Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dedike


dedike
addikt

Milyen furcsa ezt így olvasni, pedig 25 évvel ezelőtt ez nálunk is pont így működött volna... :R

Jó szerencsét!

(#2) eami válasza dedike (#1) üzenetére


eami
addikt

Szerintem meg Dél-Kórea jóval előrébb tart nálunk, lehet az a 25 év inkább előre van mint hátra :P Konkréten azt a témát tekintve ugyancsak rávilágítottak egy hamarosan valóssá válható problémára. Egyre okosabb kütyük egyre komolyabb játékokat tudnak futtatni. Nem hiszem hogy bárki is örülne ha a gyereke mindenféle baromságot letölthetne 2 klikkel...

(#3) 8nemesis8 válasza eami (#2) üzenetére


8nemesis8
veterán

Pedig nálunk nem fogja ezt senki megakadályozni. Pl.:Gondold el, ha véletlen valaki ellen akarna állni, egy kis kenőpénz és sajnos meg is bukott az ellenállás. :(

(#4) dedike válasza 8nemesis8 (#3) üzenetére


dedike
addikt

Nálunk ez a kutyát nem érdekli. De ez nem is állami feladat. Szerintem ez egy sokkal kisebb egység, nevezetesen a család feladata, hogy ilyen (pontosabban a nem nekik való) játékoktól óvja a gyermeket!

Jó szerencsét!

(#5) Ricardo válasza dedike (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez önmagában nem elég a fejletség mérésére. Ez alapján az amerikaiak fejletlenek, mert az állam dönt el lassan mindent az egyén helyett hogy mi a jó neki.

(#6) #16820480 válasza dedike (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából azt kéne látni, hogy a fene nagy globalizáció csak a jéghegy csúcsa. valójában minden egyes állam berendezkedése, szokásai, kultúrája, jogrendszere, társadalmi háttere teljesen más. ezért a problémák kezeléséhez is másképpen fognak hozzá. nem kell ahhoz a világ másik végére menni ondjuk: az USA-n belül is egyes államokban eltérő joggyakorlat van, vagy az EU-n belül is más ország, más szabályok. val valamilyen felsőbb szabályozás, aminek meg kell felelni, de ez a kettő még mondható szorosabb közösségnek, mert egy felsőbb tanács/kormány összefogja, de például az USA és Korea közt már ez nem mondható el.
alapvetően annak kell alkamazkodnia a szokásokhoz, aki odamegy egy helyre, nem pedig a helyieknek az újonnan jötthöz.

(#7) #02683648 válasza 8nemesis8 (#3) üzenetére


#02683648
törölt tag

Meg önmagában nem is értem h pl a (szerintem következetlen, és megvalósításában debil) TV-s korhatár karikarendszer akkor miért is van, mert a te gondolatmeneted szerint ad a kertévé egy kis kenőpénzt, és máris mehet főműsöridőben a p0rn :DDD

(Annyit érdemes elmondani, h a montenegrói állami tévé adását volt szerencsém egyszer látni, ott halál komolyan főműsoridőben adták a reklámblokk keretein belül egyértelműen 18 alatti hölgyemények szekszuális szolgáltatásra felhívó hirdetését. Na az az alja mindennek)

[ Szerkesztve ]

(#8) 8nemesis8 válasza #02683648 (#7) üzenetére


8nemesis8
veterán

Azért TV-n is elég megdöbbentő és szerintem nem gyerekeknek való műsorok is mennek már főműsoridőben...Nem annyira durván, mint amit te is írsz, de ott is megfigyelhető szerintem persze ez nem feltétlen kenőpénz miatt...

dedike Ebben egyetértek, bár a szülő sem lehet ott mindig nem tudhat mindenről.

[ Szerkesztve ]

(#9) #02683648 válasza 8nemesis8 (#8) üzenetére


#02683648
törölt tag

Nem tudom, lehet h igazad van, jó ideje nem nagyon nézek magyar nyelvű TV adást (semmilyen adót), elég nekem a 3-4 féle angol/német nyelvű hírtelevízió + filmek, amire emlékszem h 4-5 éve elég következetlenül szórták ki a karikákat, főleg a filmek esetén. Amúgy ha már a nyitó hsz azzal kezdődött, h "25 éve nálunk is ez lett volna", a 80as vége felé az állami TV igen "színvonalas" Szuperbola c. műsörában (emlékszik még vki rá? :DDD ) olyan cuccok is voltak, amiket lehet h ma egy kertévé nem adna le über 18+++ karika mellett, mert shutdown-olják a vérbe.

(#10) 8nemesis8 válasza #02683648 (#9) üzenetére


8nemesis8
veterán

:DDD
Egyébként én sem TVzek nagyjából 3éve, mióta egyetemre járok, csak a kódolás megy. Elvétve nézek csak műsort.

(#11) dedike válasza #02683648 (#9) üzenetére


dedike
addikt

Már hogyne emlékeznék! :K

Kedvenc műsorom volt!

(azt a montenegróit meg ne emlegesd, mert itt is bevezetik... ) ;]

Jó szerencsét!

(#12) majom2


majom2
senior tag

hehe :) üdv a dél-koreai mobilpiacon :) és igen, sokmindenben mögöttünk vannak ezen a fronton (ha másban nem is) :)

akinek csak sejtései vannak az inkább ne ossza az észt

(#13) eami válasza majom2 (#12) üzenetére


eami
addikt

mondjuk 2 nagy gyártó (LG,Samsung) pont ott székel :P

(#14) majom2 válasza eami (#13) üzenetére


majom2
senior tag

és? attól még a piac eléggé durván be van ott korlátozva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.