Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Xero válasza Parallaxis (#198) üzenetére


Xero
nagyúr

Sőt, már előtte is volt jócskán tapasztalata a Cube-on keresztül is, igaz ott nekimentek a passzív hűtésnek. Voltak is cifra dolgok belőle. :)

(#202) tajcsi válasza buvartacsko (#126) üzenetére


tajcsi
senior tag

Adj nekem 195 ezret es ha nem tudok olyan gepet osszeallitani ami itt 20bol legalabb 10 embernek nem tetszene, akkor veszek neked egy ilyen Mekminit! Azert nem ezek talaltak fel a spanyolviaszt... :W

bendi*R

akinek a rendszer hasznalhatosagaval van baj,vagy lusta egy kicsit kutatni nezgelodni, hogymit hogy kell az vegyen xboxot a munkat meg bizza ra egy szakemberre aki megcsinalja neki 10ezerert

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#203) StLui válasza tajcsi (#202) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem bőven elég ha virtuálisan összerakod, kíváncsi lennék rá, főleg mert én sajnos maradok már win- vonalon, tehát lehet hasznosítanám is, pedig tetszik a gép nagyon, ahogy szinte az összes apple cucc.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#204) Fr3eWar válasza Reggie0 (#200) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Átlagos filmnézés közben most is 46fok a proci.
25fok van a lakásban. (nyáron is kb ennyi)
Mitől melegedne úgy fel?

(#202) tajcsi

Bárki hozzájuthat 40-45 ezerrel kevesebbért.

[ Szerkesztve ]

(#205) Parallaxis válasza tajcsi (#202) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekem egy 400 ezres gép van a sarokba állítva, mert a Mini kiváltja mindenestől úgy, hogy töredéke a fogyasztása, elfér a polcon úgy, hogy olyan, mintha nem is létezne és teljesítményben meg ugyanott vagyok (persze ehhez hozzátartozik, hogy én munkára /DTP, grafika/, netezésre és filmnézésre használom, a számítógépes játékok egyáltalán nem érdekelnek, így az erősebb GPU számomra nem érdekes).

De ettől függetlenül csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy légy szíves, rakj már össze egy hasonló teljesítményű micro ATX készüléket 195 eFt-ból. :)

(#206) #44630784 válasza tajcsi (#202) üzenetére


#44630784
törölt tag

Tehát inkább végeztesse el a munkát másokkal sok pénzért, mint hogy beruházzon egy üzembiztosan működő és könnyen tanulható rendszerbe, mert néhány fórumhuszár szerint annak nem elég jó az ár/teljesítmény aránya?
:W

(#207) Xero válasza StLui (#203) üzenetére


Xero
nagyúr

Erre én is kíváncsi lennék.

(#208) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Lehet, hogy az én gépemmel van a gond, de nem melegszik. Rengeteg önjelölt mérnök van itt. Ezek szerint nyáron rezsóként használhatom majd? :DD Elvégre a formája lehetővé teszi.

(#209) Reggie0 válasza Fr3eWar (#204) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert megvan ra a lehetoseg, hiszen a tesztben is felmelegedett. Ha csak filmet neznenek az emberek rajta, akkor medialejatszot vennenek tized ennyiert.
De pont azt mondtam az elobb, hogy ez nem azt jelenti, hogy automatikusan tonkremegy, hanem magaban hordozza a lehetoseget, mert nincs tisztesseges hutese. Egy szoval nem robosztus eszkoz.

[ Szerkesztve ]

(#210) kovsol válasza Parallaxis (#195) üzenetére


kovsol
titán

ezt mire használják ?

May the Force be with you!

(#211) Buci21 válasza Parallaxis (#205) üzenetére


Buci21
addikt

195K
mini-ITX
HD 7770
egy i5 3550P, natív négy magon agyon veri a mobil i7-est, és a Coolermaster ház is kultúr, plusz van rajta egy
Win8 is...
és 8 Giga RAM, ami 16ig vagy tán 32ig mehet fel. A hűtőt lehet h elmértem (nem férne be), de akkor inkább egy Grand Kama Cross
vagy ha ez sem fér be akkor valamelyik alacsonyabb Schyte modell, ez nem lényeg, csak lusta voltam utánakeresni most a magasságoknak.

és 3ezerért összerakják neked, és még talán 3 ezerért fel is telepítenek minden drivert, ha lusti vagy :D

[ Szerkesztve ]

(#212) tajcsi


tajcsi
senior tag

Ezzel minden el lett mondva. En felkinaltam a lehetoseget. Csak mert egy sereg ne mondjam mi szuk latokoru, az nem azt jelenti, hogy az apple talalta fel a spanyolviaszt :W

bendi*R

Azon is elgondolkodtam,hogy faterod megkerhetett volna teged,de felesleges lenne. Neki pont ez a gep valo. :C

Parallaxis

akkor minek egy 400 ezres gep jop grafikaval ha nem hasznalod? mert egy 400 ezres gepet akkor valthat csak ki ha nem hasznalod jatekra, ergo, most ezt minek is mondtad? :F :U ;]

Buci21

hagy mar, kar eroltetned magad...majd mostjonnek azzal h nem kompakt, meg nagy meg bla bla bla. Ezekre a cuccokra, amit te irtal min.2 ev garivan de szerintem harom is. Arra senki nem gondol, hogy ha az ilyen cuccokra egy ev gari lenne mennyi is lenne az aruk. A legnagyobb vicc,hogy tenyleg egy ev garit adnak ra, es vannak idiotak akik ezt megveszik - 1 ev garanciaval.... :O

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#213) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Irigylem azokat, akik ezt a kütyüt, csak úgy megveszik, netezni meg filmet nézni. Ennyiért már elég jó munkára való gépeket lehet összerakni, persze Hype nélkül(Windows-al). Ez egy nagyon jó kis gép, csak nem Magyarországon ahol két havi fizetés az ára, külföldön, meg egy heti fizetés. Nagy valószínűséggel nagyobb számban adják el hazánkban a "Tesco"-s 59990,- Ft-os alapgépeket, amelyek a célnak és a felhasználásnak tökéletesen megfelelnek, egy ilyen gazdasági helyzetben....

(#214) fordfairlane válasza tDr1v3r (#167) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szuperoff: A hackintosh odáig fejlődött, hogy pár katt? Ez jól hangzik. Kéne nekem OS X, de igazából minden Apple géppel van valami bajom, így inkább legóznék. :D

x gon' give it to ya

(#215) madgie válasza Buci21 (#211) üzenetére


madgie
titán

Ebbe a krumpli ronda házba vagy négy minit belefakkolsz keresztbe.

(#216) Xero válasza Buci21 (#211) üzenetére


Xero
nagyúr

Teljesítményben valóban meggyőző, de a fogyasztása legalább 5x annyi, a zajról nem is beszélve. A méreteket pedig magukért beszélnek:
Cooler Master:
240 x 207.4 x 401.4mm

Mac mini:
36 x 197 x 197mm

(#214) fordfairlane: Jól megválogatott alkatrészekkel maximum 15 kattintással több mint egy egyszerű OS X install. Nyilván az ember belefuthat problémákba (decembertől egészen mostanáig gondok voltak az iMessage-el, amit csak a boot loader variálásával lehetett kiküszöbölni), de ha van hozzá türelme, akkor megoldható. Ha van egy komoly monitor a háznál, a mini teljesítménye pedig kevés, vagy bővíteni támad az embernek kedve, akkor jó alternatíva lehet addig amíg nincsen értelmes Mac Pro frissítés.

Ha egy Ivy i7-et, némi plusz memóriát, és valami dedikált GPU-t bepakolnék a hackintoshba, akkor nem igazán tudnék különbséget tenni a Mac Pro-mhoz képest, ha nem nézek be az asztal alá.
Nyilván ahhoz nem kevés pénzt kell már belefeccölni, hogy a hangja (mondjuk azért a MP is tud süvíteni, ha ráeresztek valami combosabb Xcode projectet, vagy dolgozik a Compressor) és a megjelnése/szerelhetősége hozza a Mac Pro színvonalát.

[ Szerkesztve ]

(#217) StLui válasza Buci21 (#211) üzenetére


StLui
veterán

Na ez ugyanaz lett mint amit az elején is valaki felhozott példának, csak ott olcsóbb lett mert hasonló erejű cuccok kerültek bele mint a mac-be. Ez normális is. Ezzel annyi derül ki, hogy nincs túlárazva az apple cucc mert a térfogatcsökkentésnek teljesen elfogadható a 20% felára. Mert ebben a házban kb 6-8-10 macmini fér el.
Próbáld meg most ezt mitx-ben megcsinálni, alaplapméretű ház, és 3-5cm magasság, most volt is itt egy ehez való alaplap, alacsony összmagassággal, még hűtést is mutattak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#218) Buci21 válasza madgie (#215) üzenetére


Buci21
addikt

láttam már ilyet élőben, és bőven jó, szellős ház, és a táp is nagyon minőségi, amit beléje hajítottam :D Valami ilyenre gondoltam HTPC-t és Samba fileservert építeni az erősítő és a középső hangsugárzó közé :D Méretére nagyobb, mint a mini, árára ugyanannyi, használhatóságban és erőben felfalja keresztbe, és mivel az Asus kártya hűtése az egyik legjobb a piacon, így a zajjal sem lesz gond, a Schyte HTPC hűtők is csendben teszik a dolgukat, és nem notebook kerregők leszabályozva, mint a MAC Mini ventilátora.

Ha a méret nem szempont, akkor ez a jobb választás, zajban nem lesz gond, mert 12-es ventik leszabályozva kussolnak, az Asus meg a legjobb HD 7770 hűtés, de ebben az árban van passzív 7750 is, nah az télleg hallgat, mint a sír. A zaj nem lesz több itt sem, vagy ha hangosabb is, akkor is mélyebb tónusú a nagy ventik miatt, ami nem zavaró. A méretet, mint érvet elfogadom, a zajt nem hinném, a dizájnt meg oké, legyen. Nem vagyok a MAC ellen, csak nekem többet jelent egy Windows OS és egy erős i5+dVGA kombó, plusz fogyi árán, mint a meleg kis mini-gép :D

[ Szerkesztve ]

(#219) Xero válasza Buci21 (#218) üzenetére


Xero
nagyúr

HTPC-nek pont hangja ne legyen. Na ebben a mini-t a fentebb leírt config nem fogja megverni az hét szentség.

A plusz fogyi egészen pontosan a többszöröse. Itt nem pár százalékról van szó. A form factor nyilván ízlés kérdése, de HTPC-nek minél kisebb annál jobb. Ha pedig úgyis HTPC, akkor nem igazán van olyan helyzet amikor izzani fog a teteje. Ha meg izzik kit érdekel. Baja nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#220) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Én kiköhögtem az árat és vettem egy Macmini servert, kifejezetten azért, mert már elegem volt a bár ha szép, de nagy és zajos alumínium Cooler Master házba épített régi gépemből.
A célom az volt, hogy ne foglaljon helyet, de legyen egy stabil háttér, kellemes multimédiagép.
Tapasztalat: csendes. A reklámfotók letisztultsága szöges ellentétben van a valós helyzettel, a kábelek ott vannak a szemem előtt, bár vehetnék még wireless egeret, és akkor eggyel kevesebb lenne.
Az OSX-től azt vártam, hogy megváltoztatja az életemet, így is történt, megutáltam az egészet, az iTunes-iPad szinkronizálást meg az iPhotot, a furán antialiasolt fontokat. Konkrétan rettegek, hogy hova, mikor teszi a fájljaimat és mikor fogja letörölni az egészet egy "szinkronizáláskor", mint azt tette az iPad-del. Kurvára nem "just works", bírom, pl. mikor a csak ikonos GUI gombok felett nincs tooltip - ezt hogyan használná pl. az apukám??? Az iTunes új verziója meg konkrétan okádék, a változtathatatlan méretű album artokkal.
Persze vannak jó szoftverek, de vannak ilyenek a Windowson is, amit nem használok, és végülis mindent el tudok végezni az Ubuntun. Az elsődleges gépen az Ubi-s laptopom továbbra is.

Maga a mini persze szép és csendes, ennyivel több, mint egy hasonló, nem feltétlenül sokkal olcsóbb egyéb desktop.

(#221) siti válasza Buci21 (#211) üzenetére


siti
senior tag

Steve Jobs megélt ebből. Ugyanazt tudod olcsóbban, nem értem miért nem megy neked a szekér :F

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#222) Xero válasza dekoninck (#220) üzenetére


Xero
nagyúr

Megjelnése óta (2001) használok iTunes-t. Még a büdös életben nem törölt semmit semmilyen eszközömről véletlenül. Ha az ember rendesen belakja és kihasználja a lehetőségeit, akkor egy remek software. A 11-esben engem is zavar, hogy nem változtatható az album méret, de cserébe kárpótol ez:

A fileok pedig mindig ugyan ott vannak, nem kell velük foglalkozni.

(#223) Buci21 válasza Xero (#219) üzenetére


Buci21
addikt

figy. undervolt, és passzív HD 7750, azaz totál csend. Ami forog, az egy 92-es vagy 120-as venti a cpu-hűtőn, 300rpm, a venti a tápban szintén 12-es, az is kb 4-500 rpm, ezek a Chiefi tápok meg nagyon halkak. De ez már télleg off, nem én vagyok a célközönség, elismerem, én megépíteném ezt a gépet egy HD 7850-el és ha filmezek csend van, ha játszom, akkor meg letépi a fejem fHD-ban is. Ismétlem, semmit sem a MAC ellen írok, tényleg látom, hogy kinek lehet ez jó, de nem nekem. valaki fentebb írta a saját példáját a faterjával, na ott tényleg lehet létjogosultsága a dolognak. Espec én nem vagyok oda az OSX-ért, hiányolom a windowsos programokat, a játékaimat, vagy bármit. Windowson tudom, hogy ha megírok egy scriptet fotóimportálásra, akkor az oda másolja be, ahova kértem. Az iTunes meg az ilyen dolgok nem nekem valók, és mielőtt valaki a FireWire-el jön, az is van 2 is az Audigy2 ZS-emen.

De ez már nagyon OFF, nem szidni akartam a kis gépet, kinézetre tényleg bitang :D

(#221) siti:
modnom, hogy nem a gépet fikáztam, hanem csak hozzászóltam, hogy szerintem ez megfelelőbb lenne az ÉN!! igényeimnek, plusz valaki fentebb úgy is kért configot, így akár offba is tehettem volna. Steve Jobs okos ember volt, de nem a MAC minin gazdagodott meg ;] ;]
Am nem ugyanazt tudom olcsóbban, hanem az ÉN!! igényeimnek megfelelőbbet tudok olcsóbban

[ Szerkesztve ]

(#224) Xero válasza Buci21 (#223) üzenetére


Xero
nagyúr

Ok ezt én mind értem is, nyilván nagyon finom egészen halk gépet lehet összepakolni, de hidd el, hogy egy laptop alkatrészekből építkező (itt ugye a winyó is lényegesen halkabb) all in one gépnek a szintjét nagyon nehezen lehet kihozni.

A sciptelésről pedig tudnék mesélni. Itt is vannak olyan kiváló eszközök mint az Apple Script, vagy az Automator. :)
Természetesen egy más szemlélet, ha az ember nem file központú tartalom elérést használ, hanem adatbázis rendszerűt. Sok szempontból előnyösebb ez utóbbi, abból a szempontból nem az, hogy nincs közvetlen rálátása a tényleges tárolási mechanizmusra.

(#225) fordfairlane válasza Xero (#216) üzenetére


fordfairlane
veterán

Köszi. Egyelőre Xcode miatt kellene OS X, különösebben nagy teljesítményigény nélkül.

x gon' give it to ya

(#226) Buci21 válasza Xero (#224) üzenetére


Buci21
addikt

szóval én tényleg látom, mit szeretnek páran az apple gépeikben, de én általában pont azoktól a dolgoktól kapok herótot. windowson én ismerem a saját kupim, ismerem az OS-t, van egy fokú szabadság, amit hiányoltam. Haverom macbookján elkezdtem letölteni egy .exe telepítőt reflexből, ő meg nézett rám, mint a sátánra... Sajnos nehéz tényleg a notebook-szerű kisgépek hangját hozni, de sok passzív cuccal meg lehet csinálni.

Géptípúsok/felhasználási módok, amiket eddig itt említettek:

Ha HTPC kell csak filmet lejátszani: Zotac kisgép Brazos E-350, fogyasztása kisebb, mint ez, de gyengébb is, filmezni elég.

HTPC játékra+filmre: A fentebb írt gép i5+7850 vagy 7770 alapon.

HTPC kódolni munkára: i7 integrált, vagy szintén i5 és dVGA, feladatkör kérdése.

Home stúdió: közepes i3-as gép, félpasszív hűtéssel és brutál hangkártyával a felső kategóriából.

Ez a gép melyik? Vagy melyik 2-3-4 metszete? Komoly a kérdés, nem trollkodás/flame.

(#227) Fr3eWar válasza Buci21 (#223) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Megnézem mikor lesz windowsban rendszerszintű restore, olyan mint a Time Machine.

Illetve mikor jön el a nap mikor rendszer újratelepítéshez (ssd winyó csere akármi..) a mac rendszerhez haszonló boot alatt ⌘+R kombóval usb drive optikai lemez nélkül szimplán internetkapcsolat segítségével a 0km-es lemezre feltelepíted a jogtiszta oprendszered.

(#228) Xero válasza Buci21 (#226) üzenetére


Xero
nagyúr

Film meg némi játék talán az alsó-közép házból (CS:GO kiválóan megy rajta és ez a lényeg :P ).

(#225) fordfairlane: Arra bőven elég az adatlapomon leírt hackintosh is. Szinte már gombokért össze lehet pakolni és hibátlanul megy. A vanilla OS X-en kívül csak egy bootloader (Chameleon, Chimera, stb..), egy usb3 driver, egy háló driver és egy hang driver kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#229) Parallaxis válasza Buci21 (#211) üzenetére


Parallaxis
addikt

Szuper, csak apró gond, hogy pont annyiba kerül, mint a Mini és semmivel nem jobb, csak nagyobb, hangosabb és nem kapsz hozzá olyan jól használható szoftvercsomagot, mint amit az Apple alapból ad :D

(#230) Buci21 válasza Fr3eWar (#227) üzenetére


Buci21
addikt

SSD-vinyó csere miatt nem telepítek OS-t újra... lemásolom az előző discet ugyanabban az állapotában, pl a Kingston SSD-khez járó programmal. megnézem, amikor egy MAC-minire rádugok 4 merevlemezt SATA-n, vagy amikor a Crysis 2 kicsit 3 FPS fölé szalad sebességben. Más az igény, azt hiszem. Win install pedig USB-ről, és utána jogtiszta kulccsal beregelni. Am a Win7-Win8 update majdnem 2 kattintásos, és annyira sok szívás nincs is vele.

(#229) Parallaxis :
semmivel nem jobb? Erősebb VGA, natív 4 mag?? i5 és i5 sem ugyanaz, pláne nem a mobil széria, ami 2 mag... ezt azért te sem gondoltad komolyan, hogy így leírod... Az, hogy az OSX használhatóbb, mint a Win, azt kétlem, de ez tényleg személyes ügy szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#231) madgie válasza Buci21 (#218) üzenetére


madgie
titán

Nekem ilyen HTPC házikóm volt vagy egy évig. Két 12-es Scythe venti, a Scythe Mini Ninja hűtőn szintén csillapított venti, visszavett profilú 5770, stb. i7-2600, 16 giga ram.
Minden volt, csak halk és hűvös nem. Köze nincs az ilyesminek a Mac Minihez... maximum a cpu hőmérsékletnek, ha elkezdesz komolyan renderelni. Na, az megugrott az Antecben is.

(#232) Cynicelectro


Cynicelectro
aktív tag

Nekem az alább leírt kis mini-itx méretü gépem van, kb. 55ezer forintból jött össze(persze nem a 2TB-val.)
A célnak megfelel(HTPC, Qva halk). Annak ellenére, hogy tetszik a kisMac nem adnék érte 200e, még akkor sem, ha lenne rá annyim...

(#233) Xero válasza Buci21 (#230) üzenetére


Xero
nagyúr

Ezt tudja az OS X jó ideje oob. De akár azt is megteheted, hogy beraksz egy szűz lemezt, ráengeded a recovery-t, ott belépsz a Store accountoddal, szépen felrakod a rendszert. A végén a migration assistant megkérdezi, hogy van-e valami régi szutykod amit szeretnél itt látni, ekkor lehetőséged van másik Mac-ről ami a hálózaton lóg (vagy thunderbolton, esetleg régebben firewire-ön), vagy a régi lemezről, vagy akár a Time Machine lemezről is egy az egyben áthúzni mindenedet. Ha ezzel végzett, akkor pedig egy az egyben ugyan azt kapod vissza csak már friss ropogós lemezen és rendszeren.
Hidd el ez egy nagyon-nagyon kényelmes feature már régóta az OS X-ben.

Én ezzel a megoldással már számtalan gépre költöztem át. Voltak architektúra váltások ide oda (PPC-Intel-PPC-Intel) és mégis ment minden hibátlanul.

(#235) Buci21: Windows-t ugyan úgy rakhatsz rá, bár ilyen helyzetben értelme nem sok van.

[ Szerkesztve ]

(#234) Parallaxis válasza Buci21 (#230) üzenetére


Parallaxis
addikt

pláne nem a mobil széria, ami 2 mag... ezt azért te sem gondoltad komolyan, hogy így leírod...

Khmm...

Az, hogy az OSX használhatóbb, mint a Win, azt kétlem, de ez tényleg személyes ügy szvsz.

Ezt én is írtam, felhasználás függő. Haveromnak pl. nagyon tetszik mind a Mini, mind maga a rendszer, de soha nem venne, mert hardcore gamer és nem tudná mire használni, míg pl. engem a világból ki tudna kergetni a több videókártyás, porszívó hangú szörnye :D (és szerinte a gépe egyébként csendes, de én nem bírnék mellette 1-2 órát munkával eltölteni).

(#235) Buci21 válasza madgie (#231) üzenetére


Buci21
addikt

Az az Antec ház nem egy jól szellőző darab, és az i7-2600 sem egy takarékos cucc. Az 5770 is duplaannyit eszik majdnem, mint egy HD 7750... Köze valamennyi van, csak az igények mások nem? ha kell a kakaó, és kell a windowsos környezet, akkor kaparászhatsz a MAC minivel, ott semmit sem fog érni

(#234) Parallaxis
Intel oldala

A cikkben tesztelt processzor 2 magos, és 4 szálat tud a HT-nek köszönhetően, abból isindultam ki. Am akármilyen butított mobil 4 magost is elkalapál egy rendes asztali 4 magos, ne szórakozzunk már :D

[ Szerkesztve ]

(#236) madgie válasza Buci21 (#235) üzenetére


madgie
titán

Na várjál, te iponról, meg netről bogarászol, nálam volt htpc, meg mini is.

Persze biztos jobban tudod.

(#237) Buci21 válasza Parallaxis (#234) üzenetére


Buci21
addikt

te is 4 szálat látsz 2 magon!! wiki

lapozd végig, mobil i5-öst nem találsz 4 maggal

(#236) madgie:
honnét linkeljek árakat? am tudom, hogy HTPC is lehet zajos, de össze lehet rakni azért zajra figyelve. Plusz nem mondtam, hogy halkabb lesz, mint a MAC Mini, de erősebb, az tuti. Ha nincs terhelés, akkor elég halk cucc tud lenni egy ilyen, nagyapáméknak ebbe a házba raktam össze egy i3 alapú cuccot, és jól megvan benne, az előző üvöltő Shuttle XPC barebone után megváltás... De mondom, mac minit nem hallottam még, elhiszem hogy halk, nem is ezt kritizáltam benne.

[ Szerkesztve ]

(#238) tajcsi válasza Fr3eWar (#227) üzenetére


tajcsi
senior tag

Mivel az apple olyan jo miert van suzkseg restore-ra? egyaltalan, mivel az apple annyira jo,el sem tud romlani nem?
wow, neten keresztul feltolteni oprendszert. Es? mivel nehezebb egy usb bootdisket csinalni, arrol oprendszer telepiteni mint igy a mekkel? azt hiszed, aki annyira nem ert a cuccokhoz, neki barmifele konnyebbulest jelent,hogy netrol lehet feltolni oprendszert? NE nevetess mar...

Parallaxis

az az osszeallitott gep kenterberi veri a mekminit...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#239) fordfairlane válasza cucka (#159) üzenetére


fordfairlane
veterán

Miért kell monitor átalakító? Van rajta full HDMI kimenet, ahogy elnézem a fenekét.

x gon' give it to ya

(#240) Parallaxis válasza Buci21 (#237) üzenetére


Parallaxis
addikt

Félreértettük egymást egy picit.

Ez 4 mag 8 szálon, de i7 :) és ezt a gépet vettem 200-ért.

De átlagos használatnál az i5-ös Mininél sem jönne ki a különbség, az OSX picit jobban optimalizált OS a Minin, mint a Windows egy puzzle PC-n.

(#241) madgie válasza tajcsi (#238) üzenetére


madgie
titán

Miben veri kenterbe? Fogyasztásban? Melegedésben? Amorf formában? Linkeljetek egy hasonló méretű, fogyasztású Ivy alapú gépet. Biztos van, miért ne lenne.

(#242) Parallaxis válasza tajcsi (#238) üzenetére


Parallaxis
addikt

wow, neten keresztul feltolteni oprendszert. Es? mivel nehezebb egy usb bootdisket csinalni, arrol oprendszer telepiteni mint igy a mekkel?

Sokkal, tekintve, hogy ahhoz kell egy működő gép, ami megcsinálod az USB-s telepítőt, itt meg rádugod a netet és felrakja a rendszert onnan két kattintással (most ne menjünk bele abba, hogy egy Wintel gép mikortól lát netet).

(#243) Buci21 válasza Parallaxis (#240) üzenetére


Buci21
addikt

Ha az egy i7, akkor télleg lehet 8 szál, aszittem az alsó sor az mindegyik mag alatt a hőmérséklet, vagy ilyesmi. Mi az átlagos használat? ott egy pentium dual core nem mutat különbséget egy mobil i5 mellett, ha egy SSD és ugyanannyi RAM van mellettük. Notim, egy Asus F3E úgy megszaladt egy 120-as Kingston V300-as SSD mellett, hogy öröm nézni. Amire nekem kell, video render, masszív játék, oda jobb lenne a rendes i5+dVGA egy kisebb házban, relatíve halkra megcsinálva.

(#242) Parallaxis :
Egy Windows a frissítéseket már a telepítés vége felé tölti, legalábbis a Win8 nekem tette. és nem kellett win8 + AMD configon drivert telepítenem, csak a tuning miatt a catalyst és az MSI afterburner, meg az Asrock Xfast USB

[ Szerkesztve ]

(#244) Xero válasza tajcsi (#238) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha pl véletlenül kukázza emberünk a komplett iPhoto library-t. Na akkor jön jól.

Egy mezítlábas usernek szerinted melyik az egyszerűbb?

a: Valahonnan megszerezni a neki megfelelő Windows telepítőt, ahhoz beszerezni egy pendriveot, majd valahol egy másik gépen, de legyünk jó fejek és a még működő gépen, rájönni arra, hogy létezik Microsoft megoldás a valahonnan beszerzett telepítő USB-re varázsolásától. Ha ez megvan, akkor már valóban csak arra van szüksége, hogy kattintson hármat és kész is a pendrive. Ezek után rá kell jönnie, hogy hogyan is tud usb-ről bootolni, aztán mehet a móka.

b: Elindítja a gépet az új lemezzel, elindul a recovery partíció, felteszi a kérdést, hogy rendelkezik-e Time Machine backuppal, vagy telepíteni szeretne. Rányom a telepítésre, beír egy App Store accountot, amit egyébként is használ software vásárlásra, majd megy is a telepítés.

Nos?

(#245) cucka válasza fordfairlane (#239) üzenetére


cucka
addikt

Két monitorkimenet van rajta: mini hdmi és thunderbolt, utóbbi displayport-kompatibilis. Szóval sima hdmi kábel nem jó.

(#246) pakesz válasza madgie (#231) üzenetére


pakesz
aktív tag

azert azt csak ki lehet jelenteni hogy a 12 centis ventik jobban elbannak a hovel mint a kis minihajszaritok nem?
raadasul ugyanolyan procival lehet venni, nekem 65 TDP-s gepoem van de nem lehet hallani, ha az ember kepes minosegi tapot venni az hangtalan, de mar lehet kapni paneltapot is...

(#247) madgie válasza Buci21 (#243) üzenetére


madgie
titán

"Amire nekem kell, video render, masszív játék, oda jobb lenne a rendes i5+dVGA egy kisebb házban, relatíve halkra megcsinálva."

Majd rájössz, én is erre építettem anno az Antec-et, aztán akkor lett az egész jó, amikor átlomoltam a cuccot a Fractal Design Arc Minibe (ami már nem htpc-fekvő ház)

Pakesz: Seasonic belű táp van abban az antecben, az minden, csak nem hangos. De htpc-be nem tégla táp kell, azt jól mondod. Ezért nem is értem az ilyen ipon-os összeállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#248) fordfairlane válasza cucka (#245) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ja, hogy az ott mini HDMI... Úgy emlékeztem, hogy annak más az alakja.

x gon' give it to ya

(#249) Xero válasza Parallaxis (#234) üzenetére


Xero
nagyúr

Most látom csak. Melyik info-nak dolgozol ha nem vagyok indiszkrét? :)

Van némi kapcsolatom az egyikkel, és pont ennek "köszönhetem", hogy anno Mac-es lettem. :K

[ Szerkesztve ]

(#250) Buci21


Buci21
addikt

najó, mostmár teljesen off, de tápról jut eszembe: van egy bontott Apple G5 tápom. ér az még valamit, vagy hajítsam a kukába? :D
Télleg bocsi a durva offért, csak kibeleztem egy G5-ot, ami alaplaphibás volt, és a házába költözöm majd PC-vel. Csak van 1 táp, ami nem tudom jó-e valamire még :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.