Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Noukoum válasza vakablak93 (#50) üzenetére


Noukoum
veterán

Mozgókép megtekintése esetén semmit nem nyújt, az alapvető felhasználói élményt dobja meg nagyon.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#52) hmb válasza HujperPatrik (#1) üzenetére


hmb
aktív tag

Egy dolog miatt lett végül iPad a Samsung helyett.epp az volt akciós a szolgáltatónál.mit mondják?épp gariztatom mert total halott.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#53) HujperPatrik válasza hmb (#52) üzenetére


HujperPatrik
kezdő

Ebben is elektronika van ez is meg tud halni.

Szeressetek tettetés nélkül, irtózzatok a rossztól, ragaszkodjatok a jóhoz. (Róma 12,9)

(#54) GoldhandRent válasza Shyciii (#13) üzenetére


GoldhandRent
őstag

lehet mar nem relevans, de valaszolok en is.
azert egyetemre egy laptop sem 100k bol van meg, foleg a mai "arfolyamon".
keosbb irod a kodolast, ahhoz pl kell a teljesitmeny, es a ram is, es ilyen gepek mar 250 alatt nincsenek is.
szvsz ha nem kell teljesitmenyigenyes peogramokat hasznalnod, siman kivaltja a laptopot a tablet, ha pedig kell a krafr forditasra, 3D grafikara, buildelni es miegymas, akkor meg 250 alatt nincs is megallas.
akinek pedig eros gep kell majd egyetemre, annak valszeg mar van is, es habar nem vagyok tisztaban vele, de szerintem ipadrol is lehet tavoli eleressel az otthoni asztali PC-det vezerelni. ezzel megkimeled magad egy eros laptop vasarlasatol, ha mar van egy eros asztalid otthon

a bt billentyuzet pedig csodakra kepes. en OTG-s billentyuezettel, telefonra is gepeltem az egyetemen 😂

-

(#55) Szabi® válasza GoldhandRent (#54) üzenetére


Szabi®
addikt

A munkám során több egyetemem, főiskolán megfordultam, kèt kezemen elfèrt számszerűen egy-egy iskola macbook tèteles száma ... Abban igaza van, hogy ezek mèg mindig elérhetetlenek a legtöbb felsőoktatásban rèsztvevő számára hazánkban, függetlenül attól te hogyan vélekedsz erről.

""akinek pedig eros gep kell majd egyetemre, annak valszeg mar van is""

Ezt komolyan egy èrvnek szántad ?? :U

(#56) moleculez válasza Szabi® (#55) üzenetére


moleculez
veterán

hazánkban(!) - ez is fontos.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#57) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Igazából én anno nagyon örültem volna egy iPad és ceruza kombónak, de csak egy win laptopra tellett. Sajnos meghalt kicsivel az államvizsga után, de tökéletesen kiszolgált. Viszont a jegyzetelést rühelltem a füzetekbe…. Mit nem adtam volna egy iPadért te jó ég. Viszont az egy ilyen M1 b*szógép totál felesleges rá :D De jó hogy van, ha lenne felesleg pénzem vennék egy ilyet is…. Viszont sajnos tényleg sok win specifikus dolog van, az egyetemen. Pedig nekem nem is kellett kódolnom annyit, mondjuk amit kellett azt meg főleg a sulis gépeken csapathattuk csak… (rühelltem, szóval otthon nem sokat gyakoroltam, bár most utólag lehet érdekelne egy norműlis programozás oktatás :)) )

(#58) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Nem rossz!

Egy százast majdnem ér. Ez a kijelző ebben az árkategóriában eléggé szánalmas.

(#59) McNamara


McNamara
Ármester

Én ma mondtam vissza az Air 5 rendelésem, mert HA-n volt jó áron egy 2021-es Pro. Aki Air 5 tervez venni javaslom nézze meg élőben is. Iszonyat vékony a burkolat. Hátul pici nyomásra szépen visszaköszön a kijelzőn....

(#60) Hallosz válasza vakablak93 (#50) üzenetére


Hallosz
senior tag

:R Megértelek. Addig jó, meddig van miből választani.

Mert lakni, muszáj.

(#61) janeszgol válasza McNamara (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez viszont ultra gáz. Bárki bármit mond, tokba kell tenni, meg az asztalra stb. Nem!
Ez gáz.

(#62) Schuler888


Schuler888
senior tag

60Hz, alap 64gb tarhely, alufolia hatlap... :DDD :DDD nagyon csicska lett :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#63) Tempus_fugit válasza bostone (#26) üzenetére


Tempus_fugit
tag

Hol lógjon, hiszen Air.... :))

(#64) GoldhandRent válasza Szabi® (#55) üzenetére


GoldhandRent
őstag

macbookot miért kevered bele ?

öcsémnek kellett nemrégiben laptop a suliba, mert az asztalit mégsem viheti be minden alkalommal (ELTE ITK-n előfordult asztali PC az előadóban :) ), egy olyan gép, amiel már bátran neki lehet állni kódolni, 250K-nél kezdődik. Azok között is úgy kell pecázni az olyat, amiben 8 helyett 16 giga ram van. 200 alatti laptopok az ipari hulladék kategóriájába esnek, semmi másra nem jók, mint wordot nyitni, excelben szigorúan 1 sheetet, vagy pedig (nem és, egyszerre az összes nem megy) netezni. :K

azt pedig simán lehet érvnek szánni, a mai világban, ilyen internetsebességekkel pláne.
jóformán minden egyetemre készülőnek van játékos gépe otthon, külön kiemelve azokat, akik majdan erőforrásigényes dolgokat fognak futtatni.

szvsz egy meglévő asztali, vagy neadjisten meglévő notesz mellé simán opció egy tablet. én annak idején mit meg nem adtam volna egy cerkás táblagépért.
akinek meg nincs már erős gépe otthon, annak úgyis azt kell vennie, laptopok esetén 250k nyitóáron integrált grafikával

-

(#65) Szabi® válasza GoldhandRent (#64) üzenetére


Szabi®
addikt

Picit vedd ezt át jobban, hogy mikkel is voltak szerelve a macbookok, ipadok a közelmúltban, már ami a grafikus egyèget illeti. Intelhd/PoweVr mond valamit ? Mit tudtál csinálni egy 4 èvvel ezelötti 400 ezres Air-en amit egy 300 ezres gamer laptop nem tudott ? Ne az M1-ből indulj ki ....
Egy-egy macbook szèria olyan siralmas grafikus teljesítményt tudott, hogy jószerivel azok is csak exel-re voltak elegendőek ....

[ Szerkesztve ]

(#66) Noukoum válasza GoldhandRent (#64) üzenetére


Noukoum
veterán

De az M1 nem 200e alatt van. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#67) 7Heads Drago válasza GoldhandRent (#64) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nálam nem ez a tapasztalat. 2 db Cromeban 8-10 ablak nyitva, mellette adobe acrobat reader, word és excel és egyebek (amiket most nem taglalnék) és nem fagy kérlek.
I5-4300M, 8gb ram, win 10 pro
Persze tudni kell jól összerakni a win-t és értelmes hardvert választani. És bőven 200 alatt maradtam.
Mellesleg a lányom egyetemista és nincs itthon asztali pc csak a noti.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#68) ilor14 válasza moleculez (#23) üzenetére


ilor14
tag

A 3,5 évem alatt én se használtam el túl sok papírt, pedig nincs iPadem és nem is hordtam a laptopom órára :DDD

(#69) ilor14 válasza GoldhandRent (#64) üzenetére


ilor14
tag

Egy használt üzleti szériás laptoppal is el lehet lenni, még jobban is jársz valószínűleg, mint egy új, gagyibb minőségű társával.
Én egy 80 ezerért vásárolt latitude-al csináltam az egyetemet, simán elég volt mindenre (bár inkább operations oldalon voltam), a legdurvább dolgok amiket csináltam rajta az pár virtuális gép futtatása szimultán.

(#70) GoldhandRent válasza ilor14 (#69) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Ezt "egy új, gagyibb minőségű társával" mondom én is, de jönnek itt macbookkal, meg hogy ipaddal nem lehet grafikai munkát végezni :F

Mégegyszer:
a cikk ezt írja "egyetemre magunkkal hordozós táblagépnek bőven elég", amire a #13-as komment reakciója "Örömmel tapasztalom, hogy most már teljesen általános dolog, hogy egy egyetemista 300e-et ki tud adni egy tabletre, ami mellé persze kell egy rendes notebook, meg mobil is."

Erre mondtam, hogy nem feltétlen kell egy iPAD mellé noti IS... simán kiválthat egy iPad egy notit az egyetemen. Nem kell M1, általánosan az iPadről beszélek. Használtan cerkás ipadet már kapni 150 alatt, ami mindenben sokkal jobb, mint azonos árkategóriában egy új vagy használt noti. Akinek ennek a teljesítménye nem lenne elég, annak a laptopja sem áll meg 250k alatt!
Jegyzetelős, excelezős "gépnek" sokkal jobb egy használt iPadet venni, mint kb bármilyen 150k alatti notit.
Annak opció ez, akinek nehéz a gépe, vagy eleve nincs. Ha pedig már van, és nem körülményes hurcolászni, akkor érdemes lehet a cserén gondolkozni, amennyiben az egyetem engedi. Főleg ha rossz a meglévő noti akksija, és fél órát bír töltő nélkül.. :U

Az pedig szeintem nemtől függetlenül átlalános, hogy akinek erőforrásigényes alkalmazásokat kell használnia egyetemen, annak (vagy a szűk családon belül valakinek) már eleve volt erre megfelelő gépe otthon. Feltételezve, hogy nem brahiból jelentkezett az adott szakra.
Persze lehet, hogy naív vagyok, és mindenki egyetemen találkozik először fordítókkal, 3D megjelenítőkkel, CAD programokkal, meg ki tudja még mivel, amihez nem elég egy dualcore IGP-s windows XP noti ereje.

#677Heads Drago
és 3D tervezőprogramokat használ ?

[ Szerkesztve ]

-

(#71) 7Heads Drago válasza GoldhandRent (#70) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kérdésre: nem :)
egyzetelős, excelezős "gépnek" sokkal jobb egy használt iPadet venni, mint kb bármilyen 150k alatti notit.
A lányom közgászt csinálja. Notin csinálja a feladatot. Tableten kommunikál a tanárral, telon meg az osztálytársakkal. Ipad-en meg lényegesen lassabb pl egy excel táblázat szerkesztése, és már csak a képernyő mérete miatt se ajánlott sztem. Ettől persze lehet hogy elbírja és lehet rajta csinálni, csak minek szenvedjen az ember ha nem kell?
A tablet elég neki az egyetemre, oda meg a noti lenne nehéz és nagy is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#72) GoldhandRent válasza 7Heads Drago (#71) üzenetére


GoldhandRent
őstag

"A tablet elég neki az egyetemre, oda meg a noti lenne nehéz és nagy is."

itt a lényeg :R
"egyetemre magunkkal hordozós táblagépnek elég"

-

(#73) Jano_023


Jano_023
őstag

Ez a vita/dillema, hogy használható-e az IPAD laptopként szerintem értelmetlen. Azért mert van akinek olyan a munkája / tanulmányai hogy szóba sem jöhet neki egy tablet. De szerintem vannak nagyon sokan akinek viszont igen.
Amennyiben a jegyzetelésre vagy dokumentumok készítésére kell. Tanulni, pdf-eket olvasni annak bőven elég és nem kell hozzá megvenni a 100K billentyűzetet hiszen bármilyen BT keyboardal működik és BT egérrel is amúgy. És akkor ehhez hozzá jön, hogy alapból sima tableknét is tudja használni média fogyasztásra amire amúgy is használnál egy tabletet. Ebben az estben nem kell egy 150K laptop és mellé egy tablet +100K-ért.
És mielött valaki írja hogy erre az alap IPAD is elegendő lenne annak annyit hogy igen igaza van. Az szól az Air mellett, hogy az M1 chipnek köszönhetően és a 8GB-RAM-nak valószinűleg ezt a tabletet nem 4 évig támogatják majd valamint nem 3-4 év után kell majd cserélni hiszen ezzel a teljesítménnyel sokáig jó lesz.

Kicsit más: az apple szerintem nagyon jól csinálja ezt a marketinget mikor egy olcsó és egy drága termék közé betesz egy újat. Több videót láttam már erről és az elmélet szerintem működik. Eddig el lehetett úgy adni az alap IPAD-et mint a belépő szintet hiszen a pro sokkal drágább volt. Most viszont vagy is már egy ideje mióta lett új AIR és van valami középen az emberek úgy gondolkoznak mikor egy drága dolgot vesznek és hosszabb időre terveznek vele, hogy mégse a legszarabbat vegyem és egyel drágábbat vesz ha már ennyi pénzt kiad. ÉS ez a stratégia szerintem itt is be fog jönni. Ezért fog fogyni jól ez a tablet szerintem. Miközben aki megveszi az Air-t annak nagy valószínűleg szerint egy sima Ipad is jó lenne. Érdekes szerintem ez. És ha őszinte akarok lenni akkor én is inkább az Air felé hajlanék mint a sima Ipad felé ha vennem kellene. :D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#74) moleculez válasza Jano_023 (#73) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem a lényeg ott van, hogy nem mindegy hogy van olyan eset amikor nem tudja kiváltani, vagy vannak felhasználások amikor igen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#75) Xeon7


Xeon7
aktív tag

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni.
Adott egy iPad Air 5. gen. LTE tablet. Hiába rakok bele fizikai sim kártyát vagy adok hozzá esim-et felismerni felismeri ki is írja, hogy 3G, de a net nem jön. Van esetleg még valami amit be kell állítani? Wifi-n tökéletesen működik.

(#76) kakuk.tamas válasza Xeon7 (#75) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az ötödik genes Air 5G képes. Melyik szolgáltató kártyájával próbálod? Helyileg merre laksz (település)? Más eszközön van 4G vagy 5G kapcsolat?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#77) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Aki WIN alatt másodlagos kijelzőnek, vagy digitális táblának használná az iPad-jét, ajánlom a DuetAir progit. Egy hétig ingyenes, de úgyis megszereted, és megveszed. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#78) atikó


atikó
őstag

1 dolgot nem értek, miért nincs a tabletben számológép alkalmazás. :)

(#79) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Nekem a 64 gb-os air 5 nagyon bejött, tartalomfogyasztás mellett lumafusion-el videóvágásra, canva grafikázásra tökéletes, utángyártott ceruza ezekhez bőven elég, és az m1 procival a videóvágás odavissza megveri az asztali gépem is, pedig a ryzen 5600x se rossz proci.

A megvágott videók mennek felhőbe, majd törlöm őket, a tárhely fele így is folyamatosan üres, szóval így bőven elég a 64 gb, pláne, hogy külső ssdm is van.

Szóval van helye a palettán, az m1 miatt hobbi munkára bőven jó, pláne ha meglesz a teljes értékű stage manager és külső monitor támogatás is.

Profi munkára ott a pro, netezgetésre meg a sima ipad.

(#80) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Ha esetleg érdekel valakit: Telekomnál valamiért nagyon jó áron adják az iPad Air 5-t. 314.820 Ft a 64 Gb WiFi+Cellular, ami még a WiFi only modell hivatalos áránál is olcsóbb.

(#81) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!
Most lett először tabletem, vettem hozzá apple pencilt (2.generáció ) és igazából annyi a kérdésem, hogy a Firka funkció ( az amikor a kezírást digitálisba alakítja) az valóban nem tudja a magyar nyelvet csak az angolt, vagy csak én nem jöttem rá a módjára ?

egyébként ez az ipad air 5 valami brutál jó, nagyon tetszik rengeteget használom :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#82) tigerjoco


tigerjoco
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy melyik tabletet lenne érdemes venni? Sima Ipad 256GB verzió, vagy ipad air 64Gb? Általános használatra kellene, de jó lenne ha minél időtálóbb lenne. Sajnos az anyagiak miatt vagyok kénytelen kompromisszumra adni a fejemet.

(#83) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Nektek full fekete képernyőnél a bekapcsoló-hangerő gomb sarkában nincs egy kis enyhe fehér folt? Csak fekete háttérnél. Nem zavaró és tényleg halvány, lehet csak az én szememet zavarja.

(#84) Perillustris válasza tigerjoco (#82) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ha biztos vagy abban, hogy a jövőben kizárólag internetezni, zenét hallgatni, videót nézni kell, s nem fogsz játékokat letölteni, egyéb fájlokat tárolni rajta, legfeljebb néhány alkalmazás lesz rajta, akkor bátran vedd az Air-t! :C

Perillustris

(#85) NavySeal


NavySeal
senior tag

Sziasztok!

Most rendeltem egy Air 6 11"-t 128GB wifit. Ami kérdésem lenne, nálatok milyen touch-os billentyűzet vált be, ami nem Apple? Logitech Combo Touch-ot nézegetem, szimpatikus a teljes védelme. Szintén onnan nézem a ceruzát is.
Védőfóliát milyet érdemes venni rá?
Köszi!

Több valamit, kevesebb semmit!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.