Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Ez elég frankó, de sajnos nálunk ez még jó darabig nem releváns ilyen csomagokkal...

(#2) cabal válasza kolosanyi (#1) üzenetére


cabal
tag

Milyen csomagokkal? A legtöbb xDSL/kábel csomag korlátlan, nem?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#3) jacis válasza cabal (#2) üzenetére


jacis
nagyúr

vakon vagy.....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#4) cabal válasza jacis (#3) üzenetére


cabal
tag

esetleg, ha kifejtenéd...

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#5) AkosL válasza cabal (#4) üzenetére


AkosL
aktív tag

Korlatos Mobilnet..

(#6) kolosanyi válasza cabal (#2) üzenetére


kolosanyi
veterán

Természetesen mobilnet csomagokra gondoltam...

(#7) cabal válasza AkosL (#5) üzenetére


cabal
tag

Értem én. :) Csakhogy:
A megoldás a hálózati sebesség függvényében, adaptívan határozná meg a készüléken tárolt töredékfájlok optimális méretét, melyek szinkronizálása a háttérben is történhet.
Ebben szó sincs mobil alkalmazásról. Persze valószínűsíthető, hogy nem csak asztali kliens lesz, hanem iPhone/iPad is, de lehet, hogy ott is csak wifi-n lesz engedélyezve, mint a vidótelefon funkció. :)
Engem amúgy sem a csomagok korlátossága zavarna, hanem, hogy utazás közben, akármelyik szolgáltató 3G hálózata elég gyakran megszakad/eltűnik.
De a vita természetesen teljesen elméleti, Magyarországon iTunes sincs, nem, hogy videokölcsönző.
Mire ezek megvalósulnak itt is, majd elkezdek aggódni a mobilnetem forgalmi korlátja miatt. :)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#8) Bikerider


Bikerider
aktív tag

Akkor ennek az a lényege, hogy amit már hallgattál vagy amit az online tárhelyeden tartasz pl.: zenét-videót, abból mindből eltárolja az első néhány másodpercet a telefon tárhelyén, ami arra elég, hogy a letöltődés alatt már elkezdhesse játszani az anyagot.

De ez eleve foglalja a helyet és ha nem vagy online, akkor teljesen feleslegesen, de igaz hogy kiszámítja átlagosan mennyi tárolt anyag kell az átlagos netsebességtől függően, de ha valahol az átlagnál rosszabb a sávszél, akkor inkább idegesítő, hogy hallgattam 5mp-et aztán megáll tölteni, mint hogy, mint általában várok pár másodpercet, azután meg folyamatosan megy.

De legjobb eleve a telón tárolni ami kell. pl zenék és videók is simán elállnak ott is, amennyi kell. ;]

(#9) nkmedve válasza Bikerider (#8) üzenetére


nkmedve
őstag

Ez egy újabb "technológia" aminek semmi értelme (egyszerű trükk, gondolom már rengeteg más fejlesztőnek is eszébe jutott de annyira egyszerű hogy eszébe sem jutott levédetni), arra viszont jó hogyha valaki bármilyen hasonlóval próbálkozna akkor jó adag licenszdijat le lehessen gombolni róla.

(#10) kolosanyi válasza cabal (#7) üzenetére


kolosanyi
veterán

Szerintem érthető a mobil alkalmazásra való asszociálás. :) Mindenesetre abban egyet kell értsek, hogy a lefedettség gáz. Elég gyakran utazom vonattal (minden második hétvégén, de van, hogy gyakrabban, egy út Budapest és Kaposvár között, meg egy vissza) és általában csak a nagyobb városok megállói környékén van elérhető 3G hálózat. Pedig azért jól jönne, mert ritka unalmas a vonaton ücsörögni, ha egyedül vagy. De amúgy iTunes miért ne lenne? Nem tudom, mert droidos vagyok, de kíváncsiságból regeltem, annak ellenére, hogy nincs iTunes elég szépen leszedett a semmiért kb 500 forintot az Apple inc.

(#11) tomy8614 válasza kolosanyi (#10) üzenetére


tomy8614
csendes tag

Nem szedte le, csak ellenőrzi (mint minden más szolgáltatás, ahol kártyát regelsz), hogy rendben van-e a bankkártyád. Pár napon belül visszakerül a számládra a pénz.

(#12) kolosanyi válasza tomy8614 (#11) üzenetére


kolosanyi
veterán

De nem jött értesítő a visszautalásról, ez volt a fura. A mai napig nem, pedig már majd' egy hónapja volt. Vagy az OTP cseszte el és nem küldtek értesítőt (kétlem, mert van sms szolgáltatásom), vagy valami gebasz van. Na mindegy, 500 forint nem küld a híd alá...

(#13) tomy8614 válasza kolosanyi (#12) üzenetére


tomy8614
csendes tag

Nem is fog róla sms jönni. Nézd meg a számlakivonatod, azon elvileg nem szerepel (mivel valójában nem is vonták le, ezért nem is utalták vissza)

[ Szerkesztve ]

(#14) rudymester


rudymester
senior tag

Egyszerűen nem értem, miért jó nekem online játszani a zenéket, amikor már elég nagy kapacitás áll rendlkezésre memória ügyben? 16 gigás kártyák már bőven 10 ezer alatt vannak, az már elég sok egy átlag felhasználóknak. Feleslegesen merítsem az akksit és legyen online a hordozható eszközöm? Köszönöm, én ebből nem kérek. :(

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#15) szabage válasza rudymester (#14) üzenetére


szabage
tag

lásd spotify.

(#16) Segal válasza rudymester (#14) üzenetére


Segal
veterán

Azért mert most a felhő a divat...
KIcsit konkrétabban azért mert ez is elsődlegesen amcsiba fog hódítani mert ott szinte mindenhol van wifi meg a lehető leglustább nép. Magyarul nem kell letőltögetni, memóriakártyára rakni, új telefonnál cserélgetni stb. hanem csak regelni és kész. Persze itthon viszonylag drágák a mobilnet csomagok de külföldön aláírsz 2 évet majdnem ingyen (vagy akár ingyen) utánnad dobják a telefont, kapsz sok lebeszélhető percet, több giga netet tehát ott azért annyira nem megterhelő.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) Bagoly81 válasza Segal (#16) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

szerintem meg , azt akarják elérni hogy ne te tárold a zenédet, mert igy nem tudod megosztani , ergó nincs zene eladás csak streamingos zenehalgatás, szoval ha veszel egy zenét és nincs neted megsem tudod halgatni ez a szopó.

lesem kakilnák ha nem harcolnának a warez ellen ez is modja annak.

hameg egy lakásban vagy ahol levan árnyékolva a térerő vagy a meloban akkor nyista zene halgatás...

(#18) lenox válasza kolosanyi (#12) üzenetére


lenox
veterán

Gondolom befoglalta, nem levonta, ami x ido utan magatol felszabadul, es nem kuld rola a bank sms-t.

(#19) Aftereffect


Aftereffect
tag

De sz×r lehet ez mozgó járműben pl..
van térerő, nincs térerő,
van térerő, nincs térerő,
van térerő, nincs térerő,
van térerő, nincs térerő,
van térerő, nincs térerő,
van térerő, nincs térerő... mindez mondjuk 3 perc alatt..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.