Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) lugosi válasza Roland861010 (#2700) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az fura, nekem nem. Most gyorsan ki is próbáltam. Nem értem a különbséget.

(#2702) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Barátnőm notórius kijelző törő, a eddig ha jól számolom 6x cseréltettünk a 6 és 7-esén kijelzőt.
Most ugyan iPhone 11-et vettünk, de fóliában ugyanaz kell rá, mint az XR-re, ezért bízom benne, hogy itt van tapasztalat :)

A zúzásállóságra egy UAG Plasma tokkal készültünk, illetve olyan fóliát szeretnénk, ami strapabíró, a lehető leginkább kimegy úgy a telefon széléig, hogy közben befér az UAG tok alá.
Láttam már sokféle fólia ajánlást, de sajnos azt nem tudom, hogy mennyire férhet be a tok alá. Ti mit javasoltok?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#2703) leslieke


leslieke
Jómunkásember

13.1.3 tölthető!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2704) Cheesy


Cheesy
őstag

Most érkezett a futár.
Kálváriám végül a fődarab cseréjével járt.

www.vakbelmutet.hu

(#2705) lugosi válasza Cheesy (#2704) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez jó hír, nem?

(#2706) Cheesy válasza lugosi (#2705) üzenetére


Cheesy
őstag

A szmájli lemaradt :)
Igen, remélem ez a darab már telefonálásra is alkalmas lesz...

Amúgy most pozitívan csalódtam, mert a magyar módit vártam, hogy mindent tagadnak és csak addig vagy fontos amíg el nem költöd a pénzed és takarodj.
Ez így korrekt, de a munkalapon nem látok semmi infót arra, hogy ők ezt a hibát reprodukálták-e vagy mi is ennek a hibának a megnevezése?

www.vakbelmutet.hu

(#2707) Mr.Grincs válasza Cheesy (#2706) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ez nagyon jó hír. Gratulálok. Reméljük, megoldódtak a problémák, véglegesen. Majd azért számolj be a tapasztalatokról. :K

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2708) Cheesy válasza Mr.Grincs (#2707) üzenetére


Cheesy
őstag

Hát, nem örülünk Vincent. :(
Maradt ugyanolyan szar a hívás. Ma pl. 10-15mp-ként 3-4mp szünet jelentkezik a hívásoknál, valamint ha én hívok, kicsöngésnél is ugyanez. Rendkívül bosszantó.
Ergo itt valami más gyík lesz, vagy kaptam egy ugyanolyan selejtes készüléket (amit nehezen akarok elhinni, de megvan rá az esély.)
A Telenoros fizikai fő SIM-en amit használok, ki van kapcsolva a "4G, VoLTE" opció. Ha bekapcsolom, kapok egy figyelmeztetést: "Ezt a mobilhálózatot nem hagyta jóvá a szolgáltató a VoLTE-hez iPhone-on. Ez hatással lehet az akkumulátor élettartamára, a hívásokra, a szöveges üzenetekre és a mobiladatokra."
Most megpróbálom így használni, de ez gyanús, hogy nem lesz rá hatással.

www.vakbelmutet.hu

(#2709) lugosi válasza Cheesy (#2708) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy pár nap alatt, több hívásnál hogy működik. Hátha csak egyedi probléma volt az újjal.

(#2710) Roland861010 válasza Cheesy (#2708) üzenetére


Roland861010
addikt

Ettől izzik az itthoni iPhone világ... iPhone 11 alatt mindegyik szolgáltatót el dobják a készülékek egészen vissza menőleg SE-ig legalábbis én erről olvastam.

Az én készülékemet is logolták egész nap a mérnökség, holnap kapok választ, hogy milyen döntés születik.

Javaslat a következő :
Sim kártya csere meg volt
4G-ről 3G-re váltás
Repülő üzemmód 15 másodpercig
Hálózat manuális beállítása
Hálózati beállítások nullázása
legvégső esetben teljes format

Mindent meg csinálta amit kértek mégis volt hálózati hiba, viszont nem vagyok hajlandó 3G-vel használni a telefont ugyanis nem igazán lehet több 10Mbájtos pdf-eket küldeni így a wazze sem szereti meg nem azért fizetek 15k csomagot hogy korlátozva használjam + nem azért vettem 300k-ért telefont, hogy pont azokat nem tudom használni amiért vettem.

Másik megjegyzése az appel-nek,hogy ha itthonról ki mész külföldre ott működik.
Erre az én válaszom az volt, hogy Magyar vagyok, magyar előfizetést, Magyarországon akarok használni nem pedig kintre utazgatni. + ez már meg különböztetésnek számít.

Szóval fel dobtam nekik, hogy ha hajlandók kicserélni a készüléket egy iPhone 11-re nem megyek a fogyasztó védelem felé el, mert ez nem így működik ahogy ők gondolják.

Ugyanis ez csak itthon nálunk meglévő hiba!!!

[ Szerkesztve ]

(#2711) Norbi. válasza Roland861010 (#2710) üzenetére


Norbi.
őstag

iPhone 11 is el fogja dobalni. :))

(#2712) Roland861010 válasza Norbi. (#2711) üzenetére


Roland861010
addikt

Elvileg ezeknél nincs ilyen hiba legalábbis nem tudnak róla !
Aztán lehet csak nem mondják meg!

(#2713) lugosi válasza Roland861010 (#2710) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez az izzás egy kicsit túlzás, előfordul pár esetben ahogy itt páran írták. A fórumon olvasott tapasztalatok alapján valamiért az ios 13 + vodafone kombinációról olvastam, hogy ott előfordult párszor, telenorról kevesebbet, telekomról pedig még kevesebbet vagy elvétve.

[ Szerkesztve ]

(#2714) bilon73 válasza lugosi (#2713) üzenetére


bilon73
aktív tag

Nekem is eldobta parszor. Xr+telekom.
ez van

(#2715) Cheesy válasza lugosi (#2713) üzenetére


Cheesy
őstag

Érdekelne egy hanghívásfolyamat technikai elemzése, hogy hol, melyik állomásnál van a hiba.
Hogy lehet, hogy a telefonnal csak a hanghívásnál van probléma? Járom az országot, mindig Waze-val navigálok a telefonról és 1-2 völgy kivételével nem veszti el sehol a térerőt a telefon. Mobilnet is működik kiválóan, egy szuperül használható készülék, egyedül a hanghívásokkal van problémája.
Ha ez ennyi embert érint (mert azon a néhány tagon kívül aki veszi a fáradságot és leírja itt, hogy mi a szitu), akkor feltételezem foglalkozik az üggyel az Apple is nem? Vagy leszarják ezt a kis pöcegödröt országot, mert azt se tudják hol van a térképen és jelentéktelen piac.

www.vakbelmutet.hu

(#2716) NavySeal válasza Cheesy (#2715) üzenetére


NavySeal
senior tag

Ez most valamilyen sw probléma, amit a legutóbbi iOS hozott?

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#2717) lugosi válasza Cheesy (#2715) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem nagyon dolgoznak az ios 13 hibajavításain (talán nem járok messze az igazságtól ha hozzáteszem, hogy van is min). Ma már az a véleményem, hogy a 13 a legbugosabb ios mind közül amit valaha használtam, pedig a 3G-vel kezdtem és az nem most volt.
Valahogy az az érzése az embernek, hogy vannak telefon - ios - szolgáltató kombinációk, amik jobbak vagy rosszabbak ebből a szempontból, de nem hibátlan most egyik sem.
Én nagyon bízok benne, hogy javítják ezt (is), mert ez a 13 most nem sikerült jól.
Belejátszhat az is, hogy most debütált az is, hogy mindkét kártyán lehet már imessage, szóval szerintem hozzányúltak olyan dolgokhoz is a szoftverben, amikhez eddig nem.

(#2718) Zolom89 válasza lugosi (#2717) üzenetére


Zolom89
senior tag

Ez is olyan hogy kinél mi. Egy Beállítások alkalmazás lefagyáson kívűl semmi bajom az iOS13al. Pedig játszok is meg nyomkodom egész nap. Le is kopogom :D
Úgy emlékszem az iOS11 volt az amit teljesen újra raktam mert bontotta a hívást meg kihangosította a telót, még i7plus alatt. De aztán az is jó lett full reset után.

Pont ezt szeretem az iPhone-ba hogy nem kell bajlódni vele, szoftverezgetni stb. Persze ennél is akadnak gondok mint pl ugye ez az e-sim téma. De gyanítom hogy a hálózatszólgáltató részéről se minden kerek...

Nekem meg van még az első 3GS-em :DDD

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#2719) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Mi is kb. egy hónapja vettünk a feleségemnek XR-t, és ahogy kijött az új update, fel is lett téve, de soha semmi baj nem volt mév vele. Egyetlen apró megjelenítési bug volt csak a messengerrel csupán. Ezen kívül semmi. Szóval nekünk sincs baj az ios 13-al. Igaz, az eSIM nincs használatban.

(#2720) mr.tamasbiro válasza Gabesz87 (#2719) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Szintén ugyanez. Két xr lett és mindegyik telekom. Semmi hiba egyiken sem.

(#2721) Cheesy válasza lugosi (#2717) üzenetére


Cheesy
őstag

Gyanítom, hogy szoftverhiba, mert 2019 május közepétől kezdte el csinálni, addig hibátlan volt. És most, hogy kicserélték egy vadi újra, most is csinálja.
Egymás után 2 darab HW hibásat kifogni...? :F Gyanús, hogy nem.

www.vakbelmutet.hu

(#2722) Gabesz87 válasza Cheesy (#2721) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem ez kísértetiesen hasonlít arra amikor Mi Mix 2S telóm volt, és a kozelsegerzekelo az őrületbe kergetett. Lezárt, de ahogy telefonáltam, feloldott és össze vissza nyomkodtam a fulemmel. Persze ha teszteltem a fejlesztői menüben, ott semmi baja nem volt. Néhány embernek hasonló problémája volt, de a többségnek semmi ilyesmi. Valószínűleg itt arról lehetett szó, hogy több albeszallitot használt a Xiaomi, és valamelyik pusztán ilyen sz.r volt.

(#2723) Mr.Grincs válasza Cheesy (#2708) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Nem készülék hiba lesz ez már tuti. Főnököm X-e nem Telenoros SIM-mel nem ment fel 4G-re, kirpóbálta egy másik Telenoros SIM-mel azzal működött a telója. Tönkrement a sim kártya, ment is cseréltetni. Itt viszont neked E-sim is van, amit sokan nem dícsérnek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2724) Aaron14 válasza Mr.Grincs (#2723) üzenetére


Aaron14
őstag

Én megjelenés óta e-sim-et használok és soha, semmi problémám nem volt vele.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2725) lugosi válasza Mr.Grincs (#2723) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nincs semmi gond az esimmel, nem is volt mióta használom (kb egy éve).

(#2726) Cheesy válasza Mr.Grincs (#2723) üzenetére


Cheesy
őstag

Hmm SIM probléma? Lehet köze hozzá, hogy a céges kártyát belefaragtam? Mert nagyobb volt a mérete mint ami ebbe a készülékbe kell... és nem akartam anno ilyen céges meghatalmazásos hülyeséggel vesződni, hogy cseréltessem.

www.vakbelmutet.hu

(#2727) lugosi válasza Cheesy (#2726) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet köze hozzá. Ha nincs szerencséd, a sim foglalat meg is sérülhet, mivel a micro vastagabb is, mint a nano, nem csak 2 dimenzióban kisebb.

(#2728) Roland861010


Roland861010
addikt

Reggelt,

Na szóval hálózati hibával kapcsolatban pár dolog.

Jelenleg van egy 1 hetes levelezésem az Apple szupporttal ahol a tegnapi nap folyamán végre el ismerték,hogy nem jó készülékem és a szoftver sem.
Ettől függetlenül nem hajlandók cserélni ugyanis a szolgáltatóm Telekom nem teszi meg a kellő lépéseket a probléma megoldására így csak részben az ő hibájuk a dolog(gondolom másoknak is ezt mondják).

Ugyanis a 13.1.1 és 13.1.2 és a 13.1.3 szoftver frissítése után a SIM kártyáról betöltött hálózati adatok ütköznek a szoftver hálózati beállításaival és ezt ők egyedül nem tudják orvosolni.

Innentől kezdve jeleztem egy panaszlevélben a Telekom felé is a problémát becsatolva az utolsó levelet az Applet.

Ha ők sem jelentkeznek megoldással szépen meg keresem a fogyasztó védelmet. Szerintem ez nonszensz.

Volt egy kijelentése az ügyfeles kollégának, hogy ez csak Magyarországi probléma és ha már ki mennék külföldre nem lenne ilyen hiba.Ezt én már szinte rasszista megjegyzésnek érzek és teljes mértékben meg különböztetnek minket vagy csak lenéznek minket.

[ Szerkesztve ]

(#2729) pethYeti válasza Roland861010 (#2728) üzenetére


pethYeti
addikt

Várom a fejleményeket, ha van valami előrehaladás kérlek oszd meg. :R

(#2730) Roland861010 válasza pethYeti (#2729) üzenetére


Roland861010
addikt

Mindenképpen! Ma jelzem a Telekom felé is mint ahogy tettem ma már az Apple-s összekötőnek is, hogy írtam az Európai Fogyasztói Központnak is egy panaszlevelet.

[ Szerkesztve ]

(#2731) pethYeti válasza Roland861010 (#2730) üzenetére


pethYeti
addikt

Szifonon is volt egy cikk a témában. Ha gondolod megírhatnád nekik is.

(#2732) Roland861010 válasza pethYeti (#2731) üzenetére


Roland861010
addikt

Már gondoltam rá!
De most meg várom mit lép az Apple meg a Telekom péntekig kapnak időt!

Főleg,hogy elmondják amikor vissza hívnak hogy 24 hónapig kötelesek ki cserélni vagy javítani a készüléket.
El ismerték a hibát és még sem akarják cserélni... saját magukat köpik szemen!

(#2733) Cheesy válasza Roland861010 (#2728) üzenetére


Cheesy
őstag

Köszönöm a magam és a többi tulaj nevében, hogy ekkora vállalást veszel a nyakadba :R

Más:
Megfigyeltem, hogy amikor esténként (jellemzően 20:00-22:00 között) ha beszélek a párommal kb. 1 órákat, nincs hibajelenség. Egyszer sem. Se az én, se az ő oldalán (neki nem szifonja van) nem lehet hallani se szünetet, se zörejt, semmit.
Összefüggés lehet a hiba és a hálózati leterheltség között?

www.vakbelmutet.hu

(#2734) kisqp


kisqp
tag

Sziasztok!

Van köztetek olyan, aki SE-ről váltott XR-re?

Kamera klasszisokkal jobb vagy “csak” jobb? Egyebekben sejtem a kulonbseget.

köszi!

(#2735) -secret- válasza kisqp (#2734) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Párom most váltott. Minden tekintetben jobb, csak a méretet kicsit fura szokni az SE után neki.

(#2736) kisqp válasza -secret- (#2735) üzenetére


kisqp
tag

Ez nekem is eszembe jutott. Övé volt a rose gold? :)

(#2737) -secret- válasza kisqp (#2736) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:K

[ Szerkesztve ]

(#2738) kisqp válasza -secret- (#2737) üzenetére


kisqp
tag

:)
Mondjuk ez a tok eleg vaskos. De inkabb XR, mint I8, szerintem.

(#2739) Roland861010


Roland861010
addikt

Hali,
A Telekom még mindig nem akarja el ismerni a hibát.A következő választ kaptam a
Európai Fogyasztói központtól

2013. évi V. törvény 6:157.
51/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet
Ezekre a rendeletekre hivatkozva vissza kellene vásárolnia a hibás készülékeket a szolgáltatóknak mivel az Apple szerviz nem tudja javítani készüléket ugyanis szoftver hibát csak a gyártó tud javítani egy következő frissítéssel ami majd csak Decemberben vagy Januárban érkezik.
Ha nem megy a média és hírközlési biztost kell keresni és ombucmant!
Én meg is teszem főleg, hogy az Alleban lévő üzletvezető helyettes olyan lekezelő volt, hogy szinte hülyének nézett és meg volt győződve, hogy ő a legjobb mert semmire nem tudott reagálni... vagy nem is akart.
Így az eddigi reklamációt ki egészítettem az ő sajátos felfogásával mert még a reklamációt sem volt képes kiegészíteni nekem kellett a központot kellett felhívni.Így a központ ki egészítette!

(#2740) SoldierL


SoldierL
senior tag

A legjobban a darabos ikon mozgásokat gyűlölöm ami folyamatosan jelentkezik. Mintha a rendszer erölködne. Én ezt utálom a legjobban. Nem olyan sima az ikonok mozgása mint ios 12-n volt.

(#2741) kchris78 válasza SoldierL (#2740) üzenetére


kchris78
veterán

erőlködni azert nem erőlködik. elég ha pár millisecre megáll a grafika valami más process miatt ennek máris ez a hatása...

(#2742) Mr.Grincs válasza Roland861010 (#2728) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hali!

Konkrétan ez mit is jelent?" Jelenleg van egy 1 hetes levelezésem az Apple szupporttal ahol a tegnapi nap folyamán végre el ismerték, hogy nem jó készülékem és a szoftver sem."
Mi a fizikális baja a telefonnak? A szoftver hibát az lehet javítani "idővel" az addig oké.

Minden XR érintett vagy elromolhat?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2743) Cheesy válasza Mr.Grincs (#2742) üzenetére


Cheesy
őstag

A furcsa az egészben, hogy vannak akiknél ez a hiba egyáltalán nem jelentkezik. (Szolgáltatótól függetlenül.)

www.vakbelmutet.hu

(#2744) Mr.Grincs válasza Cheesy (#2743) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Erre lettem volna kíváncsi. Most megálmodtam kb egy hete, hogy veszek egy XR-t, de elment a kedvem a mindenféle telefon vásárlástól, hogy mindenki csak panaszkodik az új szoftverek megejelenése és frissítése óta. :O

Nekem 7-esem van és csak egyszer fordult elő a hálózatveszítés és kalap kabát, ezen kívül minden hibátlan hála az égnek.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#2745) tboldi válasza Mr.Grincs (#2744) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha most veszel egy XR-t, esélyes biztos, hogy még 12-vel fog érkezni, aztán majd frissítesz, ha kijavították a hibákat.

-secret-: Így jó? :D

[ Szerkesztve ]

(#2746) -secret- válasza tboldi (#2745) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem esélyes hanem biztos. :K

(#2747) lugosi válasza Mr.Grincs (#2744) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az ios 13 nem sikerült jól sajnos.

(#2748) Norbi. válasza tboldi (#2745) üzenetére


Norbi.
őstag

Miert vagytok ebben olyan biztosak? Bontottam ki a heten es iOS13 volt rajta. (Alverzio passz) :))

(#2749) hokins válasza Mr.Grincs (#2744) üzenetére


hokins
addikt

Én nem panaszkodok. Minden rendben van nálam,pedig béta verziót használok.

(#2750) tboldi válasza Norbi. (#2748) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor mégiscsak marad az, hogy van rá esély. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.