Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

így kicsit ferde a cím. a lényeget az apple nyerte. 1milliárd $ nem aprópénz.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) ntomka válasza Narasim (#1) üzenetére


ntomka
nagyúr

Két dolgot lehet ilyenen nyerni: pénzt és erkölcsi igazságot. Az Apple nyerte a pénzt, a Samsung az erkölcsi igazságot ez alapján:

"a Samsung ugyan megsértette az Apple szabadalmait, ám mindezt „nem szándékosan” tették"

"az Apple-nek kellett volna minden kétséget kizáróan bizonyítani az egyértelmű szándékosságot, ám véleménye szerint ez nem sikerült nekik, emellett a plusz kártérítés indoklására felhozott érvelés „inkonzisztens” volt, nem tudták igazolni, hogy milyen egyéb károk miatt kéri ezt."

Továbbá a Samsung konszern egészének valszeg aprópénz az 1 milliárd.

ツ Headphones on - World off

(#3) Kaiku válasza Narasim (#1) üzenetére


Kaiku
senior tag

Nekik az...

(#4) Cathulhu válasza Narasim (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mindkét cégnek az

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#5) rudi válasza Narasim (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyságrendekkel komolyabb szívás lett volna a Samsungnak, ha az Apple kérése szerint kitiltják a komplett termékkínálatát az amcsi piacról

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

"újra az iPhone gyártója maradt alul"

Én ezt elsőre frankón úgy értettem, hogy vesztett a Samsung! :D

(#7) Roxbury válasza Angel1981 (#6) üzenetére


Roxbury
őstag

Valô igaz. Az lett volna a helyes cím, hogy az iPhone tervezõje, mert az alkatrészek gyártásához nem sok köze van, de még talán a csomagoláshoz sem. Olyan, mint a Nike. Amúgy a Samsung 1 milláját közvetetten az Apple fogja kifizetni, ugyanis az egyik per után a Samu megemelte az alkatrészek árát. De meg is érdemli az alma. Mielõtt letrollozna valaki, a 4S bejön, nem kicsit.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8) BéHGT válasza Roxbury (#7) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jó, de akik nem ilyen kockafejűek, azoknak elmagyarázná valaki, mi az a troll?
Eddig annyi jött le nekem, hogy akik itt vannak éjjel-nappal azok trollozák le a másikat... Ez is honnan jött, azt már nem tudom... Mint a dzsippóknál a "gyász". :U :C

Go Samsung! :)

(#9) persil


persil
nagyúr

Hát srácok... Két kedvenc telefonom a galaxy s2 és az iphone 4s, mindkét cég termékeit(nagy részüket, nem mindet persze) nagyra értékelem, minőséginek tartom.
De én már ott tartok, hogy száműzném mindkettejüket a faszba... komolyan.

Kinyitod a csapot és ezek az idióták meg a pereik folynak belőle. Unalmas volt eddig, de most már kezd nagyon sok lenni.

Annyira nevetséges ez a folytonos egymásnak generált ingyen reklám, meg műbalhé, hogy nem igaz.

Roxbury
Nem 1 millióról, hanem 1 milliárdról van szó.

BéHGT
Fórumokon arra mondják, hogy troll, aki szándékosan mások idegesítése végett irkál dolgokat, sokszor nem is témába vágó hülyeségeket, vagy szándékosan adja a hülyét, értetlenkedik stb. Tehát lényegében az a troll, aki szórakozásból megpróbálja tönkretenni az adott topikot.
Mondjuk lejön egy samsung hír, XY meg teleirkálja, hogy a samsung így szar, úgy szar, bezzeg az apple mekkora király.(cégek bármi másra helyettesíthetőek) Na, ő egy troll.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#10) BéHGT válasza persil (#9) üzenetére


BéHGT
senior tag

Köszi a felvilágosítást! :) Így már tiszta, van benne valami...
Mondjuk azt elismerem, a Samsung fanok között is vannak jó nagy barmok, de hol nincsenek?! :)

(#11) persil válasza BéHGT (#10) üzenetére


persil
nagyúr

Én már meguntam ezt a trollozást, mert amikor iphone-om volt, akkor a sok idióta droidost láttam, most meg, hogy droidos telóm van, az apple-ös hülyék vannak szem előtt.
Mindkét tábor tele van barmokkal sajnos, más kérdés, hogy mindig az ellentábor tűnik nagyobbnak értelemszerűen. A legrosszabb, hogy a normális felhasználók elvesznek a tömegben.

Sajnos hülyék, meg trollok mindenhol vannak és erről nem is a cégek tehetnek(bár ezek a műbalhék, meg sokszor etikátlan reklámok/kijelentések hozzájárulnak), hanem maga az ember természete ilyen.

Szóval én már rég meguntam a két tábor veszekedését, gyerekes... :) Amúgy is olyan telót veszek, ami az igényeimnek és pénztárcámnak leginkább megfelel. Az iphone 5 nem ilyen lett, szóval most droidom van, hogy a következő milyen lesz, azt meg majd meglátjuk.. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#12) iNfAntRy válasza Narasim (#1) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

ELőttem már végül is leírtam a lényeget, de azért annyival kiegészíteném, hogy igazából az Apple iszonyatosan elvesztette ezt az egész pereskedést. Rengeteg alkalommal a Samsungnak adtak igazat, nem tudták növelni a büntetés összegét, nem tudják levédetni a kerekített sarkot, ami gyakorlatilag a per alapját képezi. Sokat vesztett ezzel az epől, főleg erkölcsi értelemben.
Az 1 milliárd dollár, a Samsungnak egy kis aprópénz, nem kell mélyen a zsebükbe nyúlni.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#13) persil válasza iNfAntRy (#12) üzenetére


persil
nagyúr

Azért aprópénznek nem mondanám, de tény, hogy olyan borzasztó nagy fejtörést nem okoz nekik.

Itt, ahogy írod, inkább az erkölcsi részéről van szó és én azt mondanám, hogy innen nézve mindketten vesztesek, de talán az apple jobban. A pereskedés óta sokat csökkentek a szememben és szerintem ezzel rengeteg felhasználó van így.
De egyik cégnek sem tett jót. Kirobbantani, belefolyni és folytatni és óriási hiba volt mindkettejük részéről.
Szerintem a felhasználók szemében sokkal inkább megmaradhattak volna minőségi gyártók, ha egyszerűen tudomást sem vesznek egymásról. Te csinálod ezt, én csinálom azt, a vásárlók meg úgyis eldöntik mit akarnak. Egy tudatos vásárlót meg ilyen hülyeségekkel nem lehet megnyerni.

Szerintem - bár ez szubjektív - egyik cégnek sem lett volna szüksége a másik lejáratására, mert a nélkül is hatalmas sikereket értek el. Ezzel az egésszel csak vesztettek, mindketten.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) aram01


aram01
nagyúr

kezd ledőlni a bálvány?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) iNfAntRy válasza persil (#13) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Hát igen, elég durva volt ez a pereskedés, nagyon túlzásba vitték. Mindenképp apple járt rosszabbul de nyilván azért a Samsungnak sem tett jót, bár az ingyenreklám jól jött nekik. Rengeteg ember döntött szerintem úgy hogy Samut vesznek, mert hogy olcsóbb és szinte jobb is mint néhány apple termék. De majd meglátjuk, hogy alakul a piac.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#16) Angel1981 válasza BéHGT (#8) üzenetére


Angel1981
veterán

Parancsolj!
Szerintem ez a legszínvonalasabb ismertető cikk a trollokról:

Ki ez a troll?

(#17) floatr


floatr
veterán

Én csak azt nem értem, hogy időközben több, a per szempontjából kulcsfontosságúnak mondott apple szabadalom dőlt be, és nem annyira foglalkoznak ezzel az aprósággal.

(#18) Robertoq válasza floatr (#17) üzenetére


Robertoq
őstag

Ez tényleg érdekes, ugye a per hatására meg lettek piszkálva a per alapjait adó szabadalmak, a multi touch, a bounce scroll... és ezek el is véreztek. Ha visszatámadhatna a Samsung, akkor tuti csökkenne az összeg. Amúgy miért is nem lehet fellebbezni?

(#19) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Szánalmasak ezek a perek mindkét oldalról nézve. Jó lenne, ha nem a bíróságon versenyeznének!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#20) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

LTE ügyben mi a helyzet? Valahogy arról sosem hallok, pedig nagyon drukkoltam amikor megjelent az ötös szifon, hogy azonnali hatállyal betiltsák emiatt a forgalmazását. ;]

(#21) Soma01


Soma01
veterán

"a felperesnek a dél-koreai gyártó készülékeinek végleges amerikai kitiltását sem sikerült elérni"

Még jó, hogy nem! De hogy lehet ilyet kérni, ez annyira átlátszó és szánalmas. Ezzel a "kérésével" szerintem elásta magát az epöl sokak szemében. Meg hát be is bizonyította, hogy mennyire fél a Samsung-tól.

(#22) dajkopali válasza sing1ep1ayer (#20) üzenetére


dajkopali
addikt

az egy másik (több) per, azt (azokat) többek között a Samsung indította - és ott is roppant képlékenyek a viszonyok
egyrészt: az USA-ban erre a perre csak évek múlva kerül sor, másrészt a Samsung néhány lépése már jelezte, hogy visszavonulnának a pereskedéstől, ha az Apple is enged

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#23) Dany007 válasza persil (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Akkor ezért lepődtem meg a hsz-eden. A nevedről egyből az "Apple fan" ugrott be valamiért. :D Úgy rémlett, hogy te eddig mindenhol és mindenáron Apple mellett álltál legyen szó akármiről. No, de most meglepődtem.

A lényeg, hogy már szerintem is kipaterolhatnák mindkettőt a fenébe. Eleinte vicces volt, meg jó meg minden... De már lassan fél éve másról se lehet hallani. Tavaly is, az i5 megjelenése előtt még Apple perekkel volt a tele a mobilarena holott ekkor már nagyban a találgatások szoktak menni.
Mindenesetre kár és sokat el is árul, hogy nem az új fejlesztésektől hangos a sajtó, hanem a peres ügyekről.

Amúgy lehet ezt az egészet jól megbeszélték a háttérben. Így mindketten kapnak egy "kis" ingyen reklámot. Ami méretétől függetlenül még lehet fedezi is a peres költségeket, kártérítéseket stb... Attól függ mekkora média kapja fel az immár 1546. perről szóló hírt.

(#24) Robertoq


Robertoq
őstag

Sokat elárul, hogy mindenki mennyire unja már, hogy régen ilyenkor már sok-sok hsz volt, most meg.. :DDD

(#25) dabadab válasza Narasim (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ne felejtsd el, hogy az ugy minden bizonnyal a fellebviteli birosagon fog folytatodni, ahol erdekes lesz latni, hogy mi marad abbol az egymilliardbol.

DRM is theft

(#26) Narasim válasza dabadab (#25) üzenetére


Narasim
aktív tag

igen, így kb már értem mire is céloz a cím. az apple-nek az lett volna csak győzelem ha be tudja tiltani a samu telefonokat, meg a dizájnját meg tudja védeni.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#27) mrhitoshi válasza aram01 (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Egyszerűen nem a "nép" döntött.
Így kellett volna elsőnek neki futni, mert ebből látszik, hogy ha szakmai alapon döntenek, akkor tudnak értelmeset is alkotni, de ha az esküdtszéket is bevonják, akkor totális káosz, és a hype nyer. :W

PS4

(#28) mallory303


mallory303
csendes tag

Az apple-samsung perben tisztán látszik, hogy amikor az esküdtszéki szakaszban volt a per, az amerikai esküdtek egyértelműen érzelmi alapon az amerikai cégnek adtak igazat egy dél-koreai céggel szemben, viszont a bírói szakaszban sokkal inkább szakmai alapon vizsgálták az ügyet...

Az apple azért veszített most nagyot, mert ennek a pernek a megnyerésével akarta "legalizálni" azt a gyakorlatát, hogy mások által kifejlesztett, de nem levédetett technológiákat saját szabadalomként próbálnak bejegyeztetni. (pl. slide to unlock: 1 évvel az első iphone előtt a nokia már használta, viszont nem védette le)

Az iparágban emiatt igen erőteljesen támadják a "sajátos" amerikai szabadalmi rendszert, ami emiatt egyre inkább meggyengülni látszik és sejthető, hogy a nem túl távoli jövőben jelentős átalakuláson megy keresztül, aminek egyértelműen az apple lesz az egyik nagy vesztese.

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#30) aram01 válasza mrhitoshi (#27) üzenetére


aram01
nagyúr

van benne valami

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#31) raper


raper
senior tag

Lehet, hogy a bírónőnek megszólalt a lelkiismerete, hogy olyan gyorsan hozott ítéletet, holott még végére sem érhettek az ítélethozatalig a beadványoknak.
Most próbál kompenzálni.

(#32) #06658560


#06658560
törölt tag

Hogy lehet nem szándékosan megsérteni egy oltalmat? Gyakorlatban értem, de jogilag ez hogy fogható meg? Vagy megsértette és fizet, vagy nem sértette meg, mert nem azt hazsnálta, vatgy mert a szabadalmat érvényteleníteni kell. Na meg ha jogilag lehet kezelni a nem véletlen szabadalomsértést, akkor az összeget is minimum redukálni kellett volna már most.

(#33) dabadab válasza #06658560 (#32) üzenetére


dabadab
titán

Igy.

DRM is theft

(#34) #06658560 válasza dabadab (#33) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez így még elkenése a megfelelö döntésnek. Lucy is kimondhatná ebben a perben is, hogy a szabadalmak érvénytelenek-avagy mondhatná, hogy nem volt szabadalomsértés, a szabadalom érvénytelensége miatt.

(#35) mepet


mepet
addikt

Hát remélem ennél jobban is sikerül a samu alá tenni, mert megérdemli. Szerény véleményem szerint ilyen agresszív marketing és üzletpolitika mellett, már csak az igazán mainstream userek szeretik a samsungot, akkor is, ha porszívóról vagy ha 16magos tepsiméretű telefonról van szó...

(#36) floatr válasza mepet (#35) üzenetére


floatr
veterán

Nemrég olvastam, hogy az LG is kipróbálta a marketinget, és jó lett nekik is. Mások is kipróbálhatnák, meg a nagyívű fejlesztéseket is, mert a perekre már senki nem kapja fel a fejét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.