Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Vajon lesz olyan sikeres, mint a Booklet? ;] Amúgy szimpatikus gép. Kár, hogy droidos.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2) Paul119


Paul119
addikt

Tetszetos :) intel soc miatt nem orulok de annyi baj legyen :D
250 dodo tul szep hogy igaz legyen:D

[ Szerkesztve ]

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#3) Воланд


Воланд
titán

a 250 dollar az bizony netto.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Legendd válasza GALARDO (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Jó volt az, én imádtam, mutogattam anno mindenkinek :D csak az az egy giga RAM nem volt túl sok :D

Alea iacta est!

(#5) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Eléggé bejövős masina.....BobTail remélhetőleg hozzájut egyhez, és megírja tapasztalatait.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Hajrá! Csak Magyarországon lesz ez 100ezer forint is (vagy több)!
Kéne még mellé egy 10 colos nagytesó! Amúgy baromi jól néz ki, és biztos minőségi cucc lesz!

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#7) Воланд válasza mediumgecso (#5) üzenetére


Воланд
titán

o mar az ms-nel van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) macskea válasza Legendd (#4) üzenetére


macskea
őstag

Nekem is volt, szerintem közel volt a használhatatlanhoz. SSD nélkül meg pláne. Viszont szépnek szép, dísznek tökéletes. ;]

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#9) BobTail válasza mediumgecso (#5) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm, de ebből inkább nem kérek, maradok a Lumia 2520-as táblagépemnél. Ebben semmi Nokia nincs, ez egy Foxconn tablet Nokia felirattal.

(#10) devast


devast
addikt

Melyik kínai bérgyártóval csináltatják ?

(#11) embe


embe
nagyúr

Minőségi cucc benyomását kelti. :C Csak el ne "kínaiasodjon" majd!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12) Pearce válasza devast (#10) üzenetére


Pearce
aktív tag

Foxconn.
Amúgy jah, baromira Apple nyúlás az egész külső.

[ Szerkesztve ]

(#13) azopi74 válasza GALARDO (#1) üzenetére


azopi74
addikt

"Amúgy szimpatikus gép. Kár, hogy droidos."

Igazad van, iOS jobban illett volna ehhez a design-hoz, de azt azért nem merte meglépni a Foxconn :D

(#14) mediumgecso válasza BobTail (#9) üzenetére


mediumgecso
őstag

OK

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#15) BoC1ka válasza devast (#10) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Foxconn

YNWA

(#16) #Morcosmedve válasza azopi74 (#13) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

igen, kicsit iPad-es :D 80k-ra tippelem kb itthon, annyiért lehet valaki meggondolja. Nem ugy volt h megszünik a Nokia? :U

© asszongya'hogy

(#17) b4zsi- válasza BoC1ka (#15) üzenetére


b4zsi-
őstag

Akkor lehet néhány dobozba egy iPad Air 2 csúszik a Nokia táblagép helyett.

;]

Én várom azért a tesztet, hogy mit tud a masina.

(#18) Воланд válasza #Morcosmedve (#16) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem ugy volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) devast válasza Pearce (#12) üzenetére


devast
addikt

Már én is megtaláltam :)
Azért pl ennek: [link] teljesen más a hangvétele, mint a mobilarénás hírnek.
Röviden: Ez nem egy nokia tablet, amit a foxconn gyárt, hanem egy foxconn tablet, amit a foxconn a nokia tervei alapján (megvette őket) nokia néven (licenszelte a névhasználatot) fog árulni.
Mindenesetre így is jónak tűnik, a minőséggel nem lesz gondd :)

(#20) Zolik válasza BobTail (#9) üzenetére


Zolik
senior tag

Ezt most komolyan úgy gondoljátok, hogy a Foxconn fogja ráteszi a nokia matricát csak úgy és elvan a dolog intézve?

Iphone-t miért vesztek? azt is a foxconn gyártja..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#21) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Azt a 100 ezer Ft-ot kicsit sokallom érte, annak fényében, hogy 30-40 ezerért olcsóbban már kapni Windows-os vágódeszkákat is, amelyen teljes értékü Win fut.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#22) lazlogogola


lazlogogola
tag

tényleg szép

(#23) hito


hito
nagyúr

Foxconn ide, vagy oda, ez bizony az ELSŐ fecske! :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#24) tothmaxy182 válasza BobTail (#9) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Az Apple cuccait is a Foxconn gyártja. Arról nem tudtok valamit, hogy ez Nokia tervezés és csak gyártatják, vagy tényleg kínai a cucc, és a Nokia csak a nevét adja hozzá?

Szerk: Feljebb választ kaptam...
Szerk 2: Lejjebb is...

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#25) Воланд válasza tothmaxy182 (#24) üzenetére


Воланд
titán

"In addition to the Nokia brand, Nokia is licensing the industrial design, Z Launcher software layer and IP on a running royalty basis to the OEM partner. The OEM partner is responsible for full business execution, from engineering and sales to customer care, including liabilities and warranty costs, inbound IP and software licensing and contractual agreements with 3rd parties." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) azopi74 válasza Pearce (#12) üzenetére


azopi74
addikt

De nem mint bérgyártó, hanem, mint OEM.
Ezt a tabletet saját magának gyártja a Foxconn, saját maga értékesíti, Nokiátol licenszelik a nevet, a launchert, meg IP-ket.

[ Szerkesztve ]

(#27) ollie válasza vm93hun (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen 100 ezer Forintot?

***

(#28) Pearce válasza Zolik (#20) üzenetére


Pearce
aktív tag

Már leírták neked a másik topikban. A Nokia kvázi csak a nevet adta ehhez, semmi mást, míg az Apple-nél ők tervezik az egész gépet. Ez a nem mindegy. :U

(#29) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Ezt a kínaizást nem értem. Ha normálisan összerakják jó hardverrel akkor nem mindegy hogy a kínaikkal rakatják össze?

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#30) kelly416


kelly416
veterán

Tényleg almás kicsit, de szép. :C

(#31) trachemysss


trachemysss
csendes tag

Ha nyomatni fognak tableteket, akkor lesz majd teló is előbb utóbb. :))

(#32) hunter84


hunter84
aktív tag

Úgyúgy, szépen belekakilni az MS arcába... :)

(#33) azopi74 válasza Pearce (#28) üzenetére


azopi74
addikt

"míg az Apple-nél ők tervezik az egész gépet."

És ők értékesítik, ők üzemeltetik a szervízhálózatot, az ügyfélszolgálatot, stb...

(#34) masholnap válasza vm93hun (#21) üzenetére


masholnap
senior tag

pedig átszámítva EU zónásra és áfásítva nagyon 100e szagú a dolog. mindenesetre 80-nál többet manapság sem nagyon ér, pedig még kint sincs :D

(#35) vm93hun válasza ollie (#27) üzenetére


vm93hun
aktív tag

250 Dollár.
Európában vagyunk ezért euróról számolunk át.
+27% ÁFA így már 317,5 Eurónál tartunk
Jelenlegi Euro árfolyam (perpillanat): 305,85 Ft
Végösszeg: ~97ezer HUF

(nem beszélve azon terhekről ami még rájönne, mert úgy tudom, hogy az "üreshordozói adót" kiterjesztették a telefonokra és táblagépekre)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#36) NGA válasza hunter84 (#32) üzenetére


NGA
addikt

Ezzel? Akkora bukta lesz, hogy csak na. Bár nem kedvelem az ipad-ot, de 100-ért inkább azt veszem meg, vagy egy win-es 8"-es tabletet. Mondom én akinek Nokia telefonja van.

(#37) BiP válasza NGA (#36) üzenetére


BiP
nagyúr

"Mondom én akinek Nokia telefonja van."
Pedig akik a Te Nokia telefonodat gyártották, és akik ezt a tabletet kiadták, már nem sok közük van egymáshoz.
Jójó, a márkanév ugyanaz, de kb. ennyi.

(#38) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Ennek nagyon örülök. Úgy tűnik nem halt meg a Nokia. Most kiadják ezt, esetleg majd még más tabletet is, csiszolgatják rajta a saját rendszerüket, majd 2016-ban jöhet az új Nokia okostelefon androiddal. Szépen újjá lehet éleszteni a márkát. A Nokia a hamvaiból főnixmadárként támad fel :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#39) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Itt aztán lesznek félreértések az biztos.(Mármint a fórumban)

(#40) BobTail válasza b4zsi- (#39) üzenetére


BobTail
őstag

Egy már van is előtted... bekészítem a popcornt :U

(#41) fornettisuti válasza b4zsi- (#39) üzenetére


fornettisuti
veterán

későn fog jöni és túl drágán. support?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#42) Pearce válasza BobTail (#40) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ő folyamatosan ezt tolja, "majd biztos megcsinálják, főnixmadáááár" :DDD

(#43) Воланд válasza fornettisuti (#41) üzenetére


Воланд
titán

"support?"

majd a foxconn elintezi. :DDD de viccet felreteve, tenyleg az o feladatuk lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#44) Luck Dragon

Hát ez meglepetés volt a javából :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) #16820480 válasza NGA (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyáltalán nem biztos, hogy bukta lesz. Senkit nem fog érdekelni, hogy ki gyártja valójában, csak annyit látnak majd a legtöbben, hogy Nokia androidos tablet, és kész. Én soha nem vennék ipad-et, de igazából a win-es tabletek sem lennének annyira megfelelőek. Ez pedig egy tök jó kis alternatíva mondjuk a N9-nek, jóval olcsóbban. Ráadásul nem is csúnya, és az unibody ház miatt még jó minőségű is lesz.

(#46) vicze


vicze
félisten

Most fogja a Foxconn és az iPad mini házát(+kijelzőt) legyártják 1x az Apple-nek 1x meg eladja "Nokia" márkával? :F Az Intel meg ingyen ad bele SoC-ot. ;]

A Type C-ért nagy piros pont!. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) lmisi válasza vm93hun (#35) üzenetére


lmisi
senior tag

Az USD -t azért szokták egy az egybe átváltani mert így jó közelítéssel megkapják a nyugi európás áfás árat.
Így szerintem az áfáztatás külön fölösleges túlzás. Mondjuk ehhez hivatalos forgalmazó kell, nyilván egyéni importnál magasabb árak jönnek ki.
Amúgy az újságban megjelent árakat még az USA-ban is nehéz elérni mivel forgalmi jellegű adó ott is van nagyrészt (Persze kivételek vannak). De a mi 27% -os borzalmunkhoz képest smafu az ottani.

Ráadásul ez tablet teljes értékű androidot tartalmaz ami mellett valljuk be nem igazán hiányoznak az ms asztali apjai. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) munnergep


munnergep
senior tag

Az első nem Apple tablet amitől instant get érzésem lett...

"I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

(#49) cerb


cerb
tag

Ez full gagyi. A Microsoft megvette a gyárakkal együtt a mobilos kutatás-fejlesztés részleget is. Ezt a tabletet meg lehet venni most is ebayen csak nem Nokia logóval. 2016tól jönnek a telefonok is, de annyi közük lesz a régi nokiához, mint a most kapható ORION kütyüknek a régi tévéket gyártó céghez.
Persze akik nem követték le ezt a dolgot mostanában, csak azt fogják látni, hogy elárasztják majd a plázákat az androidos nokiák, amik pont olyanok lesznek mint a konkurenciáik kínai nevekkel(MyAudio?!)

(#50) ZeRTaX


ZeRTaX
csendes tag

Szerintem nem kéne itt rögtön 100.000 Ft-al dobálózni. Könnyen előfordulhat, hogy a Nokia az ígért 250 dolláros áron fogja itt is árulni. Azaz kb 61.000 Ft-ért!
Ha pedig ennyiért adná az egy nagyon jó vétel lenne. Azért csak törekedni fog a megfelelő árazásra...

Viszont ami most már tuti: A Nokia visszatér a telefonok világába is, de már androidosként! :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.