Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) pakesz válasza Parallaxis (#240) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Félreértettük egymást egy picit.

Ez 4 mag 8 szálon, de i7 és ezt a gépet vettem 200-ért."

latod ha windozed lenne akkor a cpu-z -s screenshot toltad volna fel, ami tenyleg perdonto lett volna...
ennyit a hasznalhatosagrol, egyaltalan miert nem csak lazan beirod hogy milyen procid van? mert tudod i7 -bol is van 2 magos

(#252) Parallaxis válasza Buci21 (#243) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy Windows a frissítéseket már a telepítés vége felé tölti

A Windows frissítéseket hagyjuk azoktól sírni szoktam.
Egy SP felrakása még gyors gépen is 15-20 perc legalább,és még utána is talál ezt-azt, amitől még 1-2-szer újraindítja a rendszert (ha meg nem szeded le egyben a frissítő csomagot, akkor ha magától teszi nulláról, akkor van az 5-6 újraindulás is). OSX meg szépen lerántja egyben az egész frissítést és 10-20 másodperc alatt fel is rakja, nincs szenvedés meg vacakolás, mint Windowsnál (de olyan se, hogy kirántja alólam a rendszert, hogy már pedig neki most újra kell indulnia).

(#253) tajcsi válasza madgie (#241) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akarmiben. Ne gyere itt a merettel...ez baromsag...nem kell,hogy hasonlo legyen meg veletlenul sem. Egy laptop vs ugyanolyan asztali konfigot sem lehet osszehasonlitani mert a mobilprocesszorok alapbol gyengebbek mint az asztali gepekbe szant procik...gyengebbek voltak es gyengebbek is lesznek...

Parallaxis

de nem valaszoltal...szerinted mivel lesz egyszerubb netrol telepiteni itt egy 60 eves faternak netrol ahogy is mekken kell, mint letolteni egy iso file-t a netrol egy ingyenes szoftverrel feltolni az usbre oszt feltolni a gepre? szerinted o fog latni kulonbseget? Nem hinnem.

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#254) Xero válasza Buci21 (#250) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem mindegy melyik G5-höz tartozott. Lehet 1-2 ezres, de lehet akár 10-20e is az értéke. A kérdés inkább az, hogy ki vesz manapság ilyesmit. Ha nagyobb modellből került ki, akkor a DTP irodáknál, esetleg hang-video stúdiókban érdemes az ilyesmivel kopogtatni.

(#255) Buci21 válasza Xero (#254) üzenetére


Buci21
addikt

600W, 2 processzoros gépben volt :D nem tudom, ki a kutya vesz ilyet, hirdetem, de semmi :D De köszi a tippet :D

am ilyen lapos, hosszú táp, és ATX-szerű csatik vannak rajta, csak rövidek, és értelmetlenek számomra, van 1 szervertápom amiről megy mindenem, nem szórakozom vele... :D

[ Szerkesztve ]

(#256) madgie válasza tajcsi (#253) üzenetére


madgie
titán

"Ne gyere itt a merettel"

Helló, ez egy Mac MINI. Biztos baromság, hogy egy kis helyet foglaló koncepciónak megfeleni akaró gépnél a méretet is nézzük.

[ Szerkesztve ]

(#257) fordfairlane válasza tajcsi (#253) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ne gyere itt a merettel...ez baromsag...

Ja, sőt, akkor már inkább vegyen traktort, mert azzal például szántani is lehet.

x gon' give it to ya

(#258) Parallaxis válasza tajcsi (#253) üzenetére


Parallaxis
addikt

de nem valaszoltal...szerinted mivel lesz egyszerubb netrol telepiteni itt egy 60 eves faternak netrol ahogy is mekken kell, mint letolteni egy iso file-t a netrol egy ingyenes szoftverrel feltolni az usbre oszt feltolni a gepre? szerinted o fog latni kulonbseget? Nem hinnem.

Te nem érted :D

Nem kell semmit faternak letölteni, meg varázsolni, bekapcsolja a gépet, amin nincs rendszer, az ezt érzékeli, kéri a hozzáférést az App Store accounthoz és elindítja a telepítést. Nem image-t tölt le, amit ki kell írni, vagy bármit csinálni, hanem automatikusan letölti és telepíti is a rendszert beavatkozás nélkül. Akár 81 éves édesanyám meg tudná csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#259) Xero válasza pakesz (#251) üzenetére


Xero
nagyúr

(#260) Xero válasza Buci21 (#255) üzenetére


Xero
nagyúr

Mindegyik nagy lapos és hosszúkás. :)

Az a táp olyan 10e-től fölfelé ér. Pontos típus esetén jobban be lehetne lőni.

(#253) tajcsi: Én leírtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#261) llaszlo válasza cucka (#85) üzenetére


llaszlo
veterán

Legalább ne vezetnéd félre a másikat. Mo-on 3 év a garancia a TFC-re az EU-ban 2 Olvasgass vagy ezt.

[ Szerkesztve ]

(#262) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Jó cucc, számomra kicsit drágának tűnik. :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#263) mateasd válasza h1ght3chzor (#262) üzenetére


mateasd
csendes tag

Valóban,szerintem megy majd le az ára ennek még jócskán.

“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”

(#264) Xero válasza mateasd (#263) üzenetére


Xero
nagyúr

Nem nagyon viszik le az árát, csak ha drasztikusan és tartósan változik a Forint árfolyam, esetleg bevezetik az új modellt és a raktáron lévőket kiszórják.

[ Szerkesztve ]

(#265) tajcsi válasza madgie (#256) üzenetére


tajcsi
senior tag

Arrol volt szo, hogymutassunk fel hasonlo tudasu gepet erre ha az nagyobb akor mar bajotok van...nem semmi..

Xero

A
1)Valahonnan megszerezni a neki megfelelő Windows telepítőt -mivan? neki megfelelo? miert kell tulkomplikalni...

2)beszerezni egy pendrive-ot - mac minije lehet valakinek, de pendriveot mar be kell szerezni ugye? a mac minik a fan teremnek a pendriveokhoz mar a himalajara kell menni ugye?

..es meg sorolhatnam...

B

app store account - 60 eves apa "az miaz fiam"?...
uj lemez - 60eves apa "az miaz fiam"? uj a lemez a gepben? a cd lemez, vagy ez mar dvd lemez fiam..?
egyebkent is hasznal szoftvervasarlasra - 60 eves apa "fiam mi az az account"?

bocs muszaj volt ideirnom ezt a 60 eves apat mert en arrol beszeltem, hogy egy hozza nem erto,teljesen noob nemfog kulonbseget latni egy ures rendszer kozott..Aprobo, hogyan kerultazuj lemez a macminibe?

Teljesen felesleges az offolas, ezert ruhellem azilyen topicokat,mert ha valaki valami alternativ megoldast kinal azert mert eliteli ezt az arkuszobot jonnek az apple fanok es jon az almaval dobalas. NEm azt mondtam, hogy jo gep. Tetszik. DE nem egy ev garanciaval meg ennyiert...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#266) Rickenstein


Rickenstein
senior tag

Nem is lenne olyan drága ez a mini: Link ...csak mire elér hozzánk.

PS C:\>_

(#267) Xero válasza tajcsi (#265) üzenetére


Xero
nagyúr

a, Azért, mert nem árt ha a beszerzett ISO vagy lemez mondjuk a neki megfelelő rendszert tartalmazza. Arról nem is szólva, hogy mégis honnan kellene kerítenie? Ő egy OEM rendszerrel vette a gépet és jónapot. Vagy mindenki úgy születik, hogy tudja merre tudja letölteni az adott Windows ISO-t?

Igen pendrive-ot. Attól, hogy van valakinek egy számítógépe, még nem vonja maga után azt, hogy rendelkezik pendrive-al is. Természetesen ez igaz az internet kapcsolatra is, de a mai világban ez utóbbi magától értetődőbb mint egy 4GB-os pendrive a 60 éves úr fiókjában (ha már példának hoztad).

b, Az az account kb mindenhol végig kíséri. Software, zene, film vásárlás, iMessage, Facetime, tehát nagyobb valószínűséggel lesz tisztában a fő email címével és egy hozzá tartozó jelszóval, mint azzal honnan is tud iso-t keríteni és egyáltalán mi is az.

Az új lemezt csak példának hoztam, mint okot egy telepítésre. Nem kell tudnia. Az új lemez némi szerelés árán kerülhet a mini-be, de ez ugyan úgy mission impossible egy 60 éves hozzá nem értő ember számára, mint egy akármilyen pc-ben a csere.

A lényeg, hogy elsiklottál a felett az apróság felett, hogy egy Windows nulláról húzásához olyan ismeretekre és eszközökre van szüksége, ami nem feltétlenül jellemző, míg egy OS X esetében mindösszesen egy email és jelszó párosra valamint élő internet kapcsolatra.

Akárhogy csűröd-csavarod az előbbi nehézkes és macerás, míg az utóbbi pofon egyszerű.

(#268) StLui válasza Rickenstein (#266) üzenetére


StLui
veterán

Az netto ár, ami amerikában államonként eltérő áfa miatt más és más végfelhasználói árat fog eredményezni, eu-ba sajnos a váltás 1usd=1eur legtöbb termék esetében, tedd rá itt is a 27% áfá-t és megkapod a magyar árat, de ettől még igazad is van, sajnos :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#269) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Hm, mikor került vissza a gépekre a firewire? Pár éve mintha pont abból lett volna valami felhördülés hogy elkezdték levenni a FW csatlakozót. Vagy csak a MBP vonalon volt? Mert az én imac-emen is van... Szóval asztalin maradt, notebookon ment?

(#270) Prof01


Prof01
veterán

Remek teszt! Nagyon jó kis gép! Szívesen elfogadnám. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#271) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nagyon jó ez a mac mini! Le a kalappal Apple!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#272) stratova válasza Prof01 (#270) üzenetére


stratova
veterán

Nem válasz akart lenni, de annak is elfér tán :)

A ház egyszerű, de vitathatatlanul szép, nem véletlenül használ az AsRock is hasonló dizájnt. A pár itt összeválogatott konfigurációknak is jellemzően ez a gyenge pontja. Pedig létezik hasonlóan kellemes kuckó. Egyébként ha válogatnék jómagam Trinity/Richland/Kaverivel tölteném meg; (akár mobillal - vagy az alacsony hőmérsékletért, arra a szintre szabályozott, de teljes értékű asztali lapkával - az Arctic MC101-hez hasonlóan, ami szerintem máshogyan, de szintén szép. Bár nekem egy E6510 is szebb mint egy E6520, ízlés kérdése). Emellett nem biztos, hogy ez a dizájn sokkal olcsóbban kijön, de talán 50-nel kevesebből még külföldi házikóval is megvan, a fent említett csöppség hazai beszerzése ugyanis körülményes.

[ Szerkesztve ]

(#273) HeavyToys válasza madgie (#256) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem támadom a kis gépet, alapvetően tetszetős. Erős Apple fóbiám miatt azonban nem szívesen költeném erre (a nem is létező :D ) pénzem.

Alternatívaként elég rossz megoldásokat soroltak fel, már ami a méretet érinti. Álljon itt az én elgondolásom:

Ház:
EPC2 mini-ITX számítógép ház + paneltáp 12.000 Ft (295 x 280 x 64 mm itt azért méretileg jók vagyunk! :) )
Alaplap:
MSI B75IA-E33 ITX (21K)
Processzor:
Intel i3-3220T (35W TDP) - 30K
Memória:
2x2GB Corsair Venegance Low p. 1600MHz DDR3 RAM (9k)
HDD:
500 Gb-os noti winyó (17k)
+
4.0 Bt adapter (4k)
N-es wifi (5k)
Xigmatek HTPC cooler: (7k)

Itt tartunk egy nyers teljesítményben és funkcionalitásban hozzávetőleg megegyező, nyilván esztétikumában nyilván gyengébb terméknél 105 ezer forintnál. Halkságban azonos szinten vagyunk, hiszen a 35wattot szinte teljes némaságban tudja hűteni az adott cooler.

Itt használhatunk ingyenes Linux operációs rendszert, vagy használhatunk esetleg Windows8-at, ami 23k, ebben az esetben 129 ezer forintból megállt a mutatvány. Ez azért jelentős árkülönbség. Nyilván ott egy out of the box rendszer áll szemben egy házilag készítettel, de itt már nagy a difi.

[ Szerkesztve ]

(#274) buvartacsko válasza tajcsi (#202) üzenetére


buvartacsko
addikt

gépet? és hol marad hozzá az lcd tv stb? mert az első kommentben 195 ezerből ennyi mindent szerettek volna kihozni. tehát a cél ennyi pénzért egy ugyanilyen teljesítményű gép, legál windowsal, wifivel stb + lcd tv. :)

(#275) tajcsi válasza HeavyToys (#273) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hagy őket...kár a gőzért...ez vagy nagyobb, vagy hangosabb vagy ismét bla bla bla... :(

buvartacsko

Az én hozzászólásomban hol írtam, hogy LCD tévé is lesz benne és most nehogy azzalgyere, hogy mert mert az első hozzászóló azt írta..én azt írtam 195ezerből megláthatták volna mit is tudnék csinálni...amugy fentebb van egy jó kónfig sokkal olcsóbban...de hagyjuk már ezt komolyan...

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#276) buvartacsko válasza tajcsi (#275) üzenetére


buvartacsko
addikt

nekem semmivel se jobb az. kb 4x akkora mint a mac mini. nincsen rajta osx, felesleges a dvd író, nekem kell össze legózni stb. szopni a driverekkel, összevadászni mindenhonnan.

inkább mini, leteszem az asztalra, összedugdosom poweron, minden ott van rajta, 2 klikk lehet használni, ha új driver van apple software updaten lejön, ilyesmi finomságok.

[ Szerkesztve ]

(#277) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Figyelem!! Hozzászólásokat olvasva csak annyi tennék hozzá , hogy zárjuk le a vitát , flame-et és társait annyival , hogy mindenki a saját felfogását , ízlését védi.. ami szép és jó , de baromi unalmas lenne , ha egyformák lennének az igényeink.. így egy képpel zárnám a dolgot :R

(#278) Xero válasza tajcsi (#275) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez is olyan, mint az egyszerű Windows telepítés? :U

Egyébként tényleg meddő vita. Nyilván össze lehet rakni erősebb-gyorsabb gépet ilyen áron, akár még hasonló form factor mellett is, de vannak a mininek és az Apple ökoszisztémának elvitathatatlan előnyei, amit valaki vagy értékel vagy nem. Akinek ez nem érték, az jellemzően lát egy konfigurációt és a hozzá tartozó árat, majd levonja a következtetést, hogy ez drága. Akinek számít, az pedig megveszi vagy tetszik neki és vágyódik rá.

Nem kell ezt túlmisztifikálni.

(#279) szeksziboj válasza raper (#30) üzenetére


szeksziboj
tag

Persze, nekem is "megérné" focista, politikusi, filmsztár, énekesi, vagy milliomoscsemeteként (a megfelelő aláhúzandó) ;]

(#280) Xero válasza szeksziboj (#279) üzenetére


Xero
nagyúr

A 15-ös MBP-mat egyetem mellett vettem ösztöndíjból és IT/DTP munkákból. Tehát nem hiszem, hogy az általad vázolt sztereotípia helyes lenne. Ha valaki meg akarja venni az meg tudja venni.

Ferrarit is vásárolnak az emberek szép számmal, és néha akad közöttük olyan is aki bizony a nulláról indult és a saját erejéből küzdötte föl magát. Semmi sem lehetetlen.

(#281) flamich76 válasza Xero (#278) üzenetére


flamich76
tag

Egyszer, majd ha ráérsz, játsz el a gondolattal, hogy windows-os géped van és megpróbálnak meggyőzni, hogy az Apple ökoszisztémának vannak elvitathatatlan előnyei és ezért neked csupán csak egy kb. 2x-es felárat kell fizetned, mindig, mindenhol.
Aztán végiggondolod, hogy vajon a Microsoft ökoszisztémának nincsenek-e elvitathatatlan előnyei, amiért nem kell olyan nagyon durva felárat fizetni?
Csak játékból.

(#282) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Érthetetlen miért vagyunk fenakadva az áron, az Apple ilyen árakon dolgozik, és miért ne tenné, ha ebből megél, ha így megveszik és így a világ egyik vezető vállalata. Akinek tetszik megveszi, akinek nem NEM!

Jön egy ilyen jópoga teszt, örömmel olvassuk, majd a kommentek: drága, drága, sz@r az apple. Akkor ne vedd!

Köszönjük a tesztet. Remek kis készülék! :R

Üdv. Mario

(#283) Jaxx válasza cucka (#245) üzenetére


Jaxx
csendes tag

Ne haragudj, de ezt a mini HDMI-t nem értem honnan veszed, ugyanis sima HDMI csatlakozó van rajta (+ jár hozzá egy HDMI-DVI átalakító is)...

A teszt egyébként remek, köszönjük! Jómagam is egy ugyanilyen minit használok néhány hónapja, teljes megelégedettséggel.
Az ára itthon sajnos tényleg elég húzós, de külföldről lényegesen olcsóbban is hozzá lehet jutni, Apple világgaranciával (én 155e-ért vettem).

(#284) Parallaxis válasza HeavyToys (#273) üzenetére


Parallaxis
addikt

Vagyis összeraktál egy gépet, ami ha levonjuk a különbségeket, akkor ugyanannyiba (esetleg, ha szintre akarod hozni, akkor többe) került?

Különbségek: optikai audio i/o, Firewire 800, Thunderbolt, Dual-link DVI output, kártyaolvasó, fejlettebb wifi, szoftverek hiánya, rondább kivitel

(#285) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Van egy olyan érzésem, hogy az árat támadok, hogy húú de drága, ennyiből jobbat veszek 2x vagy 3x.
Simán vesznek akármilyen okostelefonokat 100ezer forint felett, mert aaaz nem drága.

10en évvel ezelőtt mikor menő volt a 3310-es és a 3330-volt a "középfelső" kategória (a maguk 30-50 ezres áraikkal), a személyi számítógépek 200 körül voltak.
Most meg egy 160ezres gépet fikáznak az ára miatt úgy hogy 100-150 ezres telefonok lógnak a zsebeikben.
Szükség van olyan telefonra? Igen mert nélküle megölne az unalom a suliba, vagy a munkahelyen esetleg dolgozni kellene a mobilnyomkodás helyett.
És hú de kell a mobilnet és e-mail kliens, hogy a napi 2spam levélnél csipogjon.
Most ha az akkori árkülönbözetet nézzük az alapján evidens lenne hogy 300-400ezer forint legyen egy átlagos számítógép.
Évek alatt a közép felsőkategóriás mobilok ára 40-50 ezer forintról felment 130-150 ezer forintra, a TV készülékek ára is (természetesen a tudással együtt CRT 30" -> LCD 40-50") 70-90ezer forintról (természetesen kategóriát figyelembe véve) 140-180 ezerre.
De az elvárt hogy a PC-k a fejlődés egyre olcsóbban jöjjenek.

(#286) HeavyToys válasza Parallaxis (#284) üzenetére


HeavyToys
senior tag

otikai i/o nincs rajta, ennyibe kerülő Asrock-on van, ára változatlan, már ha az optikai hang kimenetre gondoltál. Ha optikai meghajtóra, az a mini-ben sincs.

Wifi ugyan az az N-es, szóval ezt nem igazán értem.

Kártyaolvasót 2-3 ezerért már bőven kapni.

Firewire 800, Thunderbolt- igen, ez nehezebben megoldható dolog, mivel nem könnyű a kis méretbe ezt belezsúfolni, mivel ugye nem így tervezett a gép. Ez tényleges hátrány, de

Szoftverek terén mire gondolsz? Ha most csak nagyon durván nézzük a funkciókat még mindig vannak ingyenes megoldások, de mint mondtam, az Ubuntu és egyéb Linux disztrók még mindig ott vannak és akkor megint nyertünk 26k-t. De visszatérnék a cikk eleji felvetésre is, főleg HTPC-nek netezős PC-nek használnák. Ilyen esetben a Linux semmilyen hátrányt nem szenved az Apple-hez képest.

Ez egy borzasztóan parttalan vita. Az Apple nyereség hányada nagyon magas, biztosan azért, mert a belerakott dollárnyi értéket jóval nagyobb haszonkulccsal tudja eladni, mint más cég. Véleményem szerint ennél fogva az ár/érték aránya is alacsonyabb kell, hogy legyen, mint egyéb esetben.

(#287) whitezo88 válasza Fr3eWar (#285) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a MM szerintem sem drága, főleg ha "maszektől" veszed, nem itthon üzletből. És tényleg hiteltelen drágázást hallgatni olyantól akinek S3, meg i5 van a zsebében esetleg. Vagy 3-5 milliós autóval jár :)

másik mikor Mac Pro-n vannak elhűlve hogy milliós gép.. mikor az egy WS, és a hasonló HP workstationok is milla körül mozognak (jó, most a Mac Pro nagyon lemaradt, de ez más kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#288) madgie válasza HeavyToys (#286) üzenetére


madgie
titán

A hangkimenete nemcsak analóg, beledughatsz egy mini jack-toslink adaptert, menni fog.

(#289) Fr3eWar válasza madgie (#288) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#290) DeFranco válasza Fr3eWar (#285) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebben mondjuk van igazsag... jol megfogtad a temat

(#291) Freemil válasza HeavyToys (#273) üzenetére


Freemil
csendes tag

Nyilván beszerezhető a mac mini olcsóbban is csak szét kell nézni, kb 165-ért már itthon is van, így már nem is olyan nagy az árkülönbség, a gördülékenység oltárán. Vannak dolgok amire jobb lehet egy windows, de egy mindennapi médiafogyasztásra, pont amire te is összepakolnád az adott konfigot szvsz a mac mini jobb, szebb és cool :-)

freemil

(#292) HeavyToys válasza Freemil (#291) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Félre ne értsd nem ezt mondom. Személy szerint én a tudását és szoftverezettségét beszámítva kb 140-150-es árat mondanék rá reálisan.

Mondjuk média fogyasztásban azért a flash mint olyan még eléggé elterjedt. Tudomásom szerint a flash lejátszás nem megoldott az Apple termékein.

(#293) Freemil válasza HeavyToys (#292) üzenetére


Freemil
csendes tag

De, megoldott az osx-en, telepíteni kell, az ipaden meg iphonen nem.

freemil

(#294) madgie válasza HeavyToys (#292) üzenetére


madgie
titán

Rosszul tudod, csak a mobilrendszerükön nincs alapból (ahogy az androidon sem egy ideje), az asztali OS X-en ugyanúgy megy, mint bármelyik másik oprendszeren.

(#295) mugencivic válasza HeavyToys (#273) üzenetére


mugencivic
tag

Csak egy észrevétel: Kihagytad a hozzá való legalább 65W-os 12V-os külső tápot.

Én egy Lian Li PC Q09R házba építettem HTPC-t, egész igényes, kicsi és szép lett, beépített panel tápja van, meg szálhúzott fém az egész, de térfogatra legalább 4x-ese a mininek és már ez sem volt olcsó (38e csak a ház).

(#296) kenand


kenand
veterán

Intel grafika nagy hiba, főleg ennyi pénzért.

(#297) Freemil válasza Freemil (#293) üzenetére


Freemil
csendes tag

Elmesélek egy sztorit, barátnőmnek mac minije van 2006-tól, volt mellette laptop is a munka miatt, használ windowst, volt hogy ubuntu is volt mellette. Nagyon szereti a az osx-et, de a modern média fogyasztás nem az igazi a 7 éves mac mini-n, ezért muszájból ilyen dolgokra windowst használta, de soha nem tudta megszeretni se a windowst, se az ubuntut. Nem tudta őket rendesen belakni, annyira személyesé tenni, mint a tigert vagy snow leopardot. Nem régen frissitett 2012 late mac minire, azóta minden a régi, a szerelem jobban lobbog, mint valaha, a média fogyasztás a mac mini-n (osx-en) az igazi, akárki akármit mond, az osx 10.8 überkirály. Annyira, hogy éppen most építem a saját mac promat, mert miután használtam jópárszor a mac minit, elfogott a 'nekem ez kell' érzés, kiba jó lett ez a mountain lion.

Mielőtt komoly véleményt alkotsz az osx-ről, javaslom használd egy hétig, biztosan vannak korlátai, biztos van, amit nem lehet olyan jól megoldani, mint windowson, de ha az igényeid megtalálod az osx-ben, nem nagyon akarsz windows használni.

[ Szerkesztve ]

freemil

(#298) DeFranco válasza Freemil (#297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kifejthetnéd részletesebben a felhasználási kört, amit tartalomfogyasztásnak hívsz. Ez nálam internet, zene, film. Mit tud ebben akkora extrát nyújtani az OSX?

(#299) mugencivic válasza kenand (#296) üzenetére


mugencivic
tag

Kinek mire kell. Nekem pl. nagy előny, mert nem szeretnék játszani rajta (fejlesztésre vettem), így nem kell hűteni egy felesleges videokártyát, halkabb és takarékosabb marad a gép.
Belerakhatnának egy erősebb mobil videokártyát, de őszintén nem tudom kinek hiányzik, hogy mindenáron egy ekkora gépen játszadozzon süvítő ventilátor mellett (mert hogy másként nem lehetne megoldani több óra játékkal járó hő elvezetését).
Korábbi generációkban volt is mobil Radeon, de kivették és nem hibáztatom őket.

(#300) icon válasza Mustaros (#277) üzenetére


icon
senior tag

Az a kép nagyon ott van... :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.