Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) pakriksz válasza cucka (#450) üzenetére


pakriksz
őstag

"Az Apple körüli hype egy része pont annak köszönhető, hogy ilyen gagyi megoldásokkal soha nem rongálta a brandjét."

Dehogynem az, intel "GPU"-val :)

"Vicces olvasni a panaszokat az árról azon a fórumon, ahol sokan 80-100 ezerért vesznek olyan videókártyákat, amelyek 1 év alatt elveszítik az értékük felét. Az nem drága. Megvenni 20%-os felárral egy számítógépet, ami dizájnos és 2-3 év múlva is könnyen, jó áron eladható, az meg rablás. "
Én 40k körül szoktam minimum 3 évente, de van amikor tovább is húzza, és nem eladásra és értéktartásra veszem, hanem HASZNÁLNI.
20%-os felár? egy 0-t lehagytál :)
Egyébként nem dizájnos.
Amúgy ez is kínai fos ;)
Ez a gép már most sem korszerű köszönhetően a viccgpu-nak. 4 éve talán lehetett volna az ;D

200 ezerből egy olyan pc-t veszek amin játszani is lehet, méghozzá nem low grafikán ;)
Ez nem fillérbaszás, ez józan ész. Egy cuccért nem fizetünk többet, mint amit ér. Ez kb 80 ezret ér.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#452) fordfairlane válasza pakriksz (#447) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az atom leginkább semmire nem jó. Böngészésre nem alkalmas, mivel meg kell válogatnod, mit böngészel.

x gon' give it to ya

(#453) fordfairlane válasza pakriksz (#451) üzenetére


fordfairlane
veterán

200 ezerből egy olyan pc-t veszek amin játszani is lehet, méghozzá nem low grafikán ;)

Mi a bánat értelme van leírni kétszázezredszer is ezt? Tévét is lehet venni, meg mosógépet is kétszázezeré, de ha valaki nem ruhát akar mosni, hanem egy kis pofás gépet akar mondjuk átlagos infokommunikációs feladatokra, az egy Mac minivel nem lő nagyon mellé.

x gon' give it to ya

(#454) csab2 válasza pakriksz (#445) üzenetére


csab2
veterán

Semmire. Papírnehezéknek. Ritka egy fos! Pfújj!
Viccet félretéve, szerinted miről megy itt a csevej már napok óta? Esetleg vissza is olvashatnál mielőtt beböfögöd oltári baromságodat!
Bocs, de kicsit kiakadtam!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#455) pakriksz válasza fordfairlane (#453) üzenetére


pakriksz
őstag

nem, csak úgy 150 ezer forinttal lő mellé :D

@csab2: hát persze, a tények baromságok, mindjárt sejtettem. Beleléptem egy apple fan lelkivilágába? :D

(egyébként nem olvastam)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#456) Tapsi válasza pakriksz (#451) üzenetére


Tapsi
addikt

Gyakorlatilag az összes irodai gépben ilyen, vagy inkább rosszabb GPU van. Nézd meg pl. ezt: [link]

A speckója nagyjából megfelel a mininek. Akkor most a Dell, és a többi gyártó gépe is 80 ezret ér szerinted?

(#459) pakriksz: oké barátom, akkor kimondom a varázsmondatot: mindenki hülye, csak te vagy helikopter. :) Jah, az amúgy ne zavarjon, hogy egy Core i5-ös proci önmagában 50-ezerbe kerül. :)

[ Szerkesztve ]

(#457) fordfairlane válasza pakriksz (#455) üzenetére


fordfairlane
veterán

Írhattál volna mindjárt kétezernagyonsokmilliárdot is, úgy lehet, hatásosabb ez a vérpistike-érveléstechnika.

x gon' give it to ya

(#458) StLui válasza csab2 (#454) üzenetére


StLui
veterán

Na jó de most ez milyen mácsó, hogy ezt így ide, bele, keményen mindenkinek :C

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#459) pakriksz válasza Tapsi (#456) üzenetére


pakriksz
őstag

igen.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#460) csab2 válasza cucka (#450) üzenetére


csab2
veterán

+1

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#461) fordfairlane válasza pakriksz (#455) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként szerintem a Macmini leggyengébb pontja nem műszaki jellegű, nem is az ára, hanem a garancia kérdése.

x gon' give it to ya

(#462) csab2 válasza pakriksz (#455) üzenetére


csab2
veterán

Apple fan lennék? Lehet. Egyetlen almás cuccom van, amivel teljesen meg vagyok elégedve. És igen, tetszenek az almás termékek.
A tényeket hagyjuk, mert többen írtak itt tényeket, hogy miért is jó egy Mini, és te ezekre nagy ívben tojsz.
Nem kell, hogy neked is tetszen a Mini, de miért nem tudod elfogadni, hogy másnak azért tetszhet? Miért nem tudod elfogadni, hogy másnak mások a szempontjai mint neked?
Nekem pl. nem kellene játékra mert arra van egy PS3, ugyanakkor nagyon tetszik a Mini kompaktsága, kicsinysége, csendessége, külseje. Az ereje számomra bőven elegendő.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#463) StLui válasza fordfairlane (#461) üzenetére


StLui
veterán

Ha jól emlékszem a mercedes az utolsók között kezdte emelgetni a garanciát autóira, megtehette, így is vették, veszik.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#464) Buci21 válasza Tapsi (#456) üzenetére


Buci21
addikt

ez nem felel meg az applenek... nyers teljesítményében minimum dupla erős proci, szal ez baromság volt, de a mondanivalódban van valami. Mobil i5 vs asztali! ne játszunk már megint ilyet :D

A grafikus vezérlő télleg egy kaliber, de ez nem multimédiára való. Szvsz az intel integráltjai arra vannak, hogy képet adjanak, pár filmet gyorsítsanak, menjen az Aero vagy az OSX felülete, de nem több. irodai gépbe ez elég. Média-PC-be sajna kevés... nem értem, az Apple miért nem épít egy A10-4600M-re? Thermal designra hasonló kategória, prociban gyengébb picit, de IGP-ben brutálisan cincálja szét az Intel megoldását.

[ Szerkesztve ]

(#465) Tapsi válasza Buci21 (#464) üzenetére


Tapsi
addikt

A GPU-ról beszéltem, és írtam is, hogy nagyjából (árban főleg).

#466: Őszintén szólva nem tudom. Szerintem vastagon benne van az, hogy az AMD-ben valahogy mindig benne volt az olcsóság érzése, az Intel pedig magasabbra pozicionálja magát. Előbbivel elveszne az "életérzés" faktor.

Emellett nyilván van rengeteg észérv is, hiszen talán már a C2D is magasabb teljesítményt nyújtott alacsonyabb fogyasztás mellett, mint AMD-s megfelelője.

Tegyük hozzá még azt, hogy az Apple (szerintem) legerősebb PC üzletága a notebookoké. Az AMD pedig a mai napig nem tudott igazán ütős mobilprocit kihozni (persze ez változóban van).

[ Szerkesztve ]

(#466) Buci21 válasza Tapsi (#465) üzenetére


Buci21
addikt

Am arról tudsz valamit, h az alma mért nem épít AMD-re? Nagyon meg tudná pedig érni. A Temash ultramobil termékekbe über, a trinity/Richland pedig a notebook-sorozatba jó döntés, az FX télleg nem nagy durranás a felső kategóriába.

(#467) buvartacsko válasza cucka (#450) üzenetére


buvartacsko
addikt

Na igen, a fikázók nagy része bele se gondol, hogy, lehet hogy most 200k, de majd mikor eladja 3-4 év múlva, akkor is kap érte minimum 70 ezret. A belinkelt LOL számítógépek iponról fentebb meg jó ha érnek 30 ezret jövőre. :D

(#468) buvartacsko válasza pakriksz (#451) üzenetére


buvartacsko
addikt

Aha, rakj össze nekem ugyanekkora méretben ugyanilyen minőségben 200kért erősebb pc-t köszi heló. :) ( segítek: nem fog menni :) )

(#469) cucka válasza Buci21 (#464) üzenetére


cucka
addikt

Szóval ha egy ilyen i5-ös procival meg intel gpu-val megy faszán az oprendszer és minden filmet le tud játszani problémamentesen, akkor miért nem alkalmas media pc-nek? Mit kéne még tudjon?
Értem én, az amd-nél jobb az igp, ennek köszönhetően pont ugyanolyan jól ellátja a feladatát, mint az inteles megoldás. :)

(#470) Buci21 válasza cucka (#469) üzenetére


Buci21
addikt

Figy. Ezt azért meg tudod röccenteni, kérdés, mit értesz media-pc alatt :D Én media PC-be tuti belevenném a flash erős gyorsítását, a leghúzósabb mkv-k lejátszását, és a 3D támogatást is a jövőre nézve. Öcsém 3 éves, és egy Atom+nVidia ION kombót meg tud állítani. 4 weblap, 3 flash játék és bukó :D Flash alatt az intel HD xxx vezérlő sem remekel :D

(#471) StLui válasza Buci21 (#470) üzenetére


StLui
veterán

nekem még nem okozott gondot nvidia+ion, win7+ xbmc(asrock ion 330) gépemnek semmilyen mkv, netezni meg ilyenekre viszont már használhatatlan :(

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#472) Buci21 válasza StLui (#471) üzenetére


Buci21
addikt

Szvsz a media PC alatt értek én ilyet is, nem filmlejátszás, arra ott a box, ami 35K-ért már bőven jó. Netezni, játszogatni, komplikáltabb oldalakat élvezni fHD-ban, nekem ez a media PC

[ Szerkesztve ]

(#473) cucka válasza Buci21 (#470) üzenetére


cucka
addikt

Én media PC-be tuti belevenném a flash erős gyorsítását
Igen, pl. a flash-t erőteljesen meggyorsítja, ha nem egy fostos atomon futtatod, hanem egy i5-ös processzoron. A flash tartalmakat úgy csinálják meg, hogy egy ilyen gép röhögve elbírja - ha nem így tennék, akkor a netezők 90%-át kizárnák, ezt meg ugye senki sem szeretné.

a leghúzósabb mkv-k lejátszását
Most azokra az mkv-kra gondolsz, amiket direkt úgy csináltak, hogy összefossa magát tőle a gép? Én maradnék a filmek lejátszásánál, azokkal gond nélkül elbír az i5+intel gpu. Az ilyen benchmark-nak készült videókkal addig méricskeljétek egymás e-péniszét.

(#474) Buci21 válasza cucka (#473) üzenetére


Buci21
addikt

a játszogatás nekem azért szempont :D én szeretek elővenni egy NFS most Wantedet az FHD TV-re. Vagy ilyesmi. Ehhez kell:
Windowsos szoftwerkörnyezet
Normális GPU

ezt egy AMD APU+win7 kombó számomra jobban kielégíti, mondom, nem nekem szánták ezt a kis gépet, ebben biztos vagyok. Én hobbi szintjén imádok építeni, moddolni, néhol akár a flexxel is, szóval ez tuti nem nekem való, nem is szidom, mielőtt ezt akarnád kihozni a dologból a végén :D

(#475) madgie válasza Buci21 (#470) üzenetére


madgie
titán

Akkorj figyelj: alaplapi HD2000-rel röccenésmentesen vitte a gépem a 100-120 Mbps nyers avchd videókat, sőt, botor módon vágtam is ezeket. Ez úgy kábé háromszor akkora bitráta, mint a durvább BD anyagoké, és az a HD2000 kábé hatszor gyengébb IGP, mint a HD4000.

Most akkor a szokásos intel-fikán kívül milyen más érv maradt? Flash? Ne röhögtess már, a proci erőből elviszi akkor is, ha szokás szerint bugos a flash. Egy Ivy Bridge-t ne hasonlíts már Atomhoz, Ion-hoz, kábé annyi köze van hozzá, mint az emötös bömösnek a szuzukiszvifthez.

(#476) fordfairlane válasza Buci21 (#470) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ilyen kis gépben igazából csakis az IGP megoldások jöhetnek szóba. Az AMD-nek nem tudom, milyen 35-45W TDP-jű procijai vannak, amik annyira jobbak az Intelnél, hogy miattuk érdemes az OS X-et AMD-re is felkészíteni, hiszen az OS X, és az Apple gépek hagyományosan Intel CPU + chipset alapokra épülnek 2006 óta.

x gon' give it to ya

(#477) Xero válasza Buci21 (#464) üzenetére


Xero
nagyúr

Ez nem így van. Az Intel megoldása bőven elegendő. A hackintosh-ban van tapasztalatom HD3000-el.
- AVCHD videokat röhögve viszi-vágja (FCPX).
- 1080p Flash-t meg sem érzi, bár maga a flash egy kalap szamócát sem ér.
- Killa sample-t kb fél-negyed gőzön lejátsza röccenés nélkül.
- CS:GO-t relatív szépen viszi (30-40FPS) 1680x1050-es felbontásban.

Akkor miről is beszélgetünk? A HD3000-től pedig bőven ugrott egyet a HD4000.

AMD-t pedig pusztán azért nem pakol a rendszerbe, mert feltételezhetően elég zsíros szerződésben áll az Intel-el. Arról nem is szólva, hogy minden igényüket ki tudják elégíteni, a teljesítmény/watt értékük, pedig bőven jó. Ez utóbbi volt a legfontosabb érv a váltás mellett a PPC-vel szemben.

(#476) fordfairlane: Ki tudja szépen csendben mire van még felkészítve az OS X. Láttuk a PPC-Intel váltásnál is, hogy a háttérben már évek óta létezett, sőt az összes OS X lefordult Intelre is a kezdetek óta.

[ Szerkesztve ]

(#478) Buci21 válasza Xero (#477) üzenetére


Buci21
addikt

értem, köszi a választ :D HD vezérlővel eddig csak gyengusz Celeron proci mellett volt dolgom, és az katasztrófa volt, a mincraft akadt össze-vissza :D Míg egy A6-os APU-n meg már szépen szaladt... de ha nincs rá szükség, akkor oké, érthető a dolog

(#479) cucka válasza Buci21 (#478) üzenetére


cucka
addikt

Nekem itthon és a munkahelyen is intel gpu van. Játékra tényleg gyenge, meg 3d modellezni sem ezen kezdj el, de bármi másra teljesen jó. Az Aero pl. már a gma950-esen is gördülékenyen futott, pedig az aztán tényleg nudli ezekhez az újabbakhoz képest.
Ez a prohardver, itt mindenki benchmark-okkal vakítja magát, ezért az intel gpu-ra úgy néznek, mint a véres rongyra. A való életben a felhasználók 95%-ának az összes számtech igényét kielégíti a teljesítménye, pontosan ezért nem raknak a brand gépek, laptopok túlnyomó többségébe komolyabb videokártyát.

Ja, meg a másik előnyös oldala, hogy működik. Én konkrétan szoftveresen kikapcsoltam az itthoni laptopban azt a hurka nvidia kártyát, amit az integrált mellé raktak, annyira bugos szoftveres oldalról. Benchmark-ban az nvidia kétszer annyit tudna elméletileg, gyakorlatilag meg semmilyen látható különbséget nem észleltem, azt leszámítva, hogy így nem omlik össze a driver lépten-nyomon.

[ Szerkesztve ]

(#480) Centre


Centre
aktív tag

Már a HD 2000is bőven elég mindenre ami nem kimondottan erőigényes játék, sőt még a régi GMA-s borzadályok is le tudták játszani az akkoriban elterjedt felbontásű a filmeket is, ezek a HD4000-esek pedig már játékra is alkalmasak, valamennyire. Őszintén szólva le a kalappal az AMD előtt, hogy sikerült így elhintenie a gondolatot, hogy ma már a start menu sem nyílik meg gameres GPU gyorsítása nélkül. Könyörgöm ha mindent a GPU visz, akkor a processzor közben mit csinál?

Az Apple Mini meg , aohgy a többiek már kimutatták, bőven árában van, talán ha minipc-k piacán nagyobb lenne a verseny akkor olcsóbb is lehetne de ez már termék típus és nem márka kérdése.

(#481) Xero válasza Buci21 (#478) üzenetére


Xero
nagyúr

Az azért egy picit más állatfaj, mint a mai top megoldások.

(#482) Stauffenberg válasza pakriksz (#455) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az ilyen bicskanyitogatóan ostoba kijelentésekkel talán még sokra viszed az életben. Nagyon látszik, hogy soha az életben nem volt közöd egyetlen Mac-hez meg az OSX-hez sem. Ha az ellenkezőjét állítod, akkor hazudsz, mert egymásra halmozol egy rakás baromságot.

Egyszer talán rájössz, hogy a számítógép nem csak játékra van, főleg nem az OSX (igen, akad ezen is, de nem a gamerek vásárolnak ilyen gépet). Az ugrálás a DGPU-n meg nettó baromság. Ugyan mi olyan feladatot végeznél egy ilyen gépen, ezzel az oprendszerrel amihez indokolt a megléte? Látszólag az Intel HD4000-hez sem értesz, soha nem volt tapasztalatod vele, mert multimédiában erős és mellette rettentően alacsony az energia igénye, de jó pár mai játék akad ami elfut rajta. De mint mondtam, nem játékra vásárolnak az emberek Mac-et.

Nálunk a grafikusok használják őket. Photoshop, Illustrator, InDesign stb stb stb simán elmegy rajta. Ezek olyan szoftverek amivel a felnőttek dolgoznak. Te meg maradj csak a játéknál, ha ez az egyetlen amire egy számítógépet használni tudsz.

Ha meg neked PC kell, akkor vegyél PC-t. Nyomja valami az agykérgedet ha valaki nem úgy tesz, mint te? Vagy miért fáj ez neked?

Majd gyere vissza érvelni mikor lesz igazi tapasztalatod a témában. :)

(#474) Buci21: Az NFS Most Wanted nagyon jó példa. :) Ugyanis már egy bő 30%-kal gyengébb i3-3110M + HD4000 kombó simán viszi. Akkor most miért is szar ez az IGP? Persze, nem játékra van. De ezt azoknak találták ki akik nem játékra vesznek számítógépet. Főleg egy laptopban nagyon jó, ahol drasztikusan visszafogható vele a fogyasztás, miközben multimédiára és alkalmi játékra is megfelel.

Szerk: Az említett i3-3110M + HD4000 simán viszi közepes grafikán a World of Tanks-et is. Sokkal több erő van ebben az IGP-ben, mint amit elsőre kinéznél belőle. Egy ilyen jellegű számítógépbe, mint a Mac mini tökéletesen megfelel. Nagyjából azt hozza, mint a két és félszer drágább MacBook Pro.

[ Szerkesztve ]

(#483) azbest válasza Buci21 (#464) üzenetére


azbest
félisten

Régebben volt időszak, amikor esélyesnek tűnt egy amd alapú sorozat. Sajnos a gyakorlatban két dolgot látok ami miatt nem jön ez létre a közeljövőben:
- egy új szériánál nagy mennyiségben kell proci, rövid határidővel. Az amd sikeres procijai rendszeresen azon buktak el, hogy nem volt képes eleget szállítani belőle.
- intelből többször volt, hogy az apple használhatta legelőször az újabb tokozású vagy sorozatú processzort. Sokéves történelem alapján az intel keményen bünteti, ha nem csak rá építkeznek... pl annó az atom proci magában drágább volt mint chipsettel együtt... meg a boltok rosszabb áron kapták a procikat, ha nem "márkabolt" módon működtek, hanem másik gyártót is árulnak.

(#484) cucka válasza azbest (#483) üzenetére


cucka
addikt

Az Intel jó ideje a vezető processzorgyártó, ök vezetik a versenyt teljesítményben. Az Apple image-ében pedig nem fér bele, hogy a 2000 dollárol laptopját nem a legújabb, leggyorsabb processzorral szereli, hanem a második vonalas gyártó második vonalas megoldásával.
Ha megfigyeled, egyik Apple termékben sincs alsó kategóriás hardver, nem véletlenül.

(#482) Stauffenberg
Nálunk a grafikusok használják őket.
fejlesztők körében is elég népszerű

[ Szerkesztve ]

(#485) csirkés11 válasza Kapszaicin (#4) üzenetére


csirkés11
tag

Szerintem nincs túlárazva, egyszer próbálj ki mondjuk egy új apple notebook-ot, mondjuk egy hétig, utána nem akarod többé elővenni a régi laptopodat.

(#486) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Kérdés: mi az a rendszer, amit PC-n házilag összerakva megközelíti ezt a kütyüt? :U

All Black...

(#487) Karinho


Karinho
csendes tag

Hello!

A kérdésem a cikk következő részére vonatkozik:
"Fontos kiemelni, hogy a Mac mininek csak sima hang jelbemenete van, átlagos mikrofonokkal (pl. head-seteken lévőkkel) nem, csak aktív megoldásokkal működik."
Ezek szerint online-telefonálásra viszonylag olcsó megoldásként marad az USB-mikrofon, vagy a mikrofonos webkamera?
Köszi, és sorry az amatőr kérdésért!

Mi 11 Lite 5G

(#488) n.andras74 válasza Karinho (#487) üzenetére


n.andras74
aktív tag

Én logitech C170 kamerát használok. Azt támogatva vagyon.

http://www.flickr.com/photos/50232526@N08

(#489) Karinho válasza Karinho (#487) üzenetére


Karinho
csendes tag

Akkor saját magamnak válaszolva :)

A legegyszerűbb megoldás egy mikrofonos Apple headset használata a hangkimenetbe dugva. Annak kezeli a mikrofonját is.

Üdv!

Mi 11 Lite 5G

(#490) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ki milyen monitort használ hozzá? Egy 27"-es IPS LG az szentségtörés volna? Az ár kérdéséhez meg annyit, hogy egy INTEL NUC i3-mal, mSATA SSD-vel, 8GB RAM-mal erősen ütögeti ezt a szintet és akkor még nem számoltam az operációs rendszert, már ha valaki megveszi ;] . Szóval nem olyan rossz ez.... Amint letelt a garancia, akkor meg ebbe is megy egy jó kis SSD és már kész is...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#491) hengelhof válasza Fryskitt (#490) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ez a monitor téma engem is érdekelne. --> HP LP2475w IPS Ezen van display port, HDMI, 2 db DVI.
Melyikbe érdemes dugni?

(#492) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Valamennyire végignyálaztam a topikot, az biztos, hogy a vinyó mellé veszek egy SSD-t és ez gyorsítja a rendszert. Amiben nem vagyok biztos, hogy internetezés, némi nem túl bonyolult fotószerkesztés esetleg filmnézés/zenehallgatás esetén érdemes-e bővíteni a memóriát 4-ről 8 GB-ra. Vélemények?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#493) hengelhof válasza Fryskitt (#492) üzenetére


hengelhof
senior tag

ez a topik eléggé halott. Gyere át ide, ez jobban pörög.
Amúgy a kérdésedre a válasz, hogy mindenképpen érdemes 8 gigára bővíteni!

(#494) Fryskitt válasza hengelhof (#493) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszi, oda is beírtam. És miért? Ténylegesen gyorsabb lesz?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#495) hengelhof válasza Fryskitt (#494) üzenetére


hengelhof
senior tag

Nekem nagyon felgyorsult. 4 gigával sokat szüttyögött, ha több progi volt megnyitva. ( gigával szép simán megy minden. Még egy SSD-t akarok betenni. és villámgyors lesz minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#496) Fryskitt válasza hengelhof (#495) üzenetére


Fryskitt
addikt

Oké, köszönöm, megvettem az SSD-t és RAM-ot is, így legalább csak egyszer kell szétszedni. ;)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#497) hengelhof válasza Fryskitt (#496) üzenetére


hengelhof
senior tag

:C A ramcsere kb olyan egyszerű, mint egy elemcsere egy kisrádióban. Az SSD az más tészta. Én még nem szántam rá magam. Az ifixit-en-en néztem. Teljesen szét kell szedni. Erre még rá kell gyúrnom lelkileg. :)

(#498) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Helló, és SSD helyett a Seagate Momentus hibrid lemezekkkel van valakinek tapasztalata? Ebben 8 GB SSD (cahce?) van, de úgy tűnik, hogy ez is sokat gyorsít akár még az indításnál is.

(#499) dekoninck válasza dekoninck (#498) üzenetére


dekoninck
aktív tag

(#500) Parson válasza madgie (#288) üzenetére


Parson
addikt

Na ez tetszik!

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.