Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DemonDani


DemonDani
addikt

jó kis írás, hiánypótló :DDD

ennél rosszabb nem nagyon lehetne amúgy a kis gépezet, mármint úgy értem ez a legrosszabb HW amivel láttam, és ehhez jön hogy a legrégebbi oprendszert futtatja :DDD

pár lap megnézésére valóban elegendő lehet, meg fontosabb dolgokra, csak kérdéses hogy kell-e ekkora cucc erre, 20jmf alatt elvihető a voda 858, valszeg nem lenne rosszabb, és könnyebben hordozható

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2) Dr. Romano válasza DemonDani (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Van ennél "rosszabb". Láttam már 50$ környéki tabletet 4,3"-os kijelővel! :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) bit_bro válasza DemonDani (#1) üzenetére


bit_bro
tag

jmf = Jó Magyar Forint?
:D

(#4) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Építő jellegű kritikát nyugodtan írjatok, kérdésekre is szívesen válaszolok ha valaki szeretne még valamit megtudni erről a csoda-gépezetről! :)

(#3) bit_bro:
bizony, bizony lassan új valutánk lesz a JMF!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát igen, ilyet nem tudtam feléleszteni, pedig nagyon jó lett volna...
Olvasni tökéletes, még ha lassú is, és sokkal több funkciója van egy e-book readernél.

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Android 1.5?! Banyek. :D

Véleményem szubjektív...

(#7) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem lehet frissíteni az OS-t?

(#8) hackeeeee válasza Teasüti (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem egy alcor e-pad volt a kezemben.. Asszem tán 1.6 volt rajta alapból, de tudtam frissíteni froyo-ra. Megtáltosodott tőle, az tény.

Abban is rezisztív kijelző van, és valami szörnyű. Szó szerint nyomni kellett, h azt csinálja, amit szeretnél..

Na meg az, h mindig ott van a hálózat ikon, pedig nincs benne sim hely sem, az is elég zavaró.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#9) balpeter04 válasza Teasüti (#7) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Most találtam rá Android 2.1/2.2 frissítést, de egyikben sem működik a videolejátszás. Ennek ellenére szerintem feldobom rá a 2.2-öt, megnézem mit kezd vele a MID.

(#10) Tybee000


Tybee000
aktív tag

Hát már bocs de ez egy hulladék, ennyit kiadni valamire ami szar... hihetetlen

(#11) amanoba


amanoba
őstag

Tetszett az írás, a cucc is vállalható,főleg ha az említett 2.1/2.2 frissités gyorulást is hoz.

Balpeter: más lejátszóval is próbáltad, vagy csak a gyárival?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#12) balpeter04


balpeter04
aktív tag

Már Android 2.2 fut rajta, estefelé frissítem a cikket!

(#13) Dr. Romano válasza Tybee000 (#10) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A cikk írójának ez nem szar hanem használható eszköz. Számodra nem az. Mi ebben a hihetetlen?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#14) balpeter04 válasza balpeter04 (#12) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Inkább visszateszek egy módosított 1.5-ös ROM-ot, a Froyo szó szerint megeszi a 600Mhz-et! :DDD

A poén az az, hogy erre a készülékre már van Gingerbread frissítés is! Szerintem az alatt elfüstölne a gép! :C

(#15) hackeeeee válasza balpeter04 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha most abból indulunk ki, hogy a 600mhz-s cpu-val rendelkező gépek is simán elmennek 2.3-mal, lehet érdemes lenne kipróbálni.

Véleményem szubjektív...

(#16) Dr. Romano válasza hackeeeee (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Így van. Pl jelenleg az LG GT540-es telómon is a 2.3.7 van és használhatóan fut.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#17) hackeeeee válasza Dr. Romano (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:)) :K

Véleményem szubjektív...

(#18) horush


horush
addikt

Én is gondolkodtam már tablet vásárláson, de szerintem egy ilyen alá nem adnám. Igaz, hogy ez azért jóval drágább a tiednél.

(#19) hackeeeee válasza horush (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt is érdemes nézelődni.

Véleményem szubjektív...

(#20) Geller72 válasza hackeeeee (#6) üzenetére


Geller72
veterán

..inkább ez, mint 350Mhz-en a 2.2...:DDD. Tele van ilyenekkel a net..L.O.L...(ARM V5)

[ Szerkesztve ]

(#21) hackeeeee válasza Geller72 (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Véleményem szubjektív...

(#22) PB válasza balpeter04 (#4) üzenetére


PB
tag

Szia

Építő jellegű kritikaként egy specifikációs táblázat legyártását vagy beemelését tudom felhozni, így nem kell a folyó szövegből kibogarászni a fontosabb infókat (cpu órajel, memória stb.).
Köszi hogy megosztottad a tapasztalataid tényleg sok ehhez hasonló eszközt lehet venni neten és pont semmit sem lehet róluk tudni.

1.5 Andorid nem olyan szörnyű, én downgradeltem a már igencsak csereérett telefonom (HTC G1) 1.6ra miután rájöttem hogy a 600mhz és 192mb ram , nem egy álomkonfig a gingerbreadhez, de rá kell jöjjek ez sem elég lassan az 1.6hoz, aktívabb online jelenlét (mail, fb, maps) mellett.. főleg az ismerősök komolyabb telefonjainak viselkedésével összehasonlítva.

személy szerint ez a hardver leginkább a 128mb ram miatt nagyon gyenge.

(#23) Silenzio


Silenzio
addikt

A telómon (Samsung Wave) 1500 mih-s kapacitással kb. 8-10 órát lehet filmezni egy feltöltéssel. Ennyivel kevesebbet fogyasztana az oled? Tudom, csak 3 inch körüli a kijelző, de ez így sem teljesen arányos.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#24) hcl válasza Silenzio (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A fénycsöves LCD nagy méretben kajál rendesen... Szóval a telód valszeg ezért is eszik kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) Geller72 válasza Silenzio (#23) üzenetére


Geller72
veterán

..egy régebbi telóval ennyit beszélni sem lehetett, nemhogy filmet nézni..:D. Egy tablet nem ritka 4500-as akkuval. És még akkor sem tudja mind az általad említett időt. Igaz, 10 collban..:).

(#26) hcl válasza Geller72 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És az átlag kínai akármiben nem OLED van. Ami nálam volt Fytouch2, abban fénycsöves LCD volt, igaz 7".

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Airedhyal


Airedhyal
aktív tag

A táblagépben dolgozó chip adatlapjából:

"RK28xx is a highly-integrated, high-performance, low-power digital multimedia
processor which is based on Dual Core (DSP+CPU) architecture with hardware accelerator.
It is designed for high-end multimedia product applications such as PMP, GPS and Mobile
TV etc.
RK28xx can support decode and encode for various types of video standards such as
H.264/RMVB/MPEG-4/AVS/WMV9 by software and dedicated coprocessors. Specially,
highest performace for video decode will reach fluent replay for video with H.264 @
1280x720 formats. Meanwhile, RK28xx can also support many types of mobile TV
standards by software and dedicated hardware accelerators, such as DVB-T, CMMB,
T-DMB etc."

Az adatlap szerint egy jó kis chip lenne, de a jelek szerint eléggé elvan b....a az optimizálás rá.

(#28) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó kis írás köszi szépen.Hiányt pótoltál vele. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#29) szezso15


szezso15
addikt

Nagy köszönet a tesztért! :R
Én is gondolkodom valami olcsó tablet beszerzésén, de szerintem egy VIA WM8650-es (800Mhz) procival, meg 256MB RAM-mal rendelkező gép jobban megéri ugyanennyi pénzért! Még akkor is ha nem fém a hátlapja...:)

*Hajrá Loki!* i15+

(#30) balpeter04 válasza PB (#22) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Valóban! Specifikációs táblázat nem rossz ötlet! Pótoltam, az összegzés végén látható!
Köszöntem! :)

(#31) balpeter04 válasza szezso15 (#29) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen, a VIA8650 annyival nyújt többet, hogy arra már alapból egy sokkal jobban optimalizált Android 2.2-öt adtak ki, ami alaphelyzetben elfogadható felhasználói élményt adott. No meg a RAM mérete is megduplázódott, bizonyára ez is számottevően megdobja a használati élményt!

Ezekben a kínai csodákban talán az a legjobb, hogy elég sok androidhoz értő ember kezébe is kerül egy-egy ilyen és ők aztán tényleg minden egyes apró részletet kijavítanak! Elég csak az Uberoid sorozatra gondolni a 8650-es procival szerelt változatok esetében!

[ Szerkesztve ]

(#32) balpeter04 válasza Airedhyal (#27) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Az RK2808 az első olyan chipje volt a Rockchip-nek amit tabletben használtak.

Miután a Rockchip kis tapasztalatot szerzett kicsit jobban belehúzott. A második generációs RK2818 processzor alatt az Android 2.2 már tökéletesen tette a dolgát, a rendszert sokkal jobban optimalizálták mint az elődnél.

Azóta az RK2918, ami már egy Cortex-A8 magos 1,2Ghz-en ketyegő processzor, már több kínai tabletben is bizonyított! Ez a processzor már a Gingerbread-et is viszi mint az álom!

(#33) szezso15 válasza balpeter04 (#31) üzenetére


szezso15
addikt

Igen, elég sok főzött ROM van rá szerencsére! :K
Meg azért ez a 256MB RAM se egy egetverő valami, ráadásul a RAM írási/olvasási sebessége elég lassú, de egy PowerAMP + Opera Mini + Market elmegy vígan! :)

Egyetlen gond van vele, hogy anyaghasználatban igen gyenge... De van WM8650-esből 8"-os is, az meg már 800x600-as felbontással bír, egészen viselhető! :K

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#34) (jan)


(jan)
őstag

Játékok hogy futnak rajta ? vagy sehogy ? :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#35) simonzé válasza szezso15 (#29) üzenetére


simonzé
addikt

Nézd meg jobban! Az a 800 Mhz-es Via processzort valójában 400+400. Azaz ott van egy ARM V5-ös proci (amit eredetileg digitális képkeretekbe szántak... no comment) + ÁLLÍTÓLAG van benne egy DSP is, ami segít ha kell...
Én a helyedben nem várnék 800-as procit 15k-ért, mint ahogy nem is várok. :)

I don't fit in. I fit out.

(#36) balpeter04 válasza (jan) (#34) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Inkább az utóbbi! Egyszerűbb - nagyon egyszerű - játékok elkocognak rajta, kirakós játék például. :DDD

Nem győzőm hangsúlyozni! Egy ilyen MID-nek nem azt a teljesítményt kell nyújtani mint egy iPad-nek. Lehet, hogy van olyan köztünk akinek csak arra kell egy ilyen eszköz, hogy e-maileket, híreket tudjon olvasni, ezekhez nem feltétlenül kell iPad, vagy Acer/ASUS tablet.

[ Szerkesztve ]

(#37) szezso15 válasza simonzé (#35) üzenetére


szezso15
addikt

Valóban? :Y :(
Én 300Mhz-es DSP-ről olvastam, de azt úgy, hogy VIA WM8650 800Mhz + 300 Mhz DSP, és ezt hívták Dual Core-nak...

*Hajrá Loki!* i15+

(#38) balpeter04 válasza simonzé (#35) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Szerintem 400Mhz-en nem működnének ilyen sebességgel ezek a VIA8650-es készülékek!

(#39) tibi683


tibi683
tag

A VIA8650-es 800Hz-es és a mellé van egy 300Mhz-es Dsp!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.