Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfnet


wolfnet
tag

tetszik a dolog. egy kérdés, sennheisert is tesztelhetnétek egyszer, hiszen összehasonlításban jó ha ő is ott van

Privátban érdeklődj! :)

(#2) DemonDani


DemonDani
addikt

Köszönjük a tesztet! remélem lesz még több ilyen is!

Seni itt lehetne de a Denon győzelmébe nem hiszem hogy bele tudna zavarni, beállna szépen az AKG mögé talán.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#3) csibiur


csibiur
csendes tag

Nagyon jókor jött teszt, épp most akartam venni egy fülest a gyári helyett. Köszi :R

(#4) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tesóm kapott tőlem karácsonyra egy fehér Sennheiser CX500-at az iPod Touch-ához, első agybadugós fülese. Imádja :)

Én vagyok felületes, vagy tényleg nem írtátok le a cuccok árait? Mod: igen, én vagyok a felületes :)

[ Szerkesztve ]

(#5) IkszIpszilon


IkszIpszilon
aktív tag

Szívessen vettem volna egy képet az AKG magasztalt hordtáskájáról.

[ Szerkesztve ]

X.Y.

(#6) hemaka válasza IkszIpszilon (#5) üzenetére


hemaka
nagyúr

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#7) DemonDani


DemonDani
addikt

Garancia mennyire terjed ki ezeknél? Leginkább a Denon-ra lennék kíváncsi...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) Danny750


Danny750
őstag

AKG :R
(kicsit drága ,de lehet szerezni olcsóbban is :DDD )

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#9) skajwa


skajwa
senior tag

A macally-nél ismét a design-ra ment el a fejlesztés legjava...:) De legalább tényleg szép! :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#10) czipaocsi


czipaocsi
aktív tag

Az AKG brandet fülesek között - pláne ebben a mezőnyben - a "legkommerszebb" jelzővel illetni kicsit badarságnak tűnik... :DDD

Én személy szerint egy Sennheiser CX400 II-vel masszírozom a hallójárataimat, egy iPhone-nal a másik végén. Kíváncsi lennék, hogyan szerepelt volna egy ilyen összehasonlításban. Talán legközelebb! :DDD

Róma... Gondolák...

(#11) plus44 válasza Danny750 (#8) üzenetére


plus44
veterán

Jajj de a számból vetted ki a szót!!:DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#12) m@xsys


m@xsys
senior tag

AKG 370 vs. Denon AHC-260R - hát jó lenne mind2t meghallgatni.
Kell egyáltalán az R változat? AKG sem tudja teljesen vezérelni az iP4-t, tudtommal hangerő nincs rajta.
Garanciákról is szívesen olvastam volna, kinél mennyi.

(#13) #02683648


#02683648
törölt tag

Egy ilyen denonra lehet h beruházok a jövő hónapban. Bár a ma már nem létező Vándor comp-nál lassan 3 éve beszerzett Senn Cx300 még mindig kifogástalanul bírja?

Kérdés a szerzőkhöz: a szponzoráló boltban (valamelyikben a boltjaik közül) meg lehet hallgatni ezeket a füleseket?

(#14) Bog válasza #02683648 (#13) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Higiéniai okokból nem. Agybadugós füleseknél ez érthető.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) mate317


mate317
tag

Nekem pár napja romlott el az agybadugós fülesem, 1 évet bírt... Most egy sima fülest használok, de értelemszerűen ég és föld a kettő:( Márkát nem írok, mert nem szabad általánosítani, lehet hogyha a mögötte lévőt veszem le a polcról, akkor az 10 évig jó, de nem volt olcsó, s olyan nagyon ysmert márkától többet vár az ember...

(#16) m@xsys válasza Bog (#14) üzenetére


m@xsys
senior tag

Peddig nagyon jó lenne ha ki lenne téve a StarKing-be és mindenki eldönti, h bevállalja és kipróbálja vagy nem saját felelőségre.
20-30 ezret kidobni csak úgy, h nem tudom, h biztos megfelel-e - eléggé merészség. Nem kis befektetés.
Nem mindig az a jó ami drága vagy amit éppen egy-egy tesztbe dicsőítenek, sajnos!
Én a AKG 370-el vagyok úgy h nem tudom mi legyen, vegyem, ne vegyem. Vagy vegyem a BOSE in Ear fülesét hasonló árban. Egyiket sem próbáltam, de így lehetőségem sincsen rá.

Ezekkel a bontott fülesekkel vajon mi történik?

(#17) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Vajon ezek a fülesek lennének olyan jók mély hangtartományban a Samsung Galaxy S-el mint anno volt a Sony Ericsson w800(Mega bassal)+Hpm 70 es fülessel?? :U
Galaxy S-em fülese mély tartományokban nem jó, gyenge. Bezzeg az S8500 Wave-vel ugyan az a füles olyan mélyekre volt képes hogy csak na. :Y
Android 2.1-et használok, gyárit ha ez netán befolyásolná a hangteljesítményt..... :))

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#18) albiosz


albiosz
őstag

AKG-ra 2 év gari van általában. Még az olcsókra is, gondolom erre is.

Kommersz vagy nem, mégis, ha fül/fejhallgatóról van szó, akkor én Sennheiser és AKG közül válogatnék.

(#19) m@xsys válasza albiosz (#18) üzenetére


m@xsys
senior tag

Köszi a garit, 2 év jól hangzik, de a BOSE is játszik nálam még :D

(#20) zsolidodd válasza m@xsys (#16) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Azért nem biztos, hogy szívesen használnám azt a fülest, amit előttem már több ember is belenyomott a hallójáratába.
Esetleg megoldható lenne a dolog úgy, hogy saját bumiharanggal, vagy ott kaphatóval lehetne tesztelni.

(#21) albiosz válasza zsolidodd (#20) üzenetére


albiosz
őstag

Ez teljesen jó ötlet. :)
Minimális összegért vehetnél a boltban gumiharangot, még kevéske hasznot is rátehetne a bolt. Ennyi többletet kibír a vásárló és a boltnak is jó a kevéske haszon miatt, ha pedig próbálgatókból vásárol is valaki (többség azért próbálgat, mert venni akar...) akkor pláne megérte ez a szolgáltatás.

(#22) ansell válasza DemonDani (#7) üzenetére


ansell
tag

Denon-ra lapjáraton 1 év a gari, de ha a kapott garjegyen kitöltesz egy regisztrációs lapot, majd postázod akkor kapsz még +1év garit.

ITX konfig eladó!

(#23) DemonDani válasza ansell (#22) üzenetére


DemonDani
addikt

najó de mire? ha megtörik a madzagom akkor is cserélnek? elég fontos szempont ez, egy akár több 10 ezer ft-os fülesnél...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) ansell válasza DemonDani (#23) üzenetére


ansell
tag

Ha külsérelmi nyoma van, akkor nincs csere. De ha csak kontaktos / halkan szól / recseg, és nincs fizikai sérülés a fülesen, akkor természetesen érvényesítheted a garit.

ITX konfig eladó!

(#25) fi:zi'k válasza Bog (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Amit tesztelésre kaptatok azokkal mi lesz?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) Aftereffect válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


Aftereffect
tag

Jó a kérdés!

(#27) Bocha válasza m@xsys (#16) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Megkérdezem őket, hogy kiraknak-e párat! :)

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#28) Bocha válasza fi:zi'k (#25) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Na, ez tényleg egy jó kérdés. Az egyik cucc már másnál is volt tesztelni (bontott volt), a többi friss, de nem hiszem, hogy bárhova mennének. Holnap tényleg érdeklődöm, ha már ti is ennyire érdeklődtök a cuccok iránt!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#29) Bocha válasza ansell (#24) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Bocs, de nem: a külsérelmi nyom és a nem rendeltetésszerű használat közel sem ugyanaz a fogalom. Külsérelmi nyom lehet attól is, hogy a termék rossz minőségű, gyártáskor már hiba volt benne és a te rendeltetésszerű használatod ellenére valami történt vele, -2 foknál elfagyott a kábel és megtörte magát, ilyesmi. Sok bolt (a StarKing nincs köztük, ezt pár éve már egy komoly teszttel bizonyítottuk) elhajtja a felhasználókat a külsérelmi nyomos dumával: ne hagyjátok, főleg ne a jótállás (első fél év a füleseknél általában) időszaka alatt, akkor ugyanis náluk van a bizonyítási kötelezettség azzal kapcsolatban, hogy a termék rendeltetésszerűen volt-e használva. Értsd: a jogszabály feltételezi, hogy rendeltetésszerűen volt használva a cucc, a hiba pedig a gyártás során került bele.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#30) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Köszönöm a tesztet,pont most megyek vásárolni hozzá fülest,mert a gyári az egy kalap sz@r,és finoman fogalmaztam.Elég szomorú hogy ennyi pénzért ilyen fülest adnak hozzá.Denon-t veszek.Mégegyszer köszönöm. :R

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#31) DemonDani válasza Bocha (#29) üzenetére


DemonDani
addikt

Azért érdekel a téma mert jelenleg Koss-om van, és azt itt a kis városi Photo Hallba bevittem 1,5 év után és 2 hét mulva ott volt az új a kezemben. Tényleg semmi kérdés nem volt, csak hogy mi a baja... (természetesen 99% hogy kábel tört meg, egyik oldal nem szólt...)
PHban húzták kicsit a szájuk mikor arról érdeklődtem, hogy vajon cserélik-e, de csak mert nem nagyon tudtak a Koss garanciális dolgairól, szóval mondták, hogy ők kifejezetten meglepődtek a cserén. (azóta nekik is Koss van... :DDD )

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#32) tybsen


tybsen
addikt

En karacsonyra kaptam egy ilyen denont /egy tesztoldalon hoztak ki szinten gyoztesnek az 51 dollar alatti kategoriaban/ detulsagosan halkan szol, osszehasonlitva a samsung galaxy s eredeti fulesevel. Max hangeron siman hallom a kornyezeti zajokat! Akinek van ilyen vagy @Bog legyszi nezzetek meg, hogy mennyire hangos. Lehet, h hibas az enyem? Laptoppal is probaltam, ugyanolyan halk.

(#33) Gabi 8906 válasza tybsen (#32) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Nekem is Galaxy S-van, és a gyári fülese alig ad ki magából mély hangot. Persze a Wave-nél ugyan az a füles Bass módban+Dance módban olyan érzést adott mintha egy mélyláda lenne a fejem mellett. :))
Ezért érdekel engem is ez a füles téma hogy vajon egy jobb fülessel több lenne a basszus?? :U Vagy szoftveresen ellene tolva a Galaxy zenelejátszójában a mély hang... :O

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#34) Danny750 válasza Gabi 8906 (#33) üzenetére


Danny750
őstag

Sajnos szoftos eredetű a dolog! Szerencsére pár tulaj már kijavította és csak felkell telepíteni a gyári helyett a főzött softo-t!
(állítólag a gyári kilövi az audio chippet, ezért szól jobban annyival a Wave) :((
Nem veszi komolyan a Samu a GalaxyS frissítéseit és így bizony sok vásárlót fog veszíteni!

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#35) albiosz válasza Gabi 8906 (#33) üzenetére


albiosz
őstag

Ugyanolyan füles jár a Wave-hez és az SGS-hez? Vagy csak kipróbáltad?

(#36) DemonDani válasza tybsen (#32) üzenetére


DemonDani
addikt

ilyen probléma mellett nem árt szétnézni a dobozon, elképzelhető hogy az EU-s 85dB szabvány miatt ilyen!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#37) Gabi 8906 válasza albiosz (#35) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ugyanaz jár hozzá. Volt nekem mind 2 teló.(Vagyis Galaxy S van most.. :DDD )
De a Wave-ben beállítottam hogy, hangzásnál Dance+Bass. Ezzel a párosítással tisztán szól, és igen jól adja a mélyeket is.
De ennél a Galaxy S-nél hiába állítom be ugyan ezen effekteket nem olyan jó a hangzása.
Olyan a külömbség mintha egy 2.0 hangfal versengene egy 2.1-el. Szerintem...... :U

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#38) tybsen válasza DemonDani (#36) üzenetére


tybsen
addikt

Nem, sajnos nem emiatt. A dobozon a következő szerepel:

"Sensitivity: 103 dB/mW"

Tehát akkor gondolom nem emiatt halk. :U Lehet, hogy néhány óra/nap hallgatást követően javul a hangzás és csak nem hallgattam még eleget?

[ Szerkesztve ]

(#39) Gabi 8906 válasza Danny750 (#34) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Ezt szomorúan hallom. :O
Akkor ha felrakná a Telenor nekem a gyári 2.2 romot akkor is ilyen gyengén szolna fülessel?? :F

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#40) tybsen válasza ansell (#22) üzenetére


tybsen
addikt

A mediamarkt-ban nem adnak semmilyen garanciajegyet, a blokkal lehet ervenyesiteni a garanciat. A dobozban pedig nem volt garanciajegy. Ilyenkor?

(#41) zack


zack
nagyúr

Jó cikk, és pesze sosem elég az in-ear füles tesztekből, de 1-2 szösszenet lenne itt még feltétlen, amit nem árt a vásárónak mérlegelni. Az első, hogy amik itt kaphatóak nálunk in-ear fülesek hivatalosan, nagyon drágák, az országunk adózási rendszerét okolva ezzel elsősorban. A tesztben szereplő füleseknél a kategóriájukon belül sokkal jobb modellek is vannak, igaz sokak által kevésbé ismert gyártók modelljeiről van szó, amiket nem forgalmaznak Magyarországon. Érdemes itt körbenézni, mert árkategórián belül kiválasztható melyik modell tartozik a legjobb vétel kategóriába: [link] Példának mindjárt fel is hoznám a Vietnámi Sunrise céget, amit itthon senki sem ismer, vagy csak kevesen, viszont az SW-Xcape modelljük ami 80-100 dodó, sok 150 dodó környéki fülest is maga mögé utasít minőségben, kényelemben hangzásban. Vagy itt vannak a 10k alatti német Xears fülesek, amik ár/érték arányban jelenleg best buy vételeknek számítanak, elsősorban azoknak, akik nem akarnak sokat költeni, de minősgi terméket szeretnének.
De említhetném még a Head-Direct RE0, Head-Direct (HiFiMan) RE-ZERO, Klipsch Image S4i, vagy a Brainwavz M3-at a 100 dodó környéki ill. ez alatti kategóriákban.
Ezek bármelyike pofánveri az AKG 370-et, ami nem azt jelenti hogy nem jó füles, csak olcsóbban beszerezhető jobb is, ha nem korlátozódik a vásárló a hivatalosan forgalmazott termékekre. ;)
Manapság pedig a bankkártyák világában sok esetben póstaköltség mentesen is beszerezhető 1,5 hét alatt szinte bármelyik füles a nagvilágból. Itthon minden esetben annyira magasak az árak, hogy nem éri meg megvenni, még akkor sem, ha a garancia érvényesítése kényelmesebb.

Az in-ear tesztekből sokkal de sokkal többet olvasnék, és ezzel még jópáran így vagyunk a PH-ról, mert szinte mindenkit érint a kérdés a mai mobilizált zenei világban.
Szóval nagy öröm lenne, ha a ti írásotokban pl. a Monster fülesekről is olvashatnék egy átfogó tesztet, vagy egyéb olyan tipusokról és gyártókról amiket itthon kevésbé ismernek de a minőségük a high end kategóriába sorolják őket (mint pl. az általam is választott Sunrise SW-Xcape). Egy egy ilyen teszt alkamával ti is, ill. az olvasó is rájönne hogy az itthon kapható modellek sokszor 40-50% drágábbak mint kint, ill. olyan gyér a tipus kínálat, hogy azon csodálkoznék, ha itthon bárki is vásárolna hivatalos forrásból bármilyen in-ear fülest.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#42) zack válasza zack (#41) üzenetére


zack
nagyúr

Van 1-2 furi mondat, ami nem feltétlen helyes nyelvtanilag és tartalmilag, de már nem tudtam módosítani, mert lejárt a szerk. idő. :B

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#43) tybsen válasza tybsen (#40) üzenetére


tybsen
addikt

Na felhívtam a magyar Denon forgalmazót és nagyon rendesek, postán küldenek egy garanciajegyet. :)) Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#44) DemonDani válasza zack (#41) üzenetére


DemonDani
addikt

Felajánlások útján tudok elképzelni ilyesmit, mert Ebay-es eladók nem fognak küldeni tesztre, azt meg nem várhatjuk el, hogy ezért verjenek el nagyon súlyos ezreket.
Szvsz aki vesz egy fülest elküldi nekik tesztelni új, vagy ahhoz közeli állapotában...

Én is nagyon szívesen vennék minden ilyesmi irányú tesztet, (ennyire nem ástam bele magam mint te, nem ismerem az ilyen "kaparós" gyártókat, akik olcsón adnak prémiumosabb dolgokat, mint pl a lejátszók piacán a Sandisk teszi)

(#43) tybsen
Te hol vetted? magyar vagy esetleg ilyen ebay útján? (csak hogy minden félét megnéznek vagy ha ebayen veszem akkor bukta)

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#45) Gabi 8906 válasza zack (#41) üzenetére


Gabi 8906
senior tag

Jó sok féle füles van. :Y
Amit gyárilag adnak a Samsung Galaxy S-hez az jónak számít?? :U (Én keveslem a mélyet benne :DDD )

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#46) zack válasza DemonDani (#44) üzenetére


zack
nagyúr

Gondolom fel kellene venni a gyártókkal a kapcsolatot. Sztem a Monster is örülne ha Magyarországon is megismernék a termékieket, de igaz ez az összes többi gyártóra is, és persze nekünk is jól jönne. ;)
Nem tudom hogy lehetne ezt kivitelezni, de ezt majd megoldják az okosok, feltéve ha nincs technikai akadálya. ;)

Gabi 8906:

Ááhh. Nagyon messze van a jótól. ;) Ezeket e telók mellé csomagolt füleseket a tesztben is szereplő 20-30 dodós fülesek is pofánverik. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#47) albiosz válasza Gabi 8906 (#37) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi a választ. :) Hamarosan Wave tulaj leszek és egy darabig a gyárival használom majd, amíg nem lesz keret egy rendesre. :D

(#48) zippofcy


zippofcy
senior tag

Saját tapasztalatom szerint (Iphone 3G-vel) az apple termékek hangminősége elmarad a régi SE Walkman telóéktól.
Ezért szvsz szerencsésebb lenne egy olyannal tesztelni a füleseket. Persze lehet mondani hogy az átlagfelhasználónak ez is elég, na de akkor én meg mondhatom hogy van akinek az mtk-s kínai telók (pl. Sciphone) is megfelelnek hangzásilag. :D

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#49) zack válasza zippofcy (#48) üzenetére


zack
nagyúr

Hogy vonhatsz le negatív konzekvenciát a gyártó összes termékéről amikor te csak egyet próbáltál a termékeiből? :U
Mert az "Apple termékek" (nagy "A" betüvel :B ) megjegyzésed a gyártó összes termékére vonatkoznak, holott te csak a 3G-t próbáltad ami nem mellesleg 2008-as modell. Miből gondolod hogy a többi termék hangminősége is elmarad? :U

Az SE Walkman mobiljait se ajnározzuk agyon, pl. egy iphone 4-hez, vagy bármelyik újabb zenében is erős okostelefonhoz képest mert nem egy szint.
Jók a Walkman mobilok, amiből nem túl régen a csúcsnak számító W995-öt használtam jó pár hónapig. Megnyugtatlak, az iPhone 4 jobban szól.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#50) joey04 válasza zippofcy (#48) üzenetére


joey04
titán

Azt félretéve, hogy szerintem nincs igazad, igen furcsa lenne egy SE W készülék egy Apple blogban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.