnélek,amikor fekete fullasztó füst száll fel az egyik udvarról/udvarokról,ahol műanyagot,gumit,satöbbi...anyagot is elégetnek. Persze rendőrség,feljelentés megy,meg bírság...de újrakezdik. Ez szerinted csak egy zavaró pici dolog? Szerintem ez igenis dúrva. Ja és ha szólsz az illetőnek,akkor még fel is háborodik,de sajnos nem mehetek tovább,mert börtönbe kerülnék. Tehát marad a jó öreg igazságszolgáltatás....
Na mindegy...

Egyébként meg szép idő van. Ki a szabadba!
Én már túl vagyok a reggeli futásomon.:D

Béke!

Pusztuljon a férgese!;]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#42) Snowy_owl válasza Y72 (#35) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Az elmúlt évtizedben viszont sok változás történt, a fiatalabb generáció környezettudatosabb (de nem feltétlenül okosabb).

Hol? Mutasd meg! Nem hiszem. :) A konzumidiotizmus köztük is tarol.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43) Chaser válasza Snowy_owl (#42) üzenetére


Chaser
titán

nem győzöm ezt a csodás fiatal generációt arrébb küldeni mikor mellettem füstöl, vagy hajítja el a csikkét 2m-re a kukától a földön
volt a házban egy leányzó, 30 körüli, "doktor", én soha nem láttam, de alatta levő néni szerint ő hajigálta a csikket a kertbe
szelektív tárolóknál teljes káosz, elmosni nem képesek amit kell, ha el is találják a megfelelő konténert

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) JoeYi


JoeYi
őstag

széndioxid kevesebb lenne talán, de érdemes megnézni youtubeon, hogy milyen kémiai eljárás kell egy prociból, vagy alaplapról kinyerni az aranyat. És az a sav elhasználódik, és aztán lehet a közeli óceánba engedni.

Salétromsav, sósav, királyvíz, Nátrium-metabiszulfit. [link]

Szóval gyanús, hogy jobb mindenkinek ha az arany a mobilban marad. Esetleg szelektíven tárolni még pár évtizedig, hátha lesz valóban környezetbarát bontási módszer később

[ Szerkesztve ]

(#45) #24536576 válasza HarleyCustom (#41) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az is lehet, hogy azzal az égetéssel kevesebbet árt a környezetnek, mint Te. Lehet, hogy több elektronikai hulladékot generálsz pl.

(#46) #24536576 válasza JoeYi (#44) üzenetére


#24536576
törölt tag

Na igen, ez az egyik lényeg. Ott vannak az elektromos autók... Mintha azok a levegőből nyernék az áramot. Kínában mégjobban megterhelte a levegőt a gyárak füstje, hogy lehessen tölteni a kocsikat. Sajnos a közember nem tud mit tenni. Ki az aki pl a föld napján nem ül autóba, nem kapcsolja be a tvt, nem tölti a telefonját, stb? Pedig ez csak 1 nap lenne.

(#47) Apollyon válasza HarleyCustom (#41) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj, hogy elég primitív módon akarsz megoldani egy elég komoly problémát.

Az "irtsunkkimindenkit" dologgal az a baj, ahogy már előttem is írták, hogy ezzel azokat is elpusztítanád, akik egyébként ártatlanok és/vagy még a saját életükben jobbá tették volna a világot.

Továbbá ez az emberiségellenes agytröszt azt is elfelejti, hogy a Föld nem egy élőlény, hanem egy kőzetbolygó, aminek egyébként halál mindegy, mi történik rajta. Ez régen is egy élettelen bolygó volt, és a milliárd évekkel ezelőtt átment folyamatok miatt kialakultak olyan körülmények, amihez tudott alkalmazkodni az élet. Ennyi, semmi más.

A "zuhanjon egy meteor a Földre és pusztítsa ki az embereket" vágyaddal pont olyan, vagy még rosszabb pusztító lennél, mint ezek a kínaiak, akik egyáltalán nem a környezetkímélés miatt, hanem a pusztán extra gazdasági haszonszerzés miatt akarják kinyerni az aranyat a használt elektronikai hulladékokból, no matter what.

Egyébként meg tök vicces, hogy a többség csak így földhözragadtan tud gondolkodni, azt nem számítja bele, hogy a Földön kívül még van több ezer-százmilliárd egyéb bolygó, galaxisonként, amikből szintén van több százmilliárd. Ez azt is jelenti, hogy már a nagy számok törvénye miatt is kell legyen élet a Földön kívül, valahol. Idejönnének, akkor mit látnának? Például téged, aki mások által generált problémát úgy oldana meg, hogy elpusztítja saját faját beleértve önmagát is. Ez annyira nevetséges, hogy ha az ide látogatóknak nem is lenne humorérzéke, erre akkor is kialakulna. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48) somogyib válasza JoeYi (#44) üzenetére


somogyib
őstag

Hú azok a régi pentium processzorok. :)

Az viszont érdekes, hogy a cikk szerint 1 tonna huladékból jön össze 230g arany. A videó szerint meg kevesebb mint 1kg cpu-ból nyert ki 6,7g-ot. Ha a cikk szerint számolom, ahhoz kb. 30kg kellett volna (de lehet, hogy a cpu-ban van a legtöbb arany, nem tudom).

(#49) Tian66 válasza csƵ (#23) üzenetére


Tian66
senior tag

" Az élet értelme az öntudat. "
Ez önkényes kijelentés. Semmi nem igazolja, bár szeretné hinni az emberiség hogy igaz.
A bolygó jövőjet pedig energetika megoldása jelenti, nem a népirtás.
Ez utóbbi mondat úgy általánosságban van itt, nem konkrétan neked célozva.

[ Szerkesztve ]

(#50) Geri Bátyó válasza Quqesz (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem megoldhatatlan. Már 15-20 évvel ezelőtt is voltak cégek, akik a bányászati meddőt beoltották speciális baktériumokkal, amik felzabálták amit tudtak és a tiszta fémet választották ki. Csak be kellett drénezni a meddőhányókat és langyos vizet áramoltatni. Utána a vízből már csak ki kellett szedni a fémet. Gyakorlatilag a hulladékból, minimális befektetéssel lehetett hasznos fémeket kinyerni.
Fogalmam sincs, hogy ez most miért nem működik, mert sikeres volt.

Ugyan ezzel a módszerrel és különböző baktériumokkal, mindenféle fémet ki lehetne nyerni az elektronikai hulladékból.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.