Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gybazsi


gybazsi
senior tag

A teló nagyon tetszik, de azon meglepődnék azért ha pont az SE hozna ki először 2.4-es telót. Eddig nem a gyorsaságukról voltak híresek.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#2) .bableWes válasza gybazsi (#1) üzenetére


.bableWes
őstag

én pl nem is tudtam, hogy van 2.4es android.

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#3) r4z válasza .bableWes (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugyanúgy Gingerbread, mint a 2.3. (Lásd az Eclair 2.0-t és 2.1-et is takarja)

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) Ricardo


Ricardo
félisten

Nagy dobás lenne a gyártótól. Eddig sok kritika érte őket,hogy nem tartják a lépést, most meg ők lennének az elsők. Kíváncsi vagyok mivel jön végül.

(#5) mrlujoak válasza gybazsi (#1) üzenetére


mrlujoak
veterán

...és pont ez a ''nem a gyorsaságáról híres'' gyártó tudja azt, amit pár nagy gyártó nem, miszerint úgy lépett a SE 2011-be, hogy nincs 2.1 verziószám alatti, abszolút elavultnak tekinthető nemzetközi (i) gyári független modellje. (!)
2011 Q1-ben meg már 2.3 /aztán 2.4/ jön.
Lesz még egy utólagos 2.2 es frissítés a mostaniakra, csak a memória/UI átdolgozása miatt az abszolút új modellekkel párhuzamos a fejlesztés. (a 2.1.x finomításokról nem is beszélve. X10-re a napokban jött ki egy újabb.)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#6) crey válasza mrlujoak (#5) üzenetére


crey
MODERÁTOR

De 2.1 fölötti se sok :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#7) Davidoff91 válasza mrlujoak (#5) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Gondolod, hogy a teljes termékpaletta megkapja majd a 2.2/2.3/2.4 frissítéseket?

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#8) yves válasza Davidoff91 (#7) üzenetére


yves
csendes tag

http://androidhungary.com/2011/01/froyo-nem-de-multitouch-varhato-a-sony-ericsson-xperia-x10-keszulekekre/

(#9) r4z válasza yves (#8) üzenetére


r4z
nagyúr

Én inkább döntenék a 2.2 mellett multitouch nélkül, minthogy multitouch-ra képes 2.1-et használjak. Vagy hagyják a fenébe a Timescape-et és egyéb hülyeségeket, tegyenek fel egy stock Froyo-t, engedélyezzék a multitouchot, és szerintem mindenki boldog lenne.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#10) Davidoff91 válasza mrlujoak (#5) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Gondolod, hogy a teljes termékpaletta megkapja majd a 2.2/2.3/2.4 frissítéseket?

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#11) Pompi válasza yves (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem olyan bonyolult ám linket beszúrni ;]

Feel Good Inc.

(#12) tDr1v3r válasza Ricardo (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Az X1 is az első WM6.1 teló lett volna, de a csúszó megjelenés miatt mégse lett az...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13) plus44


plus44
veterán

SE-knél az a jobb, ha minél nagyobb verziószámú androiddal jön, mert frissítés utána nem nagyon jön majd.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#14) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Én korábban is reménykedtem benne, hogy SE-nál összekapják magukat.
Nem elcsúszva a régi Android verziókra fejlesztenek, inkább kivárnak és ugranak 1-2 verziót.
Ezzel legalább az újdonságok terén nem érheti szó a ház elejét, és nem folytatják tovább a veszőfutást.
Több,mint 6 éve csak SE telefonom van, hűségesnek mondhatom magam a márkához.
Tavaly nem vettem SE telefont, mert kétségbeesve szemléltem mit csinálnak.
Most pedig örömmel konstatálom, hogy kezd látszani a vállalati átszervezés eredménye:
az új Android verzió mellett, komoly Sony háttértámogatás ( Bravia, Exmor)

(#15) BoB válasza mrlujoak (#5) üzenetére


BoB
veterán

Egyik jelenlegi Sony Ericsson telefonra (sem nem x10, mini, mini pro, x8 sem nem egyik sem :DDD ) se lesz se 2.2, se 2.3.

Sok sikert annak aki a jövőben SE készüléket akar vásárolni.
Még egy nem lesz android frissítés SE-re link csak kattintósan a lustáknak ;)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) skrabi


skrabi
senior tag

Máshol azt olvastam, hogy ezen 2.3 lesz...

18:43 [PDenton91] nem cigány hülyék, hanem roma http://www.facebook.com/skrbkphoto

(#17) johny dragon válasza mrlujoak (#5) üzenetére


johny dragon
aktív tag

És meddig is mentek az SE mainstream modelljei (X10 széria) 1.6-al? Na akkor miről is beszélünk? Egyébként meg ha lesz Gingerbread frissítés az X10 szériára, az legkorábban Augusztusban várható, az SE sebességét elnézve.

Xperia mini pro 4.0.4

(#18) BoB válasza johny dragon (#17) üzenetére


BoB
veterán

"Máshol azt olvastam, hogy ezen 2.3 lesz..."

Az Arc-on, ami még csak most lett bejelentve de még nincs forgalomban, az lesz, mert azzal jelenik majd meg. Az eddigiekre nem lesz.

"Egyébként meg ha lesz Gingerbread frissítés az X10 szériára, az legkorábban Augusztusban várható"

Előtted két hozzászólással írtam hogy NEM LESZ. Nemhogy Gingerbread, még Froyo sem.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19) papi77 válasza BoB (#15) üzenetére


papi77
addikt

Mert most is olyan sokan használják ki a 2.1 képességeit mi... :U

Az első: NOKIA 1611

(#20) Rém válasza johny dragon (#17) üzenetére


Rém
tag

Az Se nem frissíti tovább az X szériáját, a 2.1 Android lesz a hivatalosan elérhető legfrissebb Android. Mondjuk a nem hivatalos is megfelel a célnak:)

(#21) johny dragon válasza papi77 (#19) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Nem a képességekről van szó, hanem a sebességről.
bob.zxr: Azért írtam, hogy "ha".

Xperia mini pro 4.0.4

(#22) papi77 válasza johny dragon (#21) üzenetére


papi77
addikt

Aki + ennyire 2.2-t akar az X10-esre, annak ott az XDA! Ennyi...

Az első: NOKIA 1611

(#23) BoB válasza papi77 (#19) üzenetére


BoB
veterán

"Mert most is olyan sokan használják ki a 2.1 képességeit mi..."

Hát figyelj biztos találsz magadnak egy valamilyen használt androidos telót 1.5-el. Én meg maradok a 2.2.1-nél azzal a tudattal hogy mindjárt itt van rá a 2.3 is. Jónapot ;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#24) Jadro válasza mrlujoak (#5) üzenetére


Jadro
veterán

Egyrészt még ez a készülék sincs kint (láttunk már pár csúszást tőlük), másrészt az X8 is megkapta már a frissítést? Ezt most tényleg nem tudom, csak arra emlékszem ogy először nem akarták rá kihozni, aztán meg arról volt szó hogy lesz rá. De van is már?

Sajnos ígérgetésekből sok helyen tele a padlás. (Több gyártó, több platform idevéve.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#25) Danny750 válasza Jadro (#24) üzenetére


Danny750
őstag

2.1-es már 1hónapja van x8-ra! (csak a telenor-osra nncsen még :DDD )
2.2 sajnos nemtudni ,hogy lesz-e, bár miattam léphetnénk egyszerre a 2.3-asra!!

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#26) mrlujoak válasza BoB (#15) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen, kis késéssel már én is informálódtam, hogy úgy néz ki nem lesz hivatalos 2.2 a jelenlegi palettára. Ergo nem szenvednek a SE felület implementálásával. 2.1.x verziós frissítéseket kapunk.
(Erről tuti hétfőn vezető hír lesz a mobilarénán hétfőn, de arról vajon lesz-e hír, hogy mégsem olyan lomha az az Xperia Play...)
A fikagépeknek meg csak hajrá, szapuljátok csak a 2.1-et.
Használhatatlan egy cucc mi?

Jadro: kicsi szivem.
Direkt írtam, hogy a nemzetközi (i) gyári független modellek mindegyike 2.1-et futtat.
Tehát, az X8 is hivatalos 2.1-es. A telenor totojázik, de a fikagépek szerint ez is a SE hibája. Mint minden.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#27) Jadro válasza Danny750 (#25) üzenetére


Jadro
veterán

Köszi az infót!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#28) skajwa válasza gybazsi (#1) üzenetére


skajwa
senior tag

+1 :C ezen jót nevettem és teljesen egyet kell értenem veled! :)

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#29) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Kezd már elegem lenni a csomó "beharangozott" vagy "átnevezett" android rendszerből, és most már egységességre vágyom! :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#30) RaveForce válasza mrlujoak (#26) üzenetére


RaveForce
veterán

ez a szőlő márcsak ilyen savanyú fajta :))

de engem érdekelne mik ezek a "és néhány látványosabb változást is tartalmaz" dolgok

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#31) Davidoff91 válasza mrlujoak (#26) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

A Nokia frissítések például mindig elérhetőek voltak már a bejelentés napján, ott nem tökölt soha a pannon. Nem tudom ki linkelte azt az oldalt, ahol a frissítésék törléséről van szó, de ott azért jó keményen osztják az SE-t.;]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#32) fateless válasza Zirowe (#29) üzenetére


fateless
veterán

Engem nem csak a sokféle beharangozott és átnevezett android rendszerek zavarnak, hanem az is, amit úgy élek meg, hogy túl nagy hangsúlyt adnak mindennek. Sok olyan funkció van benne az új szoftverekben, ami jó ugyan, de minimális réteg használja ki (az itt fórumozók közül talán többen, de messze nem annyian, mint ahányan felszólalnak emiatt).
Az jut eszembe erről, ami engem is meglepett egy felmérésben:
A budapesti lakcíme mellett az egyik érv a kultúra - kiemelve a színházak - könnyebb elérhetősége volt. Mindemellett vidéken többen látogatták a színházakat és a Bp-i színházak látogatóinak egy szignifikáns része is vidéki ember volt. Végül rájöttek a titok nyitjára: sokan nem éltek a főváros adta előnyökkel, csupán a tudat, hogy "ha akarok, akkor megtehetem" elegendő volt. Ezt látom most már a telefonok kapcsán is: vannak, akik nem használják a GPS-t, csak az első egy hónapban, mikor még új a készülék és kipróbálják, de legalább elmondhatják, hogy ha esetleg kellene, akkor ott van.

Ami pedig igazán bosszantott: Több emberrel is találkoztam ,aki venni akart Gt540-et, X8-at, de a "hozzáértők" lebeszélték, mert csak 1.6 van rajta. Noha kipróbálták a telefont, ami tökéletesen megfelelt nekik, tetszett nekik, de köszönhetően a számmisztikusoknak, vettek egy drágább vagy kevésbé tetsző telefont.
Ez a fogyasztói társadalom népbetegsége...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#33) vans?


vans?
őstag

Kivancsi vagyok, mi lesz a 'hatalmas' valtozas... Tenyleg ekkora jelentosege van ennek, amennyire rafeszulnek az emberek, hogy ez hanyas Android?

hábm bábm

(#34) johny dragon válasza fateless (#32) üzenetére


johny dragon
aktív tag

Tudod, ez a hsz kb. olyan, mintha egy BP-re költöző vidéki fiatal nem járna színházba (hogy a példáddal éljek), és Te nekiesnél, h mért költözött fel. Az persze meg se fordul a fejedbe, h a srác a munkája miatt jött fel. Na kb. erről van itt is szó. Lehet, h nem a live-háttér miatt hiányzott nagyon az X10 szériáról a 2.1, hanem a sebesség miatt? Ráadásul egy frissítés tartalmazhat olyan funkciókat, amiket a júzer nem használ naponta, de néha nagyon jól jöhet. Ilyen tipikusan a copypaste bevezetse a 3.0-s iOS-el.

Xperia mini pro 4.0.4

(#35) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Én szerintem hatalmas iramban fejlödik az Android és minden frisitésnél sok fejlesztés van benne

(#36) Zirowe válasza fateless (#32) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk szerintem még mindig több újdonságot tartalmaz és kisebb hírveréssel jár egy egy android verzió megjelenése, mint egy iOs frissítés..

Ami pedig az 1.6os készülékeket illeti: ha tehetem én is lebeszélem a hozzám fordulókat ilyen készülék vásárlásáról, főleg ha "laikus" elemekről van szó.
Egyszerűen azért, mert az 1.6 egy rakás hulladék a 2.1 vagy 2.2höz képest, a fentebb említett sebesség különbségről nem is beszélve.
És, bár lehet, hogy már minden 1.6osra van vmi főzött 2.1 vagy 2.2, de egy hétköznapi ember nem fog ezzel foglalkozni, illetve nem biztos, hogy vállalja a főzött rom bizonytalanságát, neki "out of the box" kell a cucc, és legfeljebb ha kap egy ota frissítést, akkor örül, de aki 2011ben 1.6ot vesz, az szimplán bolond..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#37) skajwa válasza Zirowe (#36) üzenetére


skajwa
senior tag

"Mondjuk szerintem még mindig több újdonságot tartalmaz és kisebb hírveréssel jár egy egy android verzió megjelenése, mint egy iOs frissítés.."

Lehet azért, mert az iOS egységesen kijön az összes iphone-re (ami igaz csak 3db, mert a 2g-hez hack kell már...), viszont ha kijön egy új anrdoid verzió, akkor az a megjelenés pillanatában a legtöbb user számára csak egy hír, hogy MAAAJD jön az ő készülékére is valamikor később a frisstés. (már ha jön....) Ez nem az android hibája, hanem a gyártóké, de akkor is idegestő és nekem ez az egyik legnyomósabb indok, ami az iphone mellett tart.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#38) kristof83


kristof83
aktív tag

Tettszik nagyon ez az Arc, főleg ha kijönne fehér színben is, viszont kétlem hogy kijönne időben ahogy az SE ígéri. Mindig késnek a csúcsmodelljeik a P900-as óta :)

Viszont engem az érdekelne hogy az X10-es mennyivel lett gyorsabb a 2.1-el, és mennyit változott a kezelőfelület?
Anno amikor kijött vettem egyet, akkor még 1.6-al. Olyan lassú volt, meg annyira akadozott hogy megmondom őszintén pár nap után azonnal eladtam, és azóta se merek androidos telót venni.
Viszont ha az új rendszer sokat segített rajta, akkor lehet vennék egyet újra amíg kijön az Arc, főleg hogy mostmár az ára is barátibb lett...

(#39) janes74


janes74
senior tag

Csak nehogy a szokásos késéssel jöjjön ki,mert akkor nem lesz már nagy dobás a 2.4.

(#40) papi77 válasza BoB (#23) üzenetére


papi77
addikt

Ok,a kedvedért majd veszek egyet... ;)
Egyébként az előző hsz-emben leírtam a megoldást!

Az első: NOKIA 1611

(#41) joey04 válasza fateless (#32) üzenetére


joey04
titán

Ez a fogyasztói társadalom népbetegsége...
a frászt. ma egy elavult android rendszer már magát az okostelefon mivoltát kérdőjelezi meg az adott készüléknek, hiszen egyre több olyan program van, ami a régebbi verziókon el sem indul. hány ás hány dolog tetszett meg ismerősömnek is, akinek x10 volt, de sajnos 1.6 miatt nem ment. És ez csak a jéghegy csúcsa.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#42) papi77 válasza joey04 (#41) üzenetére


papi77
addikt

Ok,de azért most már a legtöbb 2.1-el jön ki,és azon már elindulnak a programok!
Más...:mi lesz a közép kategóriás készülékekkel,ha a 3.0-nak van minimum hardver igénye? :F

Az első: NOKIA 1611

(#43) RaveForce válasza papi77 (#42) üzenetére


RaveForce
veterán

egyelőre ahogy leszűrtem a 3.0 a tabletekre lett kidobva, legalábbis énmég csak azokon láttam, de aki nagyon vágja cáfoljon rám h van ez

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#44) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mondjuk geeks.hu-n már volt a kezükben az arc, és ott 2.3at írnak..
Arról nem is beszélve, h egy két mp-s buherával akár 4.0ra is át tudom írni a desire-m fwjét..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#45) fateless válasza Zirowe (#36) üzenetére


fateless
veterán

Arra utaltam - látom, nem volt egyértelmű - hogy azért, mert akkor még csak 1.6 volt rajta, nem már 2.1 (noha tudott volt, hogy jön a 2.1), ezért azt mondták arra a készülékre, hogy nem szabad megvenni.
A gyári frissítés pedig nem egy világrengető dolog android alatt, még egy hozzá nem értő is meg tudja tenni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#46) joey04 válasza fateless (#45) üzenetére


joey04
titán

és? most 2.1. és mi az aktuális? 2.3. Akkor miről beszélünk?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) fateless válasza joey04 (#46) üzenetére


fateless
veterán

Hogy te miről, azt nem tudom, talán senki sem tudja :P
Hogy én miről beszélgetek Edénykével, azt tudom.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#48) joey04 válasza fateless (#47) üzenetére


joey04
titán

akkor ez a kérdés: mi változott azzal, hogy most már 2.1 van rajta?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Zirowe válasza fateless (#45) üzenetére


Zirowe
nagyúr

De én nem is a gyári frissítésről beszéltem, hanem a főzött romokról, amikor nincs lehetőség gyárira.

Pl: van sok lány ismerősöm, akiknek az általad említett optimusuk van.
Szeretik, csak rohadt lassú, és bár elvben kijött rá a hivatalos 2.1, az még nem érhető el, ezért megcsináltam nekik a házi frissítést.

Itt az a kérdés: ha van a piacon már alapból 2.1 vagy 2.2vel rendelkező telefon és egyforma az ára, akkor te melyiket fogod venni:
1. amelyiken 1.6 van és ki tudja mikor lesz rá frissítés.
2. amelyiken 1.6 van, de frissíthető otthon nem főzött rommal
3. amelyiken alapból 2.1 vagy 2.2 van (amihez hozzátartozik hogy majd esetleg vmikor frissíteni fogják újabbra, míg egy 1.6osra ha kijön egy frissítés 2.x-re, akkor valószínű, hogy már nem lesz több)

Szerintem egyértelmű, hogy a 3. válasz a helyes, kivéve ha nagyon szeretsz telót buzerálni, ami ugyebár csak egy kis rétege a felhasználóknak..

Amúgy én már láttam olyat, hogy emberke, aki azért ért a dolgokhoz, megvette az iphone 4-ét, hazavitte, első bekapcsolás után rádugta itunesra, az felajánlotta neki a frissítést és bumm!
A teló meghalt, cserélni kellett..

Remélem így megérted az átlag embert miért érdemes lebeszélni régi, lassú és elavult rendszerről.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#50) joey04 válasza Zirowe (#49) üzenetére


joey04
titán

na ezek alapján nem beszéltek ti annyira másról, sőt. annyival rontottam a helyzetet, hogy pl egy 1.6ra kijön a 2.1, akkor, amikor a 2.3 kopogtat már. vagyis a lemaradás továbbra is megmarad. Azzal megspékelve, hogy ahogy mondtad is, következő frissítés már nem várható.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.