Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Szép lett a dizájn.

cerb: Sokan gyártatnak és nem gyártanak és ettől nem lesz gagyi. pl Apple. Amúgy erősen hajaz dizájnban rá. :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#52) azopi74 válasza ZeRTaX (#50) üzenetére


azopi74
addikt

" könnyen előfordulhat, hogy a Nokia az ígért 250 dolláros áron fogja itt is árulni. Azaz kb 61.000 Ft-ért!"

A Nokia ezt semennyiért nem fogja árulni sehol sem, maximum a foxconn. De nem tudom, ezt hányszor kell leírni még :)

(#53) BiP válasza munnergep (#48) üzenetére


BiP
nagyúr

"Instant get és pacek" :) - vagy hogy is volt.

(#50) ZeRTaX: Azért dobálóznak 100e-rel, mert ők már tudják tapasztalatból, hogy a tervezett nettó USD ár az itthon kiskereskedelmi bruttó forintban hogyan szokott alakulni.
Ha a nettó 250 dollárt átszámolod a mai árfolyamon, valóban 61e-et kapsz. De az ára nem ennyi lesz. (már ha egyáltalán valamikor forgalomban lesz kishazánkban)
De miért kell ilyeneket mindig minden fórumban elmagyarázni ?

[ Szerkesztve ]

(#54) fateless válasza vm93hun (#35) üzenetére


fateless
veterán

Amikor feltüntetnek egy árat, akkor azt többnyire a nemzetközi piacon dollárban jelenítik meg nettó áron. Az USA-ban sem annyiért veszed meg, hanem rájön erre még az adott állam ÁFA-tartalma is, tehát pl kint vettem egy tabletet, ami 99USD, de kicsivel 105USD felett kellett fizetni, mivel rájön még az ottani államban levő ÁFA, ami alacsonyabb, mint az EU-ban általában.

Mivel sok államban Európában 20-25% körül van az ÁFA, az EUR/USD ráta is ekörül mozog, ezért szokták csak egyszerűen átszámolni úgy az árakat, hogy ami pl 100USD kint, az kb 100EUR, így leegyszerűsítve a számolást.

Ennek a leegyszerűsített számolásnak köszönhető, hogy miközben a nettó ár nagyjából egyforma mindkét kontinensen, közben más a forintosítható bruttó ár. Ez az, amit aztán "nagytudású szakértők" levezetnek olyan módon, ahogy azt te is tetted.

Az Artisjus díj 7273Ft.

Ha lehet, ne terjeszd az USD ==> EUR + ÁFA + Artisjus = magyar ár fals nézetét :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55) cerb válasza Dare2Live (#51) üzenetére


cerb
tag

ez egyértelmű, de a Nokiának nem csak gyára nincsen pillanatnyilag telefonok árusításához. Mondjuk úgy, hogy jelenleg a nevén kívül semmije sincsen. És ezzel jelenleg inkább a Myaudiora hasonlít, mintsem az Apple-re.

(#56) azopi74 válasza Dare2Live (#51) üzenetére


azopi74
addikt

:W

Ezt nem gyártatják. Ezt gyártják. Maga a Foxconn gyártja, saját magának.

(#57) tothmaxy182 válasza ZeRTaX (#50) üzenetére


tothmaxy182
őstag

"Könnyen előfordulhat, hogy a Nokia az ígért 250 dolláros áron fogja itt is árulni."
:N

Ilyan szökőévente egyszer fordul elő, és az nem most lesz! Én szinte garantálom neked a 90-100ezer forintos magyarországi kezdőárat! :K (ha megjelenik itt egyáltalán) Mentsd el ezt a kommentemet és dörgöld majd az orrom alá, ha nem így lesz! ;)

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#58) Hunter2


Hunter2
addikt

na ennyit arról hogy a Nokia nem fog telefont gyártani mert nincsenek meg hozzá a szakemberei és a gyárai.
Ha egy tabletet sikerült összehozniuk valószínű egy telefon sem lehet nagy gond.

(#59) fateless válasza tothmaxy182 (#57) üzenetére


fateless
veterán

Nem kell dörgölni, ez a logikus, mármint a 89.990Ft. Ha nem lenne Artisjus, akkor pedig a 79.990Ft, hiszen a nettó 250USD az ennyi.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#60) Maxentius


Maxentius
addikt

Egy Nokia feliratos iPad 100 rugó alatt, módosítatlan droiddal nem hangzik rosszul, kíváncsi leszek a piac reakcióira.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#61) Paul119 válasza vm93hun (#21) üzenetére


Paul119
addikt

Azert abban 1gb ram es hat win8nak elegge harmatos az keveske ram :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#62) Crafter32


Crafter32
őstag

Lesz még itt Nokia telefon is. Szerintem fog figyelmet kérni magának a Nokia név is. Én nagyon örülök neki.

[ Szerkesztve ]

(#63) Maegoss válasza Dare2Live (#51) üzenetére


Maegoss
tag

Ez árban nagyon hasonló, mint a Xiaomi MiPad (amiből a 64GB-os verzió jelenleg 1699 RMB-be kerül ami kb. 276 USD) csak a MiPad-ban (ha jól tudom 32 bites) Nvidia Tegra K1 chip van. Vajon az Intel Atom Z3580 vagy az Nvidia Tegra K1 az erősebb?

Szerk: bocsi, nem válasz akart lenni...

[ Szerkesztve ]

(#64) #69438720


#69438720
törölt tag

http://n1.nokia.com/

Még az oldala is full apple koppintás :D

(#65) BobTail válasza Hunter2 (#58) üzenetére


BobTail
őstag

Olvass vissza.

(#66) BiP válasza Hunter2 (#58) üzenetére


BiP
nagyúr

Olvasd el az előtted lévő 57 hozzászólást, és kiderül, mi a helyzet.

A Nokia nem gyárt mobiltelefonokat, minden valószínűség szerint nem is fog, és tabletet SEM. Bármennyire is szép ezt a nosztalgikus, romantikus ábránd, meg főnixmadár ez meg az.
Télapó sincs, csak szólok.
Kiszálltak a mobilgyártásból. Pont. Most meg csak értékesítették a még mindig sokat érő brandet, hasznot húznak belőle. Ennyi.

Kíváncsi leszek, hogy ez a cikk mennyire lesz érvényes a Nokiára (nem mint tévé, csak a jelenség).

(#62) Crafter32: Lehet, hogy lesz majd egyszer Nokia telefon is, de az max. ugyanilyen konstrukcióban, mint ez a tablet. A Nokia maga már nem fog gyártani. Iszonyat meló egy világméretű gyártást a 0-ról összehozni. De ha a brand nem értéktelenedik el pár év alatt (nyilván nem), akkor lehet, hogy telefonokra is engedélyezik újra rányomtatni a Nokia logót némi haszon érdekében. De nem ők fogják gyártani.
De annyira ne örülj neki. Ezzel az erővel vehetnél akár most is Lenovo, Xiaomi, Umi, Huawei vagy akármilyen telefont is. Mert a nevén kívül kb. azok is ugyanannyira nokiák, mint a majdani Nokia telefonok.

Ha a megszokott Nokiát keresed, akkor Microsoft mobilokat keress. Azok még magukban hordozzák a hagyományos Nokia vonalat.

[ Szerkesztve ]

(#67) NGA válasza Paul119 (#61) üzenetére


NGA
addikt

(#68) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Nekem nagyon tetszik ez a tábla, de tablet téren nekem bevált a WayteQ.

2015 végén lesz esedékes a Lumia 625 cseréje, ha 2016-ra lesz droidos Nokia akkor lehet megvárom, hogy összehasonlítsam majd egy akkori Lumiával. Ugyanis az biztos, hogy vagy Nokia, vagy Microsoft lesz a következő mobilom is.

Az hogy mennyire lesz esetleg kínai egy cseppet sem érdekel, a WayteQ is kínai mégis milyen jó táblái vannak (az enyém egy 70dci és mostanában használok egy 8Q-t is), mobilok terén ott a Huawei Ascend és Honor, Prestigio és még lehet sorolni. Egyébként meg ne legyenek tévhiteitek, az iPhone, Samsung és jelenlegi Nokiák alkatrészeinek a jelentős része most is kínai, szóval annyira azért nem kell ezt nagy dobra verni. Kíváncsi leszek az új Nokiákra.

(#70) hito válasza NGA (#67) üzenetére


hito
nagyúr

:N

Ugyanez 3G modemmel 51eFt-ért:

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#71) rnyk


rnyk
tag

:( bús bús panda lettem

Ez a lehető legrosszabb dolog. Nyilván pénzt akarnak csinálni a nevükből de így?

Csak reménykedni tudok, hogy a Nokianak azért van vétó joga a kiadott keszulekekt illetően bar nem hinnem hisz a reklám is gyakorlatilag egy Apple koppintás, azért lehetett volna kicsit a szokásos Nokia stílus...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#72) hito válasza hito (#23) üzenetére


hito
nagyúr

Visszaolvasva a hozzászólásokat jó nagy butaságot írtam :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#73) griiischdoov


griiischdoov
tag

Nokia/Foxconn így vagy úgy, azért Az zseniális, hogy miután kivásárolta alóluk a telefonos részleget a Microsoft, ők megjelennek egy iPad külsejü tabbal, amin droid fut, intel chipsettel:D

egyszervolt holnemvolt, volt egyszer egy olyan rossz bőgős, hogy azt már a többi is észrevette...

(#74) NGA válasza .Szaki. (#68) üzenetére


NGA
addikt

Tudod van egy lényeges szempont. Nem az a baj, ha egy készülék alkatrésze kinai, vagy hogy ott készül. A fontosabb az, hogy ki tervezi, milyen know-how-al rendelkezik. Jelen esetben ezt nem a Nokia tervezőgárdája tervezte. Azok a Microsoftnál vannak. Ezen csak a név Nokia.

(#75) vm93hun válasza fateless (#54) üzenetére


vm93hun
aktív tag

"Ha lehet, ne terjeszd az USD ==> EUR + ÁFA + Artisjus = magyar ár fals nézetét"

Most, hogy érthetőbben el lett magyarázva nem fogom.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#76) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Tetszik ez a lépése a Nokiának, ha lesz hasonló konstrukcióban telefon is a minőségre nagyon kíváncsi leszek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#77) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát ez teljesen meglepett. Remélem miharabb elérhető lesz Európában, és szerintem lecsapok rá. Nagyon bejön :)

All→M8

(#78) Crucio


Crucio
aktív tag

Emlékszik még valaki a 199 dolláros Nexus 7 (2012) itthoni 50 ezres kezdő árára? :DDD

(#79) Maegoss válasza NGA (#74) üzenetére


Maegoss
tag

Egyetértek, a kínaiak ma már olyan minőségben gyártanak, amilyenben a megrendelő kéri. Az a lényeg, hogy ki tervezte és készítette a design-t (nameg a szoftvert). A kínaiak jelenleg még nem nagyon képesek kiemelkedő és egyedi design-t alkotni.

Egyébként a kínaiak nem is nagyon próbálkoznak egyedit alkotni. Az ő kultúrájukban a másolás egyfajta tisztelgés az eredeti termék előtt.

[ Szerkesztve ]

(#80) gerii válasza ZeRTaX (#50) üzenetére


gerii
addikt

Te ne mebben az országban élsz (vagy NAV-os vagy ;] ).

A cikkhez írjátok már ki, hogy semmi köze a Nokiához!

(#81) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Hát gondoltam, hogy visszatér a márkanév, mint az Alcatel. De az nem, hogy ilyen hamar. Abszolút azt hittem, hogy a 1+1 hoz hasonlóan fog visszatérni a Nokia márkanév egy androidos mobil formájában. Szóval engem a tábla meglepett. Tényleg csak az ár a kérdéses, mert ez csak egy átcimkézett kínai masina, ha jól értem. Az meg nem a 100k forintos kategória. Bár én nem a márkát nézem soha. Se többet, se kevesebbet nem érne nekem akkor sem ha igazi Nokia tervezés lenne. Csak annyit, amennyit valóban ér az ezköz. Kivéve, ha valamit muszáj megvennem valami miatt.
Amúgy szimpatikus gép, jól néz ki. Meglátjuk mit hoz a jövő a márkanévnek. Nemtudom egyeseknek miért fáj, hogy fennmarad a Nokia márkanév. Attól nem feltétlenül lesz szar valami, mert kínai.
Komolyan minden tábla ipad copy itt egyeseknek???

[ Szerkesztve ]

(#82) wortz


wortz
tag

Hát ez nagyon osztja! :C

Igencsak jó tabletnek tűnik. Gyakorlatilag egy Nexus9-1=8 :))
Minőségi, alumínium ház, baromi vonzó áron. Remélem sikeres lesz. Bár én már végeztem a Nokiával, attól még jó lenne, ha nem tűnnének el a süllyesztőben.

De ez is milyen fura. A Nokia évekig tolta a WP-t, azt a telefon platformot, amit én soha nem vennék meg, (meg úgy az emberek 98%-a) eközben egyetlenegy tabletet sem gyártott. Most, hogy a technológia eljutott oda, hogy értelmes teljesítményű, passzívan hűtött tableteken lehet Windows futtatni, én váltottam Windows 8-as tabletre, és tablet fronton nem is váltanék vissza Androidra, erre most kezdenek el ilyesmit gyártani. Az én szemszögemből nézve (ami valószínűleg egy kisebbségi vélemény) ez nagyon ironikus.
Ha telót kezdenének el Androiddal gyártani, elgondolkoznék rajta, hogy újra Nokia telefont vegyek, de pont tegnap volt hír, hogy belátható időn belül nem tervezik a telefon piacra való visszatérést.
Kár. Különösen akkor lesz ez fájó, ha ez a tablet, és az egyéb androidos cuccaik sikeresek lesznek.

Szerk: mindenesetre gratula a Nokiának, ez egy szép, erős (újra)kezdés volt, remélem a siker sem marad el.

[ Szerkesztve ]

(#83) nubreed


nubreed
veterán

Szerintem a Nokia arra az elképzelésre építkezik, (még akkor is ha az MS nem csak a brandet vette meg hanem a k+f -et is), hogy a Microsoft Lumia telefonok soha nem fognak jelentős szerepet betölteni a mobil piacon, mindig kis szereplő marad, hiába vitt mindent az MS és az újonnan megszülető finn Nokia a semmiből újra építi a Nokia márkát, ami nagyon sokakban még a mai napig egyet jelent a minőséggel és majd újra viszik mint a cukrot. Nekem tetszik, hogy újra fel akarnak állni a padlóról.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#84) NGA válasza Crucio (#78) üzenetére


NGA
addikt

Na ne viccelj. 80e Ft körül kezdett. Keress vissza a gugliban 2012-es dátummal, mindjárt megtalálod.

"Magyarországon a 16 gigás Nexus 7 80 ezer forint körüli bruttó áron kapható több szaküzletben"

2012 október

(#85) tothmaxy182 válasza hito (#70) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Ezt honnan ástad elő? Mert én a T honlapján a táblagépek között ilyet nem találok!

Minden szavam magánvélemény!

(#86) Pearce válasza nubreed (#83) üzenetére


Pearce
aktív tag

"a Nokia márkát, ami nagyon sokakban még a mai napig egyet jelent a minőséggel"

Csak aztán a leendő vásárlók nehogy koppanjanak a minőséggel meg a szoftverrel kapcsolatban. :DDD

(#85) tothmaxy182

Igen, a táblagépes topikban írták páran, hogy ők se találtak rá könnyen a T honlapján.

(#87) nubreed

Mint ahogy azt fentebb is olvashattad, ezt a Foxconn gyártotta. Itt csak a neve Nokia.

[ Szerkesztve ]

(#87) nubreed válasza Pearce (#86) üzenetére


nubreed
veterán

Erre nem tudunk mást mondani, hogy majd meglátjuk.
Szerintem egyelőre a Nokia is csak kísérletezik, megnézik, hogy van e most helyük egyáltalán a piacon. De az jó, hogy nem temették el magukat örökre, hanem próbálkoznak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#88) hito válasza tothmaxy182 (#85) üzenetére


hito
nagyúr

Google keresőbe: Miix 2 8 3G Telekom. Kidobja a webshop-ot, rányomsz és ott az előfizetés nélkül listaáron rádiógombra átnyomva meg is jelenik ez az ár. Én már rendeltem, 51eFt tokkal vonóval :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#90) tothmaxy182 válasza hito (#88) üzenetére


tothmaxy182
őstag

:R Köszi!
Nem rég vettem 45-ért egy 10 colos Asus tabot Androiddal, de most nagyon elgondolkodtam ezen... Csak kicsinek találom a 8 colt! De ha eladnám az ASUS-t, akkor szinte ingyen jönne ez!

Minden szavam magánvélemény!

(#91) BeryBp válasza devast (#10) üzenetére


BeryBp
csendes tag

"Köszönöm, de ebből inkább nem kérek, maradok a Lumia 2520-as táblagépemnél. Ebben semmi Nokia nincs, ez egy Foxconn tablet Nokia felirattal."

Van a munkahelyen egy Lumia 2520, meg egy Lenovo ThinkPad 8 tablet Intel Atom 1.4 GHz CPU-val. Hát a Lumia egy lassú sz@r a Lenovohoz képest, nem szeretjük.

Szóval ez a Nokia ígéretes (most még ;-)) ezzel a SoC-al.

(és persze a #9-es hozzászólásra válaszoltam, csak mellényomtam. Bocs! :))

[ Szerkesztve ]

(#92) WinPho


WinPho
senior tag

Na ezzz... :Y

Gondolom nincs hír arról, hogy terveznek-e majd valami wines tabot (RT-vel is akár).

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#94) Воланд válasza WinPho (#92) üzenetére


Воланд
titán

lumia 2520.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#96) pengwin


pengwin
addikt

Juhhhééé!!!! Micsoda napom van! :))
Ez a sok write-only üzemmódú újonc. :C

1. Nokia eladta a mobil-üzletágat (gyárastól, szervízhálózatostól) a picipuhának, DE
2.
a Nokia él és virul, minden más részlegük megmaradt. jelenleg pl. uralják a mobilhálózat-építési piacot
3. Ezt a tabletet a Foxconn tervezi, gyártja, forgalmazza, csak a nevet csak liszenszelik a Nokiától. DE
4.
Ez nem ugyanaz, mint az Apple-Foxconn kapcsolat, ott a Foxconn csak összeszereli az Apple által tervezett, értékesített és supportolt termékeket.

Üdv, pengwin

(#97) virkir válasza WinPho (#92) üzenetére


virkir
veterán

Ööö...
Tudod a kicsikínai eladásra gyárt terméket nem raktárra porfogónak.

tomboy0013
Azt ugye tudod, hogy androidon pont két kattintásnyi egy launcher csere?

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#98) hito válasza #17373696 (#93) üzenetére


hito
nagyúr

:K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#99) tomboy0013 válasza wortz (#82) üzenetére


tomboy0013
veterán

"A Nokia évekig tolta a WP-t, azt a telefon platformot, amit én soha nem vennék meg, (meg úgy az emberek 98%-a).."
Nem akarok nagyon a lelkedbe taposni, de nőj már fel végre. Tudjuk, hogy "szar a WP meg szaracsempe" nem kell minden hozzászólásodban ezt az ostobaságot hírdetni.

De hogy a cikkhez is hozzászóljak, az ára miatt még versenyképes is lehet ha nem lesz botrányosan rossz a launcher rajta.

Igaz nem nekem mert "én soha nem venném meg, (meg úgy az emberek 98%-a sem)" ;]

(#100) Obyboy válasza #69438720 (#64) üzenetére


Obyboy
addikt

A nexusok vagy a motorola oldalára is hasonlít, nem mondanám hogy apple koppintás.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.