Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fornettisuti


fornettisuti
veterán

három almsás óraszéria

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#2) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Szerintem remek vétel ez a modell jelenleg, én kábé két hete használom nagy megelégedéssel, egy Garmin Forerunner és korábban egy Watch 3 volt az elődje, megérte váltani.

Örömteli, hogy kapott a MA tesztre végre Apple Watch-ot, remek írás lett.

(#3) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Már kezdtem örülni, erre nem bír ki egy napot normálisan használva. 120e-ért pont azt akarom nézni, mikor töltsem. Hát akkor továbbra is marad az any.tokat. :W

(#4) Jano_023


Jano_023
őstag

Én páromnak vettem egy 40mm verziót GPS-eset és én meglepődtem, hogy 2 napot is kibírt az óra.
Amire ő használja pont megfelelő. Mivel Iphone 11 mellé kerestem neki órát olyat ami jelez ha valami üzenet vagy hívás van és még minimállis sport funkció is van mellé. Neki nagyon bevált. 6 hónapos kisbaba melett a telefon egyfolytában némán van és ha valaki hivja vagy ír neki így észreveszi és az otthon végezhető joga/torna is mérhető. Szeritnem is jó vétel ha az ember tudja hogy mire veszi és mire akarja használni.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5) Magnat válasza Jano_023 (#4) üzenetére


Magnat
veterán

Értesítésre elég lett volna egy Xiaomi Mi Band 4-5 is 10-15k-ért :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#6) weberzolee


weberzolee
aktív tag

"biztosan naponta töltjük, bő egy órán keresztól"

"Úgyhogy dönteni kell, hogy éjjel tölti az ember, és ugrik az alváskövetés, vagy valamikor nappal nélkülözi"

Vagy vacsora és fürdés közben pont feltölt. De reggeli készülődés közben is, kinek hogy. És se az edzés se az alvásfigyelés nem marad ki. ;)

(#7) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm a tesztet, szerintem sok jó infót meglehet tudni.
Próbálom magamat a minél kevesebb nyomkodásra rávenni, és arra hogy a screen time minél kevesebb legyen. Ez szól elsősorban az mellett hogy ne vegyem meg. Meg hát az akku idő is sajnos olyan amilyen.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#8) joey04


joey04
titán

nem sokat fejődnek, de így is a legjobbak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) BaLee válasza Pro Koryak (#3) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Simán kibír egy teljes napot használva.
Feleségem 3-as szériás órája estére 60-70% körül szokott lenni, ha sportol vele akkor van amikor lemegy 50% alá.

(#10) Pro Koryak válasza BaLee (#9) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Értem én, hogy Apple fanoknak ez bejön, de 120e-ért ez akkor is gyenge nagyon!!! :O
Legalább 5-6napot bírna napi több órás aktív sporthasználattal(pulzus+gps), már venném is.

[ Szerkesztve ]

(#11) catroot


catroot
veterán

@weberzolee

Ennyi.

Nálam megy az alvásfigyelés, így fürdés előtt töltőre teszem és kész.

Ezt leszámítva mindig rajtam van (S4 44mm)

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#12) Legendd válasza Pro Koryak (#10) üzenetére


Legendd
senior tag

5-6 nap? Ha nincs valami komoly rendszer/hardver, akkor adott maximum, de akkor több is. Ha sok mindent szeretnél, szinte már okostelefonos tudást, akkor az is csoda, hogy egy ilyen kicsi akku kibír egy napot. De itt legalább működik minden, nem csatlakozik le, nem dobja el a kapcsolatot, mint Androidnál.
A telefont is naponta tölti az ember, most tök mindegy, hogy közben mellé teszi-e az órát, vagy sem.
Tuti Te és mindenki meg tudja oldalni és át tud lendülni ezen az üzemidő dolgon, csak valamin sírni kell.
Majd 10 év múlva minden jobb lesz, az elektromos autók hatótávja, az okosórák és az okosórák üzemideje. Ha pedig addig nem bírsz várni, akkor vállald a következményeket. Vagy hagyd az egészet a francba és nem kell amiatt idegeskedni, hogy naponta kell tölteni.

Alea iacta est!

(#13) aujjobba válasza Pro Koryak (#10) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem teljesen ertem miert elvaras az 5-6 nap uzemido, a telefonok se mennek annyit.
Ha egy teljes aktiv napot kibir, mibe tart este feltenni a toltore egy orara.

De gondolom a velemenyem nem relevans, mert apple fan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Legendd válasza Pro Koryak (#10) üzenetére


Legendd
senior tag

Miért, a Galaxy Watch mennyibe kerül? Többet tud? Nem. A Watch GT Pro? Az sem. Ennyi a highend okosóra sajnos. Olcsóbban van Amazfit GTS (sőt már GTS 2 is van Kínában, ami elég cool). De nem lesz ennyi szolgáltatás, nem lesz ékezet, viszont feleennyi.

Alea iacta est!

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem igazán szeretem az okosórákat. Hasznos mondjuk a hívásjelzés, esetleg az üzenetolvasás, ébresztés, de ennyit látok belé.
Felvéve még mindig az Apple Watch néz ki a legjobban. Fehér szíjjal lehet egyszerre elegáns és sportos is. (Tudom van külön sport szekció, de az alap is tud sportosan mutatni.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) HKorn


HKorn
addikt

120 ezer és nincs SpO2, EKG, viszont van naponta töltés, ez még mindig nem az igazi :(

Akkor már 80 körül inkább egy Watch Active 2, ott van/lesz EKG, SpO2, igaz azt is gyakran kell tölteni.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#17) elfelejtette válasza aujjobba (#13) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont az a baj, hogy a telefonok se nagyon bírják egy napnál tovább, és ha reggeltől estig kibírja, akkor még tapsikolunk is... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18) ShadowX


ShadowX
őstag

Valakinek van tapasztalata arról, hogy mennyire nyírja ezt a kis akkut az 1-2 naponta töltés? :F

(#19) Schuler888 válasza Legendd (#14) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Miért, a Galaxy Watch mennyibe kerül? Többet tud? Nem."
De. :U

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) BaLee válasza Pro Koryak (#10) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Minek? A telefonodat is minden nap töltöd, az órádat is leveszed minden este és egy mozdulattal felteszed töltőre, reggel meg leveszed. Ha az alvásfigyelés nem érdekel plusz én tuti utálnék órában aludni.

Ha ez annyira kardinális kérdés lenne, már rég megoldották volna, hogy kibírjon sokkal többet, de nem az. Persze lehet neked ez fontos én nem vagyok Apple fan, de nekem nem lenne az. Bár nincs is ilyen órám. :DDD

(#21) aujjobba válasza ShadowX (#18) üzenetére


aujjobba
addikt

Watch S1-et hasznalok, harom eves mar, a napot siman kibirja most is.

(#17) elfelejtette: valojaban ha az egy napot megbizhatoan kibirja, akkor szamomra teljesen mindegy, hogy ezen felul mennyi marad benne, mert este felteszem toltore.
A telefont is es az orat is.

(#22) vendingo


vendingo
veterán

Elszoktátok olvasni a teszteket mielőtt megjelentetitek?
Tele van hejesirásí hibákal.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#24) aujjobba válasza Mr Anderson (#23) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem valojaban tokmindegy miben tud tobbet, ha iPhone-nal nem tudod kihasznalni vele azokat a funkciokat, amiket almas oraval igen.
Nem fogsz tudni vele hivast lebonyolitani, nem fog vele menni a facetime/imessage, nem lesz Siri, nem fogja feloldani a macbook-ot, stb.
Ugyanigy ha droidos telefonod van, kitorolheted az apple oraval.

Ilyen osszefuggesben erdemes targyalni a 'mit tud' temat.
Mert az apple watch + iEszkoz olyan funkciokat ad, amiket massal nem tudsz kihasznalni.

Nem-alma orat az eletbe' nem fogom tudni az AppleTV taviranyitojakent hasznalni pl.

[ Szerkesztve ]

(#25) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Sok kérdésre a válasz:
nekem kinti kerékpár + spinning edzéshez(napi több óra) kellene gps/pulzusmérő óra. És igen, 120e-ért nem akarom naponta tölteni. Ez van, marad a Garmin, eddig.

(#27) hogabesz


hogabesz
aktív tag

A sok "a telefont is naponta töltöd" hozzászólónak. Ezt az órát azért egy kicsit más célból hordod mint a telefont.

(#28) aujjobba válasza Pro Koryak (#25) üzenetére


aujjobba
addikt

Ilyen hasznalatra celeszkoz kell, abszolut vedheto a Garmin.
A Watch inkabb altalanosabb celu cucc, nem kifejezetten sportora, szerintem nem is hirdetik annak.

(#27) hogabesz: nem feltetlen mas celbol hordom, az erossege epp az eros integracio a tobbi iEszkozommel.

[ Szerkesztve ]

(#29) Baggins86 válasza Legendd (#12) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Már bocs, de ez egy baromság. A telefonodat este felrakod tölteni és köszöni tök jól elvan, az órán meg azért csak nézne az ember alvás adatokat, ami ilyenkor bukta. Védheted akárhogy ez az 1-2 nap egyszerűen vicc.

(#30) _flamer


_flamer
aktív tag

Tetszenek az almás okosórák de nekem még mindig túlnő a lélektani határomon az árazása. :))

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#31) HKorn válasza BaLee (#20) üzenetére


HKorn
addikt

Ez bizony kardinális kérdés, és nem azért nem oldották még meg, mert nem az, hanem mert nem tudják megoldani a jelenlegi akkutechnológia mellett.

Run&Ride

(#32) aujjobba válasza Baggins86 (#29) üzenetére


aujjobba
addikt

Este furdes/gyerekek furdetese elott szoktam feltenni toltore, mire agyba kerulok feltolt.
Az mas kerdes, hogy ejszakara nem veszem fel, de nyilvan ha alvast akarsz elemezni akkor felveszed.

(#30) _flamer: ez igaz, a 120ezer is eleg huzos. Az S1-et anno 85ert vettem, igaz most is tudsz annyiert S3-at venni, nade az is mar 3 generacioval regebbi technika (S6-hoz kepest harommal, SE-hez kepest 2 mivel ebben az S5 technikaja lapul).

(#31) HKorn: ha ez megoldodik akkor is ugyanez a vita fog menni, csak a szamok valtoznak.
(konkurens ora egy honapot bir, Watch csak 1 hetet)

[ Szerkesztve ]

(#33) Kinder


Kinder
senior tag

Nekem 6-os van, 44-es. A létező legjobb óra.
Most őszintén, ki a rákot érdekel az alváskövetés, ha minden éjjel 0:30-tól 6:00-ig alszom? :D ( Tessék, lekövettem magamnak. )
Tök mindegy, milyen óra, ha fél évet bír egy töltéssel, éjjel akkor sem lenne rajtam.
Vagy nektek a telefon is bent van az ágyban?

[ Szerkesztve ]

(#34) mario1988


mario1988
csendes tag

Augusztusban vettem egy Apple watch 5-öt. Nem szeretem sőt tulajdonképpen megbántam a vételt, aksija nem bír ki egy teljes napot. Leteszteltem feltöltöttem 100%-ra, letettem reggel 8 órakkor az asztal egy egész napra hozzá sem nyúltam és este 22 orakkor lecsekkoltam akkus 100 százalékról 10 százalékra csökkent úgy hogy nem volt szinkronizalva rajta semmilyen funkció! Hatalmas csalódás

(#35) aujjobba válasza mario1988 (#34) üzenetére


aujjobba
addikt

Annak valami baja van, vagy ha a watchOS7 ota csinalja ezt, tegnap adtak ki ra a javitast.
Abbol asztalborogatas lenne, ha mindegyik lemerulne csak ugy hasznalat nelkul, lassuk be.

(#36) Bdanyy válasza ShadowX (#18) üzenetére


Bdanyy
addikt

Motorola 360-am van több mint 6 éve. Ez alatt 2-nek tönkrement az akkuja (nem lehet cserélni) most a harmadikat használom. Az első ment leghamarabb tönkre, mindig éjjel töltöttem, egész éjszaka forró volt. Amióta naponta kb másfél órát töltöm, azóta egész jól bírja a harmadik, 24-26 óra kb ambient screen nélkül.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#37) domerator válasza aujjobba (#21) üzenetére


domerator
veterán

En is S1-et hordok most, van hogy estere meg 50% felett marad szufla. Es siman fizetek vele a boooootban :C

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#38) aujjobba válasza domerator (#37) üzenetére


aujjobba
addikt

Nos igen, teljesen offline, a telefon nelkul, ket kattintassal az oldalso gombon.
Mukodik vele a raiffeisen/erste/revolut/transferwise/curve kartyam is.
Ezt nem tudjak egyelore megoldani a droidos orak, hiszen nincs itthon googlePay.
Talan a fitbit mukodik, azt olvastam, nekik van fitbitPay, curve-vel ossze lehet valahogy hekkelni.

(#39) btotyi válasza aujjobba (#38) üzenetére


btotyi
tag

Revolut és curve a garminnal is megy.

(#40) aujjobba válasza btotyi (#39) üzenetére


aujjobba
addikt

:R

(#41) boncser válasza Pro Koryak (#3) üzenetére


boncser
aktív tag

Apple termék...min csodálkozol? :N

(#42) aujjobba válasza boncser (#41) üzenetére


aujjobba
addikt

A nagyobb telokkal nincs mar ilyen gond, legalabbis a Xr kifejezetten jo, ezalapjan a 11 is, a Max verziok szinten.
A 6/6s/7/8 valoban gyaszos volt anno, a sima Pro verziokat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#43) #24536576 válasza Legendd (#12) üzenetére


#24536576
törölt tag

Neked nem a Xiaomit kéne ajánlanod? :DD

(#44) Oldman2 válasza vendingo (#22) üzenetére


Oldman2
veterán

ökoszisztémán elül => belül?

(#45) Brut válasza btotyi (#39) üzenetére


Brut
tag

Megy a Garminnal, de sajnos sokkal körülményesebb, mint az Apple.
Órán menübe belépni, kikeresni a fizetés funkciót, beütni a pin kódot...

(#46) catroot válasza mario1988 (#34) üzenetére


catroot
veterán

Ott valami nagyon nincs rendben.

Ha este feltöltöm és reggel olyan cca. 90%-al indulok neki a napnak, akkor még a délutáni 1 órás edzés után is bőven van az órámban késő estére 30% körül.

Ami nekem ki van kapcsolva az órában: zajmérés, kézmosás emlékeztető. Ezek eszik amúgy az akkumulátort rendesen, mivel folyamatosan megy a mikrofon.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#47) mario1988


mario1988
csendes tag

Most frissítettem az órát az új kiadott szoftverrel , holnap letesztelem ismét :)

(#48) BaLee válasza btotyi (#39) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Múltkor haverom mutatta én meg csak röhögtem. :D
Fizetéskor nekiállsz scrollozgatni a menüben, megtalálod a walletet, majd nekiállsz jelkulcsot bepötyögni, ráadásul egyszer el is cseszte az eladó meg a mögötte állók szeme már villámokat szórt. :D

Apple watchnál egyszer kell jelkódot beírni mikor felveszed az órát, utána dupla katt és fizethetsz. Mobilon ugyan ez + ujjlenyomat/face id. Ja és nem kell trükközni, egyre több magyar bankkártyát támogat.

A mobil ill. órás fizetést azért csinálná az ember mert pofonegyszerű, nem azért, hogy magát ill. másokat sz*passon. :)

(#49) keszi1991


keszi1991
tag

Sajnos amíg nem érik el a min 10 napot uzemidoben semmi esély h ilyet vegyek, naponta toltogetni, állandóan azt figyelni mikor merül le.. Edzés előtt ted fel mindig tölteni.. Ez valami vicc ennyiért..

(#50) francz'70


francz'70
aktív tag

Azért dizájn téren nem ártana már kicsit újítani mert eszméletlen milyen gagyi játékóra kinézete van még mindig az Apple óráknak. :F
Amúgy maga az SE rendben van, de ez a vezetéknélküli töltés megoldás ismét a szokásos apple fricska a fanoknak :P

(A 46-os Galaxy Watch LTE órám számomra még mindig az etalon :K )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.