Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PSti


PSti
tag

Szakadt csöves :)

[link]

(#2) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Sci-fi témában ott a Star Wars: Knights of the Old Republic (SW KOTOR), ez elég régi, 2002-es talán.
Vagy ott a Mass Effect sorozat, az valamivel későbbi, 2007-es.
RP játékban ne nagyon számíts rövid játékidőre.

(#3) domos


domos
senior tag

Dark Souls Remastered, Dark Souls 3, The Elder Scrolls: Skyrim, Oblivion

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#4) KISDUCK


KISDUCK
addikt

A műfajt nem szűkítetted le főnök.
Hack & slash rpg érdekel mint a Grim dawn vagy Titan quest?
TPS RPG mint a Witcher?
FPS és némileg RPG mint a Borderlands?
Felülnézetes csapat irányítós mint a Divinity Original Sin 1-2 vagy a Wasteland 3?

(#5) Viktor77 válasza domos (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Dark Souls mint light rpg?
Egyrészt az emberek 90%-a az első bossnál letörli a játékot.
Másrészt, ha nem figyelsz nagyon, nem olvasol el mindent, nem úgy csinálsz dolgokat, ahogy kell, sokmindenről lemaradsz. Ez szerintem egyáltalán nem light. Máté lore végigjátszásait szoktam nézni, olyan dolgokat látok, amikről fogalmam sem volt, mert lemaradtam róluk.
Mondom ezt úgy, hogy amúgy a világ legjobb játékainak tartom őket.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) antiapaladin


antiapaladin
csendes tag

Witcher 3. Nem kell az első két rész a megértéshez, harcrendszer egyszerű, könnyűre lehet állítani és a sztorit nagyon-nagyon jól adták elő.

Middle Earth: Shadow of Mordor. Beszippantott, akárcsak a folytatása.

Mindkettőnek elég a 4 gigás 1050ti. A Witcher3-at olyan 30 óra alatt is végig lehet tolni csak a fő sztorivonal mentén haladva, a gyűrűk ura játékra már nem emékszem.

[ Szerkesztve ]

(#7) lornname11


lornname11
csendes tag

System Shock sorozat (FPS)
Fallout 3 (FPS)
Fallout: New Vegas (FPS)
Mass Effect trilógia (TPS)
Deus Ex: Human Revolution (FPS)
Knights of the Old Republic I-II. (TPS), ámbár ez fantasy inkább.

A felsorolt játékok témája sci-fi, és az említett config megfelelő a fútatásukra. Magyarításokkal rendelkeznek, nehézség álítási lehetőség elérhető, viszonylag kemény vonalas rpg-khez képest rövid terjedelműek.

[ Szerkesztve ]

Könyvekből csupán korlátozott tudást kapunk. Egy igaz tanítónk a tapasztalat.

(#8) czundermák válasza lornname11 (#7) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Deus Exhez hozzá tenném a legelső részt, nagyon régi, de legendásan jó játék 20-30 órányi sztorival.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#9) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Mass Effect!

Nem rövid, 3 rész a fősodrony + sok DLC + az Andromeda, de lebilincselő a története cserébe. :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) RandomName


RandomName
aktív tag

Star wars - The Jedi: Fallen order
Tomb Raiderek.

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sci-fi témában szerintem Mass Effect összes és Fallout 1-4 nagyon jó. Esetleg Cyberpunk 2077, de azt nem tudom, hogy mennyire futna jól a konfigurációdon.

Witcher 3-at ajánlom még, de az inkább fantasy. Lehet, hogy nem tetszene.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12) aquark válasza PSti (#1) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

PSti: Az vagyok, honnan tudtad? :DDD

KISDUCK: Mindegy, hogy külső vagy belső nézetes, esetleg axonometrikus, az egyéb műfaji dolgokban nem vagyok otthon, Hack & slash???

RandomName: A Tomb Raiderek RPG-k? Nem kell hozzájuk kontroller?

icemad: Köszi, én is ilyesmikben gondolkodtam, esetleg még a Jedi Fallen O.

(#13) RandomName válasza aquark (#12) üzenetére


RandomName
aktív tag

Steam szerint azok.
Hát, én játszottam velük XBoX-on, és pc-n is bill+egérrel.... Teljesen jó szerintem.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#14) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Érdekes, hogy japán játékokat nem ajánlottatok még, azok nehezebbek?

(#15) RandomName válasza aquark (#14) üzenetére


RandomName
aktív tag

Ha szereted a japán dolgokat, és nem tántorítanak el az akár 30 perces átvezető beszélgetések, nem félsz kretén mellékküldetéseket csinálni, akkor szerintem az igen hangulatos Yakuza sorozatot ajánlom. Nem nehezebbek, de pár esetben az eltérő kúltúra miatt igen más.
Szerk.:
Amúgy twitch.tv-n, youtube-on tudsz nézni gameplayt...

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#16) Wlac


Wlac
Ármester

Scifi témában már ajánlották a KoTOR-t, illetve én oda raknám mellé a Mars: War Logs-ot. Kicsit "we have KoTOR at home" feelingje van, de én élveztem. Van egy folytatása is, de az még egyelőre kimaradt nekem. Nem túl mélyek ezek a játékok, de kezdő RPG-nek szerintem tökéletes.
Ugyan nem scifi, de modern kémes játék egy két James Bondos scifisebb megoldással az Alpha Protocol is. Ez már sokkal kidolgozottabb a fentinél, nekem nagyon nagy kedvencem.

Illetve nem láttam még említve, úgyhogy mondanék három eléggé eltérő fantasy címet, hátha azokhoz is kedvet kapsz. A Kingdom of Amalur inkább TPS, nagyon sok RPG elemmel és jellemzővel felütve, pont mint a Fable: The Lost Chapters, míg a Dragon Age: Origins taktikásabb, de egy kiváló játék.

“The wha-"

(#17) KISDUCK válasza aquark (#12) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hack and slash az olyan mint a Diablo játekok, izometrikus nézet és mészárolni kell tömegével az ellent.

(#18) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

RPG Makerrel készített játékok, azok vannak magyar nyelvű, és köztük nagyon jók is.

(#19) Pikari


Pikari
őstag

Path of Wuxia

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) Wlac válasza Tamás88 (#18) üzenetére


Wlac
Ármester

Sőt, a KóterGame ingyenes is a Steamen. :DD

“The wha-"

(#21) aquark válasza Wlac (#16) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Köszönöm Wlac, új, kevésbé ismert címeket hoztál be, ilyenek jöhetnek még, ha vannak!

(#22) Lorden


Lorden
senior tag

Wasteland 2
X-Com

Bár egyik se lájtos

(#23) INGJOKE


INGJOKE
veterán

+1 a Fallout sorozatnak
+1 a Borderlands sorozatnak
+1 a Diablo sorozatnak.

3 különböző típus, de mindegyikkel órákat lehet eltölteni. :)

(#24) icemad válasza INGJOKE (#23) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Aha... Fallout+Diablo inkább hónapok/évek , nem órák... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#25) INGJOKE válasza icemad (#24) üzenetére


INGJOKE
veterán

Attól függ milyen típusú játékos vagy. Minden cm-t/ládát ki akarsz nyitni és fullra tolni a karakter, akkor igen. :)

(#26) aquark válasza INGJOKE (#23) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

A Diabló 3 és 4 et úgy hallottam nem lehet magyarítani, nincs is hozzá magyarítás, valami Blizzard-os fájlvédelem miatt??! :F :F

(#27) Pikari válasza aquark (#14) üzenetére


Pikari
őstag

hyperdimension neptunia rebirth 3

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#28) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már többen említették, de szeretném hozzátenni, hogy a Mass Effect egy überdurván nagyon jó élmény. Lehet, manapság már nem üt akkorát, mint amikor én játszottam vele 2010-ben, de nem véletlenül lett belőle legendary edisön.

A 3. rész ugyan már kicsit komorabb, de az első két rész, főleg az első, extra jó hangulatos, elgondolkodtató sztorival. Ciki vagy sem, de a zenéket belőle a mai napig szoktam hallgatni, háttérzenének, relaxnak olvasáshoz stb.

A "sima" tehát nem Legendary edition verziók is jó grafikájúak, anno egy gyengébb asztali géppel, később egy Thinkpad T500-on toltam ki a sorozatot (ma már 15 éves laptop). Ha szereted a sci-fi bármilyen formáját, a Mass Effect egy kötelező darab. :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) bitpork válasza aquark (#12) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amióta olvastam a felvetést (sajnos nem tudtam hozzátenni a többiek javaslatához mert Fallout1-2t mondtam volna) egy dolgon gondolkodom: milyen az az axonometrikus játék? :Y

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) aquark válasza bitpork (#29) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Ti izometrikusnak mondjátok, ami nem más, mint egy speciális, 120°-os axonometria. A kifejezés még annó a műszaki szakrajzórákon ragadt rám. Ez az olyan Starcraft-os, -Diablós felül-oldal-elölnézet. https://hu.wikipedia.org/wiki/Axonometria .

Miért pont az 1-2-t mondanád a Falloutból? Azok nagyon régiek, nem tudom, hogy mennének-e Win10-en, most a Wasteland 3-at, Fallout 4-et (Textura DLC nélkül, mert ahhoz kevés a 4GB VRAM), és a Mass Effect Legendary e. próbálgatom, de tervben van a Witcher 3 is, persze nem egyszerre, csak próbálkozom, mi tetszik. Ezek jól mennek 1050Ti-n, és van hozzájuk magyarítás is.

(#31) Dilikutya válasza aquark (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

Régi Fallout megy modern rendszereken.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) Paxker315


Paxker315
addikt

Hmmm..

"The Outer Worlds"?
Ebben a harc amúgy mennyire "bonyolult", mert én kizárólag sztoriért-karakterekért játszanám (ha lenne hozzá vasam), a harc rész nem nagyon érdekel. oO

Dragon Age sorozat? :F

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#33) aquark válasza Paxker315 (#32) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

A TOW szimpatikus lenne, de nincs magyarítás.

A God of War-t sem említette senki, nem sci-fi, de népszerű, legalábbis azt hittem...

(#34) bitpork válasza aquark (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Anno Fallout 1-2vel kezdtem. A harc körökre osztott és valami fergeteges a humora. kb 10 napja kezdtem újra a második részt miután az elsőt befejeztem- már megsaccolni sem merem hanyadszor :B Szóval ha tetszik akkor nagyon fog tetszeni ha nem akkor meg marad a kevésbé rpg mint pl a ME sorozat meg a hasonlóak.

Sejtettem hogy az izometrikusra gondoltál csak biztos akartam lenni mert így még soha nem hallottam emlegetni. Akkor te a kátyút is aszfalt folytonossági hibának hívod? :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#35) Dilikutya válasza bitpork (#34) üzenetére


Dilikutya
félisten

Magyarországon az aszfaltot hívják kátyú-folytonossági hibának. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#36) INGJOKE válasza bitpork (#34) üzenetére


INGJOKE
veterán

Már el is felejtetem, vagy soha nem is játszottam az 1-2-vel. A 3-nak a harcrendszere(ami nem körökre osztott) 1000x jobb, mint most amit a videókban láttam a 1-2 részből. :)
Szerintem az adott gépen elfut simán a 3-4 is azokhoz van magyarítás és a grafikája is belefér az elmegy kategóriába, ami az 1-2-ről nem mondható el. :)
(ez csak az én véleményem)

(#37) bitpork válasza INGJOKE (#36) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A három a sorozat szégyene ha az én véleményem bármit is számít. :B A NV és a 4 valamit mentett de az 1-2 az örök királyság ha rpg a kérdés. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38) aquark válasza bitpork (#37) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

bitpork:
És a Wasteland 2-3 van olyan jó, mint a Fallout 1-2?
Egyáltalán milyenek ezek a Wastelandok?

(#39) bitpork válasza aquark (#38) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A wasteland is nagyon jó de sokkal lineárisabb mint a Fallout. Meg ott elég durván nyomják a túlélést. Személy szerint a 2 jobban tetszett mint a 3 - utóbbinál már tényleg értelmét veszítette számomra a térképes túlélés mert csak pontok között eltöltött időt akartak számolni utána meg mindenképpen hentelni kellett.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40) Dilikutya válasza Paxker315 (#32) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha már szóba került.. az Epic jövő heti ingyenes játéka a The Outer Worlds lesz.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én is kerestem pár játékot ilyen témában és szembe jött az Atom RPG. Telefonon elkezdtem, eddig jónak tűnik. Ezt ismeri valaki? Megéri foglalkozni vele? Nekem eddig hozza a Fallout 1-2 feelinget, de komolyabb grafikával.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#42) bitpork válasza icemad (#41) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Jó csak rövid :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#43) aquark válasza icemad (#41) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Nekem is tetszik, de nincs hozzá magyarítás, ez nálam kizárja... :(

(#44) icemad válasza aquark (#43) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem gond, angol van benne.

bitpork: akkor haladok benne tovább. Soha nem hallottam róla. Play passban találtam, eddig jónak tűnik. És csak most látom, hogy van pc/konzol verzió is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#45) zither


zither
csendes tag

Csodálom, hogy a régi lapozgatós könyvek PC-re költözése nem jött elő.
Bár tudtommal nincs hozzá magyar nyelv, de igazi kezdő barát és egy kenyérpirítón is elfut.

A tűzhegy varázslója:
https://store.steampowered.com/app/324740/The_Warlock_of_Firetop_Mountain/
Kaland-Játék-Varázslat sorozat (csak az elejét linkelem):
https://store.steampowered.com/app/411000/Sorcery_Parts_1_and_2/

Zavard össze a világot: mosolyogj Hétfőn

(#46) bitpork válasza icemad (#44) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tanguska-t kerüld el ha nem vagy HC túlélő rpg fan. És ha teCCik a zAtom akkor ajánlom a Trudograd -t (ugyan az a bagázs) és aa Ecased -t. Utóbbi sci-fi atom :)

MOD

(#45) zither: Még ha nem is azonos de Van magyar :)

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#47) aquark válasza bitpork (#46) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Tunguska The Visitation és Encased-re gondoltál?

(#48) bitpork válasza aquark (#47) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

:K
MOD
Sajnos a kezem nem túl alkalmas a gépeléshez :B

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49) Gábor90!


Gábor90!
csendes tag

Anno én úgy ismerkedtem meg az RPG-kkel, hogy a STALKER: Shadow of Chernobyl megjelenése után teljesen beleestem a poszt-apokaliptikus settingbe. Így utána jött a Fallout 3 és New Vegas, aztán ezeket követte a Wasteland 2 és Fallout 1-2.

Szóval ha van téma, ami magával ragad, akkor érdemes onnan kiindulni.

Űr sci-fi esetében jó a KOTOR 1-2 és Mass Effect. Fantasy esetében a Witcher vagy Oblivion, Science-fantasy esetében az Elexet tudom ajánlani, urban fantasynál a Vampire: The Masquerade - Bloodlines, történelmi esetében a Kingdom Come: Deliverance.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.