Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HawerKing


HawerKing
őstag

Jo hogy gyoz a samu annyi procit gyartani

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#2) sanyijedi


sanyijedi
őstag

ez jó kis funkció:
"Menet közben az iOS 7 nem riaszt minden egyes WiFi HotSpot felbukkanásakor, illetve álló helyzetben ritkábban keres újra hálózatokat, mely az üzemidőre jótékony hatással lehet."

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) Kaminski


Kaminski
tag

Én ezt most nem értem! Minden alkatrészt innen-onnan szerez be a az Apple! Pl. azt hiszem kezdetekben a kijelzőt a sharp szállította neki, de lényegtelen! Akkor miért az Apple csinált forradalmat? Pl. A sharp kifejlesztett egy érintő kijelzőt és nem tudta, hogy mit kezdjen vele? Ott nem voltak jövőbe látó emberkék, csak S. Jobs? Ő kisajátította magának és megállapodtak, hogy sharp nem gyárthat ilyen telefont?
Az ős ellenségem a legnagyobb beszállítóm hát hogy van ez?

Honor 8

(#4) Gabó75 válasza sanyijedi (#2) üzenetére


Gabó75
senior tag

Nem kötelező bekapcsolni az állandö wifi keresést.

(#5) Dottore válasza Kaminski (#3) üzenetére


Dottore
addikt

Nincs ebben semmi rendkívüli. Az Apple nagyon jó forradalmakat tud csinálni, ehhez értenek, ebben jók. A forradalomhoz megrendelik másoktól ami szerintük kell, majd nagyon sok pénzt adnak érte, aláírnak nagyon sok papírt és azt mondják, forradalmat csináltunk. Az emberek pedig örülnek neki.

Azt hiszem dióhéjban ennyi. :)

(#6) #56573440 válasza Kaminski (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Minden alkatrészt innen-onnan szerez be a az Apple!"
Ahogy kb minden gyártó teszi, nagyon kevés gyár engedheti meg magának azt a luxust, hogy mindent házon belül állít elő, tervez meg. a samu mondjuk pont megteheti, de ők azért a gyártást nem ma kezdték, sőt igazából bérgyártottak már akkor telefont, amikor saját még nem is volt papíron se ha jól tévedek.

"Pl. azt hiszem kezdetekben a kijelzőt a sharp szállította neki, de lényegtelen! Akkor miért az Apple csinált forradalmat?"

azért ez nem egészen úgy megy, hogy a sharp azt mondta hogy figyumár van egy ilyen kijelzőnk, betesszük egy oem katalógusba, aztán ha valakinek kell rendelhessen már. jön egy megrendelő kész tervekkel hogy gyártsátok le, legyártják. vagy jön a megrendelő, és megterveztet velük egy olyan panelt amit szeretne, majd legyártatja velük.

"Ő kisajátította magának és megállapodtak, hogy sharp nem gyárthat ilyen telefont?"
igen. ez pont így szokott kinézni. egyébként ha utána nézel, akkor látható hogy pl az első iphone kijelzőjének érintésérzékeny technológiája a fingerworks találmánya, felvásárolták a céget, majd felhasználták azt az első készülékben. a paneleket meg ugyanígy terveztetik, gyártatják.

"Az ős ellenségem a legnagyobb beszállítóm hát hogy van ez?"

az üzlet az üzlet mindkét félnek. a samu ezer éve bérgyárt bárkinek aki fizet, és főleg annak, aki jófajta dollárban, pontosan, nagy tételben, és főleg folyamatosan. az almának meg kellett egy gyártó, aki megfelelő minőséget tud, milliós tételben, határidőre, pontosan. az hogy felfalnák egymást egy dollárért az egy dolog, és nézelődnek egy ideje más gyártó/megrendelő irányokba, de ilyen kapacitása nem sokaknak van, főleg ennyire bejáratott gyártósorokkal. az alma örülne, ha inthetne és mehetne máshoz holnaptól, de nem tud, a samu meg nem szeretné ha üresen maradna x gyártósor, mert az nettó bukta minden másodpercben.

[ Szerkesztve ]

(#7) nord_ válasza Kaminski (#3) üzenetére


nord_
veterán

Nézd, attól, hogy Pista bácsi finom sonkát csinál, egyrészt nem jelenti automatikusan azt, hogy egyáltalán eszébe jutna egy isteni pizzát készíteni. Másrészt, attól, hogy jó sonkát csinál, nem biztos, hogy jó pizzát is tud csinálni. Harmadrészt, sanszos, hogy kell egy jó szakács, aki megmondja neki, milyen jellegű sonka illik legjobban egy világbajnok pizzához. ;)

(#8) Parallaxis válasza Kaminski (#3) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pl. A sharp kifejlesztett egy érintő kijelzőt és nem tudta, hogy mit kezdjen vele? Ott nem voltak jövőbe látó emberkék, csak S. Jobs?

Egyrészt, ha jól tudom nem a Sharp, hanem az LG gyártotta a kijelzőket, másrészt az, hogy te valamit legyártasz az nem jelenti azt, hogy azt te is fejlesztetted ki. Lásd példának a cikkben szereplő A7 SOC-ot.

(#9) Hegasus


Hegasus
senior tag

zabáljam azt a kis színjátszó zúzájukat... :DDD kakasviadalt folytatnak a kamerák előtt, aztán a háttérben egymás vállát csapkodják, hogy: "jól csináltuk, meg van az ez évi marketing adag is, mindenki rólunk ír."

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#10) Robertoq válasza Parallaxis (#8) üzenetére


Robertoq
őstag

iPhone 1 "gyártói"
TFT-LCD Screen Sanyo Epson, Sharp, TMD Japan
Touch screen overlay Balda Germany

A lényeg, hogy nincs kettő négy nélkül, mert akármit akarhat az Apple ha nincs aki legyártja és fordítva is igaz.

(#11) Kaminski


Kaminski
tag

Akkor úgy látszik, hogy tényleg el kell ismernem Jobs zsenialitását! Eddig nem hittem benne! Azt gondoltam, hogy a 21. sz. - ban ez már nem lehetséges!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#12) ghost364


ghost364
senior tag

Engem ezmég mindig megmosolyogtat.

[ Szerkesztve ]

(#13) #19158016


#19158016
törölt tag

A két szuper korrekt társaság....

(#14) Cyberpunk válasza Kaminski (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Bérgyártókról hallottál már gondolom. Amilyen a Foxconn és a Flextronics is például. Ha egy terméket bérgyártó gyárt le, de a megrendelő tervei, és igénye alapján, az attól még nem lesz a bérgyártó érdeme. Csak persze a tömeggyártás lebonyolítsa. Egyébként meg mindenki ezt csinálja az SMD-k, kondik, IC-k java Japán, vagy egyéb ázsiai ország. Szóval mindenki úgy legózza össze ezek alapján?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Blyan válasza Robertoq (#10) üzenetére


Blyan
félisten

Na már ott tartunk, hogy a kurva annyát az Apple-nek, amiért bérgyártat bármit és igazából egy béna banda mert miért nem gyártanak maguknak. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16) Cyberpunk válasza Blyan (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A szívemből beszélsz! ;] :DDD B..ák meg, mit képzelnek ezek! ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) #56573440 válasza Blyan (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

mindezt drágán, egy kínai dzsukamodell elkeni a száját kétszer szintetikus tesztekben, túlárazott, és nem veszik figyelembe itthon nem keres mindenki ennyit, ez nem fer, és egyébként is az 5c 99 dollár kint, itt meg 200k, ez is, kp-ra kifizethetnék az államadósságunkat, de nem teszik a szemetek.

én meg hiszem és vallom, akinek több pénze van mint amennyit meg tud fogni két kézzel, az a maradékot nekem kéne adja;]

(#18) Kaminski


Kaminski
tag

Semmi ilyesmit ne akartam kihozni a felvetésemből! Csak azt nem értem, hogy miért pont az Apple csinált forradalmat S. Jobssal az élén? Semmiféle technológiai hátterük nem volt! Mac-eket, laptopokat hagyjuk! Honnan volt az infójuk mindezek megvalósításához, úgy, hogy megelőztek olyan cégeket, akik már évtizedekkel korábban foglalkoztak mobilgyártással, technológiával? Motorola, Nokia, Ericsson, siemens stb. Akik végigjárták a fejlődés útját a féltéglától a tenyérnyi telefonig! Erre jön Jobs e tekintetben a semmiből és leteszi az iphonet az asztalra, amitől minden gyártó padlót fog!
Na én ezt nem akarom bekajálni, vagy legalábbis nehezen megy! De úgy, mint a szifonnal semmi bajom és én soha nem vettem részt olyan vitákban, mint az iphone vs. android vs. pedálos!

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#19) #13110016 válasza nord_ (#7) üzenetére


#13110016
törölt tag

Na ez egy nagyon ötletes hsz volt:)

(#20) #56573440 válasza Kaminski (#18) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Csak azt nem értem, hogy miért pont az Apple csinált forradalmat S. Jobssal az élén?"

olvasd el a mobilarena első iphone cikkét, megérted.

"Honnan volt az infójuk mindezek megvalósításához, úgy, hogy megelőztek olyan cégeket, akik már évtizedekkel korábban foglalkoztak mobilgyártással, technológiával?"

mint mondtam pl a multiérintéshez a fejlesztést cégestől vették meg, mert meglátták benne a fantáziát. egyébként akkoriban kint volt a piacon pár wines tapitelefon, volt nekem is, minden volt csak nem felhasználóbarát. ha tudtad mi van akkor kellemes volt, de azért az iphone komoly szintet lépett hozzájuk képest. megnézték gondolom hogy az mirét nem használható és eszerint csináltak egy telefont. ha most neked azt mondanám hogy tessék itt van végtelen pénz, nézd meg a mostani telefonpalettát és mond meg mit változtatnál, akkor te is tudnál mondani komoly technikai tudás nélkül is pontokat amiben lépni kéne. ezt megvalósítani jelentős mértékben csak pénz kérdése. megtervezteted, legyártatod, és kész is.

"Motorola, Nokia, Ericsson, siemens"

pont mindegyik jogerősen kihalt a mobil piacról, és nem véletlenül.

"Na én ezt nem akarom bekajálni, vagy legalábbis nehezen megy!"

pedig ez így megy a világban csak szólok. ha van ölteted és annyi léd amennyi nekik, akkor azt meg is tudják csináltatni. nem kell neked megtervezni az áramkört. megmondod mit csináljon, és utalsz némi kp-t. visszafele meg jön a késztermék. egyébként nem ez volt az első ilyen húzásuk. mp3 lejátszó is volt előttük. monitorba szerelt számítógép is. csak valahogy sikerült mindezt más köntösbe húzni, megfűszerezni apróságokkal, amikkel a felhasználó azt mondja miközben nyomkodja hogy hmmm és ezért a hümmögésért képes kifizetni többet. jóval többet.

az megint más kérdés hogy azóta sokminden sokat változott, de amikor ezt elkezdték az bizony egy meglévő koncepcióra építettek, de úgy gondolták tovább, ahogy a konkurensek nem tudták sokáig még. miért? mert a mamutok nem tudtak reagálni. miért? mert a saját útjukat taposták, bőven nem erre indultak el, a technológia nem volt új de nem építettek masszívan rá. aztán meg kapkodás volt és fejetlenség. és egy mamutvállalat kb olyan mint egy vonat. évekre előre megvan a terv, a fejlesztések ütemezése, a gyártás ütemezése, nem lehet csak úgy átállni valamire, amire eddig minimális vagy épp semmi erőt nem fektettek.

(#21) Kaminski válasza #56573440 (#20) üzenetére


Kaminski
tag

Oké, megadom magam! :)

[ Szerkesztve ]

Honor 8

(#22) Cyberpunk válasza Kaminski (#18) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért? Gondolj bele az iPhone előtt mi volt, meg utána mi lett. Egyszerű logika, nem kell erről regényt írva érvelni sem.;) Az iPhone sikere, és trend teremtő mivolta elvitathatatlan. Igen előtte is voltak érintős mobilok, de nem érintésre szabva, mármint újjal. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#23) Cyberpunk válasza Cyberpunk (#22) üzenetére


Cyberpunk
félisten

*ujjal :U ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#24) Ali G.


Ali G.
senior tag

a kamerája meg sony :D

(#26) Robertoq válasza Blyan (#15) üzenetére


Robertoq
őstag

Egyrészt arra reagáltam, hogy ki gyártotta a kijelzőt, ennek a forrását linkeltem.
Továbbá az foglaltam össze, hogy az Apple megtervezheti akár a nulla fogyasztású processzort is ha nincs aki legyártsa, illetve hiába van a gyár ha nincs terv ami alapján gyártana.
Hogy ebből neked hogy jött ki a kurva anyázás? :))

(#27) Blyan válasza Robertoq (#26) üzenetére


Blyan
félisten

Meglátlak Téged és ez jut eszembe, a
kurvannyátazapplenekmertasamsungakirályhiszenelsőkmindenkinéljobbakésmégazalmaisvelükgyártat.

Ki tudja miért... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#28) Ali G. válasza Blyan (#27) üzenetére


Ali G.
senior tag

most azért mondott valamit Robertoq, mert tegyük fel, ha a samsung megtorpan és nem tud gyártani alkatrészt, akkor az apple is bukik vele együtt? :D

(#29) Blyan válasza Ali G. (#28) üzenetére


Blyan
félisten

Nem, akkor több helyről kell bevásárolni (macerásabb és kisebb készletekkel kell számolni, de bukni?). Ennek kiküszöbölése már évek óta folyik, és jó példa rá az M7-es chip, ami nem az Samsung által van gyártva.

Másrészt, ha bukik a Samsung, akkor bukik a félvezetői ipar fele is - nem csak az Apple.
És mehetünk vissza a balettbe ugrálni.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#30) Cyberpunk válasza Ali G. (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Keres másik bérgyártót. Vagy saját maga gyárt, persze nem egyszerű a chip gyártás, de pénze az van rá. Egyébként volt még régebben pletykálva valami ilyesmi.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) Ali G. válasza Blyan (#29) üzenetére


Ali G.
senior tag

iphone 6 mediatek-el ;]

Cyberpunk: jó lenne ha saját maga tolná az alkatrészeket, nem valami frankó dolog lehet ezekszerint, de nem is szórják a pénzt mert a foxcon-nal gyártatják a készülékeket, biztosan sokkal olcsóbb így nekik mint otthon legyártani :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Blyan válasza Ali G. (#31) üzenetére


Blyan
félisten

Melyik a viccesebb? i6 with mediatek vagy a no more Samsung? :K

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#33) Cyberpunk válasza Ali G. (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem 1-2 év múlva ezen már nem fog röhögni senki amilyen ütemben jönnek fel az MTK procik.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#34) Ali G. válasza Blyan (#32) üzenetére


Ali G.
senior tag

isamsung intel atommal és a fedélzetén iwinandroiddal :D

Cyberpunk: remélem addigra több versenyző lesz, intel és amd is viríthatnának valamit :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.