Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gzbotii


gzbotii
veterán

Az biztos, az Apple nagy elonye akkor latszik ha valaki Macbookot, iPhonet is hasznal(esetleg meg iPad, iPod) es akkor meg ez melleje

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2) Brutális eb válasza gzbotii (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Előnyön ugyan nem tudom mit értesz én csak egy v@alag kidobott pénzt látok.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3) danikollar válasza Brutális eb (#2) üzenetére


danikollar
őstag

Osztom a véleményt!

(#4) joey04


joey04
titán

Baromi jó cucc, csak itthon nincs sok értelme sajnos.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) opeter87


opeter87
senior tag

Nekem van iPhoneom és iPadem is, de a cikk elolvasása után ismét meggyőződtem arról, hogy ennek az Apple TV-nek semmi értelme.
34 pénz még nem is lenne sok, de úgyhogy semmire sem jó egy kicsit drága :D

(#6) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Felesleges.....

All→M8

(#7) Dany007 válasza opeter87 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Kb én is ezt éreztem mikor olvastam a cikket.
Az ára egyáltalán nem vészes. Viszont a szokásos apple korlátozások már zavaróak.
Plusz itthon még ennyi értelme sincs a dolognak. Sajnos.

Ami mondjuk kinti viszonylatban is zavaró lehet, hogy a tékában szereplő filmek mindegyike csak 720p-s. Azért ez ma már egy rendes méretű tévén zavaró lehet. Főleg ha az ember fizet érte. Szerintem ma már a 1080p alap. Talán itthon is, de külföldön, Amerikában meg már biztosan.

Valamivel több pénzért már simán össze lehet állítani egy komoly kis HTPC-t. Ami képes minden multimédia feladat ellátására lényegesebb kompromisszumok nélkül is.

(#8) rankesz


rankesz
veterán

Ha kijön rá a JB, akkor fel lehet tenni az XBMC-t rá, utána már DLNA-t is tud, minden egyéb nyalánksággal.

Remélem nem bűnöztem hogy leírtam, de úgy tudom a JB már nem tabu téma a fórumon

(#9) vicze válasza joey04 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Itthon nem jó, US-ban meg tonnányi alternatívája van, szóval akkor mire jó?
(Tényleg csak arra, hogy iPhone/iPad-ot médialejátszónak használd a kemény 16-64GB memóriájával...)

@Bog: Sorozatok elérőhetőek róla, meg akkor még az mondanám, hogy van tartalom, ami pl. számomra releváns.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lirion


Lirion
addikt

Szerintem baromi gáz ez a cucc. Persze pár apple fanatikus biztosan hype-olja majd ezt is szokás szerint, de pénzt kérni azért, hogy online tékából válogathass fizetős filmeket a tv-n... ehhez azért pofa kell.

(#11) radi8tor válasza Lirion (#10) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Levélnehezéknek jó. Dizájnos. :)

⭐ Stella

(#12) joey04


joey04
titán

Itt van, hogy mekkora a minőségbeli eltérés az 1080p-s iTunes-videó és a Blu-Ray között.

eredeti

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) drosan válasza Dany007 (#7) üzenetére


drosan
tag

Én még azt sem mondanám, hogy feltétlenül több pénzért kéne, nekem van egy ilyenem: Dune HD TV-101
Kicsit olcsóbb is mint a cikkben szereplő Apple TV és szerintem mindent tud amit egy ilyen kütyünek tudnia kell, ráadásul ezzel a programmal: Zappiti olyan kinézetet húzhatunk rá mintha lenne egy saját digitális videótékánk...

Szerintem is teljesen felesleges ez a termék, Amerikában meg van számos sokkal jobb alternatíva a filmkölcsönzésre.

(#14) kenand


kenand
veterán

DLNA jól hangzik, e sajnos nagy az inkompatibilitás.
Sok kliens nem támogatja az adott szervert...

Ott is van még mit fejlődni.

Pl
Van egy D-Link 320-as NAS-om.
Gyári sw tud UPNP-t és iTunest szervert is, de pl mkv nem támogatott
iPhone simán kezeli, AC Rayn PlayonFD AVI-t tol róla, mkv nem támogatott
De Badás Wave I és II nem tud róla sem film sem, zenét.

Feltettem a miniDLNA-t

Most már iPhone és wave és WD TV Live is játszik róla.
ACRayn viszont most már semmit...

Szerencséra van még pl twonky stb...
De elég macerás feltolni még nem szántam rá magam

(#15) sien válasza Brutális eb (#2) üzenetére


sien
aktív tag

az előnyt valószínűleg úgy érti, hogy ha van ipaded vagy iphoneod akkor az azon tárolt videókat, képeket könnyen meg tudod jeleníteni a tv-n kábel nélkül. nem egy nagy előny, de azért mégis valami.

(#16) Bog válasza kenand (#14) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

twonky-t használok osx alatt és patent.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

„magyar szinkronos filmeket viszont nemigen fogunk találni, összesen kettő ilyen van, egy Toy Story 3, illetve még egy Disney rajzfilm”

Mostanábban rákaptam h a WD TV Live al a youtubról nézem a teljes filmeket szinkronosan persze van több száz is ez a kényelem csúcsa persze jobb lenne full hd –ban de így is megteszi. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#18) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Az egy dolog, hogy elég korlátozott a felhasználhatósága a cuccnak, de hogy egy ezeréves film KÖLCSÖNZÉSÉÉRT 1200 forintot kelljen fizetni, az már igencsak a vicc kategória...

Azt egyébként nem tudja vki, hogy miért van az, hogy az itunes-os filmeknél még mindig csak ez a két film van szinkronosan? Ha jól emlékszem, már jópár hónapja elérhető nálunk is a dolog, de azóta sem bővült a szinkronos filmek listája...

[ Szerkesztve ]

(#19) talamasca


talamasca
senior tag

DLNA-t nem tudja a TV-m.

Van viszont iMacem, iPhone-om és iPadem.

Egy Apple TV 2-t használok, természetesen jailbreak rajta.

Fizettem érte kb. 25 ezret.

Én pont az a kategória vagyok, akinek nincs jobb alternatíva.

Ennél kényelmesebben nem is lehetek "wireless".

Tegyük hozzá a "MO-n nem sok értelme" témához, hogy én nem sok hivatalos és jogtiszta kölcsönzőről tudok, ami pl. MKV-ba tolja az anyagot. :U
Ha meg már az emberfia "warezol", letölt, akkor kb. 2-3 kattintás és kész az iTunes-ready anyag, konvertálás nélkül (Pl. iFlicks segítsége).
Új Apple TV-t (3. gen) egyelőre a JB hiánya miatt nem ajánlom, de pl. a 2-es esetén JB után ár-érték arányban az egyik legjobb médialejátszót kapjuk, különösen igaz ez az egyéb Apple terméket is használókra...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#20) Lirion válasza talamasca (#19) üzenetére


Lirion
addikt

Ha meg már az emberfia "warezol", letölt

Kis hazánkban nincs olyan, hogy te lewarezolsz egy filmet.

Tegyük hozzá a "MO-n nem sok értelme" témához, hogy én nem sok hivatalos és jogtiszta kölcsönzőről tudok, ami pl. MKV-ba tolja az anyagot
Hát ennyi pénzért nem csoda. 800-1200 ft-ot épp elméjű magyar ember nem fog kiadni egy angol nyelvű, felirat mentes filmért, főleg, ha ennyi pénzért akár moziban is megnézheti.

(#21) talamasca válasza Lirion (#20) üzenetére


talamasca
senior tag

Igazán hasznos hozzászólás volt... :U

A nem megvásárolt film, az warez, ezen kár lovagolnod.

A hozzászólásod második része meg megint nem sokat tett hozzá a témához.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#22) Lirion válasza talamasca (#21) üzenetére


Lirion
addikt

A nem megvásárolt film, az warez, ezen kár lovagolnod.

Az, hogy nem vagy tisztában a magyar jogszabályokkal még nem probléma, de akkor legalább ne hangoztasd a tudatlanságodat.

(#23) vicze


vicze
félisten

A még egyszer megpróbálom.
Apple TV-vel az iTunes-os angol sorozatok elérhetőek itthon trükközés nélkül?

(#24) zshal


zshal
csendes tag

Nekem van ilyenenem és igen is nagyon hasznos kütyü.
Csak ezen nézek filmet ezen hallgatok zenét.
Valóban nem játszik le mkv-t és avit, viszont iphone-ra és ipad-ra 1000+1 program van ami igen, így mirror módon keresztül már ki is raktam a hd filmeket a tv-re és ekkor még hackelnem sem kellett. Vagy: átkonvertálom a filmet az iTunes-számára emészthetó formátumra és ugyancsak nézhetek bármit hackelés nélkül.
De ha nem vagyok félhülye, akkor kb egy 10 perces mutatvánnyal lehet a ketyerét jailbreak-elni, és máris olyan funkciói lesznek amit ilyen felhasználóbarát módon kevés más eszközzel lehet elérni, és máris a menüből minden egyéb bonyolúlt mókolás nélkül játszhatom le a vinyón vagy a pc-n/mac-en lévő filmeket.

(#25) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Nagyon jó cucc ez. Nemrég Seattle-ben laktam pár napot egy barátomnál, neki volt otthon teljes Apple "ökoszisztémája" így Apple tévéje is, és volt alkalmam nyomogatni (szakadt az eső, két napig ki sem mozdultunk). Engem nagyon meggyőzött, élvezet volt használni, bár sajnos itthon, egy átlagembernek tényleg haszontalan egyelőre...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#26) kenand válasza Bog (#16) üzenetére


kenand
veterán

NAS-ra gondoltam feltolni a twonky-t

(#27) joey04 válasza talamasca (#21) üzenetére


joey04
titán

arra próbál utalni, hogy abban az esetben ha csak magáncélra letöltöd, az nem ütközik jogszabályba. de ettől még le lehet warezolni, elég ha torrentezve szerzed meg. meg egyébként is csak egy kiskapu ez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) talamasca válasza joey04 (#27) üzenetére


talamasca
senior tag

Tudom mire gondolt, de csak trollkodni jött.
;)

“Black as midnight on a moonless night.”

(#29) Jhonny06 válasza rankesz (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Így van, XBMC-vel tökéletes, máshogy itthon nincs sok értelme használni, alig van rá tartalom.

(#30) Angel1981


Angel1981
veterán

Teljesen egyetértek az utolsó bekezdéssel! :R

(#31) aram01 válasza Angel1981 (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

miért? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) joey04 válasza talamasca (#28) üzenetére


joey04
titán

jó, hát ahhoz az első hsz is elég volt. :)
--------

Én is valami Dune cuccot fogok viszont venni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) Jhonny06 válasza aram01 (#31) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nincs komoly tartalomszolgáltatás hozzá itthon, más meg nagyon nem indokolja a használatát. Apple TV nélkül is meg lehet jeleníteni az iPod/iPad/iPhone képernyőjét a TV-n.

XBMC-vel oké a használata, de 1000+1 médialejátszó van a piacon, kizárólag ezért _se_ érdemes ilyet venni.

[ Szerkesztve ]

(#34) aram01 válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


aram01
nagyúr

én nem látom értelmét (itthon) hogy akármelyik termékét is használjam

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) Jhonny06 válasza aram01 (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hogyhogy akármelyik termékét?

(#36) aram01 válasza Jhonny06 (#35) üzenetére


aram01
nagyúr

az almának

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) erdoke válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


erdoke
titán

WiFi-n Full HD-ban, erősítő bemenetét automatikusan átváltva azért elég nehéz... Én is át tudok pár dolgot nyomni Zappo TV-n a WD Live Hubra, de korántsem teljes a repertoár. Az AirPlay-nél, ami egyetlen gombnyomás, nem igazán van praktikusabb megoldás.

Még a cikkhez szólva: az Aranyhaj (Tangled) c. Disney mozit láttam még szinkronosan. Maga a tény, hogy van pár magyarul karattyoló film, azt jelzi, hogy lesz több is, ha van a fogyasztásra igény.
Egyébként én elég sok Full HD filmet láttam, és a számuk folyamatosan nő. Tekintve, hogy csak pár hete kezdték el támogatni a felbontást, nem is igen várható el több. A magas árral csak egyetérteni lehet...

Btw, sokan beszéltek itt a Twonkyról. Hogy a búnánatba lehet arról komplett albumot streamelni? Nálam iEszközön (bármilyen lejtszó appal) mindig nyomni kell a következő számra, baromira nem praktikus. MyBook Live-on fut a cucc egyébként.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#38) kenand válasza joey04 (#12) üzenetére


kenand
veterán

Persze, hogy rosszabb, de alig. Még is csak egy tömörített adat.
De még egy 720p (nem is 1080p) X264 tömörítésű film is 500X jobb, mint egy gyári DVD.
3 méterről nézve már nem is látod a Blu-ray és a 1080p x264 között a különbséget

Más mkv támogatás nélkül nekem nem kellene az Apple TV
Ez nem nekünk van kitalálva. Nekem is van 3 régi és egy újabb Apple gépem, de nem vagyok elfogult hívő. Lehet erőlködni. De egy WD Live ugyan ennyiért egy magyar embernek sokkal reálisabb választás.

[ Szerkesztve ]

(#39) Jhonny06 válasza aram01 (#36) üzenetére


Jhonny06
veterán

Konkrétan ez az 1 termék az, amit a tartalomszolgáltatás hiánya miatt nem tudsz teljes mértékben használni, a mobil eszközre szinte teljes (és egyre inkább növekvő) alkalmazáskínálat van.

erdoke: Igaz. Arra akartam kilyukadni, hogy _csak_ streamelésért nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#40) hibavissza


hibavissza
veterán

bazz, ha minden kábelt bedugsz a hátuljába, oda kell ragasztani az asztalra. jól néz ki. full hd nincs 2012-ben.... :DDD

(#41) joey04 válasza kenand (#38) üzenetére


joey04
titán

ja lehet rosszul fogalmaztam, szerintem sem vészes. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) erdoke válasza hibavissza (#40) üzenetére


erdoke
titán

Te miről beszélsz? Pontosan azért adták ki ezt az új Apple TV-t, mert ezzel már van Full HD. Az előzővel (hivatalosan) nem volt.

A legjobb aláírás a héten

(#43) hibavissza válasza erdoke (#42) üzenetére


hibavissza
veterán

cikket olvastad é? :W :DDD

(#44) Jhonny06 válasza hibavissza (#43) üzenetére


Jhonny06
veterán

Valószínűleg te fogalmaztál félreérthetően.

(#45) Gusztáv válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha lenne rajta egy usb, akkor XBMC-vel tényleg nagyon faja kis médialejátszó lenne. NAS azért még nincs mindenki lakásában. Csak hát veszek valamit 3xe Ft-ért és még hekkelgetni is kell, hogy tudjam mo.-n használni, az nem túl kényelmes. Viszont a hardver szokás szerint nagyon pöpec.

Laci

(#46) henrik02 válasza Lirion (#22) üzenetére


henrik02
csendes tag

gondolom az erkölcsről, mint olyanról nem sokat hallottál. még jó, h a magyar jogszabályok tiltják a bolti lopást, vagy a lőfegyverrel való visszaélést.

(#47) Jhonny06 válasza Gusztáv (#45) üzenetére


Jhonny06
veterán

Van rajta USB. :) Ha már XBMC, akkor azt is működésre lehet bírni.

(#48) NGA válasza joey04 (#12) üzenetére


NGA
addikt

Hát igen. Az alsó kép mutatja meg valójában mennyire tömörített.

(#49) Gusztáv válasza henrik02 (#46) üzenetére


Gusztáv
addikt

Szerintem ezt kár elkezdeni, az Artisjus matrica ráragasztása mindenre is marha erkölcsös, meg hogy láthatóan nem akarnak a kornak megfelelő szolgáltatással előállni.

@Jhonny06: köszi, ezt nem tudtam

[ Szerkesztve ]

Laci

(#50) NGA válasza henrik02 (#46) üzenetére


NGA
addikt

Nézd, ha kifizettetik velem a dvd lemezre, külső hdd-re a jogdij átalányt, akkor le fogom tölteni. És a jog ezt lehetővé teszi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.